Jeugddienst Agenda voor Velsen .Clowntje Rick Opdracht in Wenen Beverwijk Kerstboerenkool plotseling duur Heemskerk DCIJ houdt eindspurt vol Castricum Dak van noodschool in Breda afgewaaid Wijk aan Zee Luchtfotografie en oudheidkundig onderzoek Storm benadeelde bloemventers Betaling abonnementsgeld per giro Tuinieren zonder aarde Haerlemsche Musyckcamer in Christelijk Lyceum NED. HERV. KERK aan de Kanaalstraat Voorganger: Ds H. S. J. KALF, Bennebroek Onderwerp „De lege handen van Jezus". Ontelbare luchtbelletjes vormen onzinkbare stof Kerstwedstrijden van tafeltennisclub Zó boeiend is nu PANORAMA VW zonder administrateur Vocale plannen van vrouwenkoor Een meisje onder vallende muur gedood, 6 gewond Voor de kmderen Scheepvaart INBOEDELVEILING 4/5 JAN. 1955 FEUILLETON door Arine Duffield VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 Het Historisch Genootschap Midden- Kennemerland houdt op Donderdag 6 Januari in veilliniggebouw „Kennemer- lanid" aan de Breestxaat te Beverwijk een bijeenkomst waarop de heer C. A. j. van Freytag Drabbe, oud-directeur van de Rijks Topografische Dienst te Delft zal spreken over luchtfotografie en oudheid kundig bodemonderzoek. Hij zal hierbij in het bijzonder behandelen de oudste .ge daante van deze streek, zoals die aan de hand der moderne luchtfotografie kan wor den nagegaan. De Kerstweek bracht op de groenten- tnarkt geen verassingen of het zou de boerenkool geweest moeten zijn die de dag voor Kerstmis in prijs opliep tot 39 cent per kilo. Men had overigens ook veel interesse voor de kistjes met goudgele andijvie, die uit de kas en ook nog van de koude grond kwamen, er werden flinke prijzen voor betaald (tot 73 cent per kilo). De aanvoer van witlof is nog maar heel ma tig; de prijzen liepen door de feestdagen op tot 74 cent per kilo, er ging ook veel belangstelling uit naar tomaten, die ook nu weer tot f 2.70 per kilo kwamen. De spruiten waren niet zo duur; hiervoor draaide de prijs rond de 45 cent per kilo met enkele extra noteringen voor eerste kwaliteit tot 68 cent per kilo. Bos- en waspeen gingen vlot weg en kwamen tot 40 cent per bos en 35 cent per kilo; prei bracht 1228 cent per kilo op, knollen noteerden van 829 cent per stuk. De diverse koolsoorten draaiden rond de 20 cent per kilo, bloemkool had in aan voer niet veel meer te betekenen; enkele kistjes goede kool kwamen tot 60 cent per =tuk. Straathandel weggewaaid De bloemenveiling had deze week een eigenaardig verloop, in het begin der week leek het er op, dat de bloemen duur zou den worden maar het stormachtige weer legde de straathandel lam en hierdoor daalden de prijzen. Dit was Woensdag al te zien aan de Kersttulpjes, de Brilliant Starren, die in het begin der week van 1217 cent pei stuk noteerden en later niet meer boven de 10 cent per stuk kwamen. Naar ver houding ging het zo ook met de andere boltulpen, die eveneens scherp in prijs terug liepen. Bij de lange tulpen was dit niet het ge val, omdat daar de aanvoer veel kleiner van was er werd tot f 1.50 per bos be taald voor Krelage, Triumf en White sail. Narcissen varieerden van 55 tot 80 cent per bos; de hyacinten gingen tot 30 cent per stuk. Blauwe druifjes kwamen tot 43 cent per bosje. Witte Cyclamens kwamen tot f 2.70. Schaakclub „Pat-Mat" In de voortgezette onderlinge competitie van de Kennemer schaakclub „Pat-Mat" werden de volgende resultaten behaald: Afd. I: M. P. Suiker-M. de Vries 10; J. E. Strengers-J. Jansen 10; J. Zoontjes- J. Beentjes 10. Alf. II: G. Paardekoper- B. Wulms 10; P. M. Janssen-M. Soete- man 'AA\ ir. E. F. Peltzer, E. Rijken AVb; J. Oort-A. Slings afg.; M. Soete- man-P. M. Janssen 'A'A. Afd. Ill: B. de Heer-A. de Vries 'AVb; M. N. Praniger- K. Cornis 01; J. Sonneveld-J. v. d. Dijk 10; M. Metselaar-P. Siebers 01. Afd. IV: P. Tijssen-P. Wagenaar 10. Afd. V: E. To£foli-J. E. Heere 10; G. v. d. Berg- J. Strengholt 10; A. W. Gerrits-J. Sauer 01; M. W. Lubert-E. Heere 10; J. v. d. Struis-H. Heere 01. rx>r>axxyx>oooooocxDcoooococ)C>ocxx>ooooo U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.50, post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. DE ADMINISTRATIE CXrVOOOOOOCXXOOOOOOOOOOOOOOO.OOOpOOOCXDOOOOCXXXXXbOOOOOOOOOC Mevrouw N. de Bock-Luiting uit Bever wijk spreekt Maandagmiddag 27 Decem ber in het programma „Tussen de bedrij ven door" van de NCRV over het onder werp: „Tuinieren zonder aarde". BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Frederik W„ z. van P. Zig- terman en A. Oosterhuis; Yvonne C. H., d. van L. H. Henneman en M. C. Lensen; Helen, d. van W. H. Rosenboom en H. Roodzant; Maria J., d. van A. M. Schellevis en J. A. Beentjes; Hendrikus C. G., z. van C. van der Kolk en M. M. van Hooff; Tineke, d. van J. Boogaard en T. van der Steen; Gerardus J. N., z. van A. F. Doodeman en I. G. Schou ten; Klaas Jacques, z. van J. L. V. Noorde man en C. Zaadnoordijk; Hendrik, z. van J. D. Oostewaal en A. G. J. Tichelaar; Annetta M., d. van P. G. Schelvis en A. Beima; Mar- garetha, d. van C. de Ruijter en M. Beentjes; Cornelis J„ z. van J. C. Wismeijer en K. Stolk; Frits C., z. van W. F. Staargaard en F. Jonkman. ONDERTROUWD: N. G. Buntsma en A. C. van Duin: A. Bleijendaal en J. Kluft. GETROUWD: A. J. Kunnen en A. M. Sak; P. de Wolf en J. List: J. W. F. Does en C. M. de Wit: C. Post en P. J. Dekker. OVERLEDEN: J. J. Gerritse. 68 j.; G. Sto ker, 77 j„ wedn. van F. G. Ligtermoet; A. M. Uitendaal, 70 j., echtg. van J. Welage: G. Visser. 66 j„ gehuwd met B. Innijn; L. Stroo ker, 47 j., echtgenoot van M. Zwaan. Opstelling van ADO In de Zondagmiddag te spelen uitwed strijd tegen OSV komt de Heemskerkse voetbalvereniging ADO uit in de volgende opstelling: doel: Geerlofs; achter: De Graaf en Vrenegoor; midden: Martens, Dam en Van Tunen: voor. Beentjes, Groot, Voor- meer, De Wit en Dijkman. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Helena A., d. van A. W. van Dansik en M. E. Holleman; Elisabeth W. M„ d. van A. J. L. Schuyt en M. S. Kramer; Anna A. C., d. van H. Rumping en C. A. Hoogland. ONDERTROUWD: A. S. P. de Ruyter en M. J. Koper. „Kerstmis voor iedereen Uitgaande van de Nederlands Hervormde Gemeente van Heemstede-West in samen werking met de Apostolaatscommissie „De open deur" werd Donderdagavond in de aula van het Christelijk Lyceum aan de Leidsevaart een Kerstbijeenkomst gehou den. „Die Haerlemsche Musyckcamer" on der leiding van André Kaart bracht muziek uit de achttiende eeuw ten gehore. Het en semble begon met de voordracht van het Concerto Grosso in g van Arcangelo Corel- li, gecomponeerd voor de Kerstnacht, een edel werk, doortrokken van melodische en harmonische schoonheid, van sprankelende blijheid en stille meditatie. André Kaart leidde een rustige, beheerste uitvoering van dit stuk, bevrijd van de nerveuze spannin gen, waaraan vroegere vertolkingen wel eens leden. Dit was een vooruitgang, dis ook voor het fraaie Concerto grosso in f van Pietro Locatolli, dat eveneens op deze avond tot uitvoering kwam, van betekenis werd. Het orkest was met deze werken heel gelukkig, ook al had het niet de mede werking van de acoustiek van de zaal. Met Piet Uitvlucht als hobo-solist bracht de Musyckcamer het Concert in F van Chr. Graupner ten gehore. De solist speelde cor rect en met goede toon, maar weinig be zield en te weinig getuigend van de schoon heid van het concert. Voor de vertolking van het Concert in C van T. Albinoni voeg de zich bij Piet Uitvlucht als tweede hobo solist Ton van der Berg, die in correctheid en verdienstelijke, zuivere klank voor zijn partner niet onderdeed. Maar ook nu had ik gaarne meer bewogenheid in het spel willen horen. André Kaart en het orkest begeleiden de solisten met zorg. Prof. dr. M. J. A. de Vrijer baseerde zijn uitvoerige toespraak (met als onderwerp: Kerstmis voor iedereen) op de evangelie tekst uit Johannes 3: „Alzo lief heeft God de wereld gehad". De bijeenkomst werd be gonnen en beëindigd met samenzang. P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE op Zondag 26 Dec., 2e Kerstdag, des avonds 6.45 uur ZANGDIENST: 6.45—7.00 uur. Wederom heeft D.C.IJ. een grote over winning behaald en de wedloop op de titel brengt daardoor de verwachte spanning mee. Met 9 gespeelde en 9 gewonnen par tijen staat D.C.IJ. thans gelijk met het ge duchte Joseph Blankenaar. Dat dit wel de zwaarste concurrent is, bleek in de afgelo pen week, toen het roemruchte Gezellig Sa menzijn smadelijk ten onder ging met 146. Alles zal afhangen van li Jan: Blankenaar IJmuiden. Winnen de Amsterdammers, dan zijn ze kampioen, wint D.C.IJ., dan volgt nog de zware wedstrijd tegen G.S. Op D.S.T.O., dat met 9 man verscheen, werd het een vlotte overwinning; v. d. Berg, Postma, Y. de Jong, K. de Jong en Laros boekten snelle overwinningen en de volle dige uitslag was: IJmuidenD.S.T.O.: 1. P. R. LarosJ. Gokkel 2—0; 2. Y. de Jong—N.N. 2—0; 3 A. LigthartJ. H. Dijkstra 20; 4. C. SuijkH. Marijt 02; 5. T. PostmaM. Bijl 20; 6. G. PostmaP. Blokker 11; 7. P. v. d. BergJ. P. Klumper 20; 8. H. Swier A. Slijtenmeuenk 11; 9. L. VooysJ. v. Lieshout 11; 10. K. de JongJ. v. Zan den 2—0. 15—5. De stand van de kopgroep is thans: Joseph Blankenaar 9 9 0 0 18 12852 IJmuiden 9 9 0 0 18 12159 Gezellig Samenzijn 9 8 0 1 16 13149 D.S.T.O. 9 5 1 3 11 90—90 SPA1CHINGEN (United Press) Het omslaan van een zeilboot of motorboot be hoeft niet langer een gevaar voor de in zittenden te betekenen, daar een nieuwe soort stof is uitgevonden die maakt dat de mens niet kan zinken. De nieuwe stof, waarvan de chemische samenstelling ge heim wordt gehouden, heeft een soortelijk gewicht van 0.02 en is twaalf maal lichter dan kurk. De „Florida scheepsbouwers" bij Spad- ohingen zijn begonnen met de fabricage van deze stof die als voering voor sport- kleding gebruikt kan worden. Zelfs als de stof vele ure in water ondergedompeld is, verliest hij zijn drijfvermogen niet. Even min is opblazen nodig. Woordvoerders van de werf verklaren dat, de nieuwe „Florida jacket" die van deze stof gemaakt wordt, uit ontelbare luchtbelletjes bestaat. De Castricumse Tafeltennisclub (CTTC) heeft in hötel De Rustende Jager onderlinge wedstrijden gehouden om wildprijzen. Het heeft aan spanning en gezonde rivaliteit tus sen de dames en heren niet ontbroken. Winnaar van deze Kerstwedstrijden werd de heer J. Roemer, die het in de finale te gen de heren G." Bouhuis en H. Beijersber- gen van Henegouwen zwaar kreeg te ver duren. In de handicapwedstrijd won G. Boubuis van H. Beijersbergen van Hene gouwen. De heer P. Beentjes werd in afdeling 6 winnaar voor zijn grote rivale mejuffrouw P. van Latum. De strijd tussen G. Bouhuys en P. Beetjes werd een zege van eerstge noemde speler. De prijzen bestonden uit konijnen. ADVERTENTIE n i Bij de Castricumse Vereniging voor Vreem delingenverkeer is de functie vacant van administrateur als gevolg van het aftreden wegens drukke werkzaamheden en gevor derde leeftijd van de heer D. Keetbaas. Het bestuur van de V. V. V. zoekt thans een op volger, welke reeds 1 Januari 1955 zijn drukke werkzaamheden moet aanvangen. Daar het bestuur gaarne een plaatselijke winkelier als administrateur heeft, die bo vendien dicht bij het station moet wonen, zal het wel enige moete kosten in de vaca ture te voorzien Het Castricums Vrouwenkoor, dat onder leiding staat van mejuffrouw Jo Immink uit Amsterdam, zal in Maart 1955 concerteren voor de Katholieke Radio Omroep. In Fe bruari 1955 verleent het koor medewerking aan een culturele bijeenkomst van de plaat selijke afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen en voorts zullen de dames in het Rode Kruis ziekenhuis te Be verwijk en het Centraal ziekenhuis te Alk maar voor de patiënten gaan zingen. Het bestuur van het koor heeft het plan tot op richting van een meisjeskoor over te gaan. Door een hevige rukwind is Donderdag het dak van een houten noodschool in het Heuvelkwartier te Breda afgerukt. In deze school waren drie klassen ondergebracht van de St. Agnesschool. Toen het dak werd opgetild, hebben de wanden van het ge bouw het begeven met het gevolg, dat twee klassen, waarin zich ongeveer 90 meisjes bevonden met de onderwijzeressen onder het puin kwamen. Ogenblikkelijk zijn brandweer en politie gewaarschuwd, die uit de puinhoop een 10-jarig meisje leven loos tevoorschijn hebben gebracht. Van de overige kinderen zijn er zes min of meer gewond. Toen het ongeluk gebeurde ontstond er een paniek. De kinderen zijn ondergebracht in het vaste schoolgebouw. Daar probeerde men te controleren of alle kinderen aan wezig waren. Dit ging niet, doordat vele kinderen in hun angst naar huis waren gelopen. r Het derde lokaal, dat door de kleuter school wordt gebruikt, was op het moment van de ramp niet in gebruik. Brandweer en politie waren onmiddellijk ter plaatse om de toestand het hoofd te bieden. Nu kregen de drie daarbinnen het toch wel wat benauwd. Dat gaat mis zo, jongens!", zei Bunkie ongerust. „Ja", gaf Oepoetie toe. „Die schooiers zijn tot alles in staat.... dadelijk beschadigen ze ons mooie huisje nog zo erg, dat het niet zo gauw weer hersteld kan worden!" „Maar wat kunnen we doen!", zei Rick tandenknarsend. „Als we naar buiten gaan en vechten, dan krijgen we n lelijk pak slaag, want tegen al die knullen kunnen we niet op, en we hebben niet eens stokken om ons te verdedigen!" De herrie daarbuiten werd steeds erger. De stokken beukten oorverdovend tegen de deur en de houten wanden van de hut. Het ging er werkelijk benauwd uitzien voor ons drietal! Toen kreeg Bunkie 'n goede inval. „Luister 'es", zei hij. „Wij kunnen niets beginnenmaar we kunnen wel hulp krijgen, en dan „Hulp?", zei Rick. „Hoe wou je dat voor elkaar krijgen? We zitten hier opgesloten!" „De alarmklok!", zei Bunkie. Als we daar op slaan hoort Pilon, dat we in gevaar zijn' Ik zal 't doen!" Voorzichtig klom hij uit 'n raampje aan de achterkant van de hut, holde naar de stellage met het ijzer en begon er op te slaan, dat het luid door het bos klonk! Aagtedijk, 23 te Norfolk. Agamemnon, 23 te Curasao. Albireo, 22 v. Rio de Ja-neiro n. Santos. Alhena, 23 te Montevideo. Alnati, 22 te Rotterdam. Alphard, 22 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Amor, 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Amstelland, 23 te Las Palmas. Argos, 22 v. Lissabon n. Amsterdam. Aldabi, 23 Ouessant 24 Antw. verwacht. Alioth, 23 te Rio de Janeiro. Amor, 23 te Amsterdam. Ampenan, verm. 24 v. Bremen n. Rotterdam. Annenikerk, pass. 23 Vlissingen n. R'dam. Appingedijk, 22 te Norfolk. Adinda 21 te Pladju. Agatha, 19 v. Pladju n. Tj. Priok en Soerabaja. Amerskerk, 24 te Port Swettenham. Amstelbrug, pass. 2 Bahamas n. New Orleans. Arendskerk, pass. 23 Ouesant n. Genua. Ariadne, 22 v. Izmir n. Caiamata. Baarn, 22 te Cristobal. Boschfontein. 22 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, pass. 22 Guadeloupe n. La Guaira. Bonaire, 23 v. Paramaribo n. Plymouth. Britsum, pass. 22 Vlissingen n. Rotterdam. Cottica, 23 v. Madeira n. Barbados. Cronenburgh, pass. 23 Ouessant n. IJm. Congostroom, 23 te Amsterdam. Cistula. 24 te Niigata daarna Bunju en Balik- papan. Cleodora, 24 te Singapore. Dalerdijk, 22 v. Londen n. Curagao. Delft, 23 te Barbados. Drente. 22 v. Gibraltar n. Napels. Dongedijk, 19 v. Vancouver n. Rotterdam. Delfland. 23 v. Bahia n. Las Palmas. Duivendijk. 23 te Antwerpen. Eemland, 22 te Bahia. Ena, 23 te Montevideo. Eos, 23 te Carthagena. Esso Amsterdam, pass. 22 Vlissingen n. Sidon. Eemdijk, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Elmina, 23 te Amsterdam. Erinna. 24 te Bangkok. Felipes, 23 te Pladju. Gaasterkerk, pas. 23 Vlissingen n. Rotterdam. Glebula, 30 Curagao verwacht. Gordias, 23 v. Piraeus n. Alexandrië. Hathor, 23 te Alexandria. Heelsum, 24 te New Orleans, Houtman, pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 23 dwars Elba Cape n. Aden. Jup-iter, 23 te Antwerpen. Karimun, te Singapore. Kota Baroe, 23 te Marseille. Kota Agoeng, pass. 23 Vlissingen n. Rotterdam Karimata, 23 v. Belawan n. Penang. Langkoeas, 23 te Alexandrië Lawak, 23 te San Francisco. Lekhaven, 23 te Victoria. Lieve Vrouwekerk, 23 v. Chittagong n. Calcutta Lindekerk, 23 te Amsterdam. Laurenskerk, 23 bij Dukerswisch ten anker n. Hamburg. Leersum, 23 pass. Ouessant n. Le Havre. Leopoldskerk, 23 te Basrah. Linge, pass. 23 Ouessant n. Rotterdam. Luna, 23 te Amsterdam. Maasdam, 22 110 m. O. Kp. Hatteras. Maetsuycker, 21 v. Fremantle n. Singapore. Maureen. 23 v. Rotterdam te Shellhaven. Myonia, 21 te Fremantle. Macoma, 24 Algiers verw. Malea, 23 v. Townsville n. Miri. Merwede, 22 te Hamburg. Molenkerk. 24 te Kobe. Ondina, 24 te Genua. Oostkerk, 23 v. Genua n. Marseille. Oranje, 23 te Southampton. Orion. 22 te IJhnuiden. Ouwerkerk, 24 te Sydney. Overijsel, 23 rede Duinkerken. Oranjefontein, 22 v. Las Palmas n. Kaapstad. Perna, pass. 22 Kaapstad n. Trinidad. Prins Willem v. Oranje. 22 v. Cuxhaven naar Prins Willem IV 24 te Halifax. Rijndam, 23 te Rotterdam. Rotula, verm. 22 v Curagao n. Trinidad. Samarinda, pass. 22 Kp. Bon n. Casablanca. Soestdiik. 22 v. Colombo n. Belawan. Sommelsdi.ik, pass. 22 Fayal n. Halifax. Sarpedon, 23 te Aruba Schie, 22 v. Antwerpen te Vlissingen. Sirrah, 23 v. Newcastle NSW n. Panama. Ternate, pass. 22 IJmuiden n. Hamburg. Titu-s, 2 te Tunis. Triton, 22 te Rotterdam. Tegelberg, 22 v. Honffkong n. Singapore. Utrecht, 22 te New Orleans. Van Linschoten, 23 y. Lagos n. Freetown. Woncgiri, pass. 2 Sabang n. Colombo. Waal 22 v. Rotterdam n. Malta. Willem Ruys, 23 600 m. W.t.N. Colombo. KLEINE VAART Admiraal De Ruyter, 23 v. Antwerpen te Huil Angeja, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Appingedam, 22 v. Rotterdam te Lissabon. Arnoudspolder, 22 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia. 22 dwars Portland Bill n. Porsgrunn. Amigo, 22 v. Kingslynn n. Rotterdam. Anna b, 23 v. Arendal te Ellesmereport. Bergsingel, 23 v. Rochester te Antwerpen. Bree Helle, verm. 22 v. Rotterdam te Londen. Beekbergen. 23 v. Birkenhead n. Cardiff verw Casablanca, 22 v. Marseille te Casablanca. Claes Compaen, 23 schuilen bij Great Yarmouth naar Hull. Confiance, 23 v. Gloucester te Newport Mon. Cornelia b II, verm. 22 v. Zantvoorde n. Oost ende. Draco, 22 v. Lissabon n. Tanger. Da Costa, verm. 22 v. Londen n. Middlesboro Duiveland. 23 rede Great Yarmouth n. R'dam. Duurt, verm. 22 v. Londen n. de Tees. De Ruyter, 22 v. Rouaan n. Ramsgate. Donata, 22 v. Deventer te Rotterdam. Driebergen, 22 schuilend bij Wight n. Fowey. Eminent, 22 v. Kinsale n. Port -Talbot. Erasmus, 22 rede Le Guildo. Eibergen, 22 bij Liverpool n: Lissabon. Elisa, 23 60 m. ZW. Oporto n. Garston. Ellewoutsdiik, 23 nog bij Dungeness schuilen naar Amsterdam. Fen, verm. 22 v. Londen n. Gravelines. Frans Bohmer, 22 v. Duinkerken n. Rouaan. Frean, 22 v. Leith te Sunderland. Oaasterland, 23 te Harlingen. Hast I, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Hasikerlaud. 22 v. Leith n. Harlingen. Heemraadsingel, 22 v. Quimper n. Brest. Haaksbergen, 22 v. La Pallice n. Birkenhead^ Jonex I, verm. 22 v. Londen n. Antwerpen. Joost, 20 v. Stocka n. Zaandam. Lydia, 22 v. Dover n. Rotterdam. y Lidia, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Lacra, 22 v. Londen te Vlaardingen. Leendert b, 22 v. Otterbacken n. Stettin. Lies, 22 v. Hudiksvall n. Le Havre. Larix, 21 te IJmuiden. Marcella, 23 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Marietje Bohmer, vertr. 25 v. Kaolack n. Dakar. Mary, 22 v. Antwerpen te Vlissingen. Midsiand, 23 rede Great Yarmouth schuilen t> Rotterdam. Myfem, 24 v. Parijs te Rouen verwacht. Mypuck, 24 te Parijs verwacht. Merwehaven, 22 dwars Gibraltar n. Londen. Mirach N. 22 v. Agadir n. Nantes. Mr. Linthorst Homan, verm. 22 v. Londen naar Amsterdam. Meuse, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Midas, 23 v. Gothenburg te Amsterdam. Mirzam N, 23 v. Hamburg te Antwerpen. Nassauhaven, 25 v. Gothenburg te Rotteidam verwacht. Nieuwehaven, 23-24 v. Kopenhagen te Rotter dam verwacht. Noord, 22 ten anker Sout'hwold schuilend naar Rotterdam. Nee-ltje b, 23 v. Landskrona te Glasgow verw. Noorderlicht, 23 Brunsbüttel -n. Amsterdam. Niobe, 22 v. Amsterdam n. Rotterdam. Olivier v. Noort, pass. 22 Vlissingen n. Lissabon. Oleum, 22 v. Rouaan te Vlaardingen. Perregaux. 22 v. Nantes n. Casablanca. Polaris, 22 v. Vlissingen n. Terneuzen. Pascholl, 22 te Cuxhaven schuilend n. Great Yarmouth. Pavo, 21 te Rotterdam. Ponto, 21 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza, 20 Kiel gepass n. Sandarne. Philetas, 22 te Haifa n. Tel Aviv. Plato, 23 te IJmuiden. Ruby, 22 v. Londen n. Dublin. Realta, 22 v. Rouaan n. Parijs. Rio, 23 v. Vlissingen n. Rotterdam. Rival, 22 v. Doetinchem te Amsterdam. Rijnstroom, 22 v. Londen te Amsterdam. Sian, 22 v. Gefle te Karlskrona. Sparta, verm.-23 v. Huil fi. Rotterdam. Silvretta, pass. 22 La Coruna n. Rotterdam. Spes, 22 v. Eidehavn te Halden. Twente, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Tilly, 19 te Amsterdam. Unitas, 23 v. Swansea te Amsterdam. Vrede, 22 Torbaai schuilend n. Londen. Westersingel, 22 v. Antw. n. Haulbowline bij Cork. Westpolder, 22 v. Rotterdam te Lissabon. Westermarkt, 22 v. Fowey n. Amsterdam. Willy, 22 schuilend in Duins n. Zwijdrecht. Westersingel, 22 te Vlissingen n. Haulbowline. Zeevaart, 22 v. Vlissingen n. Rotterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 22 v. Halifax n. d.e Azoren. Noordzee. 22 680 m. ZO. Monrovia. Oostzee, 22 110 m. Z.ZO. Kreta n. Snropshire. Tyne. 22 110 m. ZO. Savannah. Zwarte Zee, 22 350 m. NO. Fayal met s. schip. Kerstnachtdienst in Wijk aan Zee In de Ned. Herv. kerk te Wijk aan Zee zal Vrijdagavond een Kerstnachtdienst worden gehouden. In deze dienst, die zal aanvangen om elf uur gaat ds. J. Wiersma voor. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst VRIJDAG 24 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Pas op, val niet". Rex, 20 uur: „De stad zonder wet". „Felison", 1921 uur; Heidestraat, ex positie van werken van jonge kunste naars, aangesloten bij „Start". Geref. Evangelisatie, 20 uur: Ichthus- kerk, Kerstuitvoering. ZATERDAG 25 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 15, 19 en 21.15 uur: „Pas op, val niet". Rex, 15 en 20 uur: „De stad zonder wet". „Felison", 14—17 uur: als Vrijdag. ZONDAG 26 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Het hart van goud"; 19 en 21.15 uur: „Pas op, val niet". Rex, 15 en 20 uur: „Ontvoerd uit de ha rem'.'. „Felison", 1417 uur: als Vrijdag. MAANDAG 27 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: .Houdini, de boeienko- ning". Rex, 20 uur: „Ontvoerd uit de harem" „Felison" 1921 uur: als Vrijdag. Nutsbibliothoek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester, 1517 uur: spreekuur wethou der van onderwijs. 28) „Allemensen, Anna", zei hij tenslotte, „ben ie 't werkelijk, of droom ik?" Ze lachte. „Ik weet echt niet, Kim, of ik dit als een compliment moet opvat ten of niet. Zie ik er zó .anders uit? En vind je me in het gewone leven helemaal niet zo bijzonder?" „Ik heb je altijd bewonderd, jongedame, maar tot dusverre wist ik mijn hoofd koel te houden. Op dit moment duizelt 't me echter". „Ziet ze er niet lief uit?" Juffrouw O'Shea keek de knappe jonge man goed keurend aan. „Ik vind haar net een prin sesje". „Precies mijn mening! En mag ik de prinses als een galante ridder naar het bal begeleiden? Ben jé klaar Anna?" Toen ze de hal doorliepen, kwamen ze sir Charles en Sara tegen, die zich op dat moment ook naar hun auto wilden bege ven. „Kijk, kijk, kijk, die kleine Anna!" riep sir Charles onmiddellijk uit. „Wat ziet ze er beeldig uit! Houd een oogje op haar, Kim! Alle mannen zullen achter haar aan lopen". Sara merkte op: „Die Amerikaanse meisjes zijn vanavond zeker in uniform hè?" „Waarschijnlijk wel, lady Tremaine', antwoordde Anna. „Ik geloof, dat dat de regel is". „Dan komt 't me voor, dat je je beter wat minder gala-achtig had kunnen uit dossen. Dat zou van meer fijn gevoel getuigd hebben „Maar er zijn ook allerlei andere meis jes uitgenodigd", wierp Anna tegen. „En het is een echt groot bal! Het zou een be lediging zijn voor de gastheren, als je je niet op je mooist presenteerde. Hermann hield de voordeur open. Het oudere echtpaar stapte in de klaarstaan de grote wagen, terwijl Kim en Anna in het kleine autootje verdwenen. „Je hebt een nieuwe plaid", constateerde Anna, terwijl ze zich behaaglijk installeer de, „hij is heerlijk warm!" „Ik heb hem vandaag aangeschaft", be kende hij, „ik wist, dat je iets duns aan zou hebben „Heb je daar heus aan gedacht?" Ze legde haar kleine wit-gehandschoen- de hand even op de zijne. „Wat lief van je", zei ze zacht. „Vind je dat?" vroeg hij, terwijl hij zich naar haar overboog. Ze voelde haar hart bonzen. „Vooruit, "Kim, rijden!" beval ze enigszins hees. ,,'t Is té koud omhier stil te blijven staan". Hij schikte nog iets aan de plaid. „Zit je goed?" „Ja, dank je". De Amerikanen hadden als gewoonlijk alles tot in de puntjes georganiseerd. Ze hadden aan een beroemd Weens restau rant de opdracht gegeven om dit feest te verzorgen en er ontbrak niets, noch aan voedsel of drank, noch aan de versiering, noch aan de muziek, noch aan de stem ming In een van de hoeken van de grote bal zaal stond een enorme Kerstboom, vol kleur:ijke ballen, zilveren engelenhaar en electrische kaarsjes. Ballonnen zweefden tegen het plafond en de tafeltjA langs de kant waren welvoorzien van allerlei lek kernijen. Hat uitstekende buffet, dat Kim voorspeld had, bevond zich in een aan grenzend vertrek, terwijl eén kleinere ka mer speciaal als bar was ingericht. De band, die op een podium zat, be- eindiigde juist een vlot danswijsje, toen Kim en Anna binnenkwamen. Enkele jonge officieren, die naar hen hadden zit ten uitkijken, sprongen oo om hen te be groeten. Ze werden ook voorgesteld aan verschillende oudere officieren die op het feest aanwezig waren: Kim in zijn functie van rechterhand van sir Charles, en Anna als „een heel bijzondere vondst", waarop de jonge officieren zéér trots waren. Het jonge meisje, niet in het minst verlegen, glimlachte vriendelijk tegen iedereen er. stal onmiddellijk ieders hart. Vervolgens werden Anna en Kim naar hun tafeltje ge leid, een klein tafeltje met twee vergulde stoeltjes. Het waren allemaal tafeltjes voor twee, een meisje en haar partner. Van de osfesrkamt van de zaal wuifden Jeremy en één van de Amerikaanse Rode Kruis- meisjes naar hen. De band begon weer te spelen. Kim glimlachte uitnodigend en Anna knikte. Ze hadden nog nooit samen gedanst. Er kwam een vage blos op haar wangen en Kim voelde, hoe zijn hart bonsde. Hij legde zijn arm om haar smalle middel en zo gleden ze in een wals de spiegelgladde parketvloer op. Tijdens deze dans wist Kim het bijna zeker; haar kleine hand in de zijne, haar soepele jonge lichaam tegen hem aan, vol overgave, en haar voeten, in de zilveren sandaaltjes, die de zijne in volmaakte harmonie volgden, dit alles scheen hem duidelijk te willen maken, wat hij zo graag zeker wilde weten, doch wat hij nog niet had duiven vragen.Toen ze weer aan hun tafeltje terugkwamen, waren ze bei den ademloos. Jeremy en zijn partner kwamen naar hen toe en over en weer werden er grapjes gemaakt. En even later dansten Kim en Anna wéér, en eigenlijk dansten ze die avond alleen maar samen. Natuurlijk werd Anna wel eens even van hem weggehaald, en ook hij vroeg dan be leefd andere meisjes ten dans. Maar deze dansen telden niet mee, en steeds weel waren ze blij, als ze elkaar terugvonden. De uren gleden voorbij en het werd steeds rumoeriger. Er werden ballondan- sen georganiseerd en men gooide elkaar serpentines toe, er werden toeters rondge deeld en gekke hoedjes en rateltjes. Er werd gehost en gezongen en Kim begon het langzamerhand welletjes te vinden. Hij hield van een feestje, maar hij was de leeftijd te boven om het lawaaierige gedoe, waarin vele feesten eindigden, amusant te vinden. Hij liet niets merken, maar al gauw werd 't hem duidelijk, dat Anna evenmin iets moest hebben van deze wilde hospartij. Hij wilde echter zijn avond met haar nog niet beëindigd zien, hij wilde op nieuw met haar dansen en haar in zijn armen houdenEn zo bléven ze nog enige tijd. Toen ze een ogenblik tussen het dansen aan hun tafeltje zaten, kwam er een serpentine, die niét losrolde, met be hoorlijke vaart tegen Arrrta's wang terecht. Ze schrok doch lachte sportief, al spron gen er tranen in haar ogen. ,,'t Lijkt me tijd worden, dat we er van door gaan, meisje!" zei hij. „Nog één dans" smeekte ze „we moeten absoluut nog één dans doen". „Goed, maar laat dan niemand het wa gen je van me af te pikken", zei hij drei gend. „Ik zal er voor zorgen, dat dat niet lukt", antwoordde ze, en ze hief haar kin uitdagend op. Het ging inderdaad goed. Anna trok haar meest ongenaakbare, hau taine gezicht en. geen van de jonge Ame rikanen durfde haar te benaderen, De band speelde een langzame foxtrot en de meeste paren dainsten vol overgave, wang aan wang, volkomen droomverloren. Kim en Anna werden erdoor aangestoken. Ze spraken geen woord en voelden zich als in een droom. Opeens werd de verlichting minder hel, en even later werd het bijna schemerachtig. Kim klemde het jonge meisje in zijn armen. Haar haar raakte zijn wang. Even hief ze haar gezichtje naar hem op en er was een wonderlijke glans in haar ogen. „Kim", hoorde hij haar zachtjes prevelen. „Anna.... Anna", mompelde hij vol bewogenheid. De lichten gingen weer aan en de mu ziek hield op. „Zullen we gaan?" vroeg hij met een vreemd hese klank in zijn stem. Ze knikte en keek hem niet aan. Hij hielp haar in de witte bontcape en even hielden zijn handen haar schouders vast. Ze draaide zich naar hem om en keek, hem ernstig aan. „Kim, we weten beiden, wat er met ons gebeurd is, maar, alsje blieft, laten we 't vergeten!" Er kwam een blos van verontwaardiging op zijn wangen. „Je kunt geen spelletje met me spelen, Anna, bedenk dat wel!" zei hij heftig, ,,'t Is nu eenmaal zo en we kunnen aan onze gevoelens toch niets ver anderen!" Ze keek hem verschrikt aan. Ze haalde snel adem en zocht naar woorden. „Ik wil helemaal niets veranderen, Kim", zei ze tenslotte enigszins hulpeloos. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 6