Kameleon dwingt Strawberries eerste gelijkspel af: 0-0 dcijgs^iTjb T.V.-vertoning van Orwells „1984" wekte opschudding Visserij - varia Havenberichten koning op kop BBC gaf niettemin een heruitzending MAANDAG 20 DECEMBER 1954 Hockey in Velsen en Beverwijk Hervormde dameskrans verkoopt ten bate van goed doel Kerstfeest van Gerefor meerde Zondagsschool Heemskerkse winkels tot 9 uur open „De mens onderscheidt nauwelijks spel van ernst" UTD heeft de slagen geteld Om de provinciale damtitel ZBVG wint tournooi van WGA in Amsterdam Schorseneren Rode spruiten Scheepvaart Na acht wedstrijden in volledige winst te hebben omgezet, heeft het eerste elftal van de Kennemer Hockeyclub Strawber ries Zondag het eerste punt verspeeld, toen Strawberries door en op het terrein van Kameleon een, overigens puntloos, ge lijk spel werd afgedwongen. Strawberries blijft evenwel, practisch niet meer in te halen, met zeventien punten uit negen wedstrijden en een doelgemiddelde van 285 de bovenste plaats bezetten. De ster van het veld was Zondag de mid- half van Strawberries, P. Baljet. Na enig terrein verkennen kregen de gasten in het laatste deel van de eerste speelhelft heel wat kansen, die alle ongebruikt werden gelaten. Het spelbeeld na de rust gaf vrij wel steeds een gelijk opgaande strijd te zien met af en toe iets gevaarlijker aanvallen en een klein overwicht van Strawberries. Maar door de goede verdediging van Ka meleon en de slechte aanval van de spelers uit Velsen bleven de doelpunten uit, het geen eveneens voor de andere zijde van het veld gold. Eveneens in de promotieklasse C speel de Alkmaar op eigen terrein tegen Eech- trop, dat met een nederlaag van tweeeen naar Beverwijk werd teruggestuurd. Na dat Alkmaar met de rust een voorsprong had van eennul, maakte O. Rooyaards voor de gasten gelijk. Kort daarop, enkele ogenblikken voor tijd, gelukje het de thuis club door een tweede doelpunt toch nog de overwinning in de wacht te slepen. Daar mede kregen de gastheren iets meer dan zij verdienden, want een gelijk spel zou de verhouding van beide teams beter hebben weergegeven. Voor de competitie in de tweede klasse D ging Strawberries II in Hilversum op bezoek bij Be Fair II, van welk team geheèl onverdiend met eennul werd verloren. Deze nederlaag moet aan de zwakke lei ding van de scheidsrechters van Be Fair worden toegeschreven. Een Strawberries toegewezen en met succes genomen korte hoekslag werd afgewezen, omdat het stoppen foutief zou zijn geschied. Aange zien Strawberries tot de laagst geplaatste elftallen op de ranglijst behoort, betekent deze nederlaag tevens het verlies van twee kostbare winstpunten. Het tweede en derde herenelftal van Eechtrop speelden wedstrijden in de com petitie in de derde klasse D. Eechtrop II won op eigen terrein met drieeen van Randwijck. Een voorsprong van tweenul in de eerste helft werd verkregen door doel punten van G. Post en W. van Leyden (uit een strafbully tegen een der achterspelers van Randwijck). Nadat de bezoekende club na de rust met een tegendoelpunt de eer had gered bracht P. Visser de stand voor Eechtrop op drieeen. Eechtrop III aan vaardde met vijf invallers de reis naar Hermes in Den Helder. Zij keerden er zon der winstpunten vandaan door de daar ge leden nederlaag van tweeeen. Na tien minuten opende Hermes de score toen de linksbuiten van deze hockeyvereniging zich voor het. door Eechtrop verdedigde doelvrij kon opstellen en de bal, onhoudbaar voor doelverdediger D. Honig, inschoot. Voor de rust maakte G. Gerritsen gelijk. P. Kotte maakte er in de tweede helft tweeeen van. In dezelfde afdeling was er voor Strawberries III nog een thuiswed strijd tegen AMVJ, welke ontmoeting door het bezoekende elftal uit Amsterdam met tweeeen werd gewonnen. De vier wedstrijden in de competitie van de Onderbond Noordhollend leverden Eechtrop twee overwinningen en de beide elftallen van Strawberries een nederlaag op. Eechtrop IV speelde op eigen terrein in Beverwijk tegen het Bloemendaalse HBS. F. Kleiterp en N. Groot zorgden met de rust voor een Beverwwijkse voorsprong van tweenul. Nadat HBS in de tweede helft een doelpunt hiertegenover had ge steld, maakte nogmaals N. Groot aan alle onzekerheid een einde door de stand op drieeen voor Eechtrop te brengen, waar mede de wedstrijd werd beëindigd. Eech trop V had ook een voorsprong van twee- nul met de rust in de ontmoeting tegen de plaatsgenoten van DEM III, die bij Eech trop op bezoek kwamen. De thuisclub won met drietwee door drie fraaie doelpun ten van E. van der Woude: Strawberries IV speelde in Bloemendaal tegen HBS V, van welke ploeg de hockeyers uit Velsen met viertwee ver loren. Een nederlaag (van tweenul) was ook bestemd voor het vijfde herenelftal van Strawberries, dat met slechts tien spe lers in de badplaats Zandvoort de strijd aanbond tegen het vierde elftal van de club van deze naam. Zandvoort drukte een veldoverwicht in de eerste helft uit in twee doelpunten: een strafbully van B. Berrier tegen R. Holle-nberg en een fraai schot in de linker hoek van het door Strawberries verdedigde doel van de jonge speler R. Jansen. Na de rust waren beide partijen om beurten in de aanval, maar te kort ge- In Christelijke Belangen Er heerste Zaterdagmiddag in het Ge bouw voor Christelijke Belangen een gezel lige stemming bij de opening van de ver koop die de Hervormde dameskrans ten bate van een gezinsverzorgster en sociale werkster organiseert. Ds. v. d. Berg sprak da hoop uit dat de opzet voor dit goede doel zou slagen en gezien de grote toeloop reeds deze middag behoeven de dames, die zich reeds geruime tyd voor het vervaardi- digen van diverse artikelen beijverd heb ben, zich niet ongerust te maken. Er verdrongen zich talrijke kooplustigen om de standen, waar men voor waarlijk bil lijke prijzen gebreide en gehandwerkte ar tikelen kan kopen. Verder kan men zijn geluk beproeven bij het sjoelen en grab- belton-s, waaronder een draaiende padde stoel, welke laatste bij de kinderen een gro te aftrek vond. Weet men voor een luttel bedrag de naam van een prachtige pop te raden, wat ongetwijfeld geen sinecure is, dan wordt men derzelver eigenaar. De inwendige mens kan men versterken door zich door bereidwillige dames van thee en gebak te laten voorzien tegen beta ling natuurlijk. Des avonds genoot het rad van avontuur grote belangstelling, want prachtige prijzen beloonden de gelukkigen. Een wondermooi kleed, gemaakt door oen (blinde) dame, was een van de vele fraaie hoofdprijzen, waarnaast' een keur van arti kelen de iets minder gelukkigen toch te vreden stelde. De gehele week duurt de verkoop voor dit doel voort. houden spel was er de oorzaak van dat geen der elftallen meer de bal in het doel van de tegenpartij kon werken. Twee dameswedstrijden afgelast De uitwedstrijd van Strawberries tegen Pinoké en de ontmoeting van Eechtrop II tegen Hoorn werden door afkeuring der terreinen afgelast. In de derde klasse D behaalde Strawberries II op eigen terrein een ruime zege op het elftal van Hermes II (zesnul) en won Hermes I met drie twee van het bezoekende Eechtrop. In het gehele scoreverloop bleef Hermes steeds een doelpunt voor op de ploeg van Eechtrop, waar W. van de Veen en D. Schrama voor de tegendoelpunten zorgden. DEM II won in Velsen met tweeeen van Strawberries, waar het te gast was, de competitiewedstrijd voor de vierde klasse F. Eechtrop III won voor de competitie in de Onderbond Noordholland de in Bever wijk gespeelde wedstrijd tegen het Heem- steedse Rood Wit met drietwee. De doel punten voor de thuisclub kwamen van de sticks van de dames A. van der Werff, E. Boogaard en E. Schriek. Mejuffrouw Schriek maakte bij de gelijke stand twee twee het winnende doelpunt uit een straf bully. Declamatorium door de kinderen Het Kerstfeest van de Gereformeerde Zondagsschool, dat Zondagmiddag in het mooi versierde gymnastieklokaal van de Da Costaschool aan de Noorderlaan is ge houden, week in vele opzichten af van de gebruikelijke Kerstvieringen wegens het door de kinderen ingestudeerde declama torium. Er was ook van de zijde der ouders voor dit feest heel wat belangstelling, hetgeen verheugend was voor het personeel van de Zondagsschool en meer speciaal voor mej. C. Bakker, die het declamatorium leidde en een kort openingswoord sprak. Het declamatorium was liturgisch gehou den met wisselzang door verschillende groepen van de leerlingen van bekende Kerstliederen. Het geheel had een keurig verloop. Na de pauze, waarin de kinderen werden ont haald, vertelde de heer J. Suurmond een met intense aandacht gevolgd Kerstver haal. Ds. A. C. van Nood bracht dank aan het Zondagsschoolpersoneel voor de uitvoering van het declamatorium om op de gebruike lijke wijze het feest met gebed te besluiten. Tenslotte werden aan alle kinderen Kerstcadeautjes uitgereikt. De zaken te Heemskerk zullen van Maan dag 20 tot Donderdag 23 December tot 's avonds negen uur geopend zijn, ook de Dinsdagmiddagsluiting op 21 December vervalt. Humanistisch Verhond luisterde naar dr. A. Saalborn Zondagochtend had het Humanistisch Verbond, gemeenschap Velsen, dr. A. Saal born uit Bussum in zijn midden, die een in leiding hield over „Het spel als cultuur vormend element". Als eindconclusie gaf de heer Saalborr. als zijn mening te kennen dat „spel arbeid van de verbeelding is", terwijl hij „ernst arbeid aan de werkelijkheid" noemde. Veel, zo niet alle cultuur, is aan spe) toe te schrijven, meende de heer Saalborn. Dat dit de cultuur als zodanig niet „omlaag bracht", bewees hij door erop te wijzen dat vroegere kunstwerken van beeldhouwers en schilders en de schatten van litteratuur en poëzie niets anders zijn dan ,,de fanta sie van het spel". Godsdienstige riten en religieuze godsdienst noemde hij eveneens spel hof en protocol in Engeland en ka mervergaderingen; al deze dingen zijn vor men van een ernstig spel. Het spel is zo essentieel ons leven binnengekomen dat wij het niet van ernst kunnen onderscheiden. Ieder van ons is een eigen rol toebedeeld: de rol van jonge vader, die de meesten van hen overigens slecht afgaat, of de rol van voorzitter in een vergadering. Het spel dient vaak om voor de mens de diepste ernst werkelijkheid te maken. Ka tholieken, negers enz. spelen spel met hei lige middelen, waaruit het diepste religieu ze gevoel ontstaat. Spreker poogde aan l»e tonen, dat in de hele loop der geschiedenis spel in alle vormen is aan te wijzen. In de 19de eeuw scheen het spel met die generatie over te zijn: de strijd tussen ka pitalist en arbeider in die tijd was veel meer ernst dan de hele Franse reevolutie, waar in spreker nog een zekere vorm van spel meende te zien. Spreker die zijn betoog met talrijke aanhalingen uit de litteratuur ver sterkte, bewees ten slotte dat zowel spel als feest dienen om de alledaagsheid een ogen blik op zij te zetten. Muzikale medewerking aan deze ochtend verleende het echtpaar Van Laer uit Wijk aan Zee, dat dit met respectievelijk fluit en piano op voortreffelijke wijze deed. De IJmuidense bridgeclub UTD speelde voor de onderlinge competitie. De eindstand voor de 3de competitie is thans: Groep A: 1. WesteropBerkhout 186.11 2. KlinkenbergGroen 181.13 3. Pieterse Kuipers 170.62 4. Rob en echtg. 166.75 5. JansenKorver 164.48 6. Muller— Van Olst 154.17 7. SchoenKoelemey 146.91 8. Muis en echtg. 137.69 9. dames KorverKlinkenberg 101.88 Groep B: 1. Prins en echtg. 176.97 2. Mevr. PieterseGroot 169.13 3. mevr. Verhorstdiv. p. 158,82 4. dames Schoen Koelemey 151.19; 5. Van BurkVisser 150.78 6. mevr. SlaatsBöhm 149.99 7. Snel en echtg. 149.99 8. MeyerRoe- lofs 146.81 9. Warger en echtg. 130.15 B. C. Driehuis overtroefde zichzelf Door de B.C. Driehuis is weer voor de competitie gespeeld. De uitslagen in de diverse afdelingen waren fin percenten): Afdeling A: 1. BornCleeren 61,90 2. Schaapgrv. d. Vlugt 58,73 3. Ooms Klinkenberg .56,35 4. Geus Jr.Valk 53,17 5. mevr. NeedBosman 49,21 6. mej. StadaBink 44.44 J. BaisBaart 42,06 8. dames v. DokBruineberg 34,13 Afdeling B: 1. echtpaar v. Rumpt 65,08 2. echtpaar Poppe 61,11 3. DupkerNeed 48,41%; 4. HilligeKuipers 47,62 5. dames OomsSnoek 46,83 6. dames Noortman Klinkenberg 43,65 7. TolWarmerdam 41,27 Deze week is het tien jaar geleden, dat het Duitse leger in de Ardennen een offensief inzette tegen de oprukkende geallieerde legers, welk offensief vooral grote bekend heid verwierf door de slag om Bastogne. Ter gelegenheid hiervan is in Brussel een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarbij ook Koning Boudewijn aanwezig was. Foto: Koning Boudewijn onderhoudt zich met enkele Amerikaanse oud-strijders, die speciaal voor deze gelegenheid vanuit de Verenigde Staten naar België zijn overgekomen. Links ziet men generaal MacAuliffe. Dit ongebruikelijke score-bord, dat de bemanning van het Engelse vliegdekschip Warrior" trots op de „pijp" van het schip heeft aangebracht, dient om aan te geven, dat de ooievaar kortgeleden drie geslaagde landingen aan boord van de „Warrior" heeft uitgevoerd. Of, om het duidelijker te zeggen, aan boord van het vaartuig werden drie babies geboren tijdens de evacuatie van vluchtelingen voor het communisme van Noord- naar Zuid-Vietnam. De twee Amsterdamse clubs Gezellig Sa menzijn en Jozeph Blankenaar hebben met DCIJ in de achtste ronde van het tournooi om de provinciale damtitel alle grote over winningen behaald. De overige deelnemende tientallen zijn voor de kampioenstitel uitgeschakeld. De uitslagen van de 8e ronde luiden: DCIJ —CDA 17—3. GS—DCG 15—5, Jozeph Blan kenaarDSTO 146, Zaandam—Weesp 713, ODV—HDC 4—16, KS II—DWW 13—7, DCG —CDA 12—8. Nog drie ronden resten van dit damtour- nooi en voor deze week is de strijd tussen Jozeph Blankenaar en GS vastgesteld. DCIJ ontmoet thuis DSTO. De stand aan de kop is nu: GS 8 8 0 0 16 125—35 Joz. Blankenaar 8 8 0 0 16 11446 DCIJ 8 8 0 0 16 106—54 DSTO 8 5 1 2 11 85—75 Zaandam staat op de onderste plaats met acht verloren wedstrijden. Door uitbreiding van de hoofdklasse tot twee groepen van acht clubs voor het seizoen 195556 zal geen der clubs degraderen. DCIJ III wint van Beverwijk II Een lastige klip wist DCIJ III te ontzeilen door Beverwijk II in eigen huis te kloppen met 128. Door deze uitslag behouden de DCIJ'ers hun kansen op het afdeling-kam pioenschap 2e klasse der Haarlemse dam- competitie. Voor DCIJ wisten Engelhart, Tielrooy. K. Kok Jr., J. de Boer te winnen. Meyer, Vis ser, „Opa" v. d. Bos en Wim Wort speelden remise, terwijl D. Woord en P. Kok Sr. ver loren van A. Hoogland en N. v. d. Sluis. Het Santpoortse Z.B.V.S. heeft kans ge zien in de derde klasse van het V.V.G.A.- tournooi te Amsterdam beslag te leggen op de eerste prijs. De Santpoortenaren klopten in de eerste wedstrijd het team van van C.H.S. met 2219. In de laatste ont moeting tegen de organiserende vereni ging kwam het einde met gelijke stand '2727). Strafworpen moesten de beslis sing brengen. Beide teams kwamen niet verder dan 2828 zodat nog een keer straf worpen genomen moesten worden. Hierbij was Z.B.V.S. de gelukkige zodat de eind stand gebracht werd op 3029, waarmede de eerste plaats bereikt was. Een fraaie prestatie van de jonge Santpoortse vereni ging- De aanvoer van schorseneren in Bever wijk neemt af; er was ditmaal nog maar 700 kilo. De prijzen waren ook nu nog gunstig; er werd tot 18 cent per kilo voor betaald. De aanvoer van sjalotten bedroeg 2000 kilo, waarvoor tot 60 cent per kilo werd betaald. Vrijdagmiddag werden aan de Bever- wijkse groentenmarkt rode spruiten aan gevoerd. Men geeft evenwel voorlopig nog de voorkeur aan de groene, want er werd maar 49 cent per kilo voor betaald. Van onze correspondent in Londen) In Groot-Brittannië is opschudding ont staan door de televisie-bewerking van George Orwells roman „1984", waarin hij de wereld wilde waarschuwen voor de ver schrikkingen van een totalitair staatsbestel. Het getuigt van moed dat de BBC de pro ductie van dit spel heeft aangedurfd en ook dat de Britse omroep niet is terugge krabbeld, nadat de protesten van televisie kijkers per telefoon en op andere wijze binnenstroomden. Integendeel, de uitzen ding werd enkele dagen later herhaald. Het behoort tot de prijzenswaardige ge dragslijn van de BBC nooit op grond van protesten een programma te wijzigen. De opvoering had geenszins ten doel het publiek te laten griezelen, maar het onder het oog te brengen wat werkelijkheid kan worden. Dat was ook de bedoeling van de auteur. Vóór de uitzending heeft de BBC de kijkers gewaarschuwd, dat het een hui veringwekkend stuk was, zodat degenen die er niets voor voelden hun toestel kon den uitschakelen. Maar het gruwelijke en onbekende lokt en degenen, die geschokt waren over wat zij zagen en hoorden, gaven de schuld aan de BBC. Bovendien waren er tal van protesten van commu nistische zijde. Het stuk stelt de totalitaire terreur scherp aan de kaak, hoewel het zich richt tegen dictatuur in élke vorm. Er waren evenwel evenveel voor- als te genstanders. Orwell schetst een staat, waar niemand als individu kan bestaan, waar geen eigen mening wordt gedeeld, waar menselijk heid misdaad is en spionneren een deugd, waar mannen en vrouwen eender gekleed gaan en waar iedereen zijn leven lang door de dictator via de televisie wordt gade geslagen. De schrijver, en ook de BBC, heeft er niets voor gevoeld het verhaal gelukkig te laten aflopen, want dan zou het zijn beklemming hebben verloren. Or wells boek dient beschouwd te worden als alarmkreet, dat er geen hoop meer be staat als het totalitaire regiem er eenmaal is, al is zulks historisch niet te verant woorden. Dit harde boek is echter een be wuste overdrijving, helaas te weinig ver zacht door satire, omdat Orwell, die in 1950 op 46-jarige leeftijd aan t.b.c. is over leden, al een ziek man was, toen hij het schreef. Zijn eigenlijke naam was Eric Blair. Met een beurs ging hij voor zijn middel bare opleiding naar Eton. Daarna zocht hij avontuur bij de Birmese politie. Uit reac tie op deze periode koos hij de zijde van de maatschappelijk zwakken en verneder den, werd bordenwasser in Parijs en woon de daar in achterbuurten. Hij veranderde zijn naam Orwell is een rivier in Suffolk, die hij in zijn jeugd had gekend omdat hij alle banden met het verleden wilde verbreken. Over zijn ervaringen in Parijs en Lon den schreef hij zijn eerste boek, waarin hij het, evenals in zijn latere werken, opnam voor de kleine man, zoals ook Dickens had gedaan, Dierenboerderij Orwell vocht in de Spaanse burgeroor log tegen Franco en werd zwaar gewond. Daar maakte hij kennis met de communis tische methoden. In zijn „dierenboerderij" (Animal Farm) verhaalde hij in fabel- vorm hoe de gewone man door, de Russi sche revolutie was verraden: De dieren komen in opstand tegen hun meesters en vormen een eigen maatschappij. Maar Boxer het eenzame en gewillige paard, dat de grote massa vertegenwoordigt, wordt vernietigd en het leiderschap gaat over naar de varkens. Het verhaal bevat de beroemde uitspraak: „alle dieren zijn gelijk, maar sommige zijn meer gelijk dan andere". Orwell baseerde het boek op het communisme, maar werd ook in belang rijke mate beïnvloed door Jack London's „De ijzeren hiel" dat omstreeks de eeuw wisseling verscheen. Volgend jaar zal in Engeland naar de „Dierenboerderij" een tekenfilm worden vervaardigd. Dat Orwell en zijn „1984" plotseling in het middelpunt der belangstelling staan is toe te schrijven aan de televisie, waardoor millioenen mensen, die het boek nooit la zen, of er ook zelfs maar van gehoord hadden, nu van de inhoud kennis hebben genomen, zij het op een manier die hen een slapeloze nacht kan hebben bezorgd. Maar Orwell wilde de mensen tot nadenken stemmen. De BBC heeft het hare daartoe bijgedragen. Overigens kwam „1984" een jaar geleden voor de Amerikaanse televisie, waar negentig percent van de kijkers, die reageerden, ermee instemden. De Britse uitzending was echter bloediger en schrik wekkender. Voor de acteurs was het geen grap, doch zij hadden alles over voor de belangrijkheid van Orwells boodschap. Averdijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbedijk, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alblasserdijk, 18 te Havana. Alcyone, 17 v. Rosario n. Buenos Aires- Aldabi, 18 280 m. Z. Las Palmas. Annenkerk, pass. 17 Finisterre n. Antwerpen. Artemis, 17 v. New York n. Cap. Haitien. Axeldijk. 17 v. Havana n. Trinidad. Akkrumdijk, 17 opgevaren rede» Vlissingen n. Antwerpen. Almdijk, 17 te Vera Cruz. Alnati, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Arkeldijk, 18 nog rede Vlissingen n. Antw. Aagtetiijk, 17 v. New York n. Boston. Aagtekerk, 20 te Hongkong. Aardi.ik. pass. 19 Azoren n. New Orleans. Abbedijk. 19 te Antwerpen. Akkrumdijk. 18 te Antwerpen. Albireo, 19 te Rio de Janeiro. Alderamin, 18 v. Genua n. Port Said. Alioth, pass. 19 Fernando Noronha n. Rio ?.e Janeiro. Alnati, 18 te Antwerpen. Alphacca, pass. 18 Recife n. Rio de Janeiro. Altair, 19 v. Rotterdam n. Bremen. A] u-dra. 19 250 m. Z. Bombay. Amerskerk, 20 te Singapore. Amor, 19 te Rotterdam. Amstelstad, 18 v. Chalna n. Moulmein. Amstelvaart 20 Npw Orleans verw. Antonia. 20 te Pladju Arend^diik. pa«s. 19 Scilly's n. Antwerpen. Armilla. 9 te Pladju. Bali. 17 v. Marseille n. Amsterdam. Bosch fontein, 18 te Amsterdam. Bantam, 19 v. Colombo n. pelawan. Baud, 20 te Soerabaja Boskoop, 17 820 m. W.ZW. Fayal. Caltex Nederland, 17 v. R'dam n. Kopenhagen. Cohgostroom, pass. 17 Öuessant n. Antwerpen Cradle of Liberty, 1'8 v. Suez n. Mena el Ahnpadi Gadila, 17 te Singapore. Gouwe, 17 v. Port Gen tij, n. Monrovia. Groote Kerk, pas. 17 Guardafui n. Aden. Caltex Delft, 19 te Rotterdam. Caltex Leiden, 19 te Rotterdam. Calex The Hague, 18 v. Roterdam n. Sidon. Celebes, 18 te Suez. Cleodora, 19 te Plad.iu Corillao, 19 te Curasao Coryda, 18 bij Martinique n. Curasao. Cottica, 18 v. Dover nfe Madeira. Dalerdijk, p.a§s. 18 vlissingen n. Londen. Delfland, 17 te Bahia. D ui vend i,ik. 16 te Liverpool. Dordrecht, 19 Lands End gepass n. Londen. Drente, 18 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Eemdijk, 17 te Hamburg. Eemland, 18 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Ena, 19 te Buenos Aires. Eos, 18 te Lissabnn. Eimina, 17 té Antwerpen. Erinna, 19 te Singapore. Falco, 18 Liverpool verwacht. Farmsum, 19 te Guanta. Gaasterkerk, pass. 17 Vlissingèn n. Antw. Gooiland, 17 v. Amsterdam n. Bremen. Groote Kerk, 18 te Adén. Gaasterkerk. 18 te Antwerpen. Garoet, 19 te Salalah. Gordias, 18 v. Malta n. Piraeus. Graveland, pass. 19 Kp St. Vincent n. Bahia. Groote Beer, 20 te Kaapstad. Groote Kerk, 18 v. Aden n. Suez. Hector, pass. 17 Gibraltar n. Amsterdam. Helena, 18 v. Curacao n. La Guaira. Houtman, 18 v. Hamburg n. Port Said. Heemskerk, 19 te Port Said. Hersilia, 19 te Amsterdam. Hilversum. 18 te Finnart. Holland, 18 v. Zanzibar n. Antonio Enes. Hoogkerk. 19 te Kaapstad. Hydra, 19 te Port au Prince. Jagersfontein, 19 dwars Cherbourg n. South ampton. Joh. v. Oldenbarnevelt. 19 230 m. W. Kreta. Korovina, 17 te Rotterdam. Kota Agoeng, 17 të Antwerpen. Krebsia. 17 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Kedoe, pas. 17 Finisterre n. Le Havre. Karimata, 21 Belawan verwacht. Karimun, 19 te Ti. Priok. Kedoe. pass. 19 Öuessant n. Le Havre. Koratia, pass. 19 Middlesbro n. Mena el Ahmadi Lissekerk, 18 rede Vlissingen n. Antwerpen. Lutterkerk, 18 v. Rastanura n. Port Said. Langkoeas. 19 v. Dieddah n. Alexandria Lekkerkerk, 19 v. Cochin n. Karachi. Lieve Vrouwekerk, 19 te Chittagong. Limburg, 19 170 m. W.t.N. Sabang. Lissekerk, 19 te Antwerpen. Lnenerkerk, 18 te Suez. Maas, 17 v. Piraeus n. Volos. Maasdam, 18 te Halifax. Matarnm, pass 17 Öuessant 19 Rotterdam verw. Modlokerto. 17 te Alexandrië 18 v. Alexandrië. Maasdam. 19 te New York. Maashaven, 18 dwars Öuessant n. Antwerpen. Mapia. 19 v. Semarang n. Tegal. Mataram. 19 te Rotterdam. Me tul a19 te Singapore. Mi tra. 19 te Rotterdam. Modlokerto. 18 v. Alexandrië n. Beyrouth. Mil ren a. pass. 19 Sabang n. Balikpapan. Nieuw Amsterdam 18 v. New York n. Bermuda Oricn, pass. 17 Öuessant n. Amsterdam. Oo^tkerk. 18 v. Port Said n. Alexandrië. Oraniefontein, 17 v. Amsterdam n. Southampton Oostkerk. 18 v. Alexandrië n. Genua. Oranie. 18 v. Napels ri. Southampton. Oraniefontein. pass. 18 Öuessant. Oranjestad. 19 te Port L1mon. Overiisel. pass. 19 Gihraltar n. Duinkerken. Papendrecht, 18 te Curagao. Perna, 17 v. Durban n. Port Elizabeth. Prins Fred. Willem, 17 te Rotterdam. Prins Phiiips Willem, 18 te Rotterdam. Prinse Willem III. 17 te Rotterdam. Pen<drecht, 18 te Port Said. Peperkust. 19 te Dakar. Perna. 18 te Port Elizabeth. Polydorus, 19 te Suez. Polyphemus, 15 v. Penang n. Belawan. Prins Willem v. Oranje, 19 te Hambprg. Rotula, 18 te Curagao. Rijndam, 20 Cobh verwacht. Rijnkerk, 17 te Dar es Salaam. Ridderkerk 20 te Las Palmas. Rita, 20 te Penang. Roebiah.^ J8 v. New Orleans n. Europa Roepat, 20 te Semarang. Roggeveen, 19 te Semarang. Rijndam, 19 360 m. W. Valentia n. Cobh. Salatiga, 16 v. San Francisco n. Honolulu. Sliedrecht. 17 v. Port Said n. Lands End. Stentor, 18 te Barbados. Sraat Soenda. 18 te Rio de Janeiro. Samarinda, 17 v. Suez n. Port Said. Samarinda. 17 v. Suez n. Port Said. Saparoea, 18 v. Port Said n. Hamburg. S'baiak. 19 te Soerabaia verwacht. Sloterdiik. 17 v. New Yo1~k n Rotterdam. Stad Maastricht. 18 te Rotterdam. Salland, 18 v. Recife n. Rio Grande. samarinda. 19 te Alexandrië. Sarangan. pass. 19 Fernando Noronha n. Kaapstad Sohie. 18 120 m. W.t.Z. Öuessant n. Antw. Schouten, iq Mozambique. ^:ba1ak. 19 le Soerabaia. ^mnvJ*di1k. prn*s. 19 Kp. St. Vincent n. Halifax stad Alkmaar pas. 19 Boaehyhead n. Rotterd.arr Stad Amsterdam pass. 18 Kp. Farida n. Houston Siad Schiedam, 19 te Spezia. Statue of Liberty, 18 rede Suez Straat Banka, 20 te Osaka. Su-netta, pass. 18 Suez n. Abadan. D Prijzen van Zaterdag. Gr. tong 3,60 3.00; grm. tong 2,802,36; kim. tong 2,60— 2,24; kl. tong I 2,52—2.26; kl. tong II 2,40— 2,14; tarbot I 3,80—2,70, per kg. Gr, schol 48—38; grm. schol 4938; kim. schol 6038; kl. schol I 55—39; kl. schol II 46—22; schar 36—24; bot 28; v. haring 11,50—9; wijting 34—16; gr. gul 37—35; fidd. gul 32; kl. gul 2820, per 50 kg. Gr. kabeljauw 154, per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 765 kisten tong en tarbot, 630 kisten schol, 17 kisten schar, 5 kisten bot, 4795 kisten haring, 205 kisten wijting, 33 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten diversen. Totaal 6470 kisten. Besommingen van Zaterdag. IJM 116 Eveline f 12.500; SCH 27 f7060; KW 159 f 11.400; KW 17 f2980; KW 96 f5620; KW 67 f 6400; KW 91 f2460; KW 162 f 960; WH 67 f3990; WR 7 f3060: HD 125 f4750; IJM 11 f5070; IJM 31 f3740; AM 18 f4180; RO 29 f 1280; KW 65 f670 KW 92 f940; KW 60 f1310; KW 25 f 1290; KW 56 f 1380; KW 53 f 1240; IJM 3 f 1660. Aanvoer op Urk. Vrijdag werd door 18 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1590 pond snoekbaars, prijs f 0,77f 0,81315 pond rode baars, prijs f 0,63f0,68; 1311 pond blei, prijs f 0.09—0,11 en 5 pond karper, prijs f 0,20, alles per pond. Titus, pass. 17 Kp. St. Vincent n. Algiers. Tjitjalengka, 17 v. Durban n. Mauritius. Tabinta, 17 te Amsterdam. Tamo, 18 v. Roterdam ïi. Hamburg. Tara, 19 te Rio de Janeiro. Tarakan, pas. 18 Key West n. Savannah. Tawali, 19 te Carthagena. Tegelberg, 19 te Hongkong. Tibia, 19 te Mulberrpierhead. Tomini, 18 v. Hollandia n. Bangkok. Tomori, 20 te Oheribon. Trompenberg, 18 v. Savannah n. Le Havre. Westerdam, 17 450 m. O. Kp. Race. Wonorato, 17 v. Philadelphia n. New York. Wonogiri, 18 Belawan verwacht. Waal, 18 te Rotterdam. Weltevreden, 19 te New York. Wonosari, 19 v. Madras n. Calcutta. IJsel, 18 te Beyrouth. Zonnewijk, 19 te Tocopilla verwacht. Zuiderkruis, pass. 19 ten Z. v. Wight n. A'dam Schepen met passagiers, repatriërende^ en emigrerenden Aldabi, 23 Antwerpen 25 Rotterdam verw. Alhena, verm. 20 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alnati, vertr. 20 v. Rotterdam n. Buenos Aires Bloemfontein, vertr. 26 v. Durban n. Amsterdam Bonaire, verm. 16 v. Georgetown n. A dam 21 Paramaribo verwacht. Boschfontein, vertr. 19 v. A'dam n. O. Afrika. Boskoop, 22 La Guaira 25 Curagao verw. Cottica, 17 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 21 v. A'dam te Kaapstad verw. Indrapoera, vertr. 21 v. Balikpapan n. Tarakan en Soerabaja. Jagersfontein 19 Southampton 20 Antwerpen 21 Amsterdam verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 Port Said 26 Aden verwacht. Maasdam. 19 v. Rotterdam te New York verw. vërtr. 21 v. New York n. W. Indië cruise. Nieuw Amsterdam, vertr. 18 v. New York naar West Indië cruise. Noordam, vertr. 24 v. Rotterdam n. New York. Oranje, 23 Southampton 24 Amsterdam verw. Oranjefontein, 17 v. Amsterdam n. Durban. Oranjestad, 19 Pto Limon 21 Cristobal verw. Rijndam, 22 v. New York te Rotterdam verw. Sibajak, vertr. 22 v Soerabaia n. Tj. Priok veiTr. 24 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Waterman, vertr. 4 Jan. v. R'dam n. Wellington Westerdam. 20 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys. 24 Colombo 27 Belawan verw Willemstad, vertr. 23 v Amsterdam n Cristobal Zuiderkruis, 20 v. Sydney te Amsterdam verw. KLEINE VAART Amazone, 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Advent, 18 v. Porsgrun te Boston verw. Albergen, 18 v. Rotterdam te Fecamp verw. Ary Scheffer. 18 v. Rotterdam n. Port Smouth Atlantis. 18 v. Great Yarmouth n. Haroburg. Atlas. 17 v. Rotterdam, m Ceuta. Algarve, 20 v. Antwerpen te Cardiff verw. Bestevaer,. nacht 18-19 v. Wisbeek n. Rotterdam Brem, verm. 18 v. Oporto n. Antwerpen. Barracuda, 18 v. Grimsby te Rotterdam. Beekbergen. 19 v. Bilbao te Birkenhead verw. Blue Boy, 18 r^de Le Havre n. Isigny. Bab T, 16 te Hargshamn. Rernisse. 18 v. Londen n. Malta. R-^tty Anne S. 19 v. Leix^es teOuernsey verw. Bill S. 19 v. Cardiff te Rotterdam verw. Birmingham. 18 v. Newcastle n. Harlingen. Rarvarola. pass. 18: Vlissingen n. Antwerpen. CornpUa b I. verm. 18 v. Londen n. Granville. Corneba b TT. 18 v. Londonderry fp Newport Da Capo. verm. T8 v. Opm-to n. Rotterdam. Depa, 18 v. Hemina n. Rotterdam. Draco. 17 v. Rotterdam n. Lissabon. Domburgh. pas«=. 18 Onoc^ant n. Casablanca. Duiveland, 18 v. Rotterdam n. d. Tyne. FHo. 17 fe Great Yarmouth. Frans Bohmer. recht 18-19 v. Dakar te Duin kerken verwacht. Frean. pass. 18 Vlissingen n. Leith. Gaasterland, 18 v. Harlingen n. Goole. Gefle, 18 v. Stockholm n. Rotterdam. Henrica b. 18 te Birkzs n. rede Zee ""mees. Haaksbergen, 18 v. Nantes n. Le Pallice. Harold, 19 v. Barry te Zwijn drecht verw. Haskerland. 18 v. Harlingen n. Leith. Herta, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Ingeborg, 18 v. Zwijndrecht n. Helsinki. Jan Kreumer, vertr. 18 v. Londen n. Vlaardingen Jo, 18 v. Maassluis n. Boston. Jongkind. 18 v. Lagos te Huil verwacht. Joost, 16 te Stocka. Larix, 16 te Amsterdam. Lucas Bols II, vertr. 18 v. Dramman n. Gothen burg. Mi ra, 18 v. Wicklow te Antwerpen. Mypuck, pass. 18 Kiel Holt.enau ti. Rouaan. Mutatie, 17 v. Par te Amsterdam. Mira, 18 v. Wicklow te Antwerpen. Maria Theresia, vertr. 19 v. Oporto n. Antw Mintaka N, 19 v. Bordeaux te Casablanca. Mulan. 18 v. Huil te Rotterdam. May Mere, 18 v. Cardiff te Rotterdam. Metropole, pass. 18 Vlissingen n. Newcastle. Midsland. 18 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noorderlicht, vertr. 19 v. Skoghall -n. A'dam. Nero, J7 v. Malaga n. Rotterdam. Nottingham. 18 v. Rotterdam n. Kingslynn. Olivier van Noord, 18 v. Seh.am te Oostende. Ponto, 15 te Domsio. Philetas, 17 v. Malta n. Haifa. Pon-za, 17 v. Vilvoorde. Polaris, pass 18 Vlissingen n. Antwerpen. Roep Marie. 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Ri in borg, 18 v. Colchester te Amsterdam. Reliable. 18 v. Londen n. Amsterdam. Roelof Buisman. 18 v. Bridgewater n. Swansea. Spurt. 18 v. Londen n Teignmouth. Strabo, 18 te Qp-orto. Stient.ie Mensinga. 18 v. Dublin te Belfast. Silvaplana, verm. 18 v. Rotterdam n. Gothenburg Silvretta, 18 v. Gandia n. Rotterdam. Tilly, 15 van Norrkopin. Ton S, 18 v. Dublin te Swansea. Veen en burgh, verm. 18 v. Rotterdam n. Midd lesbro. Viking. 18 v. Avonmouth te Newport. Volharding. 18 in Furness n; Belfast. Westersphelae, 18 v. Rotterdam n. Liverpool. Wiokenburgh, ap<=:s. 18 Finisterre. westereems, 19 te Fernando Po verw. WesWsingel, 18 v. Vlissingen n. Antw. Zeehaan. 19 y. Foyness te Portsmouth verw SLEEPVAAFT Gele Zee. 17 220 m. O. Halifax. OOct7ee, 17 v. Suez n. Engeland met .Shrops hire". Zondag 19 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Naviro van Duinker ken, Mascotte van Tyne. Luna van Lissabon. Afiena van Ipswich. Spaarnestroom van Fowey. Breda van Bremen. Reliable van Londen. Plateo van La Palice. Orion van Borigei. Fleva van Antwerpen. Netherland Coast van Newcastle. Bullfinch van Londen. Langlee Clyde van Antwerpen. Westland van Hamburg, Tilly van Norköping. Mar griet L. van Londen. Hersilia van Antwer pen. Dokkum van Norrköping. Hendrik Fischer van Gdynia. Mangan van Skoghal. Cöte du Nord van Le Havre. Otterberg van Leningrad. Vertrokken zijn: Lijnbaansgracht naar Antwerpen. Lingestroom naar Londen. Nils Sture naar Oxelosund. Charis naar WesF Indië Rother naar Goole. M. de Chavarris naar Bilbao. Bertil naar Geffle. Terschel ling naar Liverpool. Patria naar Gothenburg. Arabella naar Rotterdam. Mando naar Hampton Roads. Trajanus naar Guadeloupe. Va jan naar Venezuela, Niagara naar Delfzij-i,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9