Trawler voor verre zeeën, die de Fransen tot eer strekt SPORTKLEK Gerard van Praag Voor prettige Feestdagen Op kwetsbare punten in duplo uitgevoerd Sturka t m: Verenigi n Havenberichten Agenda voor Velsen Visserij -vana Pot leverde Geneviève af uit de IJmond Voor jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel 7 Burgerlijke stand Velsen „Weenink" 2 verloor van „Santpoort" 2 Succes voor „de Ring" Duwen Pluimvee-liefhebbers vóór uniforme maatstaven y Bestel uw GEDISTILLEERD WIJNEN LIKEUREN vroegtijdig bij: W'JNHANDEL-SL'JTfRy Geslaagde Kerstavond van evangelisatie-commissies Nieuwjaarsklanken van „De Velno's" PvdA-vrouwen in Kerststemming bijeen DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 (Van een redacteur) EEN STORMNACHT LANG en de hele daarop volgende Woensdag heeft de nieuwe Franse trawler „Geneviève le Borgne" aan de Rotterdamse Boompjes ongeduldig op haar trossen liggen rijen buitengaats wachtte een zee, die bij Newfoundland en Groenland moeilijk ruwer kon zijn en waarom mocht zijn machtige boeg dan niet de Maas op zoeken om even de neus buiten de Hoek te gaan steken? Deze grootste, ooit in Nederland gebouwde visserman, die begin Januari de verre wateren langs de Noord-Amerikaanse kust gaat afstropen naar kabeljauw en schelvis, is echter ondanks alle ongeduld van zijn bouwers en de technici, die zich op een stevige proefvaart hadden verheugd met het tij op en neer blijven gaan, verankerd aan de vele stalen trossen die hem na de nachtelijke ontsnappingspoging van Dinsdag op Woensdag waren aangelegd. Het leek wel wat al te riskant, dit pronkjuweel in ballast aan de opgezweepte zee toe te vertrouwen. De Fransen, voor wie het machtige schip van liefst 1500 ton deadweight bestemd is, hadden misschien nog wel ge wild, maar de Nederlanders kenden hun Maas en hun Maas vlakte, zodat de trawler veilig afgemeerd bleef liggen wach ten op beter weer, Wat een pracht gelegenheid opleverde het schip van binnen en van buiten grondig te inspecteren en doorlopend verbaasd te zijn over de manierwaarop mon sieur M. Spiess uit Flécamp, de verre visserij durft uit te oefenen. Fécamp het vissershaventje aan de Franse west kust, dat maar net een plaatsje kon vinden tussen twee hoge massieven van de Gallische krijtrotsen en in Nederland vrij wel uitsluitend bekend is om de buikige flessen met geurige Bénédictine, die daar volgens geheim recept worden ge brouwen, heeft al eerder een trawler van dit naar Neder landse begrippen enorme formaat gezien: de „Saturnia", een zusje van de Geneviève. Beide werden ze gebouwd bij Pot in Bolnes, die trots kan zijn op dit forse tweetal, die met hun 72 meter over alles en hun elf meter breedte meer op een paketboot of een kleine walvisvaarder lijken dan op trawlers. Ediouard! Friboulet, de beweeglijke kleine schipper op de Geneviève heeft zijn tevre denheid over „ces Hollandais" gisteren niet onder de glanzende fauteuils van de officiersverblijven of ondier de banken van de beide messrooms gestoken: dit was een schip naar zijn hart. Tienduizend liter wijn Het is dan ook een wonder van een trawler, dit tot in de puntjes verzorgde motorschip met zijn krachtige 1650-paardB M.A.N.-hart, dat een vijftien knopen ver oorlooft, met zijn bunkers voor 537 ku bieke meter olie en 210 kubieke meter drinkwater, waarop het schip reizen van vier maanden naar de barre kusten van Noord1-Amerika kan maken. En niet te ver geten: bunkers voor 10.000 liter wijn.... Want de Franse visserman zal eerder zijn brood dan zijn glaasje rode wijn laten staan, zelfs in het verre Noordien tussen twee trekken door. Alles aan deze grootse trawler is buiten model naar onze maatstaven: van de rui men, die samen 1270 kubieke meter inhoud hebben tot de galgen, die als dubbel-mans- hoge poorten langs de stuurboordisreling geklonken werden en die dertig meter uit elkaar staan, zodat de vlerken van het trawlnet, dat de Geneviève straks over de oceaanbodem zal voorttrekken, zo'n 25 meter uiit elkaar zullen waaieren. Comfort voor de Bemanning Buitenmodel is zeker ook de inrichting voor de 62 man équipage, zowel voor als achter het uitgestrekte werkdek» Onder de bak liggen drie afzonderlijke logiezen voor 12 matrozen, elk voorzien van een portaal tje, waar de werkkleding opgeborgen kan worden en dank zij de ploegendienst aan boord hoeft de ene ploeg de andere nooit te storen. Er ondier een zaal van een wantruirn in twee verdiepingen verdeeld! en er boven de Van der Giessen ankerwinch. Electrisch, net als de viswinch. Er wordt van de Fransen gezegd, dat zij eerst een winch kopen en er dan een sehip omheen laten bouwen. Op de lange reizen, die dit slag trawlers moet maken, is die winch dan ook wel erg kwetsbaar, want gaat daar op de verre gronden wat aan mankeren, dan kan de reis met een zwaar deficit eindigen. Van der Giessen, die het zware machien bouwde, heeft dan ook alle risico op brokken proberen weg te nemen, door de installatie wat de aandrijving be treft, dubbel uit te voeren. In het dekhuis zijn boven elkaar twee zware electromotoren (150 pk per stuik) opgesteld, waarvan de onderste normaliter de winch aandrijft. Mocht hij hef begeven, dan wordit de bovenste ingeschakeld, waar bij slechts een tussenasje hoeft te worden verwisseld om de aandrijving „in het wenk" te zetten. Nog meer dubbel Dit verdubbelen van belangrijke scheeps- ADVERTENTIE GROTE SORTERING met bont gevoerd. Vraagt zichtzending. Kennemerlaan 100 - Tel. 5501 Geopend tot 9 uur 's avonds. GEBOREN: T. HölscherWehman, z„ Dr. Kuijperlaan 20, Velsen; C. Beekhuis—Groe- neveld, z., IJr. uiderstraatweg 93, IJmuiden- Oost; M. A. Uijtendaalvan de Leuvert, d., Merwedestraat 64, IJmuiden; D. Hartman Schelling,-z„ Wijkerstraatweg 51, Velsen-N.; G. SlootBronkhorst, d., Conradstraat 8, IJmuiden; R. W. AkkerArends, z., Hunze- straat 42, IJmuiden; W. KremerSpieren burg, d., Keizer Wiihelminastraat 11, IJmui den; A. M. van GelderenKoks, z„ Dirk Har- toghstraat 62, IJmuiden; W. K, BakkerKui per, d„ Wijkermfeerweg 5, Velsen-N.; J. Vis serVermaat, z., Celsiusstraat 2, IJmuiden; M. WarmenhovenNieswaag, d., Kanaal straat 64 rd., IJmuiden; C. HartogGrapen- daal, z„ Esdoornstraat 5, IJmuiden-O.; P. D. W. van der Windenvan Es, z„ Burg. Ram- bonnetlaan 45, IJmuiden. OVERLEDEN: P. J. J. Roels, 74 j„ Wil- lemsbeekweg 100, IJmuiden-O.; H, G. Kui pers, 56 j., echtgenoot van J. Floören, Bre- deroodseweg 4 B, Santpoort; R. C. Schilling, 55 j., echtgenote van M. Tuijn, Tuinders straat 111, IJmuiden-O.; A. P. Koks, 65 j., echtgenoot van C. A. van Straalen. v. d. Vondellaan 50, Driehuis onderdelen om een zo bedrjjfszeker moge lijk schip te krijgen, komt ook elders in de opbouw van de Geneviève terug: de hulp- motor is bijvoorbeeld ook dubbel. Het zijn twee vijf-cylinder viertakt M.A.N.-diesels die elk een 125 KW en een 63 KW dynamo aandrijven, waaruit de benodigde energie voor winch en verlichting wordt getrok ken een havenagigregaat (80 paards M.A.N.) zorgt bovendien, voor een 40 KW dynamo als het schip stilligt en op al deze hulpmotoren zijn compressoren gekoppeld voor perslucht. Zodat de hoge motorkamer met in het centrum de vijf-cylinder twee- takt hoofd-krachtbron een centrale is ge worden, die op meer dan één punt koop vaardij-allures heeft gekregen, al was het alleen maar om de perfect-geoutilleerde smidse met draaibank en boren. De traaninstallatie, die hier ook in de buurt is opgesteld, krijigt tanks met een capaciteit van 70 ton te voeden. Paketboot Het dekhuis zelf met zijn drie étages kreeg de moderne lijn van d'e paketboot mee van de tekentafel. Dat de brug van dit schip de ruimte kent, diie anders alleen op een middenklasse vrachtboot te vinden is, zal na al het voorgaande niet meer zo opwindend klinken de uitrusting met nautische instrumenten spreekt echter weer duidelijke taal over de grondigheid, waar mee dit schip gebouwd werd1: behalve de radarinstaïlatié draagt deze brug een Spar ry gyro- en een gewoon kompas, twee schrijvende echometers en een Loran, een visloupe en eon radio-installatie, die de aparte hut voor een marconist verklaren. De stuurinrichting wordt bekrachtigd door een electirisch-hydralische stuur- machine, die onmiddellijk op haodstuur overschakelt, zodra de stroom mocht uit vallen. Vissen met muziek En dan de verblijven voor die officieren achter en onder de brug een koopvaar der zou er zich bepaald niet voor hoeven te schamen. Centraal verwarmde hutten met bureaux en springveren kooien, toilet ten met douches en een mess als een be minnelijk boudoir. I-n de gang zachte mu ziek van een moderne radio, die haar ver takkingen over het hele schip heeft en dank zij een speciale order van de schipper (boven zijn hut staat „ca.ptaine") d.ag en nacht moet blijven spelen, zodat de Rot terdammers gisteren al het commentaar spuiden, dat de rondvaartrederij Spido Spido zeker een nieuw skeeppie had 'ange- kirege. Verder naar achter en op het»tussendek de messroom voor de matrozen, daarachter een kombuis voor een flink pension met eigen bakkerij, de deegmachine incluis en tenslotte in de achterpiek een hospitaaltje voor twee zieken. De werf in Bolnes heeft de Geneviève met de uiterste zorg afgewerkt en baar met trots aan de Société Havraise de Pêche, le Havre, die uit Fécamp haar bedrijf uit oefent, in handien geweven. Er is dam door het slechte weer geen proefvaart van ge komen en vandaag zal het ook nog wel moeilijk gegaan,.zijn, maar zodra de Franse vlag aan de achtersteven de Hollandse drie kleur heeft vervangen en de trawler dus officieel is overgedragen, zal er toch een nieuwe trofee aan het vaandel van Neer- land's scheepsbouw zijn gehecht, d'ie op de verre kusten van Amerika haar geboorte grond zeker niet zal beschamen. Het tweede tiental van de Beverwijkse schaakclub ..Weenink" heeft een bonds wedstrijd gespeeld tegen Santpoort 2, die in een 7J/221/? nederlaag voor de Bever- wijkers eindigde. De uitslag was: G. Pie- terse (S.)D. Duinmeyer (W.) 10; A. v. d. BronkA. de Vries 1O; A. Ooster lingJ. Meyer Sr. remise, L. in 't Veldt-r- J. Hoppen 1-0; S. HoutermanL. Boon stra remise; J. VermeerC. Verduit remi se; J. v. Duin—G. Duisenberg 10; A. SchweitzerR. Meyer 01; H. Haanappel G. Beekhoven 10; M. BusselmanJ. Limmen 10. Op de laatste dag van de Noordholland se bokskampioenschappen kwam Sikkes als vertegenwoordiger van de IJmuidense boksvereniging „De P>.ing" uit. Hij behaalde een keurig resultaat door in de strijd om de derde plaats in de zwaar-welter C-klasse senioren de geduchte Amsterdamse vecht jas Volmer gedecideerd op punten te slaan. In tegenstelling tot zijn gewoonte om mee te vechten hield Sikkes de partij nu goed op afstand met het gevolg, dat zijn tegen stander er niet aan te pas kwam. Uit deze kampioenschappen is „De Ring" met één kampioen (Braam in de zwaargewichtklas se C voor junioren) en twee tweede plaat sen te voorschijn gekomen (Sikkes en Spoor). Voor deze jonge vereniging een schitterend resultaat en voor de instruc teur, de heer Böhm, een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan, cooocoocoooocoooo In de wilde nacht van Dinsdag op Woensdag, toen de Nieuwe Waterdbeg en de Maas huiverden onder windsto ten-met-orkaankracht en de Karei Doorman er in de Leuvehaven haast vandoor wilde gaan, zodat vier sleep boten in allerijl te hulp moesten schie ten, hebben drie mannen het op de Geneviève le Borgne een paar uur verre van gemakkelijk gehad. De Noordwester had namelijk de hoog-opgebouwde trawler al van enige zijner achterste trossen losgeblazen en op een kwaad 3 moment hing die 1500 ton alleen nog 8 maar aan de achterspring en een sta- 8 8 len draadje over stuurboordssteven. De 8 g donkeyman is toen in pakkie deftig 8 de donkere motorkamer ingedoken, 8 kreeg de zware diesel zowaar op gang 8 g en daarmee ook een lichtmotor. Twee o gewaarschuwde mensen van de werf 8 hebben vervolgens lange uren gemar- x teld met steeds weer afknappende tros- 8 sen, tot er twee sleepboten bijsprongen, g 8 die de trawler de hele verdere nacht 8 en een deel van de Woensdag tegen de g g kant hebben liggen duwen. Het drietal 8 8 heeft inmiddels de verzekering een 8 8 lieve cent bespaard CXDCOCKX!OCOCXDCXNXXXXXXXXXXXX:COOCXX>OCOCOOOCCCOCKX)CCOCOOOSO R.K. Vrouwengilde in Kerststemming De afdeling Heemskerk van het R.K. Vrouwengilde heeft in zaal Dam het Kerstfeest gevierd. Een groot aantal dames was aanwézig toen de presidente mevrouw De BoerBoots een inleidend woord sprak. Hierna was het woord aan mevrouw Stij- gerAsperlagh die geïllustreerd met lichtbeelden een korte uiteenzetting gaf over het Kerstgebeuren. Na de pauze, waarin de leden werden onthaald op kof fie en koek, heeft mevrouw Stijger enige verzen gedeclameerd. Naar de wereldtentoonstelling Tijdens de Woensdagavond gehouden ledenvergadering van de Kennemer Pluim vee Vereniging heeft de voorzitter, de heer A. de Rooy medegedeeld, dat het in het voornemen ligt de wereld tentoonstelling in Brussel le bezoeken. Op deze vergadering werd tevens een voorstel ingediend voor de Bondsvergade ring. Men wil n.l. komen tot een uniforme beoordeling op de tentoonstellingen. Op een in Heemstede gehouden tentoon stelling hebben de leden der K.P.V. het achter hun naam staande aantal prijzen behaald; Blokker 1, Groen 3, Van Heyst 2, Van Riessen 3, Joh. Vessies 1, Beets 2, Baars 2, Van 't Veer 5, De Vries 2. Op 21, 22 en 23 Januari wordt in Am sterdam een tentoonstelling gehouden waaraan een groot aantal leden der K.V.P. met hun dieren heengaan. ADVERTENTIE XLLURJlQREN De Kerstavond van de gezamenlijke Evangelisatie-commissies in Castricum, welke bijeenkomst Woensdag in zaal Roo- zendaal plaats had, kan in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Dit is aller eerst te danken aan diegenen die hun medewerking aan deze avond verleenden: zij stonden voor een zware taak daar men doende is de grote zaal te restaureren waardoor het moeilijk is zich in „Kerst sfeer" te wanen. Het Zaandams Christelijk Mannenkoor trad na de opening door de gereformeerde predikant ds. A. A. Leenhouts, het eerst naar voren en zong het bekende „Nu zijt wellecome". Van het optreden der dames A. Anes, declamatie, en Ans Wiersema Bruins, sopraan, beiden uit Haarlem, is vooral dat van de sopraan ons het meest bijgebleven. Ragfijn klonk het „O kindeke klein" en ook het „Kerstlied", van Gerrit de Marez Oyens, bekoorde door een ge voelige voordracht. Mej. Anes declameerde Advents en Kerstgedichten. Tenslotte hield ds. J. J. H. van der Ree, uit Amsterdam, een toespraak over het on derwerp „Kerstboom Kerstmannetje Kerstfeest!" Schakers van „Weenink" achter de borden De onderlinge competitie van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" werd deze week voortgezet met de volgende partijen: J. MeyerJ. Reinhout 1-0; F. PiëtL. Siebers 10; D. v. VuurenL. Siebers 10; H. v. 't HoffF. Piët remise; Hoog- vorstv. Versseveld afgebr.; De Koter H. Nyman 01; D. v. VuurenJ. Muyen 0—1; H. v. 't Hoff—H. Duisenberg 1—0. Het Kennemer show- en amusements orkest „De Velno's" geeft onder leiding van Barend Kuhfus op Donderdag 6 Januari in het Luxor Theater een concert waaraan medewerken de komische acrobaten en cascadeurs „The Handy Tools"; de confé rences worden verzorgd door Han Bakker. Het bestuur van de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Velsen- Noord, dat in zijn programma van dit sei zoen ook de gebruikelijke Kerstbijeen komst weer een plaats had gegeven, kon Woensdagavond ondanks het slechte weer verheugd zijn over de grote belangstelling in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, dat met groen versierd en door kaarsen verlicht een stemmige sfeer kreeg. Enkele goed vertolkte werken voor viool en piano door de dames Pirovano openden het programma, waarna mevr. Kroon Kuneke het wondermooie Kerstverhaal van de Noorse schrijver Gösta Berling „De kleine Rüter" voorlas, dat met onverdeel de aandacht werd gevolgd. Na een pauze met tractatie, verzorgden de dames Piro vano opnieuw het muzikale gedeelte. Mevr. KroonKuneke las vervolgens nog enige gedichten met betrekking tot Kerstmis, waarna dit prettig samenzijn werd beslo ten met samenzang. „Denk en Zet" in de onderlinge competitie In de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" werden de volgende partijen gespeeld: R. Mahl- bergW. Diepgrond 02; J. v. d. Wel W. Duin 20; J. LangewisF. v. Son 02; J. TaffijnN. Struwe 02; M. KleinR. Mahlberg 02; J. v. d. MeyF. v. Woen- sel 02; N. de BoerN. Schaaper. 0—2; M. Kleyn—W. v. Klaveren 11. Woensdag 22 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rijnstroom van Lon den. Congostroom van Antwerpen. Midas van Gothenburg. Elmina van Antwerpen. Vertrokken zijn: Trito naar Rotterdam. Inge Maersk naar Kopenhagen. Blumenal naar Antwerpen. Langlee Clyde naar Bre men. American Counseler naar Rotterdam. c D Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,90— 3,50; gra tong 3,70—3,20; grm. tong 2,74—2,58; kim. tong 2,642,44; kl. tong I 2.64—2,46; kl. tong II 2.50—2,28; tarbot I 4,00—3,30, per kg. Tarbot 140; tarbot IV 50—40; tongschar 7672; gr. schol 4542; grm. schol 4236; kim. schol 55—44; kl. schol I 50—44; kl. schol II 54—32; v. haring 15—13; gr. schelvis 56—50; grm. schelvis 6147; kim. schelvis 5149; kl. schelvis I 50—47; kl. schelvis II 38—22; wijting 31—26; gr. gul 60—54; midd. gul 46—45; kl. gul 33—28; poontjes 24—19; horsmakreel 8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 200—108. per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 200 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 200 kisten schol, 3315 kisten haring, 740 kisten schelvis, 120 kisten wijting, 60 kisten kabeljauw en gul, 28 kisten poon, 25 kisten diversen. Totaal 4690 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 209 f18.619; IJM 221 f13.060: IJM 45 f5970; KW 59 4300; KW 155 f5580; KW 69 f6160; KW 52 f1800; IJM 31 f190; TX 33 f2640; SCH 135 f 11.620 (haring). DONDERDAG 23 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Alleen maar een moeder". Rex, 20 uur: .„Hartenvrouw". Nutsblbliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Felison", 1921 uur: Heidestraat, ex positie van wérken van jonge kunste naars, aangesloten bij „Start". VRIJDAG 24 DECEMBER IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „Pas op, val niet". Rex,. 20 uur:.,,De stad zonder wet". „Felison", 1921 uur: als Donderdag. Geref. Evangelisatie, 20 uur: Ichthus- kerk, Kerstuitvoering. VELSEN: Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder van financiën. maar één punt af te trekken, want je hebt de oplosing goed. Fijn, dat je rapport er zo netjes uitzag. Waar was de éne vijf voor? Ik hoop voor zingen, dan valt het nog al mee. Heb je nog plannen voor deze vacantie of blijf je gezellig thuis? Dit was het laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). IJMUIDEN, Donderdag 23 December 1954. Beste kinderen, In de kille vochtigheid van ons landje gaan de gedachten van velen wel eens uit vaar een ander, een zonniger gebied en dat velen de daad bij die gedachte kunnen voegen en de benen nemen naar Zuidelijker gewesten is één van die dingen, waar door de rryensen dichter bij elkaar komen. Het heet dan wel deftig „naar de winter sport', maar er zit ook die andere kant aan van mensen, die elkaar beter leren waarderen en dus ook niet zo gauw ruzie zullen krijgen. Vandaar dat ik juist in deze Kerstweek de twee plaatjes bij ons hoekje heb laten zetten, die je nhi hier\ vindt: plaatjes van „vervoermiddelen" weliswaar, maar dan toch geen vervoer middelen in de gewone zin van het woord. Ik weet niet, of één van jullie wel eens op deze wankele lange latten heeft gestaan, maar ik kan je verzekeren, dat het een sensatie is. En het gaat nog hard ook (van de helling af tenminste)! Dit skilopen, zoals het eigenlijk heet, vereist een flinke sneeuwlaag, wil het voor de loper of loopster geen ongelukken mee brengen: minstens dertig centimeter sneeuw moet je ervoor onder de latten hebben. Wat op onze plaatjes kennelijk als sport of genoegen wordt bedreven, is voor vele mensen in Scandinavië alleen maar een middel om zich te verplaatsen gedu rende de winter daar zoals bij ons de fiets. In oude tijden was er geen sprake van de lange glijlatten, die we nu kennen, maar van sneeuwschoenen, waarmee de mensen alleen maar niet verder in de sneeuw zakten dan voor ietwat gemakke lijk lopen nodig was later zijn daar korte glijlatten uit ontstaan, omdat die wat vlugger gingen en tenslotte werden ook die weer vervolmaakt, zodat er nu wel eens een heel enkele keer honderd kilo meter per uur mee bereikt wordtop skis! Maar de gemiddelde skiloper kan in golvend terrein toch niet veel sneller voor uit komen dan een kilometer of vijftien per uur. Zoals je op één van de plaatjes ziet, wordt er geducht gesprongen ook soms van een hoogte van wel zestig meter van een zogenaamde „schans". Zoals je ziet, lijkt de mens op die manier veel op een stevige vogelen het is dan ook de enige manier, waarop hij zich tot nu toe vrij in de lucht beweegt, al duurt dat ge- noeben niet zo heel lang. Men is echter in Oostenrijk al eens aan het proberen ge weest met vleugels en inderdaad lukte het veel langere zweefsprongen te maken. Zul len we het deze winter eens met z'n allen van het Kopje af proberen? Na dit sneeuw-verhaal, gaan we gauw kijken wat de post deze w^ek gebracht heeft. Als eerste is hier MARJANNEKE, die deze keer er tevreden was over het pun- tenraadsel. Nu ipeet ik tenminste zeker, dat ik een tien krijg, schrijft ze. Nu meisje, je hebt je best gedaan, de oplossing was foutloos. De puzzle van deze week kost je wel wat meer hoofdbrekens denk ik, maar ik hoop, dat je je er goed doorheen slaat! Succes, hoor. WOELWATER heeft gisteren haar rap port meegekregen. Had je goede cijfers of bleef er nog wel wat te wensen over? Leuke Kersttekeningetjes had je op je brief gemaakt. Volgende keer moet je ze ook eens kleuren, dat zal beslist nog vro lijker staan. HARDLOPER is ook erg blij, dat de vacantie begonnen is. Wat fijn dat je rap port er zo netjes uit zag! Dat is altijd een voorwaarde voor een prettige vacantie, vind ik. Als je een slecht rapport hebt, verkeer je dikwijls in de waan, dat al die vrije tijd je eigenlijk niet helemaal toe komt. Maar bij jou is gelukkig alles in orde. Plezierige tijd, hoor! ZEEMEERMIN schrijft mij een gezellige lange brief met allerlei nieuws. Leuk, dat je weer een nieuwe vriendin gevonden hebt. Zo alleen is toch ook niet gezellig. Uit je brief meen ik echter te moeten op maken, dat het deze keer de „Zwanen zang" van ons meerminnetje is en dat spijt mij echt. Ik hoop echter van harte, dat je het zo ernstig niet bedoeld hebt en dat je (alleen al om je nieuwe pen nog eens in een „echte" brief te kunnen gebruiken) mij nog eens per week met je brieven over al je wederwaardigheden op de hoogte houdt. Kijk maar eens hoe het met je schoolwerk uitkomt, afgesproken? Tot slot is hier WIELRENNER, die mij dapper zijn raadsel instuurt ook al kon hij één woord niet vinden. Gelukkig hoefde ik :ccjC< kxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxodooooooooodooooooooooooooc TANTE ELS FELICITEERT: Sprinkhaan en Marjanneke, die allebei j morgen jarig zijn. Veel geluk en veel plezier, nichten! ocooooocooooooc De oplossing van het vorige raadsel is: „KERSTKRANS" (k, eer, radja, smullen, toverheks). Puntentelling: Woelwater 8, 10, 10; Mar janneke 9, 6, 10; Hardloper 10, 7, 10; Wiel renner Op onderstaande stippen-rijtjes passen woorden van vijf letters. Als je ze goed invult, komt er uit de eerste letters van boven naar beneden een heilwens voor jullie allen. Het raadsel is weer tien punten waard. trekdier. scheepseigenaar. besluit. hoog bouwwerk. lekkernij. bijenhouder. koren. 2 X 68 cm. graan. bouwer van de Eifeltoren wielerwedstrijd. rijk, land. reis. uitmaken gebergte in Zuid-Amerika. jute. - minder. naaigerei.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7