'Thalia> Fa B. de Vilder en Zoon Kerkdiensten TAXI NODIG? TELEFOON 4864 Kennemer Lantaarn Gevaarlijk werk in vliegende storm Beverwijk Storm brengt „waren huis" aan de rol AUTORIJLESSEN? Heemskerk 10 Kelder laboratorium liep onder Kerst-cycle cross van rennersclub Hoe „De Jump" speelde Open-deur Kerstdienst in Herv. Kerk Eerste lustrum van neutrale kleuterschool „Slechte beeldromans doen kinderen veel schade" Wreed water Kerstnachtdienst in Ned. Herv. Kerk Ziekenfondsbode nam afscheid VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 „Pas op.val niet" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) is eer. waar lachsue- ces. Af en toe wordt !vv de kolder-score wei eens wat te hoog op gevoerd, maar over het aligemeen zijin de scènes van dien aard, dlat men er hartelijk om kan lachen. Dat kaïn ook moeilijk an ders, wanneer de twee dwazen Martin en Lewis verzeild raken in een sinister gezel schap, dat zich bezig houdt met het gokken bij paardenraces, daarbij door allerlei chantagemiddelen trachtend hun paard te laten winnen. De dolle paardenren, waarmee de film be sluit en waaraan een van de beide komie ken, achterste-voren op zijn paard gezeten, deelneemt, vormt een waardig slot van dit kleurrijk lachfestijn. N. R. K. „Een hart van goud" (Zondagmiddag in Thalia) is een film, die ieder die van negro-songs houdt, zeker zal boeien. Bobby Breen zingt ze en het verhaal van het leven der negers in Old-Louisiana is gevlochten rond de altijd weer treffende liederen zoals „Nobody knows the trouble I've seen", „Couldn't hear nobody" en andere. „Houdini" (Thalia, Maandag en Woens dag). Tony Curtis en Janet Leigh ver vullen de hoofdrollen in deze „gooehel- film". Harry Houdini is we el ijk bezet en op goochelen en telepathie en hij is daar waarlijk een meester in. Maar wanneer hij trouwt zo maar als gevolg van liefde- op-het-eerste-gezicht geeft hij een tijd lang deze hobby eraan en wordt een de gelijk werkman in een brand''- +enfabriek. Op een congres van gooche1 s weet hij toch nog de eerste prijs in de wacht te slepen en hij vertrekt met zijn vrouw naar Europa, waar hij, vooral in Londen, groot succes oogst. Hij gaat met Scotland Yard een weddenschap aan en wint. In Berlijn oefent hij zelfs zijn beroep in de rechtzaal uit. Terug in Amerika blijkt dat ziin faam daar nog niet is doorgedrongen. Om zich populair te maken springt hij in de ijs koude Hudsonrivier. Zijn gezondheid wordt hierdoor aangetast en twee jaar lang'treedt hij niet op. Dan haalt hij de stunt van zijn even uit, die hem echter het leven kost. Deze film is fris en boeiend tot het einde en ondanks alle zwarte kunst een rolprent van allure. „De stad zonder wet" is Vrijdag en Za terdag in het Rextheater te zien. Dit ver haal speelt zich af omstreeks 1870 in Wyo ming, waar een spoorweg wordt aangelegd. Het werk vlot niet, omdat de arbeiders zich teveel aan drank en spel overgeven. De politie kan het niet af en zegge één militair wordt als hulp toegewezen. Als dan nog blijkt dat deze sergeant en de eigenaar van de speelzalen oude bekenden zijn, is de boot helemaal aan. De sergeant ontslaat alle arbeiders en lést het werk stil, maar de speelzaal-man, die door zijn oude vriend in arrest is gesteld, begint een *egenoffensief en laat de militair ontvoe ren. Er komt een spannend sabotave-avon- 'uur uit voort, de plaatselijke sheriff wordt ^ezellig vermoord en na door een vrouwe- 'ijke jury ter dood veroordeeld en daarna ontvlucht te zijn, komt uiteindelijk de speelzaal-man ook aan zijn eind. Het slot is een regelmatige treinenloop en een part- oerschap-voor-het-leven tussen de ser geant en een der dames. „Ontvoerd uit de harem" (Zondag tot en met Dinsdag in Rex) geeft het verhaal weer van een pelsjager uit den jare 1800. toen het nog lang geen pretje was om pel zen te jagen en ze aan de mam te brengen. Jason Starbuck besluit dan ook zijn beroep op te geven en passage voor China te boe ken. Maar wanneer de vrouw i.n het spel komt, wordt Jason's levensloop gewijzigd en trekt hij toch weer de wildernis in. Het meisje, Roxana en haar vader gaan scheep ADVERTENTIE BEL 5000 VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Velsens brandweer biedt hulp Bij vliegend stormweer een schoorsteen brand bedwingen valt niet mee. Maar de mannen van de brandweer zijn gistermor gen omstreeks half elf moedig naar de Kromme Mijdrechtstraat getogen, vanwaar op nummer 16 een brandmelding kwam. De ladder werd uitgezet en de twee moedig sten klommen op het dak om met een ra- moneur de schoorsteen „uit te ragen". Het gevaar voor de bewoners was gauw ge weken, maar de brandweerlieden waren blij dat ze veilig op de begane grond terug kwamen. Eergisteravond had de brandweer al hulp verleend, toen de kelder van het Visserij laboratorium aan de Strandweg onderliep. De kelder werd leeggepompt. Gistermiddag zijn de mannen nog eens ter assistentie uitgerukt. Het betrof de\iak- bedekking en de schoorstenen van de hui zen »an de Lange Nieuwstraat, hoek Spaarnestraat, die dreigden los te slaan. Onder toezicht van de dienst van Bouw en Woningtoezicht hebben zij dit euvel verholpen. Gewonde Ook de luchtkokers op de huizen aan de Lange Nieuwstraat tussen Frans Halsstraat en het Marktplein leverden gevaar op en moeten deels worden verwijderd. Een vrij ernstig ongeluk overkwam een Haarlemse arbeider, die op de stellingen van de win- kel-nieuwbouw op de hoek van het Markt plein en de Lange Nieuwstraat bezig was. Hij verloor door de storm het even wicht en viel een verdieping lager. Met een hersenschudding moest de man door de ongevallendienst worden weggebracht. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) presenteert haar Vrolijk Kerstprogramma HEDENAVOND 8 uur ZATERDAG (le Kerstdag) 3 uur en 7 en 9.15 uur en ZONDAG (2e Kerstdag) 7 en 9.15 uur MARTIN en LEWIS 's werelds beroemdste komieken in het grote lachsucces PAS op... VAL NIET! (Money from home) in KLEUREN! Ze zijn niet te houden: Martin en Lewis door het dolle heen in hun nieuwste kolderklucht ZONDAG (2e Kerstdag) MATINEE 3 u. BOBBY BREEN de jeugdige filmster In EEN HART VAN GOUD Dean Martin en Jenny Lewis in de komi sche film „Pas op, val niet". (Thalia Theater). naar Marseille, pa sterft en Roxarna wordt als slavin naar Marokko gevoerd. Jason trekt erop uit om haar te zoeken en dat heeft resultaat. Het valt echter niet mee haar uit de harem te bevrijden. Als het hem op bijzondere wijze eindelijk gelukt is en het paar op het punt van vertrekken staat, slaat de sultan toe en Jason wordt ter dood veroordeeld. Op het juiste mo ment, zoals meestal in deze aangrijpende verhalen gebeurt, breekt er een gevange- nisoproer uit. Na een „heerlijk" gevecht zien de twee minnenden toch kans er tus senuit te piepen en het slot is dan ook niet anders dan rozengeur en maneschijn. „Kampioen op sokken" (Kennemer Theater, Vrijdag tot en met Maandag) is een al vele malen besproken, gezellige kol derfilm, waarin van de lachspieren van het publiek veel gevergd wordt. Wie in een sombere bui verkeert, kan na het zien van deze rolprent, die van humoristische ge beurtenissen aan elkaar hangt, er zeker van zijn dat zijn optimisme is teruggekeerd. „Waterprinses"1 (Luxer, Vrijdag tot en met Maandag) Het blijft voor Esther Williams niet altijd bij baantje-zwemmen en zweefd'uikjes. In de Waterprinses gaat het zover, dat zij, begeleid door haar vader, voorzichtigjes de zee in stapt, om een Kanaaltocht te,maken, die zij prompt vol brengt. Moe, ge'uikkig en nat bereikt zij de overkant en dit brengt geld in vaders beurs, die, eigenaar van een bedrijf, zich in het hoofd heeft gezet zijn veestapel uit te breiden en het huis van een nieuw be hangetje te voorzien. Van Calais tot Dover is geen peuleschilletje, maar Esther heeft een riante 'Franse jongen als stimulans en een reclame-agent doet de rest. Ze zwemt dus koppig door en redt het. Wat er ver der bij „Dangerous when wet" te pas komt en waar dat gevaar in schuilt is de moeite van hét zien waard. ,,De rode schoentjes" (Kennemer- theater, Dinsdag en Woensdag). Zo wel de geschiedenis van deze film (gemaakt door het duo Powell en Pressburger) als het daarin voorkomende ballet (in een spe ciale choreofrafie van Robert Helpman) is gebaseerd op het gelijknamige sprookje van Andersen. Het verhaal verloopt nogal melo dramatisch, doch er wordt voortreffelijk gedanst door Moira Shearer en Leonide Massine. „De grote Caruso" (Luxortheater, Dinsdag tot en met Donderdag). De nieuwste film-biografie over de in Amerika welhaast legendarisch geworden tenor Enrico Caruso heeft de reeds uit andere „musicals" bekende Mario Lanza tot titeldheld. In zijn vroegere film-creaties was Lanza niet alleen voor de liefhebbers van opera-melodieën maar óók voor anderen nog wel aanvaardbaar omdat zijn zang was verweven in een vaak vermake lijk en boeiend verhaaltje, maar hier kon men uiteraard niet te ver buiten de docu mentatie gaan. Even kan ook zijn spel boeien, wanneer hij zelfverzekerd zijn entrée in Londen maakt en daar de voor oordelen tegen het „Italiaanse boertje" krachtdadig tegemoet treedt, maar verder moet men toch werkelijk te lang tegen zijn zwellende en krimpende borstkas opkijken en een geweldige overdaad aan opera fragmenten aanhoren, die de aarzelende, opkomende genegenheid voor deze kunst vorm geheel teniet vermag te doen. De volledigheid heeft gewild, dat ook de vroege, tragische dood van de zanger en de voortekenen daarvan zó suggestief zijn weergegeven, dat men er haast keelpijn van krijgt. Overigens zullen de liefhebbers van deze muziek en van vrouwelijke dis tinctie (zie Ann Blyth), dat bijzaken vin den. „De grote Caruso" (Luxor, Dinsdag en Donderdag) is een zeer bekend filmwerk, waarin de grote zanger van vroeger zich laat horen en die zeker liefhebbers van operamuziek zal bekoren. Op beide Kerstdagen wordt in die matinee zowel „De Waterprinses" als „Vijf dagen schrikbewind" gedraaid. ,,Het geheim van de gouden Condor" (W. B. th e a t e r, Vrijdag tot en met Maan dag). Dit geheim verklappen wij u nu eens niet. Ge hebt vier dagen de tijd om het zelf te ontdekken. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S Be Beverwijkse rennersclub „Kenneimer- land" organiseert op Tweede Kerstdag voor haar leden een Kerst-cycle-cross in Wijk aan Zee. MARKTBERICHT 23 December Andijvie 4373; sla 712; bospeen 3045; waspeen 1738; bloemkool 1252; spruiten 2772;knollen 826; prei 1228; boerenkool 2539; groene kool 1222; tomaten 68270; witlof 25—73; pepers 140. MAANDAG cn WOENSDAG - 8 uur TONY CURTIS - JANET LEIGH in HOUDINI, DE BOEfENKONING Een film met vaart van begin tot eind! DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen het realistische filmwerk PARIA'S DER LIEFDE Een in aanbouyv zijnde stalen waren huis aan de Creutzberglaan te Beverwijk, dat verrolbaar is over rails, is gisteren door de zware Noord-Wester storm van de rails gereden met een ongekende snelheid. De achterste wielen van het warenhuis rolden nog een tiental meters van de rails over de losse grond en boorden zich daar bij enige meters in de grond. Het grote gevaarte is geheel verwrongen. De uitslagen van de door „De Jump" ge speelde clubwedstrijden zijn in percenten als volgt; Groep A: 1. PrinsPorck 66,67; 2. Mainz— Wittebrood 60,42; 3. mevr. PrinsJonker 59,38; 4. v. d. Visv. d. Steen 45,83; 5. dames KramerSchoen 42,71; 6. v. d. BurgKramer 38,54; 7. mevr. De Haasv. d. Gaag 36,46. Groep B: 1. mevr. v. AmerongenDe Haas 58,33; 2. v. d. BergAmsing 54,17; 3. mevr Külmanv. Amerongen 53,57; 4. Boen derv. d. Wint 52,98; 5. dames Elzerman Rolloos 50.00;6. WestraHannema 49,40; 7. LamanMiddelkoop 48,81; 8. De Vriesv. d. Starre 32,74. Groep C: 1. DryverVeldman 57,29; 2, FloorSchade 57,29; 3. Mevr. Bloemv. Loo 53,13; 4. Boer—Broeren 47,92; 5. mevr. Ha mersBloem 46,88; 6. echtpaar Rem 43,75; 7. ReyendamSival 42,75. ADVERTENTIE met Volkswagen AUTOR IJ SCHOOL FRANS ROOTRING Gedipl. instructeur LANGE NIEUWSTRAAT 68 - TEL. 5050 Tevens verhuur zonder chauffeur In de Nederlands Hervormde Kerk te Heemskerk is een Open-deur-Kerstdient gehouden, die onder leiding stond van wika L. A C. van Ginkel. „Heemskerk- Bethlehem, retour" was de titel van het onderwerp dat de heer van Ginkel behan delde en geheel was afgestemd op het Kerstgebeuren. Het evangelisatie-koor „De Lofstem" zong op deze avond enige liederen en de heer J. v. d. Vlugt bracht enige trompet- soli ten gehore, waarvan „Gloria Excelsis Deo" een diepe indruk op de aanwezigen maakte. De dienst werd besloten met he* geza menlijk gezongen „Ere zij God". De neutrale kleuterschoolvereniging „Marquette" te Heemskerk mag zich in een grote bloei verheugen. Voor het onderwijs worden kosten noch moeite gespaard en de voorzitter bracht op de in zaal Nijman gehouden jaarvergadering van deze vere niging, dank uit aan het gemeentebestuur voor de van deze zijde ondervonden mede werking. Uit het schoolverslag van mejuffrouw Kranendonk bleek, dat het personeel zich op actieve wijze van zijn taak kwijt. Zij deed een beroep op de leden om materiaal voor het onderwijs ter beschikking te stellen. Tot nieuwe bestuursleden werden be noemd mevrouw De Graaf en de heer J. Timmerman. De jaarlijkse feestavond zal plaats vin den op Zaterdag 15 Januari en in verband met het vijfjarig bestaan van de vereni ging zal deze avond een bijzonder karakter krijgen. Het Beverwijkse show-accordeon-orkest „De klavierschippers" zal medewerking verlenen. Tot slot wekte de voorzitter de leden op activiteit te blijven tonen teneinde het onderwijs geleidelijk op hoger peil te brengen. Op de ouderavond van de openbare lagere school van Heemskerk heeft de be kende radiospreker Jaap Buvs jr. een be langwekkende causerie gehouden over het onderwerp „Van A.B.C. tct kalverliefde". De heer Buys betoogde dat de ouders zich niet alleen om het lichamelijke wel zijn v-an de kinderen moeten bekommeren, ook de geestelijke toestand is van zeer groot belang. De keuze van lectuur doet hier veel aan af en door onwetendheid worden vele fou ten gemaakt. De invloed van kinderboeken is zeer groot en spreker wees op het ge vaar die de slecht verzorgde be°ldromans opleveren. Spreker gaf een leidraad van raadgevingen, die over 't algemeen in acht genomen kunnen worden. Als de omslag van een boek slordig getekend is kan de inhoud niet veel beter zijn, betoogde de heer Buys, wiens woorden door de vele ouders met grote aandacht werden gevolgd. Een boekhandelaar uit Beverwijk was met een grote collectie kinderboeken aan wezig, welke expositie veel bekijks trok. Na de pauze gaf de secretaris van de ouder-commissie, de heer C. de Meester, een uitvoerig verslag van de gehouden schoolreisjes en van de tentoonstelling „Herfsttooi'. Veie ouders maakten hierna van de ge legenheid gebruik om met de leerkrachten over de vorderingen van hun kinderen te spreken. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur; „Scara mouche". ADVERTENTIE Velscrduinweg 173 wenst zijn geachte cliëntèle, vrienden en bekenden prettige Kerstdagen !H§ Een recente foto van de Belgische Koninklijke familie. Staande v.l.n.r.: Prins Albert, Koning Boudewijn, Prinses Liliane en ex-Koning Leopold III. Op de stoel links, Prins Alexander en rechts Prinses Marie-Christine. Verwaaid weekblad De De Noostraat heeft giste ren gratis haar weekbladen kunnen lezen. Dat kwam ook al door die topzeilskoelte, die een bezorger met een mand schone lectuur-voor-het-hele- huisgezin in het oog vatte, er driest op afstormde en de be zorger zijn paperassen uit de handen sloeg, om daarna joe lend op een schoorsteen te ga,an zitten kijken, hoe dat wel zou aflopen. Voor de goede man natuurlijk niet naar wens, want al die bladen fladderden ongebreideld door het heelal en het was net een mooie witte Kerstmis, daar op het asfalt van onze boulevard. Profs op bezoek IJs en weder dienende wordt er op Tweede Kerstdag op de Elysese velden van ons Schoo- nenberg groot slem verwacht. Dan komen de Amsterdamse profs het opnemen tegen de amateurtjes van Stormvogels. Voor de liefhebbers wordt het eten en drinken deze middag, want tenslotte moeten beide elftallen zo hard en zuiver te gen dat ronde ding trappen, dat ze bij de bovenste negen komen. Dat is een hele toer en de hoofdstedelijke keurtroepen hebben daartoe enige verse schutters opgesteld, zoals de kleine Vonhof en voorts klin kende munt al$ Mesman, Tol- meijer en Boskamp, die blaken van ondernemingslust om de goals op een rijtje te zetten, maar dan liefst in het Velsen- se doel. De Amsterdammers zo wordt mij via een geheimschrij ver zeer exclusief meegedeeld komen met 'n volle trein vol juichers naar de Velsense vel den en die liefhebbers dienen dus vroegtijdig aan te treden, willen ze allemaal onder dak komen. De Stormvogels heb ben overigens ook nog een pot je te vuur, vertelt boven aan gehaalde geheimschrijver mij. Toch niet met de geluidsver sterker? Maak de raad nou niet weer kwaad, vrinden Maar voetbal ze! Domme vader Als de IJmuidenaren, die met de zee zijn groot gewor den en haar vrezen èn lief hebben, op een goed moment vinden, dat ze nu beter even kunnen gaan schuilen, kunt ge rustig van mij aannemen, dat het geen tijd is voor een zonnebad en een wandeling langs de rimpelende bran ding. Want dan rimpelt het echt niet meer. Gisteren was het zover en bij Vers wij veren aan het strand, waar de have van het paviljoen aan de zee ontwor steld werd, wisten ze op een goed moment, dat bloö Jan stukken beter is dan zijn overleden naamgenoot, zodat de baas en zijn helpers zich even terugtrokken voor het woedende water. Op dat mo ment kwam een net gekleed heer met een dochtertje, van een jaar of zes even naar het mooie zeetje kijken en on- ondanks waarschuwingen uit welingelichte kringen bestond deze vader het, de zee te tar ten en veel verder te gaan dan goed voor hem en zijn kroost leek te zijn. Er zijn op deze woelige aarde blijkbaar altijd mensen, die willens en wetens wensen te verdrinken en daarbij maar al te graag anderen aan hetzelfde risico willen blootstellen. Als deze domme vader tenminste te ver was gegaan en de zee had hem in het kraagje gevat, dan hadden de omstanders er wei in gemoeten. was buitendien, dat hij helemaal aan het begin van het papier begon. Een jaar later zat hij er al wat dichter bij; hulp bij de bobineuse, het apparaat, dat de papierbaan van de machine direct over- wikkelt onder het wakend oog van een bobineur, oftewel de man met het scherpe oog, die de kwaliteit beziet en „ho" zegt, als er iets niet Jrlopt. Later werd de toen al mooi uit de kluiten wassende jongeling zelfstandig bobineur en tot de tweede wereldoor log bleef hij dit verantwoor delijke werk doen. Maar toen kwam de dokter tussenbeide, die hem ander werk aanried en onze jubilaris geraakte in de formaatpakkerij, waar het geen „continu" is en waar het gezonder was voor Christiaan hij schikte zich overigens nogal makkelijk, want zo is de mens, als hij onderhand wat levenswijsheid heeft op gedaan. Deze oude getrouwe sluit de reeks feestelingen bij VGZ voor het zoetjesaan wat ge brekkig wordende jaar af hij kan evenwel rekenen op een levendige felicitatie de zerzijds! Proficiat! We hebben er met z'n allen wel tegen kunnen leunen, d3ze dagen tegen de wind. Foei, wat was die Lange Nieuwstraat tochtig. En wat brieste het op de kop van de haven, waar het oppertje van de bunker een welkom soelaas voor de geteisterde ademhaling dergenen opleverde, die dapper tegen de Noord wester invochten om de zee tussen de pieren te zien stuiven in een orgie van schuim en grauw water, jagende wolken en een lichtopstand, die meer onder dan boven dat razend geweld verbleef. Van vijftien jaar af Het is Dinsdag de 28e veer tig jaar geleden, dat een blonde jonkman van vijftien lentes bedremmeld de Vel sense papierfabriek binnen- stiefelde. Hij was dan ook niet helemaal onbekend met Van Gelder, want tenslotte hadden ettelijke broers en andere aanverwante personen er al heel wat jaren opzitten in het papier, maar als vijf tien jaren eenmaal op eigen benen komen te staan, blijft er van de branie meestal niet meer over dan een hazenhart. Het zal Christiaan Otte op die 28e December van het jaar 1914 niet anders vergaan zijn. Chris werd „tramjongen". Geen onverkwikkelijk baan tje overigens, want hij karde de hele dag op de hoogpotige elektrieke locomotiefjes door het houtpark ais assistent van de bestuurder en het voordeel De mensen, die hun boter ham aan de zee ontlenen en in feite zijn dat óók de vier mannen, die aan het strand hun paviljoenen heb ben ingericht zagen het zwerk alweer drijven nadat zij in de Februaristorm van vorig jaar zulke harde klap pen hadden opgelopen. Het is dan wel nietzo erg geworden als toen, maar met het middag-hoogwater van gisteren kwam er toch een malse spetter binnenvliegen en er is heel wat schade aan gericht aan het met vlijt ge bouwde, waarvoor diezelfde zee in de winter zo bitter weinig respect blijkt t.e hebben. De ponten hebben hun ple zier ook wel opgekund, want die kunnen moeilijk in het midden van het kanaal gaan liggen steken of angstig in het haventje kruipen om beter weer af te wachten. Niettemin is er nogal wat vertraging in het overzetten gekomen, maar wie de schippers bezig heeft gezien met het rad tussen de knuisten, mag met oud en nieuw best een kistje sigaren naar boven brengen, als hij het tenminste dan nog niet vergeten is: dat voer dan toch allemaal maar door en dat kwam met horten en stoten soms maar elke keer veilig binnen. De brandweer heeft even eens wel een paar keer be zorgd naar die jagende wol kenflarden gekeken en ge dacht, dat er bij zulk weer maar liever geen brand mocht komen, maar toen het in de Kromme Mijdrecht toch even mis ging in een schoorsteen, is het dak „genomen" alsof het een zonnige achtermiddag in September gold. En de rivierenbuurt bleef gespaard. Nee, veel verdriet heeft de storm ons nog niet gebracht. Er mocht eens een viskist aan de vandel tijgen en de stei gers in haven en langs kanaal woeien wel eens onder water, maar échte rampen heeft IJmuiden er gode zij dank niet aan over gehouden. Hoe wel ik me levendig kan in denken, dat in menig vissers gezin menig bang uur ge sleten is. Want die zee geeft, maar ze weet af en toe van wreed, meedogenloos némen ook. LAMPENIER Voor de eerste maal zal in Heemskerk een Kerstnachtdienst in de Nederlands Hervormde Kerk worden gehouden. Vrij dagavond om 10 uur is de aanvang hiervan. Tijdens een bestuursvergadering van het Algemeen Ziekenfonds Heemskerk en om streken is afscheid genomen van de ver trekkende bode de heer R. Beentjes, die op eigen verzoek eervol ontslagen is. Door de voorzitter en de andere be stuursleden werd de heer Beentjes op har telijke wijze toegesproken en werd hem dank gebracht voor de wijze waarop hij zijn taak vele jaren heeft vervuld. Als blijk van waardering werd hem een vulpenset aangeboden. Vrijdag 24, Zaterdag 25 en Zondag 26 December IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, Vrijdag 24 uur: Kerstnachtdienst, ds. J. v. d. Berg, medewerking koor „Looft den Heer", le Kerstrag, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden; 2e Kerstdag, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden, 19 uur: ds. H. Kalf van Bennebroek, jeugddienst. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Mul der. Geref. Kerk, Ichthüskerk, le Kerstdag 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen, 2e Kerstdag 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tie- mens, 15 en 17 uur: ds. A. Verschoor van Vlissingen. Chr. Geref. Kerk, le Kerstdag, 10 uur: ds. J. W. v. d. Gronden, 2e Kerstdag, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, le Kerstdag, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Vrijdag 19 uur; Algemene Voorbereiding, le Kerstdag 6 uur: Nachtmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. 2e Kerstdag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis» Maandag (Heilige Jo hannes), 9 uur: Heilige dienst. Dinsdag (Onnozele kinderen), 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, le Kerstdag 6 uur: Kerstspel, 20 uur: Opvoering lekenspel, 2e Kerstdag 10 uur: Heiligingsdienst, 17 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel gebouw IJmuiden-Oost, 2e Kerstdag, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk,. Vrijdag 23 uur: Kerstnachtdienst, ds. G. Wassenaar, medewerking „Goede Her der Kerkkoor", le Kerstdag 10 uur.' ds. J. H. W. Dickhout, medewerking „Kin derkoor". 2e Kerstdag, 10 uur: ds. G. Wassenaar, medewerking de heer Wou ters van Amsterdam, bariton. Geref. Kerk, Bethelkerk, le Kerstdag, 10 uur: ds. J. A. Tiemens, 2e Kerstdag 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, le Kerstdag, 10.30 uur: de heer J. B. As sendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, le Kerstdag 10 uur: de heer A. Ramaker van Rotterdam, 15.30 uur: de heer L. J. Pasman van Haarlem, Kerstfeestviering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, Vrijdag, 19.15 uur: ds. J. A. Roskam, Kerstavonddienst (Gezins- dienst). 2e Kerstdag, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, Vrijdag 23 uur: Kerstnachtdienst, ds. L. Brink, le Kerstdag, 10.30 uur: ds. L. Brink (Kersthoofddienst), 2e Kerstdag, 10.uur: ds. W. Oorthuys van Beverwijk. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Vrijdag, 23 uur: Kerst nachtdienst, ds. H. P. Huisman, mede werking Kerkkoor, le Kerstdag, 10.30 uur: ds. H. P. Huisman, medewerking Kinderkoor. 2e Kerstdag, 10 uur: ds. H. P. Huisman, Doopdienst. Geref. Kerk, le Kerstdag, 10 uur: ds. A. C. van Nood, 2e Kerstdag 10 en 17 uur: ds. Klapwijk van Bennebroek. Chr. Geref. Kerk, geen dienst. Vrije Evang. „Emanuëi", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, le Kerstdag, 10 uur: de heer A. T. Polderman van Den Haag. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Kerstnachtdienst, Vrijdagavond 22.30 uur: ds. J. O. Norel; le Kerstdag 9 uur: ds. F. C. Willekes, 10.30 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. J. O. Norel; 2e Kerst dag, 10 uur: Vicaris J. Eekhof. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, le Kerstdag, 10 uur: ds. W. Oorthuijs, 2e Kerstdag 10 uur: ds. L. Brink van Velsen. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan, le Kerstdag, 10 uur: mevr. Oli- vierse. Vrijz. Herv. Gemeente, le Kerstdag, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Ger. Kerk, Moensplein, le Kerstdag, 10 uur: ds. C. Meyer; 2e Kerstdag, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Mararatlia, le Kerstdag, 10 uur: de heer L. J. Pasman, van Haarlem. 2e Kerstdag, 10 uur: de heer F. H. v. d. Horst van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, le Kerst dag, 5 uur:. Straatbijeenkomsten; 6 uur: Kerstwijdingsdienst; 19.15 uur: Straat bijeenkomsten; 20 uur: Kerstverlossings- samenkomst: Opvoering „Het eerste Kerstfeest", 2e Kerstdag, 10 uur: Heili gingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 17 uur: Kinderbijeenkomst; 19.30 uur: Openluchtsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, le Kerst- - dag, 10.30 uur: ds. J. Wiersma; 2e Kerst dag, 10 uur: ds. J. O. Norel. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., le Kerstdag, 9.15 uur: ds. L. Cannegieter; 2e Kerstdag 9.15 uur: ds. L. Cannegieter. Ger. Kerk, le Kerstdag, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhout's; 2e Kerstdag 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., le Kerstdag 10.30 uur: ds. v. d. Ree, van Amster dam; 2e Kerstdag 10.30 uur: ds. Aertsen van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Vrijdag, 23 uur: Kerst spel door de jeugd, le Kerstdag, 9 uur: ds. D. ter Steege, medewerking Kapel koor. 10.45 uur: ds. D. ter Steege, 2e Kerstdag, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 2e Kerstdag, 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk, le Kerstdag geen dienst, 2e Kerstdag 15.30 uur: ds. J. C. Maris.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10