Een cent duurder gas en „betaalde vuilnisemmers" wekten verweer Kerstaanbieding Winterjassen c ÜT) Raad op„Scheybeeck FAVAD-meccano is nu compleet Agenda voor Velsen 25% korting Teddy Luiers f 1.60 De heer M. C. Lammertink kwart eeuw bij de Hoogovens Visserij -varia Havenberichten „Kennemers" gaan spelers betalen Castricum Heemskerk Vulpen Ab de Jong Flora gevoelig geklopt DINSDAG 21 DECEMBER 1954 5 Nieuwjaars* advertentie Profiteer hiervan Met rugnummers het veld op Ouders vierden Kerstfeest met Da Costaschool- kinderen Twee tweedeklassers spelen Kerstnacht in Grote Kerk Adventspel in Lutherse-kerk Mutatie bij de belastingen Rundveefokkers gaan vergaderen Goed mens en puik vakman Watervliet 1 op de goede weg De eerste Rose Copland Dat er in ruim vier uren het een en ander besproken kan worden, werd gisteravond in de Beverwijkse gemeenteraad bewezen. Op deze laatste vergadering in het oude jaar had men vermoedelijk schoon schip en een goede beurt willen maken, reden, waarom er een twintig-tal agendapunten waren, al dan niet in sub-punten onder verdeeld. De koppen koffie met kerstkransjes en de sigaren vriendelijke geste van de burgervader verhoogden de lust tot welsprekendheid, die van alle zijden werd betoond. Zoals verwacht werd, was een der belangrijkste punten, die in discus sie werden gebracht, het voorstel tot wijziging der gastarieven. De op zichzelf niet zo vèr strekkende verhoging ff 0.01 voor de eerste 100 m3) ontlokte mevr. A 11 an- Schilthuys (VVD) de opmerking, dat dit een verkapte belastingverhoging was, die, nota-bene door het rijk worden verlaagd. De heer Van Dorp (PvdA) betoonde zün instemming en die van de fractie met de verhoging, gezien de investering van iy2 millioen, die „slechts" een winst van f 48.000 per jaar afwierp. In tegenstelling tot de mening van de fractie liet de heer Schreurs (K.V.P.) in een vlotte speech horen, dat hij tegen het voorstel was en wel om verschillende redenen: prijsverhoging zonder noodzaak en de vergelijkende kosten van andere energiebedrijven. Overigens had hij liever cijfermateriaal in de vorm van een begro ting voor 1955 onder de ogen gehad, zodat hij wellicht een andere mening zou kunnen zijn toegedaan. Dat in hoofdzaak het armste bevolkings deel weer werd getroffen, deed de heer D e Ruiter (C.H.U.) vragen waarom niet de groot-gebruikers met deze verhoging wor den belast, waar de heer K u y p e r (C.P.N.) het hartroerend mee eens was. Toelichting op verhoging Wethouder Niesten (Kath.) lichtte de verhoging nog toe, door te veronderstel len, dat als een grootgebruiker zijn (wel licht verhoogde) tarief niet meer wenste te betalen, hij op oliestook zou overgaan. De gevolgen hiervan zouden onherroepelijk hun terugslag vinden op de klein-verbrui- kers. De grootste categorie verbruikers be staat echter uit diegenen, die 35 tot 40 m3 gas per maand afnemen en de verhoging betekende dus idem zo veel centen per maand. Wethouder Alberda (Arbeid) deed ook nog een duit in het zakje door op te merken, dat het voorstel een gevolg was van het nieuwe gas-contract, waarvan en kele factoren „onvoorzien" waren. Het oude tarief was gebaseerd op de inkoop prijs en de vaste lasten, terwijl het nieuwe tarief een reserve bedrag moet gaan vor men om eventuele storingen of prijsverho gingen op te vangen een buffertje dus, zoals Velsen kent in zijn egalisatiefonds, dat echter steunt op de winst uit het be drijf. Een waarschuwend geluid, om niet aan de tarieven van de grootverbruikers te tor nen, liet de heer De We ij er (Kath.) horen, omdat dit wel eens „het slachten van de kip die gouden eieren legt" ten ge volge kon hebben. „De kleine man" was geenszins de dupe, aldus de heer V a n R o- munde (P. v. d. A.), want „misschien bestaat dat gedeelte verbruikers van 35 40 m3 per maand wel uit mensen, die elec- trisch koken." De heer Schreurs bleef bij zijn afwij zende houding en naar hij meende, liepen héus de grootverbruikers niet weg, „dat deden ze in Velsen toch ook niet, met die hogere gasprijzen?" Het tarief Na nog enige pro's en contra's bleek bij de stemming dat de afgevaardigden van WD, CHU, CPN en enige leden van de KVP het er niet mee eens waren. De ver hoging wordt niettemin doorgevoerd en het tarief zal in het vervolg voor de eerste 100 m3 0.131/2 Per m3 bedragen. Met een IN DEZE COURANT bereikt U Uw vrienden, ken nissen en clientèle op het rustige moment dat zij de krant lezen. De prijs van de Nieuwjaarsadvertenties welke in ons nummer van 31 December of 3 Januari worden geplaatst, bedraagt bij een minimum van 12 mm. 1.20. Elke mm. meer 0.10. Indien men een advertentie-contract heeft lopen, kan een Nieuwjaarswens in mindering van het contract worden gebracht. Gaarne ontvangen wij tijdig Uw opgave aan ons kantoor: KENNEMERLAAN 186 IJMUIDEN DINSDAG 21 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: ,Wat 'n nacht vannacht". „Felison", 1921 uur, Heidestraat, ex positie van werken van jonge kunste naars aangesloten bij „Start". Ned. Chr. Vrouwenbond IJmulden-Oost, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Kerst vergadering. VELSEN-NOORD: Vrouwengroep P.v.d.A., 20 uur: Gem. Ontsp.lokaal Van Diepenstraat, Kerst bijeenkomst. WOENSDAG 22 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: ,Wat 'n nacht vannacht". Rex, 20 uur: „Hartenvrouw". Coöp. Ver. v. Uitvaartverzorging, IJmui- den-Velsen, 20 uur: Cultureel Gebouw, vergadering. „Pieter Vermeulen-Museum", Cultureel Gebouw, geopend van 1417 uur. „Felison", 1417 uur: als Dinsdag. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wet houder van Sociale Zaken. Een bijna even uitvoerig dispuut werd gevoerd over het invoeren van uniforme vuilnis-emmers. Het aanschaffen van deze nuttige attributen werd van alle zijden luide toegejuicht, alleen de te heffen retri butie van 4.per jaar verwekte zo'n storm 'van verontwaardiging, dat na ette lijke beschouwingen en voorstellen om dit bedrag tot 1.per jaar te reduceren, de stemming uitwees, dat de gemeenteraad hiermee nog niet accoord ging. Wethouder Alberda verzocht de raad dit gedeelte van het voorstel terug te geven aan het College voor nader advies, hetgeen ge schiedde. Jaarwedden wethouders Een voorgestelde verhoging der jaar wedden van de wethouders van 3500 op 4500 bracht menige tong in beroering. Mevr. Allan vond een bedrag van 3500 ruimschoots voldoende, temeer daar er vorig jaar een wethouder was bijgekomen en de werkzaamheden dus zouden zijn ver licht. Overigens constateerde zij, dat de meeste wethouders in de raadsvergaderin gen haast geen mond open deden, waarop de heer De Weyer (K.V.P.) repliceerde, dat „het vele gesprokene niet als maatstaf voor het geleverde werk" moest worden be schouwd. Een verhoging van ca. 29% vond de heer K u y p e r (C.P.N.) wel een beetje gortig, zeker in Vergelijking met de 6% van de arbeiders, hetgeen echter door de voorzitter werd bestreden door te zeg gen, dat dit niets met elkaar had uit te staan. De heren Koeling- (P. v. d. A.) en Passchier (A.R.) vonden het voor stel juist, gezien de enorme hoeveelheid werk en de grote verantwoordelijkheid, die er mee gepaard ging. Ook de heer v. R o- Uiunde betuigde zijn instemming, zodat alleen de C.P.N. en V.V.D. tegen stemden. Leges-perikelen De voorgestelde leges-verlagingen voor paspoorten werden eveneens van alle kan ten bekeken, doch dit voorstel, dat door de K.V.P.-fractie aanhangig was gemaakt, was volgens verschillende sprekers niet compleet, aangezien er niet over verlen- gingsduur der paspoorten en het bewijs van Nederlanderschap werd gesproken. En-passant werd het kleine trouwzaaltje even onder de loupe genomen, waarover de heer v. Romunde een balletje had opge gooid. Mr. Scholtens ving dit op, door te zeggen, dat de grote zaal door zijn lig ging niet altijd geschikt was om als trouw zaal te fungeren en dat het kleine zaaltje juist voor een trouwerij intiem was. Het gewraakte interieur zou nader worden be keken en waar nodig, worden hersteld en aangevuld. Wethouder Alberda vroeg de raad met het uitspreken van zijn goed- of af keuring van de kwestie „leges" te willen wachten, totdat de Vereniging van Neder landse Gemeenten contact zou hebben ge had met het ministerie van Buitenlandse Zaken, welk contact wellicht zou leiden tot het besluit, de gehele leges-verordening door de gemeente zelf te laten behandelen, waardoor een verdere verlaging van de leges-kosten mogelijk zou blijken. Bij mon de van de heer De Weijer besloot toen de K.V.P.-fractie het voorstel voorlopig in te trekken. Favad - installatie („meccanodoos" De bij de derde afdeling van de Ge meente-secretarie in gebruik zijnde Favad- installatie behoefde een uitbreiding, waar voor een crediet van 9000..werd ge vraagd. Mevr. Allan wilde nu wel eens weten waar zij aan toe was, want er was vorig jaar pas 64000 aan besteed. Wet houder Alberda zat met zijn antwoord klaar: „Vermoedelijk werd er geen crediet meer gevraagd, want de machine was nu vrijwel compleet". Hij vergeleek de voor bevolkings-telling en inlichting-verstrek kende doeleinden gebruikte FAVAD-in- stallatie met een meccanodoos, waarbij men door een kleine uitbreiding weer veel meer mogelijkheden krijgt. School zonder gym-lokaal Eenparig waren de heren v. R o m u n- d e (Arbeid), M u s k e e (Comm.) enPas- schier (A.R.), evenals mevr. Allan het er over eens, dat de in het uitbreidings plan Arendsweg-Zuid geprojecteerde open bare lagere school een gymnastieklokaal moest hebben, maar wethouder Niesten deelde onverstoorbaar mee, dat dit echt niet ging door ruimtegebrek, maar dat er een oplossing gevonden werd in de vorm van een gymnastieklokaal van de vlakbij gelegen U.L.O.-school. Twee maal drie kwartier per week per klas zou gemakke lijk zijn te regelen in dat lokaal. Over een sportveld wist de heer Niesten te vertellen dat alles zou worden aangewend om hier over de beschikking te krijgen. Sluitingstijd tapperijen Alvorens in te gaan op de door de heren Passchier en DeBoer geuite woorden over het al dan niet later sluiten van tap perijen, deelde de burgemeester mee, dat met „tapperijen" hier eigenlijk meer „verenigings-lokalen" moest worden gelezen. Het was niet in de eerste plaats de bedoeling om cafébezoek te animeren, maar de praktijk bewees dat het midder nachtelijk uur het meest gewenst was. Mr. Scholtens beloofde op voorhand om elk misbruik met zeer straffe hand en zon der pardon te zullen aanpakken. De heer Passchier, die meende dat vooral op Zaterdagavond door dit besluit de Zon dagsrust zou worden gestoord, bleef er op tegen, evenals de heer De Boer, die een sluitingstijd van elf uur 's avonds welletjes vond. Met deze beide heren tegen kwam ook dit voorstel er door. Het voorstel tot het bouwen van 48 étagewoningen aan de Platanenstraat en de Pieter Verhagenlaan werd bjj de heren Bijwaard (K.V.P.) en Muskee niet met volle instemming ontvangen; niet om het voorstel als zodanig, maar om de wijze, waarop het onderhands was aanbesteed. Wethouder V e s s i e s betoogde echter, dat het College weer dezelfde weg zou be wandelen indien bleek, dat een openbare aanbesteding niet gelukte. Benoemingen en overige stukken Conform het voorstel werd in de vaca tures aan de Gemeentelijke huishoud school voorzien, evenals bij de Zeewijk- school. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden de vol gende personen gekozen: 1. Ouders van leerplichtige kinderen: A. Schellevis, J. M. P. Kessel—Krook en E. v. d. WaalVer meulen. 2. Onderwijzers: J. H. v. d. Berg, M. de Jonge en E. W. Rosie. 3. Meerder jarige inwoners: L. v. d. Kolk, J. v. d. Bergh en L. J. Vonk. De heer C. P. Engel werd tot onderwijzer aan de Wilhelminaschool benoemd. Aan de begroting van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee werd goedkeuring gehecht, terwijl besloten werd tot de toetreding tot de stichting voor geestelijke volksgezondheid in Noordholland. Enkele onderhandse geldleningen, een wijziging op het beheer van het gemeen telijk woningbedrijf, enkele kasgeldvoor zieningen voor 1955 en de vaststelling van de verordening op de begrafenisrechten werden snel achter elkaar door-gehamerd. Ook de verstrekking van credieten voor de aanschaffing van 3 keetwagens en het maken van 10 watermeetputten bracht geen moeilijkheden mee. De medewerking tot aansluiting op het waterleidingnet van en kele percelen aan de Creutzberglaan en de Populierenlaan werd toegezegd, doch niet dan nadat de burgemeester mevrouw Allan had verzekerd dat er bij brand be hoorlijk bluswater in de buurt zou zijn. Het P.W.N. had namelijk meegedeeld, dat Met algemene stemmen werd gister avond op een buitengewone ledenverga dering het bestuursvoorstel aanvaard om over te gaan tot het geven van een ver goeding aan de spelers van het eerste elf tal der „Kennemers". De vergoedingen aan spelers en reserve's zullen op bescheiden schaal beginnen en zij zullen geput worden uit een over- bruiggiinigsfonds. Bij de geheel nieuwe koers in de KNVB, willen de Kennemers niet achter blijven. Behoudens goedkeuring der K N V B, die nu alleen nog maar betaald eerste klasse spel toestaat, hoopt men het vol gend seizoen ook te kunnen betalen. De spelers komen met rugnummers in het veld. Er werd reeds veel geld in het fonds gestort. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: spruiten 35—70, andijvie 2050, prei 2027, groene kool 1519, boerenkool 10—18. de aan te leggen leiding niet geschikt was voor blusleiding. De garantie van hypothecaire geldlenin gen werd verstrekt aan de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten, zodat de woningen aan de Dorpsduinen en de Stet- weg kunnen worden gebouwd. Tien jaar Aan het eind. van de vergadering hield mr. Scholtens een korte toespraak, waarin hij de huidige toestand in Bever wijk vergeleek met die van tien jaar gele den. Hij noemde de vooruitgang fantastisch en hoopte, dat ook het volgende jaar een stijgende lijn zou blijven vertonen. Hij wenste de raadsleden prettige Kerstdagen en alvast een voorspoedig Nieuwjaar. Een bedrag van f2.500 zal ter beschik king van de tentoonstelling „E 55 Rotter dam" worden gesteld als bijdrage van de gemeente. Begrotingsraad De begrotings-besprekingen in de afde lingen zullen op 4 Januari plaats vinden en op Maandag en Dinsdag 24 en 25 Ja nuari zal de raad zich van 's middags 3 uur af hiermee bezig houden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Tot 1 Januari oude prijs (na 1 Januari 1955: 1.70) voor BABy en KLEUTER Anegang 46 - Haarlem - Gr. Houtstr. 116 Zeeweg 256 IJmuiden-Oost Telefoon 6302 Op uitnodiging van de leiding van de Da Costaschool aan de Noorderlaan heb ben de ouders van de leerlingen van deze school en vele belangstellenden Maandag avond in het gymnastieklokaal van de school, die tot de laatste plaats was bezet, de Kerstfeestviering 1954 mee gemaakt. De grote kerstboom $n het tere, in mooie rozetten gehouden sparregroen, gaf aan de zaal een stemmige sfeer. Onder leiding van mevrouw Bos-de zwarte, onderwijzeres, voerden de leer lingen van de tweede klasse een Kerst zangspel uit, waarbij de heldere kinder stemmen het gebeuren in Efrata's velden tot vertolking brachten. Een koor van leerlingen van de klassen 5, 6 en 7 voerde vervolgens het Kerst- declamatorium 1954 van de Christelijk Na tionale scholen uit. Spreekkoren, koorzang, soli en blok- fluitgroepen gaven dit declamatorium een levendige afwisseling, waardoor de toe schouwers werden geboeid. Onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Suur- mond, hebben de deelnemende kinderen een vol uur lang aan de uitvoering, zon der een enkele hapering, hun best gedaan, hetgeen dan ook veel waardering kreeg. Bovendien was het een uitstekende ge dachte om de aanwezigen in dit declama torium te betrekken, waardoor een op merkelijk goed geheel werd bereikt. De orgelbespeling was overigens bij de heer J. Pol in vertrouwde handen. Vanmiddag is er voor de leerlingen van de Da Costaschool de Kerstfeestviering, waarbij ieder kind een boek ten geschenke krijgt en een aardige Kerstverrassing. De KNVB heeft voor Zondag 2 Januari twee tweede klas-wedstrijden in Bever wijk vastgesteld. Er wordt n.l. gespeeld Beverwijk AFC en de KennemersDWV. In de Grote Kerk te Beverwijk zal Vrij dagavond een Kerstnachtdienst worden ge houden, waarin zal voorgaan ds. J. O. Norel. De aanvang is bepaald op half elf. De Evangelisch Lutherse Gemeente te Beverwijk houdt vanavond in het kerkge bouw een bijeenkomst, tijdens welke zal worden opgevoerd het Adventspel van Otto Bruder „De Geroepene" met mede werking van de spelgroep van de Evang. Luth. Gemeente. Met ingang van 1 Januari gaat mej. A. v. d. Veen de inspectie Beverwijk der rijksbelastingen verlaten. Zij heeft gerui me tijd op het kantoor gewerkt, maar zal nu in het huwelijksbootje stappen. MARKTBERICHT 20 December Andijvie 3273; bloemkool 2360; bospeen 3448; waspeen 2137; spruiten 3261; knollen 928; prei 1132; boerenkool 1933; groene kool 1426; rode kool 819; druiven 69; peen 819. Voorzitter treedt af De in Castricum en omgeving wonende rundveefokkers, georganiseerd in de ver eniging Duinstreek-Zuid, houden Woens dagmorgen in hötel Borst hun jaarverga dering. Behalve het jaarverslag van de stamboekhouder, de heer Jac. Duyn staat er nog een vermeldenswaardig feit op de agenda, namelijk het aftreden van de voorzitter, de heer G. Veldt, wegens ver gevorderde leeftijd. Door het bestuur zijn de volgende candidaten naar voren ge bracht: Jn. Schermer Wzn; C. P. Spaan- sen en N. J. Zuurbier. Voorts zal pater Gerritsen, van de Ab dij te Egmond, een lezing houden over de standaardkoe. De vergadering begint om half tien. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Eduardus P. M., z. van P. C. Beentjes en F. F. Crombeen; Engelrnundus G. en Jacobus P. zn. van G. A. Bruins en A. Pekel; Hendrikus C. M., z. van A. de Wit en G. G. Sinnige; Nicolaas J. C., z. van C. Beenties en M. J. Kloes; Reinaldus M. G., z. van M. W. Zonneveld en A. M. Weterings. ONDERTROUWD: J. J. Koper en A. A. Adrichem. GEHUWD: Y. van Duivenvoorde en E. M. Duin. Hetgeen meermalen opvalt bij een huldiging van een zilveren jubilaris bij een der bedrijven van de Hoogovens is dan de heersende geest van saamhorigheid; de moeite, die de leden van de afdeling of de ploeg van de jubilaris zich getroosten om deze dag voor hem onvergetelijk te maken, is telkenmale treffend. Ditmaal was het de heer M. C. Lammer tink, die, met zijn echtgenote, tussen de bloemen op het podium in het schaftlokaal van Walserij West was gezeten. Niet al leen van de walserij zelve, waar de jubi laris chef van de slijperij is, maar ook van buiten deze afdeling waren de belangstel lenden toegestroomd, zodat het ruime lo kaal tot de laatste plaats was gevuld. De voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, was de woordvoerder voor dit col lege, namens hetwelk hij zijn waardering voor de trouw en het vakmanschap van de jubilaris uitte, hetgeen hij vergezeld deed gaan van de aanbieding van de ge bruikelijke enveloppe. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies hield een rede, waarin hij o.a. zeide, dat de ju bilaris zijn vak had geleerd bij een van de grootste bedrijven des lands en dat hij dus als vakman bij het bedrijf - in eerste in stantie Mekog - in dienst trad. Naast zijn vakbekwaamheid is de jubilaris een per soon, die veel te betekenen heeft in de be- ambtenkern, waarin hij in de bres staat voor de belangen van zün medemens; vóór alles valt bij hem zijn warm kloppend hart op. Bij de opbouw va.n de brandweer was de jubilaris van den beginne af aan actief werkzaam: hij heeft geholpen deze dienst op te bouwen, niet alleen technisch maar ook naar de geest. Na ook mevrouw Lammerfink verdiend in de hulde te hebben betrokken, besloot de heer Spies zijn rede met het uitreiken van het vererend getuigschrift en het ge denkbord van de Maatschappij. Ir. .T. T. van der Koogh, bedrijfsleider van Walserij West, bracht in zijn rede, waarin hij uitvoerig inging op de loop baan van de jubilaris, in de eerste plaats de gelukwensen over van het personeel der gehele walserij. De jubilaris heeft de gehele opbouw van de walserij meege maakt en is nu chef van de walsslijperij. De precisie, waarmee hier gewerkt wordt bepaalt in belangrijke mate de kwaliteit van het product: om deze afdeling draait het bedrijf. De jubilaris beeft liefde voor zijn werk, een groot vakmanschap en het is karakteristiek voor zijn wijze van werk indeling, dat, hoe druk de afdeling het ook moge hebben, er altijd wel „iets extra's" in gedaan kan worden, zoals het slijpen van de walsen voor Breedband en voor de Papierfabriek Van Gelder Zn., toen deze goede buur na de brand in de PM 14 uit de nood moest worden geholpen. De chef van de mechanische diensten van Walserij West en Blokwalserij, de heer A. C. Kalis, roemde o.m. de trouw van de jubilaris aan het bedrijf en een koortje onder leiding van de heer J. Steenbakker zong een tweetal feestliederen op zó ver antwoorde wijze, dat de zaal het met een donderend applaus beloonde. Als oudste collega sprak vervolgens de heer T. Jansonius, die de samenwerking met de jubilaris roemde en hem namens de collega's een fraai polshorloge en een juweel van metaalbewerking een uit hardstaal gedraaide asbak in de vorm van een walstuig aanbood. Mevrouw Lam mertink, die door geen van de sprekers werd vergeten, ontving een koperen wand versiering. Namens de brandweer, waaraan de ju bilaris gedurende 18 jaar heeft medege werkt, sprak hoofdingenieur J. Rijkeboer, hoofdingenieur der Zuidfabrieken en com. mandant van dit corps. De heer Lammer tink heeft eerst medegewerkt aan de op bouw ais instructeur en werd later actief lid van de brandweer. Hü heeft hier im mer zyn beste krachten gegeven en nooit, ook in de zware jaren van 19401945 niet, heeft men vergeefs een beroep op hem ge daan. Enige tijd na de oorlog werd het echter tijd voor de jubilaris om zijn taak op jongere schouders te leggen. Het corps is hem evenwel niet vergeten, getuige de sigaren die de heer Rijkeboer namens de leden overhandigde. De eerste man van de slijperij, de heer J. H. Baureis, bood de jubilaris met een hartelijk woord een door hemzelf ver vaardigde aquarel aan; mevrouw kreeg een bloembak met mooie planten. Namens de arbeiders, het jubileumfonds en collega's sprak de heer J. Steutel, die de onbevooroordeelde wijze roemde, waar op de jubilaris met allen omgaat. Zijn echtgenote, „de stuwkracht achter het werk van de man", werd een fraai Per zisch tafelkleed aangeboden en de jubi laris werd verblijd met een door de me dewerkers zelf vervaardigde hall-lamp. Namens de beambten-kern werd de ju bilaris gelukgewenst dioor de voorzitter, de heer P. Rijken, die hem een goed vak- bonds- on kernlid noemde. „Wijk aan Zee" verloor van „Never Down" De bridgeclub „Wijk aan Zee" heeft een wedstrijd gespeeld tegen de Beverwijkse bridgeclub „Never-Down", welke in een 64 nederlaag voor de badplaatsbewoners eindigde. Kath. Arb. Vrouwen in Kerststemming bijeen In de stemmig versierde zaal van het KSA-gebouw hebben de leden van de af deling Heemskerk van de K.A.V. het Kerst feest gevierd. De voorzitster, mevrouw BeentjesTjeertjes, sprak een inleidend woord, waarna mejuffrouw Stringa over haar reis naar Lourdes •'ertelde. Deze lezing, die met grote aandacht werd ge volgd, paste geheel in de sfeer van deze avond. Tot besluit werden nog enkele Kerstliederen gezongen. Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 16 vaartuigen op Urk aangevoer: 1819 pond snoekbaars, prijs f0,75 tot f0,77; 483 pond rode baars, prijs f 0,62 tot f 0,63; 1013 p. blei, prijs f 0,09 tot f 0,12; 609 pond voorn, prijs f 0,10 tot f 0,11 en 13 pond karper, prijs f 0,20, alles per pond. Prjjzen van Maandag. Heilbot 2,60; gr. tong 3,302,80; grm. tong 2,56—2,32; kim. tong 2,46—2,32; kl. tong I 2,46—2,34; kl. tong II 2,34—2,24: tarbot I 3,60—2,60, per kg. Tarbot III 134; tarbot rv 67-45; gr. schol 46—38; grm. schol 47—32; kim. schol 57—45; kl. schol I 61—46; kl. schol II 45—27; schar 36—28; v. haring 12—9; gr. schelvis 57—45; grm. schelvis 5643; kim. schelvis 5441; kl. schelvis I 5041; kl. schelvis II 4931; wijting 34—20; gr. gul 44—41; midd. gul 41—37; kl. gul 35—29; kl. haai 38—16; poon tjes 27—25; kl. koolvis zw. 29—17,50; kl. kool- vis wit 34, per 50 kg. Gr. kabeljauw 114— 108; gr. koolvis zw. 90—82; gr. koolvis wit 82, per 125 kg. Aanvoer van Maapdag. 705 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 665 kisten schol, 120 kisten schar, 6580 kisten haring, 325 kisten schelvis, 365 kisten wijting, 175 kisten kabeljauw en gul 14 kisten haai, 19 kisten poon, 115 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 9110 kisten. Besommingen van Maandag. Herman f20.900; Polderman f 24.040; Gelria f 18.380; SCH 153 f 14.020; KW 39 f3580; VL 115 f7480; IJM 204 f2980; KW 104 f5730; KW 57 f2730' KW 107 f3770; KW 10 f4960; KW 166 f4610' KW 51 f4620; KW 24 f5490; KW 26 f5850; KW 84 f3460; KW 28 f4840; KW 126 f4500; KW 64 f3710; KW 83 f510; KW 37 f 1810; KW 76 f 6420; WR 34 f 1890; AM .16 f3830; AM 17 f4580; IJM 52 f2910; IJM 7 f5050; IJM 228 f2050; IJM 5 f3290; IJM 78 f 12.60: IJM 23 f2540; TX 14 f4290; KW 98 f4390; KW 72 f 3060; KW 77 f2310; BU 33 f 3270. ADVERTENTIE Een MOOI geschenk voor Kerstmis is een gekocht in een zaak van vertrouwen. Boek- en Kantoorboekhandel Leesbibliotheek Kennemerlaan 59 - IJmuiden Telefoon 5326 Zoals te verwachten was heeft Nieuw Flora 1 uit Haarlem, dat op bezoek kwam bij het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Waterviet" een gevoelige ne derlaag geleden, die eigenlijk al binnen acht minuten verzekerd was. Watervliet begon direct al goed in een hoog tempo en de wedstrijd was nauwe lijks begonnen of Wedemeyer had al suc ces (10), waarna Vos spoedig daarop dit voorbeeld volgde (20). In de tweede op stelling kwam Nieuw Flora er ook niet aan te pas, want achtereenvolgens doel puntten mej. J. Kleeft en J. de Boer, die de stand op 4—0 brachten. In het derde aanvalsvak wilde het niet zo best vlotten. Het combineren duurde langer en er werd minder aggressief ge speeld. Het gelukte Veerbeek echter toch om uit een fraaie doorloopbal opnieuw de Flora-korf te vinden (50), waarna de bezoekers, ondanks het Watervliet- overwicht, zich iets meer lieten gelden en het spel snel van doel tot doel ging. Pas na een half uur ondekte Trap een fout in de Watervliet-verdediging en had succes (5—1). De eerste Watervliet-aanval liep weer gesmeerd en voordat het derde kwartier was verstreken waren het Wedemeyer, Vos en in tweede opstelling Hartman, die de rust met een 81 voorsprong lieten in gaan. Na de hervatting probeerde Nieuw Flora even fel de achterstand in te lopen, doch de Watervliet-verdediging had wei nig moeite de bal uit te verdedigen. Hier uit kwam de bal bij Hartman, die er 91 van maakte. Opnieuw een verdedigings- fout van Watervliet in de volgende op stelling gaf Holleman een scoringskans (92), waarna Berghuis zich niet on zeker voelde bij het nemen van een straf- worp (102). In beginopstelling dacht Wedemeyer ten slotte de score met nog een doelpunt te besluiten (112), maar hij had in dit geval buiten mej. T. Bies- broek gerekend, die de eindstand voor Nieuw Flora op 11—3 bracht. Aangezien Haarlem 2 door Watervliet 2 met 43 werd verslagen en dus de groen gele reserves bovenaan de ranglijst staan, was het voor Watervliet een goede dag. De eerste, tweede en derde twaalftallen van Watervliet staan nu allen met respec tievelijk 10 gesp. 16 pnt.; 8 gesp. 10 pnt. en 8 gesp. 15 pnt. boven aan de betref fende ranglijsten. Op de Beverwijkse bloemenveiling wer den Maandag de eerste Rose Coplanden aangeroerd door de firma Nijssen uit Sant poort. Deze darwin tulp bracht 25 cent per stuk op. ADVERTENTIE Voor een MOOIE en DEGELIJKE MNNENUITZE' naar DeRuyter's Manufacture! Kenn laan 159 Tel 5605 Maandag 20 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Senior v. Otterbacken. Zuiderkruis van Sydney. Blümennan van Bremen. Zaanstroom van Grangemouth. Avon van Huelva. Delfzijl van Risör. Beta van Fowey. Lore Ottens van Jakobstad. Laertes van Brake. Eemstroom van Huil. Taff van Skoghal. iJstroom van Swansea. Bomrna van osio. Phemius van Port Said. Maywood van Cardiff. NioLe van Kotka. Trito van Dublin. Aeneas van Malaga. Texel- stroom van Liverpool. Vertrokken zijn: Swift naar Harlingen. Nicolaas Machalos III naar Vlissingen. Mer- wede naar Hamburg. Netherland Coast naar Rotterdam. Rijnborg naar Sarpsborg.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7