VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 Figaro's bestreden elkaar op schaar en krultang „DE PARTICULIER SECRETARIS" DEKKLEDEN SINATRAN Zilveren centrale-man J. W. v. d. Berg gehuldigd Honderdvijftig brandweer jaren K. van Veelen BIJ HOOGOVENS Sleepboot „Noord-Holland" naar Mobile Bankbiljettencirculatie is gedaald Stijgend electriciteits- verbruik in Nederland Ledervvarenbeurs te Utrecht Burgerlijke stand Velsen Onderlinge competitie bij damclub „Sportief" Scheepvaart F AM. FILMAVOND vol gezondheid WOENSDAG 19 JANUARI 1955 Het ruime schaftlokaal van de Hoogovens verleende ditmaal gastvrijhei# aan de in grote getale opgekomen medewerkers van de Centrale, die allen wilden deelnemen can de huldiging van de heer J. W. van den Burg, opzichter van de Onderhouds- en reparatiedienst van deze afdeling, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Prof. dr. J. F. ten Doesschate was de woordvoerder namens de directie, die de erkentelijkheid uitsprak voor jubilaris' ja renlange plichtsbetrachting en hem hierbij de gebruikelijke jubileum-enveloppe over handigde. De hoofdingenieur van de Zuidfabrieken, ir. J. Rijkeboer, merkte in zijn hartelijke rede op, dat er bij het bedrijf veel zilveren jubilea worden gevierd, maar niettemin kan er nooit van een sleur worden gespro ken, want telkens weer betekent een zo lang dienstbetoon, dat er tussen het bedrijf en de jubilaris een band is gegroeid, die gebaseerd is op wederzijdse waardering. Spreker besloot zijn rede met ook me vrouw Van den Burg in de'hulde te be trekken, hetgeen ook door de volgende sprekers zou worden gedaan. Vervolgens betrad de chef van de Cen trale, de heer C. Goudswaard, het podium Het is een veilig gevoel te weten, zeide hij, dat de machines voor hun onderhoud in handen zijn van een vakkundig en ver trouwd man. De productie van stoom is hel belangrijk voor het bedrijf, zodat stag natie moeilijkheden zou opleveren. De Centrale heeft zich in de loop der jaren sterk uitgebreid, onlangs is ook nog de Hogedruk centrale geopend, maar telkens heeft de jubilaris zich met een opvallend gemak aan alle veranderingen aangepast en ook de nieuwe machines uit en te na leren kennen. De heer Goudswaard besloot zijn woorden met het uitreiken van het ver erend getuigschrift en het gedenkbord der Maatschappij. De heer R. Stremmelaar, chef-machinist, sprak namens de vrienden en de collega's van de jubilaris, die hem hebben leren waarderen als een prettig mens. Jubilaris' gevoel voor humor is vaak een stimulans geweest voor zijn medewerkers als er onder moeilijke omstandigheden doorgezet moest worden. Namens de collega's overhandigde spreker hun jubileum-geschenk: gordijn stof. Na een muzikaal intermezzo door de heren F. van Loenen en J. Oudhof, die als ware mondorgel-virtuozen de zaal tot opge wekte samenzang brachten, trad ir. A. K. Vroege, bedrijfsleider van de afdeling hoog ovens, voor het sprekersgestoelte. Ook hij gewaagde van zijn bewondering voor het vakmanschap en de nauwkeurigheid van de jubilaris, die immer rustig en verzekerd zijn werk doet. De huidige chef van de stencilafdeling de heer C. H. J. Blauw was vroeger een OPSLAGPLAATS IN VELSEN-NOORD. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van 18 Januari vergunning inge volge de Hinderwet is verleend aan P. den Plollander te Haarlem, tot het oprichten van een opslagplaats voor papier, lompen en metalen in het perceel Grote Hout- of Koningsweg 354 te Velsen-Noord. De IJmuidense sleepboot „Noordholland" van N.V. Bureau Wijsmuller, onder com mando van kapitein H. v. d. Burg, is Zater dag van het „stormstation" Ferrol aan de Noordkust van Spanje vertrokken naar collega van de jubilaris en aan die tijd haalde hij enkele herinneringen op, die voor het merendeel vervat waren in een feestgedicht, dat de aanwezigen meermalen hartelijk gelach ontlokte. Een bloemstuk voor mevrouw Van den Burg besloot zijn woorden. Namens de werkplaats sprak de heer C. Boon, die de waardering van de collega's uitdrukte door de jubilaris een door hen vervaardigde „ideale" turbo-generator aan te bieden. Een fraai model van de bestaande machine, doch met in zijn binnenwerk ..geurig kruid". Hierna sprak de heer R. Beyerman namens het jubileumfonds en hij verblijdde de jubilaris met een fraai polshorloge, dat hij van een geestige speech vergezeld deed gaan. De rij van sprekers werd besloten door de humorist van de af deling hoogovens, de heer S. de Vreeze, die op de van hem bekende manier een feest lied voordroeg, waarin op grappige wijze verschillende voorvallen uit jubilaris' leven werden opgehaald. - Weekstaat Ned. Bank Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank blijkt dat de bankbiljettencirculatie opnieuw een vermindering te zien geeft en wel met f 59 millioen tot f 3.454 mil- lioen. Klaarblijkelijk is dit geld bij de schatkist terecht gekomen. Het rijk zag althans zijn tegoed met f 73 millioen ver sterkt tot f 620 millioen. De banken daar entegen zagen haar saldo verminderen met f 13 millioen tot f 600 millioen. Dit bedrag ligt nog ruim boven het verplichte minimum, dat zij bij de centrale bank renteloos moeten aanhouden. Deze week zal beslist worden of dit minimum, dat men thans op circa f 500 millioen taxeert, op dit peil zal worden gehandhaafd, dit laatste wegens de storting op de nieuwe staatslening per 1 Februari. De netto deviezenreserve is opnieuw gestegen, ditmaal met f 28 millioen tot f 1.702 millioen. De goudvoorraad bleef onveranderd met f 3.014 millioen. Goud en deviezen tezamen belopen dus f 4.716 millioen, waarmede het na-oorlogse re cord van de vorige week (f 4.688 mil lioen) is verbeterd. MORGEN ZIJN ER zes feestvarkens onder Velsens brandweerlieden: zes leden van dit corps, die een kwart eeuw lang de grootste vijanden waren van de rode haan, op welke uren en welke plaats die ook probeerde te kraaien. Brandmeester le klas J. Borst en brandwacht le klas Th. v. Oeffelen, beiden goede bekenden in IJmuiden, herdachten in feite al op 1 October de heuglijke dag van hun indiensttreding; M. M. v. d. Horst, brandmeester in Velsen-Noord en M. J. v. d. Heuvel, onderbrandmeester zijn met hoofdbrandmeester C. Roozemeijer op de le Januari, nu 25 jaar geleden, in dienst van de brandweer gekomen. En tenslotte vierde ook A. Boone, brandmeester in Santpoort, op de ferste dag van het nieuwe jaar zijn zilveren jubileum in feite al. Dat al deze gedenkwaardige data zijn samengekomen op de dag van morgen, is te danken aan de eensgezindheid in Vel sens corps, waarvan vooral de kern een sterke binding kent: deze anderhalve eeuw aan brandweer-dienstjaren zal Donder dagavond beklonken worden met een feest in „Velserend", dat na acht uur de hele schare bijeenbrengt voor officieel en offi cieus huldebetoon. De heer Borst, die evenals zijn vijf col legae de kwart eeuw ontwikkeling der Velsense brandweer van het oude Fiat spuitje tot het moderne arsenaal van thans meemaakte, heeft ons het een en ander verteld uit deze jaren. Ook van die ene grote brand uit zijn welgevulde herinne ring: de brand bij „Keesje", het meubel magazijn van v. Praag in de Prins Hen drikstraat. Dat brandde op een kwade zo merse dag tot de grond toe af en het was een zware brand, die heel IJmuiden uit huis haalde. Gelukkig maar, want het corps van een handjevol brandweerlieden kon toen best wat steun uit de burgerij gebruiken en er is die dag geholpen, om „Keesje" te redden. Het mocht niet baten. In de kwart eeuw is er heel wat afge brand in Velsen. Niet in het minst tijdens de laatste oorlog: menigmaal hebben de mannen onder de autospuit gelegen, als tijdens de blussing van de zoveelste ver moeiende pakhuisbrand aan Zuid- of Noordzij de vliegtuigen overgierden en hun macabere mitrailleur-regen over IJmuiden lieten ratelen. Kort daarop is de boerderij van Van Schoo in de Hofgeest af gebrand. Met twintig stuks vee. Andere grote branden? TjaSinjewel, Van Gel der. Maar bij alles wat gelijk bleef, brand is tenslotte een elementair nevenverschijn sel van de menschelijke beschaving de risico's veranderden. Acetyleen, benzine, propaan: ze zetten de brandweermannen voor geheel nieuwe problemen. Er is nog iets veranderd: de beloning voor de vrij willigers, die vroeger 50.per jaar be droeg, maar nu naar het vijfvoud is geste- op een bedrijf kan lijken. Gelukkig is de Duitse roof hersteld: Vel sen heeft een pracht van een nieuw ap paraat teruggekregen: 3 autospuiten en twee ladderwagens. Om van de BB-diesel- spuiten nog maar niet eens te reppen. Waar- vroeger 12 man uitrukte, kan er nu met 50 man tegen het vuur gevochten worden. De sport van vroeger gaat er wel wat af, maar deze tijd vraagt nu eenmaal in de eerste plaats efficiency. Morgen zal de heer Borst 61 jaar oud en nog altijd volledig één met de brand weer, die hij nauwelijks als nevenfunctie ziet naast zijn normale post als hoofd machinist in het filtergebouw van het wa terleidingbedrijf temidden zijner colle ga's gehuldigd worden voor een dienst, die hem al die vijfentwintig jaren een groots stuk bevrediging heeft geschonken. Hem en zijn vrouw trouwens ook want als de baas achter de sirene naar de bedreigde plek snelt, blijft mevrouw Helena Borst thuis, aan de telefoon. Straks komt er wel rust, en tijd voor de oude pluimvee-liefhebberij, maar eerlijk gezegd moet de brandmeester daar nog niet aan denken. Hij blust liever een brand dan zijn eigen energie. Het verbruik van electrische energie in ons land beweegt zich nog steeds in sterk opgaande lijn. Bedroeg in 1946 de afgifte aan het openbare net 2,7 milliard kWh, in 1950 was deze hoeveelheid reeds meer dan verdubbeld, namelijk tot 5,5 milliard kWh. In 1953 bedroeg zij 7,1 milliard kWh, ter wijl in 1954 de afgifte van electrische ener gie aan het openbare net ongeveer 7,9 mil liard kWh heeft bedragen, hetgeen een toe neming van 11% procent betekent. Ook de maximumbelasting, dat wil zeg gen de gelijktijdige hoogste belasting van de voor de openbare voorziening werkzame centrales, nam in de loop der jaren steeds toe. In 1946 bedroeg de maximum-belas ting 769 MW (1 MW 1000 kW), in 1950 was zij reeds tot 1.281 MW gestegen, in 1953 tot 1.680 MW en in 1954 tot 1.850 MW. In de Jaarbeursgebouwen op het Vreden- burg te Utrecht is Dinsdagochtend 'n winter- vakbeurs voor koffers en lederwaren ge opend. Op de beurs die vier dagen zal duren, zijn inzendingen te zien van 84 fabrikanten die hun nieuwste collecties presenteren. Aan de vorig jaar gehouden wintervakbeurs namen 73 firma's deel. De fabrikanten van koffers en lederwaren exposeren vier maal per jaar als gevolg van de snelle ontwikkeling welke de leder- warenindustrie na de oorlog doormaakt. Hoewel het accent op deze beurs op het leer ligt, is vooral voor damestasjes veel met plastic gewerkt. GEBOREN: F. Pletting—Visser, z., Broek- bergenlaan 3, Santpoort; T. A. Bierman- Dobber, d., Anemonenstraat 8, Santpoort; N. M. van LenteToornvliet, z., Reggestraat 27, IJmuiden; J. KoomenZeeuw. z„ Lekstraat 23, IJmuiden; J. WignandZwerver, z., Bo- nairestraat 59, Santpoort; J. G. van Roon— van der Scheer, d., Trompstraat 58, IJmui- den-O.; E. H. UlehakeWagemans, d., Piet Heinstraat 46, IJmuiden-O.; J. de Graaf Klaver, z., Ladderbeekstraat 88, Velsen-N.; C. Pronk—Verheij, z., Tussenbeeksweg 46, IJmuiden-O.; J. C. de PagterGroenendaal, z., Lange Nieuwstraat 754, IJmuiden-O.; M. Baardman—Admiraal, d., Rijksstraatweg 252, Haarlem; E. HoogerwerfStam, z.. Tromp straat 60, IJmuiden-O.; C. A. M. Uitgeest- Douw, z., Gijzenveltplantsoen 95, IJmuiden. OVERLEDEN: J. H. Swaneveld, 75 j., we duwe van W. Landeweerd, Burg. Enschede- laan 12, Santpoort; J. H. M. van Koot, 52 j.f echtgenote van C. Schoorl, Fr. Naerebout- straat 17, IJmuiden-O.; E. Hille, 72 j., echt genote van J. Ris, Engelmundusstraat 29, IJmuiden-O.; P. Koster, 76 j., weduwnaar van L. Noordzij, Bloemstraat 83, IJmuiden; C. Schaap, 61 j„ echtgenoot van T. Bot. Groeneweg 39, IJmuiden-O.; A. Plugboer, 76 j., weduwe van J. L. Hamers, Napierstraat 18, IJmuiden; L. Alders, 66 j„ weduwe van J. van Kampen, Willemsbeekweg 13, IJmui- den-O.; H. Kleijn, 78 j., weduwe van H. C. J. Westerman, Kloosterstraat 77, Haarlem; H. D van de Waerdt, 40 j., echtgenoot van E. van Reede, Kampweg 49, Doorn. Mobile, een havenplaats aan de Golf van Mexico. Vandaar zal de sleper een tanker van 6000 ton naar Engeland (vermoedelijk gen, de geest wellicht, die eertijds die van Cardiff) brengen. een team was en nu soms wel eens meer Het stond er zo eenvou dig in het reglement voor de Beverwükse wedstrijden om het landskampioen schap voor dames- en he ren-kappers: „Alle deelne mers moeten zelf voor hun model zorgen, waarmede zij vrije toegang hebben tot de zaal". Gistermiddag en -avond was dit dan het Kenncmer Theater, waar in de middaguren de man nen van het „herenvak" met hun fraaie edoch lang- gclokte modellen hinnen wandelden en met nauwe lijks door werkzucht be dwongen handen naar hun zelf-meegebrachte gereed schappen grepen. Drie en twintig patroons en acht bedienden, elk staande achter een zittend manspersoon voor een spie gel op een klein tafeltje, knipten, dat de lokkem her en der stoven, begeleid door een gezellig muziekje en verlicht door niet al te overvloedig licht. In de 40 minuten, die de figaro's voor hun model- leer-woede was toegeme ten, vertelde de heer F. Buitenhuis, voorzitter van de afdeling Beverwijk en Omstreken van de N.B.T.C. K. (Nederlandse Bond van Technische ontwikkeling Clubs, afdeling Kappers) het een en ander over de fijne kneepjes van het vak, waarbij door de uit drie Amsterdamse heren be staande jury, speciael werd gelet op het bovenhaar,,dat een lengte van ten minste acht cm. moest behouden, terwijl het model naar keu ze was. De meeste gekapte heren hadden zwart haar, dat meestentijds krullend was, hetgeen van te voren door de behandelende barbiers was „stijf gezet" door er een dosis fixatief in te sme ren. De winnende patroons zouden aan het einde van het concours een diploma ontvangen en tevens in de tweede ronde geklasseerd warden, die binnenkort in Haarlem zal worden gehou den, waar winnaars van de districten Zuid-Holland en het Gooi met deze Noord hollandse patroons gaan wedijveren. In dezelfde entourage kwamen 's avonds de da mes-kappers en -kapsters aan de beurt, die welis waar in kleinere getale (10 deelnemers), maar met een aparte sfeer, rond zich waren komen opdagen. De opgave was hier uit de aard der zaak anders. In de eerste ronde moest een watergolf worden uitge kapt tot een modern dag kapsel en dat in 20 mi nuten tijd, waarbij het ge bruik van lak niet was toe gestaan. Na de beoordeling door een jury, die alles over dameskapsels uit de mouwen schudde, moest het haar doorgeborsteld wor den en omgewerkt tot een modern avondkapsel, waar voor 40 minuten beschik baar waren. Al die tijd zaten de „mo dellen", dames van va riërende leeftijden, keurig stil en ze zeiden niets, wa ren zomaar stil tegen hun spiegelbeeld aan 't lachen, omdat ze wisten, dat er on der dat witte kaplaken een charmant avondjurkje zat, waarmee zij zouden probe ren de juryleden om de tuin te leiden. Zwart, rood, blond en blauw-zilver gekleurd haar met harmoniërende wenk brauwen en lippen kon de jury evenwel niet van de wijs breingen, al kostte het beslist veel moeite. On danks het feit, dat alle kap sels en airaagsters van die kapsels even charmant wa ren, wist die jury in de moderne dandy-lijn (krul len iets lager in de nek, waardoor het geheel vrou welijker is dan een jaar geleden, volgens de i n- siders) er toch nog verschil tussen te maken, zodat laat in de avond als winnaars bekend werden gemaakt: Herenvak, patroons: 1. P. J. Leering, Aasèndelft, 326 p.; 2. H. Withaar, Bever wijk, 317 p.; 3. P. C. Duin- meijer. Beverwijk 316 p.; 4. J. C. Beemsterboer, Bever wijk, 307 p.; 5. J. F. Stam, Castricum, 306 p.; 6. N. Nieuwland, Beverwijk, 305 punten Namens een der grossiers reiKte de wedstrijdleider, de heer J. Huis, de Assen- delftse kapper een beker uit. De bedienden waren, ge zien het behaalde aantal punten beter dan hun broodheren: 1. S. J. Quax, Beverwijk, 347 p.; 2. G. J. Sch avemaker, Assendelft, 346 p.; 3. F. Thiery, Bever wijk, 303 p. In het damesvak kwa men de Beverwijkse pa troons niet zo fraai uit de bus als bij de heren. Pa troons: 1. A. N. J. Nieland, Beverwijk, 469 p.; 2. P. J. Kuyn, Alkmaar, 465 p.; 3. W. Lust, Zaandam, 454 p.; 4. B. J. Dobben, Bergen, 447 p.; 5. mej. J. M. Hand- graaf, Wijk aan Zee, 417 p.; 6. mej. Oosterboom, Krommenie, 416 p. Een eerste prijs kon bij de bedienden niet worden toegekend. De tweede was voor mej. A. Smorenberg. Beverwijk, 218 p. en de den-de voor D. Jacobs. Zaandijk. 215 p. (beiden met alleen het dagkapsel). In de competitie Haar lem, Alkmaar, Beverwijk, waarin Beverwijk tot he den eerste is. zal Maandag avond in zaal Timmer an dermaal een concours plaats hebben, waaraan alleen de afdeling Bever wijk deelneemt. De „Medan" (van 7 Jan.) was vanmor gen binnen met 550 kisten vis, waarvan 130 kisten schelvis en piepers, 170 koolvis, 30 gestripte wijting, 55 dichte wijting, 25 radio, 65 kabeljauw en blanke kool, 25 stokkebit en 25 stijve kabeljauwen; de „Dirkje" (van 5 Jan.) met 560 kisten vis, waarvan 300 kisten schelvis en piepers, 120 gul, kabeljauw en blanke kool, 20 gestripte wijting, 30 dichte wijting, 35 radio, 40 stok kebit en poon, 15 haring en 110 stijve ka beljauwen. Als derde trawler was de „Eve line" (van Woensdag 5 Jan.) present met 710 kisten vis, waarvan 250 schelvis en piepers, 350 gul en kleine koolvis, 10 ge stripte wijting, 15 dichte wijting, 5 haring, 60 radio, 20 stokkebit en 100 stuks stijve kabeljauwen en als vierde de trawler „Herman" (van Donderdag 6 Jan.) met 810 kisten vis, waarvan 275 kisten gestripte braad, 40 dichte braad, 90 kabeljauw en rul. 100 wijting, 15 poon, 30 haring, 260 koolvis en 40 stijve kabeljauwen. Voorts waren er vier loggers met 2000 kg tongen en 150 kisten schol. Voor export De kabeljauw was voor export bestemd »n haalde voor de regels 135 tot 100. Kisten grote kabeljauw gingen weg voor f 190 tot 210 en kleine kabeljauw voor f 150 tot 130. Ook grove schelvis ging voor export weg en haalde voor de grote schelvis 49 tot 41 en voor de grootmid del 33 tot 45. Binnenland in Schelvis en schol zaten vanmorgen onge veer op hetzelfde prijsniveau als gisteren. Gul was beduidend duurder. De tong was stiif. Binnenland kocht zwarte koolvis voor f 41 tot 61, grote gul voor 46 tot 55, middel voor f 35 tot 40 en torren voor f 19 tot 24. Kleinmiddel schelvis ging weg voor 36 tot 27. pennen voor 31 tot 23 en braad voor 23 tot ƒ19. Schol 3 haalde 25 tot 30, schol 2 41 tot 44. De grove schol was voor export bestemd. Grote schol deed 32 tot 34. middel 34. zet schol f 44 en schol 1/41 tot 44. Ook grootmiddel tong en halve pondjes waren voor de export: zij deden respectievelijk f 2.35 tot 2.50 en 2.55 tot f 2.70. De grote tong ging het binnenland in voor 2.65 tot f 2.70, tong I voor 2.55 tot f 2.70 en tong 2 voor 2.40 tot 2.60. Haring deed van 22 tot 23. Voor de Donderdag- Voor de Donderdaemarkt komt de „Tzonne" (van Vrijdag 7 Jan.) aan de af slag met Ron kisten vis. meest schelvis en koolvis. Oudste boten zijn daarna de SCH 153 „Onderneming 4" (van Donderdag 6 Tan.); de Flio" en SCH 117 Onderneming 3" (van Zaterdag R Jan.ï en de ..Klaas Wiiker", „Abraham" en „Flamingo" (van Dinsdag 11 Jan.). Binnengekomen KW 65 Willy Alida, KW 89 Willempje. Vertrokken KW 176 Gezina Geertrui. 70 Nellie Marie. 38 Bertha. 40 Everhard Christina, 39 He lena, 48 Cornells Marinus. De vuurbol De loslopende vuurbol, die Maandagavond boven ons land is gezien, is ook waarge nomen door verschillende schippers en wachtslieden op de IJmuidense trawlers, van de „Thorina" en schipper C. Bal van de „Medan" spraken er ondermeer over. Besommingen De „Polderman" maakte gisteren voor een dertiendaagse reis 17.710 en de „Tho rina" voor eenzelfde reis 19.000. Besommingen van heden Medan 13.400, Herman 18.900, Eve line 17.200, Dirkje 13.600, KW89 2890, IJM 7 5150, IJM 5 1530. In de onderlinge competitie bij de dam club Sportief wist J. Slager in zijn partij tegen J. de Boer beide punten in de wacht te slepen; G. Mooi won van W. Post en Jan Lichtendahl ging op het pad der overwin ning voort en won van K. v. d. Berg. 'i. Andrea maakte in zijn partij tegen J. Wes- selius geen misstap en bleef zodoende bij de kopgroep. Henk Lichtendahl verbeterde zijn positie aanmerkelijk door J. Janssen een nederlaag toe te brengen en zo doende een felle concurrent van zich af te schud den. P. Bakker, die H. Holt tegenover zich vond, nam deze keer geen halve maat regelen en nam de beide punten mee naar huis. In groep B vielen de volgende uit slagen: J. de Ruiter wist in deze groep van de goed spelende J. Hiemstra te winnen. M. Menger klom wat hoger naar de top door deze avond H. Dijkhuizen aan de zegekar te binden. De afgebroken partij B. GlasJ. Bakker werd in het voordeel van J. Bakker beslist. J. Bakker won ook zijn partij van P. Westerwal en ging met deze vier winstpunten belangrijk omhoog. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van Sportief over enkele weken kwartet wedstrijden te organiseren tussen verschil lende bedrijfsverenigingen in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. AlblasserdIJk, 17 v. Antwerpen n. Southampton Alhena, pass 18 Ouessacit n. Antwerpen. Altair, 18 te Rio de Janeiro. Almdijk, 15 v. Houston n. Galveston. Averdijk, 14 te Philadelphia. Akkrumdijk. 17 te Houston. Albiasserdijk. pass. 18 Vlissingen n. New York Alcyore, pass. 17 Fern. Noronha n. St. Vincent Almdtjk, 16 v Galveston n. Europa. Amsteldijk. pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Ampenan, pass. 18 Perim n. Belawan Annenkerk, 18 v. Rotterdam n. Kobe. Barendrecht. 16 te Purfleet. Boskoop, 17 v. Cristobal n. Curacao. Banka, 14 v. Vancouver n Calcutta. Banka, 15 v. Tacoma n. Hongkong. Biiliton. 15 v San Francisco n. PhUlppiinen. Blijdendijk. 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ball, 19 te Antwerpen. Bawean, 18 v. B'lawan n. Madraa. Bintang, 19 te Makassar. Bloemfontein, 18 v. Southampton n. Antw. Bonaire, pass 18 Finisterre n. Georgetown. Caltex Leiden, 18 Zuidp. Sicilië gepass. n. Sidon Caltex Pernis. pass. 18 Ouessant n. Sidon. Caltex Utrecht. 18 Algiers gepass n. R'dam. Ceronia, 18 v. Port Pirie n- Perz. Golf. Congostroom, pass 18 Finisterre n. Dakar. Dongedijk, 18 v. Los Angeles n. Europa. Delfland, 18 v. Bremen n. Hamburg. Drente. 19 te Priok. Ena, 17 v. Cristobal n. Curasao. Eos, 17 v. Sevilia n. Rotterdam. Fsso Amsterdam, pass. 18 Ouessant n. Sidon. Friesland (KRL), 18 v. Balikpapan n. Soerabaja Gouwe, 18 te Blyth Gaaslerkerk, 18 v. Aden n. Melbourne. Gooiland, pas. 17 Fernando Noronha n. Recife. die buitengaats waren. Schipper A. Vooys cordias, pass. 18 Gibraltar. Garoet, 17 te Basrah. Groote Kerk, 17 te Amsterdam. Hector, 17 v. Lissabon n. Algiers. Helena, 14 v. Pto Ordaz n. Morrisville. Hoogkerk, 17 v. Bremen n. Hamburg. Hermes, pass. 18 Azoren n. Curasao. Indrapoera, 18 v. Belawan n. Aden. Uos, 17 v. Istanboel n. Izmir. Jupiter, 17 v. Napels n. Spezia. Jagersfontein, 18 180 m. W.NW. Lissabon. Java, 19 te Makassar. Job. v. Older.barnevelt. pass- 18 Kp. Nelson. Kartmun, 18 v. Port Said n. Napels Karatia, 17 te Port Said. Kota Agoeng, 17 v. Port Said n. Colombo. Kota Inten. pass. 18 Guardaful n. Belawan. Kieldrecht, 17 te Hamburg. Karimata, 18 te Soerabaja. Laagkerk, 17 te Rotterdam. Laurenskerk. pass. 17 Finisterre n. Calcutta. Lindekerk, 18 v. Rotterdam n. Amsterdam. Lemsterkerk, 18 te Damman. Limburg. 18 te Belfast. Lindekerk, 18 te Amsterdam. Loosdrecht, 18 te Bombay. Lekhaven, 18 te Hamburg. Leopoldskerk, pass. 18 Gibraltar n. Le Havre. Madoera ,18 te Mogadiscio. Manoeran. 18 te Port Said. Mapia, 18 v. Port Said n. Liverpool. Meerkerk, 18 v. Aden n. Port Said. Molenkerk, 18 te Colombo. Marpessa, 19 te Sydney Myonia, 18 v .Singapore n. Ho Ilo. Notos, 17 v. Oran n. Barcelona. Nestor, 18 te Trinidad. Nigerstroom, 18 te Calabar. Nieuw Amsterdam, 18 te New York. Ortstes, 17 te Rotterdam. Oranjestad, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Ovula, 18 395 m. W.NW. Bombay. Pendrecht, pass. 17 Ouessant n. Nynashamn. Polyphemus, pass. 17 Gibraltar n. Halifax. Rotti, 17 v. Bremen n. Amsterdam. Rijnkerk, 17 v. Kaapstad n. Las Palmas. Radja. 18 v. Priok n. Singapore. Saparoea, 17 Vlissingen n. Antwerpen, Sheratan, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Salatiga, 22 te Colombo verwacht, j Stad Maastricht. 13 te Temeuzen. Saparoea, 17 v Amsterdam te Antwerpen. Stad Rotterdam, 18 te Gibraltar. Sunetta, 19 Abadan verwacht. Tara, 18 te Hamburg. Titus, 18 v. Constantza n. Istanboel. Temate, pass. 17 Ouessant n. Marseille. Tablan, 18 v. Penang n. Colombo. TJibodas, 15 te Tj. Priok. Taria, 18 te Mirl. Tomlnl, 18 dwars Ceylon n. Aden. Tomori, 19 te Aden. Van Heutsz, 18 te Mahe. Van Spilbergen. 18 te Matadi. Van Waerwijck, 18 v. Mozambique te Dar es Salaam. Willem Ruys, 18 te Suez. Willemstad, 18 v. Pto. Limon n. Cristobal. Wonogiri, pass. 18 Finisterre n. Liverpool. Wonosari, 19 te Singapore. IJsel, pass. 18 Finisterre n. Rotterdam. Zaan, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Zeeland (KRL), 17 v. Boston n. New York. KLEINE VAART Auriga, 17 v. Kopenhagen te Gdansk. Atlas. 17 v. Algiers n. Gibraltar. Amigo, 17 v. Boston n. Rotterdam. Anenoldus G, 18 bi] Scarweather n. Cardiff. Aldo, 17 v. Vlissingen n. Londen. Algarve. vertr. 18 v. Cork n. Swansea. Ameland, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Ardeas, 17 v. Amsterdam te Kopenhagen. Atantis. vertr. 18 v. Gent n. Odense. Att S. 19 v. Rotterdam te Newross Vers. Alcetas, 17 te Venetië n. Triëst. Berkelstroom. 17 v. Amsterdam n. Londen. Bestevaer, 17 v. Grimsby te Rotterdam. Bree Helle, 17 v. Londen te Rotterdam. Bab T, 15 v. Bordeaux n. West Hartlepool. Batavier III, pass. 18 Finisterre n. Bordeaux. Birmingham, 18 v. Harlingen n. Goole. Brem, 17 v. Antwerpen n. Oporto. Betty Anne S. vertr. 18 v. Lissabon n. Leixoe-s. Brem, 17 v. Vissingen n. Oporto. Capella, ca. 31 te Rotterdam verw. Cateli, 18 v. Nemours te Liverpool verw. Claes Compaen, pass. 18 Kiel-Holtenau naar Rotterdam. Capricorn, 17 v. Rotterdam n. Londen. Daniel, 17 v. Genua te Amsterdam verw. Daniel, 18 te Amsterdam. Delfborg. 18 te Harlingen verw. Deo Favente, 17 v. Aarbus te Amsterdam. Depa, 18 v. Antwerpen n. Ipswich. Duiveland, 18 v. Dover n. Rotterdam. Dya, pass, 18 Dover n. Kopenhagen. Daje Bohmer, 19 v. Burriana te Rotterdam ve Deo Gloria, 19 te Hull verwacht. Dido, 17 v. Le Havre n. Bordeaux. Eljo, 17 v. Odda n. Kristiansund. Eban, 17 v. Hamburg te Ipswich verw. Elsentourgh, 17 te Castblanca. Erasmus, 18 v. Aalborg n. Porsgrunn. Export II, 17 v. Rotterdam n. Londen. Fedala, 18 te Suez. Ferocla, 19 v. Arendal te Shoreham verw. Fiducla, 17 v. Maassluis n. Boston L. Fivel, 17 v. Gothenburg te Amsterdam. Flevo, 17 v. Gothenburg te Amsterdam. Frans W, ca. 3 Febr. te Venoo verw. Gaasterland, 17 v. Harlingen te Grangemouth Gazelle, 18 v. Londen te Rotterdam. Globe, 18 v. Londen te Rotterdam. Hoflaan, pass. 17 Brunsbtittel n. Amsterdam. Heemraadsingel. 18 v. Amsterdam te Rotterdam Heerengraeht, 17 v. Rotterdam n. Nantes. Hoogezand, 18 v. Calais te Rotterdam verw. Helvetia. 17 nog te Bridgeport. Hink, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Hondsrug, 2 Febr. te Penryn verwacht. Harm, 28 te Zandvoorde verwacht. Isis, 17 v. Londen n. Antwerpen. Jaga. ca. 29 te Portsmouth verw. Jutland, ca. 1 Febr. te Gdynia verw. Julia Mary, 18 te Gibraltar. Jo, 17 v. Antwerpen te Norresundby. Joost, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Keyser, 17 v. Plymouth n. Aalborg. Kortenaer, 17 v. Roscoff n. Portsmouth. Kattegat, 17 v. Amsterdam n. Wormerveer. Lcny, 17 v. Portsmouth n. Roscoff. Larix, 15 te Londen. Lucas Bols I. 18 v. Eastham te Antwerpen. Maartje, 18 v. Liverpool te Rotterdam. Madzy, 17 v. Rotterdam n. Prowestrand. Mare Liberum, 17 v. Rotterdam n. Antw. Mariscal Lopez. 18 v. Antwerpen te Rotterdam. Madzy. 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Marjan, 17 v. Moville te Whitehaven. Markab, 17 te Aarhus. Meuse, 17 te Stockholm. Midsiand, 17 te Grangemouth. Mypuek, verti18 v. Kiel n. Rouaan. Manta, pass. 17 Vlissingen n. Hull. Mare Liberum. pass. 18 Vlissingen n. Antw. May Mere, vertr. 18 v. Antwerpen n. Londen. Merak N, 17 v. Rotterdam te Hamburg. Monica, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Mudo, pass, 17 Vlissingen n. zee. Necton, 17 v. Amsterdam n. Brussel. Nimrod, pass. 17 Kiel-Holtenau n. Londen. Necton, 17 v. Esbjerg te Amsterdam. Noorderlicht, 18 v. Le Havre te Duinkerken. Nijenstein, 17 v. Rotterdam n. Aberdeen. Olivier van Noort, vertr. 19 van Lissabon naar Oporto. Oosterburgh. pass. 18 Brunsbtittel n. Rotterdam. Oranjepolder, 17 v. Palermo n. Le Havre. Pavo, 15 te Vastervik. Ponto, 17 v. Bayonne n. Londen. Poortvliet, vertr. 19 v. Sligo n. Swansea. Phidias, 16 v. Faro n. Olhao. Result, vertr. 18 v. Dublin n. Birkenhead. Setas, 17 v. Antwerpen te Liverpool. Sambre. 17 v. Le Havre te Rouaan. Schokland, 17 v. Zaandam te Amsterdam. Sporota, 17 v. Milos n. Liverpool. Silvaplana, 20 v. Malmö te Rotterdam verw. Silvretta, 18 te Hamburg. Sparta. 17 te Stavanger. Strabo, 17 v. Cadiz n. Amsterdam. Surte, verm. 18 v. Rotterdam n. Antwerpen, Tim, 24 te Londen verwacht. Tilly, 17 v. Hull n. Goole. IJsel, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Teunika, 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Variatie, ca. 25 te Groningen verw. Vera, vertr. 18 v. Rotterdam n. Gothenburg. Violette Erica, pass. 17 Brunsbtittel n. A'dam. Vrede, 17 v. Duinkerken te Drogheda. Veenenburgh, 17 v. Rotterdam te Boston. Willy, 17 v. Gothenburg te Londen. Westerschelde, pass. 17 Milfordhaven n. Liver pool. Wiebo'.d Bohmer, vertr. 18 v. Sevilia n. R'dam Willem Fortuin, 21 te Glasgow verw. IJsel, pas£. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Zeehaan, 17 v. Portsmouth n. Foyness. In volle vrede is nog ge heel onverwachts van ons heengegaan onze innig geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en groot vader WILLEM VERHAGEN in de leeftijd van 69 jaar. E. Verhagen-Buys Kinderen en kleinkinderen Beverwijk, 18 Jan. 1955. Corn. Matersweg 40 De begrafenis zal plaats vinden D.V. op Zaterdag 22 Januari 1955 op de Westerbegraafplaats te IJmuiden, des namiddags 2.30 uur. Liefst geen bloemen STADSSCHOUWB UR C Zaterdag 22 Januari, 8 uur „Nederl. Comedie" Blijspel v. Eliot - Regie: Han Bentz v. d. Berg. met o.a. Mien Duymaer van Twist, Lous Hensen, Nel Stants (a.g.), Joan Remmelts, Henk Rigters. Prijzen 1.tot 4.(alles inbegr.). Coupons geldig Voorverkoop v.a. Donderdag 103 uur. Tel. na 12 uur. VERKOOP VERHUUR Dekkledenfabriek MIDDENHAVENSTR. 41 IJmuiden. Tel. 4108 B.B.IJ. V.A.R.A. ALCURA Kaarten voor de bijeenkomst met WILLEM PAREL op Dinsdag 1 Maart z(jn niet meer verkrijgbaar, maar voor de op Donderdag 20 Januari, 8 uur, Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden en Vrijdag 21 Jan. in het Herv. Wijkgebouw, Dyckmanstraat 2, Velsen-Noord zijn nog kaarten verkrijgbaar a 0.60 voor het mooie Italiaanse Filmwerk MORGEN IS TE LAAT. Inleiding en goed bijprogramma. Kaarten bij de be kende adressen en aan de zaal. ZEGT HET VOORT. DE BESTUREN Het publiek wil weten, wat gij hebt aan te bieden. Laat dus niet na, het dit geregeld te vertellen. Adverteer in dit blad. Kinderen hebben zonne schijn nodig om de winter goed en levenslustig door te komen. Nu de zon zo vaak verstek heeft laten gaan, komt "Sinatran" Uw kinderen te hulp! Elke lepel 'Sinatran'' is een lepel vol zonneschijn, een lepel vol gezondheid! Het is het lekkere levertraan pro duct, dat kinderen zo graag lusten. 'Sinatran" maakt Uw kinderen weerbaar tegen allerlei winterse Infectie-ziekten. Een Nederlands natuurproduct van levertraan met sinaasappelsap Zeer hoog vitamine gehalte. N.V. HANDELSVER. A. J. TEN DOESSCHATE ZWOLLE

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7