VZV heeft de plannen voor het volgend jaar uitgewerkt Kort en bondig Training in de Woensdagavond Constant van Wessem is overleden Twee-en-half millioen voor ontheemden bijeen Twee Bennebroekers gearresteerd WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 8 Nu het Velserbad bijna gereed is Christelijke Vrouwen vierden Kerstfeest Socialistische Internationale in Amsterdam Was gesmokkelde koffie „Liebesgabe"? Hongaars hoogleraar aan Technische Hogeschool Strandingen op het Enkhuizer Zand Uniek padvindersjubileum Nederlands en Italiaans schip in aanvaring Auteur en musicoloog Zij zaagden kerstbomen in Vogelenzang Spoedig richtlijnen betreffende tussenpersonen Groninger scheepsbouw komt in de knel Zevenhonderd textiel arbeiders staakten Tegen directeur van verzekeringsmaatschappij 2\ jaar geëist Scheepvaart Ta J§ NU DAN EINDELIJK DE TIJD NADERT, dat het Velserbad wordt geopend en hiermee een tijd van een geëvacueerde Velser Zwemvereniging achter de rug ligt, is het bestuur van deze in de gemeente alom bekende zwem- en polover eniging natuurlijk hard bezig met het smeden van, zo niet snode, dan toch heel grootse plannen. Dat er in de toekomst gekeken moet worden is voor ieder persoonlijk een vaststaand feit; voor een vereniging die zich tot haar taak rekent de zwemmende jeugd en iiiet te vergeten ook de ouderen op te kweken tot goede zwemmers en zwemsters en daardoor het ontwikkelingspeil van geheel zwemmend Nederland omhoog te brengen, is het in bijzonder zaak in de toekomst te zien. Het bestuur van V.Z.V. heeft zich dit dan ook terdege gerealiseerd en is al enkele maanden bezig een weg uit te stippelen, die door V.Z.V. gevolgd moet worden in het komende jaar, waarin niet meer het trainen on Dinsdagavond in het Sportfondsenbad te Haarlem (de na-oorlogse uitwijk plaats voor de winter) zal geschieden, doch waar een geheel gerestaureerd bad ter beschikking staat om de leden dichter bij huis op een daarvoor vastgesteld trainingsuur te laten oefenen. De training zal in handen komen van een speciaal uitgezochte trainer of train- ster en goed worden aangepakt. Deze trainer of trainster "Zal worden bijgestaan door twee of drie hulp-trainers, zodat ook zij, die het elementaire zwemmen nog niet onder de knie hebben, voor de diverse di ploma's worden opgeleid. Daarna kunnen ze naar verkiezing deelnemen aan de zwem- of polotraining. De tijd van „willen" meedoen met zwem- of polowedstrijden zal achter de rug liggen en de bereikte resultaten door training zullen beslissend zijn voor het „mogen" meespelen. Dit zal uiteraard zo wel voor het bestuur, als voor de leden zelf een zware taak worden, om van de eventuele trainer af trainster nog maar te zwijgen. Wil V.Z.V. meer gaan preste ren en weer tot grote bloei komen, zoals in de jaren '36 tot '39, dan zal dit trainen de basis moeten zijn, waaraan deze hoge re bestemming ten grondslag ligt. Het ligt in de bedoeling 's Woensdags avonds van 7 uur tot half 9 te trainen. Dit trainingsuur zal, in overleg met de trainer of trainster, verdeeld worden in verschillende onderdeden: baantjes trek ken, balcontrole, doelschieten, „benen", starten, keerpunten maken en tot slot eventueel nog een „onderling partijtje". Mentale training Bij de lichamelijke training is door de Jeugdcommissie van V.Z.V. al een begin gemaakt met de mentale training op club avonden, die eens in de maand worden gehouden. Hierbij wordt zwemmend V.Z.V. op aangename, doch leerzame wijze de spelregels en ordemaatregelen bij zwemmfen en poloën bijgebracht, terwijl de band tussen de leden onderling op deze avonden strakker wordt aangehaald. Deze jeugdavonden zijn door het afwis selende programma een steeds terugke rend genoegen, waar de leden van V.Z.V. naar uitzien als naar een feestavond. Voor nieuwe leden is dit de aangewezen plaats om in het clubleven te worden opgeno men. Kunstzwemmen Het kunstzwemmen is al evenzeer een onderdeel van het programma. Onder lei ding van één van de damesleden van de vereniging zal dit ter hand worden geno men, om wanneer later blijkt, dat de resul taten bevredigend zijn, deze tak van de zwemsport te demonstreren, eventueel te meten met andere soortgelijke groepen. De radio-apparatuur, die hiervoor is aan geschaft, zal op aangename wijze een hulp zijn om de uiteindelijk te verwe zenlijken resultaten te bereiken. Contributie Ook de financiële zijde van de ver eniging is van alle kanten bekeken. Door een drietal bestuursleden is voor de toe- In het zaaltje van de Ned. Herv. kerk heeft de Christelijke Vrouwenvereniging „Dorcas" het Kerstfeest gehouden. De tal rijke dames luisterden met aandacht naar het Kerstverhaal dat de presidente me vrouw Naessens vertelde. In aansluiting hierop werden enige Kerstliederen gezon gen. Mevruin van Tuinen, die dertig jaar secretaresse van de vereniging is geweest, is thans-afgetreden. In haar plaats werd benoemd nievrouw Janse. Mevrouw van Tuinen werd voor het vele werk dat zij voor „Dorcas" heeft gedaan hartelijk be dankt. Kerstfeestviering van De Open Deur Vanavond vindt in de Ned. Herv. kerk een open-deur-Kerstfeest plaats. Mede werking wordt verleend door de organist A. v. d. Pijl; de trompettist J. de Vlugt en het evangelisatiekoor ,De Lofstem". Spre ker is de heer L. A. C. van Ginkel. komst een geheel nieuw contributieplan in elkaar gezet. Deze plannen, die nog door bestuur en daarna in een algemene ledenvergadering goedgekeurd moeten worden, betekenen een belangrijke stap vooruit in de financiële positie van V.Z.V. en garanderen een minder ingewikkelde contributie-innig en de leden een goed koper lidmaatschap. Commissie Inmiddels is een begin gemaakt met het opnieuw stimuleren van de interesse en de belangstelling in de zwemsport voor buitenstaanders. Deze taak heeft een nieu we spruit in de V.Z.V.-kringen op zich ge nomen en wel de Pers- en Propaganda- commissie. Deze commissie, die zich spé ciaal gaat bezighouden met het verzorgen van het clubblad, de ledenwerving, kort om het wekken van belangstelling in de zwem- en polosport, zowel in als buiten de vereniging, is met veel enthousiasme begonnen en het ziet er naar uit. dat deze commissie een goede gooi in de juiste rich ting doet. Polosport Ook voor het ÏJmuidense publiek ope nen zich nieuwe perspectieven. De IJmui- denaren zullen nu ook in de wintermaan den op speciale avonden van de polosport kunnen genieten. V.Z.V. zal haar thuis wedstrijden in de winter thuis kunnen spelen; een voortuitgang die niet alleen V.Z.V.. maar stellig ook het polominnend publiek op hoge prijs zal stellen. En mocht u de V.Z.V.-yell nog niet kennen: die is „Tinus. knokke". S. W. De raad der Socialistische Internatio nale, met omstreeks vijftig afgevaardigden uit dertien landen te Amsterdam bijeen, heeft Maandag zijn eerste zittingen be steed aan uitvoerige gedachtenwisselingen over de Parijse accoorden. Deze gedach tenwisselingen werden ingeleid door de Fransman Guy Mollet en de Duitser Erich Ollenhauer. De eerstgenoemde hield een pleidooi voor de accoorden van Lon-% den en Parijs, die hij in het belang ver klaarde te achten van de gezamenlijke veiligheid en kracht, een basis om de Rus sen tot onderhandelingen te stemmen. De leider van de Duitse socialistische partij, Erich Ollenhauer, gaf uiting aan zijn vrees dat de bewuste ratificatie de permanente scheiding van Duitsland ten gevolge zou hebben. Hij was veeleer voor het bereiken van een overeenstemming, met de Sowjet Unie Politiecowinissaris in Huis van Bewaring De 56-jarige hoofdinspecteur van politie M. H., waarnemend commissaris van politie te Kerkrade, die zoals reeds is ge meld vorige week werd gearresteerd, is op last van de economische officier van jus titie te Maastricht, mr. P. O. A. M. van Mierlo, in het huis van bewaring te Maas tricht opgesloten. Hij wordt verdacht van het smokkelen van koffie naar Duitsland. De Kerkraadse hoofdinspecteur werd op 10 December, toen hij per auto de grens wilde passeren naar Aken, door de douane aangehouden. In zijn auto bevond zich, be halve een hoeveelheid voor uitvoer vrije goederen, ook 11 kilo koffie. De hoofdin specteur ontkent echter ten stelligste de bedoeling te hebben gehad de koffie te smokkelen. Hij moest de kctffie doorgeven aan een Duitser die de partij zou over nemen en ook de uitvoer met de douane in orde zou maken. Hij had zich echter 'vol gens zijn zeggen in de datum vergist, zo dat de Duitser die dag niet kwam opdagen. Later heeft de aangehouden politieman verklaard dat de koffie bestemd zou zijn voor „Liebesgaben" naar Oost-Duitsland. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammerskjöld, is per vliegtuig in Stockholm aangekomen. Gedurende zijn bezoek aan deze stad zal hij onder meer een zitting bijwonen van de Academie van Zweden, waar van hij lid is. Foto: Hammerskjöld tijdens de persconferentie. Met ingang van de dag. waarop hij zijn ambt zal aanvaarden is benoemd tot hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft ing. J. Beijer. De heer Beijer, die research-ingenieur is bij de A.K.U. te Arn hem, zal onderwijs geven in de textieltech niek. Jenö Beijer werd op 3 Maart 1908 te Nagy- ba' Nya (Hongarije) geboren en verwierf het ingenieursdiploma aan de Koninklijke Tech nische Hogeschool te Boedapest. Na in ver schillende bedrijven in Hongarije werkzaam te zijn geweest, nam hij in 1949 de wijk naar de Amerikaanse zóne van Oostenrijk. In 1950 kreeg hij, door bemiddeling van de interna tionale vluchtelingen-organisatie (I.R.O.)- een betrekking bij de A.K.U. De sleepboot „Piet Kaspersma" (115 ton) uit Lemmer is op het Enkhuizer Zand aan de grond gelopen. Het schip was op weg van Amsterdam naar Lemmer. Aangezien het niet op eigen kracht kon loskomen werd de hulp ingeroepen van het motorschip „Jan Nie- veen" uit Lemmer. Dit schip liep Zaterdag middag nadat het uit Lemmer was vertrok ken, evenwel ook aan de grond. Daarop ver liet de reddingboot „Hilda" de haven van Lemmer. De „Hilda" slaagde erin beide sche pen vlot te trekken. De sleepboot „Zee meeuw" uit Lemmer heeft daarna de drie boten Zaterdagmiddag omstreeks half vijf in de haven van Lemmer binnengesleept. De Amsterdamse architect Aart van der Sluys, die op 11 December 1914 als 12-jarige knaap de padvindersbelofte aflegde en daar mede als verkenner toetrad tot de eerste A.M.V.J.-padvindersgroep van het district Amsterdam van lm Nederlandse Padvinders, was deze maand veertig jaar aan deze troep verbonden, waarvan de laatste 26 jaar als groeps- en verkennersleider. In een feeste lijke bijeenkomst heeft hij van de waarne mend hoofdcommissaris van het hoofdkwar tier dér N.P.V., de heer J. H. G. Volmaers, de zilveren Jacobstaf ontvangen, de op één na hoogste padvindersonderscheiding. De Amsterdamse districtscommissaris bood. de heer Van der Sluys, die sedert 1949 ook assistent-districtscommissaris is^ de Padvin derslelie in goud aan. HAMBURG (DPA) Het 7328 ton metende Nederlandse motorschip „Prins Willem van Oranje" van de Oranje-lijn, dat Rotterdam als thuishaven heeft, is bij het vertrek uit Hamburg op de Elbe in aanvaring gekomen met het 7304 ton me tende Italiaanse stoomschip „Olympia" uit Napels. Beide schepen zijn ernstig beschadigd. De scheepswand van de Prins Willem van Oranje" is, boven de waterlijn, ge deeltelijk opengereten. de „Olympia" kreeg zware schade aan de voorsteven. De „Prins Willem van Oranje" zou over de ankerketting van de voor anker liggen de „Olympia" zijn gevaren en daardoor de aanvaring hebben veroorzaakt. In de leeftijd van 62 jaar is Maan dagnacht in de Ursulakliniek te Wasse naar de letterkundige Constant van Wes sem overleden. Hij was reeds geruime tijd ziek. Constant van Wessem werd in 1892 te 's-Gravenhage geboren. Na in Amsterdam het gymnasium te hebben gevolgd, ontving hij een muzikale opleiding, onder meer van L. A. van Tetterode, Daniël de Lange en Joh. Wijsman. In 1914 werd hij jour nalist. Hij schreef muziekrecencies onder meer voor „De Telegraaf" en „De Groene Amsterdammer". Op het gebied der muziek publiceerde hij boeken over Beethoven, Liszt, Debussy en Mahler, verder een Inleiding tot de mo derne muziekgeschiedenis en een werk over Moderne Franse musici. Constant van Wessem schreef twee ver handelingen over de film, namelijk „Char lie Chaplin" en „De komische film". Op litterair gebied verscheen van zijn hand, gedeeltelijk onder het pseudoniem Fred. Chasalle: De clowns en de fantasten, Les sen in charleston, Liszt, Gustaaf, De ijze ren maarschalk, De vuistslag. Driehonderd negerslaven. Twee verhalen, Margreet ver vult de wet, De Ruyter, Koning Stadhou der Willem de Derde, Jacht op Bonaparte, Slauerhoff, Mijn broeders in Apollo en Ga lop Chromatique. In samenwerking met C. J. Kelk publi ceerde hij Lampions in den wind en De terugkeer van Don Juan, in samenwerking met J. W. F. Werumeus Buning en C. J. Kelk „Marionetten". De opbrengst van de Actie voor de Vluchtelingen heeft Maandag de 2'A mil lioen gulden bereikt. De afgelopen dagen is 53.000 gulden binnengekomen. Gevoegd bij de 2.447.000, die al waren ontvangen, levert dit een totaal bedrag op van 2.500.000,—. Nu het Rotterdams gemeentepersoneel voor het „Comité Vluchtelingenhulp 1954" een bedrag van ongeveer 26.250 heeft bijeengebracht, stellen B. en W. voor een gelijke som beschikbaar te stellen, waar- Maandagnacht heeft de politie' te Bloemendaal, in samenwerking met de Rijkspolitie te Bennebroek, een tweetal inwoners uit Bennebroek aangehouden, die zich 's nachts hadden schuldig gemaakt aan het afzagen van sparrentoppen uit een buitenplaats in Vogelenzang. Het zijn de 31-jarige N. L. van R. en de 27-jarige W. van W., die van plan waren geweest, de toppen als kerstbomen te ver kopen. Hun optreden iri de buitenplaats was niet onopgemerkt gebleven: de politie werd gewaarschuwd, maar toen deze arri veerde, waren de daders reeds verdwenen. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in, hetgeen tot gevolg had, dat zij nog dezelfde nacht in Bennebroek konden worden aangehouden. De kerstbomen zijn in beslag genomen. De mannen zijn opge sloten in het bureau te Overveen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Peschar, betreffende de onverenig baarheid van bepaalde beroepen of bedrij ven met het beroep van tussenpersoon, bedoeld in de Wet Assurantiebemiddeling heeft de minister van Financiën, de heer Van de Kieft, schriftelijk geantwoord, dat hij zal bevorderen, dat de richtlijnen, aan de hand waarvan de Sociaal-Economische Raad de uitoefening van bepaalde beroe pen of bedrijven onverenigbaar zal ver klaren met het beroep van tussenpersoon, zo spoedig mogelijk tot stand komen. De commissie van advies, bedoeld n artikel 2 van de Wet Assurantiebemiddeling, zal worden verzocht met de opstelling van het advies' over deze richtlijnen de meeste spoed te betrachten. De beslising, of namen van tussenper sonen in enig register zullen worden door gehaald, moet door de Sociaal-Economi sche Raad worden genomen, terwijl van deze beslissingen beroep mogelijk zal zijn op de administratieve rechter, bedoeld in artikel 35 van de Wet Assurantiebemid deling. De minister meent zich daarom van be antwoording van de vraag of de namen van tussenpersonen in de registers zullen worden doorgehaald, indien zij een onver enigbaar geworden beroep uitoefenen, te moeten onthouden. De minister vindt geen aanl^jding om een wetsontwerp in te dienen tot wijziging van de bedoelde artikelen van de Wet As surantiebemiddeling. De scheepsbouwers aan het Winscho- terdiep in Groningen hebben de aandacht van de Groningse Kamer van Koophandel gevestigd op het feit, dat hun scheepsbouw bedrijven steeds grotere kustvaarders bou wen. De bruggen over het Winschoterdiep, die deze schepen moeten passeren om de Dollard te bereiken hebben een doorvaart- wijdte, die nauwelijks groot genoeg is. De nieuwe brug bij Groningen is ook te nauw. Gevraagd werd de ontwikkelingsgang van de scheepsbouw aan het Winschoterdiep nauwkeurig in het oog te houden, opdat deze niet wordt gestoord. Met het ver plaatsen van de betrokken werven naar elders zal een veel groter kapitaalverlies gemoeid zijn dan met het verbreden van de bruggen én sluizen. In de fabrieken Kromhoff's, Bleek en Zuiderhagen van de textielindustrie N.V. Gerhard Jannink en Zn te Enschedé is Maandag een wilde staking uitgebroken naar aanleiding van het besluit van de di rectie, dit .iaar geen kerstgratificatie uit te keren. Bij de wilde staking waren bijna 700 man betrokken. De regeling van de Kerstgratificatie houdt verband met de bedrijfsinkomsten en de directie van bovengenoemde fabriek was van oordeel dat een Kerstgratificatie dit jaar niet verantwoord was. In de C.A.O. van de textielindustrie zal het volgend jaar wel een gratificatieregeling worden opgenomen. De stakers zijn des middags weer aan het werk gegaan, de directie had meegedeeld, dat zij bereid was over deze kwestie besprekingen te voeren. Het werk diende evenwel eerst te worden hervat. Voor de Haagse rechtbank stond terecht de 52-jarige makelaar J. P. K. uit Den Haag, wie ten laste was gelegd verduiste ring van 20.000.valsheid in geschrif te en heling. In de jaren 1949 tot 1954 zou K. in zijn functie van directeur van de thans in staat van faillissement verkerende verzekerings maatschappij „De Nationale Unie van 1945" geldsbedragen die binnenkwamen niet hebben laten boeken maar in eigen zak hebben gestoken, na de helft ervan te hebben gegeven aan de boekhouder van het bedrijf, de 65-jarige L. de G. De officier van justitie, die tegen K. een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden requireerde, vroeg zich af hoe een directeur aan wie toch hoge eisen kun nen worden gesteld en van wie werd ver wacht dat hij het in moeilijkheden ver kerende bedrijf erboven op zou helpen, op zo een schrikbarende wijze heeft kunnen knoeien. Verdachte zou voorts een auto die aan de n.v. toebehoorde hebben verkocht en het geld zelf hebben behouden. De boekhouder, die als getuige werd ge hoord verklaarde dat hij ongeveer 3500 van K. had ontvangen. Voorts had de boekhouder een gefingeerde schadeclaim ten bedrage van 918,40 ingediend. K. kreeg de helft en De G. behield de andere helft. Tegen de boekhouder De G. aan wie valsheid in geschrifte en heling ten laste was gelegd, requireerde de officier van juistitie een gevangenisstraf van acht maanden. De rechtbank zal op 4 Januari uitspraak doen. Akkrumdijk, 20 te Rotterdam. Aldabi, pass. 21 Lissabon n. Antwerpen. Abbedijk, pass. 20 Vlissin.gen n. New York. Almkerk, pass. 20 Kp. Leeuwin n. Aden. Alnati, 22 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Aalsdijk, 19 te New Orleans. Alpherat, 20 te Buenos Aires. Altair, 21 v. Bremen n. Hamburg. Ampenan, verm. 24 v. Bremen n. Rotterdam. Averdijk, 21 te Bremen. Amstelveen, 21 «nog te Chittagong. Arkeldijk, 21 te Rotterdam. Bali, pass. 21 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Bantam, nacht 22-23 te Belawan. Bintang, 22 te Sorong. Charis, pass. 19 Beachyhead n. La Guaira. Celebes, 20 v. Port Said n. Genua. Ceronia, 20 v. Balikpapan n. Melbourne. Charis, pass. 20 Lands End n. La Guaira. Cottica, pass. 20 Kp. Finisterre n. Madeira. Cronenburgh, 20 v. Onon n. IJmuiden. Caltex Nederland, 21 te Malmö. Caltex Utrecht, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom, nacht 21-22 te Amsterdam. Delfshaven, 21 te Montevideo. Drente, pass. 20 Kp. Finisterre n. Napels. Daphnis. 21 te New York. Duivendijk, 21 v. Liverpool n. Antwerpen. Eemland. 20 v. Victoria n. Tlheos. Eendracht, 21 rede Bourgas. Elisabeth b. pass. 20 Azoren n. Corpus Christi. Eos, pass. 21 Gibraltar n. Oran. Falco, 20 v. Liverpool te Glasgow. Friesland (SSM) 20 v. Hamburg n. Huelva. Felipes, pass. 21 Benkulen n. Pladju. Garoet, pass. 20 eil. Masira n. Ummsaid. Gooiland, 21 v. Bremen n. Hamburg. Gordias, 20 te Piraeus. I-lathor, pass. 20 Malta n. TUexandrië. Hermes, 21 te Amsterdam Heemskerk, pass. 21 Suez n. Aden. Helena, 21 v. La Guaira n. Guant.a. Joh. v. Oldenbarnevelt. 21 te Port Said. Jagersfontein, 21 te Antwerpen. KipJdrecht. 21 te Aden. Kota Agoeng. v. Antwerpen n. Rotterdam. Kota Baroe, 22 Marseille verwacht. Karimun, 23 te Singapore verw. HM - S Een „moot" van een vliegtuigvleugel wordt hier met een snelheid van 70 mijl per uur tegen een stapel zandzakken gekwaktdie tegen een metalen muur steuntHet betreft een proef met een nieuw soort benzine-tank voor vliegtuigen; deze tank is vervaardigd uit nylon met daaromheen een rubberen laag, speciaal ontworpen om het verlies van mensenlevens door brand bij vliegtuigongevallen tegen te gaan. Men verwacht dat door het gebruik van deze tank het aantal gevallen, waarin brand ontstaat nadat een vliegtuig is neergestort, zeer sterk zal verminderen. Korovina, pass. 21 Ouessant n. Kaapstad. Kota Inten, 20 v. New York n. Alexandrië. Krebsia, pass. 21 Gibraltar n. Mena el Ahmadi. Leto, 21 te Baltimore. Luna, 21 v. IJmuiden n. Hamburg. Lindekerk. 22 Rotterdam verwacht. Lissekerk, 21 v. Antwerpen n. Hamburg. Maureen, 21 v. Rotterdam n. Shellhaven. Merwede, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Murena, pass. 21 Singapore n .Balikpapan. Malea, 22 te Townsville. Molenkerk, 21 v. Shanghai n. Kobe. Myonia, 23 te Fremantle verw. Nigerstroom, 21 rede Grandbassa. Omala, 20 v. Thameshaven n. Curagao. Ootmarsum, pass. 21 Vlissingen ri1. Antw. Overijsel, pass. 20 Kp. Finisterre n. Duinkerken Ovula, 22 te Karachi. Perna, 20 v. Port Elisabeth n. Trinidad. Poseidon, 20 v. Houston n. New Orleans. Prins Fred Hendrik, 21 vroeg te Antw. Polydorus, 20 v. Port Said n. Amsterdam. Prins Willem George Fred. pass. 21 Vlissingen n. Rotterdam. Prins Willem III, 21 v. Rotterdam n. Carthagena Rempang, pass. 21 Ru-nsal Jebel n. Bombay. Raki. 21 v. Soerabaja n. Balikpapan. Rondo, 21 v. Port Said n. Suez. Rijndam, nacht 22-23 Rotterdam verw. 23 ont scheping. Salawati, 21 te Rotterdam. Saroena, 21 te Pladju. Sherata-n, pass. 21 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Sirrah. 21 v. Sydney n. Newcastle N.S-.W. Slamat, 21 te Marseille. Stad Arnhem, 21 te Hamburg. Tara, 20 v. Rio de Janeiro n. Antwerpen. Talisse, pass. 21 Sabang n. Suez. Tabian. 21 te Tj. Priok. Titus, 20 te Algiers. Utrecht, 18 te Houston. Waterland, 21 te Montevideo. Westerdam, 21 te New York. W. Alton Jones, pass. 21 Perim n. Suez. Willem Ruys, pass. 21 Kp. Guardafui n. Colombo Wonogiri, 18 te Belawan. kleine Vaart Ary Scheffer, 20 v. Rotterdam te Porsrnouth. Aco. pass. 20 Gravesend n. Rotterdam. Adm. Courbet, 21 v. Londen te Londonderry. Adm. De Ruyter, pass. 20 Vlissingen n. Hull. Adm. Nelson, 21 v. Lemvig te Faerker. Aeneas, 20 v. Malaga te Amsterdam. Algarve, 21 v. Cardiff n. Rotterdam. Att S, pass. 21 Vlissingen n. Avonmouth. Bierum, 21 op de Elbe ten anker n. Londen. Boreas, 21 v. Kopenhagen te Amsterdam verw. Banka, 20 v. Rouaan te Rotterdam. Beekbergen, 20 v. Birkenhead n. Cardiff. Bernisse, 30 v. Londen te Malta vërw. Binnenhaven, 20 v. St. Malo te Casablanca. Bill S, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. Casana. 20 v. Gothenburg te Cuxhaven. Claes Compaen, 21 v. Hamburg te Ipswich. Coolhaven, 21 v. Mazagan te Antwerpen verw. Cornelia b II, 21 v. Newport Mon te Zantvoorde Castor, 19 v. Londen te Middlesboro. Depeivient, pass. 21 Portland n. Amsterdam. Dollard, 21 v. Aalborg te Rotterdam verw. Driebergen, 21 v. Southampton n. Fowey. Duiveland, 21 v. d. Tyne n. Rotterdam. Delfzijl, 21 v. Amsterdam n, Zaandam. E. en A. Scheer, pass. 21 He de Bas n. Bordeaux Eibergen, 21 Manchesttr n. Lissabon. Ellewoutsdijk, 20 v. Swansea n. Amsterdam. Flevo, 21 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Flora, 21 v. Amsterdam n. Veile. Frean, 20 v. Antwerpen te Leith. Gaasterland, 20 v. Harlingen te Goole. Goote, verm. 22 v. Genua n. Livorno. Herta, pass. 21 Vlissingen n. Hamburg. Helios, pass. 20 Kiel Holtenau. Hollandia, 20 v. Utrecht te Amsterdam. Hondsbosch, 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoogezand, 21 v. Calais n. Antwerpen. Haskerland, 20 v. Harlingen te Leith. Hermes, 20 v. Montevideo n. Londen. Jaga, 2 v. Amsterdam te Zaandam. Jo. 20 v. Boston te Rotterdam. Julia Mary, 20 te Casablanca. Joost 20 v. Stocka n. Zaandam. Jan Kreumer, 20 v. Vlaardingen n. Great Yar mouth. Jongkind, nacht 21-22 v. Hull te R'dam verw. Kroonborg, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Boston Kemphaan. 21 v. Hambure te Fovness verw. Lacra, 20 v. Londen n. Stockholm. Leendert b, 21 v. Stettin te Otterbacken. Leny, 20 v. Waterford te Plymouth. Lies, 20 v. Bolsa n. Hudiksvall. Lucas Bols I. 21 v. Ala te Rotterdam verw. Lucas Bols IT. 20 v. Drammen n. Gothenburg. Marcella, pass. 20 Texel n. Gothenburg. Markab N, 20 v. Liverpool n. Avonmouth. Matthew, pass. 20 Southwold n. Billingham. Megrez N. 20 v. Antonia n. Itajai. Mirzam N, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Myfem, verm. 21 v. Parijs n. Rouaan. Mypuck, 22-23 v. Kopenhagen te Rouaan verw. Martje, 20 v. Methil te Schwarzenhutte. Missouri, 20 v. Amsterdam n. Londen. Moby Dick, 28 v. San Antioco te Liverpool verw. Mount Everest, 20 v. Kopenhagen te Gefle. Midas 18 v. Gothenburg n. Amsterdam. Nassauhaven. 23 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Nieuwehaven, 22 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Nautic, 21 v. Zeebrugge te Rotterdam. Nijenburgh 20 v. Paskalavik te Rotterdam. Noord, verm. 21 v. Port Couronne n. Rotterdam Noorderhaven, 21 v. Rostock te Rotterdam. Nottingham, 20 v. Rotterdam te Kingslynn. Niobe, 20 v. Kotka te Amsterdam. Noorderlicht, pas. 21 Gothenburg n. A'dam. Oosterburgh, 21 v. Antwerpen te Stockholm. Orion. 20 v. Venlo te Rotterdam. Pascholl, pass 20 Brunsbüttel n. Gr. Yarmouth Phecda, 21 v. Safi te Rouaan verwacht. Paramount, 20 v. Rotterdam n. Londen. Ponto, 20 v. Domsjo n Zaandam. Ponza, 18 v. Vilvoorde -n. Sandarne. Polaris, 20 v. Terneuzen te Vlissingen. Rema, pass. 21 Vlissingen n. Kopenhagen. Roelof Buisman, 20 v. Swansea n. R'dam. Rijnborg, 20 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Hoop, 20 terug uit zee te Rotterdam. Relof Buisman, pass. 21 Lundy eil n. R'dam. Rema, 20 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Result, 20 v. Londen n. Rochester. Rika, 20 v. Middlesboro n. Newcastle. Rose Marie, 21 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Rijnhaven, verm. 21 v. Rotterdam n. Casablanca Swift, 20 v. Rouaan n. Wemeldinge. Spes, 21 v. Eidehavn -n. Halden. Spica, 20 te Amsterdam. Surte, 20 v. Omoe n. Gent. Suze, 23 v. Amsterdam te Hamburg verw. Teun, 21 v. Swansea te Amsterdam. Tyne, 19 60 m. N.NO. Havana. Theano, 21 v. Dublin te Belfast. Trito, 20 v. Dublin te Amsterdam. Tilly, 19 te Amsterdam. Texelstroom, 21 v. Liverpool te Amsterdam. Twin. pass. 20 Vlissingen n. Terneuzen. Ton S, 21 v. Swansea te Rotterdam verw. Veenenburgh, 20 v. Rotterdam te Middlesboro. Vrede, 2 v. Brest n. Londen. Tinda, 20 v. Rotterdam n. Londen. Uranus, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Viking, 21 v. Newport te Rotterdam. Wilja, 20 te Amsterdam. Willem, 20 te Amsterdam. Wilhelmine, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Walenburgh, 20 v. Bordeaux n. Rotterdam Westkust. 2p v. TJstad te Avonmouth Wickenburgh. 20 v. Casablanca te Puinkerken. Walcheren. 20 v. Caen n. Hamburg. Westerschelde. pass. 21 Lizardhead n. Liverpool Westrope, pass. 21 Lands End n. Garston. IJsti-oom, 20 v. Swansea te Amsterdam. Zeehond, 20 v. Rotterdam <n. Londen. Zeehaan, 22 v. Portsmouth te Foyness verw. BINNENLAND Prof. dr. N. A. Donkersloot vertrekt Donderdag naar de West, waar hij op uit nodiging van het Comité tot bevordering van de wetenschap op de Nederlandse An tillen en met medewerking van het Cultu reel Centrum Suriname een aantal lezingen zal houden. Tijdens een kort onweer, dicht bij de grens EibergenNeede is gisteravond een telefoon-kabel getroffen. Tengevolge hiervan waren de telefoonnetten Eibergen en Rekken enkele uren van het interlocale verkeer af gesloten. De bliksem doodde voorts een op stal staande koe van een landbouwer in Neede, van wiens woning tevens vrijwel alle ruiten sprongen. De Utrechtse rechtbank heeft de 43- ajrige boekhouder J. V. uit Utrecht tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. V. die meer dan twintig jaar in dienst was van een hout handel te Utrecht, knoeide in de jaren 1946 tot 1954 in de boekhouding. Op deze manier eigende hij zich een bedrag van f 55.000 toe. Wegens het plegen van een reeks win keldiefstallen in Rotterdam, Den Haag en Delft stonden een ""-jarige fabrieksarbeider en zijn 36-jarige vrouw uit Delft voor de Rotterdamse rechtbank terecht. De officier eiste tegen de man anderhalf jaar gevan genisstraf en tegen de vrouw acht maanden voorwaardelijk. Voor de Rotterdamse rechtbank ston den terecht een vader en zijn zoon: de 55- jarige vishandelaar J. R. uit Brielle en de 32-jarige vishandelaar J. R. uit Oostvoorne. Hun was ten laste gelegd, dat zij van Sep tember tot November 1952 26 op de Maas vlakte bij Oostvoorne gevonden vurenhou ten balken hadden meegenomen. De eis luidde tegen de vader veertien dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk en een boete van f240; tegen de zoon een geldboete van f60 en inbeslagneming van de balken. Voor de Rotterdamse rechtbank heeft de 49 jarige propagandaleider van de stich ting Blindengeleidcfonds voor Wolfs- en andere bonden „Leidende Ogen", W. F. V. uit Rotterdam terechtgestaan omdat hij zich on geveer f 14.000 ten nadele van deze stichting zou hebben toeëigend. Hij zei het geld ge bruikt te hebben voor exploitatiekosten van de stichting en voor zijn gezin. De officier eiste zes maanden gevangenisstraf. vTot commandant luchtverdediging zal worden benoemd kolonel-vlieger waarnemer A. J. de Vries, thans commandant van de tactische luchtstrijdkrachten. De tegenwoor dige commandant luchtverdediging, commo dore-vlieger-waarnemer W. J. Reijnierse, zal reserve generaal-majoor vlieger J. A. Bach, directeur materieel luchtmacht, opvolgen, die per 1 Mei bij de KLM in functie treedt. Een beloning van duizend gulden is uitgeloofd voor degene, die inlichtingen ver strekt, welke leiden tot aanhouding van de onbekende man, die in de avond van 24 November in de Jan Willem Frisolaan te Zeist een moordaanslag heeft gepleegd op de aldaar wonende 29-jarige mevrouw B. Koster geboren Visser. De dader, die zich op die avond in de achtertuin bevond heeft de vrouw, die op de drempel van de keuken deur stond, met een schot uit een pistool gedood. Enig motief tot deze daad is niet bekend. B. en W. van Den Haag zijn ver ge vorderd met de plannen tot aanleg van een helihaven, waarvoor een terrein Is uitge zocht, dat gemakkelijk bereikbaar is uit de binnenstad en dat bij Scheveningen is ge legen. Als de plannen van een aantal bewon deraars van Marten Toonder's geesteskind Tom Poes verwerkelijkt worden, zal binnen kort in de Brabantse gemeente Oisterwijk de miniatuurstad „Rommeldam" worden ge bouwd. Van het stadje wil men een equiva lent van „Madurodam" in Den Haag maken, zij het, dat men in „Rommeldam" uitsluitend figuren en gebouwen uit de Tom Poes verhalen zal kunnen aanschouwen. De plan nen bevinden zich in een vergevorderd stadium. Het c-itwerp voor het nieuwe Eind- hovense stadhuis is thans definitief vast gesteld. Twee jaar geleden voteerde de ge meenteraad een bedrag van 6 millioen gulden voor de voltooiing van het stadhuis, nadat in Januari 1952 het eerste deel ervan reeds in gebruik was genomen. Dit eerste deel is slechts een zesde van het totale complex. Het project, dat thans de vrijwel algemene bijval der vroedschap kreeg, ver toont velerlei afwijkingen van dat, hetwelk twee iaar geleden aan de orde was. In Den Haag is in de ouderdom van 89 jaar overleden de heer A. Rienks Sr.. sedert 1933 raadsadviseur honorair van het departe- men van Onderwijs, Kunsten en Wetenschan- nen. De heer Rienks is ger"«me tijd hoofd inspecteur van het lager ouderwijs geweest. Te Wermelskirrhen bij Remscheid in Duitsland arriveerde op een met bloemen versierde Nederlandse vrachtauto het twee- milliardste ei, dat Nederland dit jaar heeft uitgevoerd. Van Nederlandse zijde werd een mand bloemen aangeboden aan de firma, voor wie deze zending eieren bestemd was. Het personeel van de Duitse firma kreeg sigaren en sigaretten. Van de totale Neder landse uitvoer gingen in 1954 ongeveer 1.6 milliard eieren naar West-Dutisland en West-Berlijn Mr. B. de Gaay Fortman te Amsterdam is benoemd tot cnmm-ndenr in de Orde van Oranie Nassau. Mr. De Gaay Fortmar is voorzitter van het college van medisch tucht recht te Amsterdam, vice-voorzitter van de Radinraad en oud-vice-president van de rechtbank te Amsterdam. Hij heeft ook in andere functies up maatschappelijk en we tenschappelijk terrein zeer belangrijke arbeid verricht. Krijgt de gemeente Rotterdam haar jaarlijkse Kerstboom uit Noorwegen, van Zweedse zijde wordt er voor gezorgd, dat elk iaar een boom "'ordt genlaatst 'n de grote hal) van het G-oothantf dsgebouw. Deze zeer grote kerstboom is met hpt s.s. ..Werna" aangekomen. Aan de vooravond van Kerstmis zullen 500 a 600 minder be deelde Rotterdamse kinderen van alle ge zindten ronddm deze kerstboom het Kerst feest vieren.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10