en Washington onder krachtige Londen Parijs zetten druk Weerbericht Geen Britse troepen als de Franse Kamer weigert Onderhandelingen met Rusland alternatief van Franse verwerping Verloren gewaande schepen „Petra" en „Peter" terecht Geducht toegetakeld Zweeds schip strandde bij Cuxhaven Nóg een ontvoerd kind in Belfast gevonden Mendès-France wacht stemming rustig af Aanmeldingsformulier Djilas lucht zijn hart over Tito's Stalinisme Het woord is aan. Britse Stratocruiser verongelukt Japan verruimt verkeer met de Sovjet-Unie Teleurstelling te Bonn 69e JAARGANG No 144 MAANDAG 27 DECEMBER 1954 Bij dezelfde vrouw die ook de andere baby had weggenomen Toestand van Paus Pius wordt zeer goed genoemd Goede hoob Nehroe zoekt bondgenoten tegen de communisten in India Twee-partijenstelsel gewenst ter wille van de democratie Acht en twintig doden op het Schotse vliegveld Prestwick Voor handel, kunst en sport Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Bedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARUEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 298 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De gestrande Panamees „Katinco" ver leidde gedurende de Kerstdagen duizenden tot een bezoek aan Bergen aan zee. Hoe druk het was en hoe hoog de „Katinco" wel op het strand zit laat de foto duidelijk zien. HAMBURG (United Press en Reuter) Op de Eerste Kerstdag klonk door de aether de verblijdende mededeling dat het Zweedse schip „Petra" met alle 21 op varenden terecht was. Van het schip was sedert Donderdag niets meer vernomen. Het dreef toen, hulpeloos rond op de Noord zee. De deklast was overboord geslagen. Er stroomde water door een gat in de scheepswand naar binnen en een machine was defect geraakt. Op Tweede Kerstdag werd het 1398 ton metende schip met twee gebroken masten de haven van Cuxhaven binnengesleept. Het 500 ton metende Nederlandse vracht schip „Peter" dat zich op weg bevond van Duitsland naar Groot-Brittannië en waar over ongerustheid heeft bestaan, is Zater dagavond met lichte beschadiging de ha ven van Boston in Lincolnshire, binnenge varen. De „Peter" was van Brunsbüttel vertrokken met een lading timmerhout, bestemd voor Boston, aan boord. Op zee werd het schip door de zware Wester stormen overvallen. Alles is wel aan boord. Zaterdagmiddag meldde het Noord- Duitse kuststation Elbe-Weser-radio, dat de „Petra" had geseind niet onmiddellijk in gevaar te vërkeren en dat een deel van de bemanning veilig de kust had bereikt. Een ander deel van de bemanning was nog aan boord en een reddingboot was in de BELFAST (Reuter/UP) De detectives uit Dublin en Belfast hebben in het huis van de veertigjarige mevrouw McGeehan te Belfast, die Woensdag in hechtenis is genomen wegens het ontvoeren van de negen maanden oude Patrick Berligan uit Dublin op 18 December, ook een vierjarig meisje gevonden, dat vier jaar geleden uit Dublin is ontvoerd. In het huis der McGeehans was alles voor de .Kerstviering gereedgemaakt. Het meisje, dat te Belfast onder de naam „Bernadette McGeehan" leefde, is de dochter van John en Julia Browne, kran tenverkopers te Dublin. Zij werd door haar ouders herkend. De politie zet de speurtocht voort naar een andere vermiste baby uit Dublin, een meisje van zes maanden, dat op negentien October ontvoerd werd. „Vader" McGeehan scheen niet te we ten dat de kinderen niet van hem en zijn vrouw waren. Hij is niet in staat van be schuldiging gesteld. Zijn vrouw was in beide gevallen naar een kraamkliniek ge gaan. Zij had hem instructies gegeven haar niet te bezoeken „omdat het een par ticuliere inrichting was". Kerstboodschap nog in bewerking VATICAANSTAD (Reuter) Paus Pius XII heeft een goede nachtrust gehad. Zijn toestand is „zeer goed". Hij werkte Zon dag voornamelijk aan de Kerstboodschap aan de wereld, die hij een van de volgen de dagen wil publiceren en maakte een uitstapje in de tuinen van het Vaticaan. Voor het eerst sinds zijn ziekte waren er in de Kerstnacht geen artsen in de ka mer van de Paus. Op de eerste Kerstdag heeft hij een half uur in de tuin vertoefd. Ook verscheen hij enkele minuten aan het raam van zijn kamer om de vele pel grims die zich buiten hadden verzameld, zijn zegen te geven. In zijn Kerstgroet richtte de Paus een speciale boodschap aan de Rooms-Katho- lieken, die voor hun geloof lijden in com munistische landen. In een boodschap van devotie en goede wensen aan de Paus heb ben de kardinalen een overzicht gegeven van enkele der belangrijkste gebeurtenis sen voor de kerk in het afgelopen jaar. De kracht van het kwaad heeft in 1954 nieu we gebieden getroffen, voornamelijk .Ton kin (Noordelijk Indo-China, dat deze zomer door de Fransen is ontruimd), dat honderd jaar geleden reeds het slachtoffer was geweest van bloedige vervolgingen, en Polen, waar kardinaal Stefan Wyszyns- ki, aartsbisschop van Warschau en Gniez- no, aan strenge dwang onderhevig is. PARIJS (United Press, Reuter/AFP) Krachtige druk is tijdens het afgelopen weekeinde uitgeoefend op de Franse Nationale Vergadering, die vandaag zal stemmen over de vertrouwenskwesties, welke premier Mendes-France heeft ge steld, nadat de afgevaardigden de helft van de Parijse actoorden, die voorzien in het oprichten van een West-Europese Unie, waarin West-Duitsland als herbe wapende deelgenoot zal worden opgenomen, in eerste aanleg hadden verworpen. In Washington is officieel medegedeeld, dat de regering-Eisenhower ernstig verontrust is over de gebeurtenissen in Frankrijk, die aanleiding gegeven heb ben tot gedachtenwisselingen op hoog niveau en diplomatiek beraad met Lon den. De Engelse regering heeft een waarschuwing laten horen, die radio-Moskou het verwijt in de mond heeft gegeven, dat het Britse ministerie van Buiten landse Zaken „grove druk" uitoefent op het Franse publiek en de Franse afge vaardigden. Mendès-France heeft er het zwijgen toegedaan. In zijn Kerstbood schap zeide hij niet over politiek te zullen spreken. (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering hoopt dat de Natio nale Veregadering door haar scherp ge stelde verklaring, waarin gewezen wordt op de consequenties van verwerping van de Londense en Parijse overeenkomsten, op haar schreden zal terugkeren. Onom wonden zegt de verklaring, welke voor het Britse doen en laten hoogst ongebruikelijk is, dat de eenheid van het Westen op het spel staat. Er wordt nog eens met nadruk gezegd dat de Britse verbintenis om tot het einde van deze eeuw Britse troepen op het vasteland te houden, vervalt in dien Frankrijk weigert de verdragen te ratificeren. Londen verwacht dat de Britse stem van het gezonde verstand in Frankrijk weerklank zal vinden door uitdrukkelijk vast te stellen dat verwerping der over eenkomsten de West-Duitse bewapening niet zal kunnen tegenhouden. De aanvaarding van de conventies van Bonn, die het recht van bewapening in houden, en de Saar-overeenkomst, ziet men in Londen als een gunstig voorteken voor het uiteindelijk welslagen van de po litiek van Mendès-France. Verantwoorde lijke commentatoren tonen begrip voor de moeilijkheden, waarin de voorstanders van de E.V.G. en de tegenstanders van Men dès-France verkeren. Maar men verwacht dat zij indien zij Mendès-France niet open lijk kunnen steunen, zich in tweede ronde althans van stemming zullen onthouden. Men gelooft niet dat de uitslag van de stemming van Vrijdag in het Franse par lement als een revolte tegen Duitse bewa pening moet worden opgevat, doch meer is toe te schrijven aan binnenlandse poli tieke intriges. Het nieuws van de verwerping der clau sules betreffende West-Duitsland, en de West-Europese Unie heeft in regerings Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wer.st zich met ingang van te abonneren op UmUldei COUrCHlt ƒ6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zjj, die zich met ingang van 1 Jan. 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Dec. 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwaitsalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen kringen in Londen diepe indruk gemaakt, vooral omdat Eden's buitenlandse politiek, welke zoveel succes heeft geoogst, volledig steunde op de Franse medewerking. Al vatten velen de verwerping in eerste le zing, gezien de parlementaire omstandig heden, niet al te tragisch op, en blijft men het beste hopen, toch is wel het pijnlijke besef doorgedrongen, dat het ondanks de heroïsche pogingen van Mendès-France met de Franse democratie zorgelijk gesteld blijft. PARIJS (AFP) „Op deze vooravond van Kerstmis zal ik met u niet over poli tiek spreken", zo zeide premier Mendès- France Vrijdagavond in een Kerstbood schap tot het Franse volk via de radio. „Ik zal u slechts de wensen overbrengen van iemand, die op de plaats waar hij zich be vindt de plicht heeft, voortdurend te den ken aan hetgeen voor het algemeen welzijn moet worden gedaan, een man die wegens zijn verantwoordelijkheid vaak een „moei lijke soms wrede keus moet doen, waarbij nog komt, dat deze keuze niet altijd door iedereen wordt begrepen". Mendès-France herinnerde er vervolgens aan, dat er dit jaar voor het eerst sinds twintig jaar ner gens ter wereld gevochten wordt. „Ik spreek de wens uit, dat Frankrijk meer dan ooit tevoren een gelukkig land zal zijn. Ik zou graag willen dat deze Kerstdag een teken zal zijn van ons verbond om ge zamenlijk zodanig op te treden, dat wij een wereld vinden, waarin geen mensen meer zijn, die hongerig, koud en bevreesd zijn een wereld waarin allen in vrede kunnen leven rondom de haard, waarop zij recht hebben". „Ik hoop, dat dit geen Kerstsprookje is, doch dat hangt van ons af. Onze vastbera denheid om te handelen moet even groot zijn als onze hoop", zo besloot de Franse minister-president. (United Press) Kennelijk als een po ging zijn positie bij het grote publiek te versterken nu hij in de Kamer zulke moei lijke ogenblikken tegemoet gaat, heeft Mendès-France de kinderbijslag verhoogd. In October deed hij het zelfde met de lonen toen hij aan de vooravond stond van een voorlopige stemming over de nieuwe Westerse defensieplannen. Het lijkt dat de premier goede hoop heeft de ko mende vertrouwensvotums te overleven. De meeste politici, waarnemers en kran ten voorspellen dat de Assemblée schoor voetend op haar besluit terug zal komen. De voorspellingen zijn echter wel eens eerder fout gebleken en het lot van de West-Europese Unie is stellig nog niet zeker. De assemblée zal echter een zware verantwoordelijkheid op zich laden als zij de Westerse defensieplannen verwerpt. Vandaag komen er twee vertrouwens votums aan de orde. Indien Mendès- France die wint zal later in de week min stens nog één vertrouwensvotum komen voor de goedkeuring van de Duitse her bewapening een feit is. Het eerste ver trouwensvotum gaat over de toetreding van West-Duitsland tot de NAVO. Deze stemming betreft ook de diverse protocol len waarin de Duitse herbewapening in bijzonderheden is uitgewerkt. De tweede stemming betreft drie amendementen. Mendès-France wenst dat een amendement wordt goedgekeurd volgens hetwelk Duits land het Saarcompromis samen met her bewapening accepteert en dat twee amen dementen worden verworpen die beogen de definitieve goedkeuring van de West- Duitse herbewapening een jaar uit te stellen. Indien hij beide malen wint, moet hij nog een vertrouwensvotum uitschrijven om de verwerping van de West-Europese Unie herroepen te krijgen. En waarschijn lijk zal hij ook nog een vertrouwensvotum verbinden aan goedkeuring van het ge heel der Westerse plannen. Men krijgt de indruk dat de député's de West-Europese Unie per ongeluk afgewe zen hebben door hun ingewikkelde ma noeuvres om zich aan de verantwoorde lijkheid te onttrekken en te helpen Men dès-France in discrediet te brengen. Ingelichte kringen zeggen dat vijanden van de premier (conservatieven en MRP) er op vertrouwd hebben dat de socialisten, de radicaal-socialisten en volgelingen van De Gaulle de West-Europese Unie zouden redden. Zij hadden gewild dat de premier niet meer dan de 264 stemmen zou krij gen die zij achter het Europese leger heb ben weten te krijgen. Het werd een mis rekening. Ongeveer 21 socialisten, 26 radi calen en 25 Gaullisten stemden tegen de West-Europese Unie. Deze taktiek is deze week niet vol te houden, maar mocht de West-Europese Unie het ditmaal halen, dan wordt toch niet verwacht dat de marge groot zal zijn. NIEUW DELHI (United Press) De Congrespartij van premier Nehroe heeft bekend gemaakt, dat zij zich zal verbinden met de Krisjak Lik-partij en de Praja- partij om de communisten bij de verkie zingen in Februari in de staat Andra te kunnen verslaan. Dit is de eerste maal, dat de Congrespartij zich met enige andere par- tii heeft verbonden. omgeving. De „Petra" zat aan de grond op de West-Duitse Noordzeekust bij Cux haven. Dit deelde het zeereddingswezen in Hamburg des avonds mede. Het dek van de „Petra" was een war winkel van draad, machine-onderdelen en verbogen platen. Kapitein Nilsson vertelde dat het Britse motorschip „Ardlen" uit Greenock, nadat de „Petra" Dinsdag in nood was geraakt, te hulp was gesneld en voeling met de Zweed had onderhouden. Dit contact girog echter weer verloren, nadat de Brit des nachts de lichten van een vissersboot abu sievelijk voor die van de „Petra" had aan gezien. Vier dagen zwalkte de Zweedse vrachtvaarder hulpeloos op de woedende zee rond, zo vertelde schipper Nilsson. De „Petra" dreef geleidelijk 150 zeemijl van Terschelling af tot aan de kust van Slees- wijk-Holstein ter hoogte van Sankt Peter Ordning. Hier liet de kapitein op Eerste Kerstdag een boot uitzetten, toen men een maal van boord af duidelijk kustlichten kon waarnemen. Eerste officier Olly Arendson, de tweede officier, twee stokers en twee matrozen wisten de kust behouden te be reiken. Zij werden door Duitse kustbewo ners van het nodige voorzien. De „Peter" Het Nederlandse kustvaartuig „Peter", dat eveneens verloren was gewaand, be hoort aan de N.V. scheepvaartmaatschap pij „Peter" te Rotterdam. Nadat men op 21 December des middags het laatste radio- telefonische contact met het kustvaartuig bad gehad, waarbij men meddeelde Woens dagavond in Boston te zullen arriveren, v/achtte de rederij J. Vermaas' Scheepvaart tevergeefs op een aankomsttelegram. Ook Donderdag en Vrijdagochtend bHfcf dit nog uit. Vrijdagmiddag echter heeft de heer Vermaas gesproken met de kapitein van de „Peter". Deze deelde mede dat men nog op ongeveer 70 mijl van Boston was en des avonds aldaar hoopte te arriveren. De re den waarom men geen contact meer met het schip had kunnen krijgen was gelegen in het feit dat door de overslaande golven de telefonie-installatie in het ongerede was geraakt. Vraaggesprek met „New York Time*" BELGRADO (AFP/Reuter) Voor het eerst na de oorlog is in Joegoslavië critiek op het regiem geoefend. Zij kwam van de zijde van de gewezen vice-president Miio- van Djilas, die in Januari 1954 uit al zijn openbare functies is verwijderd. Hij is een der vier stichters van het communistische Joegoslavië. In een vraaggesprek met de „New York Times" spreekt hij zich uit voor een twee partijenstelsel. Er moest een nieuwe de- mocratisch-socialistische partij komen naast de communistische. „Ik sta dit interview toe," zei hij, „om de vrije meningsuiting in mijn land aan te moedigen. Ik neem het risico, maar met ons huidige stelsel kan men niet vooruit komen zonder risico's te nemen. Men weet nooit wat er kan gebeuren, maar ik geloof niet dat het iets kwaads zal zijn. Het is een goed ding voor ons land een burger te hebben, die zegt wat hij denkt. Er bestaan volgens Djilas democrati sche elementen in de communistische par tij, maar zij zijn ongeorganiseerd. De partij zelf is in de greep van anti-demo cratische krachten. De anti-democrati sche ontwikkeling van de communistische partij is te wijten aan president Tito, die daarin overigens door de meeste partij leiders wordt gesteund. Djilas verwacht, dat binnen de tien jaar de omstandigheden voor een politieke democratie gunstig zullen worden. Het politieke aspect van het huidige regiem verschilde niet veel van Stalinisme. Djilas zei te betreuren, dat hij dit onderhoud aan een. buiten lands blad moest toestaan, maar men kon deze dingen niet tegenover een nationaal blad zeggen. Tito brengt op het ogenblik een officieel bezoek aan India en Birma. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Churchill Niet alleen historici moeten de juistheid van hun aanhalingen verifiëren zoals ik tot mijn schade ondervonden heb maar ook heel gewone mensen. Eén passagier overleefde het ongeval PRESTWICK (Reuter/UP) Een Brits lijnvliegtuig, de Stratocruiser Cathay" van de „British Overseas Airways Corporation" (BOAC), is Zaterdagochtend bij de landing op het vliegveld Prestwick in Schotland in brand gevlogen, ontploft en omgeslagen. Achtentwintig personen vonden de dood: 24 van de 25 passagiers, voor het grootste deel Schotten, die thuis Kerstmis wilden vieren, en vier van de elf bemanningsleden. Vier personen werden gewond, van wie twee zwaar. Het ongeluk gebeurde bij slecht weer. Het regende en de wolken hingen zeer laag. Het toestel dat op weg was naar New York, was wegens de weersomstandigheden vier uur later uit Londen vertrokken en had geen tussenlanding gemaakt in Manches ter. De brandweer was het vuur na twee uur meester. De wrakstukken lagen over een afstand van zestig meter verspreid. De enige overlevende passagier zat bij het gat waar het toestel door de explosie brak en hij kon hierdoor ontsnappen. Er zal een openbaar onderzoek naar de ramp worden gehouden op last van de mi nister voor Vervoer en Burgerluchtvaart. De gezegvoerder W. Laing Stuart is een der meest ervaren bestuurders van de BOAC. De vier bemanningsleden die zijn omgekomen, zijn drie stewards en de ste wardess. Zij waren in de passagiersafdeling toen het ongeluk gebeurde. De vrouw en het zoontje van een der omgekomen ste wards, die zich eveneens in het vliegtuig bevonden, hebben ook het leven verloren. De viermotorige Stratocruisers kunnen normaal ongeveer 81 passagiers, in twee verdiepingen, vervoeren. Op 21 October 1948 verongelukte te Prestwick de Constellation „Nijmegen" van de K.L.M.; 37 inzittenden kwamen toen om het leven. TOKIO (United Press) Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken, thans onder leiding' van de veteraan-diplomaat Sjigemitsoe, heeft besloten de straffe be perkingen Op het verkeer tussen Japan en de Sowjet-Unie te verzachten, zo heb ben bronnen uit de omgeving van het mi nisterie gezegd. Deze verzachting van de "-eisbepalingen zal alleen gelden voor za kenlieden die pogingen in het werk stellen de JapansRussische handel te stimule ren, voor kunstenaars en voor athleten, zo werd gezegd. Tot de verzachting werd besloten in overeenstemming met de politiek van de nieuwe premier Hatojama die er op ge richt is de handelsbetrekkingen met Rus land en uiteindelijk het contact over de gehele linie te normaliseren. Politieke missies zullen voorlopig verboden blijven zoals ook het geval was tijdens het be wind van het kabinet-Josjida. (van hedenmorgen 7 uur) Van onze correspondent inWest-Duitsland) De gebeurtenissen in de Franse Nationale Vergadering met betrekking tot de West- Europese verdragen hebben in Bonn een buitengewoon diepe teleurstelling verwekt. Men is in Bonn van mening en wij heb ben dat gedurende de feestdagen dan ook allerwegen horen zeggen dat het gebeurde in de Nationale Vergadering te Parijs voor de communisten, èn voor de Russen, het mooiste Kerstcadeau is geweest dat zij zich maar hadden kunnen wensen. Intussen spreekt het vanzelf dat men de hoop nog met heeft opgegeven dat de aangelegenheid in Parijs per saldo nog terecht zal komen. Bondskanselier Adenauer en andere vooraanstaande, politici in de bondsrepu bliek zijn, naar wij vernamen, op het ogen blik zeer bezorgd over de algemene poli tieke situatie. Adenauer heeft na Woens dag een bijzondere kabinetsvergadering bijeengeroepen. Tot dusver heeft men van officiële zijde in Bonn echter nog niet veel over de berichten uit Parijs willen zeggen, Juist om te vermijden dat daardoor in Frankrijk een ongunstige indruk zou ont staan die weer een slechte invloed op het verloop van de nieuwe besprekingen in de Nationale Vergadering zou kunnen uit oefenen. Daarom wil men hier ook nog niet ingaan op de vraag wat er moet ge beuren als het vandaag in Parijs weer een fiasco zou worden. Van sociaal-democratische zijde ver klaarde men in Bonn dat de nieuwe mis lukking te Parijs een gevolg is van ver keerd gevoerde buitenlandse politiek. Het zou, zo zegt men daar, veel beter geweest zijn als men na de nederlaag van de EVG de socialistische raad had opgevolgd om naar een Europese samenwerking op zo breed mogelijke basis te streven, en men getracht had een conferentie van de Grote Vier tot stand te brengen. In plaats daar van, aldus een verklax-ing namens de sociaal-democratische fractie van de Bonds dag, heeft men met grote haast gepoogd een surrogaat-militaire organisatie in het leven te roepen. Overigens wil de socialis tische partij niet eerder met een definitieve verklaring voor de dag komen dan wan neer het resultaat van de stemming te Parijs over de verdragen en over de ver trouwenskwestie bekend is gemaakt. Ook in niet-socialistische kringen in Bonn beluisterden wij nu stemmen van mensen, die zeggen dat als er in Parijs weer „neen" wordt gezegd, er onderhande lingen met het Opsten dienen te worden aangeknoopt om eindelijk tot een oplossing van het Duitse vraagstuk te komen. jveers- on -M c <D Ob 1 E ÏJP "G XI d toestand :s c O cn E S is C X z - 5! Sü 0J <L> Z.5 Helsinki zwaar bew. zzo 3 -3 0 Stockholm sneeuw zzo 6 1 1 Oslo nevel ONO 2 -4 13 Londen zwaar bew. wzw 6 9 0 Amsterdam geheel bew. w 9 8 0 Brussel geheel bew. zw 6 9 0,5 Parijs geheel bew. wzw 7 9 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 1 8 0 Grenoble half bew. zw 1 3 0,3 Nice onbewolkt NW 5 5 0 Warschau motregen zw 2 2 2 Berlijn regen w 8 7 14 Frankfort geheel bew. wzw 6 8 5 München geheel bew. w 10 6 1 Zürich geheel bew. wzw 9 7 2 Genève onbewolkt windstil 0 1 Locarno onbewolkt ZZO 1 0 0 Wenen geheel bew. w 9 7 9 Innsbruck regen windstil 1 10 Rome onbewolkt NNO 2 5 0,1 Neerslag laatste 24 uur. CüCXXOCCGOCv A >OTOOOCXXXXX»OCOOOODOOOOC>GrGCO^-COOOOOOOOOOC AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en later plaatselijk enige regen. Overwegend krachtige wind tussen West en Zuid-West. Weinig verande ring in temperatuur. 28 December Zon op 8.48 uur, onder 16.35 uur. Maan op 10.24 uur, onder 20.19 uur. Hoog en laag water in IJmuiden O Maandag 27 December g Hoog water: 4.58 en 17.10 uur. Laag water: 0.38 en 12.56 uur. Dinsdag 28 December Hoog water: 5.35 en 17.46 uur. Laag water: 1.13 en 13.31 uur. ^occoooacoooooooooooooocx30oxooooaooooococcoxxcooos£

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1