Franse kabinet op ingrijpende wijze gereorganiseerd Weerbericht Faure op Buitenlandse Zaken en Buron aan Financiën Flinke dooi verwacht Staking kan protestactie tegen herbewapening worden Mendès-France poogt oppositie te ontwapenen Somoza aanvaardt plan voor een bufferzone West-Duitse beroering Belgische straaljager bij Biervliet verongelukt Opstandige beweging in Guatemala onderdrukt Eisenhower pleit voor liberaal handelsbeleid In Frankrijk dreigt een watersnood Het woord is aan Belgische kamer keurt Parijse accoorden goed n 69e JAARGANG No 165 VRIJDAG 21 JANUARI 1955 Nieuwe serie atoomproeven in Februari in Nevada Nicaraguaans luchtruim niet door Costa Rica geschonden Schoonheid van de winter Piloot om het leven gekomen Economische boodschap aan het Amerikaanse Congres McCarthy is uit de gratie bij de Eisenhowers Vier socialisten, een liberaal en vier communisten tegen Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant e l s e r Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 299e JAARGANG No 12 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) De kabinetshervorming die voor half Januari was aangekondigd, maar dan de laatste dagen meer problemen heeft opgeworpen dan aanvankelijk waren voor zien, heeft eindelijk haar beslag gekregen, fje reorganisatie van de regering nummer vijf al seaert Mendés-France vorige zomer de macht in handen nam is veel ingrijpender gebleken dan in politieke kringen was verwacht. De belang rijkste posten Buitenlandse Zaken, Defensie, Financiën en Nationale Econo mie en Justitie zijn aan andere handen toevertrouwd en zo zal de premier deze week met een nagenoeg nieuwe regering voor het parlement verschijnen. Een nieuwe regering, minder wegens de onbekende gezichten dat zijn er maar vier maar vooral tengevolge van de herverdeling der genoemde portefeuilles. De voornaamste mutatie ofschoon sedert maanden voorzien is de overplaat sing van de 46-jarige radicaal Edgar Faure van Financiën naar Buitenlandse Zaken. Faure, die eens een maand minister-president is geweest, deelt ongeveer de inzichten over de buitenlandse politiek van Mendès-France en op een nieuwe oriëntatie behoeft men zich dan ook niet voor te bereiden. Ten aanzien van het binnenlandse eco nomische beleid liggen de stukken echter geheel anders. Faure heeft als econoom veel minder radicale denkbeelden dan Mendès-France, die zün handen vrij heeft willen maken voor een ingrijpende en broodnodige sanering van de nationale huishouding. In dat verlangen schuilde zelfs de voornaamste reden voor deze ka binetshervorming. De functie van minister van Financiën en nationale Economie droeg Faure echter over op de vooruitstrevende en rebelse Rooms-Katholiek Robert Buron, die deze post in het verleden al eerder bezet heeft. De denkbeelden van Buron stemmen met de beginselen van de premier volkomen overeen en van hun samenwerking wordt zo het parlement het toelaat heel veel goeds verwacht. Op de vorige zetel van Buron het mi nisterie van Overzeese Grtiiedsdelen zal zijn partijgenoot Jean Jacques Juglas plaats nemen. De Gaullistische burgemees ter van Oran, Fouques Duparc, werd tot staatssecretaris benoemd. De jonge radi caal Bourges-Manoury, die het kabinet voor de zomer voor de E.V.G.-debatten verliet, is teruggekeerd als verantwoorde lijk minister voor alle militaire aangele genheden. De premier heeft namelijk, in overleg met maarschalk Juin, tevens de gelegenheid aangegrepen in het ministe rie van Defensie een reorganisatie door te voeren, die na het grote spionnage-schan- daal van enkele maanden terug al op de nominatie stond. Voor de strijdkrachten en de bewapening werden een verantwoorde lijke minister en staatssecretaris benoemd in de personen van Chevallier en Catroux, die tevoren al zitting in de regering had den. Jacques Chevalier, burgemeester van Casablanca, is nu tot minister van Defen sie verheven. De burgemeesters van de twee grote Noord-Afrikaanse steden zitten nu in de regering en met het oog op de ko mende Noord-Afrika-debatten hoopt de minister-president ook daarmede zijn po sitie verstevigd te hebben. Voort heeft de minister van Justitie, Guérin de Beaumont, die al enige tijd ziek was, zijn portefeuille overgedragen aan de voormalige minister van Defensie, Tem ple. Guérin de Beaumont zal in het ver volg de titel van minister van Staat voe ren. Tenslotte heeft Mendés-France een aantal ministeriële commissies ingesteld voor Economische Zaken, Noord-Afrika en Defensie waarvan hij zelf de leiding zal voeren, waarmede hij de onderlinge samenwerking hoopt te kunnen verster ken. Aan deze herverdeling van verschillen de belangrijke ministeriële functies mag ook een duidelijke politieke betekenis worden gehecht. De premier, subtiel par lementair strateeg als hü is, heeft door de actieve medewerking van nieuwe krach ten in te roepen, zeker ook getracht een deel van de oppositie te ontwapenen. Hij deed daarom vooral een beroep op de Gaullistische en radicale fracties, waar mede een zekere verwijdering was ont staan. In hoeverre hij in dit streven is ge slaagd zal dezer dagen of de volgende week al kunnen blijken. De oppositie van conservatieven en rooms katholieken is vast besloten Men- WASHINGTON (Reuter). Op vijttien Februari zal in de staat Nevada een reeks proeven met nieuwe atoomwapens begin nen, zo heelt een functionaris van de Ame rikaanse commissie voor atoomenergie meegedeeld. Hij weigerde te zeggen, ol dit jaar in de Stille Oceaan een waterstofbom tot ontploffing zal worden gebracht. Hij verwees naar vroegere verklaringen van de voorzitter der commissie, Strauss, wel ke er op duidden dat Washington zich in tensief bezig houdt met plannen voor nieu we waterstotbomexplosies in dat gebied. NEW YORK (Reuter) Volgens radio- New York heeft president Somoza van Ni caragua ingestemd met het voorstel tot het instellen van een bufferzone in het grens gebied tussen Nicaragua en Costa Rica. De president had hiertoe besloten ter vermij ding van grensincidenten ge<Turende de burgeroorlog in Costa Rica. De zóne zou ongeveer dertig kilometer lang zijn en lo pen van het Nicaragua-meer tot de Stille Qceaan. Zij zou een breedte hebben van ongeveer tien 'km aan iedere kant van de grens vijf km. Vliegtuigen zoudenniet boven de zóne mogen vliegen. De commissie van onderzoek van de Organisatie van Amerikaanse staten (OAS) heeft echter gerapporteerd, dat geen enkel Costa Ricaans jachtvliegtuig het luchtruim boven Nicaragua heeft geschon den. Twee van de vier „Mustangs", welke Costa Rica van de Verenigde Staten heeft gekocht, hebben opnieuw voertuigen en uitrusting van de opstandelingen bestookt. Volgens Costa Ricaanse regeringskringen worden de opstandelingen gedemorali seerd. Zij zouden zich terugtrekken in een klein gebied in het Noord-Westen van het land, achtervolgd door de regeringstroepen. President Somoza heeft verklaard nim mer te zullen instemmen met persoonlijke besprekingen met president Figueres van Costa Rica, om te pogen de tussen beide landen bestaande spanning op te heffen. dès-France zo spoedig mogelijk te wip pen. Zijn tegenstanders willen voorkomen dat Mendès-France een begin zal maken met zijn economische plan, waar heel Frankrijk op de vele grote en, kleine profiteurs na met ongeduld op zit te wachten. Daarom wordt in politieke krin gen voorspeld dat dezer dagen het offen sief los zal barsten met als inzet vermoe delijk de Noord-Afrikaanse problemen. De berichten over de conferentie met de Tunesiërs en over de toestand in Marokko en Algerije zijn niet bijzon der rooskleurig. In de Aurès wordt opnieuw gevochten. Donderdag zijn in het hart%van het gebergte tien op standelingen gedood en negentig ver dachten gearresteerd. Franse gevechts bommenwerpers en artillerie bestook ten schuilplaatsen van de rebellen in het onherbergzame bergland. Het is voor de oppositie daarom veel voor deliger de regering te torpederen naar aanleiding van Noord-Afrika dan van het economisch plan van Mendés- France, waarmede hij zijn greep op het publiek alleen maar zou kunnen versterken. Wat wij ook te mop peren mogen hebben over de sneeuw en de vorst, de winter doet ons ook genieten van zijn schoonheid. Neem nu maar eens dit pol derlandschap met de beijzelde bomen en de weiden, wit van sneeuw. De aanblik daarvan doet ons alle ongerief vergeten. Het moet mooi zijn, den ken wij, over deze landweg te lopen en het wonderwerk der natuur van nabij te aanschouwen. En hoe vergankelijk is die schoonheid. Zij komt en verdwijnt, om met de dichter te spreken, „naar de luim van het seizoen". Bü een millioen Duitse arbeiders zullen Zaterdag het werk voor een dag neerleg gen, wanneer althans niet op korte termijn maatregelen kunnen worden getroffen, die deze staking tegenhouden. De staking, uit geroepen door het West-Duitse vakver bond, bedoelt te zijn een protestactie tegen een voor het vakverbond beledigend ge achte verklaring van een mijndirecteur, die het vakverbond van chantage beschuldigde bij de onderhandelingen over medezeggenschap der arbeiders in de be drijven. De regering vreest echter dat deze staking in werkelijkheid een protestactie tegen de Duitse herbewapening zal worden. Het West-Duitse vakverbond heeft zich krachtig tegen de herbewapening uitge sproken. De regering heeft na een kabinetsver gadering van vier uur een waarschuwing tot die arbeiders gericht, waarin zij zegt dat deze staking in de kaart speelt van de krachten die de democratische orde in West-Duitsland willen vernietigen. Doch het lijkt erop dat deze waarschuwing niet veel indruk heeft gemaakt. De bond van kantoorpersoneel is voornemens zich bij de staking aan te sluiten. De vakbonden zijn in een strijdbare stemming geraakt door de verscherping van het dispuut over de herbewapening en men ziet in deze 24- uursstaking zelfs een poging om een soort van „proefmobilisatie" op touw te zetten, die een generale repetitie zou kunnen zijn voor een grote actie tegen de herbewape ning. Intussen hebben het spoorwegper soneel en de bond van beambten zich soli dair verklaard met de stakers. Het aantal werknemers dat thans voor een staking De bedieningvan een 37 mm. luchtafweerkanon wacht in een kleine versterking in de Costa Ricaanse stad Liberia op de dingen die komfm gaan. Een Belgisch militair vliegtuig van het type Meteor is Donderdag boven Zeeuws- Vlaanderen, in de nabijheid van Biervliet, verongelukt. De piloot is om het leven ge komen. Het toestel, dat afkomstig was van de basis Beauvechin bij Brussel, cirkelde omstreeks half vijf boven Biervliet. Het maakte plotseling een scherpe wending, gleed af en raakte de dijk van de Maria- pclder, even buiten de kom van de ge meente Biervliet. Er ontstonden een ont ploffing en een grote steekvlam. De wrak stukken werden over een grote oppervlakte verspreid. Ten tyde van het ongeluk hing er mist, waardoor het zicht slecht was. Het tcestel werd bestuurd door de 23-jarige Belgische sergeant-vlieger Th. Blomme. De sergeant heeft vroeger in Biervliet ge woond. GUATEMALA STAD (A.F.P./Reuter) In Guatemala stad is een poging om de regering van kolonel Armas omver te wer pen, mislukt. Bij een aanval op een kazer ne werd een aantal personen gedood. Ook vielen er gewonden, terwijl er vele arres taties werden verricht. Volgens de minister van Binnenlandse Zaken, Guillermo Vides, werd de bewe ging „zeker door communisten geleid". Of ficiële kringen te Guatemala Stad noemen in dit verband de naam van kolonel Fran cisco Cosenza, die nauwe betrekkingen on derhield met het bewind van Jacobo Ar- benz, de links-georiënteerde president die vorig jaar door kolonel Armas werd ver dreven. Kolonel Armas, die zich aan de kust van de Stille Oceaan bevond, is naar de hoofd stad teruggekeerd. Het vliegveld was af gezet door gemotoriseerde troepen. Volgens de Guatemalaanse regering heerst overal in het land rust. Er is een staat van beleg voor onbepaalde tijd afgekondigd. President Armas deelde mede, dat meer dan honderd personen zijn aangehouden. Volgens de jongste berichten zijn bij de aanval op de kazerne tenminste acht personen gedood en verscheidene gewond. bereid is, is hiermede tot bijna een mil lioen gestegen. Het Duitse vakverbond D.G.B. heeft zich het afgelopen najaar officieel tegen her bewapening uitgesproken. Zondag sprak de afdeling Beieren zich in zeer krachtige bewoordingen tegen de nieuwe Wehrmacht uit en stelde voor over deze kwestie een plebisciet in het gehele Land te houden. De socialistische partij en de D.G.B. hebben een gemeenschappelijke campagne tegen herbewapening op touw gezet, welke Zon dag gestart zal worden met een openbare bijeenkomst in Frankfort. In het licht van deze ontwikkelingen vreesden regeringsautoriteiten dat de grote staking van Zaterdag kan uitdijen tot een massale stakingsactie der vakbonden over de herbewapeningskwestie in plaats van alleen maar over medezeggenschap in de bedrijfsvoering. Fritz Berg, voorzitter van de bond van de Duitse industrie heeft Adenauer giste ren schriftelijk met klem gevraagd tussen beide te komen, via nieuwe persoonlijke gesprekken met de voorzitter van de D.G. B., Walter Freitag. De kanselier heeft al verscheidene malen met Freitag gesproken om te pogen de vakbonden van hun verzet tegen herbewapening af te brengen. WASHINGTON (Reuter) In zijn jaar lijkse economische boodschap aan het Amerikaanse Congres heeft president Eisenhower opnieuw een beroep gedaan een liberaler internationale handelspoli tiek te volgen. Hij vraaagt aan het Con gres hem volmacht te geven de invoer rechten te verlagen, de buitenlandse in vesteringen te vergroten en de technische en andere vormen van hulpverlening uit te breiden, teneinde de economische kracht van de onontwikkelde gebieden, vooral in Azië te vergroten. De president voorspelt dat de Verenig de Staten met wijs beleid hun nationale productie kunnen verhogen. Het jongste herstel tempo na de inzinking van 1954 doet veronderstellen, dat de economische expansie zich vermoedelijk gedurende de komende maanden zal handhaven. Hij wijst er opnieuw op, dat het van het allergrootste belang is, dat het Congres een verlenging van de wet inzake handels overeenkomsten op basi^ van het wederke righeidsbeginsel met drie jaar zal goed keuren met volmacht tot verlaging der in voerrechten op bepaalde artikelen met maximum 15 percent in die periode. Het is volgens de president in het voordeel van ieder land er zorg voor te dragen dat de hinderpalen verdwijnen die de interna tionale handel en investeringen doen ach terblijven bij de groei in productie en in komens. De Verenigde Staten kunnen de eigen economie en die van de vrije wereld versterken door toeneming van de stroom van kapitaal naar landen, die in staat zijn dit kapitaal op productieve wijze te ge bruiken voor hun ontwikkeling. De uitbrei ding der buitenlandse investeringen zou kunnen bijdragen tot versnelde groei in het buitenland van die industrieën, waar van de productie nodig is ter voorziening in de toenemende Amerikaanse behoeften aan grondstoffen en andere producten. Opnieuw dringt de president er bij het Congres op aan de douane-procedure te vereenvoudigen en andere maatregelen te nemen om andere landen te helpen bij het vergroten van hun dollarinkomen. President Eisenhower noemt het de grote uitdaging van deze tijd het vinden van constructieve middelen voor steunverle ning aan economisch onontwikkelde lan den in de verschillende delen der wereld en hij dringt er daarom op aan, dat het programma voor technische en andere bij stand aan die landen moet worden uitge breid. (Van onze correspondent in Parijs) De toestand van de rivieren in Frankrijk is gisteren en vannacht plotseling aanzien lijk ernstiger geworden. Op vele plaatsen dreigt een catastrofe. Het gevaarlijkste is de situatie nu in het bekken van de Seine, in en rond Parijs, maar ook steden als Lyon, Avignon en Bordeaux worden door de nog voortdurend wassende rivieren on middellijk bedreigd. In de naaste omgeving van Parijs is een aantal waterwerken onklaar geworden en daardoor is men op vele plaatsen de toe stand nu niet meer meester. Honderden huizen en boerderijen moesten inderhaast wordeA ontruimd. In Montereau, een 30 kilometer ten Zuiden van Parijs, vaart men met kano's en bootjes door de stra- ten.De grote toegangswegen naar de hoofd stad werden op tal van plaatsen afgesne den. Hele delen van het land dreigen ge ïsoleerd te geraken. In Parijs zelf bereidt men zich op het ergste voor. Het station van Air France, dat vlak bij de Seine ligt, werd gisteren gesloten, evenals een aantal métro-halten op de oevers van de rivier. Ook het parle mentsgebouw, dat een paar blokken ver der ligt, wordt, om zq, te zeggen, „in staat van verdediging" gebracht. Men is hier vannacht begonnen om de kelders en laag gelegen toegangsdeuren dicht te metselen. Overal worden zandzakken aangevoerd. Men vreest dat het peil va-n de Seine deze week de zeven meter zal overschrijden, want er wordt nieuwe regen- en sneeuw val voorspeld. De Seine zal dan even hoog, of zelfs hoger staan dan in 1910 toen grote delen van Parijs overstroomd werden. Als graadmeter voor de waterstand fungeert nog steeds de gebeeldhouwde zouéve van de Alma-brug. Het water stond Zondag tot zijn kuiten en heeft nu zijn gordel al bereikt. (United Press) Van Amerikaanse mili taire zijde is medegedeeld, dat het water van de buiten hun oevers getreden rivieren in de Zuidelijke gebieden van Frankrijk reeds voor bijna een rrrtllioen schade aan Amerikaanse militaire installaties heeft aangericht. In de afgelopen twaalf dagen zijn 18 personen tengevolge van de over stromingen of stormen om het leven ge komen. In de alpen van Savoye is een aardver schuiving ontstaan, waardoor tonnen rots blokken en aarde op een berghut nabij het dorp Ravaux neerkwamen. Drie personen, die zich in de hut bevonden, werden hierbij gedood. Duitsland en Engeland Van Duitse zijde is medegedeeld, dat in het begin van deze week in de Elzas talloze in het wild levende dieren in het water van de Rijn, dat de bossen binnendrong, ver dronken zijn. Bij de Rijnoevers zijn een groot aantal dode herten, hazen en fazanten aangetroffen. Door de storm en overstro mingen zijn voorts honderdduizenden denne- en sparrebomen ontworteld. In Engeland heeft men niet minder dan 60 vliegtuigen ingezet om de honderden ingesneeuwde en met honger bedreigde mensen in Noord-Schotland voedsel en kolen te brengen. Vijftienhonderd kilo hooi werd met lichte vliegtuigen door de smalle hooglandvalleien naar plaatsen gebracht, waar vee staat dat door de dikke sneeuwlaag geen voedsel meer kan vinden. Het water drong vanmorgen door in de gewelven van de Notre Dame en stond daar weldra 40 cm hoog. De brandweer rukte uit met drie spuitwagens en begon het water uit de kelders van de kathedraal te pompen. Mendès-France was voorne mens met Francois Mitterand, de minister van Binnenlandse Zaken, in de loop van de middag de overstroomde gebieden in de departementen Seine-et-Oise en Seine-et- Marne te bezoeken. In Schotland is de dooi ingevallen, het geen een grote opluchting betekent voor duizenden Hooglanders die reeds meer dan een week door de sneeuw van de buiten wereld afgesloten zijn. De sneeuw begint langzaam te verdwijnen en verscheidene hoofdwegen zijn weer begaanbaar. Het aantal noodoproepen om hulp neemt af. Wel vragen boeren en schaapherders nog om snelle aanvoer van veevoer. In de afgelopen week hebben hefschroef- vliegtuigen en andere toestellen van de Britse marine en luchtmacht zes ton voed sel, veevoeder en geneesmiddelen afge worpen boven de geïsoleerde gebieden. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Joseph Roux: Wy houden meer van gerechtig heid dan van rechtvaardige men sen. WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower heeft deze week met opzet de naam van senator Joseph McCarthy weg gelaten van de invitatielijst voor twee be langrijke diners op het Witte Huis. Men had zich afgevraagd waarom de senator en zijn vrouw op beide diners niet aanwe zig waren geweest. De secretaresse van mevrouw Eisenhower, Mary Jane McCaf- free, verklaarde dat de senator en zijn vrouw voor beide diners niet waren uitge nodigd als gevolg van „een beslissing van de president en zijn echtgenote". Zij wei gerde te zeggen wat de reden was van deze beslissing. BRUSSEL (Reuter/A.F.P.) De Belgi sche Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft de Parijse verdragen betreffende de bewapening van West-Duitsland en de op richting van de West-Europese Unie gis teren goedgekeurd. De drie voornaamste partijen Rooms- katholieken, socialisten en liberalen hadden tevoren al aangekondigd, dat zij het wetsontwerp zouden steunen, maar vier socialisten en een liberaal stemden, samen met de vier communisten, tegen. De uitslag was 181 voor, negen tegen, bü twee (R.K.) onthoudingen. Nu moet de Belgische Senaat nog over de verdragen stemmen. Dit zal wel niet gebeuren voordat Frankrijk en West- Duitsland ze hebben goedgekeurd. De Parijse verdragen zullen op 24 Fe bruari in tweede lezing door de West- Duitse Bondsdag worden behandeld. In regeringskringen, die de behandeling in tweede lezing veel eerder hadden ver wacht, op zijn laatst in het begin van Fe bruari, heeft deze beslissing grote ver wondering gewekt. De Franse Raad der Republiek (Senaat) zal de verdragen op 8 Februari behandelen. Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de periode met vriezend weer, die Zondag onderbroken werd door een tijde lijke flinke dooi, komt nu een einde. Gis ternacht, toen door de sterke afkoeling boven het sneeuwdek op vele plaatsen mist ontstond, daalde de temperatuur plaatse lijk nog tot 11 graden onder nul. In de af gelopen nacht vroor het op de meeste plaatsen 3 tot 6 graden. De lucht die van daag met een matige wind tussen Zuid en Oost werd aangevoerd was van continen tale oorsprong. Intussen is de laatste dagen de depressie-activiteit boven de oceaan sterk toegenomen. Eén van de depressies be weegt in de richting van de Britse Eilan den. Aan de Zuidflank wordt warme en vochtige oceaanlucht via de Golf van Bis- caye naar Frankrijk, België en Nederland gestuwd. Dit heeft tot gevolg dat de koude continentale lucht wordt verdreven en de komende 24 uur een flinke dooi zal intre den. Dit zal gepaard gaan met regen en vrij veel wind. (van hedenmorgen 7 uur) weers- BO ,5 c C Ir. toestand ■o" -o o E'5 - K zS Helsinki sneeuw W 3 -5 0,1 Stockholm licht bew. W 2 -14 0 Oslo Nlicht bew. windstil -17 0 Kopenhagen mist WZW 3 -5 0 Aberdeen geheel bew. Z 5 2 2 Dublin motregen ZZO 8 7 3 Londen mist windstil 3 0.2 Amsterdam onbewolkt ZZO 6 -4 0 Brussel geheel bew. Z 4 2 0 Parijs motregen ZZO 2 3 0 Bordeaux motregen W 4 13 2 Grenoble nevel windstil 2 1 Nice licht bew. UW 5 4 u Berlijn motsneeuw OZO 3 -5 0,2 Frankfort onbewolkt O 4 -5 0 München onbewolkt ZZW 2 -11 0 Zürich nevel windstil -5 0 Genève nevel windstil 0 4 Locarno licht bew. O 2 -2 0 Wenen onbewolkt windstil -9 0 Innsbruck licht bew. windstil 12 0 Rome geheel bew. NO 4 6 6 Neerslag laatste QC*x*rjoofxxxxxx**x*xxrxxxx**xxx*Y* 21 uur. Txxxxxxioxxr* cooo STIJGING VAN TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Matige tot krachtige en langs de kust mogelijk harde naar Zuid-West rui mende wind. Flinke stijging van tem peratuur. 22 Januari Zon op 8.38 uur, onder 17.10 uur. Maan op 7.36 uur, onder 15.40 uur. Maanstanden 24 Jan. 2.06 uur: Nieuwe maan 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 21 Januari Hoog water: 2.08 en 14.22 uur. Laag water: 9.55 en 22.17 uur. Zaterdag 22 Januari Hoog water: 2.51 en 15.04 uur. Laag water: 10.46 en 23.03 uur. JUUOOUtUOUOU

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1