Korte, maar felle brand in dak van Heemsteedse villa Opbrengst der loonbelasting steeg met f 5 millioen na loonronde China voor het eerst voor groot internationaal forum EEN OP Joegoslavië blijft op zijn hoede Betekenis van Bogor Wat de fiscus ontvangt Stavenisse wil oude haven dempen Vijf premiers doen beroep op Nederland om Nieuw-Guinea-overleg te hervatten Successierecht stremt particuliere bosbouw Egyptische samen zweerders veroordeeld Luidsprekers DONDERDAG 30 DECEMBER 1954 5 Leger wordt opnieuw versterkt Winst van landbouwgrond; minder overstromingsgevaar Klacht in Vereenigïng van Boscheigenaren Brandweer ook bij huwelijk paraat DISCO-BAR DE MUZIEKHANDEL „NAT GONELLA" BELGRADO (Reuter) De Joegoslavi sche minister van Defensie, generaal Ivan Gosnjak, heeft tijdens de begrotinigsdefoat- ten in het parlement verklaard, dat Joe goslavië zijn strijdkrachten verder moet versterken, niettegenstaande enige ver mindering van de internationale spanning. De onder-minister van Buitenlandse Za ken, Ales Bebler, verklaarde dat Joego slavië concrete maatregelen zal nemen teneinde te komen tot nauwere samenwer king met de bestaande economische en po litieke organisaties voor Europese samen werking. Joegoslavië zal altijd dankbaar zijn voor de economische hulp, die de Westelijke bondgenoten het land in moei lijke tijden hadden gegeven. Gr.-Brittannië heeft begrip getoond door uitstel van be taling van de Joegoslavische schulden te verlenen en de Verenigde Staten geven weer hulp zonder verplichtingen voor Joegoslavië. De minister van Binnenlandse Zaken, Svetislav Stefamovik, zei dat in 1954 173 agenten van bannelingen in het buitenland en „bepaalde Westelijke geheime diensten" ontmaskerd waren. De ondermijnende acr tiviteit van Cominform landen was ver minderd, maar het aantal spionnen uit Oost-Europa was bijna even groot als in 1953. Het ministerie van Financiën heeft een overzicht gegeven van de opbrengst der rijksmiddelen. Aan kohierbelastingen werd 281.4 millioen op kohier gebracht tegen 3115 millioen in October. Het kohierbedrag van de Inkomstenbe lasting vorderde met 77,2 millioen tot 1085,2 millioen. De toeneming betreft het opleggen van definitieve aanslagen 1952 en nadere voorlopige aanslagen 1953. Met het op kohier brengen van de definitieve aan slagen 1953 zal in Januari een begin wor den gemaakt. De voorlopige aanslagrege- ling 1954 heeft een bedrag van 597,8 mil lioen opgeleverd. Het opleggen van definitieve aanslagen voor de Vermogensbelasting 1953 vond verder voortgang. Daardoor steeg het ko hierbedrag van het boekims-stijdvak 1953- '54 met 4,1 millioen tot 96,2 milliosn. Op grond van de voorlopige aanslag-regeling 1954 werd 7,4 millioen opgelegd, waar mede deze aanslagregeling tot dusverre totaal 48,1 millioen heeft opgebracht. Het kohierbedrag van de Vennootschaps belasting vorderde met 172,8 millioen tot 862,3 millioen. Evenals in October zijn in November voorlopige aanslagen over het boekjaar 1954 (1953-'54) op kohier ge bracht. Daarnaast vond de definitieve aan slagregeling Over de boekjaren 1953 en ouder verder voortgang. Aan Grondbelasting 1954 werd 1,7 mil lioen opgelegd, waarmede thans totaal 98,4 millioen ten kohiere is gebracht. In hoofdsom beloopt het tot dusverre opge legde bedrag 29,8 millioen, waartegen over een raming staat van 29,5 millioen. Aam Personele Belasting 1954-'55 werd 11,7 millioen opgelegd, tengevolge waar van het kohierbedrag van het boekings tijdvak 1954-'55 een stand van 22,5 mil lioen bereikte. De ontvangsten aan gezamenlijke ko hierbelastingen beliepen in November 263,8 millioen. Daar in dezelfde periode 281,4 millioen werd opgelegd, steeg het nog in te vorderen bedrag met 17,6 mil lioen tot 1159,1 millioen.. Niet-kohierbelastingen De opbrenst van de niet-kohierbelastm- gen beliep in November 329,3 millioen. De ontvangsten aan Loonbelasting be droegen 61,3 millioen tegen 55,9 mil lioen in de tweede maand van bet voor gaande kwartaal. In de toeneming komt mede tot uiting de invloed van de begin October van kracht geworden loonronde van 6 percent, voorzover de ingehouden loonbelasting maandelijks wordt afgedra gen. Hetzelfde geldt voor de Verevenings- heffinig. De opbrengst daarvan beliep in November 24,4 millioen tegenover in Augustus 23,4 millioen. Ook uit hoofde van de gedeeltelijk per kwartaal geheven Omzetbelasting werd een hoog bedrag geïnd, namelijk 126,1 mil lioen. Ter vergelijking diene, dat in Fe bruari, Mei en Augustus de overeen komstige maanden der voorgaande kwar talen de opbrengsten respectievelijk 119,7, 117 en 104,6 millioen bedroegen. De ontvangsten aan invoerrechten hand haafden zich met 46,4 millioen op het peil van de laatste maanden. In de eerste elf maanden van dit jaar beliepen de ge middelde maandelijkse ontvangsten ruim 43 millioen. tegenover in de overeen komstige periode van het voorgaande jaar ruim 35 millioen. De opbrengsten van de accijns on gedis tilleerd, bier en tabak, respectievelijk 9,9, 1,6 en 30,4 millioen, vertoonden een da ling ten opzichte van de ontvangsten in October, welke respectievelijk f 10.2, 2,4 en 31,6 millioen beliepen. Daarentegen bracht de accijns op suiker met 7,1 mil lioen een hoger bedrag op dan sedert de volledige doorwerking van het verlaagde tarief tot dusverre werd ontvangen. Het bruto-kohierbedrag der buitenge wone heffingen vertoonde in November een toeneming van 5.4 millioen en kwam daarmede op 4104,7 millioen. Van het totaal bruto ongelegde bedrag heeft ƒ2916 millioen betrekking op de Vermogensaan- wasbelasting en 1188,7 millioen op de Vermogensheffing Ineens. De ontvangsten aan buitengewone hef fingen beliepen slechts 2,4 millioen. Dit is het laagste maandelijkse bedrag, dat tot dusverre in het lopende jaar is ontvangen. De totale ontvangsten zijn hiermede ge komen op 3154,9 millioen, waarvan f 2057,3 millioen de Vermogensaanwasbe- lasting en 1097,6 millioen de Vermogens- heffing Ineens betreft. De gemeenteraad van Stavenisse is Woensdag in een spoedeisende vergadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van burgemeester L. A. Verburg. De voorzitter bracht hulde aan allen die tijdens de storm van 23 December hulp hebben verleend cm Stavenisse voor een nieuwe ramp te bewaren. In het bijzonder sprak de heer Verburg een woord van dank voor de hulpverlening van de officieren en man schappen van het 432ste bataillon Lim burgse Jagers. De voorzitter bracht daarna een voorstel van B. en W. in behandeling om de mi nister van Verkeer en Waterstaat te ver zoeken, op de kortste termijn van rijks wege tot uitvoering van een door de bur gemeester van Stavenisse voor deze ge meente ontworpen beveiligingsplan te la ten overgaan. Het voorstel werd mot alge mene stemmen door de raad aanvaard. Dit plan beoogt de demping van de be staande haven en het aanleggen van een nieuwe haven in de Noord-Westelijke hoek van de Margarethapolder. Daardoor zal het gevaar voor overstroming van de ha venwijken zijn weggenomen, waardoor de bebouwde koon van Stavenisse aanzienlijk beter beveiligd zal zijn tegen stormvloeden dan thans 'het geval is. De gedempte haven zal kunnen worden gebruikt voor de aan leg van een-speelveld, volkstuinen en een parkeerterrein. De ontworpen nieuwe ha ven zal goede diensten kunnen bewijzen als vluchthaven en ook na uitvoering van het Deltaplan gehandhaafd kunnen blij ven, dit in tegenstelling tot de bestaande. Door demping van de bestaande haven met de vrij lange havengeul zal flinke op pervlakte aan landbouwgronden beschik baar komen. Voorts zullen minder wegen behoeven te worden aangelegd dan thans door de her-verkaveling in het voornemen ligt. dere landen zouden volgens waarnemers bezwaren kunnen hebben tegen de deel neming van communistisch China. Vol gens de premier van Ceylon zullen 22 van de 25 uitgenodigde landen de uitnodiging aanvaarden. Verbazing in Londen De beslissing van de vijf Colombo-lan- den te Bogor om 25 landen, communistisch China inbegrepen, evenals enkele leden van de Britse Commonwealth, tot een Aziatisch-Afrikaanse conferentie uit te nodigen, heeft in Whitehall verbazing gewekt. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken beperkt zich voor zichtig in zijn commentaar, doch voor lopig kon reeds worden gezegd, dat dit besluit verscheidene ministeries in Lon den heel wat last zal bezorgen. Er werd in diplomatieke kringen op gewezen, dat de Soedan, welke werd uitgenodigd, evenals Centraal Afrika en de Goudkust, nog geen zelfstandige regeringen hebben, Amerikaanse autoriteiten waren aan vankelijk zeer voorzichtig in hun reactie op het communiqué van Bogor. Verbaasd was men dat nóch Noord-, nóch Zuid- Korea werden uitgenodigd, terwijl Noord en Zuid-Vietnam wel een convocatie zul len ontvangen. Met vreugde wordt geconstateerd, dat geen der Noord-Afrikaanse staten werd verzocht naar Indonesië te komen en dat de Colombo-premiers dus waarde toeken nen aan de Franse pogingen een snelle op lossing voor de Noord-Afrikaanse vraag stukken te vinden. DJAKARTA (P.I.A.) De vijf Aziati sche premiers, die te Bogor confereren, hebben besloten 25 landen uit te nodigen voor het bijwonen van de Afrikaans-Azia tische conferentie, die volgend jaar in April in Bandoeng zal worden gehouden. Tot die landen behoren communistisch China en Japan. Tot dê onderwerpen, welke op deze conferentie zuilen worden behandeld, be horen: economische samenwerking, alge mene stappen om de wereldspanning te verminderen, rassenkwesties en de atoom bom. De uit te nodigen landen zijn volgens een hedenavond verstrekt communiqué van de vijf premiers: Afghanistan, Cambodja, de Federatie van Centraal Afrika, de Chi nese Volksrepubliek, Egypte, Ethiopië, de Goudkust, Iran, Irak, Japan, Jordanië, Laos, Libanon, Liberia, Lybië, Nepal, de Philip- pijihen, Saoedi-Arabië, de Soedan, Syrië, Thailand, Turkije, Noord-Vietnam, Zuid- Vietnam en Yemen. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat aan de landen, die uitgenodigd worden, verzocht zal wor den de minister-president of de minister van Buitenlandse Zaken te zenden. Er werd in het communiqué een beroep gedaan op alle landen om het experimen teren met H-bommen onmiddellijk stop te zetten en de UNO-ontwapeningscommissie te verzoeken, hiertoe stappen te onder nemen. Het communiqué dat de vijf Aziatische premiers "Woensdagavond hebben uitge geven, bevat ook een p=>-a graaf, gewijd aan WesGNieuw-Guinea Deze paragraaf, de twaalfde van zeventien paragrafen, luidt als volgt: „In verband met hun genoegzaam be kende houding jegens het kolonialisme, hebben de eerste ministers aandacht gewijd aan de kwestie-West Irian. De eerste mi nisters van Birma, Ceylon, India en Pa kistan hebben zich gesteld op het stand punt, door Indonesië in deze aangelegen heid ingenomen. Zij hebben de ernstige hoop uitgesproken, dat de Nederlandse qegering bereid zal zijn, de onderhandelin gen terzake te heropenen, ter uitvoering van de verplichtingen d'ie op haar rusten uithoofde van de plechtige overeenkomst, die tussen haar en Indonesië is gesloten. Tsjoe En Lai komt zélf (United Press) De conferentie is al lerminst bedoeld een regionaal blok op te richten, aldus de premiers der Colombo- landen. De bijeenkomst is dus niet gericht tegen de UNO en wenst ook niet met de volkerenorganisatie te wedijveren. Waar- nemers zijn het erover eens, dat de uit- I nodiging aan Peking voor Tsjoe En Lai goed nieuws betekent. Waar dit regime de toegang tot de UNO werd ontzegd, ziet zij r.u kans deel te nemen aan een conferen ce van internationaal belang "en niveau, j Peking zou de Colombo-eilahden reeds hebben laten weten dat het zich op de con- ferentie zou doer, vertegenwoordigen,waar- j schijnljjk door Tsjoe En Lai zélf. Men ver- 1 wacht echter, dat niet alle landen die wer. iSn uitgenodigd zullen deelnemen. De Phi- ..ppijncn en Thailand hebben de Indone sische invitatie reeds koel ontvangen. An OFFICIëLE PUBLICATIE Bekendmaking Het ministerie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage maakt het volgende bekend: Onlangs zijn aan de Nederlandse regering gelden ter beschikking gesteld ter verdeling onder diegenen, die, behoord hebbende tot de Nederluandse (Nederlands-Indische) zee-, land- en luchtstrijdkrachten, als krijgsgevan genen van Japan gedwongen aan de Birma- Thailand spoorweg hebben gewerkt. Boven dien zullen naar mag worden verwacht om streeks medio 1955 nog andere fondsen be schikbaar komen, die echter niet uitsluitend bestemd zijn voor hen die aan de Birma- spoorweg hebben gewerkt, doch die ver deeld zullen worden onder alle tot boven genoemde strijdkrachten behoord hebbende Nederlanders, die krijgsgevangenen van Ja pan zijn geweest. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage verzoekt alle betrokkenen, dan wel hun nabestaanden (erfgerechtigden) die zich naar aanleiding van de in Juli 1954 gepubliceerde bekendmaking terzake nog niet hebben opgegeven, zich voor 1 Maart 1955 per briefkaart te wenden: a) voor wat betreft ex-K.N.I.L.-militairen: tot het ministerie van Buitenlandse Za ken, D.O.I./A.A./I., Grote Markt 22, 's-Gravenhage; b) voor wat betreft het personeel der Ko ninklijke Marine: tot het ministerie van Marine, Lange Voorhout 26, 's-Graven hage. Zij, die zich reeds eerder meldden, doch sindsdien verhuisden, dienen van hun adres wijziging kennis te geven. Bij de -opgave behoren de volgende ge gevens te worden vermeld: Naam en voornamen van de ex-krijgsge- vangene voluit, huidig adres, geboorteplaats, geboortedatum, nationaliteit, dienstonder deel op 1 Maart 1942, rang, algemeen stam boek- of legernummer, alsmede voor zover mogelijk de kampen of plaatsen, waar de krijgsgevangenschap werd doorgebracht. De namen der kampen, c.q. plaatsen, in Birma- Thailand ipoeten worden, onderstreep:. Ten aanzien van de overledenen dient zo enigszins mogelijk eveneens te worden ver meld de datum van overlijden en indien het overlijden plaats had in krijgsgevangenschap, ook de naam van de plaats, het kamp of schip waar betrokkene om het leven kwam. De nabestaanden (erfgerechtigden) van de ex-krijgsgevangenen dienen bovendien hun familieverhouding ten opzichte van de over ledene te vermelden (b'.v. weduwe, vader, broer, e.a.) zomede hun eigen naam en adres. De uitkering aan hen, die aan de Birma- spoorweg hebben gewerkt, bedraagt f 61.73. De grootte van de andere uitkering, die alle voormalige krijgsgevangenen van Japan zul len ontvangen, is nog niet bekend. In totaal zullen de daarbij betrokken geallieerde lan den waarschijnlijk een bedrag van 4Vs mil lioen pond sterling ontvangen. Een bittere klacht over het voor parti culiere bosbouwers en landgoedbezitters fnuikend geachte successierecht werd van daag op een vergadering van de Nederland- sche Vereniging van Boscheigenaren geuit door de voorzitter, jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Sevenaer. Het successierecht wordt over des bos- bouwondernemers besparing geheven. De verpachter, de boer, de huizenbezitter, de houder van een effectenportefeuile genie ten jaarlijks inkomsten: de Nederlandse bosbouwer echter een niet realiseerbaar inkomen. Hij moet dus extra sober leven. Wat hij zich nu aan inkomsten ontzegt en moet ontzeggen voor later, dat wordt ob ject van successiebelasting. Natuurlijk zijn het niet alleen de boseigenaren die de suc- cessielasten hebben te torsen. Zij delen dit met ieder, die een bezit heeft, hetzij mini maal hetzij groot. Of deze belasting ge rechtvaardigd is, wilde jhr. Van Nispen tot Sevenaer niet onder ogen zien. Wel leek het hem gemotiveerd de vraag te stellen, of een erflast, die mede oorzaak is dat oud familiebezit uiteensplijt, maatschap pelijk geen onding is. Waar een voorgeslacht zich zó veel ont zegd heeft om dat wat als ondeelbaar fa- miliegoed werd beschouwd, te handhaven, daar lijkt de fiscale ingreep van het suc cessierecht onbillijk en onsociaal, aldus de spreker. Indien men nog enige waarde hecht aan familietraditie traditie die bewaart en overlevert, eigenschappen en levensstijl, die geschiktheid kweken voor wetenschaps- en kunstbeoefening, tot lei ding in staat en onderneming dan zal men niet voorbij mogen zien dat de tradi tie, die aan de familie haar eenheid en binding geeft, zich veelal zal hebben te hechten aan een concreet en materieel ge geven dat van geslacht tot geslacht wordt overleverd. Als het bestuur van de vereniging ge meend heeft zijn verontrusting te moeten uitspreken over de aankoop van bossen door de staat, dan is het allerminst omdat en alsof hij voor het voortreffelijke werk van het Staatsbosbeheer geen open oog zou hebben. Het meent echter dat het niet in het belang der Nederlandse gemeenschap is, dat het particuliere bosbezit verder afneemt om plaats te maken voor over- heidsbezit, tenzij dit en dit is vol gens de spreker niet discutabel de énige mogelijkheid is om een landgoed te behouden. De moderne maatschap pij ontwikkelt zich in de richting van het anonieme, het onpersoonlijke. De enkeling wordt tot abstracte groot heid, onderworpen en dienstbaar aan naamloze onpersoonlijke instellingen. Deze ontwikkeling zal veelal onver mijdelijk zijn, maar, waar het persoon lijke kan behouden blijven, daar zal het behouden dienen te worden. De juridische vorm van het landgoed, dat de spreker zag als een onderneming zal de continuïteit moeten bevorderen. Het antwoord op de vraag naar de vorm, die de bosbezitters kiezen moeten, wordt niet enkel bepaald door de eis der duurzaam heid, mede beslissend is de vraag: ziet gij uw landgoed als een onderneming of niet? Gaat het u enkele om wille van histori sche, wetenschappelijke, picturale beteke nis van het bezit, dan gaan de gedachten naar de stichtingsvorm als de meest ge- eigende. Jhr. ir. J. E. M. van Nispen tot Panner- den hield hierna een inleiding over het onderwerp: „De bodem van Nederland, mede in verband met de registratie van bosbouwondernemingen (het bosschap)". Een overzicht van het blussingswerk. Ter wijl een dichte rook uit het rieten dak slaat, trachten brandweerlieden via de magirusladder en het dak van een lager gelegen uitbouw de vuurhaard te bereiken. commandant J. Roest laten inrukken en de heer Meuleman de schade opnemen. De brandschade was beperkt gebleven tot de kapconstructie en omgeving, maar de waterschade was aanzienlijk, ook al had de brandweer met rubber gevoerde slan gen gebruikt. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, stelde zich enige tijd van het blussingswerk op de hoogte. Omtrent de oorzaak deelde de politie ons mede, dat de zoon des huizes en eeri vriendje des middags op de zolderkamer, die onder de plaats van het dak ligt, waar de vuurhaard was, gespeeld hebben. Een rotje is in het dak gestopt en afgeschoten. Vermoedelijk zijn restanten in het riet blijven liggen. Wel hebben de jongens rook gezien, maar zij vermoedden, toen zij om vijf uur naar beneden gingen, dat er alleen wat rook was en geen vuur. Gedurende bijna twee uren hebben Woensdagavond de koperen helmen van vrijwilligers van de Heemsteedse brand weer in het licht van schijnwerpers glim mend afgestoken tegen de donkere ach tergrond van het rieten dak van de villa van de architect M. J. Meuleman aan de H. W. Mesdaglaan. Onder dat rieten dak, waarop de brand weerlieden in een ongemakkelijke en ver moeiende positie de tamelijk steile hellen de kanten met drie stralen water nat hiel den, laaiden de vlammen soms hoog op. Daardoor was de brand tegen zes uur 's avonds ook ontdekt. Terwijl het gezin van de heer Meuleman zich niets ver moedende in de woning bevond, ontwaar de een arbeider op de aan de overzijde van de Bronsteevaart liggende ijsbaan in de Schouwbroekerpolder plotseling vlammen, die bij de nok uit het dak van de villa sloegen. Hij waarschuwde onmiddellijk zowel de bewoners als de brandweer, die even later met twintig man, de motorspuit en de lad derwagen (welke niet gebruikt behoefde te worden) arriveerde. Intussen duurde het even voor de vuurhaard gevonden was. In de woning was die namelijk niet te zien, omdat zij zich tussen het plafond van een slaapkamer en het rieten dak bevond. Er moest een gat worden gehakt (men vond dadelijk de goede plaats) voor men erbij kon. Daarna was het bedwingen van de brand een kwestie van tijd, zij het dan dat het blussingswerk ook bemoeilijkt werd door de omstandigheid, dat de villa aan drie zijden door het water is inge sloten. Om zeven uur gleed de stenen noklijst van het puntdak naar beneden. Daarmee was de strijd ook ten einde. Even later ver dween de witte rookkolom, welke zich bo ven het brandende dak tegen de avondhe mel had afgetekend. Tegen acht uur kon OOOCOCXXJOOOOOCOOOCOOOOOOOOOOCXXXDOOOOOOCXDOOOOCOOOOOCJOOOOO o 6 Castricums Vrijwillige Brandweer is 8 g 'Woensdagmorgen even voor half elf 8 8 met groot materiaal uitgerukt, maar 8 8 niet om een brand te blussen, doch om 8 8 het wettelijk huwelijk van brandweer- g g man Joop Zijlstra (30) met mejuffrouw g 8 Tini Dijkman (24) luister bij te zetten. y Het huwelijk werd ten stadhuize ge- g g sloten door het hoofd van de brand- g 8 weer, tevens ambtenaar van de burger- 8 lijke stand, burgemeester C. F. Smeets. 8 De magistraat gaf in zijn toespraak 8 8 brandweerman Zijlstra de raad niet 8 g alleen bij een eventuele brand paraat 8 8 te zijn, doch ook en niet in de laatste 8 plaats er voor te zorgen dat z'n huwe- g 8 lijk nimmer in vuur en vlam zou komen 8 8 te staan. g Na de plechtigheid werd het paar bui- y 8 ten opgewacht door een dubbele rij g g brandweerlieden die ieder met een <8 8 straalpijp boven het hoofd een ere-haag cj vormden. (XOOCOCOCOOCX)OCGOOOOCOCOOOOOCCOOOOOOCOCOCCOOOOCOOCXXCOCO compleet, geheel nieuwe opname met Renata Tebaldi, Gianni Pocci, Aldo Protti en het koor en orkest van de Acca- demia di Santa Cecilia te Rome. Uit voorraad leverbaar. Nu rustig te beluisteren in onze TROMPSTRAAT 121 - TELEFOON 4475 HEDEN OLIEBOLLEN: 10, 15, 20, 25 voor f 1. Vroegtij dig best. wordt thuis bez. Daar kunt u niet zelf voor bakken. Ome Arie, Bloem- straat 20. Tel. 6348, IJm. VUURPIJLEN, luchthuiiers en voetzoekers vindt u bij „De Galerie", Zeeweg 238 (naast Champs Groentenaal) WONINGRUIL. Slaperdijk 74, bev. 2 gr. kamers, 2 kl. kamers, zolder, schuur en tuin. Gevr. grotere woning. Liefst dubbele bewoning, Omgeving Santpoort. Br. L 3469. WONINGRUIL. Huis te A'dam bev. 2 kamers, 2 sl. kamers en keuken voor dito huis te IJmuiden; genegen verhuiskosten te vergoeden. Br. L 3470. Gevr. leerling, halfwas- en volslagen ELECTRICIENS. Geen woningbouw. Hoogers, Trompstr. 30, IJmuiden-O. Tel. 4516 CAïKO (United Press) Een nood- rechtbank, die deel uitmaakt van het Egyptische volksgerecht, heeft de advo caat Mohammed Ali Nosseiry tot de dood door de strop veroordeeld wegens zijn rol in de aanslag op premier Nasser op 26 October van dit jaar. Bij deze aanria.g, die in Alexandrië plaats vond, werd de loodgieter Abdel Latif, die onlangs opgehangen is, door het publiek gegrepen. Nosseiry had zich echter in geval van mislukking met een gordel vol dynamiet tot vlak bij de premier moe ten begeven om op deze wijze Na-ssér en ook zichzelf te doden. Vijf leiders van de Mohammedaanse Broederschap, die het plan voor de moord op Nasser in elkaar hadden gezet, werden tot levenslange dwangarbeid veroordeeld. Onder hen bevond zich Ismail El Hodeibi, een neef van Hassan El Hodeibi, de vroe gere opperste gids van de broederschap, die nu zelf een levenslange gevangenis straf uitzit. Tevens maakte deze hulprechtbank van daag de vonnissen en straffen bekend te gen 111 andere leden van de Broederschap, die er allen van beschuldigd waren deel te hebben genomen aan een samenzwering om de regering omver te werpen en deel te hebben uitgemaakt van de geheime ter- reur-organisatie van de Broederschap. 50 van de beklaagden kregen straffen variërend van 10 jaar gevangenisstraf tot 15 jaar dwangarbeid. 23 van hen kregen tien jaar voorwaardelijk, 37. werden vrij gesproken en een sergeant-majoor van het leger werd uit de dienst ontslagen. Alle straffen moeten nog bevestigd wor den door de revolutionnaire raad. Grote sortering NYLONS m. fantasie en leuk bewerkte zwarte hielen f 3.98. Tevens verkoop op alle soorten spaarzegels. Beusekom, K. Wilhelmstraat 16. Gevraagd voor direct of la ter een MEISJE voor 4 of 6 ochtenden per week, of flin ke werkster, 4 ochtenden. Mevr. Zuidervaart, Stations weg 87, Velsen-Zuid. WEET U HET AL? Ome Arie bakt weer oliebollen. 10 en 15 v. 1. Daar kun je zelf niet voor bakken. Bestel vroegtijdig. Bloemstraat 20, Tel. 6348, IJmuiden. Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor MAAS STER. Aanm. dagelijks Afd. Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem. PR. GASFORNUIS f 75, Kloostertafel f 20, Haard- stoeltjes van af f 20. Br. L 3184. VOOR VUURWERK natuur, lijk naar „De Galerie", Zee- weg 238, IJmuiden-Oost. PIANO aangeb. in prima staat, klein model. Pr. f 225. Hooimarkt 24, Haarlem. VOOR LEDEREN- en regen kleding G. Oldenburg, La- gersstraat 14, IJm. O. Tele foon 5753. TE KOOP zeer zuinige 4- pers. auto. Torenstraat 17, Velsen. VERMIST: sinds 2e K.dag grijs m. zwart gestr. kat, m. witte borsV. Luistert naar „Smoky". Teg. kl. bel. ter. bez. Reggestraat 40, IJm. LAATSTE KEER! 1 blik ap pelmoes, 1 blik doperwten met wortelen voor 135 ct. P. Kalis, Trompstraat 71. ALS VAN OUDS. Oliebol len 5 a 25 ct. Appelbeignets v.a. 10 ct. Slaatjes, gehakt, enz. „IJmuider Snackbar", Bik en Arnoldkade 43-44. Telef. bestellingen 4682 wor_ den door ons thuisbezorgd. TE KOOP z.g.a.n. inz.b. trap- naaimachine m. houten on derstel. Merk Husqvarna f 195. Moerbergpl. 103, IJm. TE KOOP 2 persoons spiraal Van Wassenaerstr. 68, IJm.O. R.S. STOFZUIGER en toe- behoren te koop. Stations weg 15, hoek Parkweg, Vel sen, tuss. 19-20 u. TE KOOP z.g.a.n. divan f 27.50, mooie meisjesjas Ift. 13 j. (petro kleur) f 17.50. Vlierstraat 9, IJm. Oost. NET KOSTHUIS aangeb vrije kamer, huiselijk verk. Br. L 3467. GROTE SORTERING vuur werk vindt U bij „De Gale rie", Zeeweg 238 (naast Champs Groentenhal). LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48, Tel. 5852. ROOKSTOELKUSSENS dubb. verend en gar. Per stel f 26.95. Zaanenstr. 63, Hrl, N, TE KOOP orig.houtdraai- bankje. Huygensstr. 38, IJm,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3