VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE J De Toneelvereniging vertoont blijspel „Geld te geef" De Kennemers wacht moeilijke strijd tegen WA in Amsterdam wöigfüse' Noodweer over IJmuiden Ongeluk met dadelijke afloop te Nieuw Vennep Beverwijk Voetbal in Kennemerland DEM Zondag op eigen veld tegen Wijk a. Zee 11 wmmmm wmm Noord Holland teruggeroepen Lot van „KATINGO" nog niet beslist Karolien 5 algemeen kampioen Hercules behaalde klinkende winst op AKV „Athletia" Eerste „provinciënjager" gereed Werktijdenbesluit voor pakhuizen Scheepvaart MET VERBAND ONZE BEVERWIJK AVONDVERKOOP ZON DEZE ARTIKELEN REEDS IN DE VERKOOP VANAF DONDERDAGAVOND 6 UUR :4-- December is de maand van surprises, ook in het theater. De grote gezelschappen strooien dan kwistig premières door het hele land. De Toneelvereniging begon hier mede Zaterdag en Zondag in het Centraal Theater te Amsterdam onder het motto ,Geld te geef'. Welke waarde men ooh wil toekennen aan dit door regisseur A. De- fresne handig naar Nederlandse smaak bewerkte blijspel, uit een Amerikaans amusementsbedrijf afkomstig, er werd in ieder gevat heel wat vrolijkheid uitgepakt en dat is in de donkere dagen voor Kerst mis al een heel ding. In een décor van Weynand Grijzen vol trekt zich de wonderlijke geschiedenis van een gepensionneerde graveur van wat a)s de Rijksmunt in Washington wordt aange duid, die in de kelder van het huis van zijn schoonzoon, een vlotte maar eerbied waardige directeur van een middelbare school, zijn voormalig vak als hobby voort zet: het drukken van bankbiljetten, ïn welk'è kunst hij een meester is. Als een echte artist voorziet hij zijn illegale schep pingen van een persoonlijke signatuur dóór het aanbrengen van slechts voor ingewij den waarneembare wijzigingen in de voor stellingen. Opa Eliot (geen familie van T. S.) zou het liefst hier en daar als een mo derne Sinterklaas 'wat geluk en welvaart met zijn papiertjes brengen zoals hij ook een emmertje water naar de zee zou dra gen als hij wist daarmee honderd vissen het leven te redden. Zijn verwanten zijn verstandig genoeg om hem. hiervan te weerhouden, maar het ongeluk wil dat hij de dupe wordt van twee oplichters die zogenaamd in opdracht van een liefdadige organisatie opereren en hem Voorspiegelen zijn idealen in vervul ling te doen gaan. Het daarmee spreek woordelijk gepaard gaande geluk is voor de toeschouwers: een derde acte vol kluch tige situaties. Hoe het allemaal toch nog goed afloopt moet men zelf maar gaan zien. Iden zal daar vermoedelijk ruim schoots de kans toe krijgen, want niet al leen heeft de Toneelvereniging voor dit niemendalletje ndar te verwachten is afzet gebied genoeg het lijkt tevens wat men noemt gesneden koek voor de talloze ver enigingen van amateurs, die hun leden een avond smakelijk en licht verteerbaar amu sement willen aanbieden. Deze voorstelling is vooral de moeite waard door de kostelijke oude pruttelbaas, die Frits van Dijk op de planken zet, een heerlijk type, speciaal tijdens het pinnig uitstoten van scheldwoorden en beledigin gen aan het adres van de boeven tegen het slot, telkens tussen twee teugen aan zijn pijp door. Gelukkig dat men .deze uitmun tende acteur eindelijk weer eens kan be wonderen (al ZoU men hem nog liever in een groter werk'zien) in een rol, waaraan hij en .zijn publiek evenveel genoegen be leven. Dat hij er geen Opa Vanderbilt van maakt, is zijn schuld niet, maar een gevolg van dei omstandigheid dat. niet George Kaufman en Moss Hart maar Walter Black en William Mendrek zijn geestelijke va ders zijn. Men kan er inderdaad niet veel van meenemen, maar men wordt een paar uur prettig beziggehouden zo prettig soms, dat men vergeet hoeveel kansen op een echte comedie hier eigenlijk vermorst zijn door het losjes heenglijden over de beste motieven. Men denkt aanvankelijk ook aan De IJmuidense vissershaven leek 'van morgen meer op een kokende schaal water dan op de veilige ligplaats voor dé vloot: tijdens de buien, die windkrachten van or kaansterkte opleverden, stoven de golven met grote snelheid tegen de Oostelijke be schoeiing. Zoals ook de zee, maar dan in grootsere vorm, te keer ging voor de pieren, die on der een dicht schuimdek bedolven zijn en waar al verschillende betonblokken werden weggeslagen door de gigantische krachten van de Noordwester. Bij Wijsmuller, op de kustwacht en over al elders, waar de gevaren van deze losge broken zee gekend en geweten worden, heeft de radio geen moment gezwegen: de scheepvaart heeft het zwaar in deze dagen van ongekend noodweer. Inmiddels is het lot van het Panamese Liberty-schip „Katingo", dat op drift raak te en pal voor Bergen aan Zee op het strand liep, nog niet beslist. Een verte genwoordiger van de rederij en een afge vaardigde van de verzekeringmaatschappij zijn naar Bergen gegaan om de zaak verder te bekijken: er is een niet geringe kans, dat de „Katingo" opgegeven wordt en dus voor Bergen een nieuwe „C. A. Banck" gaat worden. Het schip heeft ergere slag- Zij over bakboord gekregen er\ het gevaar van kapseizen is niet denkbeeldig. Wan neer besloten mocht worden de Panamees te bergen wordt dat een kwestie van vele maanden. Inmiddels ligt de slepersvloot van Wijs muller binnen: de schepen komen er niet door. „De „Noord Holland", die naar het stormstation aan de Golf van Biscaje werd gedirigeerd, zal naar IJmuiden terugkeren. Frits van Dijk als de particuliere geldma ker in het nieuwe Amerikaanse blijspel, dat thans op het répertoire van De Toneel vereniging staat, tussen Hans van Meerten en Johan Elsensohn als de beide schurken. verkwisting als men voor de pauze con stateert hoe weinig het vuurvaste natuur talent van Johan Elsensohn op de proef wordt gesteld. Maar deze haalt zijn schade dubbel en dwars in door als een merk waardige kruising van gangster en gorilla het hele derde bedrijf te beheersen. Ben Groenier en Mary Smithuyzen vormen een sympathiek ouderpaar, Liane Saalborn is hun lieve dochter en Frans 't Hoen de in nemende jongeman harer uiteindelijke keuze -prima rollen allemaal. Van de andere medewerkenden moet Lo van Hensbergen nog afzonderlijk genoemd worden, omdat die een bekrompen egoïst zodanig weet uit te beelden dat men zo'n afschuwelijk vervelende kerel toch gaarne ziet. Dat enkele bijrollen bepaald te zwak zijn, moet men maar als een gevolg van het in Nederland heersende systeem van groepsvorming beschouwen, waarvan men de voordelen toch niet graag zou missen. Intussen heeft De Toneelvereniging alweer een nieuw stuk „De kaarten zijn ge deeld" van Armand Salacrou in hetzelf de theater laten zien, doch daarover de volgende keer. DAVID KONING Op de Hoofdweg nabij Nieuw Vennep is Dinsdagmiddag een ongeluk met dode lijke afloop gebeurd. Een wielrijdster is door een auto aangereden en later aan de gevolgen van de wonden overleden. De veertigjarige mejuffrouw J. S. van Groeningen fietste op de Hoofdweg-Oost van Noord naar Zuid om zich naar haar huis te begeven. Uit tegenovergestelde richting naderde een auto( bestuurd door de heer C. J. M. uit Aalsmeer. Zij fietste tegen de sterke wind in en heeft vermoe delijk bij het draaien naar links niet ge let op het verkeer. Vlak voor de auto stak mejuffrouw Van Groeningen de weg over en de afstand was voor de bestuurder te kort om nog te kunnen stoppen. Mejuf frouw Van Groeningen werd „geschept" en viel daarna op de weg. Haar toestand was van dien aard, dat overbrenging naar een ziekenhuis te Haarlem noodzakelijk werd geacht. Tijdens het vervoer is zij over leden. De vijf jaar en acht maanden oude melk koe van de heer C. P. Spaansen, uit Castri. cum, is algemeen kampioene geworden over het verenigingsjaar 19531954 van de rundveefokvereniging Duinstreek- Zuid: Karolien 5 produceerde in dat jaar 6661 kilogram melk met een vetgehalte van 4.44 percent. Haar dagopbrengst bedroeg gemiddeld 22.13 kilogram melk. Dit hoorden de leden van Duinstreek- Zuid op de Woensdag gehouden algemene ledenvergadering in hotel Borst uit de mond van stamboekhouder Jac. Duijn, wiens jaarverslag steeds meer de vorm van een boekwerk krijgt. In dat jaarverslag staat tevens vermeld dat het ledental op nieuw' is gestegen. Penningmeester-secretaris N. Veldt koa de financiële toestand van de vereniging zeer gezond noemen, zodat ook in dat op zicht Duinstreek-Zuid er goed voor staat. Wegens hoge leeftijd was de heer G. Veldt genoodzaakt als voorzitter af te tre den. Er waren drie candidaten voor deze functie en tijdens de vergadering stelde een van hen de heer G. P. Vaikering voor, die toen met algemene stemmen werd ge kozen. Men zal binnenkort tijdens de viering van het eerste lustrum niet nalaten oud- voorzitter G. Veldt hulde te brengen, daar zijn werkzaamheden er vele zijn geweest en vooral omdat zijn deskundige adviezen door de leden zeer op prijs werden gesteld. De hoofdassistent van de LVD, de heer Jac. Veldt, gaf tijdens de rondvraag ver schillende praetische raadgevingen mét betrekking tot de veehouderij. Wie er waren De trawier „Antje" (van Zaterdag 11 Dec.) voerde vannacht in IJmuiden aan 240 kisten schelvis, 20 poon, 20 diversen. Voorts kwam ook de „Tzonne" (van Woensdag 15 Dec.) bionen met 1000 kisten haring. Een paar loggers kwamen als laat- sten van deze vloot binnen en brachten 3500 kg. tongen en 100 kisten schol aan. De prijzen De haring zakte vanmorgen in priis van f 16 naar f 12. De regels kabeljauw gin gen weg voor f 95, anderhalf kistje kabel jauw voor f 160. De grote gul haalde f 60, de middel gul f 50, de torren f 27. Braad sohelvis deed f 36 tot f 33, pennen f 50 tot f55. De drietjes bh de schol haalden f35 tot f 45, de tweetjes f 50 tot f 55. Enge land kocht grove schol; de grote schol voor f 40 tot f 45, de middel schol voor f 45, zetsdhol voor f55 en schol I voor f 50 tot f 55. De tong steeg aanzienlijk in prijs: grote tong van f 3.70 naar f 4.20, groot middel van f 2.80 naar f 3.60, halve pond jes van f 2.75 naar f 3. tong I van f 2.75 naar f 2.90 en tong 2 van f 2.50 naar f 2.55. Wat er komt Voor de Vrijdagmarkt komen binnen de trawlers „Elie" (van Zaterdag 11 Dec.), de „Flamingo" (van Maandag 13 Dec.) en de „Aoraham" (van Zaterdag 18 Dec.). De vangst van de „Elie" is 850 kisten haring en van de „Flamingo" 650 kisten haring. De vangst vam de Abraham" is niet be kend. Oudste boten zijn vervolgens do „Schoorl" (van Dinsdag 14 Dec.), de „Haarlem" en „Postboy" (van Woensdag 15 Der.). Loggers en kotters met verse vis zijn niet meer te verwachten dit jaar. Al les ligt binnen; van zee gewaaid door de storm. Sleclit weer Voor de districten Viking-bank en Vis- sersbank was vanmorgen een waarschu wing van kracht voor Noordwester storm. Voor de overige districten gold een waar - sohuwing voor zeer zware storm uit het Noordwesten, windkracht 12. Ook in alle distrieten langs de Ned. kust was de laat ste waarschuwing van kracht. De loods- ddensten, die gisteravond werden hervat, moesten vannacht opnieuw tijdelijk wor den gestaakt. Binnengekomen IJm. 1, Tzonne, 272, 5; KW. 24 Cornells, 125 Petronel'la, 126 Agatha Arie, 169 Aleida, 10 Adrianus. 108 Gebroeders, 162 De Vier Gezusters, 20 Grietje, 9. Hubertha Gerarda, 175 Onderneming, 57 Dina Marie, 23 Volharding, 95 Toenadering, 37 Neder land VI, 67 Noordster I. 161 Katwijk III; RO. 15 Aritje, 2 Dolfijn; Sch 21 Arie van der Zwan, Sch. 87 Holland; WR. 34, 33; AM. 18, 17, 16. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Gerarlus Hendrikus Jozef, z. van G. Bruin en C. M. A. IJnelaan; Hen- drika Cornelia Maria, d. van K. Branden burg en M. M. Burger. ONDFRTROT-TWD: L. Soil en M. Th. Zon neveld. be'Hen wenende te Gastricum; ctmjt en M C Elor's. he'den wonende te Cac+rienm. W. M. Wi^kenbanen wonende te Amsterdam en A. M. E. e Wildt, wonende GETROUWD: H. van d">- Wal, wonende te Den Helder en C. C. M. van der Woude, wonende te Castricum. Vertrokken EH. 8; UK. 115, 70, 194, 4, 94, 85, 99, 80. Sch. in IJm. De Sohevenfegse loggers Seh. 21 en Sch. 87 liepen iin IJmuiden binnen daar het bij stormweer onmogelijk was in Schevenin- gen binnen te komen. De Alkmaarse Krachtsport Vereniging „Athletia" heeft Donderdag 16 December haar eerste wedstrijd in gewichtheffen gehouden. De IJ.K.V. „Hercules" kwam deze avond met haar gewichtheffers en „Body-Builders" op bezoek. Bij het tweehandig drukken kwamen de IJmuidenaren tot een totaal van 402i kg. De Athletianen brachten 3221 kg omhoog. Dit verschil, dat vrij. groot is, is te verkla ren doordat H. Zwart (Alkmaar) zo on fortuinlijk was tot drie maal toe zijn beurt te missen. Bij het trekken kwam Hercules tot 415 kg en de Alkmaarders tot 390 kg i totaal. Het tweehandig stoten bleken de IJmuidenaren ook machtiger dan de bewo ners der Kaasstad, nl. 530 kg voor „Hercu les" en 5121 kg voor „Athletia". A. Keirsgieter leverde de beste prestatie van de avond, door 90 kg te drukken, 90 kg te trekken en 125 kg te stoten. Beide ploegen waren gehandicapt doordat F. Buis bij „Hercules" en N. Zwanenburg bij „Athletia" wegens blessures verstek moes ten laten gaan. De ploeg der IJmuider ge wichtheffers zag er als volgt uit. K. Schriéver, J. d. Loot, F. Antonisse, B. Keirsgieter en A. Keirsgieter. „Hercules" verwerkte 13471 kg tegen „Athletia" 1125 kg. Na deze gewichthefwedstrijd demon streerde een Body-Buildingploeg van de IJ.K.V. „Hercules" het uit Amerika ge- importeérde Body-Building. De prestaties van deze athleten werden door de zeer vele toeschouwers aandachtig gevolgd. Mede omdat de oefeningen van deze sport alle aandacht van het lichaam wensen. Overigens is dit een zeer geslaag de avond geworden waar de IJmuider Krachtsport Vereniging „Hercules" een zeer groot aandeel in had. Als eerste van de twaalf nieuwe onderzee bootjagers van de „provinciën-serie" zal 30 December bij de Rotterdamse Droogdok Mij. N.V. te Rotterdam Hr. Ms. ..Holland" in dienst worden gesteld door de commandant van dit schip, kapitein-luitenant ter zee M. J. Vos. Bij deze serie schepen wordt sectiebouw toegepast. Het schip meet 2160 ton standaard water verplaatsing. Grootste lengte 111.30 m„ grootste breedte 11.30 m., gemiddelde diep gang-3,86 m. De voortstuwing geschiedt door twee schroeven, aangedreven door turbines met een totaal vermogen van 45.000 pk. Snel heid 32 zeemijlen per uur. De bewapening bestaat uit 4 kanons van 12 cm., bedoeld tegen zeedoelen zowel als tegen luchtdoelen, met een vuursnelheid van meer dan 50 granaten per minuut, een mi trailleur van 40 mm. en uitgebreide appara tuur ter opsporing en vernietiging van onder zeeboten, o.a. een nieuw type onderzeeboót- bestrijdingsraket, ontworpen door Neder landse ingenieurs in samenwerking met Franse deskundigen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Tzonne f 12.700; Antje f 12.000. Loggers: HD. 87 f 4550, Sch. 21 f8000, Sch. 87 f 880, KW. 125 f7540, KW. 126 f240, KW. 169 f2170, KW. 161 f 100, KW. 37 f 200, KW. 162 f 180, KW. 20 f 7270, KW. 9 f 160, KW 175 f4490, KW. 35 f 120, KW. 70 f 2500, AM. 16 f 260, AM. 17 f330, AM. 18 f 240, WR. 34 f 200. Afgekondigd is, hij K. B., het werktijden besluit voor pakhuizen, dat 1 Januari in wer king treedt. Dit besluit geldt voor vrijwel alle maga zijnen en opslagruimten, behalve voor die waarin zeegoeaeren worden opgeslagen (waarvoor het Werktijdenbesluit stuwadoors wet geldt) en voor die welke behoren bij een fabriek of een werkplaats (waarvoor het Werktijdenbesluit voor fabrieken of Werk plaatsen besluit 1936 geldt). Het besluit gaat uit van een normale arbeidstijd van 8-,a uur per dag en 48 uur per week, een verbod voor arbeid op Zondag en een vrije halve dag per week, welke voor personen beneden 18 jaar op Zaterdagmiddag is gesteld. Voor jeugdige personen en vrouwen zal de dagelijkse werktijd tussen 6 en 19 uur moeten liggen. Voor mannen is een bepaling opgenomen, ingevolge welke het niet moge lijk zal zijn doorlopend 's nachts te werken. Wat de Beverwijkers op het gebied van tweede klasse voetbal op Zondag 2 Januari „te veel van het goede" krijgen op deze datum spelen De Kennemers èn Beverwijk thuis krijgen zij Zondag (Tweede Kerst dag) te weinig, want dan spelen De Ken nemers een uitwedstrijd en hebben de roodwitten voor de competitie een vrije Zondag. DEM vaart daar wel bij, want dat krijgt Wijk aan Zee op bezoek. Doordat De Kennemers de laatste tijd nog al van zich afbijt en Zeeburgia, WA en Ede nog wel eens steken laten rallen, is het gedrang rond de onderste plaats zeer groot, temeer daar HFC en Rapiditas, hoewel meer winstpunten hebbend dan bovengenoemde clubs, er relatief ten op zichte van enige hunner zelfs nog slechter voorstaan. Vandaar dat de voor Zondag vastgestelde wedstrijden DWVZeeburgia en VVADe Kennemers in verband met de bezetting der onderste plaats zeer be langrijk zijn. Eerstgenoemde ontmoeting lijkt ons on betwistbaar voor de thuisclub, maar vooral bij VVADe Kennemers zal het spannen. Nu de roodzwarten eenmaal de smaak van winnen te pakken hebben, lijkt ons een zege op VVA allerminst denkbeeldig, hoe wel ook een gelijk spel een voor ons aan vaardbare uitslag zou zijn. Bij SpartaanUW hóuden we het op de thuisclub, terwijl we bij OVV OHeidt r en AFCWatergraafsmeer juist de bezoe kers de meeste kans geven. Ook voor de beide derde klassen is geen volledig programma vastgesteld, Vitesse en Terras vogels komen in 3 A resip. thuis en uit in actie tegen GVO en WSV. Voor de kansen van de Santpoorters geven wij niet veel. Niet alleen, omdat de kans groot is, dat het terrein in Wormer slecht be speelbaar zal zijn, maar ook en vooral, om dat de Terrasvogels de laatste weken wel heel erg uit vorm zijn. Bovendien wijzen de 11 d'oor WSV in 8 wedstrijden behaalde winstpunten er op, dat de Zaanse c-lub wei iets in haar mars heeft. Hoewel we daarmede nog niet willen beweren, dat Vitesse GVO een nederlaag zal toebrengen, slaan we de kansen van de Castrieuimmers hoger aan. Dit ondanks het feit, dat de Krom-menieë-rs dit jaar beter voor de dag komen dan in andere seizoe nen het geval was. Bij Zilvermeeuwen ZW verwachten we een gelijk spel. In de ontmoeting HSVWFC geven we de be zoekers de meeste kans. In 3 B is DEIVB—Wijk aa-n Zee van be lang. De leiders zijn de laatste weken niet onkwetsbaar gebleken en vooral de 6-1 nederlaag tegen OSV moet een zware tegenvaller zijn geweest. In Wijk aan Zee won DEM destijds met 3-0, maar nu zal het zo gemakkelijk wel niet gaan. Ook voor ADO is in Oostzaan tegen OSV de overwinning zo maar niet voor het grij pen. Na een zwak begin zijn de OSV'ers er steeds beter in gekomen en het zou ons in het geheel niet verwonderen, als ADO er niet zonder verlies afkwam.. CSV trekt naar de hekkensluiters van 3 B in Wormerveer. De kansen van de CSV'ers op de bovenste plaats zijn te mooi, om deze tegen QSC te verspelen. Alkmaarse Boys en Alcmaria Victrix zullen de punten wel verdelen. Voor Wa terloo is geen wedstrijd vastgesteld. Almdijk, 21 te Tampico. Altair, 21 te Hamburg. Amstelpark, 20 v. Lorenzo Marquez n. Durban. Appingedijk, 21 v. Baltimore tl. Norfolk. Arendskerk, 21 v. Rotterdam n. Kobe. Argos, 22 te Lissabon Aludra, 21 te Colombo. AaiS'dijk, 21 v. New Orleans n. Corpus Christi. Alöabi, pass. nacht 22-23 Ouessant n. Antwerpen Alnati, 22 te Rotterdam verwacht. Alphacca, 22 te Santos. Ampenan, 22 v. Hamburg n. Bremen. Antosiia, 22 v. Pladju n. Makassar. Arendsdijk, pass. 22 te Rotterdam. Armilla, 23 te Soerabaja. B-arend recht, 30 Suez verwacht. Boskoop, 21 300 m. NO. Guardeloupe. Banka, nacht 22-23 te San Francisco. Baud, 23 te Makassar. Borneo, 22 te Charleston. Boschfontein, 22 te Southampton. Caltex The Hague, 22 Kp. St. Vincent gep. naar Ridon. Drente, 22 v. Gibraltar n. Napels. Eemland, 21 te Ilheos. Eos, 22 te Oran E.sso Den Haag, 22 v. Suez n. Rastanura. Elmina, pass. 21 Vlissingen n. Amsterdam. Ènggano, 21 v. Suez n. Bahrein. Eemdijk, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 22 v. Antwerpen n. Sidon. Falco, verm. 22 v. Liverpool n. Glasgow. Friesland KRL21 te Tj. Priok. Gooiland, 21 te Hamburg. Groote Beer, 22 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Groote Kerk, 22 te Suez. Hestia, 22 te Aruba, ivoorkust, 22 v. Dakar n. Amsterdam. Joh. v. Olden'bamevelt, 22 Golf v. Suez gepass. n. Aden. Kedoe, 21 v. Le Havre -n. Hamburg. Kertosono, 22 v. Balboa n. Los Angeles. Kieldrecht, 21 v. Aden n. Suez. Korovina, pass. 22 Finisterre n. Kaapstad. Kota Baroe, nacht 22-23 te Marseille. Kota Gede, 23 te Sungeigerong. Liberty Bell, 16 v. Newport News n. Mena ei Ahmadi. Limburg, pass. 22 Minikoy n. Aden. Lissekerk, pass. 21 Vlissingen n. Hamburg. Langkoeas, 21 v. Suez n. Alexandrië. Lekkerkerk, 23 te Karachi. Maasdam, 21 v. New York n. Carthagena. Marken, 22 te Port Harcourt. Mirza, 23 Singapore verwacht. Muiderkerk. 18 v. Newcastle NSW n. Sydney Maasland, 23 voor IJmuiden verw n. A'dam. Melis'kerk, 20 te Mombasa. Mentor, pass. 22 Gibraltar n. Amsterdam. Noordwijk, 18 te New York. Notos. 21 v. Algiers n. Mostaganem. Nestor, 22 dwars Lands End n. Dordrecht. Oostkerk, 22 te Genua. Overijsel, pass. 21 Ouessant n. Duinkerken. Oranje, 24 te Amsterdam verw. Orion. 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Ouwerkerk, 22 v. Melbourne n. Sydney. Papendrecht, verm. 23 v. Curagao n. Aruba. Peperkust, pass. 22 Las Palmas n. Le Havre. Poseidon, 22. te New Orleans. Prins Willem George Fred. 21 te Rotterdam. Polydorus, pass. 22 Kreta n. Amsterdam. Rijndam. 22 v Le Havre n. Rotterdam. Roepat. 23 te Soerabaja. Rijnkerk, 23 te Beira. Sibajak, 23 Tj. Priok verwacht. Salland, pass. 21 Victoria n. Rio Grandë do Sul. Sarpedon, 22 te Curagao. Slamat, 21 v. Marseille n. Rotterdam. Stad Maastricht verm; 22 v. Rotterdam n. Huelva Stentor, 21 v Trinidad n. Paramaribo. Sumatra, 21 v. Djeddah n. Suez. Stad Schiedam, 21 v. Spezia n. Casablanca Sta-nvac Talang Akar, 22 v. Saigon n. Sungei gerong. Singkep, 22 te Damman. Statue of Liberty, pass. 22 Pantellaria n. Phila delphia. Ternate, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Titus, 21 v.. Algiers n. Tunis. Tjitjalengka, 22 te Mauritius. Tomori, 22 v. Tj. Priok n. Singapore. Utrecht, 21 v. Houston n. New Orleans. Van WaerwÊjck, 22 te Mahe. W. Alton Jones, 22 130 m. Z. Djeddah 24 Suez verwacht. Wonogiri, 22 v. Belawan n. Colombo. KLEINE VAART Alcetas, 21 v. Patras te Amsterdam. Admiralengracht, 22 rede Harwich ten anker. Agiena, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Ap-pingedam, 22 v. Rotterdam te Lissabon ver» Arnoudspolder, 22 v. R'dam te Lissabon ver» Atlas, pass. 22 Kp. Rcca n. Tel Aviv. Audacia, 21 v. Cherbourg te Teignmouth. Auriga, 21 no-g te Nantes. Annie, 21 te Cuxhaven. Arctic, 21 v. Londen n. Amsterdam. Ary Scheffer, verm. 23 o£ 24 v. Portsmouth a. Valencia. Atlantis, verm. 22 v. Hamburg -n. Rotterdam. Ambiorix, 21 v. Tarragana n. Valencia. Anna b, 22 v. Arendal te Ellesmereport verw. Ardeas, 21 v. Messina n. Tunis. Barcelona, 22 te Vlissingen. Beekbergen, 22 v. Birkenhead n. Cardiff. Batavier III, 21 v. Casablanca te Bordeaux. Betty, 21 v. Londen te Vestervik. Banka. 21 v Rotterdam n. Lorient. Bree Helle, 21 v. Rotterdam n. Lon-den. Bergsingel, 22 v. Rochester n. Antwerpen. Berkelstroom. 21 v. Londen te Amsterdam. Boreas, 21 v. Kopenhagen te Amsterdam. Coolhaven, 21 v. Mazagan te Antwerpen. Coolsi-ngel, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Coinelia b I, verm. 21 v. Londen n. Grangevule Galand, 22 v. Vasa te Sundsvall. Caribia, 21 v. Zaandam n. Harlingen. Delfzijl, 21 v. Amsterdam te Zaandam. Dienan, 21 v. Rotterdam te Zaandam. Driebergen, 22 v. Southampton te Fowey verw. Daje Bohmer, 23 v. Asevilla te R'dam verw. Dollai-d. 21 schuilend te Den Helder n. R dam. Domburgh, 21 v. Rotterdam n. Casablanca. Duiveland, 22 op Tyne schuilend n. R dam. Diligentia, 21 40 m. W.ZW- Casquets. Driebergen, 22 rede Great Yarmouth ten anker Elisa. 21 v. Ceuta n. Garston. Eminent, verm. 22 v. Kinsale -n. Port Talbot. Elseniburgh. 21 v. Rotterdam n. Casablanca. Ellewoutsdijk, 21 40 m. W. Wight n. Amsterdam Frans. 23 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Frean, 21 v. Leith n- Sunderland. Goote, verm. 22 v. Genua n. Livorno. Gre, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Gaasterland, 22 v. Goole n. Harlingen. Harold, verm. 22 v. Zwijndrecht n. Kopenhagen. Heemraadsingel, verm 22 v. Quimper n. Brest. Hilda, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Holland, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Henriëtte, 21 v. Londen n. Groningen. Hoe Vinces, 23 v. Grimsby te Rotterdam verw. Hoogezand, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Jongkind, 23 v. Huil te Rotterdam verw. Joost. 20 van Stocka naar Zaandam. Jan Kreumer, 21 v. Vlaardingen te Great Yar mouth. Kaap Falga, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Koningshaven, 22 v. Casablanca n. Oran. Kortenaer, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Kemphaan, 22 v. Hamburg te Foyness. Lijn'baansgraeht, 21 te rede Vlissingen. Lies, 21 v. Bolsta te Hudiksvall. Lacra. 21 4-0 m. W. Hoek v. Holland. Lingestroom, verm. 21 v. Londen n. Amsterdam Lucas Bols I, 22 v. Amsterdam te R'dam verw. Larix, 21 v. Amstredam n. Skoghail. Lucas Bols II, 21 v. Dramman te Gothenburg. Lydia, verm. 22 v. Dover n. Rotterdam. Marcella, 21 100 m. NO. Pitboei. Mariscal Lopez, 21 te Vitoria. Marwit, 21 bij Belfast n. Buncrana. Matthew, 22 v. Beckton te Billingham verw. Megrez N, 21 v. Itajai n. Montevideo. Mei wehaven, 21 v. Carthagena n. Malaga. Midas. 22 35 m. W. Den Helder n. Amsterdam. Minerva, verm. 21 v. Lo-nden n. Rotterdam. Mmtaka N, 21 v. Casablanca te Port Lyautey. Mirach N, 21 v. Safi te Agadir. Muphrid N, 21 v. Avonmouth n. Barry. Meres N, 21 v. Vlaardingen te Rotterdam. Maie Liberum, 21 v. Newport n. Fowey. Midsland, 21 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mytem, 21 v. Parij.s n. Rouaan. Mypuck, 22 v. Kopenhagen te Rouaan. Margriet L, 21 v. Amsterdam n. Londen. May, pass. 21 v. Vlissingeri n. Antwerpen. Mira, 21 v. Antwerpen te Vlissingen.. Muphrid N, verm. 22 v. Barry n. Rotterdam. Neeltje b, 22 v. Landskrona te Glasgow. Netta, 21 v. Kopenhagen n. Fort William. Noorderlicht, 22 pass. Kiel Holtenau n. A'dam. Nottingham, 22 v. King-slynn n. Rotterdam. Noord, 22 v. Port Couronne te R'dam vèrw- Nomadisch, 21 v. Amsterdam n. Delfzijl. Olivier v. Noort, 22 v. Antw. n. Lissabon. Pavo, 21 v. Rotterdam n. Gent. Ponto, 21 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza, 20 Kiel gepass. n. Sandarne. Pavonis, verm. 21 v. Londen n. Groningen. Phecda, 21 v. Safi te Rouaan. President Roosevelt, 20 v. Londonderry t« Londen. Quo Vadis, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Rio, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Ruby, verm. 21 v. Londen n. Dublin. Rian, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Rapid. 21 v. Rouaan n. Parijs. Rika, 21 te Blyth schuilend. Rose Marie, 21 te Vlissingen schuilend naar Kopenhagen. Roelf, 21 v. Odense n. Gdynia. Soemba, 22 v. Kopenhagen te Kalmar verw. Silvretta, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Swift, 22 v.. Rouaan te Wemeldinge. Ton S, 21 v. Swansea te Rotterdam. Tyro, 21 v. Dublin te Roterdam. Trojo, 21 v. Blyth n. Kopenhagen. Trompenburgh, 21 v. Boston te Kingslynn. Timo, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Tubo, verm. 21 v. Londen n. Rotterdam. Virgo, 21 v. Hamburg te Poole. Veenenburgh, 21 Middlesboro n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, 22 v. Hamburg n. Avon- mouth. Wilja, 21 v. Amsterdam n. Moss. Walenburgh, pass.. 22 lie de Yeu n. Rotterdam. Westpolder, 22 v. Rotterdam te Lissabon verw. Wiema. verm. 21 v. Londen n. Hamburg. Wolanda, verm. 21 v. Londen n. Amsterdam Westerschelde. 21 te Penzance schuilend naar Liverpool. Wickenburgh, 22 v. Duinkerken te Londen. Wiebold Bohmer, 21 v. Brugge te Ceuta. Zeehaan, 22 bij Lands End schuilend n. Foyness Zwartewater, verm. 21 v. Londen n. Antw. SLEEPVAART Gele Zee, 21 te Halifax. Rode Zee, 21 v. Bombay n. Hongkong met m.ss. CREAM CRACKERS de enige echte! OOK ZOUTLOOS VERKRIJGBAAR ENKALONS in 50, 30 of 15 denier, zeer elas- tisch, ook met gelijkgekleurde (mi naad Alléén Vrijdag CHARMEUSE DAMES ONDERJURK met ronde hals of -e schouderband, in wit of zwart Alléén Vrijdag JONGENS SPORTKOUSEN wol, in mooie des- sins, maat 2, ieef- F~ tijd 4 jaar IJ rj tot en met leeft. 14 j. stijging 10 ct. p. m. Alléén Vrijdag HEREN ANKLETS OF SOKKEN zuiver wollen 1 kwal., in pracht I fantasie-dessin POPLIN HEREN OVERHEMD met res. aannaaiboord, w gev. borst, mt. 36 t/ 41, in wit, grijs, i d.beige, azuur Alléén Vrijdag Alleen Vrijdag

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9