VLAGGEN VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 JAC. v/d NOORD Mill ege WASSENAAR Gotische huiskamers Blank eiken huiskamers Eiken huiskamers 4 clubs en tafel Won in gin rich ting Luxemburg begint met commerciële televisie Maison WOENSDAG 26 JANUARI 1955 9 Protest tegen vervoer van Ierse paarden naar België Adres tegen wetsontwerp beperking cadeaustelsel Rotterdam wil een satellietstad bouwen Sanering van de rundveestapel Nijmegen en zijn schouwburgplannen Australië's premier Menzies zal Nederland bezoeken Nieuyve opgravingen in Aardenburg Vergadering van damesvoetbal Velsen Scheepvaart middenst.woning 10% KORTING WOLLEN DEKENS u Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame ƒ575.— - ƒ650.— t/m 975.— ƒ595.t/m ƒ745.— ƒ465.- ƒ590.— vanaf ƒ180.t/m ƒ650. toont U iets beters Op de Tachikawa luchtbasis bij Tokio hebben de V.S. tijdens een formele plechtig heid 59 vliegtuigen waaronder 8 straalvliegtuigen aan de Japanse luchtmacht overgedragen. Onze foto werd kort na de overdracht gemaakt en toont een formatie oefenvliegtuigen, gevlogen door Japanse piloten, in de lucht en een tweetal andere toestellen, reeds voorzien van de Japanse kentekenen, op de grond. LONDEN (United Press) De secre taris van de internationale liga tot bescher ming van paarden, A. S. Colvin, heeft de lange strijd der paardenliefhebbers tegen de export van levende Ierse paarden naar het continent voortgezet met een ingezon den stuk in de Londense Daily Telegraph: De schepen Trito en Theano varen regel matig tussen Dublin en Rotterdam. De reis duurt ongeveer 74 uur en de paarden zijn gedurende die tijd blootgesteld aan onver mijdelijk lijden. Na ontscheping in Rotter dam worden zij op de kade in wagons ge laden voor transport naar België dat nog eens een dag en een nacht in beslag neemt. Bij aankomst in Esschen worden de paar den op wrede wijze van brandmerken voorzien en in quarantaine-stallen gezet, in afwachting van vervoer naar de Belgi sche slachthuizen. Colvin bestreed de Belgische opvatting dat indien maatregelen tegen de invoer van paarden genomen zouden worden, Rot terdam die handel aan zich zou trekken. ,.Deze dieren zouden geen spoorreis naar België behoeven te maken, als zij nodig waren voor menselijke consumptie in Ne derland, maar daar zijn zij niet nodig," al dus Colvin. In verband met de komende behan deling van het wetsontwerp Beperking Cadeaustelsel heeft de stichting „Het Merkartikel", waarby vele merkartikelfa brikanten in de kruideniersbranche zijn aangesloten, in een adres aan de leden van de Tweede Kamer met klem verzocht het ontwerp in zijn huidige vorm niet te willen aanvaarden. De voornaamste bezwaren van de stichting zijn de volgende: Het ontwerp verbiedt slechts het cadeau geven van zogenaamde „branche-vreemde" goederen en laat met name korting- en geldzegelsystemen ongemoeid. Dit komt neer op een grove onbiliykheid jegens de fabrikanten en dus ook jegens de zelfstan dige tussenhandel, omdat deze systemen zich niet voor toepassing door de fabrikant met zijn uiteraard beperkte producten-as sortiment lenen. Alleen wanneer de korting wekelijks aan de huisvrouw over bijvoor beeld alle kruidenierswaren wordt ver leend, is zij aantrekkelijk. De bepaling, dat alleen die goederen als cadeau mogen worden gegeven, die gelijk soortig zijn aan de in het betrokken bedrijf tegen betaling verstrekte goederen, bete kent een scherpe achterstelling van de fa brikant bij de groot- en kleinhandel, die uiteraard uit een veel ruimer assortiment de keus hebben. Met zijn vage begrippen lokt het ontwerp als het ware uit tot het plegen van wets ontduiking, waarvan de minder scrupuleu ze ondernemers het volle gebruik zullen weten te maken. Een omvangrijke jurispru dentie zal nodig zijn, voordat men weet waar men aan toe is. De in het ontwerp opgenomen over gangstermijn van zes maanden is te kort om de getroffen ondernemers in staat te stellen zonder verlies van goodwill op een ander systeem van verkoopbevordering over te schakelen. Plannen, oim bij het Rotterdamse ge bied van de olie-industrie in Pernis op het. Noord-Westelijke deel van het eiland IJsselmonde een satellietstad te bouwen, hebben vaste vorm gekregen. Zij zullen binnenkort aan de Rotterdamse raad wor den voorgelegd. De huidige plannen worden noodzake lijk geacht, nu de werkgelegenheid in .de grote bedrijven in en om Pernis in de ja ren na de oorlog is toegenomen van on geveer 1000 tot 6000 werknemers. Het aantal woningen nam in dezelfde periode toe met ongeveer 900. Slechts on geveer een vijfde deel van het aantal werknemers kan, zonder van openbare of door de bedrijven ter beschikking gestelde vervoermiddelen gebruik te maken, de ter reinen aan de Vondelingenweg bereiken. Ongeveer 3500 personen zijn gedwongen dagelijks de rivier over te steken. Reeds thans blijken sommige bedrijven aanzien lijke moeilijkheden te ondervinden om een voldoend aantal arbeiders aan te trek ken en aan het bedrijf te binden. Van eind Mei 1951 tot eind November 1954 zijn door de Nederlandse veehouders 305.671 runderen ter overname aangebo den welke reageerden op onderzoek naar tuberculose. Hierdoor werd het mogelijk 70.914 bedrijven tuberculose-vrij te maken. In drie provincies, Friesland, Drente en Zeeland, is de ziekte geheel verdwenen. In de overige zijn 67.591 bedrijven smet vrij. Het fonds voor t.b.c.-bestrijding onder het vee ontving ruim 44.6 millioen gulden uit bijdragen van boeren en 38.5 millioen uit Marshallfondsen, waarvan 46.3 millioen voor steun aan de sanering werd uitbe taald. Aan de spaarheffing werd, voorna melijk in Zeeland, bijna 21.5 millioen ont vangen en bijna 13.9 millioen uitgekeerd. Op 15 Februari zal een dochteronderne ming van Radio-Luxemburg beginnen met de eerste Europese commerciële televisie uitzendingen. De programma's beslaan voorlopig drie uur per dag. Het station zal voorlopig een capaciteit hebben van 30 kilowatt (later 200 kilowatt) en uitzenden met het Franse systeem van 819 beeldlijnen, dat ontvangen kan worden in Noord-Oost Frankrijk, Zuid-Oost Bel gië, Luxemburg, Saarland' en de Palts. Er zijn onderhandelingen gaande om uitwisselingsprogramma's tot stand te brengen met de Engelse commerciële tele visie. Het station dat zich bevindt in Dude- lange op 450 meter van de Franse grens, heeft jongstleden Zondag met succes „proefgedraaid" met een film over de groothertogelijke familie ter gelegenheid van de verjaardag van groothertogin Char lotte, die duidelijk ontvangen werd in Brussel en Nancy. Ook een zuster van Radio-Europa I, Europa TV, in Saarland, begint binnen kort met. reclametelevisie. Noord-Oost Frankrijk, een kopersmarkt van vier mil lioen zielen, zal dan niet minder dan vijf televisieprogramma's kunnen bekijken, namelijk die van de Franse radio- en tele visie-omroep, van Radio-Luxemburg, van Europa T.V., van de televisiezender van de Saarlandse omroep en, in het grensge bied, die van de Waalse televisiezender bij Luik. Met een shock en een diepe vleeswond aan zijn rechterbovenbeen is een Zand- voortse boekhouder Dinsdagmorgen in het Diaconesserihuis in Haarlem opgenomen, na dat hij met zijn bromfiets nabij restaurant „Dreefzicht" was geslipt en gevallen. Voordat hij naar het ziekenhuis werd vervoerd, ver leende de Ongevallendienst eerste hulp. Maandag is in „De Vereniging" te Nijmegen een conferentie gehouden tussen het bestuur van De Vereniging cit de leden van de gemeenteraad over de kwestie: Hoe moet de moeilijkheid opgelost, welke ont staat, als Nijmegen zijn nieuwe schouwburg bouwt en naast De Vereniging in exploi tatie brengt. De voorzitter van de N.V. De Vereniging, de heer H. de Goede, deelde mede, dat de exploitatie van De Vereniging al moeilijk is zonder de schouwburgconcurrentie. Toch kan Nijmegen zijn Vereniging, een der beste concertgebouwen van Nederland en de congreszaal bij uitnemendheid, niet missen. Als de schouwburg aan De Vereni ging wordt aangebouwd, wat ruim 2.500.000 gulden kost komt de gemeente Nijmegen ook voor grotere uitgaven te staan. Bovendien garandeert Nijmegen aan de N.V. De Vereniging een rente van drie percent. Thans moet De Vereniging de cul turele voorstellingen financieren met de opbrengsten van revues, operettes, enz. De gemeente Nijmegen zal in de nieuwe schouwburg de toneelgezelschappen ook moeten uitkopen, juist zoals De Vereniging nu ook doet. Zo wordt de explotatie van de schouwburg ook te kostbaar tenzij de tóe schouwers telkens de zaal geheel vullen. De raadsleden zagen deze moeilijkheden ook in en concludeerden dat de gemeente Nijmegen met het bestuur van de N.V. De Vereniging een nieuwe overeenkomst zal moeten maken. Bovendien is het bestuur der Vereniging genegen medewerking aan de vorming van een nieuwe exploitatie commissie voor beide culturele instituten te verlenen. In de raadsvergadering van vandaag zou de beslissing moeten vallen. Ir. B. Bijvoet uit Haarlem heeft de bouw van de nieuwe schouwburg op het Keizer Karelplein begroot op 2.250.000 gulden. De Australische minister-president, Ro bert G. Menzies, zal van 15 tot 18 Februari een bezoek aan ons land brengen. De Australische premier zal in Londen de conferentie van het Gemenebest bijwonen, welke op 30 Januari begint. Direct na af loop hiervan zal hij naar Den Haag komen. Hoewel hierover officieel nog niets bekend is, neemt men aan dat de heer Menzies met Nederlandse bewindvoerders besprekingen zal voeren over samenwerking op econo misch en militair gebied ten aanzien van Nieuw Guinea. Op economisch terrein be staat er reeds een samenwerking, doch men zou deze nog willen uitbreiden en ook de mogelijkheid van coördinatie van het defensiebeleid onder ogen willen zien. De uitnodiging voor dit bezoek van de Australische premier is uitgegaan van minister Luns, tijdens een onderhoud met de Australische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, aan de vooravond van de behandeling van de kwestie Nieuw Guinea door de V.N in New York. De minister-president van Ceylon, Sir John Kotelawala, zal op 12 en 13 Februari een beleefdheidsbezoek aan ons land bren gen. Binnenkort - zullen te Aardenburg van wege de Rijksdienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek nieuwe opgravingen worden gedaan. Het doel is de plaats te onderzoeken waar de vroegere middel eeuwse Onze Lieve Vrouwe-kerk heeft ge staan. Deze kerk werd in 643 gesticht en was in de npddeleeuwen het middelpunt van pelgrimstochten. Daar kwamen onder anderen ter bedevaart de Engelse konin gen Eudaad I in 1296, Eduard III in 1340, de Franse koning Philips de Schone en de hertogen van Bourgondië, Philips de Goe de in 1425 en Karei de Stoute in 1466. In 1625 werd de kerk, die buiten de vestingwerken stond, gesloopt. Men hoopt' bij de opgravingen graven te vinden die beschilderd zijn en die onder de vloer van de vroegere kerk werden aangelegd. Vanavond in Cult. Gebouw Voor de dames, die zich voor de voet balsport interesseren, is het vanavond een belangrijke avond. In het Cultureel Ge bouw te IJmuiden wordt de oprichtings vergadering van de Damesvoetbalclub Velsen gehouden. De initiatiefneemster benoorden het Ka naal, mevrouw Kröger, heeft inmiddels 33 aanmeldingen van liefhebsters ontvangen. Zij deelde ons mede, dat de vergadering in Het Cultureel Gebouw niet van haar in oprichting .zijnde voetbalclub uitgaat. De vergaderingin Velsen-Noord wordt Vrij dagavond in Starrebosstraat 10 gehouden. Mevrouw Kröger was wel van plan de vergadering in het Cultureel Gebouw van avond te bezoeken om over fusie te spre ken. „Natuurlijk billen we samendwer- keai", zei haar man ons. Flnlandia, pass. 25 Vlisaingen n. Antw. Gerrie S, 24 v. Vianna te Guernsey. Geile. 24 v. Stockholm n. Rouen. Gerd, 24 te Ipswich. Gaasterland, 24 v. Harlingen r. Leith. Grebbestroom, 25 v. Eastham te Amsterdam. Haskerland, 24 v. Harlingen te Goole. Hoe Vinces, 25 voor de Hoek v. Holland naar Rotterdam. Hollaan, 25 v. Amsterdam n. Rotterdam. Isis, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias, 24 te Malta n. Tel Aviv. Jutland, 25 v. Swansea te Amsterdam. Jonex I, 25 te rede Vlissingen n. Antw. Joost, 22 te Quimper. Julia Mary, 21 v. Casablanca n. Calais. Kortenaer, 25 v. Roscoff n. Portsmouth. Kemphaan, 24 .v Cuxhaven te Hamburg. Leendert b, 24 v. Londen n. Rotterdam. Lies, 24 v. Cardiff te Swansea. Lydia, 25 v. Amsterdam n. Rotterdam. Marcella, verm. 25 v. Rotterdam n. Zaandam Mare Liberum, 24 v. Antwerpen te Cardiff. Matthew. 25 v. Nantes te Silvertown verw. Midsland, 24 v. Rotterdam te Grangemouth. Mulan, 24 v. Londen n. Isigny. Mado II, 24 v. Oostende te rede Vlissingen. Mariscal Lopez, 25 v. Hamburg n. Antw. Marjan, 24 v. Port Talbot n. Westonpoint. MarkabN, 24 v. Amsterdam te Kopenhagen. Monica, 24 v. Antwerpen n. Zeebrugge. Myfem, 26 v. Rouen te Stockholm verw. Mynells, verm. 25 v. Naestved n. Aalborg. Mypuck. verm. 25 v. Rouen n. Londen. Mlrfak N, pass. 24 Kp. Verdische eil. n. Antw. Muphrid N, pass. 24 Casquets n. Kingslynn. Nassauhaven, 26 v. Kopenhagen te Rotterdam vei wacht. Nettie, 24 v. Shoreham te Duinkerken. Nieuwehaven, 24 te Malmö. Nero. 24 v. Le Havre n. Seville. Noorderlicht, 25 v. Treport te Londen, verw. Nieuland, 25 v. Rotterdam n- Leith. Nyenburgh, pass. 24 Kiel n. Stockholm. Oosterburgh, pass. 24 Kiel n- Stockholm. Olwe, 25 v. Vlissingen n. Cork. Pascholl, pass. 24 Brunsbüttel n. Helsingborg. Peter, 25 v. Kopenhagen n. Hamburg. Plato, 24 te Gothenburg n. Amstedam. Pavo, 23 te Zaandam. v Ponto, 24 te Londen. Poortvliet, verm. 25 v. Swansea n. Granville. Ponto, 24 v. Bayonne te Londen. Ruby, 24 v. Dublin n. Londen. Rijnhaven, 25 v. Liverpool te Duinkerken. Result, 25 v. Birkenhead te Antwerpen. Roelof Buisman, 24 v. Whitehaven n. Dundrum. Kien Teekman. 25 v. Gefle te Amsterdam. Rose Marie, 24 v. Hogenass te Antwerpen. Setas, 24 v. Liverpool te Glasgow. Spes, 24 Brunsbüttel n. Antwerpen. Strijpe, 24 v. Rotterdam n. Hamburg Spica, 25 rede Vlissirigen n. Antw. Sambre, 24 v. Rotterdam te Aberdeen. Swift, 24 v. Gothenburg n. Parijs. Taurus, 25 v. Duinkerken n. Rotterdam. Trompenburgti, 24 v. Kingslynn n. Rotterdam. Teunika, pas. 25 Vlissingen n. Brussel. Tlmo, 25 v Londen te Rotterdam Urmajo, 24 v. Antw. n. Ipswich. Unitas, 24 v. Hamburg n. Newross. Viking, 25 v. Rotterdam n. Manchester. Violette Erica, 25 v. Amsterdam n. Gent. Westerdok, 23 v. Amsterdam te Londen. Westkust, 25 v. Sables d'Olonne te Birkenhea-I Westpolder, 26 v. Vianna do Castillo te Maas sluis verwacht. Wiebold Bohmer, 23 v. Sevllla te Roterdam verwacht. Westerschelde, 26 v. Liverpool te Rotterdam verwachta. Wiebold Bo-hmer, 29 v. Sevilla te Rotterdam verwacht. SLEEPVAART Goeree, 24 v. Falmouth n. Aden met zuiger. Humber, 24 v. Falmouth n. Maassluis. Oostzee. 24 v. Glyde n. Maassluis. Tyne, 24 120 m. W.NW. Trinidad. Witte Zee, 24 130 m. ZW. Ouessant met sleep. Zwarte Zee, 24 340 m. W. Fayal met „Maple Hill". Ien STOKKEN Zeilmakerij SPAARNE 60 bij de Melkbrug DONDERDAG ZATERDAG - - VRIJDAG MAANDAG Pech voor de „Medan" De trawler „Medan" (ÏJM 57), die als Nederlandse trawler onderweg is naar de visbanken ten Zuiden van New Foundland, kreeg vanmorgen met pech te kampen. Het kogellager van de reductie het bovenste lager van de koppeling liep warm en in overleg met de wal, besloot schipper Cor Bal vanmorgen in Plymouth binnen te lopen. Daar zou 't euvel worden verholpen. Wie er vandaag waren De trawler „Gelria" (van Woensdag 12 Jan.) was vanmorgen binnen met 615 kis ten vis, waarvan 280 schelvis en piepers, 65 gestripte wijting, 50 dichte wijting, 190 kabeljauw, kool en gullen, 20 haring en makreel, 10 stokkebit en 60 stuks stijve kabeljauwen; de trawler „Haarlem" (van Zaterdag 15 Jan., volgende reis gaat schip per L. Blok weer mee) met 800 kisten vis, waarvan 210 schelvis en piepers, 110 ka beljauw en blanke kool, 180 zwarte kool, 115 gestripte wijting, 40 dichte wijting, 60 haring, 45 makreel en 40 diversen en 40 stuks stijve kabeljauwen. Als derde traw ler was de „Postboy" (van Vrijdag 14 Jan.) binnen met 700 kisten vis, waarvan 225 schelvis en piepers, 220 koolvis en gul, 160 dichte wijting, 15 haring, 5 makreel en 15 stokkebit en 110 stuks stijve kabeljauwen. Voorts waren een paar loggers en kotters aan de afslag met 5000 kg. tongen en 250 kisten schol. Wat er komt Voor de Donderdagmarkt zijn al twee boten bekend. De trawler „Sumatra" (van Vrijdag 14 Jan.) komt met 550 kisten vis, waarvan 130 schelvis en piepers, 180 kool- vis en gul, 70 gestripte wijting, 100 dichte wijting, 50 radio, 10 makreel, 10 stokkebit en 40 stuks stijve kabeljauwen en de traw ler „Allanwater" (van Vrijdag 14 Jan.) met 550 kisten vis, waarvan 225 schelvis en piepers, 110 gul, 130 koolvis, 40 wijting, 20 dichte piepers, 15 makreel, 5 haring, 5 stokkebit en 60 stuks stijve kabeljauwen. Voor de Vrijdagmarkt was vanmorgen nog geen boot bekend. Oudste boten zijn de ,-Vios I" (van Vrijdag 14 Jan.), de „Bata via" (eerste reis, van Zaterdag 15 Jan.) en de „Bergen", „Bloemendaal", „Polderman" en „Van Hattum" (allen van Woensdag 19 Jan.). Er komt haring De trawlers in de Noord hebben wat haringvangsten gemeld, zodat er van dit product weer iets in de hal is te verwach ten. De IJM 24 „Vios I" meldde bijvoor beeld een trek van 100 manden haring en ook de IJM 2 „Herman" gaf een trek door van 120 manden. „Deining" in haven De nieuwe Katwijkse trawler „Deining" KW 8 (ex-„Swell") is gistermiddag in de IJmuidense Vissershaven aangekomen. Het schip werd door een sleepboot van Amster dam gehaald. In de Vissershaven wordt de „Deining" klaar gemaakt voor de visserij. Zet water De stoomtrawler IJM 25 „Flamingo" heeft op de laatste reis (Maandag was het schip aan de afslag) zo'n zet water gehad, dat de reddingboot op het achterschip zwaar werd beschadigd. Vandaag zou de Flamingo" met een nieuwe boot aan boord naar zee gaan. Omzet Het Staatsvissershavenbedrijf te IJmui den had Maandag een goede dag: er werd voor 272.000 in de hallen omgezet. Stijging Het algemene beeld van de handel gaf vanmorgen een lichte stijging van de prij zen aan. De grove schelvis was bij voor beeld behoorlijk aan de prijs. Ook kabel jauw was stijf. De schol hield dezelfde prijzen als gisteren; grootmiddel en klein- middel tongen waren duur. Binnenland gaf voor de braad nog een normale prijs; evenals voor de gul. Voor de export De regels kabeljauw gingen vanmorgen voor 134 tot 108 voor de export weg. Kisten grote kabeljauw haalden 174 tot 162 en kleine kabeljauw 140 tot 120. Ook grove schelvis, grove schol en tongen gingen voor export weg: grote schelvis haalde 76 tot 80, grootmiddel schelvis 65 tot 72, grote schol en middel schol 27, zetschol 42 tot 47 en schol 1/42 tot 46. Tong 2 deed voor export 2.28, tong I 2.30, halve pondjes 2.45 tot 2.80 en grootmiddel tong 2.10 tot 2.25, En voor het binnenland De haring haalde vanmörgen van 19 tot 24; de makreel van 54 tot 56. Bin nenland kocht verder grote tong voor 2.18 tot 2.20, torgullen voor 24 tot 27. mid del gul voor 40 tot 41 en grote gul voor 45 tot 48. Zwarte koolvis deed 43 tot 50, wijting 18 tot 21. Piepers gingen van de hand voor 21 tot 26, pennen voor 36 tot 42 en kleinmiddel schelvis voor 43 tot 54. Schol 2 haalde 36 tot 32 en schol 3/20 tot 28. Vangsten De loggers en kotters vangen aardig wat vis. Dinsdag meldden schepen als de KW 10, 17, 126, 107, 166, 51, 67, 85 en 108 trek ken van 2 tot 4 manden vis en daarbij 25 tot 150 kg. tongen per trek. Het gemiddel de van de tongvangsten was 70 kg. per trek. De IJM 33 „Thorina" meldde een trek van 50 manden hoops en de „Antje" een trek van 15 manden hoops en 20 ka- beljauwtjes. De IJM. 210 drie trekken voor 140 kg tongen en 3 manden vis. De „Tzon- ne" gaf drie trekken door van 210 manden wijting, haring en schelvis. De IJM 16 „Bergen" haalde van een trek 75 manden vis scheep. Besommingen Agamemnon, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alamak, 25 v. Chalna n. Calcutta. Armilia, 26 Pladju verwacht. Akkrumdijk, 24 te Brownsville. Aaisum, pass. 24 Perim n. Suez. Alphacca, 24 v. Victoria n. New York. Alpherat, 22 te Baltimore. Aldabi, 25 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alderamin, 25 Colombo. -AJiotti; "24 v. Victoria n. ïlheos. Alnati, 24 te Buenos Aires. Amerakerk,. 25 v. Casablanca n. Bilbao. Amsteikcoon, 25 v. Amsterdam n. Glasgow. Arendskerk, 21 te Singapore. Blitar, pass. 25 Kp. Finisterre n. Antw. Borneo, -25- Halifax n. Beyrouth. Bennekom, 24 v. Cristobal n. Curasao. Bonaire, 24 660 m. W.ZW. Madeira. „Beninkust, 24 te Le Havre. Caltex Delft, pass. 25 ten N. v. Malta n. R dam. Clstuja, 25 v. Mena el Ahmadi n. Spezia. Caltex Leiden pass. 25 NO-punt Kreta. Caltex Nederland 25 v. Kopenhagen n. Frede- rjcia. Cleodora, 22 te Brisbane, tongostroom, 25 v. Dakar n. Freetown. Chama, 25 te Pulu Sambu. Ciavêlla, 24 te Port Soedan. Cottica pass. 25 Azoren 30 Plymouth ver w. DUivendijk, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Deifshaven. 25 te Santos verwacht. Delft, 25 te Valparaiso Essó Amsterdam, pass. 25 Kreta n. Sidon. Esso Den Haag. 25 v. Antwerpen n. Sidon. Elmina, 24 v. Winneba n. Lagos. Eendracht, 25 te Swansea. Garoet, 26 Bombay verwacht. Gaasterland, pas. 24 Fern. Noronha n. Las Palmas Hathort 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hilversum, pass. 25 Adert n. Süêz. Hector, 24 v. Tunis te Malta n. Piraeus. Indrapoera, 25 440 m. O. ten Z. Guardafui. Ivoorkust, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Jagersfontein, 25 550 m. NO. eil. Ascuncion. Japara (KRL). 26 te Calcutta. J.oh. v. Oldenbarnevelt, pass. 25 Str. Bali naar Soerabaja. Jupiter, 26 te Algiers. Korovina, 25 v. Bahrein n. Mena el Ahmadi. Kota Baroe, pass. 25 Sabang n. Beiawan.. Kola C^de, 22 te Singapore. Kóta IiTten, pass. 23 Ceylon n. Beiawan. Katelysla, 24 v. Hëysham n. Ména el Ahmadi. Laagkerfc, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Genua. Langkoeas, 24 v. Baltimore n. Charleston. Larenburg, 25 te Antwerpen. Êeopoidskérk, 25 rede Vlissingen li. Antwerpen Lieve Viouwekerk, 25 te Aden. Llndekerk, pass. 24 Kp. St. Vincent n. Marseille Lombok, 24 v. Port Soedan n. Suez. Leopoidskerk, 24 v. Le Havre n. Antwerpen. Limburg, 25 Rotterdam verwacht. Luna, 24 v. Famagusta n. Limasol. Maas, pass. 25 Ouessant n. Bremen. Mapia, pass. 25 Gibraltar n. Liverpool. 'Mirzzr; 25 v. Balikpapan n. Singapore Mijdrecht, pass. 25 Kp. Finisterre n. Perz. Golf Maasdam, 25 te Port au Prince. Macuba 24 v. Sambu n. Aden. Maureen, verm. 25 v. New York n. Philadelphia Noordam. 24 360 m. W. ten Z. Lands End. Noordwijk, 21 v. Nbw York n. Jucaro. Notos, 22 te Genua. Oranjefontein. 25 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Ouwerkerk, 26 te Melbourne. Pendrecht, 25 v. Nynashamn n. Rotterdam. Prins Willem III, te Algiers. Peperkust, pas. 25 Finisterre n. Dakar. Pieter S, 24 te Amsterdam. Rempang, 25 v. Calcutta n. TJ. Priok. Roepat, 25 v. Colombo n. Port Said. Rijndam, 24 470 m. O.NO. Kp. Race. Raki. pass. 25 Minikoy n. Suez. Rotti, 24 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Sheratan, pass. 25 Finisterre n. Rotterdam. Stad Schiedam, pass. 25 Gibraltar n. Bagnoli. Straat Banka, 25 rede Alleppey. Scherpendreeht, 24 te Paranagua. Sloterdyki 24 v. New York n. Boston. Stad Arnhem, 24 v. Monrovia n. Abidjan. Stentor, 24 y. Pta Cardon n. Trinidad. Salawati, 21 te Bahrein. Sarangan, 26 te Dar es Salaam verw. Telamon, 25 Philadelphia verwacht. Tomori, 25 v. Port Soedan n. Suez. Tarakan, 25 te Alexandrië. Tegelberg, 24 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Trajanus, 23 v. Grenada n. Amsterdam. Tabian, pass. 24 Kp. Comorin n. Cochin. Ternate, 24 te Marseille. Titus, 24 v. Yerakini n. Volos. Tomini, 26 Aden verwacht. Trompenberg, 24 Wight gepass n. Houston. Utrecht, 25 te Beyrouth. Waal, pass. 25 Malta n. Gibraltar. Willem Ruys, pass. 25 Finisterre n. Southampton. W. Alton Jones, 25 90 m. W.ZW. Kreta. Wonosari, 26 te Manilla. Waterman, 24 570 m. W. Galapagos eil. W.nemstad, 24 te Port of Spain. Waterland, 25 te Amsterdam. Willem Ruy.s, 26 te Southampton verw. 27 Rot terdam verwacht. Zaan, pass. 25 Kp. Finisterre n. Lissabon. Zeeland (KRL), 24 v. Baltimore n. Charleston. Zeeland (SSM) 26 Rotterdam verwacht. Zuiderkruis, 24 120 m. Z.ZW. Finisterre. KLEINE VAART Auriga, 24 v. Gdansk te West Hartlepool. Advent, 27 v Settin te Grangemouth verw. Attn a b, verm. 25 v. Antw n. Southampton. Annie N. 25 nog te New Orleans. Appingedam, verm. 25 v. Leixoes n. Shoreham. Ai noudspolder, 24 op de Schelde n. R'dam. Alcetas, 24 v. Messina n. Palermo. Actinia, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Aeneas, 24 v Rijeka n. Bari. Banketbakkerij Kokerij DA COSTALAAN 1 Tel. 4728. Driehuis. Wij verzorgen Uw feestdiner Schotels en Puddingen. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop gevraagd: in de Gem. Velserr, binnen 8 mnd. vrij op te leveren. Br. no. 1292 Boekh. Broeze, Santpoort-St. „Lyon" gem. wollen deken. Tweezijdig medaillon. Wit met heldere kleuren. 10% Korting. 1 pers. 16.75 NU 15.07 2 pers. 20.95 NU 18.85 Onze overbekende „MIGNON" deken. NU 10% korting. 150/200 van 17.95 NU 16.25 170/220 van 23.95 NU 21.55 „CONSUL". Prima gemengd wollen deken. 10 korting 1 pers. 23.75 NU 21.39 2 pers. 29.95 NU 26.79 „IJSBRAND". De beste gemengd wollen deken ooit gemaakt. 1 pers. 30.75 NU 2 pers. 35.75 NU „ZAALBERG" - 100% wol. 1 pers. van 34.75 NU 1 pers. van 42.50 1 pers. van 52.50 1 pers. van 57.75 2 pers. van 46.50 2 pers. van 53.50 2 pers. van 65.75 2 pers. van 72.75 4 DAGEN kunt NOG NU NU NU NU NU NU NU 27.69 32.18 31.28 38.25 46.25 51.98 41.85 48.10 59.18 65.48 profiteren! HAARLEMS BEDDENSPECIALIST JANSWEG 17 t.o. het Station - HAARLEM Telefoons 14329 en 18626 Winterfiliaal WASSENAAR Gen. Cronjéstraat 121 (tot half Maart). TELEFOON 13277 UWU.M..U..S-' Atlantis, 24 v. Gent te Odense. Haarlem 24.000, Postboy 22.500, Gel- Bill s, verm. 24 v. Dublin n. Bristol kan. ria 18.500, O 82 4790, KW 65 450, KW 176 6580,HD 87 3400, HD 79 590. IJM 3 570, IJM 78 4310, IJM 4 2210. Binnengekomen IJM 9 Haarlem, 21 Gelria. 35 Postboy, 34 Allan Water, 249, 78. 4: KW 65 Willy Alida, 176 Gezina Geertrui; TX 11; O 82 (Belg). Vertrokken IJM 32 Elie, 85 Klaas Wijker, 129 Sham rock, 14 Annie; KW 75 Doggersbank, 15 Rijnmond 4, 45 Neptunus, 20 Grietje, 129 Bali, 9 Hubertha Gerarda, 78 Excelsior 2, 16 Willem Cornelis, 57 Dina Marie, 95 Toe nadering, SCH 135 Cornelia Maria, 117 Onderneming 3, Abraham, 83 Cornelis, 166 Neeltje, 85 Bertina; UK 48. Baiendsz, 24 v. Newport te Swansea. Bergsingel, 24 v. Dublin n. Wicklow. Binnenhaven, 26 Hamburg verw. Bree Helle, verm. 25 v. Rotterdam n. Londen. Bab T. 23 te Goole n. Gyon. Borculö, 24 te Genua. Bestevaer, verm. 25 v. Rotterdam n. Grimsby. Brinda. -24 v. Duinkerken n. Antwerpen. Claes Compaen.-.pass. 24 Lands End n. London derry: Draco. 23- v. Tanger n. Gibraltar. Duiveland, 24 v; Amsterdam n. d. Tyne. Deni, 24 v. Amsterdam n. Esbjerg. Depa. 24 v. Hull n. Gdynia. Daniel. 24 v. Amsterdam te Gothenburg. Dependent, 27 Las Palmas verwacht. Diligente, 24 v. Workington n. Rotterdam. Kibergen, 2.4 v. Requejada te Calais. Elisea. 24 terug te Cork. Eseaut, 25 te Rotterdam. Encai riacinn'. 24 v. Montevideo n. Ascuncion Erasmus, vewn. 23 v. Faaborg n. Assens. Eisenburgh, 24 te Duinkerken. Ferocla, 25 v. Shoreham te Duinkerken. unie Meeuwenlaan Cederstraat Telefoon 4206

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3