Scheveningen-Radio vierde een sober gouden feest Artistiek Vere n igin gsva ria Begroting 1955 vastgesteld; nieuw gebouw wordt ontworpen „Levensbeveiligen en contacten leggen zij onze taak" Velsens huisvrouwen in Kerstsfeer Burgemeester Kwint opent Nationale vogelshow DINSDAG 21 DECEMBER 1954 ;.'7 Felicitaties uit alle hoeken der wereld Film in de kelder en brug onklaar Kunsthandel Aparte geschenken SVIJ deelde de punten P. v. d. A. heeft nieuwe voorzitter Reorganisatie Bloembollencultuur „Sportief" dwong HDC III I uit de IJmond tot overgave (16-4) Katholieke huisvrouwen in Kerststemming „Volksonderwijs" in Castricum heeft definitief bestuur „Ze kregen wat ze wilden" „Ons Genoegen" hield hokkenshow HEDW-Waterloo 1-1 Betaling abonnementsgeld per giro Scheepvaart Apothekers breken bespreking met ziekenfondsen af Vit alle hoeken der wereldzeeën hebben de marconisten van slepers, koopvaardij schepen, vissersboten en kusters gisteren een paar hartelijke woorden naar het IJmuidense Sluiseiiand geseind: „many happy returns" of „veel geluk en bedankt voor de prachtige service". Van Curacao tot New York en van Australië tot New foundland reiken de onzichtbare draden van dit, een van 's werelds drukste kust- radiostations en de viering van het vijftigjarig jubileum is, wat de klanten betreft, zeker niet onopgemerkt voorbijgegaan. De Stoomvaartmaatschappij Nederland had op haar telex zelfs een pracht van een gelukwens getikt: in kruisjes en strepen een schip, met daaronder een daverende heilwens, die de tele-communiquatie op deze lijn ongetwijfeld lange tijd heeft geblokkeerd. Een gecalligrafeerd telegram van het Bergense zusterstation op een geluksformulier was één dier andere wonderen van vernuft, waarvan de meeste leken niet begrepen, hoe het in zulk opvallend schoonschrift naar IJmuiden was gekomen. <»3»xm33CC<Mro©cc£oooaocoooo3eooo Voor het overige is de viering van het gouden feest een wat matte aangelegen heid geworden in één der kleine ruim ten van het nijver doorwerkende station werd een receptie gehouden en in de ka belkelder zijn wat films gedraaid, maar daarmee was de kous af. Terwijl Scheve- ningen Radio blijkens de toespraken toch wel „een figuur" is geworden in het inter nationale radioverkeer, een station, dat naar de woorden van hoofddirecteur ir. A. J. Ehnle, uitgroeide tot één der drukste stations, wier contacten over de hele we reld liggen en via wie de Nederlandse scheepvaart waar ook ter zee, contact op neemt voor zakelijke of familiegesprek- ken met „thuis". Bekwame leidinggetraind personeel Tr. Ehnle zei, dat het hoofdbestuur der PTT had geweifeld tussen een openbare of een intieme viering van het jubileum en dat men tot het laatste had besloten, omdat het recente eeuwfeest van de draad loze telegrafie reeds overvloedig aandacht had geschonken aan het werk van de ra diodiensten. Mede namens de directeur- generaal sprak hij echter zijn beste wen sen uit voor het tot de huidige omvang en betekenis gegroeide kuststation en hij her innerde er nog even aan onder welke moeilijke omstandigheden Scheveningen- Radio zich na de oorlog weer oprichtte met veel experimenteren en veel improvi seren is deze wederopbouw tenslotte ge lukt. Dank zij mede de bekwame leiding van de heer C. van Geel, directeur van het kuststation en de hoge eisen, die aan het personeel gesteld moeten worden, geniet het station een uitstekende naam onder de wereldscheepvaart en het is tot een der drukste stations geworden, waarmee in elk geval de hele Nederlandse scheepvaart, waar ook ter wereld, contact opneemt voor gesprekken met de wal. Materieel gezien is het evenwicht tus sen de inkomsten en de uitgaven bijna be reikt, zo merkte de heer Ehnle op, om ver volgens de taak van PCH voor kustvaart en visserij te bezien: deze kunnen het sta tion bepaald niet meer missen en daarmee heeft het IJmuidense station een nationale taak gekregen. De bemiddeling van PCH bij scheeps rampen of noodgevallen gaat bovendien vaak ver buiten haar werkelijke werkings- ADVERTENTIE Bij wijze van verpozing tijdens de re- 0 ceptie werd gistermiddag in de kabel- kelder van het jubilerende radiostation een filmvoorstelling gegeven, die wel- iswaar weinig met het werk van Neder- lands radiokuststation te maken had, omdat helaas de eigen PCH-film niet beschikbaar was, maar die toch een groot succes werd, omdat er een serie 8 onvervalste kluchten in voorkwam. De hoofdschotel werd evenwel gevormd door een visserijfilm uit particulier be- zit, die in kleuren de haringvisserij zo- wel met drijfnet als trawl in beeld bracht. Inmiddels ging in de seinzalen van het g radiostation het werk onverpoosd voort: f hier werd gepoogd feest te vieren in een 8 bedrijf, dat geen moment stilstand of onderbreking gedoogt en daarom zijn feestvreugde moet bewaren voor andere g gelegenheden en onderkomens. Het leek 8 er wel op, alsof de brug over de kleine g sluis dat een beetje begreep, door vlak voor de receptie onklaar te raken en 8 vele feestgangers te dwingen via de g smalle looppaden van de deuren het g werkterrein, dat feestterrein was ge- worden, te bereiken. X 1 COOOOOOOOCXXXXIOOOOCOCOCCCGCCOOOOOOCXXXXXIOOOOOOCOGOOOOOOO Kennemerlaan S (bij de brug) IJMUIDEN voor iedere beurs. „Het zit hem niet in de kaarsjes en de moooie versieringen. Het enige nodige is, dat wij ogen hebben om Gods heerlijkheid te kunnen zien". Met deze woorden van Selma Lagerlöf besloot mevrouw Aline Bolkesteyn-Markus het eerste gedeelte van haar declamatie in het Patronaat, waar Velsens huisvrouwen gisteren Kerstfeest vierden. In de overvolle zaal, waar op de feeste lijk versierde tafels de kaarsjes flikkerden, waar in de hoek de Kerstboom lichtend straalde, is de aandacht geen moment ver flauwd. De fascinerende voordracht van de declamatrice, die met gedeelten uit de „Gijsbrecht" en andere gedichten van Van den Vondel, met middeleeuwse, Vlaamse, Ierse en Noorse proza en poëzie het Kerst feest deze middag maakte tot het feest van alle eeuwen en alle geslachten, heeft de huisvrouwen in een bepaald eigen sfeer gebracht. Weg van het speciaal voor hen wat jachtige voorbereiden voor de komende dagen, waarin het gezin alle aandacht zal vragen en er voor moeder geen eigen tijd overblijft, zijn zij gedurende enige uren zelf door de devotie van een waardige Kerstviering aangegrepen. Zij hebben on getwijfeld beseft, dat de vrouw in het ge zin in de Kerstdagen wel een heel bijzon dere taak heeft: om door alle beslomme ringen heen de betekenis van dit gebeuren te zien en dit uit te dragen. Het dameskoor, onder leiding van me vrouw Q. Mechanicus-Klomp heeft een Kerstcantate ten gehore gebracht, die is samengesteld door J. R. Ie Cosquino de Bussy, en ook deze zang heeft tot de har ten gesproken. Oude liederen in een nieuw kleed blijven zelfs en vooral thans voor de allermodernsten waardevol en tot de meer conservatieve mens spreken de oude klanken, die er trots alle moderne be werking in bewaard zijn, temeer als zij in de stemmige sfeer van kaarslicht en den- negroen te horen zijn. Kerstfeest is het feest van luisteren met de ziel. De Velsen- se huisvrouwen hebben kunnen luisteren en zij zijn in dat geval innerlijk rijker heen gegaan. H. D. sfeer nit en al leest men dan in een kran tenbericht vaak niet meer dan „dank zij Scheveningen Radio kon de sleepboot X het schip IJ snel bereiken en vond ook de reddingboot Z de opgegeven positie": het resultaat is toch, dat er in zulke gevallen verscheidene levens gered kunnen wor den. Slechts de insider kent de werk- en waakzaamheid, die in gevallen als deze vereist worden. Hij sprak de hoop uit, dat het station zijn uitstekende naam tot in lengte van dagen mag bestendigen. „Geen slecht begin" De heer C. van Geel dankte spreker voor diens vriendelijke woorden en toonde zich verheugd over de vele blijken van mede leven bij dit jubileum ondanks het feit, dat er geen officiële viering van gemaakt is. fTij vond, dat dé eerste vijftig jaar „niet slecht zijn geweest" en bezag de zaak allereerst van een materieel stand punt: het nieuwe stationsgebouw en het zenderpark hebben Scheveningen Radio een staat bezorgd, die bijna ideaal mag heten. Wat het personeel betreft zijn er wel licht nog een paar wensen te vervullen, zoals enige opleidingen, die nog niet vol tooid 2fijn en derhalve aan het opbouw- stadium herinneren en de rangbevorde- ringsregeling. „Het beveiligen van mensenlevens op zee en het leggen van contact met de wal zij onze hoogste taak" zo besloot de heer Van Geel zijn speech, om vervolgens een van de eerste nummers van een jubileum- geschriftje aan de heer Ehnle te overhan digen. Ruim twee uur lang hebben degenen, die zich uit hoofde van hun functie in de scheepvaart of de visserij, het radiowezen of de posterijen tot dagelijkse klanten of kennissen van Scheveningen Radio mogen rekenen, de hand van de directeur gedrukt en bovendien gaven vele burgerlijke auto riteiten zoals de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en de Rijkshavenmeester van IJmuiden, de heer G. A. Man door hun aanwezigheid blijk van hun belang stelling. SVIJ en Nieuw Vennep leverden een aardige strijd tegen elkaar, welke tenslotte in een puntenverdeling is uitgelopen, waarmee vooral Nieuw Vennep uiterst tevreden kon zijn, omdat dc scheidsrechter twee doelpun ten van SVIJ wegens buitenspel afkeurde, waarvan er 1 minstens even zuiver was als de anderen, doch buitenspel scheen niet de sterkste zijde van de overigens goed leiden de scheidsrechter te zijn. SVIJ begon aanstonds met open aanvallen via de vleugels, terwijl Nieuw Vennep enkele schaarse aanvallen over het midden leidde, die echter strandde op de SVIJ-verdediging. De eerste helft was volkomen voor SVIJ, die in deze periode zeker een voorsprong had moeten nemen, doch tot 3 x toe voorkwam paal en lat een doelpunt bij Nieuw Vennep. Uit een vrije trap, goed door Braams ge nomen, kon Broekhuizen nog juist het be slissende tikje geven 10, doch eveneens uit een vrije trap kon N.V. tegenscoren toen de SVIJ'-verdediging voor vermeend buiten spel bleef staan. Na de hervatting nam N.V. aanstonds de leiding door een treffer van.... de SVIJ- rechtsbuiten, die bij een corner onnodig terug was gekomen, doch Kroone had direct het antwoord klaar, door een uittrap van de keeper ineens langs de onthutste doelman te jagen. Doch wederom nam N.V. de leiding door onvoldoende ingrijpen van de SVIJ- achterhoede. Toen kwam SVIJ onstuimig op zetten en 5 min. voor tijd slaagde Spaander man erin de gelijkmaker te scoren. Het 2e en 3e elftal hadden weinig moeite met respectievelijk Waterloo 3 en 4. De uit slagen waren 62 en 30, terwijl het 4e met 62 van SHS won. De aspiranten verloren van de junioren van IJmuiden slechts met 43, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden. De heer A. Hoogsteder, die enige maan den geleden tot voorzitter van de Partij van de Arbeid, afdeling Castricum, werd gekozen, is als zodanig afgetreden. Op de in hotel Komman gehouden ledenvergadering is de secretaris, de heer J. Keizer, met algemene stemmen tot voor zitter benoemd. De heer E. Riethorst heeft de funtcie van secretaris op zich genomen. Halve eeuw in de lucht. In de vergadering van de Mij. tot bevor dering der bloembollencultuur zijn Maan dag de voorstellen van het hoofdbe stuur goedgekeurd. Een gedachtenwis- seling is gevoerd bij het punt: het vormen van groepen. Het hoofdbestuur had voor gesteld: „leden kunnen zich tot een groep verenigen". De afdeling Westland had een amendement ingediend, waarbij bepaald wordt, dat de leden zich moe ten aansluiten. De afdeling Bloemendaa l-O ver veen steunde het amendement en de af gevaardigde deelde mee, dat de leden zij ner afdeling reeds besloten hadden tot de groepen toe te treden. De voorzitter merkte op, dat men er trots op moet zijn, dat de vereniging een vrije organisatie is. Men dient vrij te zijn in het toetreden tot de vereniging. Als het voorstel aanvaard wordt, dan zal een campagne gevoerd worden zich aan te sluiten en spreker hoopte, dat de afde lingen het voorbeeld van Overveen-Bloe- mendaal zullen volgen. Enkele afgevaardigden uit West-Fries land deelden mee, dat, als het voorstel van de afdeling Westland verworpen wordt, zij tegen de reorganisatie zullen stemmen. Het amendement-Westland werd ver worpen met 319 tegen 144 stemmen en het voorstel van het hoofdbestuur aan genomen met 359 tegen 94 stemmen. De afdeling Wassenaar had een voor stel ingediend, waarin aan het hoofdbe stuur wordt verzocht te bevoegder plaatse stappen te ondernemen, die ertoe leiden, dat in het vervolg verrekening van sur- pluskorting omstreeks Maart achterwege blijft, indien het te verrekenen percentage van geringe omvang wordt geacht. De als gevolg hiervan te veel ingehouden bedra gen worden in een apart fonds (egalisatie fonds) gestort en gebruikt voor het op vangen van surpluskorting in het komen de seizoen. Het hoofdbestuur gaf de vergadering in overweging het voorstel te aanvaarden met dien verstande, dat de reservering aan de Stichting Surplusfonds wordt overgelaten: het achtte echter geen reden aanwezig om het gedurende ruim een half jaar extra te reserveren bedrag in een apart fonds on der te brengen. Na een korte gedachten-wisseling aan vaardde de vergadering het voorstel, waar- frit overgave (16-4) 1 Reële kampioenskans van de IJmuidenaren Ten tweeden male is het Sportief gelukt een ongeslagen club de eerste nederlaag toe te brengen, en daarmede de reële kam pioenskansen te behouden. De Haarlem mers, die kennelijk met het doel waren ge komen hun positie te verstevigen, zijn met de kous op de kop naar huis teruggekeerd. Het werd namelijk een ruime 164 over winning voor de IJmuidenaren. H. Lichtendahl wist reeds in het eerste speeluur een -dam te forceren tegen C. Vrolijk, evenals J. de Boer tegen R. J. Kroes Sr. De beide Sportiefmannen wisten dit voordeel tot in het eindspel te behou den, waarmee zij Sportief al vroeg aan een 40 voorsprong hielpen. De HDC'er F. Akersloot wist hierna P. Bakker tot over gave te dwingen, waarmee de Haarlemmer, wat naderhand bleek, de eer voor zijn club redde. Een uur daarna volgden de over winningen elkaar op. P. Veen, die inviel voor G. Mooi, won van C. B. de Laat; J. Jonker van W. J. Looij en J. Lichtendahl van J. Risseeuw. H. Andrea aan bord één had het niet gemakkelijk tegen J. Otter. Hij moest al vroeg een schijf offeren, waar door hij voor het verdere verloop van de partij voor moeilijke problemen werd ge steld. Het strekt evenwel tot zijn eer, dat hij in het eindspel nog remise wist te be reiken. J. Slager bood eveneens remise aan tegen C. Oudhof, wat deze aanvaardde. Tenslotte won Joh. Bos, die aan bord 10 inviel voor J. Wesselius, van J. Kroes Jr. J. Janssen won reglementair zijn partij wegens niet aanwezig zijn van zijn tegen stander. De uitslag was: I. H. AndreaJ. Otter 11; 2. J. de BoerR. J. Kroes Sr. 2-0; 3. J. Janssen N.N. 2—0; 4. P. Veen—C. B. de. Laat 2—0; 5. J. JonkerW. J. Looij 20; 6. H. Lich tendahl—C. Vrolijk 2—0; 7. P. Bakker—F. Akersloot 02; 8. J. SlagerC. Oudhof 11; 9. J. Lichtendahl—J. Risseeuw 20; 10. Joh. BoéJ. Kroes Jr. 2—0. De kopgroep De stand in de tweede klasse K.N.D.B. gesp. 7 6 7 7 5 gew. 5 5 5 gel. 1 0 0 0 1 verl. 1 1 2 3 1 punten 11 10 10 8 7 is nu: H.D.C. III D.C.IJ. III Sportief Stabiel Hoofddorp De onderlinge competitie in groep B werd Vrijdag voortgezet. Hier wist P. Wes- terval de leider van deze groep een neder laag toe te brengen, ook de nummer twee geplaatste H. Veldman verloor van J. Hiemstra, A. Ras verloor van J. de Ruiter en D. C. Koster van C. de Ruiter. In verband met de feestdagen houdt Sportief zijn eerstvolgende clubavond op 7 Januari. Woensdag 22 December gaat het eerste tiental van Sportief in Haarlem bij Oosterkwartier op bezoek voor de compe titie van de tweede klasse. Dammers in onderlinge strijd De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde partijen van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" zijn: N. de BoerJ. v. d. Mey 20; N. Schaaper W. v. Klaveren 20; R. MahlbergJ. Taf fijn 20; M. KleinB. Zuiderduin 20; J. v WoenselN. Struwe 20, Klaverjasdrive in „Scheijwyck" De leden van de klaverjasvereniging „Onder Ons" en van de biljartvereniging „Scheywyck" en van de klaverjasclub van deze naam hebben een klaverjasdrive ge houden, die in de volgende uitslag eindig de: 1. J. Smid (B.V. Scheywyck) 4770 pnt.; 2. A. Apeldoorn (K.J.C. Scheywyck) 4755 pnt.; 3. H. Bruinenberg (K.J.C. Onder Ons) 4741 pnt.; 4. J. Siebers (K.J.C. Onder Ons) 4C78 pnt.; 5. G. Tiebos (K.J.C. Scheywyck) 4660 pnt.; 6. J. Dijkman (K.J.C. Onder Ons) 4656 pnt.; 7. G. Huyg (K.J.C. Schey wyck) 4605 pnt.; 8. C. Poll (K.J.C. Schey wyck) 4557 pnt. Bijna 400 leden van de Castricumse af deling der Katholieke Vrouwen Beweging hebben Maandag in hotel Borst een voor proefje gehad van het naderende Kerst feest. Het was namelijk de traditionele Kerstbijeenkomst waarvoor men bijeen was gekomen. Het Amsterdams toneelgezel schap De Schijnwerpers, dat al eerder voor ds afdeling is opgetreden, bracht twee Kerstspelen naar voren, geschreven door J. A. Keepers en getiteld „Zalig en Vrolijk Kerstfeest" en „Het keerpunt." In onvervalst Amsterdams gaf in hel eerste spel een bloemenverkoopster tegen een gelegenheids-verkoper haar visie op de viering van het Kerstfeest. „Het keerpunt" speelt zich af in de om geving van Bethlehem kort na de geboorte van Christus en dit spel geeft de bekering van een strijdvaardig Romein weer. Beide spelen kwamen door het sublieme spel van de Amsterdammers uitstekend tot hun recht. In Castricum en het onder deze gemeente ressorterende Bakkum is Maandag de kor telings opgerichte afdeling van „Volks onderwijs" definitief van start gegaan. Het bestuur, dat voor eind Januari 1955 een grote propaganda-avond zal organi seren, is op de vergadering van Maandag in hötel Komman als volgt samengesteld: Voorzitter: C. F. van der Bey; Secretaresse: mejuffrouw A. C. Dallmeijer; Tweede Secretaresse: mevrouw H. C. M. Dirkse Boukamp; Penningmeester: H. J. Wen- tink; Lid: mevrouw G. B. VeenKapma. De bekende radio-spreker, de heer Jaap Buys, zal op propaganda-avond een rede houden. Voor enige jaren bestond er al een af deling van „Volksonderwijs" in Castricum, doch deze ging wegens onactiviteit van het toenmalige bestuur ter ziele. Het tegenwoordige bestuur heeft de zaken met kracht ter hand genomen en in korte tijd een flinke ledenwinst kunnen boeken. De R.K. toneelvereniging „Ons Genoe gen" te Heemskerk heeft voor haar eerst volgende uitvoering in studie genomen het toneelspel „Ze kregen wat ze wilden." De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" heeft een hokken show gehouden, waarvan de uitslag werd: 1. P. Bruins 533 pnt.; 2. J. Scheffers 550 pnt.; 3. W. Reinders 549'/» pnt.; 4. Th. Kuyer 548 pnt.; 5. Schelvis 547)4 pnt. Op een slecht bespeelbaar terrein is het ..Waterloo" gelukt, een punt in de wacht te slepen in een wedstrijd, waarin de Amster dammers het meest in de aanval waren. Wa terloo stelde daar zeer gevaarlijke uitvallen tegenover. Na twintig minuten spelen was het linksbuiten Boon, die bij zo'n uitval raakschoot en zijn club aan een 10 voorsprong hielp. Het tweede doelpunt, dat dezelfde speler scoorde werd afgekeurd. Vijf minuten later was het weer gelijk, toen een der Amsterdammers scoorde. Dit doelpunt was voor de thuisclub het sein een serie pittige aanvallen te lanceren, doch de Water- loo-defensie wist van geen wijken. Na de rust was het weer HEDW die de toon aan gaf, maar wat de Amsterdammers ook pro beerden, zij wisten het net niet te vinden. Het laatste kwartier was voor de IJmuide naren. HEDW bleek uitgespeeld. Een mi nuut voor het einde dachten we Post te zien scoren. Met alleen de doelman voor zich, poogde Post met een boogbal hem te passe ren. Da modder voorkwam een doelpunt. bij rekenTng gehouden werd met de op merking van het hoofdbestuur, met 322 te gen 131 stemmen. De voorzitter deelde mee, dat de heer R. M. van der Hart besloten had zijn functie van redacteur van het weekblad der vereniging neer te leggen; hij heeft zich bereid verklaard het hoofdredacteur schap op zich te nemen. Spreker bracht de heer Van der Hart hulde en dank voor netgeen hij voor de vereniging heeft ver richt en hoopte, dat de heer Van der Hart het vak nog vele jaren in goede gezond- neid zal dienen. Na een besloten vergadering werd mee gedeeld, dat het besluit was genomen dr ir. C. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, ging. te benoemen tot erelid der vereni- Aflossing hypothecaire lasten De vergadering aanvaardde eein voor stel van het hoofdbestuur om de entree gelden voor de bollenbeurs te verhogen tot f 0,50. Het hoofdbestuur was van mening, dat getracht moet worden te komen tot een versnelde aflossing van de hypothecaire lasten die drukken op het Krelagehuis. Het kan niet lang meer duren of er zullen plannen gemaakt moeten worden voor ver bouwing van het beursgebouw, misschien zelfs voor vergroting daarvan, maar in ieder geval voor het verplaatsen van het secretriaat van de Wilhelminastraat naar het Krelagehuis, zulks wegens de bestem ming van het legaat van de heer C. Kra mer. Hoe het plan ook zal worden, er zal veel geld nodig zijn en het is daarom zaak de bestaande schuld zo spoedig mogelijk af te lossen. De voorzitter merkte op, dat zo spoedig mogelijk begonnen zal worden aan het ontwerpen van een nieuw gebouw. Er zal niet tot verbouwing worden over gegaan, omdat dit weinig nut zal hebben. De gemeente Haarlem heeft reeds f 70.000 toegezegd. Nader zal onderhandeld wor den om het bedrag te verhogen. Het vak moet echter beginnen een voorbeeld te geven. De begroting 1955 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 207.950 (vorig jaar f 189.550). Bijzondere omstandigheden voorbehou den heeft nien burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen bereid gevonden de eer ste nationale Kennemer Vogelshow, die van 69 Januari te Velsen-Noord gehouden wordt, te openen. Dit deelde de waarnemend voorzitter, de heer J. Kee tijdens de Maandagavond druk bezochte vergadering mede. De vol ijverige voorztter, de heer P. Name is door een ongeval hem overkomen, niet in staat de voorbereidende werkzaamheden te or ganiseren, maar de leden werken nu al met enthousiasme aan deze voorbereidingen: er zijn reeds diverse prijzen door de ge meentebesturen, zakenlieden en parti culieren geschonken, terwijl de vereniging vele ereprijzen heeft aangekocht. Er zullen fraaie exemplaren vogels ko men uit Amsterdam, Haarlem en Hille- gom. ^QOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOCOOCXXOOOOOOOOCOCXXXXXXXXXXJOOOOOOOC, U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f6.50, post- abonnés f7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. DE ADMINISTRATIE Alclabi, pass. 19 Madeira n. Antwerpen. Amsteldiep, 19 v. Philadelphia n. Amsterdam. Amstelkroon, pass. 20 Azoren n. Baltimore. Annenkerk, 19 te Antwerpen. Arendskerk, 19 te Rotterdam. Alchiba, pass. 19 Vlissingen n. Bremen. Algiba, pass. 19 Fernando Noronha n. Bahia. Arkeldijk, 19 te Antwerpen. Aagtedijk, 21 te Philadelphia. Abbedijk, 20 v. Antwerpen n. New York. Abbekerk, 20 v. Djibouti n. Penang. Akkrumdijk, 20 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alamak, 21 te Karachi. Amsteldijk, 18 te Houston. Amstelstad, 21 te Molmein. Amstelvaart, 20 te New Orleans. Breda, 19 te Amsterdam. Boskoop. 20 600 m. NO. Antigua. Caltex Nederland, 20 tt Kopenhagen. Caltex Utrecht, 19 te ^Sidon. Congostroom, 19 te Antwerpen. Coryda, 20 teCuracao Charis, pass. 19 Beachyhead n. La Guaira. Celebes, 20 v. Port Said n. Genua. Ceronia, 20 v. Balikpapan n. Melbourne. Drente, pass. 19 Ouessant n. Napels. Dalerdijk, 19 te Londen. Delfland, 19 te Bahia. Dordrecht, 20 te Londen. Eemdijk, 19 te Rotterdam. Enggano, 20 v. Port Said n. Bahrein. Esso Den Haag, 20 te Port Said. Eemland, 20 te Victoria. Erinna, 20 v. Singapore n. Bangkok. Esso Amsterdam 20 te Antwerpen. Friesland KRL)21 Tj. Priok verwacht. Falco. 18 v. Carthaigena te Liverpool. Hecuba, 19 v. Paramaribo n. Georgetown. Hoogkerk, 19 v. Kaapstad n. Las Palmas. Heelsum, 20 te Brownsville. Houtman, pass. 20 Ouessant n. Port Said. Indrapoera 20 v. Makassar n. Balikpapan. Ivoorkust. 20 v. Freetown n. Dakar. Jagersfontein. 20 v. Southampton n. Antw. Java, 21 te Penang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 20 200 m. W.NW. Alex- andrië. Kedoe, 20 te Le Havre. Kertosono, pass. 19 Cuba n. Colon. Koratia. pass. 19 Melbourne n. Mena el Ahmadi Korovina, pass. Noordhinder n. Kaapstad. Kota Baroe, pass. 20 Gibraltar n. Marseille. Lekhaven. 18 v. Buenos Aires n. Victoria. Loonerkerk. 20 v. Port Said n. Genua. Lombok. 20 te Lorenzo Marquez. Leto. 19 330 m. ZO. Baltimore 21 Baltimore verw Luna. 19 te Amsterdam. Laertes, 20 v. Bremen n. Amsterdam. Langkoeas, 21 te Suez. Linge, pass. 20 Finisterre n. Rotterdam. Maashaven. 20 te Antwerpen. Maasland, pass. 20 Kp. Vilatio n. Amsterdam. RECTIFICATIE De besprekingen, die reeds in Septem ber 1953 door de apothekers waren aan gevraagd, hadden ten doel een correctie aan te brengen, op de kostenvergoedingen, die de apothekers van de ziekenfondsen ontvangen. Deze correctie achtten de apo thekers nodig, omdat sedert 1952, toen de thans geldende kostenvergoedingen wer den vastgelegd, de op de exploitatie van een apotheek drukkende lasten aanmer kelijk zijn gestegen. De lange duur der onderhandelingen en de wijze, waarop deze moesten worden gevoerd, hebben de apothekers doen be sluiten deze niet langer voort te zetten. De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter Bevordering der Pharmacie heeft de onderhandelingen met de ziekenfonds organisaties over de honorering der apo thekers afgebroken. (Dit bericht stond Zaterdag op pagina twee van onze edities in onjuiste volgorde vermeld). Macoma, pass. 20 ten Z. Madeira n. Algiers. Maiea, 20 v. Brisbane n. Townsville. Manoeran, 20 te Antwerpen. Mapia. 21 te Tj. Priok. Marsland, pass. 20 Finisterre n. Rotterdam. Mentor, 20 te Collo. Nigerstroom, 20 te Monrovia. Ootmarsum, 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Orion, 19 te Amsterdam. Oranje, pass. 20 Gibraltar n. Southampton. Ovula, 20 v. Bombay n. Karachi. Pendrecht, 19 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Prins Alexander, 21 te Haifa. Prins Willem George Fred. 19 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Peperkust, 28 Le Havre verwacht. Rijnland. 18 te Amsterdam. Rempang, 20 v. Bahrein n. Bombay. Ridderkerk, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Rondo, 20 te Port Said. Ruys, 21 te Yokkaichi. Rijndam, 20 te Cofoh. Samarinda, 19 v. Alexandrië n. Casablanca. Sohie, 20 te Antwerpen. Stad Alkmaar. 20 te Rotterdam. Straat Soenda, 19 v. Rio de Janeiro n. Santos. Sumatra, 20 te Djeddah. Singkep, 19 te Bahrein. Soestdijk, 19 te Colombo. Statue of Liberty, 19 v. Port Said n. Philadelphia Stentor, 20 te Trinidad. Straat Makassar, 20 v. Penang n. Mauritius. Talisse, 20 v. Belawan n. Suez. Tamo, 19 te Hamburg. Tarakan, 20 te Savannah. Tiba, 18 v. St. Vincent n. Montevideo. Trajanus, 19 v. Amsterdam n. West Indië. Tomori, 21 te Tj. Priok. Trompenberg, 19 v. Fernandina n. Le Havre. Wieldrecht, 19 v. Paulsboro n. Curagao. Westland. 19 te Amsterdam. Willem Ruys. pass. 20 Perim n. Colombo. Wonosari, 21 te Calcutta. Zonnewiik, 19 te Tocopilla. Zuiderkruis, 20 te Amsterdam. KLEINE VAART Appingedam, pass. 19 Ouessant n. Lissabon. Ai noudspolder, pass. 19 Ouessant n. Lissabon. Audacia, 19 v. Barry te Cherbourg. Aaltje, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Adm. De Ruyter, pass. Vlissingen n. Antwerpen Admiralengracht, pass, 19 Vlissingen n. Londen. Albergen, 20 v. Fecamp n. Belfast. Astra, pass. 19 Vlissingen n. Anwterpen. Aco, 20 v. Londen n. Rotterdam. Algarve, 20 v. Antwerpen te Cardiff verw. Atlantis, 20 v. Great Yarmouth te Hamburg. Att S, verm. 20 v. Antwerpen n. Avonmouth. Beekbergen, 19 v. Bilbao te Birkenhead. Batavier III, pass 19 Kp. Finisterre n. Bordeaux. Binnenhaven, 20 v. St. Malo te Casablanca verw. Birmingham, 19 v. Newcastle te Harlingen. Barracuda, 20 v. Rotterdam n. Wisbech. Bestevaer, verm. 21 v. Rotterdam n. Grimsby. Continental, 20 v. Odense te Londen. Casablanca. 19 v. Port St. Louis n. Casablanca. Corsica, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Coolhaven, 21 v. Mazagan te Antwerpen verw. Coolsingel, 20 v. Glasgow te Rotterdam. Crescendo, 20 v. Hamburg te Rotterdam. Deneb. 19 v. Londen te G>*avp]ines. Deni, 20 v. Rotterdam te Rostock. Dependent. 20 v. Teignmouth n. Amsterdam- Diligentia, 20 Hoek v. Holland binnengetopen naar Casablanca. De Ruyter. 19 v. Swansea te Rouaan. Diana. pass. 19 Vlissingen n. Londen. Dinkel, 19 v. Vlissingen n. Londen. Driebergen, 20 v. Antwerpen te Southampton. D'eo Duce, 19 v. Rouaan të Malmö. Dok.laan, 19 v. Norrkoping t<* Amsterdam. Dollard. 19 v. Aalborg n. Rotterdam, Domburgh, pass. 2 Kp. Roca n. Cacablanca. Daie Bobmer. nacht 22-23 v. Sevilla te Rotter dam verwacht. Ellewoutsdiik, verm. 20 v. Swansea n. A'dam E. en A. Scheer, pass. 19 Vlissingen n. Bordeaux Eibergen. 20 v. Manchestpr n. Ligsabon. Escaut. 19 v. Rouaan n. Parijs. F.xp-ress, 19 v. Rouaan. Ferocia, pass. 20 Dover n. Huil. F^ducia, 1.9 v. Maassluis te Boston. Fedala. 19 v. Marseille n. Haifa. Franca II. 19 v. Swansea te Bordeaux. Frans, 19 v Kjoge n. Kopenhagen. Friedi, 20 Rotterdam verwacht. Flevo (KNSM)19 v. Faro te Amsterdam. Flora. 19 v. Amsterdam n. Zaandam. Gre. pas. 19 Vlissingen n. Antwerpen Haaksbergen. 19 v. Nantes te La Pallice. Harold. 19 v. Barry te Zwijndrecht. Hilda, pass. 19 Vlissingen n. Zee. Horizon, 20 v Hamburg te Rotterdam. Hoc Vinces. 22 v. Grimsby te Rotterdam verw. Ibis. pass. 20 Kiel Holtenau n. Kopenhagen. Jo, 19 v. Maassluis te Boston. Josef Swenden, pass. 19 Vlissingen n. Auvon- mouth. Jaga, 19 V. Grouw te Amsterdam. Keizersgracht, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Kenitra. verm. 21 v. Casablanca n. Rouaan. Koningshaven, 19 v. Duinkerken te Casablanca Kemphaan, 21 v. Hamburg te Foyness verw. Lydia, 21 v. Lissabon te Dover verwacht. Leendert, b, 19 v. Stettin n. Otterbacken. Marcella. verm. 20 v. Rotterdam n. Gothenburg. Maria Theresia, 19 v. Oporto n. Antwerpen. Matthew, verm. 20 v. Becton n. Billingham. Muphrid N. verm. 20 m. Avon.mouth n. Barry. Margriet, 19 v. Londen te Amsterdam. Mascotte, 19 v. Teignmouth te Amsterdam. Merwehaven, 19 v. Malta te Carthagena. Missouri, 19 v. Boston te Amsterdam Mariscal Lopez, 22 v. Montevideo te Ilheos verw. Midas, 18 v. Gothenburg n. Amsterdam. Netta, 19 v. Aalborg te Kopenhagen. Nautilus, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Noord, 20 v. Rotterdam te Port Couronne verw. Noorderhaven, pass. 19 Brunsbüttel n. Vlaar- dingen. Nassauhaven, 20 v. Gothenburg n. Rotterdam. Niagara, 19 v. Amsterdam n. Delfzijl. Nieuwehaven. 21 v. Kopenhagen te Rotterdam Nii en burgh, pass. 19 Terschelling n. Den Helder. Oleum, 22 v. Rouaan te Vlaardingen verw. Olivier van Noort, verm. 21 v. Antw. n. Lissabon Oranjepolder 20 v. Gandia te Londen verwacht. Dosterburgh, pass. 19 Kiel Holtenau n. Stockholm Pascholl, pass. 20 Kiel Holtenau n. Great Yar mouth. Ponza, pass. 19 Vlissingen n. Sandarne. Plato. 19 v. La Pallice te Amsterdam. Result, verm. 20 v Londen n. Rochester. Rian, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Rika. 19 v. Gravesend te Middlesboro. Realta, pass. 19 Bruns'büttel n. Parijs. Reliable. 19 v. Londen te Amsterdam. Schokland, 20 v Karlstad te Rotterdam. Senior, 20 v. Otterbacken te Amsterdam. Spaarnestroom, 19 v. Fowey teAmst^rdam Sötas. pass. 19 Kiel Holtenau n Malmö. Spes, 20 v. Vlaardingen te Eidehavn. Sirius, 19 v. Londen te Gravelines. Soemba, 19 v. Hull te Kopenhagen. Spurt, 20 v. Londen te Teignmouth. Tempo, pass. 19 Vlissingen n. Gent. Teunika, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Theano, 19 v. Rotterdam te Dublin. Tilly, 19 v. Norrkoping te Amsterdam. Trito, 20 v. Dublin te Amsterdam verwacht. Tyro, pass. 19 Lizard n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, 19 v. Dordrecht te Ham burg. Vrouwepolder, 20 v. Swansea te Rotterdam. Viking, nacht 21-22 v. Newport te R dam verw. Westpolder, pass. 19 Ouessant n. Lissabon. Wim, 19 v. Poulogne te Le Treport. Walcheren, 19 v. Londen te Caen. Westerdok, 18 v. Amsterdam n. Londen. Wickenhurgh, 20 v. Casablanca te Duinkerken Zaanstr^om, v. Grangemouth te»Amsterdam Zeehaa.i. 20 v. Poitsmouth n. Foyness SLEEPVAART Gele Zee, 19 60 m. O. Halifax. Goeree, 18 v. Lissabon n. Spezia. Hudson, 19 te Bremen. Noordzee, 18 v. Matadia n. Maassluis. Oostzee, met kruiser ,.Shopshire" 19 v. Port Said Oostzee, met kruiser „Shropshire" 19 v. Port Said naar Engeland. Zwarte Zee, 19 90 m. W.NW. Fayal.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9