Wijsmuller gaat Katinco bergen VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEEJ WILDAVOND Een concurrent voor de helicopter SOLEX Kerkdiensten KERSTNACHTDIENST ri diet [aat spoedt ten einde Qotd Spuc B0.ÏÏT AAN UW EIGEN TOEKOMST WONINGRUIL i Bergen moet hem weer missen Stoom houden op de Panamees, daarna graven en trekken Hedenavond Trouwfoto „Nieuw Guinea behoort bij Indonesië" Kerstoratorium in Minerva Theater te Heemstede Van 480 tot O K.Mper uur Inbraak in Velsens raadhuis Direct van fabriek PHILIPS ■tu iHeugdetMde Ut Gebr. v. Bugnum Zn N# 8 Stormvogels-programma voor Tweede Kerstdag CAFE ,,'T UILTJE" Fotobureau CHR. PIETERSE Verbreek economische band met Nederland, zegt P.N.I. Ir. H. Vos: Dader greep mis ddn/ceke dagen, KERSTMIS en OUDEJAARSAVOND geven een stem mige maar ook feestelijke sfeer aan het verdwijnen van het jaar 1954. Een jaar, waarin J. STOLK een toonaangevende rol heeft gespeeld. Immers, steeds meer huisvrouwen hebben terecht GOLD SPUR verkozen tot de beste margarine, die er te verkrijgen is. Een zeer verstandige keuze! door zuivere samenstelling fijn van smaak en steeds vers VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 IN HET TIJDENS DE WINTERMAANDEN dommelende Bergen aan Zee is roering gekomen. De autobussen van de NH.A.D.O. „Bergen Binnen" moeten tal van extra diensten rijden, het kleine parkeerterrein puilt uit van de auto's en verschillende hotels en pensions hebben de deuren weer geopend en het personeel in dienst ge roepen. Want Nederland komt kijken naar een gestrand schip; een flinke vrachtboot nog wel, van 7281 ton, die er in de nacht van Dinsdag op Woensdag om drie minuten voor vier strandde. Door zand, water ei? schuimstormen drukken de bezoekers zich een weg naar de rand van het duin, waar de Panamese stomer „Katinco" als een omvangrijke walvis machteloos tegen de duinrand ligt gedrukt. Donderdagmiddag is het schip met zijn 32 opvarenden, waaronder de achttienjarige vrouw van de Griekse kapitein D. Karamanlis, tijdens de zware storm bij het hoge water dichterbij het duin gekomen. Het voorschip ligt thans ongeveer twintig meter van de rand van het duin, maar volgens de bergingsexperts bestaat er beslist geen gevaar voor de be manning, daar het schip zeker niet zal omslaan. De slagzij is gistermiddag aan zienlijk groter geworden en is thans ongeveer dertig graden over bakboord. Verschillende exploitanten van con sumptietenten waren gisteren al bezig met de opbouw van hun bedrijfjes. Het schip ligt er namelijk zeer gunstig bij voor deze mensen, die een tweede zomerseizoen in 1954 tegemoet gaan. De „Katinco" is vlak voor het dorpsplein met het hötel „Nassau- Bergen" gestrand. We hebben de eigena resse van het hótel gevraagd of zij ver heugd was met het bezoek van deze strand- gast. Zij gaf een ontwijkend antwoord: „We waren voor de Kerstdagen toch ai volgeboekt". Overigens werd het hötel gisteren druk bezocht men heeft uit de zalen vandaan uitzicht op de Panamees en 't is in feite te beschouwen als hoofdkwartier van Bu reau Wijsmuller, want zowel directeur G. v. d. Vuurst, als de heren F. Jonkman en M. de Koe waren er gisteren te ontmoeten. Van de rederij Goedkoop was de heer v. d. Merwe present en er zat ook de ber gingsexpert van Goedkoop, de heer Nie- man. Voor het raam van het trappenhuis zat de vertegenwoordiger van de rederij van de „Katinco", de „Cia de NAV Car nations S.A.", de heer Dunk uit Londen. Met een bezorgd gezicht. „More and more", zei hij me. En daarmee doelde hij op de grotere slagzij, die het schip begon te ma ken. Hij dronk kalm zijn koffie, wachtend op een telefoontje uit Londen van de ver zekering en de maatschappij. Op dit tele foongesprek wachtten ook de heren van Bureau Wijsmuller, daar dan over het lot van de „Katinco" zou worden beslist: „To tal loss" (wat zou betekenen: slopen) of „Aanvaard Salvage Agreement" (en dat zou betekenen: Bureau Wijsmuller heeft opdracht de Katinco te bergen). Hij kan er af Kapitein M. de Koe van Bureau Wijs muller de „Salvage Agreement" al inge vuld maar nög niet ondertekend door de kapitein in de binnenzak van het colbert is gisteravond als enige uit IJmuiden in de buurt gebleven van de Panamees. Wachtend op de toestemming voor de ber ging van het schip. Of hij er af komt? De mensen van Wijs muller zeggen van wel. „Tot nu toe is er nog nimmer een blijven zitten", zeggen ze verder. „Het kan maanden duren, maar het kan ook meelopen. Als we de op dracht krijgen". Dat het schip gistermid dag zwaar lag te werken de dreunen waren in het hötel te voelen vonden de experts geen bezwaar. De „Katinco" groef zich er dieper mee in en straks zal het bij Wedstrijdprogramma voor Zondag 26 December 1954: Stormvogels IAmster- 2>m I, aanvang 2.SO uur, terrein Schoonen- rg; Stormvogels IIIVVB II, aanvang 12.30 uur, terrein Sehoonenberg (Hoofd- veld); Stormvogels VIEDO V. aanvang 10 uur, terrein Sehoonenberg; Haarlem VII -Stormvogels VII, aanvang 9.45 uur, ter rein Haarlem. Vertrek per lijndienst auto bus 9 uur van IJmuiden af. Stormvogels NIIIVSV VII, aanvang 10 uur, terrein Jchoonenberg. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, le Kerstdag, 10 uur: Bijeenkomst; 2e Kerst dag 15.30 uur: Kerstfeest. de berging dan ongetwijfeld makkelijker zijn om met de schroef volle kracht ach teruit te slaan en zich een pad naar zee te graven. Overigens is het schip er gis teren ongunstiger bij komen liggen. De „Katinco" ligt nu meer gestrekt met de kust. „Al wat ie hoger komt werkt nadelig bij het vlot krijgen", zei kapitein De Koe er van. De heer Nieman knikte en keek weer voor zich uit naar een merkje op het glas en de brug van de „Katinco". „De slagzij wordt niet meer erger", voegde hij er aan toe, „maar de vuren zijn uit aan boord, de lichten branden ook niet meer". Er kwam geen rook meer uit de pijp en langzaam werd de Panamees een bon kende en licht bewegende schim achter een paar kleine duintopjes, waar de toe schouwers zich aan paaltjes vastklemden om niet omver te waaien. Gemoedelijkheid Aan boord van de geheel met Grieken bemande stomer is het gemoedelijk en rustig. Alleen de stuurman is Woensdag morgen even aan de wal geweest om met het kantoor in Londen te bellen en verder laat de bemanning die zich midscheeps ophoudt, zich niet zien. De verbinding met het schip is Donderdagmorgen verbroken en de tractor en het wippertoestel zijn naar Egmond teruggebracht, daar de red dingmaatschappij het niet nodig achtte de lijn langer bevestigd te houden. De be manning wilde toch niet van boord en ver keerde niet in levensgevaar. Verschillende personen zijn Woensdag in de „broek" aan boord gehesen. De heer F. Jonkman van Bureau Wijsmuller was de eerste en kapitein M. de Koe de tweede met na hem de heer G. v. d. Vuurst. Des nachts is de heer De Koe aan boord ge bleven en gistermorgen is hij bij laag wa ter weer van het schip geklommen en over het strand in het duin gekomen. De heren Jonkman en De Koe waren Woensdagmorgen om half acht bij de „Katinco" na een zwerftocht over het strand en door het duin tussen Egmond en Bergen. Toen zij bij het hótel „Nassau Ber gen" aankwamen, had men daar juist ont dekt, dat er een boot voor de deur lag De bewoners hadden het gemerkt aan de zware dreunen, die in het hötel waren te voelen. De „Katinco" draagt thans in het mid den en alleen in net voor- en achterschip zit beweging bij hoog water, hetgeen het gevaar voor breken wel vergroot. Het was dan ook gisteravond de vraag of maat schappij en verzekering het nog de moeite waard vonden de „Katinco" te laten her gen. De zaak kan ontzetten aan boord er kan een kattenrug in komen en dan zou het wellicht te duur worden om het schip nog te repareren. Zijn Maatschappij en verzekering dit van oordeel, dan is de Panamees voor de sloop bestemd. Gisteravond laat heeft kapitein De Koe een bergingscontract met de eigenaren van he schip gesloten op de voorwaarde „no cure, no pay" volgens Lloyd's voorschrif ten. De équipage is inmiddels van boord gegaan. Vandaag heeft Wijsmuller 6 man op de gestrande boot gebracht om stoom te houden. Er zullen nu ankers uitgebracht moeten worden en staaldraden waarna draglines een put rond de Panamees gaan graven opdat de sleepboten hem te zijner tijd uit zijn benauwde postie kunnen verlossen. Niets te verdienen Vanmorgen om zeven uur voer de KW 25 IJmuiden binnen met 250 kistjes ha ring. De WR 33 lag al voor de kant met 15 kisten schol, 500 kilo tong en 7 k. di versen, maar practisch is er vanmorgen niet gelost. Verse vis was er helemaal niet. Voor Maandag Maandag komen zes haringboten aan de afslag. Het zijn de Eli Chénévière (van 11 December) met 850 kisten, de Flamingo (van 13 December) met 650 kisten, de Abraham (van de 18e) met 100 kisten, de Allan Water (van de 16e) met 200 kisten en de Sumatra (van 18 December) met ongeveer 100 kisten haring en de Post Boy (15 December) met 500 kisten. Oudste boot Oudste verse visboot is dan de Schoori (van de 14e). Niet gevist Het slechte weer heeft de schepen danig parten gespeeld, maar gisteravond zijn er weer enige aan trek gegaan. Binnengekomen KW 25 Wilhelmina I. Vertrokken UK 93, 264, 47. En dan op zee Van uit zee kwamen de volgende mel dingen: De IJM 25, 32 en VL 77 lagen te steken onder de Engelse kust nabij Lowe stoft, alles was wel aan boord. De IJM 9 lag bij Dungeness te wachten op beter weer. De IJM 34, 35 en 62 lagen eveneens te wachten op goed weer bij Dover. De schippers varen zo spoedig mogelijk huis waarts om de Kerst thuis te vieren. Om de Noord schijnt het weer al aardig wat beter te zijn. Ondanks storm en hoge zee werden toch nog trekjes gedaan, maar de resultaten waren niet al te best. Er werd daar gevist door de IJM 2, 20, Heden overleed na een kortstondige ziekte geheel onverwachts in haar Heer en Heiland mijn innig ge liefde vrouw en zorg zame moeder TANNETJE CORNELIA DOMINICUS echtgenote van Tomco Hermanus Bakker in de leeftijd van 33 jaar. IJmuiden-O., 23 Dec. Stoistraat 17 bov. T. H. Bakker Foort De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 27 Dec. des v.m. 11.30 op de Alg. Begraafplaats de „Biezen" te Santpoort. Condolatie-adres: Sparrenstraat 5. op vlotbrug DE LA REYSTRAAT 14 Aanbevelend, W. HOLMAN Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Dr S. Dragten Oogarts, Zeeweg 163 AFWEZIG tot Zondagavond 2 Januari. C. J. J. Veening Longarts Tot 3 Januari GEEN SPREEKUUR B. H. Smeenk, Tandarts Maandag 27 Dec. a.s. en Vrij dag 31 Dec. a.s. GEEN SPREEKUUR Spoedgevallen tel. K 2560 no. 8657. Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179 - Santpoort Tel K 2560 8129 f*" LECTORIUM I ROSICRUCIANUM Transfiguristische Geestesschool Inlichtingen uitsluitend schriftelijk aan het Hoofdkwartier Bakenessergracht 11-15 f Haarlem. ..:>S 10, 183, 39, 97 en 16. Aan boord is alles wel, evenals op de IJM 14. Er zijn in totaal nog 17 trawlers en 3 trawlloggers, benevens een paar haring- loggers op zee, die echter alle koers zetten naar de thuishaven. DJAKARTA (United Press) Op het jaarlijkse congres van de P.N.I.dat in Bandoeng gehouden wordt, heeft men van daag een resolutie aangenomen, waarop aangedrongen wordt op eenzijdige verbre king van de economische banden met Ne derland. Hoewel de P.N.I. de belangrijkste coalitie-partij in de Indonesische regering is en premier Ali Sastroamidjojo zelf deel uitmaakt van deze partij bestaat er nog geen enkele aanwijzing, dat de regering gevolg zal geven aan deze oproep. In de resolutie werd de partijraad ge machtigd de leiding te nemen in, zich op de bres te stellen voor en waar noodzake lijk actie te voeren, voor een beweging, welke zal leiden tot opheffing van de eco nomische banden met Nederland. In de zelfde resolutie wordt er ook bij de rege ring op aangedrongen tegen het einde van het volgende jaar een provinciale regering te vormen voor West-Irian (Westelijk Nieuw-Guinea). Ir. H. Vos, tweede en waarnemend voor zitter van de Partij van de Arbeid, heeft in een interview met „Het Parool" ver klaard: „Wanneer men rechtlijnige consequen ties uit de historie trekt, moet de con clusie zijn, dat de Westeuropese landen zich zowel op politieke, als op principiële gronden geheel zullen dienen terug te trekken als souvereinen en als beheerders uit Azië en ook uit Afrika. Voor Nederland kan dat niet anders betekenen, dan dat het de souvereiniteit, die het over Nieuw- Guinea uitoefent zal moeten opgeven. De souvereiniteit over dit deel van Azië be hoort bij een Aziatische mogendheid en als Aziatische mogendheid komt alleen Indo nesië in aanmerking daar Nieuw-Guinea zelf nog geen souvereine natie kan wor den". Ir. Vos verklaarde de bezwaren tegen overdracht van de souvereiniteit aan In- doneisë niet te onderschatten en het strategisch belang van Nieuw-Guinea niet te willen verkleinen. Voor de verdediging zou in gezamenlijk overleg een oplossing gevonden kunnen worden, mèt Indonesië en onder Indonesische souvereiniteit. Ir. Vos verklaarde het vraagstuk Nieuw- Guinea uit een andere gezichtshoek te be schouwen dan hier te lande de laatste tijd is geschied. Het is een zaak van interna tionale betekenis die menn niet los kan zien van het grote conflict tussen Oost en West en van de rol die daarin de verhou ding tussen de landen van Azië en de Wes terse landen speelt. Zolang de West- Éuropese landen, met welke uitnemende oogmerken dan ook, het beheer blijven voeren over delen van Azië en van Afrika, zal de verhouding tussen deze delen van de wereld en West-Europa ontwricht blij- ben, aldus ir. Vos. Aan het koloniale tijSvak is een einde gekomen niet alleen in de zin van kolo niaal beheer en koloniale uitbuiting, maar evenzeer voor zover het betreft de moderne vorm van beheer, hoe goed ook bedoeld, van delen van Azië en Afrika. Wil men dat in het Westen toch forceren, dan volgt daaruit een ontwrichting van de verhoudingen, waarvan we in Indonesië, Indo-China, Goa, Kenya en de Noordafri- kaanse kustgebieden voorbeelden te over hebben gezien. „Indien Indonesië gebruik maakt van door de U.N.O. ter beschikking te stellen middelen voor eigen Indonesische ontwik keling en voor die van Nieuw-Guinea en daarmede het enorm ingrijpende investe ringsprobleem wordt verlicht, en als het ook van de technische hulp die de U.N.O. biedt pfofiteren kan, kan naar mijn me ning voor de technische en economische ontwikkeling van Nieuw-Guinea in het Indonesische kader maar wellicht met speciale bestemmingsvoorwaarden on geveer hetzelfde worden gedaan als thans. In onderlinge overeenstemming zelfs voor een deel met Nederlandse hulpkrachten en middelen," aldus ir. Vos. De Heemsteedse Christelijk Oratorium vereniging bleef ditkeer voor de. uitvoe ring van Bach's Weihnachtsoratorium dicht bij huis: het werk (hieruit de Canta tes I. II, V en VI) werd in het Minerva Theater ten gehore gebracht. Het gaf er iets intiems, iets huiselijks aan, ten koste evenwel van de weidsheid en de acousti- sohe ruimtewerking, die deze barokkumst zo nodig heeft. Ten slotte viel het nog mee, dat het koor. de bezwaren, die het zingen in een doekendécor met grote laaghangem- In Amerika heeft men een zeer merk waardig vliegtuig ont wikkeld. De Custer- fabrieken in Mary land hebben een vliegtuig gebouwd met een opmerkelijk uiterlijk. De vleugels van het toestel heeft men n.l. bij de romp rond gebogen waar door er twee „kana len" ontstaan. Men noemde deze construc tie „Channel wing" (kanaalvleugel) en het ontwerp beteken de een fundamentele nieuwe creatie in de luchtvaart. In een verklaring van de Cus- tcr-fabrieken werd gezegd dat men met de bouw van dit vliegtuig de volgende oog merken nastreefde: practisch verticaal stij- de friezen meebrengt, in zoverre de baas bleef, dat het voortdurend zuiver zong. Doorgaans verliep de vertolking rustig beheerst. Hiervoor zorgde in de eerste plaats de dirigent George Robert, die zich niets veroorloofde wat niet letterlijk in de partituur staat aangegeven en dientenge volge alle gevoelsdynamiek uitsloot. Maar ook de vier vocale solisten: Mea Boon- Naberman, Aafje Heynis, Han le Fèvre en Peter de Vos, gaven aan hun prestaties de rustige beheersing van hun technisch kun nen en aldus de geest van interpretatie, d'ie de dirigent nastreefde. En hetzelfde kan gezegd worden van de voornaamste instrumentale soliste in het werk, de solo- trompettiste Nelly Boeree, die deze avond een zekerheid van toon en een muzikale allure demonstreerde, die respect afdwong. Men achtte een dergelijke functie heus niet minder omdat ze niet speciaal op het pro gramma aangeduid is en slechts bil de medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest wordt inbegrepen. Het blijkt trouwens telkens weer dat Bach geen onderscheid maakt tussen de instru mentale en vocale krachten van zijn uit voerend apparaat. Zijn lust tot musiceren leidt er onvermijdelijk toe ook de stem men als instrumenten te behandelen. Het Terzetto in de Vijfde cantate, met de door Jan Hesmerg zeer mooi gespeelde viool solo, toont deze tendens zeer duidelijk aan. Maar dit merkwaardige stuk toont te vens hoe die vormelijke en muzikaal- technische musiceergeest doorkruist wordt door een ethische betekenis, die het mu- ziekmaken tot het religieuze plan verheft. Men kan 'het hier begrijpen als een wis selwerking van twijfel en geloofszeker heid. En toch geeft het m totaal de in druk alsof het alleen om het idéé musi ceren te doen zou zijn. Dit is slechts één voorbeeld, maar een zeer frappant, dat al leen reeds de moeite loont om de Vijfde Cantate een grotere bekendheid dan tot nu toe te geven. Maar ook het uitgebreide inleidingskoor en de afsluitende koraal- fantasie van de Zesde Cantate, die beide opgesierd zijn met jubilant obligaat trom petspel, beheren tot de glansnummers van de gehele cyclus der zes Kerstcantates Deze machtige stukken maakten een bij zonder treffende indruk, meer dan het in leidingskoor van V en zelfs ik wijt het aan de acoustiek als 'het grandioze „Ehre sei Gott" uit II. Zonder iets tekort te willen doen aan de overige solisten, menen we Han le Fèvre een bijzonder compliment te moeten maken om zijn recitatieven en om zijn vlotte coloratuur. En wat het orkest be treft, zij nog gewezen op de heerlijke ver tolking van de Sinfonia en op de correcte samenwerking met het vocale apparaat. Robert heeft met zijn koor aan het be langstellende Heemsteedse publiek door deze uitvoering een waardige Kerstavond bezorgd. JOS. DE KLERK gen en dalen, de mogelijkheid stil te staan in de lucht, een hoge voorwaartse snelheid en een zo laag mogelijke start en landings snelheid. Kortom, in de kanaalvleugel ziet men de mogelijkheid om een vliegtuig te verkrijgen met de eigenschappen van een helicopter maar zonder de nadelen van het hefschroefvliegtuig. Immers een helicopter kan wel verticaal dalen en stijgen, maar is niet in staat om een hoge snelheid te be halen. De invlieger, W. Davidson, is het gelukt om met een kanaalvleugel-vliegtuig een snelheid te vliegen van c.a. 18 km. per uur! Een hollend mens kan dus de CCW-5 ge makkelijk bijhouden. Met deze 18 km. is men echter nog niet tevreden. Men zal ver der werken tot men heeft bereikt dat het vliegtuig stil kan staan in de lucht. Als men dat punt heeft behaald kan men spre ken van een mijlpaal in de luchtvaartge schiedenis- De helicopter maakt dan een grote kans van het toneel te verdwijnen. Het is duidelijk dat de lage snelheid (en op de duur het stil staan in de lucht) mo gelijk wordt gemaakt door de constructie van de kanaalvleugel. De achterwaarts ge plaatste luchtschroef zuigt de lucht met grote snelheid door het „kanaal". Hierdoor verkrijgt men een zeer groot draagvermo gen zonder dat het toestel zelf een hoge snelheid moet behalen. Niettemin is men in staat om c.a. 480 km. per uur te vliegen, een snelheid die voor de helicopter taboe is. Deze 480 km. hoopt men trouwens ook tc kunnen opvoeren. Misschien beleven wjj het nog eens dat vliegtuigen met een snel heid van een straaljager geen groter lan dings- en startveld nodig hebben dan een flink achtertuintje! Vanmorgen ontbraken uit een raam van de afdeling Bevolking van het Velsense raadhuis drie glas-in-lood-ruitjes; de werksters dachten echter aanvankelijk, dat de storm de schuldige was en maakten de gaten netjes winddicht. Toen de ambte naren kwamen, merkte een hunner dat het slot van een van de laden van zijn bureau geforceerd was, zodat men aan inbraak begon te denken. Dit vermoeden bleek juist te zijn: via de drie ruitjes hebben onbekenden zich door het raam, dat na het vernielen van de ruitjes gemakkelijk open te maken was, toegang tot de afdeling verschaft en het bewuste bureau deels doorzocht in de veronderstelling, dat de leges-gelden voor paspoorten zich in een der laden bevon den. Men veronderstelt, dat een bezoeker van het raadhuis achter het loket heeft gezien, waar het geld belandde en dat het snode plan aldus is gerijpt. Het is ook mogelijk, dat het hem om een paspoort te doen was, maar zowel het geld als de pas poorten worden elke nacht in. de kluis ge borgen: alleen de oude vreemdelingen paspoorten blijven in de afgesloten la achter. MEER DAN 50 JAAR een begrip voor DEGELIJKHEID en SERVICE Ook op maand, aflossing, zonder borg. Barok, noten, blanke, Goth, en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Clubs, bedden, Perz. tapijten. Karpetten, slaapk. enz. Toonkamers. Westerhout- park 8. Bus 6. Telef. 18846 VHL0 WASCHMACHINE MIJ. N.V. TROMPSTRAAT 68 Tel. 5198 IJmuiden-Oost. AAAAAAAAAAAAAAAAA* Verkoop Reparatie Onderhoud Ruilmotoren MEERVLIETSTRAAT 69 Velsen Tel 5701 van de Vereniging v. Vrijzinnig Hervormden lste KERSTDAG - Zaterdag 25 Dec. - om 10.30 uur v.m. Voorganger de Heer J. B. ASSENDORP. Medewerking van Dames-zangkoor en solo-zang. Zondag 26 Dec. geen dienst. OUDEJAARSAVOND - Vrijdag 31 Dec. - om 7 uur n.m. Voorganger de Heer J. B. ASSENDORP. ZONDAG 2 JANUARI 1955 om 10.30 uur v.m. Voorganger de Heer J. B. ASSENDORP. Alle diensten in het lokaal ABEELENSTRAAT 1. met medewerking van het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer' o.l.v. W. Wiesenhahn VRIJDAGAVOND A.S., aanvang 12 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat Voorganger Ds. 3. v. d. BERG FOTOREPORTAGES bij Uw huweiijk In en bij het stadhuis en kerk. Geef ons bij uw ondertrouw op aan de ambtenaar en be richt het dan ons. FOTO LUX KENNEMERLAAN 25 IJmuiden. Tel. 4519 BOUWBEDRIJF Driehuis Westerveld Gewapend Betonbouw Nieuw, en Verbouw Tel. K 2550—4951 Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Adverteer in dit blad Opleiding voor de vakexamens med. gedipl. voet- verzorger(ster), pedicure van de Alg. Ned. Organisatie voor Voetverzorging. Aanvang van de nieuwe cursus Januari. Inlichtingen L. 3. A. MOLHOEK Duinoordstraat 22 - Haarlem - Telefoon 25467 Woning Haarlem-Noord (kamer en suite, keuken, 4 slaap kamers, voor- en achtertuin) ruilen tegen huis te IJmuiden. Brieven onder no. IJ 878 aan het bureau van dit blad. m Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw melkhandelaar

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 4