Dr. Drees sprak tot Nederlanders waar ook ter wereld Kennemers zakte weer een plaats op de ranglijst Kort en bondig J Frans-Tunesisch overleg op een delicaat punt Voetbal in Ketinemerland Kinheim versloeg Zilvermeeuwen Beverwijk Parijs wil de politie niet afstaan MAANDAG 3 JANUARI 1955 8 Wijk aan Zee De Kennemers Beverwijk Kinheim Velsen Vitesse22 CSV IEV Baldadigheid in Den Haag bij Nieuwjaarsviering Pater Loop moet rust nemen Ralletmeester Gontsjarow overleden Actie voor Davosreizen „De wereld rond" Nehroe waarschuwt tegen atoom-proefnemingen Scheepvaart Van de beide Beverwijkse 2de klassers deden de rood-witten tegen AFC wat van hen verwacht werd. Maar De Kennemers, dat de laatste tijd juist zo aardig op dreef was, stelde wel heel erg teleur door met niet minder dan 41 van DWV te verliezen. Door deze nederlaag zakten de roodzwarten een plaats op de ranglijst, door dat WA zowaar in de uitwedstrijd tegen Holland een 21-overwinning wist te behalen. Gelukkig echter voor De Kennemers verloor het op de onderste plaats staande Zeeburgia van Spartaan, zij het dan ook slechts met de kleinst mogelijke cijfers. De Spartanen staan nu nog 3 punten op 't Gooi achter. Ze ontvangen de Hil versummers echter nog op eigen terrein. In 2B was de overwinning van O VVO op ZFC en nog wel in Zaandam de verrassing van de dag. Wie zou nu ver wacht hebben, dat de Amsterdammers, die in acht wedstrijden slechts één winstpunt hadden geboekt, het sterke ZFC een ne derlaag zouden toebrengen? Watergraafsmeer takelt lelijk af: nu ver loor het weer met 42 van het toch wer kelijk niet zo sterke West-Frisia. Voor een tweede verrassing zorgde Kin heim door - de uitwedstrijd tegen Zilver meeuwen met 20 te winnen. Van de Terrasvogels kan dit zeker niet gezegd worden. Niet omdat ze van het sterke Zaandijk verloren, dat was te verwachten, maar wel om de cijfers, waarmede dit ge schiedde (71). 't Wordt danig oppassen van de Santpoorters, vooral nu HSV met 31 van Vitesse won. De Vogels kwamen daardoor op de één na onderste plaats. In 2B zette Wijk aan Zee 1955 goed in door in de uitwedstrijd tegen KW met 41 aan het langste eind te trekken. ADO, thans de eigen grasmat niet onder de voetbalschoenen voelend, verloor in Santpoort van Velsen (21). Ook de af wezigheid van doelman Geerlof, die giste ren voor het eerst voor VSV uitkwam, kon daarop wel van invloed zijn geweest. QSC verbeterde zijn positie enigszins door tegen de Alkm. Boys gelijk te spelen. In 4E kwam EHS door een éclatante 63-zege op Gold Star in puntenaantal gelijk met het leidende Nautilus. Bloe- mendaal hielp het vrij zwakke OFC aan twee kostbare punten, 't werd 61! De Germaan behield zijn goede kans op de bovenste plaats door met 32 van HEDW te winnen. verrekende, doch zich vlug herstelde en de bal nog net voor de doellijn kon wegslaan. Na een kwartier was doelman De Boer bijna opnieuw verslagen toen de bal bij een hoekschop tegen de binnenkant van de verste paal kwam, maar gelukkig voor Kinheim weer in het veld stuitte. Kinheim's verdediging had nu de zaaK goed in handen en met mooie combinaties langs de grond werden de aanvallen opge bouwd. Een strak schot van Sluiter werd fraai gestopt. Vier minuten voor het einde gaf Van der Wateren een mooie pass naar H. Prinssen, die met een schijnbeweging Van Donselaar in staat stelde onhoudbaar te scoren (02). 3 A WSV 8-11 Zilv.meeuwen 10-9 Zaandijk 11-20 ZW 10-9 VFC 11-14 HSV 12-8 WB 11-14 Vitesse 11-7 'urmersteyn 11-14 Terrasvogels 11-6 1VO 10-12 Kinheim 12-4 3 B ADO 12-13 Wijk aan Zae 13-12 DEM 13-19 KVV 12-11 CSV 11-14 Alcm. Victrix 13-10 Schoten 11-13 OSV 11-9 Velsen 13-14 RKAFC 12-9 Alkm. Boys 14-14 QSC 11-8 4 E DJK 10-11 WMS 11-11 Nautilus 11-15 Waterloo 11-10 EHS 11-15 NAS 11-10 Germaan 10-14 OFC 9-9 Gold Star 11-12 HEDW 11-9 Bloemendaal 12-12 DCO 12-2 Het zat De Kennemers tegen DWV niet mee. Voortdurend belaagde men het DWV- doel zonder resultaat. De eerste twintig minuten waren voor De Kennemers, maar rechtsback Ooms scoorde na 24 minuten spelen voor DWV. Ballen van Six, Kops en Henk Janssen waren tegen lat en paal ge komen of door Meyer weggewerkt. In de tweede helft moesten de achterspelers twee maal de doelman hulp bieden. Weer scoor de DWV, nu door Flens. Mosk maakte na een half uur een tegenpunt en toen men dacht De Kennemers gelijk te zien maken, scoorde De Tender het derde DWV-doel- punt, toen De Kennemers achterhoede voor buitenspel bleef staan. Het vierde DWV-doelpunt kwam in een periode, dat DWV sterker was en de thuis club zich gewonnen gaf. Ooms schoot in, Groot zou de bal grijpen, maar Lejeune veranderde de bal van richting en deze verdween in eigen doel (14). De overige resultaten van De Kennemers- elftallen zijn: Kennemers 3Schoten 2 25; Kennemers 4DCO 3 51; Water loo 2Kennemers 5 14; WB 5Kenne mers 6 51; EDO 8Kennemers 7 10. De in nieuwe shirts tegen AFC gesto ken Beverwijkers konden reeds na zeven minuten scoren. Bouvré had zich vrij gespeeld en gaf een pass aan de naar binnen gekomen Van Lint. Deze deed wat van hem verwacht werd en de stand was eennul. Maar voordat de Wijkers over hun ge jubel heen waren was de stand al weer éénéén. Linksbinnen Feldmann gleed langs de Beverwijk-verdediging en pas seerde ook doelman Raap. Bijna stond AFC voor toen Van den Bergh buiten be reik van doelman Raap tegen de lat schoot. Er was ruim een half uur gespeeld toen Minneboo Jr. eén kans kreeg en de bal via linksback Mellgerd in het doel schoot (21). Joop Ketting schoot net voor rust nog tegen de kruising van lat en paal. Na de rust probeerde AFC een gelijk spel te forceren maar de Beverwijk-achter hoede hield stand. Kinheim is tegen Zilvermeeuwen op het harde, hobbelige en effectvolle Zaanse terrein het nieuwe jaar goed begonnen. Allereerst had Kinheim met de harde wind een betere spelopvatting om de bal laag te houden. Daarom werd Zilvermeeuwen in de eerste twintig minuten op eigen helft teruggedrongen. Schoten van Van der Wa teren en H. Prinssen werden echter op meesterlijke wijze door doelman Starre- veld gestopt. Dit offensief had toch resul taat, want toen halfspeler C. de Boer de bal in het middenveld opving en een schot op doel loste, plaatste Sluiter de bal met het hoofd onhoudbaar langs Starreveld (01). Hoewel Zilvermeeuwen probeerde het spel te verplaatsen bleef Kinheim in de aanval. Na de hervatting was de thuisclub met het windvoordeel iets sterker, doch bij de talrijke aanvallen trok heel Kinheim in de verdediging terug. Bijna had Zilver meeuwen toch succes toen bij een verre trap op het Kinheim-doel De Boer zich Wijk aan Zee heeft het nieuwe jaar al zeer goed ingezet en het toch heus niet zwakke KW een stevige vier-één neder laag bezorgd. Het vlotte ditmaal uitstekend in de voor hoede en het KW doel kwam voor de rust herhaaldelijk in gevaar. Spoedig kon Jan v. d. Mey de score openen, al heel gauw gevolgd door een tweede doelpunt van Jac. v. d. Mey. Wijk aan Zee bleef de toon aangeven en toen op een gegeven moment de KW-aehterhoede danig in het nauw was gebracht, kon een der achter spelers niet beter doen dan de bal in eigen doel te schieten. Met nul-drie had Wijk aan Zee een veilige voorsprong. Wel scoorde de thuisclub voor de pauze tegen, maar zulks kon Wiik aan Zee niet veront rusten. Met veel elan trok Wijk aan Zee na de hervatting wederom ten aanval en toen het na een kwartier door F. v. d. Mey vier-één werd, was het pleit beslecht. In de resterende tijd consolideerde Wijk aan Zee de voorsprong en nam met deze fraaie cijfers twee kostbare punten naar de bad plaats mee. Velsen heeft het nieuwe jaar goed inge zet en de aloude tegenstander ADO uit Heemskerk een twee-één nederlaag be zorgd. Hadden de Heemskerkers van de kansen echter een beter gebruik gemaakt, dan waren de punten misschien naar Heemskerk gegaan. ADO startte goed en kon na 15 minuten reeds de leiding nemen. Midvoor Dam ver raste de Velser verdediging en gaf de doelman der gastheren geen kans. maar in dezelfde minuut practisch was de stand alweer in evenwicht. De actieve Geuzen- broek profiteerde van een goede kans en de stand was één-één. ADO kreeg in de nu volgende periode vele goede kansen, maar steeds kon een der Velser verdedi gers tijdig ingrijpen om erger te voorko men. Velsen was gevaarlijker en nog voor rust bracht Geuzenbroek de stand op twee-één. In de tweede helft droeg de strijd een spannend karakter, doch het geheel was toch maar een matige vertoning. Ook nu kreeg ADO enkele goede kansen die even wel lelijk verknoeid werden en omdat ook de Velser voorhoede met enkele goede scoringskansen geen raad wist, bleef de stand ongewijzigd. Velsen behaalde dus een kleine, maar toch wel verdiende over winning. Een ogenschijnlijk vermoeid Vitesse '22 uit Ostricurr, heeft Zondag in Heiloo mef drie-één van HSV verloren. De thuisclub trok van begin af aan fel van leer en nam door haar actieve rechtsbinnen na vijf mi nuten spelen de leiding (één-nul). Door de Vitessenaren werden vervolgens diverse opgelegde kansen gemist. De Heilooër midvoor deed het beter en deponeerde tien minuten voor rust doelount nummer twee achter B. van Veen. Ook na de hervatting gaf Vitesse '22 zwak en lusteloos spel te zien, ook toen de midvoor van de thuisclub het derde doel punt had gemaakt. In de dertigste minuuut was er van een kleine Vitesse opleving sprake, hetgeen rechtsbinnen F. Twisk uitdrukte in een feilloos doelpunt (drie-één). Met deze stand kwam het einde. Voor de aanvang hebben beide teams een minuut stilte betracht in verband met het overlijden van Vitesses voorzitter, de heer Th. Schermer. Het Castricumse CSV speelde Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen VVB. Het werd een drie-vijf zege voor de Breesapers, die over het algemeen beter dan hun tegenstanders speelden, al dient gezegd te worden, dat de thuisclub, door het niet meespelen van C. Boot, W. Grosse Nipper en H. Stok, danig verzwakt in het veld kwam. Daar alle lagere CSV-elftallen eveneens speelden had de thuisclub niet de beschikking over reserve's en ware het niet dat VVB drie van haar reserve's be schikbaar stelde, dan had de ontmoeting waarschijnlijk geen doorgang gevonden. VVB bereikte aanvankelijk een nul-twee voorsijrong, doch nog voor de rust was aangebroken had CSV de stand geëgali seerd. Na de hervatting spreidden de bezoekers een grote meerderheid ten tbon en zij von den nog driemaal het CSV-doel. Een kwartier voor het einde verkleinde J. Ho- berg te achterstand tot drie-vijf, maar ver der lieten de gasten hun gastheren niet komen. De IEV'ers hebben in Haarlem een half uur moeten wachten op een scheidsrechter voordat aan de wedstrijd tegen Vliegende Vogels kon worden begonnen, omdat de aangewezen arbiter verstek liet gaan. Mis schien daarom was IEV er goed in, want hoewel de Velsense club tegen wind ver koos en de Vogels vlotte aanvallen openden wist de IEV-verdediging deze resoluut af te weren. Toen de gasten na dit offensief naar voren trokken miste midvoor Buur na 20 minuten een fraaie kans. Hij schoot naast. De IEV'ers waren nu in het veld iets BINNENLAND De in Texas gevestigde onderneming „The Pyramid Rubber Company" heeft be sloten in Vlaardingen een dochteronder- ming te vestigen. Een fabrieksgebouw is reeds ter beschikking. Het voornemen be staat om in Februari met de productie een begin te maken. Deze Amerikaanse onder neming vervaardigt onder meer babyflessen en zal hoofdzakelijk voor de export werken. Het stoffelijk overschot, dat een week geleden tussen Zijpe en Anna Jacobapolder in het Zijpe werd aangetroffen, is thans ge ïdentificeerd. Het is gebleken dat het hier betrof de 48-jarige Pieter Siesse uit Ouwer- kerk, die in de nacht van 31 Januari op 1 Februari 1953 tengevolge van de stormvloed om het leven is gekomen. HAARLEM EN OMGEVING B. en W. van Heemstede zijn voorne mens voor het gehele gemeentepersoneel een contactavond te organiseren. Op de begroting is daartoe een bedrag van 2500 gulden ge reserveerd. K.N.A. SPEELT „HET GOUDVISCHJE" De Beverwijkse toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" heeft thans in studie het to neelspel in drie bedrijven door W. G. van Nouhuys „Het Goudvischje". Onder regie van Piet van Vleuten zullen hiervan in het Kennemer Theater twee opvoeringen worden gegeven, namelijk Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Januari. AMATEURTONEEL IN HEEMSKERK Zondag 13 Februari geeft de toneel vereniging „Lunette" in zaal Dam te Heemskerk een opvoering van „Huis zon der vensters", toneelspel in twee bedrij ven (vijf taferelen) door Ab van der Lin den, naar een gegeven van Richard Reich. De regie is van Piet van Vleuten. De toneelvereniging „Tavenu" geeft Za terdag 19 Februari in zaal Dam te Heems kerk een opvoering van „De Vluchtelinge", een toneelspel in drie bedrijven door C. van der Linden. Ook bij deze vereniging is de regie in handen van Piet van Vleuten. Op Nieuwjaarsdag heeft minister-presi dent dr. Drees voor de Wereldomroep een toespraak gehouden tot de Nederlanders „waar ook ter wereld". Hij herinnerde er aan dat in 1955 herdacht zal worden dat tien jaar geleden de tweede wereldoorlog eindigde en Nederland vrij werd. „Op het ogenblik zijn wij getuige van een verheugende economische en sociale ontwikkeling, die ook de mogelijkheid tot culturele ontplooiing vergroot. Wij zijn niet meer afhankelijk van buitenlandse econo mische hulp. Er is volop werkgelegenheid. Met welke moeilijkheden wij ook nog heb ben te worstelen, er is reden tot dankbaar heid voor hetgeen bereikt is," aldus dr. Drees. „Wij zouden het echter niet hebben kunnen bereiken, indien de inspanning in ons land niet gepaard was gegaan met de bereidheid van velen om er op uit te trek ken en daardoor de bevolkingsdruk in ons land te verminderen en een bijdrage te leveren tot de steeds in betekenis toene mende internationale verbindingen van Nederland. Op het ogenblik rusten in de wereld de wapens. Onze Korea-strijders zijn terug gekeerd. Nog is geen blijvende ontspanning ingetreden maar er is grond voor de hoop, dat het besef welke ontstellende gevolgen een oorlog met de verbijsterende moderne vernietigingsmiddelen voor allen zou heb ben, de vrede in stand zal kunnen houden. Het samengaan van de vrije volken kan daarvoor van grote betekenis zijn. Nederland tracht op elk gebied van in ternationale samenwerking naar vermogen Met weinig gereserveerdheid en erg veel eeknal heeft Den Haag het Nieuwe Jaar ingeschoten. Op verscheidene plaatsen ging het wat al te hard en de politie heeft het niet gemakkelijk gehad bij haar pogingen de feestvreugde zo veel mogelijk binnen de perken te houden. Het extra detachement, dat bij zulke gelegenheden altijd klaar staat, werd met jeeps tussen branden en vechtpartijen heen en weer gestuurd. Heel wat Hagenaars werden weeens hun te wei nig ontziende feestvreugde in de kraag gepakt en naar een politiebureau gebracht meestal om er kort daarna met een standje weer uit te komen. Een dame kwam op het politiebureau haar mantel laten zien, die door vuurwerk oo verscheidene plaatsen was verbrand. Elders sneuvelde een ruit door dezelfde oorzaak. Ernstiger waren de gevolgen voor een dertienjarige knaap, die voor de ouderliike woning aan de zeekant met zijn vriendjes bezig was met het afsteken van vuurwerk. Er ontplofte een donderbus te vroeg, waar door hij een hoofdwond, ontvellingen en een bloeduitstorting aan de rechterhand kreeg. Hij moest naar het Juliana Kinder ziekenhuis worden gebracht. In de binnen stad werden verschillende lieden, die voor bijgangers met rotjes aan het schrikken maakten, door de politie meesenomen. In Loosduinen moest de politie, die daar niet zo sterk in aantal is, met erg veel tact optreden. Er werd met benzine naar agen ten gegooid. Enige straatlantaarns werden kapotgegooid. De politie kon nog biitiids oarti.ien kerstbomen en autobanden, die ter verbranding gereed lagen, weghalen. Ook balen stro en konijnenhokken lagen voor de brand klaar. Tn de Johannes Bildersstraat werd een elfjarig meisje blijkbaar zo aangestoken door het gedoe van de groteren, dat ze een brandend stuk papier in een P.T.T.-brie venbus gooide, met het gevolg dat drie brieven geheel en veertien gedeeltelijk verbrandden en andere schade liepen door het water, dat omwonenden met emmers in de bus stortten. Op een balcon in de Utrechtsestraat moest een agent met een oaar nannen water een begin van brand blussen: vuurwerk was namelijk op een kindepeluw gevallen, die op het balcon lag. Pater W. Loon zal ziin drukke werkzaam heden voor de Bond Zonder Naam op me disch advies gedurende twee maanden staken om rust te nemen. Omstreeks de helft van Maart zal hij deze weder opne men. Gedurende ziin rustkuur zal pater G. Tesser voor de Bond Zonder Naam zijn plaats innemen. Deze zal ook in de radio uitzending „Het Lichtbaken" het woord voeren. beter, maar verzuimden de schietkansen uit te buiten. Na de hervatting nam IEV, gesteund door de wind het initiatief en al na drie minu ten schoot J. de Reus uit een prachtige voorzet van rechtsbuiten D. de Reus keurig in (01). Vliegende Vogels kwam nu fel terug. De IEV-achterhoede, waarbij spil Berneveld uitstekend werk deed beperkte de aanvallen echter. In deze periode was A. C. Leering aan de andere kant doorge drongen tot het Vogels-doel, waar de doel man het harde schot niet klemvast had. Ondanks driemaal schieten tegen de lat werd de bal weggewerkt. Toch had IEV opnieuw succes toen J. de Reus vier minuten voor het einde de bal uit een hoekschop voor het Vogels-doel plaat ste en midvoor Buur de bal inschoot (02). een bijdrage te leveren. Dat het rijk zijn vertakkingen heeft in drie werelddelen en dat bovendien zovele energieke landgeno ten elders werkzaam zijn, verruimt het Nederlandse begrip voor de samenhang in de wereld en de mogelijkheid om verster king van die samenhang te bevorderen." „Moge 1955 verdere vooruitgang voor ons land en voor de wereld te zien geven en voor u allen een zegenrijk jaar zijn", zo besloot dr. Drees. LONDEN (United Press) George Gontsjarow, de Russische balletmeester, die vele beroemde ballerina's heeft opge leid, is Donderdag op 50-jarige leeftijd over leden. Hjj was kort voor Kerstmis geope reerd. Gontsjarow werd geboren in Rusland. Hij was balletmeester van het beroemde theater Marynsky. Omstreeks 1928 opende hij een balletschool in Sjanghai, samen met mevrouw Vera Wolkowa. Tijdens de Twee de Wereldoorlog werd de school verplaatst naar Hongkong en na de oorlog naar En geland. Gontsjarow heeft ook les gegeven in Ita lië en in Cuba. Al lijkt het wel zo. deze palmbomen te Miami in Florida zijn niet met sneeuw bedekt. Evenals de rest van het groen in deze foto zijn de bladen van de palmen wit uitgekomen omdat de fotograaf met infra-rood materiaal werkte. Al is deze foto dus eigenlijk bedrog, in elk geval stelt zij de bewoners van dit sprookjesachtige oord in Florida in de gelegenheid hun land onder de sneeuw te zien. In werkelijk heid zal dat vermoedelijk toch wel nooit het geval zijn. Ofschoon.... met het vreemde weer van onze dagen De kellner Jan Kuyper te Utrecht, die reisbonnen verzamelt om patiënten aan gratis reizen naar Davos te helpen, is thans „de wereld rond". Hij sloot het oude jaar namelijk af met een stand van 45.500 kilo meter of te wel 45 enkele reizen. Op Eerste Kerstdag had hij „nog maar" 30.000 kilo meter. (Van onze reieredacteur) De onderhandelingen tussen de Franse en Tunesische delegaties over de conven ties, die aan Tunesië beloofde interne autonomie moeten afgrenzen, stokken op een delicaat punt: de politie. Het officiële Franse standpunt is dat de veiligheid van Tunesië, die Frankrijk onder het protecto raatsverdrag moet garanderen, ook poli tiële bevoegdheden vereist. De Tunesiërs stellen dat interne zelfstandigheid een klucht zou zijn wanneer de autonome re gering niet over een politie-apparaat kan beschikken. Zij gaan er mee accoord dat Frankrijk politiële bevoegdheden behoudt, die buitenlandse agitatie, spionnage en dergelijke kan tegengaan, zij stemmen er zélfs mee in, dat de politie voorlopig onder een Franse directeur zal staan, maar eisen dat deze directeur verantwoording aan het Tunesische kabinet schuldig zal zijn. Hier tegen verzetten de Fransen zich. Zij zoe ken een formule, waarbij de resident- generaal een vinger in de pap houdt. Naast deze officiële argumenten zijn er ook emotionele. De Tunesiërs en dat geldt ook voor de delegatie-leden per soonlijk hebben allerminst aangename herinneringen aan het Franse politie apparaat. De delegatie heeft zich, wat de andere conventies aangaat, bijzonder in schikkelijk getoond, omdat zij haast wil maken met de onderhandelingen met het kabinet Mendès-France. Zo inschikkelijk zelfs dat zij al last, heeft met het machtige Tunesische vakverbond, dat haar niet ge heel zonder reden verwijt, dat de komen de interne autonomie niet zo autonoom is als zij wel heet. Om al deze redenen is het onwaarschijnlijk dat de Tunesische dele gatie zal toegeven op het punt van de politie. Zij zal aan het Tunesische volk niet een regeling kunnen „verkopen", waaronder het mogelijk zou zijn dat Tu nesiërs om politieke redenen door een Franse politieman worden gearresteerd. In alle objectiviteit bezien is de Franse oninschikkelijkheid moeilijk verdedigbaar. Inderdaad is interne autonomie zonder een eigen politie-apparaat een lege dop. Bo vendien zal Frankrijk in Tunesië over vol doende middelen beschikken om de Franse bevolking in het ergste geval door de ter plaatse gestationneerde troepen tegen machtsmisbruik van een Tunesische DJAKARTA (Reuter) Jawaharlal Nehroe, de minister-president van India, heeft tot de wereld een waarschuwing ge richt met het oog op de gevaren die haar bedreigen door proef-ontploffingen van atoom- en waterstofbommen. Op een pers conferentie, gehouden na het beëindigen van de bijeenkomst der vijf Colombo- landen zeide hij, dat dergelijke ontplof fingen de atmosfeer zouden kunnen be smetten en veel leed over de gehele we reld kunnen brengen. ..Wij allen aldus Nehroe weten, wat de geleerden over de oorlog zeggen. Een Franse Nobelprijs winnaar, prins Louis de Broglie, heeft verklaard en andere geleerden zeiden het eveneens dat een explosie van zes of zeven atoombommen de atmosfeer zou bederven." WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. politie te beschermen. En tenslotte: het Frans-Junesische gesprek is al zoveel ma len door te lang gerekte onderhandelingen spraak gelopen. Het huidige gunstige kli maat in Tunesië, test voor de gehele Franse Noord-Afrikaanse politiek, mag daardoor niet weer bedorven worden, zelfs niet uit vrees voor halsstarrige elementen in het Franse parlement. Aalsdijk, 1 v. Galveston n. Antwerpen. Abbekerk, 2 te Singapore. Adinda. 2 rede Priok. Adonis, 2 te Baltimore. Akkrumdijk, 1 v. Antwerpen n. Houston. Alamak, 31 v. Bombay n. Colombo. Albireo, 30 te Paranagua. Alblasseraijk, 31 te Antwerpen. Alehiba, 1 te Rotterdam. Alcyone, 31 v. Montevideo n. Santos. Alderamin, 31 v. Aden n. Karachi. Aletta, 3 te Pladju. Alhena, 31 v. Santos n. Ilheos: Alpherat, 31 v. Santos n. New York. Altair, pass. 1 Dover n. Las Palmac. Aludra, 1 te Rangoon. Amor, 1 te Algiers. Andijk. 31 te Rotterdam. Annenkerk, 31 te Hamburg. Arendsdijk, 2 te Antwerpen. Arendskerk, 2 te Port Said. Argos, 2 te Hamburg. Arkeldijk, 2 v. Antwerpen n. Ned Orleans. Armilla. 2 te Priok. Arnedijk, 2 te Liverpool. Abbedijk, 29 te New York. Amsteldijk, 30 te New Orleans. Amstelland, 31 te Amsterdam. Annenkerk. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Billiton, 2 te Portland (Oreg). Bin tang. 3 te Blak. Blitar, 3 te Aden. Bloemfontein, 1 v. Kaapstad n. Las Palmas. Borneo, 2 té Houston. Boschfontein, pass. 2 Str. Messina n. Port Said- Boskoop, 1 te Aruba. Breda, 2 te Rotterdam. Callislo, 31 v. Baltimore n. Lands End. Caltex The Hague, pass. 2 Kp. Bougaronie n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 1 te Rotterdam. Charis, 1 te La Guaira. Cleodora. 2 te Singapore. Cottica, 2 te Barbados. Daphnis, 2 te Laguaira. Delfland, 2 v. Las Palmas n. Amsterdam. Diemerdijk. 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Dordrecht, 31 te Antwerpen. Drente, pass, 2 Guardafui n. Belawan. Dul vend recht, 2 te New Orleans. Eendracht, pass. 2 Kp. Bon n. Gibraltar Elisabeth b, 2 te Corpus Christi. Enggano, 2 te Dubai. Eos. 1 te Venetië. Erinna, 2 te Singapore. Esso Amsterdam, 1 te Sidon. Felipes, 2 te Pladju. Friesland (SSM), 31 te Huelva. Gaasterkerk. 3 te Marseille. Gravelarvd, 1 te Santos. Groote Beer. pass. 31 Dakar n. Las Palmas. Groote Kerk. pass. 2 Gibraltar n. Duinkerken. Hat-hor, 2 te Lattakia Hector, 1 te Rotterdam. Heelsum, 31 v Mobile n. Savannah. Hermes, 2 te Antwerpen. Hilversum, 3 te Port Said. Hoogkerk, 2 te Las Palmas. Hydra, 2 te Paramaribo. Japara KRL31 te Basrah. Jupiter, 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Katelysia, pass 1 Gibraltar n. Tripolis. Kertosono. 31 v. Los Angeles San Francisco Kieldrecht, 1 v. Marseille n. Antwerpen. Kota Baroe, 2 te Por Said. Kota Gede. 1 v. Cheribon n. Semarang. Kota Inten, pass. 1 Pantelaria n. Alexandrië. Koratia, 31 v. Colombo n. Mena el Ahmadi. Laertes, 1 v. Malta n. Alexandrië. Langkoeas, 31 v. Casablanca r. Hallfax. Larenberg, 2 te Immingham. Lekhaven, pass. 1 Kp. Verdische n. Las Palmas Leopoldskerk pass. 2 Perim n Port Said. Libeity Bell. pass 2 Perim n. Suez. Lmge. 1 te Hamburg. Lissekerk, 31 te Rotterdam. Loenerkerk pass. 2 Finisterre n- Rotterdam Loosdrecht, tot 12 te Basrah. Lutterkerk, pass. 2 Malta n. Rotterdam. Limburg, 31 v. Port Said n. Napels. Lindekerk, 30 te Bremen. Maashaven, 31 te Bremen. Macoma, 2 v. Piraeus n. Malta. Madoera, pass. 2 Kp. Bon n. Beyrouth. Manoeran, 1 v. Southampton n. Marseille. Mapia, 31 v. Padang n. Aden. Mataram, 31 te Hoek van Hollandd verw naar Murena, 1 te Manilla verwacht. Maureen, 1 te Abo Meerkerk. 1 te Mombasa. Metula, pass 2 Sabang o. Singapore. Modjokerto. 1 v. Karachi n. Ummsaid. Maas, 28 te Constanza. Marsland, pass. 31 Brunsbiittel n. Kopenhagen Murena, 1 Jan. teManilla verwacht. Nestor. 1 v. Amsterdam n. Barbados. Noordam, 2 te New York. Notos, 31 te Amsterdam. Oberon, 31 v. New York n. Port au Prince. Ondina, 31 te Port Said. Oostkerk, pass. 2 Ouessant n. Antwerpen. Orestes, 2 te Antwerpen. Orion, 1 te Rotterdam. Overijsel, 31 te Rotterdam. Papendrecht, 1 te Aruba. Plagiola, 1 v. Curasao n. New York. Prins Maurits. pass. 1 Gibraltar n. Aden. Prins Willem III, pass. 2 Oporto n. Oslo. Polydorus, 31 te Amsterdam. Pygmalion, 30 te Amsterdam. Roggeveen, 2 te Kobe. Rijnland, 1 te Hamburg. Radja, 6 Jan. Oheribon verwacht. Roebiah, 31 te Rotterdam. Saidja, 31 v. Singapore n. Pladju. Salawati, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Salland, 31 te Montevideo. Sarangan, 1 te Port Elizabeth. Sohiedijik, 1 v. Newport Mon n. Londen. Sheratan. pass. 31 Perim n. Ummsaid. Sibajak, pass. 2 Guardafui n. Aden. Singkep, 1 te Basrah. Sliedrecht, pass. 31 Vlissingen n. Mena el Ahmadi Sloterdijk, 2 te Hamburg. SoestdijV 1 te Priok. sommel9dijk, 2 v. Boston n. New York. Stad Maastricht, 31 te Huelva. Stad Rotterdam. 1 v. Norfolk n. Gibraltar. Stad Schiedam, 2 te Rotterdam. Stentor, 1 te Curacao. Sumatra, pass. 1 Gibraltar n. Amsterdam. Sunetta, 31 v. Abadan. n. Colombo. Talisse, 3 te Suez. Tamo, 1 te Antwerpen. Tarakan, 1 te New York. Tegelberg, 1 v. Singapore n. Mauritius. Ternate, 1 te Rotterdam. Teucer, 1 te Amsterdam. Triton. 2 v. Amsterdam n. La Guaira. Tomori, 30 v. Penang n. Belawan. Trompenberg, 2 te Le Havre. Utrecht, pass. 31 Key West n. New York. Van Heutsz, 2 v. Hongkong n. Singapore. Van Riebeeek. 31 v. Priok n. Singapore. Waal, 2 v. Malta n. Alexandrië. Waterland, 2 te Ilheos. Weltevreden, 1 te Galveston. Westerdam, 2 Jan. te Rotterdam verwaoht. Westertoren, 2 te Thameshaven. Westland, pass. 2 St. Vincent n. Rio de Janeiro Woensd recht, 2 v. Stockholm n. Rotterdam. Wonogiri, 2 te Aden. Zonnewijk, 3 te Panama. Zeeland (KRL), 31 v. Alexandrië n. Halifax. Zeeland (SSM), 31 te Blyth. KLEINE VAART Adrn. Courbet, 31 v. Shoreham te Caen. Adm. Nelson, 31 v. Faerker te Stroood. Advent, 1 v. Rotterdam te Hamburg verw. Amigo, 31 v. Boston L. n. Maassluis. Arnoudspolder, 31 v. Oporto te R'dam verw. Anna, 31 v. Helsingborg te Rotterdam. Bab T, 28 te Zaandam. Alcetas, 31 v. Rotterdam n. Tanger. Anna b, vertr. 31 v. Swansea n. Rouaan. Breezand, 31 v. Harlingen te Rotterdam. Birmingham, 1 v. Harlingen n. Leith. Brinda, pass. 31 Vlissingen n. Duinkerken. Brouwersgracht, 31 v. Amsterdam te Londen. Continental, 31 v. Rotterdam te Rendsburg. Collhaven, pass. 1 Ouessant n. Casablanca. Coolsingel, 1 v. Swansea te Gent. verw. Claes Compaen, 1 v. Rotterdam n. Huil. Deneb, 1 v. Londen n. Duinkerken. Dollard, 1 v. Rotterdam n. Helsingborg. Depa, vertr. 1 v. Rotterdam n. Boston L. Draco, 30 v. Tarragona n. Alicante. Driebergen, vertr. 31 v. Calais n. Le Legue. Duiveland, 31 v. Rotterdam te Newcastle. Domburgh, 31 v. Londen te Rotterdam. Doklaan, 31 v. Kastrup te Bremen. Elsenburgh, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Duin kerken. Export II. 31 v. Londen te Rotterdam. Eibergen, 31 v.' Lissabon te I.eixoes. Elisa, 31 v. Garyton te Newport Mon verw. Ferocia, 1 v. Anwterpen n. Newcastle. Fiducia, vertr. 1 v. Boston n. Maassluis. Frejo, 31 te Rotterdam. Ferocia, 1 v. Antwerpen n. Newcastle. Frans Bohmer, 31 v. Rouaan te Bordeaux. Glory, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Grebbestroom, 31 v. Amsterdam n. Manchester. Hartel, vertr. 1 v. Portsmouth n. Jersey. Hast I, vertr. 2 v. Rotterdam n. Fecamp. Has III, 1 v. Rotterdam te Duinkerken. Heemraadsingel, 1 v. Brest te IJmuiden. Hoop op Zegen, 31 v. Skoghall te Rotterdam. Haaksbergen, vertr. 31 v. Whitehaven n. Nape's Hondsbosch, 31 v. Londen te Amsterdam. Ida Jacoba, 1 v. Hull n. Rotterdam. Koningshaven, pass. 31 Lissabon n. Belfast. Lydia, 1 v. Antwerpen te Manchester verw. Larix, 29 te Skoghall. Lucas Bols II, 31 v. Antwerpen n. Liverpool. Markab, 31 v. Delfzijl te Malmö verwacht. Matthew, 31 v. Beckton te BilHngham verw. Mercurius, 31 v. Portslade te Alloa verw. Merwehaven, vertr. 1 v. Duinkerken n. Casa blanca. Maria. 31 v. Skagen te Rotterdam. Maria Theresia, 2 v. Antwerpen te Oporto verw Metropole. pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Nassauhaven, vertr. 31 v. Antw. n. Trelleborg. Noord. 31 v. Rotterdam te Barton verw. Noorderlicht 31 v. Amsterdam te Rotterdam, Neeltje b. 31 v. Glasgow te Avoomouth. Pavo, 28 v. Gent n. Landskrona. Ponto, 27 te Zaandam. Ponza. 28 te Hargshamn. Peter Swenden, 31 v. Swansea te Rotterdam. Poortvliet, verm. 31 v. Rotterdam n. Vejle. Rapid, 31 v. Rouaan n. Rotterdam. Realta, 31 v. Parijs n. Malmö. Regina, pass. 31 Vlissingsn n. Antwerpen. Sambre, 31 v, Stockholm n. Kopenhagen. Sirius, verm. 31 v. Londen n. Duinkerken Soemba, 31 v Rotterdam te Vlaardingen. Spes, 31 v. Gent te Rotterdam. Sure. 31 v. Gent te Rotterdam Setas, pass. 31 Kiel-Holtenau n. Hull. Stientje Mensinga, 31 v Oo-irto te Sevilla. Tagri, 31 v. Rauma te Rotterdam. Tilly, 30 v. Gent n. Nantes. Vlieland, 31 v. Kiel n. Helsingborg. Viking, 31 te Liverpool. Westersingel, vertr. 1 v. Cork n. Gent. Westerpolder, vertr. 11 v. Antwerpen n. Lissa bon. Wickenburgh, pass. 31 Finisterre n. Casablanca Willy, 31 v. Zwijndrecht te Norresundby IJsel, 31 v. Le Havre te Rotterdam. Zanzibar, 31 v. Amsterdam n. Saru-borg. SLEEPVAART Blankenburgh. 30 v, Cuxhaven n. Delfzijl met zuiger. E'bro, 30 v. Brest n. IJmuiden met stoomsch'p Oceaan, 30 v. Cuxhaver. n. Basrah. Rode Zee, 30 140 m. otz Ceylon met stoomschip Tyne, 30 70 m. O.ZO. Kp. Hatteras.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10