VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 I Ook met de Kerst prima kwaliteit G. van der Glind Profiteert van onze Kerstreclame Voor de boterham Fa Nierop Rumoerige aandeelhouders vergadering van nettenfabriek „Ome Jan" is een hardnekkige getuige van een voorbije tijd ALPHENAAR Kerstmis 1954 Slager VAN VLIET Th. v. KAMPEN I „Marjatta's Kerst" Haags pandjeshuis bevatte in 1953 f2 millioen (goud, zilver, juwelen) Hammarskjoeld lid van de Zweedse Academie Kerstmuziek Gramofoonplaten Reeds nu JURKJES en MANTELTJES 10 fc KORTING 9 Oppositie tegen directie benoeming Amateurtoneel Paus werkt en loopt weer Vijf bergbeklimmers in eer» ravijn gestort en gedood Vrachtauto met speelgoed voor vluchtelingenjeugd Conservatieve denkbeelden van zijn vader veroordeeld Vliegdienst intensiveert bestuursvoering N.-Guinea Pater Ernestus overleden Linkse chauffeur Radio ontvreemd Sport in 't kort M. VLAMING'S SPECIAALZAAK Luidsprekers Verhoogt de Kerstsfeer met KERSTTIJD Hoewel de agenda slechts vier punten vermeldde heeft de buitengewone aandeel houdersvergadering van de Apeldoornse Nettenafbriek Von Zeppelin en Co. N.V. een hele dag in beslag genomen, daar er tegen de voorgestelde benoeming van een definitieve directie nogal oppositie werd gevoerd. Direct na het openingswoord van de waarnemend voorzitter ir. A. J. van Brero werd de knuppel in het hoenderhok geworpen door iemand, die vroeg hoe het stond met de inlevering van de aandelen tot een totaalbedrag van 13/4 millioen gulden ingevolge het saneringsplan. Deze aandelen bleken nog niet te zijn ingeleverd en konden derhalve ook niet worden ingetrokken. Daardoor meenden enkele aandeelhouders, dat de gehele sa nering nu op losse schroeven was komen te staan. De oorzaak bleek te liggen in moeilijkheden en misverstanden tussen het tegenwoordige bestuur en de vroegere directeur, de heer D. R. Jonker. Aanvan kelijk hadden alle betrokkenen met uitzon dering van de heer Jonker hun aandelen bij de N.V. gedeponeerd. Toen bleek, dat de heer Jonker de zijne niet wilde depo neren vroegen de betrokkenen hun aan delen terug. De reden was, dat de heer Jonker op alle punten zekerheid wilde heb ben, dat behalve de zijne ook de andere aandelen zouden worden ingeleverd. Op voorstel van de rechtskundig adviseur van de heer Jonker werd hierop de vergadering geschorst, teneinde in de pauze een modus te vinden om uit de impasse te geraken. Na de pauze werd medegedeeld, dat be trokkenen een verklaring zouden tekenen, dat zij hun aandelen voor 1 Januari 1955 zullen inleveren. Voor deze vergadering waren gedepo neerd 2833 prioriteits- en gewone aan- delen, alsmede 585 onderaandelen, tezamen 1669 stemmen vertegenwoordigend. De heer Van Brero gaf in zijn openingswoord nog een toelichting op de tussentijdse balans Trilogieën voor het toneel zijn zeldzaam heden. Een van de excepties is Arie van der Lugts serie drama's, welke alle een episode uit het aan wederwaardigheden rijke leven van een zekere Marjatta be handelen. Gelijk de drie „turven" van Gulbranssen speelt ook Van der Lugt's trilogie zich in Scandinavië af. 'Düs dra gen de personages namen als van Torgeir, Odegin, Aili en Gunnar, doch dit is dan ook de enige couleur locale in deze stuk ken, want afgezien van de wolven en be ren (waarover bij geruchte gesproken wordt) zou dit alles zich in bijna elk an der land ter wereld kunnen afspelen; de Achterhoek of Peel inbegrepen. Het eerste deel van deze trilogie, „Mar-, jatta" hebben wij al eens uitvoerig ge kwalificeerd als een ouderwetse draak omhangen met een flatteuze japon. In het vervolg hierop, „Marjatta's 'Kerst" heeft de auteur het gelukkig .minder bont ge maakt en de handeling met bezadigder middelen uitgewerkt. Marjatta is nu met haar Conrad Parzer getrouwd en zij ge nieten op hun kleine boerderij in het Jungfröhdal een zekere welstand. Een uit zonderlijk strenge winter dreigt echter een hongersnood te veroorzaken, zodat Conrad zich met alle weerbare mannén uit de omgeving op een langdurige en ge vaarlijke jacht-expeditie begeeft, om met de te behalen buit de ergste nood der be volking te lenigen. Tijdens zijn afwezig heid wordt de boerderij door drie ban dieten overvallen, die Marjatta overwel digen en op het punt staan zich met de geldkist uit de voeten te maken, tot Ode gin van Marjalter Marjatta van het ge boefte verlost en tracht, haar daarna zijn liefde op te dringen. Doch zij blijkt een trouw echtgenote, die alle avances reso luut van de hand wijst. Toch kan Marjatta ni^fe verhinderen dat Conrad, die uitge rekend op dit moment van de jacht terug keert, haar in een uiterst précaire situatie met Odegin aantreft. Geen wonder dat hij zich de bedrogen echtgenoot waant en verbitterd zijn huis verlaat. Maar de auteur houdt voor alle pro blemen een gelukkige oplossing in petto die, bekroond wordt door een algehele verzoening op Kerstmis. De Hervormde Toneelgroep uit IJmui- den-Oost die met dit spel als vierde ver eniging deelnam aan de door de Velser Gemeenschap georganiseerde toneelwed strijd en er Zaterdag en Maandag onder regie van de heer G. Roskam in het Her vormd Jeugdhuis twee opvoeringen van gegeven heeft, kreeg beide malen een enthousiast gehoor. In hoeverre deze geestdrift gerechtvaardigd was, dient te worden afgewacht tot de jury haar be vindingen meedeelt. Zij zal met onder getekende hebben geconstateerd dat van décor en costuums bijzonder veel werk was gemaakt en dat de kleine Henny Bos man, als Marjatta's dochtertje, door haar onbevangen optreden het publiek volledig voor zich heeft ingenomen. J. v. DAM en verlies- en winstrekening. Hierna werd aan de orde gesteld de benoeming van een nieuwe directie. De voordracht (mr. T. Vroom en de heer H. C. Smith) ontlokte bezwaren van verschillende zijden. Deze kwamen hierop neer, dat beide genoemde heren deel uitmaakten van het bestuur der N.V. in de tijd van de débêcle, zodat op hun schouders een deel van de schuld rustte. Door de voorzitter werd begrip ge toond voor het wantrouwen, dat een deel van de vergadering tegen deze voordracht had. Anderzijds meende hij echter voorop te mogen stellen, dat de commissie van onderzoek, die indertijd werd ingesteld, op een aanvankelijk ingenomen standpunt dat overeenkwam met de opmerkingen ten aanzien van de voordracht voor de directie tijdens deze vergadering had moeten terugkomen, omdat beide heren zeer veel goed werk hadden verricht om de N.V. weer in het rechte spoor te brengen. De rechtskundig adviseur van de oud directeur vroeg in een voorstel tot statutenwijziging om eventueel noodzake lijke schorsing of ontslag van de directeur eenvoudiger te maken. Voorts stelde hij voor de benoeming van de directie aan te houden. De voorzitter zegde toe, dat in de eerst volgende algemene vergadering voorstellen met betrekking tot een statutenwijziging tegemoet kunnen worden gezien, maar van aanhouding van de benoeming van een di rectie wilde hij niet horen. De rechtskundig adviseur van de oud-directeur bleef echter op aanhouding aandringen. Zijn voorstel werd echter na stemming, verworpen. Hierna werden de heren mr. T. Vroom en H. C. Smith benoemd tot directeuren van de N.V. en de heren R. E. Duin, G. J. te Cate en ir. A. J. van Brero benoemd tot commissarissen. VATICAANSTAD (Reuter). Paus Pius XII heeft na een rustige nacht zonder hik- aanvallen, een deel van de ochtend door gebracht aan zijn bureau in zijn studeer vertrek. Gisteren heeft hij een wandeling van een kwartier in de tuin van het Vati- caan gemaakt, ondersteund door twee art sen. Dit was zijn derde wandeling in drie dagen en de artsen verklaren, dat deze lichaamsbeweging hem kennelijk goed doet. Hij wordt met een nieuwe medicijn behan deld, die het hikken onderdrukt. Hierdoor kan hij halfvast voedsel tot zich nemen. De Paus hoopt zich Vrijdag, de dag voor Kerstmis, via de radio in een Kerstbood schap tot de Rooms-Katholieken in de wereld te richten. Op Eerste Kerstdag zal de Paus voor het venster van zijn studeer kamer verschijnen om de inwoners van Rome en de pelgrims op het St. Pieterplein zijn zegen te geven. FORT WILLIAM (United Press) Een ploeg van vijftig mannen is op weg om de lijken te gaan bergen van vijf alpi nisten, die de dood gevonden hebben op de 1340 meter hoge Ben Nevis, de hoog ste berg van Schotland. De vijf veronge lukte bergbeklimmers, die in gezelschap van zes anderen allen deel uitmakend van de Royal Navy de grotendeels be sneeuwde berg bestegen, gleden uit over de rand van een gladde afgrond en stort ten in een ravijn van 275 meter diep. De bergingsploeg heeft met zeer slecht en koud weer te kampen. De groep bergbeklimmers bestond uit acht mannen en drie vrouwen. Onder de verongelukten bevinden zich vier mannen en een vrouw. Zij werden in de dood ge sleurd, daar zij met een touw aan elkaar verbonden waren. In de gistermiddag en -avond; voortge zette begrotingszitting van de gemeente raad van 's-Gravenhage heeft de heer Nuij (Arb.) bij de algemene beschouwin gen over het hoofdstuk „Maatschappelijke steun en Voorzorg" de aandacht gevraagd voor de afdeling „belening op onderpand" van de gemeentelijke credietbank. Hij wees er op, dat het aantal openbare pand huizen een eeuw geleden ongeveer 100 be droeg, terwijl er zeer vele particuliere waren. In 1940 was hun totale aantal ge daald tot 10. Na de bevrijding werden er nog vier opgeheven en een vijfde, dat van Rotterdam/trad onlangs in liquidatie. Van de resterende vijf zijn er twee als pandhuis nog nauwelijks van belang: Haarlem en Leiden, die geen goederen van geringe waarde meer belenen en een zeer beperkte omzet hebben. Leiden bijvoorbeeld beleent nog geen 10 panden per week. Er blijven dus slechts drie echte, pandhuizen river: die van, Amsterdam, Utrecht en Den Haag. En niet alleen daalde het aantal instellingen, ook de omzetten liepen sterk terug. De ontwikkeling in het buitenland loopt paral lel. Na de tweede oorlog heeft bijvoorbeeld ook de Antwerpse Bank van Lening rustig de laatste adem uitgeblazen De spreker wilde niet concluderen, dat het pandhuis moet worden gesloten. Hij sprak slechts het vermoeden uit, dat het pandhuis behoort tot de sociale épisode, die met de naam „Dickens" gekarakteri seerd kan worden en dat het wellicht niet meer thuishoort of althans niet onge wijzigd dient te blijven -in de sociale epi sode, die wij thans beleven. De heer Nuij achtte daarom een onderzoek noodzakelijk naar de doeltreffendheid van deze crediet- vorm, uitgevoerd door personen, die daar voor bij uitstek geschikt zijn. De spreker dacht daarbij eerder aan maatschappelijke werksters, uiteraard in samenwerking met de bank, dan aan het personeel van de credietbank zelf. De wethouder van Economische Zaken, mr. J. van Aartsen, stelde daartegenover, dat de pandhuisdienst in Den Haag in een HAMBURG (United Press) De Commissie Internationaal Hulpwerk in Nederland heeft per vrachtauto een zen ding speelgoed naar Hamburg laten over brengen, bestemd voor de kinderen in de vluchtelingenkampen. Vertegenwoordi gers der commissie droegen de zending over aan de „Arbeiterwohlfahrt E.V." in deze stad. Het speelgoed werd vervolgens ter hand gesteld aan de afdeling van de gemeente Hamburg, die met de zorg over de kampen is belast. Het speelgoed is bestemd voor de kin deren van de kampen Sportallee, Höhen- stieg en Schiesstand. Veel van dit speel goed is door leden van Nederlandse jeugd groepen op knutselavonden vervaardigd. behoefte voorziet en met die in Rotterdam niet over één kam kan worden geschoren. In Den Haag werd in 1953 bij de pand- dienst voor ongeveer 2 millioen beleend tegen in Rotterdam voor slechts 200.000 (Amsterdam 3y2 millioen). Verder be staat er, wat Den Haag en Rotterdam be treft verschil in de panden welke worden beleend. Zo is het aantal goudpanden (goud, zilver en juwelen) in Den Haag aanzienlijk groter dan in Rotterdam. In totaal werd in Den Haag aan goudpanden namelijk beleend voor 1,4 milllioen, dat is 70 percent van de gebrachte panden. De spreker ontkende niet, dat er van tijd tot tijd wel beleningen plaats vinden, die uit sociaal oogpunt niet te verdedigen zijn. Hij noemde in dit verband belenin gen van textiel „gewoonte-beleningen" welke, als zijnde onsociaal, moeten wor den tegengegaan. En de credietbank be strijdt deze ook niet zonder succes, hetgeen onder meer moge blijken uit het feit, dat zij slechts ongeveer 2,8 percent van het totaal aantal beleningen belopen. STOCKHOLM Reuter/AFP) Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, is geïnstalleerd als lid van de Zweedse Academie, waar hij de zetel zal in nemen van wijlen zijn vader, die van 1914 tot 1917 aan het hoofd der Zweedse regering stond. In de traditionele rede, gewijd aan zijn voorganger, aan wie men vaak zijn „reactionnaire" denkbeelden heeft verwe ten, schilderde Dag Hammarskjoeld zijn vader als een man, die zich vergist had, „niet omdat hij een verdediger van de voor rechten en de macht van het koningshuis tegen de opkomst van de democratie was, maar omdat hij een hervormend theoreti cus met conservatieve neigingen was, die de vooruitstrevende krachten onderschat te". Voorzitter Nils Ahnlund herinnerde er aan, dat de vader van Hammarskjoeld voorzitter van een commissie van de Vol kenbond is geweest. Na de toespraak van Hammarskjoeld stak de voorzitter ten te ken van de opneming van het nieuwe lid een kaars voor diens zetel aan. Op de plech tigheid waren ook de koning en de koningin en andere leden van de koninklijke familie aanwezig. De Academie die achttien leden heeft wordt wel „de achttien" genoemd. Zij kent de Nobelprijs voor litteratuur toe. Hammarskjoeld heeft met de ambassa deur van communistisch China in Zweden, generaal Keng Piao, de practische kant van zijn voorgenomen reis naar Peking ge regeld. Vandaag zal hij terugkeren naar New York. HOLLANDIA (A.N.P.) Dezer dagen zijn in Biak twee vliegtuigen van het type „Beaver" aangekomen, die zullen worden gebruikt voor de intensivering van de be stuursvoering in Nieuw-Guinea. De toestel len zullen worden geregisereerd als de JZ-PAB. De twee eerste letters zijn het internationaal erkende registratieteken voor Nederlands Nieuw-Guinea. Voor de „Beavers" zijn tot dusverre 14 kleine vliegvelden aangelegd en binnenkort zullen 17 waterlandingsplaatsen beschik baar komen. Deze landingsplaatsen zijn zo geprojecteerd, dat ze niet meer dan een uur vliegen van elkaar liggen. Het is de bedoeling volgend jaar met het onderhou den van een dienst op dit net te beginnen. De éénmotorige, in Canada bij de Havil- land-fabrieken gebouwde „Beavers" zijn zo ontworpen, dat zij van kleine vliegvel den gebruik kunnen maken en tevens kun nen landen en opstijgen op rivieren en meren. Het zijn geen amphibie-vliegtuigên in de ware betekenis van het woord, maar zij kunnen of met een landingsgestel of met drijvers worden uitgerust. Hiertoe worden op enkele punten in Nieuw-Guinea „wis selplaatsen" ingericht, waar het mogelijk zal zijn binnen enkele uren drijvers voor wielen te bevestigen of omgekeerd. De „Beavers" kunnen naast de vlieger zeven passagiers vervoeren. Door het grote vleugeloppervlakte heeft het toestel eeri zeer geringe landingssnelheid. Het is uitgerust met een radio-installatie, waar mede voortdurend contact met de diverse grondstations mogelijk is. Van verre De trawler „Vios I", die zoals we gis teren meldden op expeditiereis is naar de Zuidkust van Engeland, passeerde gister middag Lands End. Schipper P. Korbee is voor deze reis ongeveer 650 mijl (of on geveer 1200 km) van IJmuiden. In het Kanaal waar eind vorige week nog 170 trawlers visten, is bijna geen haring meer te vangen. De „Thorina" heeft gisteren nog de gehele dag gezocht langs de ban ken, maar kwam op het echolood niets tegen. Besommingen Gisteren besomde de trawler „Polder man" voor een reis van twaalf dagen 24.040, de „Gelria" voor een reis van dertien dagen 18.380, de „Herman" voor een tiendaagse reis 20.960 en de SCH. 153 „Onderneming 4" voor een reis van dertien dagen 14.020. Wat er vandaag was Twee trawlers waren vanmorgen pre sent: de „Klaas Wijker" (van Vrijdag 10 Dec.) met 230 kisten schelvis, 150 kabel jauw en gul, 60 dichte wijting, 30 gestripte wijting, 50 koolvis, 30 stokkebit, 160 stuks stijve kabeljauwen; de trawler „Mary" (van Donderdag 9 Dec.) voerde aan 1400 kisten haring uit het Kanaal. Voorts was er wat kleine vaart met 3000 kg tongen en 100 kisten schol. Voor de Woensdag De „Thorina" (van Zaterdag 11 Dec.) was gisteren thuisstomend met 1100 kisten haring. Ook de „Medan" (van Zaterdag 11 Dec.) is thuisstomend, maar het was vanmorgen nog niet zeker of deze trawler voor de Woensdag- of de Donderdagmarkt is. De „Medan" voert aan 1300 kisten ha ring. Oudste boten zijn daarna de „Antje" en „Elie" (van Zaterdag 11 Dec.); de „Flamingo (van Maandag 13 Dec.). Storm in de Noord In de Noord en onder de kust lagen gis teravond weer vele schepen te steken: voor de Vikingbank en Fladdengronden was een waarschuwing van kracht voor Westerstorm; voor de Vissersbank een waarschuwing voor harde wind tussen West en Noord; voor de Duitse Bocht een waarschuwing voor harde wind tussen West en Noord-West en voor de Doggers- bank en Humber een waarschuwing voor harde Westelijke wind. Voor de districten Theems en Dover gold geen waarschu wing. Prijzen van heden De goede haring maakte vanmorgen van 13 tot 14. Van de slappere haring werden 110 kisten opgehouden. De regels kabeljauw voor België maakten 100 tot 86, de kisten 96 tot 88 en de grote schelvis 96 tot 88. Binnenland kocht grootmiddel schelvis voor 45, kleinmid- del, pennen en braad voor 38 tot 41. Wijting deed 31, schol 2 45 en scbol 3 35 tot 40. Engeland was in de markt voor groteschol, die 40 tot 45 deed, middel schol 40, zetschol ën schol I 50. Zwarte koolvis ging van de hand voor 70 tot 75, grote gul voor 36 tot 37, middel voor 34 tot 35 en torren voor 31. De prijzen van de tong waren als bij de sluitingsmarkt van gisteren: lappen 3.20 tot 3.30, grootmiddel tong 2.50 tot 2.60, kleinmiddel 2.45 tot 2.55, tong I 2.40 tot 2.50 en slips 2.30 tot '2.35. Vertrokken IJm. 10 Maria van Hattum, 2 Herman 20 Johannes Polderman, 116 Eveline, 11, 5, 31, 228, 7; KW. 108 Gebroeders, 95 Toe nadering, 37 Nederland VI, 57 Dina Ma rie, 23 Volharding, 26 Concordia, 104 De Vrouw Dirkje, 91 Alida, 10 Adrianus, 126 Agatha Arie, 162 De Vier Gezusters, 161 Katwijk III, 67 Noordster I, 51 Prinses Margriet, 107 Jacoba, 28 Verwachting, 17 Arie Nico, 9 Hubertha Gerarda, 24 Cor- nelis, 30, 98; TX. 24, 32; AM. 16, 17, 18; WR. 34; UK 48. Er kwamen geen schepen binnen. Besommingen Klaas Wiiker f 23.700, Z 321 f 890, IJM 210 f 7650, Mary f 1660. „Haast U naar de stal" Woensdagavond geven de jeugdgroepen „Het Bosvolk" en „De Vrije Vogels" in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort een uitvoe ring van het lekenspel „Haast u naar de stal". Vrijdag nog had pater Ernestus in het klooster der paters Capucijnen te IJmui- den-Oost in zeer besloten kring zijn gouden priesterfeest gevierd, weliswaar onder eeh wankele gezondheid, maar de bescheiden viering had dan toch kunnen doorgaan, of ruim een etmaal nadien bereikte Katholiek IJmuiden-Oost het .bericht, dat de priester op 74-jarige leeftijd overleden was. De mis van dankbaarheid, die Zondag in de Pa terskerk zou zijn opgedragen, werd een mis voor de zielerust van de overledene. Op de hoek van de IJmuiderstraatweg en de Kortenaerstraat in IJmuiden-Oost nam de bestuurder van een vrachtauto de bocht naar links te kort, waardoor de 25-jarige wielrijdster J. v. K. werd aangereden. Twee vingers van haar linkerhand werden zo danig geblesseerd dat een geneesheer haar moest behandelen, waarna ze per auto naar haar woning is vervoerd. Uit de stuurhut van de motorlogger KW 21 Arendje Jacoba is tussen 9 en 14 De cember een radiotoestel in aluminium- chassis ontvreemd. De scheepsontvanger, zoals het toestel in deze officieel heet, heeft zowel lange-, midden- als korte golf. De commissaris van politie verzoekt ieder, die hieromtrent inlichtingen kan geven zich met de recherche in verbinding te stellen (Hoofdbureau van politie, Tibe- riusplein 1, IJmuiden-Oost, Telef. K 2550- 6444). EVA PAWLIK DOCTOR IN DE PHILO- SOPHIE. De vroegere Europese kam pioene in het kunstrijden, de Oostenrijkse Eva Pawlik, zal op 22 December in Wenen promoveren tot doctor in de philosophic. Eva Pawlik maakte enkele jaren deel uit van de Weense ijsrevue. HHIJC WON VAN KEULEN. In het kader van de competitie om de West Europe Cup is in Keulen de ijshockeywedsrtijd Keu lenHHIJC gespeeld. De Hagenaars wonnen met 7—3 (2—0, 2—2. 3—1). BONDS SECRETARIS LIEVE ERELID. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Dambond Dordrecht werd de eerste secre taris van de Koninklijke Nederlandse Dam bond, de heer W. H. Lieve te Dordrecht, die tegelijk jubileerde als secretaris van het Dordtse damdistrict, het ere-lidmaatschap van de K.N.D.B. aangeboden. Jac. van Heemskerkstraat 65 - Telefoon 6112 presenteert U: ZO GAAT HET Schets in 3 bedrijven. Regie: M. VLAMING. Medewerking: UNOX FIJNSTE VLEESWAREN le bedrijf: Paul: „Ina, wat eten we vandaag weer voor lek kers? Ina „Je lievelingskostje Paul, Rode Kool met Paul: „UNOX Rolpens met zure appel. Ina: „Juist Paul, dek jij even de tafel dan gaan we samen smullen." Wij laten dit echtpaar heerlijk smullen en vervolgen met het 2e bedrijf a.s. Donderdag. DANSSCH. R. MARTENS. KERSTBAL op 2e Kerstdag in gebouw „Flora". Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar Edisonplein 1. Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor SORTEER- STER. Aanm. dagelijks Afd. Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem. NET MEISJE gevr. v. huis houding en winkel. Aanmel den De Spar, Planciusstr. 2, IJmuiden. 2e KAPSTER of gevorderd leerling-kapster gevr. v. Pel, (Kennemerlaan 126. Aanm. na 6 uur 's avonds. MEISJE of WERKSTER ge vraagd 1 a 2 ocht. p. w. Z. g. g. onn. t. m. Schipbroeken- weg 3, Santpoort-D. Aanm. na 7 uur. PROFITEERT NU voor de feestdagen. Wij hebben niet gewacht op de uitverkoop, doch reeds nu winterjassen, costuums, regenjassen en jongenspakjes drastisch in prijs verlaagd. Klumpers Kledinghuis, Rijksstraatweg 39, Haarl.-N. hoek Zaanenl. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. TE HUUR: 2 kamers gestoff. of ongestoff. met complete badkamer, met kookgelegen heid. Brieven L 3449. Laat vakkundig uw KONIJ NEN SLACHTEN. Pres. Krugerstraat 33, IJmuiden. KANARIEPOPPEN, f 1.25 per stuk. Tuindersstr. 82, IJmuiden-O. 2 CLUBS 4 STOELEN f 50, 1 uittrektafel f 25, dressoir f 25 16 els Wilton prima f 100. Zandersstraat 11, IJm.-O. LANGE MELTON DAMES PANTALONS prima pas vorm, heerlijk warm f 14.95 De Ruyter's Manufacturen Kennemerlaan 159. PRIMA FLANELLEN LA KENS. Bij ons f 5.40. De Ruyter's Manufacturen Ken nemerlaan 159. VOOR EEN MOOI KERST TAFELLAKEN naar De Ruyter's Manufacturen, Ken nemerlaan 159. WASMACHINES v.af f 2.50 p. w zonder vooruitbetaling Hartendorp, Gen Cronjéstr 43, H'lem Kruidbergerweg 51. Santpoort-D ONGEM. KAMER gez. door jong echtpaar met 1 kind. Brieven L 3450. KRUISWEG 49 - HAARLEM Grootste muziekvoorraad hier ter stede WONINGRUIL gevraagd van Ede naar IJmuiden. Inlicht. Trompstraat 125. WONINGRUIL. Huis in de Polder ruilen voor huis of fla't, liefst IJm.-O. Kroon, Genieweg 28, Velsen. ZUIVER WOELEN HEREN- VESTEN met ritssluiting. Reeds v.a. f 19.75. De Ruy ter's' Manufacturen, Kenne merlaan 159. TE KOOP AGB een in zeer goede staat zijnde handnaai machine en kachel. Wijk aan Zeeerweg 119. Gr. TROPISCH AQUARIUM aangeb. waarom een mooie kast gebouwd is. Tevens kl. tropisch aquarium. G. van Beek, Schulpweg 147, Be verwijk. geven wij OP ALLE ook in GROTE MATEN HAARLEM ANEGANG «9. IEL 21413 Voor een heerlijke Rollade (ronder of varkens) of een fijn stukje Roastbeef kunt U zeker goed terecht bij KENNEMERLAAN 129 Gelieve vroegtijdig te bestellen. TELEFOON 5212 Horen en bezorgen VERLOVINGSTIJD, BIJ UITNEMENDHEID!!!! zijn we weer op z'n best d.w.z. voordelig en alles van TE KOOP: z. g. a. n. vul kachel Pelgrim, draaibare electr. rooktafel. Na zes uur. Sirenenstraat 11, IJm. JONGENS- en MEISJES- KLEDING te koop wegens te klein, leeft. 1013 j. w.o. 2 winterjasseq. Sparrenstr. 2 IJmuiden-Oost. KINDERSTOEL en BOX te koop. Adres te vernemen bur. van dit blad. PICK-UP VERSTERKER te koop in kast, pracht salon meubel. Adres te bevragen bur. van dit blad. MEISJES JAS te koop, leng te 100 cm. f 12.50, Lagersstr. ''6. IJmuiden-O. Pracht PIANO te koop als nw, merk Bechstein, Hooi- markt 24, Haarlem. SLACHTKONIJNEN te koop Tuindersstraat 68, IJm.-O. Kerstkransen2.15 Amandelkerstkransen3.25 Kerststaven 1. Schuimkransjes per 100 gram 0.35 Amandelkransjes per 250 gram0.60 Allerhande per 250 gram 0.63 Bankctallerhande per 250 gram0.88 Diverse soorten Gebakjes per stuk0.14 Tracteer U zelf vooral eens op onze Weihnachtstollen, gevuld met spijs vanaf 1.50 Krentenbrood Speciaal vanaf1. Nergens waar U het beter vindt V. d. ZWAAGSTRAAT 16 - TEL. 4840 Ook verkrijgbaar bij: A. VAN DEN BERG WIJK AAN ZEEëRWEG 51 - TEL. 4362 Wat kost een „CONSTANT" VERLOVINGSRING? 1 ring van 2 gram kost ƒ21. 1 ring van 3 gram kost 29. 1 ring van 4 gram kost 37. 1 ring van 5 gram kost 45. Bij deze verkoopprijzen is het graveren inbegrepen DA COSTALAAN 3 - DRIEHUIS TEL. 4909 Varkensrollade per pond 2.20 Ruderrollade per pond 2. Paardenrollade per pond 1.70 Paarden Rosbief per pond 1.80 2 p. mooie doorr. Paardenlappen 2.50 2 p. magere Paardenlappen 3. 2 p. Gehakt half om half2.50 2 p. Rosbief3.50 2 ons Ham 100 ct 2 ons Hamkaas 85 ct 2 ons P. Pekelvlees 50 ct 2 ons Hamworst 50 ct 2 ons Pork 58 ct JAC. VAN HEEMSKERKSTRAAT 23 Telefoon 4039 IJmuiden

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3