Frankrijk lanceert nieuw plan voor Europese wapenpool Weerbericht Geen gunstige ontvangst in de partnerlanden Plannen in Brussel voor een nieuw regeringscentrum Stalins kinderen zouden in ongenade gevallen zijn Boven- nationale elementen komen terug Oppositie achtervolgt PMF zelfs op vacantie Hammarskjoeld en Tsjoe praatten 4 uur Massa-ontslag bij Jongerius Britse walvisvaarders worden beschermd Het woord is aan Beslissing zal nog deze maand vallen West Europa nog in greep van winter Scheepsbotsing in mistig Kanaal Oostenwind gaat, vorst blijft nog 69e JAARGANG No 154 ZATERDAG 8 JANUARI 1955 Italiaanse politie buitelde met fotografen over de grond Status der elf Amerikanen ter sprake Waarschuwing aan Chili, dat aanspraken doet gelden 299e JAARGANG No J Vassily en Svetland uit het openbare leven Waar ben ik? Toestand van de Paus bevredigend Scheepvaart en wegverkeer ondervinden hinder Britse kolenboot verloren gegaan Adenauer naar Baden- Baden met twee Saarplannen Weerrapport te i* H Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant e l s e r Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering heeft gisteren in de zes hoofdsteden der overige landen van de toekomstige West-Europese Unie Bonn, Brussel, Den Haag, Londen, Luxemburg en Rome een memorandum doen overhandigen inzake een wapen gemeenschap, die Parijs in het kader van de accoorden van Londen en Parijs aanvaard zou willen zien. Het eerste voorlopige project in deze richting van de hand van Mendès-France werd einde September in Londen op beleefde wijze afgewezen. Er werd toen echter op Frans aandringen besloten uat op 17 Januari in Parijs een conferentie van deskundigen bijeen zou komen, die het Franse plan in uitgewerkte vorm nader zou bestuderen. Het memorandum vormt de groncfslag voor deze conferentie. In dit nieuwe memorandum wordt re kening gehouden zowel met de critiek die de zes ministers met mr. Beyen voor op in Londen tegenover Mendès-France hebben geuit, als met de op- en aanmer kingen die bij de jongste debatten in het Franse parlement over de accoorden van Parijs zijn gemaakt. Zo heeft Frankrijk, om de andere landen tegemoet te komen, een vrij langdurige aanloopperiode ont worpen, zodat de eigenlijke wapengemeen schap pas op 1 Januari 1957 in werking zou treden. Als een gebaar jegens de Franse „Europeanen" is een dosis boven- nationaliteit in het plan opgenomen. Deze boven-nationaliteit bleek bij de jongste kamerdebatten zelfs de Gaullistische woordvoerder Soustelle geen bezwaren te ontlokken. Van die kentering vindt men in het nieuwe memorandum dus de neer slag. In het kort komt het jongste Franse plan er op neer dat aan de Europese wapenge meenschap zowel de verdeling van Ameri kaanse wapens als het toezicht op en de productie van oorlogsmateriaal in Europa zal worden opgedragen. Een raad van mi nisters zou de belangrijkste beslissingen nemen en bij die beslissingen zouden alle zeven leden zich neerleggen, zodra zich een meerderheid van vijf stemmen heeft gevormd. Naast de raad van ministers wordt dan nog een permanente raad van deskundigen voorgesteld. Wat het karakter van laatstgenoemd orgaan aangaat, worden in dit memoran dum twee mogelijkheden geopperd. Ofwel een lichaam van nationale functionarissen, die met tweederde meerderheid besluiten nemen op het terrein van hun bevoegdheid ofwel een commissariaat van boven-natio- nale samenstelling mij spreekt van col legiale autoriteit waarvan de leden af stand van hun nationale paspoort zouden doen. Frankrijk zou graag zien, ofschoon die wensen niet in het memorandum met zoveel woorden worden uitgedrukt, dat een Fransman tot president werd uitgeroepen. Tussen de regels door zou verder te ver staan zijn gegeven dat de voorkeur van de regering-Mendès-France uitgaat naar de tweede oplossing, waarmede de integratie politiek van Schuman zou kunnen worden voortgezet. Een verschil met het oorspron kelijke voorstel is voorts nog dat er in dit nieuwe document geen enkel element van discriminatie* jegens Duitsland valt aan te wijzen. Zo zouden de wapens in alle lan den, ook in Groot-Brittannië, geproduceerd worden, ofschoon met strategische omstan digheden wel rekening zal worden gehou den. De eerste reacties op dit nieuwe voorstel zijn voor Frankrijk niet bijzonder bemoe digend. Londen heeft onmiddellijk laten POSITANO (Reuter) De Franse minister-president Mendès-France, op zoek naar een rustig weekeinde in het idylli sche Italiaanse vissersdorpje Fositano aan de Golf van Salerno, is Vrijdag bijna de gehele dag door regen en fotografen in zijn hotel „gevangen gehouden". Terwijl hij neerslachtig door het ven ster van zijn appartement naar de regen stond te kijken, merkte de Franse premier tegen de hoteleigenaar op: „Zelfs de zon is in de oppositie.maar aan oppositie ben ik gewend". Toen de regen een ogenblik ophield, be sloot de premier met zijn vrouw door het steile dorpsstraatje maar het nabije strand te wandelen. Toen zij buiten kwamen werden zij onmiddellijk omringd door een groep Italiaanse persfotografen en Ita liaanse politie-agenten wierpen zich meteen op de fotografen en vielen samen met hen tegen de grond. Nadat de Franse premier had beloofd dat hij voor zijn ver trek zou poseren, werd hij met rust gela ten. Rond de appartementen van de Franse premier is een „stille zóne" ingesteld. De aangrenzende appartementen zijn leeg en de hotelbedienden lopen op hun tenen, als zij de kamers van de premier passeren. In en buiten het hotel bevindt zich een aantal politiemannen die de wacht hebben be trokken. Men verwacht, dat Mendès-France zioh Maandag naar Rome zal begeven voor be sprekingen over de Europese „wapen- pool" en economische problemen. Woens dag zal hij waarschijnlijk door de Paus in particuliere audiëntie worden ontvangen. Vandaag zou in de Italiaanse hoofdstad een uit zes m?.*n bestaande delegatie van Franse autoriteiten arriveren om. samen met Italiaanse autoriteiten, voorbereidin gen te treffen voor de komende politieke besprekingen. weten dat het voor boven-nationale expe rimenten nog steeds niets voelt. Brussel is zwijgzaam, maar schijnt een tegenvoorstel achter de hand te houden. Den Haag heeft nogmaals doen blijken dat, volgens mi nister Beyen, boven-nationaliteit niet in de West-Europese Unie past. In Parijs ver moedt men dat de Benelux bevreesd is voor een Frans-Duitse hegemonie, maar tij dens zijn jongste verblijf in Parijs heeft minister Beyen ons verklaard, dat zijn be zwaren van zuiver principiële aard zijn en dat hij aan overwegingen van nationaal belang nog niet was toegekomen. En zelfs Bonn, waarop Parijs zijn hoop vooral ge vestigd had, laat bedenkingen horen, die vooral door industriële kringen schijnen te worden ingegeven. Tenslotte heeft Washington tot dusverre geweigerd de distributie van wapentuig aan een toekomstig Europees orgaan over te dragen. De Amerikanen willen zelf uitmaken met welke hoeveelheden wapens de verschillende Europese landen begif tigd zullen worden. Alleen Rome, waar Mendès-France een officieel bezoek zal afleggen, moet het nieuwe Franse project welgezind zijn. Overigens zal de Europese wapengemeenschap een der voornaamste PEKING (United Press) Dag Ham marskjoeld, secretaris-generaal van de UNO, en Tsjoe En Lai, premier van de Chinese volksrepubliek, hebben Vrijdag weer bijna vier uren geconfereerd over de elf Amerikaanse vliegers die wegens be weerde spionnage in China zijn veroor deeld en nu gevangenisstraffen uitzitten. Uit de omstandigheid dat twee deskun digen op het gebied van internationaal recht hun eerste bespreking bijwoonden, valt op te maken dat van gedachten is ge wisseld over de status van de veroordeel de Amerikaanse vliegers. Aan 500 personeelsleden van J. Jonge rius Carrosserie en Constructiebedrijf N.V. te Utrecht is ontslag aangezegd. Vier honderd man behoeven aanstaande Maandag niet meer terug te komen, ter wijl een 100-tal personeelsleden voorlopig nog blijft werken om de lopende orders af te werken. Doch ook hun is ontslag aange zegd. De N.V. Jongerius is enige tijd geleden in staat van faillissement verklaard, na ge ruime tijd surseance van betaling te heb ben gehad. Naar van de zijde van de curatoren in dit faillissement vernomen wordt, is dit massa-ontslag de enige methode om uit de moeilijkheden te geraken, nadat pogingen om het bedrijf te verkopen hebben gefaald. agenda-punten vormen, die Mendès- France zowel in Rome als in Baden-Ba den (met dr. Adenauer) zal bespreken. De Quai d'Orsay heeft al laten door schemeren dat het plan eventueel ook in kleiner verband kan worden uitgevoerd. Men spreekt van zeven, zes, vijf, vier, drie en zelfs van twee partners. De Franse tegenstanders van de rege ring-Mendès-France beschuldigen de pre mier er al van dat hij alleen een platoni sche geste jegens de Franse Europeanen heeft willen maken om zo de beschuldiging te weerleggen dat hij deze zomer bewust de E.V.G. ten val heeft gebracht. Het nieu we plan wordt van officiële Franse zijde namelijk als veel radicaler voorgesteld van Europees standpunt bezien dan wij len de Europese Verdedigings Gemeen schap. Hoe het zij: de conferentie te Parijs zal wel de nodige moeite hebben om tot enig compromis te komen, zelfs om een basis te leggen voor een minimum aan we derzijds begrip. De Britse koninklijke marine zal elk Brits schip, dat op walvisvaart aan de Zuidpool wordt lastig gevallen, steun ver lenen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Marine heeft dit bekend gemaakt in een commentaar op een ver klaring van het ministerie van Buiten landse Zaken van Chili, dat de strook van 200 mijl (ongeveer 360 km) die dat land beschouwt als territoriale wateren, zowel voor het Zuidpoolgebied, als langs de kust aan de Grote Oceaan geldt. Deze verklaring had in Britse scheep vaartkringen vrees gewekt, dat Chileense oorlogsschepen mogelijk een poging zou den doen Britse walvisvaarders aan te houden op dezelfde manier, als Peru on langs de walvisvloot van Onassis heeft aangehouden. De woordvoerder zeide ech ter, dat Groot-Brittannië niet van plan was het „Zuidpool-bestand" te schenden. Op basis van deze overeenkomst hebben Groot-Brittannië, Argentinië en Chili op zich genomen gedurende het visseizoen niet meer oorlogsschepen naar de Zuid pool te zenden dan „gebruikelijk" was. Het walvisseizoen is Vrijdag geopend. Uit gezaghebbende krin wordt echter vernomen dat de Britse regering haar houding met betrekking tot het „Zuid pool-bestand" zou herzien, indien Britse walvisvaarders zouden worden bedreigd door de Chileense marine. In het Zuid poolgebied bevinden zich dit seizoen ex pedities van twee Britse en één Zuid- Afrikaanse walvisvaartmaatschappij. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ La Rochefoucauld: Het is gemakkelijker de mens in het algemeen te kennen dan één mens in het bijzonder. Evenals andere jaren hebben ook nu weer de Haarlemmers hun ontluisterde kerst bomen in as gelegd. Vrijdagavond laaiden op een achttal plaatsen de vuren hoog op. Vele Haarlemmers, vooral de -jeugd, trotseerden de koude windvlagen en schaarden zich rond de hoge brandstapels, die de omgeving in een helle gloed zetten. Op boven staande foto ziet men de kerstbooomverbranding in Oud-Schoten. (Van onze correspondent in Brussel) In Brussel bestaan plannen om de rege ringsgebouwen in de Wetstraat en de elders in de stad verspreide rijksgebouwen te ver laten en ze te vervangen door een „cité administrative," of regeringswijk. Dit rijkscentrum zou een geheel nieuw com plex van ultra-moderne gebouwen wor den voor alle ministeries en de diensten zouden niet langer over tientallen gebou wen verspreid liggen. Premier Van Acker die zich met deze zaak bezig houdt heeft aan de dienst der rijksgebouwen ontwerpen gevraagd. In een recent verslag van een speciale commissie is gewag gemaakt van de erbar melijke toestand van de Brusselse rijksge bouwen. Sommige kunnen ieder ogenblik ineenstorten en de meeste zijn overbevolkt. Daar de Staat de meeste van die gebouwen huUrt, zo* de oprichting van een rijkscen trum verantwoord zijn. Naar wordt ver nomen zou het nieuwe centrum kunnen worden gebouwd op de terreinen van de Brusselse jaarbeurs bij het Heyzelstation, of men zou een voormalig militair exer citieveld te Etterbeek, een Brusselse voor stad, kunnen gebruiken, ofwel de vrij komende ruimte van het station, dat wordt afgebroken. (Dit eerste Brusselse station netje aan de Groene Dreef werd gebouwd WASHINGTON zijn aanwijzingen (United Press) Er dat de zoon van Josef Stalin, Vassili, het slachtoffer is geworden van dezelfde zuiveringsactie, die aan de Russische politiechef Lavrenti P. Beria het leven heeft gekost. Over het lot van de jonge Stalin wordt gegist sinds zijn laatste verschijning in het openbaar 9 Maart 1953, toen hij als slippendrager fungeerde bij de teraardebestelling van zijn vader. Men beschikt niet over de bevestiging van de berichten uit Wenen, volgens welke de jonge Stalin kortgeleden omgekomen zou zijn in een gevangenkamp in Siberië. In dezelfde berichten werd gezegd dat Vas- sily's zuster, Svetlana, uit Moskou verban nen is door Malenkov en de zijnen. Maar de ingewijden zouden het in het geheel niet vreemd vinden als de jonge Stalin in moei- Hoewel het ijs niet van al te beste kwaliteit was, heeft de jeugd van Velsen zich gisteren uitstekend vermaakt op de zo mooi in het centrum van IJmuiden gelegen ijsbaan in het Moerbergplantsoen bij de Kennemerlaan. De leerlingen van de scholen hadden ijsvrij gekregen om op IJmuidens enige ijsbaan de schaatsen onder te binden en de eerste slagen in het winterseizoen te wagen. De ouderen moesten toekijken; de baan was alleen bestemd voor de jeugd en hield zich uitstekend. Van gemeentewege is daarom besloten de nieuwe ijsbaan Zaterdagavond en Zondagmiddag voor vol wassenen tegen een geringe betaling open te stellen. Tenminste als de vorst aan houdt. Er worden besprekingen met het P.E.N. gevoerd de baan Zaterdagavond te verlichten. lijkheden was gekomen nadat het stoffelijk overschot van zijn vader was bijgezet op het Rode Plein. Vassily Stalin, gehuwd en vader van twee kinderen, was luitenant-generaal bij de luchtmacht toen zijn vader op 5 Maart 1953 stierf. Hij had de naam een ijdel en luid ruchtig man te zijn. Hij zou bovendien ver slaafd zijn aan de drank en nog tal van andere ondeugden bezitten. Ondanks die reputatie bleef hij belast met de leiding van de grootscheepse luchtmachtdemonstraties boven Moskou. Evenals zijn vader was hij kort van gestalte, maar verder toonde hij weinig uiterlijke gelijkenis met Stalin. Hoewel men Vassily niet meer in het openbaar heeft gezien sedert de begrafenis plechtigheid, is het mogelijk dat hij in de gratie is gebleven tot Juni 1953, toen Beria werd gearresteerd. Het was bekend dat Vassily en Beria met elkaar bevriend waren, zoals laatstgenoemde eenmaal de vertrouweling van Josef Stalin was. Diplomaten zijn in het bezit gekomen van niet bevestigde berichten, volgens welke Vassily's zuster Svetlana in Augustus 1953 de mededeling heeft gekregen dat haar broer naar een „verbeteringskamp" in Siberië was gestuurd. In dezelfde onbeves tigde berichten werd gezegd dat de jonge Stalin in moeilijkheden was geraakt omdat hij in het openbaar twijfel had uitgespro ken over de natuur.lijke dood van zijn vader. Ook circuleert een onbevestigd be richt dat Stalin Jr. op een lagere post is gezet bij de Sovjet-strijdkrachten in het Verre Oosten. acoccoixoc«/xx»oooocic«Dooocooocoocooo(XX30ooooocioooociooc BRUSSEL (ANP) Een verslagge ver van het Belgische blad ,.De Vooruit" vertelt de volgende anecdote over de minister van Buitenlandse Zaken, Paul 8 Henri Spaak. „U reist zeker veel?", zo vroeg de journalist om zijn interview leiden. ..Zoveel dat ik vandaag moet zijn", was het wederwoord van Spaak, die plotse ling koortsachtig in zijn agenda begon te zoeken. „Dan wilt u nu waarschijnlijk nagaan, waar u straks zult zijn", merk te de verslaggever discreet op. „Neen, antwoordde Spaak met een glimlach. „Ik vraag me nu af waar ik op het ogenblik eigenlijk ben x in te zelfs op drie plaatsen Naar in Vaticaanstad verluidt, is de Paus genezen van een lichte *'erkoudheid, waaraan hij enkele dagen heeft geleden. Vrijdag kreeg hij wedeiom een bloed transfusie. in.... 1835. Van de Groene Dreef vertrok de eerste trein naar Mechelen met de „fan tastische" snelheid van 30 kilometer per uur). Deze drie terreinen hebben als vestigings plaatsen van de regeringswijk voor- en na delen. Het oefenplein van Etterbeek en de Heyzel zijn ver van het centrum en van de stations gelegen, terwijl de Groene Dreef, die in het centrum ligt, te klein is. Boven dien zal in de eerstkomende jaren het helicoptervliegveld aldaar worden uitge breid. In de Wetstraat zouden slechts enkele gebouwen bezet blijven: de diensten van de minister-president, het departement van Buitenlandse Zaken, een gebouw voor de Benelux-conferenties en de diensten van het parlement. Deze historische wijk van de Belgische hoofdstad zou grondig worden gewijzigd. De Wetstraat is een van de slag adres der hoofdstad. Dagelijks trekken dui zenden ambtenaren door de „Rue de la Loi" naar een van de tientallen gebouwen, waarin de Staat zijn centrale besturen ves tigde. Wordt de Cité een feit, dan zal de hoofdstad er een nieuwe wijk bij krijgen. Overdag zou zij bewoond worden door 20.000 a 30.000 ambtenaren, maar 's avonds en op de Zon- en feestdagen zou het er stil zijn. Dit is een van de voornaamste bezwa ren van de stedelijke autoriteiten tegen de Cité. De winkels, café's en restaurants zou den hun cliëntèle van ambtenaren kwijt raken omdat de Heyzel en Etterbeek te ver van het centrum zijn gelegen. Het schijnt dat premier Van Acker met zijn plannen ernst maakt, hoewel het publiek over het algemeen nog niet gelooft dat die voor nemens werkelijkheid zullen worden. Tegen het einde van deze maand zou de beslissing vallen waar en wanneer met de bouw van het rijkscentrum een aanvang zal worden gemaakt. PARIJS (Reuter) West-Europa en Scandinavië bevinden zich nog steeds in de greep van Koning Winter en slechts op en kele plaatsen is de harde vorst iets afge nomen. In Zwitserland is de wintersport in volle gang, maar ski-enthousiasten zijn gewaar schuwd dat boven de 2500 meter gevaar bestaat voor harde, gladde stukken, ver oorzaakt door bevroren sneeuw. In Noord-Zweden, nabjj Sundsvall, is een man van 60 jaar het slachtoffer geworden van de koude. Hij is doodgevroren. Als gevolg van de vorst is het scheep vaartverkeer op de Oost-Duitse kanalen ge stremd. In West-Berljjn was de tempera tuur Vrijdag zeven graden Celsius onder nul. Het dikste sneeuwtapijt ligt in Innsbruck Seegrube (170 centimeter) en de laagste temperatuur in Oostenrijk, acht graden Celsius onder nul, werd genoteerd in Som mering (Beneden-Oostenrijk). Zuid-België had voor de derde achtereen volgende dag last van ijzel. Het verkeer ondervond ernstige stagnatie. In Oost-Frankrijk was het weg- en trein verkeer Vrijdag nog steeds gestremd. Dooi aan de bovenloop van de rivier de Rhóne heeft enige overstromingen veroorzaakt. Hittegolf in Argentinië Terwijl millioenen Europeanen huiverend in hun jaskragen wegdoken, heeft men Vrijdag in Santa Rosa, in de provincie Eva Peron, 114,3 graad Fahrenheit geme ten de hoogste temperatuur, die ooit in Argentinië geregistreerd is. Het hele land heeft trouwens te kampen met een hittegolf, zoals er in vele jaren geen is voorgekomen. In Buenos Aires was het „nog maar" 97 graden, maar er worden voor deze stad hogere temperaturen voor speld. In verschillende steden kwam het kwik boven de 110 graden uit. De politie heeft gemeld, dat 274 perso nen in de overvolle badplaatsen zich we gens zonnesteek, zonnebrand en dergelijke onder medische behandeling hebben moe ten stellen. De Engelse kolenboot „Lanarkbrook" is het slachtoffer geworden van de mist in het Kanaal. Het schip, dat met 1400 ton kolen op weg was naar Londen, is in de monding van de Seine in botsing gekomen met de „Artesian", een Frans schip. In de loop van de nacht moest de bemanning de „Lanarkbrook", een scheepje van 982 ton, verlaten. Het schip is waarschijnlijk ver loren. Een ander Engels vrachtschip, de 2400 ton metende vrachtvaarder „Sairwood Oak", strandde Vrijdag nabij Dinard. Sleepboten trachten het schip vlot te krij gen. BONN (Reuter) In Bonn verluidt dat bondskanselier Adenauer, als hij Zaterdag voor twee weken naar zijn vacantie- verblijf in het Zwarte Woud vertrekt, twee voorstellen over Saarland bij zich zal hebben, die hij wil voorleggen aan premier Mendès-France van Frankrijk, als hij deze Vrijdag in Baden-Baden ontmoet voor een bespreking over de accoorden van Parijs en de Frans-Duitse Saar-over- eenkomst. Het ene voorstel bevat bijzonderheden over de te houden volksstemming in Saar land. Het tweede gaat over de bevoegd heden van de neutrale commissaris die voor dit gebied zal worden aangesteld. De voorstellen houden geen wijziging in van de in October bereikte Saar-overeenkomst, doch bevatten slechts de maatregelen voor uitvoering ervan, aldus is in gezaghebben de Duitse kringen verklaard. Ondanks het verdwijnen van een hogedruk- gebied boven Scandinavië heeft de vorst zich met Oostenwinden de afgelopen dagen kun nen handhaven. De Oostenwind bleef nog waaien omdat de luchtdruk in de Golf van Biskaye en het Westelijk deel van de Middel landse Zee laag bleef. Boven de Noordzee handhaafde zich bovendien een rug van hoge luchtdruk. In deze toestand komen nu echter veranderingen. De rug van hoge druk neemt in betekenis af en boven Frankrijk stijgen de barometers. Hierdoor verdwijnt de Oosten wind, waardoor aan de aanvoer van. koude lucht uit Duitsland een einde komt. In ons land is er nu tijdelijk weinig wind. Zolang de wind zwak blijft kan de vorst zich nog handhaven. Er is daarom komende 24 uur nog weinig verandering in de vorsttoestand te ver wachten. (van hedenmorgen 7 uur) weers- co es tand C rs 3 s s 12 Iïï 8 5* r- ZS Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen j Amsterdam 1 Brussel Parys Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome geheel bew. licht bew. nevel geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. mist geheel bew? nevel regen sneeuw motsneeuw nevel mist nevel nevel geheel bew. mist nevel half bew. NW 4 windstil windstil NNW 3 ONO 3 ONO 8 NO 4 NNW 3 NNW 3 NO NW 2 ONO 3 O 3 NO 4 windstil WNW 2 windstil O 1 ZO 2 windstil ZZO 8 -8 0,3 -6 0,1 -5 0 -3 0 2 0 -4 0 -4 0,2 7 23 -5 0,2 -7 0,1 -7 0 -6 0 -3 0 -1 0 3 7 -1 0,1 -6 0 10 18 Neerslag laatste 14 uur. xooooooca5ooocecoooooc*3ooocoxo?-»!w»x*xioco ZUIDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Overwegend droog en nevelig weer met veel bewolking. Aanvankelijk weinig wind, later zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Van nacht overwegend lichte vorst. Mor genmiddag temperaturen om het vries punt 9 Januari Zon op 8.48 uur. onder 16.50 uur. Maan op 18.26 uur, onder 9.12 uur. 10 Januari Zon op 8.48 uur, onder 16.51 uur. Maan op 19.47 uur. onder 9.37 uur. Maanstanden 15 Jan. 23.13 uur: Laatste kwartier 24 Jan. 2.06 uur: Nieuwe maan 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 Januari Hoog water: 3.13 en 15.32 uur. Laag water: 11.15 en 23.40 uur. Zondag 9 Januari Hoog water: 4.03 en 16.20 uur. Laag water: 12.08 en uur. Maandag 10 Januari Hoog water: 4.50 en 17.03 uur. Laag water: 0.31 en 12.53 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1