Kennemers Zeeburgia en Velsen - DEM trekken Zondag de aandacht Autorijschool „IJmond" Agenda voor Velsen Kennemer AUTORIJLESSEN TELEFOON 4864 antaarn Auto-en motorrijles Beverwijk ZATERDAG 29 JANUARI 1955 VOETBAL IN KENNEMERLAND Waterloo-dames gaven goed partij Uitslagen UTD DOS-Stormvogels IJmuiden-DESTO Aardbeienopbrengst in Kennemerland hoger dan elders Veertig jaar zang en samenspel „Waterloo'' Zondag naar Gold Star Aanrijding fietsers op de Julianakade Huishoudkunde en handwerken op de openbare scholen AUTORIJSCHOOL SUCCES Uitgevaren visserij vaartuigen Op het hoofdterrein van het Beverwij - kcr Sportpark speelt De Kenuemeis Zon dag tegen Zeeburgia. Het betreft hier een ontmoeting tussen twee clubs, wie het tot dusver niet erg best ging. zodat ze de onderste twee plaatsen bezetten. In deze competitie ontmoetten ze elkaar nog niet. Wat we weten is, dat Zeeburgia uit zijn 4 uitwedstrijden slechts 2 winstpunten be haalde en daar de roodzwarten het op eigen terrein nog niet zoo slecht hebben gedaan, mag men op zijn minst verwach ten dat zij het tot een gelijk spel brengen. Beverwijk gaat in de hoofdstad tegen O VVO zijn geluk beproeven. Tot voor be trekkelijk korte tijd zouden we zonder aarzelen een overwinning voor de rood- witten voorspeld hebben, maar de laatste tijd door de Amsterdammers behaalde re sultaten o.a. een 4-1 overwinning op bet sterke HRC' manep tot voorzichtig heid. Laten we het daarom op eon pun tenverdeling houden. Met lege handen Als de plannen van de com petitieleider verwezenlijkt worden, zal ook WSV, dat 5 wedstrijden op HSV en 4 op Zaandijk en Kinheim ten achter is, weer eens in actie komen. Kinheim komt zich met de Wormers meten en het lijkt er veel oo, dat de Velsenaren met lege handen huis waarts keren. Op eigen terrein verloren de Velsenaren reeds met 5-1. Vitesse heeft in verband met de in Pur- merend tegen Purmersteyn geleden 4-2- nederiaag nog een appeltje met deze club te schillen. We maken ons «echter sterk, dat de Purmerenders er niets voor ge voelen de Castricummers in dit nobele streven behulpzaam te zijh. Dat het de liefste wens van Terrasvo gels is zo langzamerhand uit het hoekje waar de slagen vallen te geraken, nemen we grif aan. Maar we vermoeden, dat de ZVV'ers ze daarin Zondag a.s. althans nog laten zitten. VVB krijgt HSV op bezoek. Bij een normale krachtsinspanning van de Breesa- pers moet deze ontmoeting in hun voor deel eindigen. Velsen-DEM Voor de ontmoeting tussen Velsen en DEM zal wel grote belangstelling be staan. Het gaat hier om de laatste kansen van de Santpoorters, want als ze deze ontmoeting verliezen, staan ze 7 punten op de Beverwijkers ten achter; bij een over winning hunnerzijds eonter slechts drie In Beverwijk won Velsen destijds met 3-2. We kunnen ons voorstellen dat DEM niet helemaal gerust de reis naar Sant poort aanvaardt. De andere gegadigde voor de bovenste plaats. CSV, krijgt het in Alkmaar tegen RKAFC gemakkelijker: We kunnen ons moeilijk voorstellen dat de CSV'ers niet op de beide punten beslag zouden leggen. ADO gaat bij de hekkensluiter QSC op bezoek. Het zou ons zelfs niet verwonde ren, als de Heemskerkers een veer in Worm er veer moesten laten. Waterloo tenslotte trekt naar Gold Star, van welke club op éigen terrein reeds met 2-0 verloren werd. Ook ditmaal vre zen we, dat de Waterlooërs de punten aan de tegenpartij zullen moeten laten. ADVERTENTIE IJ mond Volleybal Lest best gold ook Woensdagavond in de le klasse damescompetitie van de af deling IJmond der NeVoBo. Waterloo 1 en Kennemers 2 speelden in de laatste wed strijd van de avond een aardige partij, waarin vooral vooruitgang van het Water- loo-tëam tot uitdrukking kwam. Hoewel de Waterloosters de eerste partij verloren, demonstreerden zij daarna een dusdanige overmacht, dat de uiteindelijke zege ver diend fhocht heten. De opslag was over het geheel genomen beter verzorgd dan voorheen, terwijl ook de afwerking min der te wensen overliet. Uitslag 31 (11 15; 15—3; 15—13; 15—11). Daarvoor werden nog de volgende wed strijden gespeeld: DGSVCK 2 3—0 (15 0; 150; 150), reglementair door de laatste ten tweede male verloren, wegens onvoltallig opkomen, hetgeen tot nog toe ?en onnodig verlies van vier punten heeft Opgeleverd. Kennemers 2—Kennemers 1 03 (6—15; 5—15; 5—15), ontplooide évenals zovele voorgaande clubontmoe tingen weinig geest en fraai spel. VGV VSV 1 eindigde met 03 (7—15; 215; 515), waaruit bleek, dat de VGV-dames achterop zijn geraakt en weinig kracht meer ontplooien. In de 2e klasse dames heeft Sportbond gemakkelijk en hoofdzakelijk door opslag van VSV 3 gewonnen met 03 (715; 315; 6—15). TVY kon het tegen VSV 2 niet helemaal bolwerken en moest met een 13 nederlaag genoegen nemen (8 15; 15—3; 10—15; 9—15). De PSV-dames, die zelf niet sterk speelden, hadden overi gens van Kennemers 3 weinig last. Zij no teerden een 03 winst (1115; 115; 13—15). SVY tenslotte verloor reglemen tair van Waterloo 2 met 03 (015; 0 15; 0—15). De wedstrijden in de 2e klasse heren Voor Zaterdag gaan niet door, in verband met het in Haarlem te houden 12-distric- ten tournooi om de NeVoBo-wisselbeker. Ruim 200 topspelers en -speelsters uit alle delen van Nederland zullen elkaar in het Krelage-huis bekampen. Verwacht mag Worden dat daar vooral in de finale een aantal bijzonder fraaie wedstrijden zal worden gespeeld. in de nieuwe FORD ANGLIA Gedipl. instructeur M. VISSER, Celsiusstr. 52, Tel. 4551, IJmulden v.h. GARAGE GIESBERTS, Palmenstraat J, Tel. 4156, IJmuiden-O. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTÓ'S ZATERDAG 29 JANUARI IJ MUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Mogambo". Rex, 14.30 uur, „Dik Trom"; 20 uur, „De slaapwandelaar". '.Rood-Wit", 20 uur, Patronaatsgebouw, feestavond. i „Waterloo", 20 uur, „Klora", feestavond. Pieter Vermeulen museum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. SANTPOORT Toneelver. „Jan v. Dommelen", 20 uur, zaal Zomerlust, toneeluitvoering. ZONDAG 30 JANURAI IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Rex Bell als overwin naar"; 19 en 21.15 uur, „Mogambo". Rex, 15 uur, „Duivels van het wilde Wes ten"; 20 uur, „De slaapwandelaar". MAANDAG 31 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Messalina". Rex, 20 uur, „De slaapwandelaar". Oranjever. IJmuic'en-Oost, 19 en 21.15 uur, Patronaatsgebouw, feestavond. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur burge meester; 15—17 uur, spreekuur wethou- der van onderwijs. Oranjever. Velsen, 20 uur, Herv. Wyk- huis, Dyckmanstraat, feestavond. De bridgeclub UTD speelde deze week een vrije duplicatie-wedstrijd. De uitslag was Kuipers-Pieterse en Rob en echtge note winnen van Westerop-Klinkenberg en Jansen-Korver met 5635, Prins en echt genote en Muis en echtgenote winnen van mevr. Verhorst-Grantius en Van Burk- Snel met 5139, Meyer-Roelofs en mevr. Slaats-Böhm winnen van dames Korver Klinkenberg en Warger en echtgenote met 63—23. Het wedstrijdprogramma van „Storm vogels'' ziet er voor Zondag als volgt uit: DOS 1-Stormvogels 1, 14.30 uur; KFC 2- Stormvogels 2, 14,30 uur; Stormvogels 4- Spaarndam 1, 10 uur, terrein Schoonen- berg; Stormvogels 5-Beverwijk 3, 10 uur, terrein SchoonenbergStormvogels 6- EDO 5, 10 uur, terrein Schoonenberg; D S B 4-Stormvogels 8, 14,30 uur, terrein Sehalkwijkei weg. Na een flinke rustperiode komen de IJmuidenaren van WIJ Zaterdag weer op het veld om de competitie te vervolgen. Desto, dat laag geklasseerd staat beschikt over een behoorlijk elftal en de VVIJ-ers zullen hun uiterste best moeten doen, wil len zij de kans op het kampioenschap be houden, want ook SIZO zal nog wel eens een veer laten. Het programma is als volgt: WIJ 1—Desto 3.30 uur; WIJ 2—SVJ 3 uur; WIJ 4 SIZO 3 3 uur; Junioren: WIJ aSIZO a 3 uur; Aspiranten: WIJ aBeverwijk a 2 uur; WIJ cBever wijk c 2 uur. In tegenstelling tot andere gebieden in Nederland is de aardbeienopbrengst in Kennemerland in 1954 nog hoger geweest dan in het jaar daarvoor, aldus de heer J. C. Muyen, hoofd-assistent van de Rijks- tuinbouwconsulent te Amsterdam, tijdens de Vrijdagavond in café „De Oranjeboom" gehouden bijéénkomst van de t.uinbouw- studieclub „Heemskerk Vooruit". MARKTBERICHT 26 Januari Andijvie 65—83; waspeen 26—36; spruiten 4098: knollen 7—21; prei 18—42; boeren kool 2935; groene kool 1732; rode kool 22—36; witlof 2241; apnelen 12—23; soep groenten 514; uien 225; peen 1119. „Mogambo" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) In deze film kan men Clark Gable aanschouwen als een stoere jager op leeuwen, olifanten, panters, gorilla's en op hetgeen de binnenlanden van Afrika meer aan fauna bevatten. Bij deze opwindende bezigheid wordt hij min of meer gestoord door de komst van twee vrouwen, die hem evenzeer opwindende ogenblikken bezorgen, hetgeen men wel zal willen begrijpen als men weet dat een van deze vrouwen Ava Gardner is, waar mee zelfs een man die gewend is met wilde dieren om te gaan, hee.1 wat te stellen heeft, vooral als er nog een rivale in de charmante persoon van Grace Kelly op duikt. De verwikkelingen op het gebied van de liefde die nogal breed uitgemeten zijn, vormen geen beletsel voor de toeschouwer cm zijn aandacht ook te bepalen tot het decor, Cat als achtergrond voor deze amoureuze geschiedenis dient. Want de genoemde dieren krijgen meermalen de gelegenheid, in hun natuurstaat voor de camera te poseren. Vooral in enige scènes „Rex Bell als overwinnaar" is de span nende titel van een even spannend verhaal, dat. Zondagmiddag de toeschouwers zal bezig houden. „Messalina" (Thalia, Maandag en Dinsdag) is een gecombineerd Frans- Italiaans product dat een bekoorlijke, maar meedogenloze keizerin uit de grijze oudheid introduceert. In deze film wordt een stuk van het leven van deze aanbidde lijke vorstin gepresenteerd, die met haar lege tijd en charmes geen raad weet, tot dat zij op een gegeven moment werkelijk verliefd wordt. Een robuste jonge edelman is haar uitverkorene en zij beraamt met hem een samenzwering om Caesar Clau dius ten val te brengen. De jonge man laat echter zijn sentimenten wat al te veel de vrije teugel en dat is de reden dat de hele revolutie, met de keizerin er bij, in duigen valt. Er zijn bij het maken van deze rol prent kosten noch moeite gespaard om de t•n Compliment Een der trouwe leden mij ner hooggeachte cliëntèle heeft, wandelend door de IJmuidense Bloemstraat, met vreugde gesignaleerd, dat daar een stukje vuil uit het zovaak aangevochten straatbeeld in dat deel der gemeente is ver dwenen, sinds de firma W. Zwier een aanbouw heeft verwezenlijkt aan haar gara geruimten. Hij verbindt hier de verblijdende tendenz aan, dat oud-IJmuiden zichzélf toch ook weet op te knappen, als anderen het niet doen. Met zwier, zelfs. Gedoold Het moet een andere getrou we van het welmenend hart, dat „vele lantaarns in ons goe de Kennemerland niet meer zo prachtig flonkeren als hun ge trouwe naamgenoot, die boven deze rubriek schittert". Hóórt ge me blozen? Welaan dan: deze vleier komt overigens met harde, krakende feiten, vrin den. Hij noemt nogal wat op, wat hij als gedoofd heeft aan getroffen, hetgeen hem min der voor de jongelui, dan wel voor ouderen een beletesl lijkt, des avonds huns weegs te gaan. Het feit, dat de politie ook niet alles kan bijbenen, is voor hem geen verontschul diging deze lantaarns nu ook maar verder gedoofd te laten en dat gas en water evenmin overal tegelijk kunnen zijn begrijpt hij ook bést. Desniet temin heeft hij het hoofd stotend en rtruikelend voor mij een eerbiedwaardig lijstje van 27 straten gecalli- grafeerd, waarin één of meer openbare lichtpunten de strijd tegen de steeds hoger worden de prijzen hebben gestaakt; het lijstje is gedateerd 24 Januari en onder meer ver meldt het de Waalstraat, de Kennemerlaan, de Napier- en de Meidoorn-, de Ruyter en de Casembrootstraat. Zelfs bij de postzegelauto maten in de Houtmanstra^t bescheen geen lantaarn de dubbeltjes-zoekende P. T. T.- klanten, vertelt hij verdrietig. Moge de dringende ver wachting uitspreken, dat hem en ons allen het licht weer op gaat, zonder hetwelk wij ter aarde zullen storten om we nend te blijven liggen over het nodeloos storten onzer belastingen? Overigens: als iedereen on middellijk de politie meldt, dat lantaarn nummer zo .en zoveel, staande daar en daar uit is en voorlopig niet thuis komt ook, is de politie echt niet te lui om het even door te geven aan de gemeentelijke verlichters. Tenslotte: het werpen van stenen is in deze een groot euvel, jongens. tVrang Er is iemand een wrang ver ve yt komen schrijven over het feit, dat onze raads- en colle ge-leden hun langdurige be grotingsvergaderingen hebben onderbroken met een goede be te en een geurige sigaar op .staats kosten" een briefje co in de styi van „welja toe maar". Deze door de zon-in-het-wa- ter-verblinde criticaster moge bedenken, dat de continuïteit, die de etenjes ten raadhuize als direct gevolg hadden, de gemeente een mooie financiële besparing hebben opgeleverd: nu was Velsens „millioenenno- ta" in drie dagen bekeken en anders waren er zeker vier mee heengegaan en dat had voorzichtig geschat wel vierhonderd gulden extra-pre sentiegeld gekost, om over de bijkomende kosten nog maar niet eens te reppen. Bovendien: deze dingen heb ben een grotere waarde dan met de kosten te betalen is zij, die deze dagen hebben ge werkt en hard gewerkt kwamen tot de overtuiging, dat de plezierige onderbrekin gen de sfeer ten goede kwa men niet alleen, maar het per soonlijk begrip hebben verste vigd onder hen, die de gemeen telijke zaken voor ons moeten beredderen, terwijl de brief schrijver voornoemd met zijn aardige vrouw naar de bio scoop gaat. Prijs-vragen Ik raad ulieden ten bate uwer gemoedsrust drin gend af, ooit een prijsvraag uit te schrijven, want dat kan een hoop trammelant geven. Zoals de organisatoren van de voortuinen-wedstrijd in de gemeente Velsen hebben er varen, sinds ettelijke deel nemers op hun achterste har ken zij gaan staan, om drei gend met hooivorken en ge wette zeisen samen te scholen voor de huizen der jury-léden Het geval wil, dat enige prijswinnaren der „vrije groep" uit de veertig deel nemers (dat moeten er overi gens ook nog eens 400 wor- den) hun tuintjes laten knuf felen door hoveniers en gaar- denisten, waardoor degenen, die in het zweet huns aan- schijns en met opoffering van hun vrije tijd (maar met min der gevulde beurzen) hun tuin tjes verzorgen, in hun gazon geschoten zijn. Dat kan ik me best voor dstellen, want tenslotte ging het hier om de hooggeprezen zelfwerkzaamheid, maar aan de andere kant, vrinden: hoe moet die jury daar nou achter komen? Als u zegt, dat u het zelf doet, zal de jury moeilijk in uw betaalde en onbetaalde rekeningen kunnen gaan strui nen, om tenslotte triomfante lijk een nota van een gaarde nier te tonen en te zeggen: „Meneer, gij liegt ik ont zet u uit alle voortuin rechten, gij zijt een lelijkerd." Nee, laat af van de jury, gij vergramden, want die kun-^ nen het echt niet ruiken, maar werpt u desnoods vrien delijk'op de commissie, die dit alles met zoveel goede be doelingen in het leven riep, om haar te bewegen een mid del te vinden, dat kleine leu gentjes niet meer kunnen voorkomen. Inmiddels prijs ik mij thans gelukkig, dat ik niet in deze commissie zetel, want om daar een oplossing voor te vinden is haast net zo moei lijk als meneer Mao en me neer Tsjang tot een partijtje klaverjas te brengen. MENEER BIJKERK, hoofd van de Christelijke School in IJmui- den, zelf zanger bij de gratie van een welgevooisde stem, heeft in den jare 1915 temidden der oorlogsperikelen dier dagen de eerste klaroenstoot gegeven tot wat nu het Christelijk gemengd koor „Looft den Heer" heet en als zodanig vele lauweren aan zijn vaandel kunnen spelden in de veertig jaren, dat het koor zong zich een muzikaal pad banend van eenvoudige koor werken naar loffelijke oratoria. Het achtste lustrum van „Looft den Heer" valt op 15 October en er heeft zich al vast een uitvoerend comité in slagorde gezet om de zaken met zang en snarenspel aan te vatten. Met de heren C. H. Vos, M. v. Loo, A. J. Tik, Joh. Riet dijk, W. J. Mulder en Th. Mooy in de tenorpartij zijn de bas sen van het erecomité uit de gemeente aangezocht en dat werden de eersten-der-eersten van Velsens burgerij. Burge meester mr. M. M. Kwint en de wethouders J. C. Aschoff, en H. de Boer, architecten, rijkswaterstaatsmensen en geestelijken, industriëlen en andere notabele Velsenaren hebben er al zitting- in ge nomen. Ook het feestprogramma is deels in het vat gegoten een vat, dat niet hol genoemd kan worden, maar luide klin ken zal en IJmuiden be leeft dan op 31 Maart een Passieuitvoering met mede werking van klein strijkorkest en solisten in de Hervormde kerk aan de Kanaalstraat; een TONICA-BAZAR zal tussen 20 en 23 April het gebouw voor Christelijke Belangen vullen en dan op 15 Octo ber, kunt u de dag vast vrij houden recipiëert de ver jarende vereniging. Met daar achter aan op 20 October de laatste klap op de feestelijke vuurpijl: het gala concert, waar Haydn's „Jah- reszeiten" ten gehore komen. Ziekte in het hout Drie ryzige iepen aan Bak- kums Van Oldebarneveltweg hebben de iepziekte te pakken en nu gaat de gemeente Cas- tricum de drie patiënten als de weerga laten omleggen, om de gezonden te beschermen. Een houthandel uit Enkhuizen heeft er f 285 „op stam" voor betaald. Ik zou het heel ver standig vinden, als er drie an dere, gezonde bomen vdor in de plaats kwamen, of moet daarvoor eerst de grond ont smet worden Goud bij VGZ Donderdag de derde is een van de oudste werkers in de papierfabriek vijftig jaar bij die fabriek: W. J. de Boer, die als 15-jarig machinehulpje een halve eeuw terug het onbe schreven papier van zijn leven en zijn werk voor zich kreeg. Het kwam van machinehulp en duvelstoejager in algeme ne dienst tot droger (vroeger heette dat „eerste snijder"), later tot papiermaker bij de machine 6, die nu straks het loodje zal leggen als de nieuwe 21 aan dé slag kan. Helaa^ heeft de gezondheid van de jubilaris de afgelopen jaren een knauw gekregen, zo dat hij de zware baan niet meer geheel aan kon, maar als bobineur heeft De Boer ook nog heel wat papier zien „af komen" tot hij echter van het papier naar het textiel moest overstappen: de lakens van een ziekenhuisbed. Al zijn vrienden en maats hopen maar, dat het gouden feest thuis kan worden gevierd, Donderdag de derde, want nu al stapelen de goede wensen zich op. Mijner zijds alvast krachtige felicita ties en een spoedige thuis komst! Afscheid bij 11ERA Op 1 Ffebruari tijgt meneei J. F. Lodder voor de 1 aatste keer naar de IJmuidense Zuid zij, om na 45 jaren onverpoos de dienst de rust van het pen sioen tegemoet te gaan. Het zal hem niet meevallen, deze bekende „baas" Lodder, die bij de N.V. IIERA machinefabriek en technische handel een leven vol werk en een werk vol leven, want de ketelmakerij was met de lasserij en scheeps- reparatie-afdeling zijn rumoe rig domein opbouwde. Iedereen kent baas Lodder aan de Zuidzij iedereen mag hem bovendien graag, zodat het Maandag een hele aanloop zal worden, als hij tussen 11 en 12 afscheid neemt van per soneel en vrienden-buiten-de- fabriek. Er liggen overigens bezige jaren in de historie van deze scheidende verborgen: toen de zaak nog aan de Prins Hen drikstraat was gevestigd wer den de dagen wel eens nach ten als een schip gauw gere pareerd moest worden. Vooral in dat loodsje aan het eind van de toen nog niet verlengde haven tussen 1910 en 1925! Het beste, baas Lodder de Zuidzij, Scheepvaartinspectie en Stoomwezen zullen u mis sen! Zorgen rond de meisjes De voortvareyide vrouwen, die Velsen een of meer voet balclubs willen schenken voor Eva's dochteren, hebben op zoek zijnde naar een trainer, zich onvervaard gewend tot de politiesportvereniging. Nu gaat P.S.V. bij haar le den „peilen of hiervoor animo bestaat". De meisjes thans maar met kloppende hartjes afwachten en de jongens maar beraden of ze kunnen en mo gen toegeven aan het sportieve verlangen der krullekopjes. En dan straks volgbriefjes trek ken: deze week Jan maar een volgende keer Piet. Ze zullen mij nu nooit eens uitnodigen, vrinden, zulke din gen gaan met droeve regel maat aan myn toch niet erg lelijke neus voorbij. De meiskes zoeken voorts ook naar epn verzorger. Maar daar zullen geen PSV-ers voor in aanmerking komen, meldt het cluborgaan met oprechte hoewel Ietwat spijtige zelferi- tiek, want „er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat zij voor de taak te hard handig zouden blijken". Ja, stel voor, dat zo'n blond je bij een te harde voorzet aan het lieve linkerbeen gewond raakt en buiten westen zijgt. Dan komt zo'n verzorger met een natte spons en veegt hij al le rouge van het perzikvel. Nee, dat gaat niet. Veel te hardhandig. Maar als de meisjes het met een zachtaardige man probe ren willen, is er wel te praten met LAMPENIER over de jacht op gorilla's is dat bizonder opwindend. Tussen alle sensatiónele mo menten door vond de cameraman ruim schoots gelegenheid het indrukwekkende Afrikaanse natuurschoon in technicolor vast te leggen. S. K. Het wedstrijdprogramma voor Zondag van „Waterloo" luidt: Gold StarWaterloo, 14 uur; Kinheim 4 Waterloo 2, 9.45 uur; Wijk aan Zee 3 Waterloo 3. 12 uur; Waterloo ASchoten B. 14 uur (Zaterdag). Waterloo I komt uit met: W. Kok, J. Buding, S. Zwart, B. Smits, J. Schaap, L. N. Schaap, A. F. Broek, G. Post, J. v. d. Steen, J. van Sikkelerus, J. de Boer. Ava Gardner en Clark Gable die de hoofdrollen vertolken in „Mogambo". toeschouwers een indruk te geven hoe het er in het keizerlijke Rome moet hebben uitgezien. Treffend is het gevecht van de gladiatoren en het tuinfeest dat op een avondje wordt gegeven. De film moet het overigens van het „oogverblindende" heb ben, want het verhaal is zonder inhoud. „De slaapwandelaar" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag) Een met opgewekt heid en slordige bravour in elkaar gezette film, die zijn waardering te danken heeft aan de centrale figuur van Fernandel. Hij maakt de „Boniface somnambule" tot een amusante belevenis, al moet men er reke ning mee houden dat hij zich geheel tot de klucht bepaalt. Hij vervult de rol van meneer Boniface, die verbonden als privé- detective aan een groot juweliershuis, moet ingrijpen bij een diefstal en dan zelf, als slaapwandelaar, hier een groot aandeel in schijnt te hebben gehad. Hij speelt zijn rol zoals gebruikelijk met welberekende stemwisselingen en gebaren en de expres sieve staalkaart van zijn buitenmodel ge zicht. Kostelijke humor en amoureuze Parijse verwikkelingen maken deze nach telijke dwalingen van Fernandel hoogst amusant. „De duivels van het Wilde Westen" be stormen Zondagmiddag deze bioscoop. „Koning der melodieën" (Lux or, Vrij dag tot en met Woensdag). Regisseur Raf- faelo Matarazzo heeft met deze film op nieuw bewezen, dat het maken van een opera-film, waarin tevens nog enigszins behoorlijk gespeeld wordt, vrijwel tot de onmogelijkheden behoort. Ook deze keer is het af en toe namelijk weer helemaal mis. Het leven van de componist Guiseppe Verdi blijkt namelijk voor een groot ge deelte uit" louter narigheid te bestaan en de regisseur heeft dan ook een bizonder droeve man (Pierre Cressoy) als hoofdrol speler gekozen. Deze speelt echter zonder al te veel overtuiging zijn rol en ook zijn mede-actrices en acteurs maken nergens indruk. Dit alles is echter niet zo heel belangrijk, want de bezoekers zijn immers gekomen voor de muziek en zij kunnen hun hart ophalen. De solisten zijn onder meer Mario de Monaco, Tito Gobbi en Irene Gen na en zij worden bijgestaan door het v/ereldberoemde Scala-koor van Milaan. Acht operafragmenten krijgt men te horen en de liefhebbers van de opera en van Verdi's muziek in het bizonder mogen deze film beslist niet missen. H. de G. In het Kennemer Theater wordt de film „Paniek in het Circus" vertoond Het is een spannend verhaal, over een ge vaarlijke maniak, die verbonden aan het circus, door sobatage ernstige ongevallen veroorzaakt. Maar daarnaast wordt het circus, zoals het in Amerika rondreist, met al zijn glorie en pompeuze shows getoond. Om de mysterieuze ongevallen te ont maskeren wordt de beroemde schrijver Mickey Spillane, auteur van detective ro mans, aangezocht en met een collega weet hij ten slotte de gek te ontmaskeren. Deze vindt zijn einde in een wagon, doordat een door hem losgelaten tijger door de acntervolgers hierin wordt gedreven. Het geheel is in kleuren opgenomen, en die laten nog al wat te wensen over. Orh het geheel nog aantrekkelijker te maken wordt het cp cinemascopedoek geprojec teerd. De vallei der verraders (W. B. Theater) Een groots opgezette vee diefstal wordt door de sheriff en twee hel pers verhinderd en tevens worden de ban dieten ontmaskerd. Er zijn heel wat com plicaties hieraan voorafgegaan, omdat een weduwe de nagedachtenis van haar man, voor haar zoontje zuiver wil houden. Hier door gooit zij het zo nu en dan met de dieven op een accoordje, hetgeen de sheriff en zijn helpers veel ias e:i moei lijkheden bezorgt. Alles komt echter weer op zijn pootje terecht. De bandieten sne ven en de weduwe krijgt haar geld. Vooraf werd de film „South of Monterey" ver toond. Hier gaat het om een mooie vrouw, die met een schurk en geldrover is ge trouwd. De schurk moet het onderspit del ven, en zij krijgt de man naar wie haar hart uitging. Zondagmiddag vertoond het W. B. Theater om 2.30 uur „De vrolijke gevange nis" en de „Vallei der verraders". „De vrolijke gevangenis" laat Zondagmid dag de bezoekers zien dat het leven niet overal even somber is. Getuigen gezocht van Donderdagmorgen om tien minuten over zeven kwamen op de Julianakade vlak bij de spoorwegovergang twee wielrijders met elkaar in botsing. Een van het tweetal reed door, maar de ander, de achtentwintig jarige H. B. liep bij deze aanrijding een lichte hersenschudding op. De politie verzoekt de wielrijder, die is doorgereden, zich te melden aan het Poli tiebureau, Tiberiusplein te IJmuiden-Oost. Ook eventuele getuigen van het ongeval gelieven zich aan het politiebureau te vervoegen. In de eerstvolgende raadsvergadering in Velsen zal het aantal wekelijkse lesuren voor vakonderwijs op de openbare scholen worden vastgesteld. Aan de openbare schole.n voor gewoon lager onderwijs zijn verbonden 3 vakonder wijzers in de lichamelijke oefening, die 88 lesuren van 60 minuten per week les ge ven. Aan de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs zijn verbonden: een vakonderwijzeres in de vrouwelijke handwerken, die 6 lesuren, een vakonder wijzeres in de huishoudkunde, die 2 les uren en een vakonderwijzeres in de licha melijke oefening, die 6 lesuren van 60 minuten per week les geven. Aan de openbare, school voor uitgebreid lager onderwijs zijn verbonden: een vak onderwijzer in de lichamelijke oefening, die 25'/, lesuren, een vakonderwijzeres in de vrouwelijke hand\yerken, die V/3 les uren en een vakonderwijzeres in de huis houdkunde ,die 2'/, lesuren van 60 minuten per week les geven. Het aantal verplichte onderwijzers aan deze scholen, de hoofden daarbij gerekend, bedraagt onderscheidenlijk '66,3 en 11. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Het Manderson Mysterie". Zondag 14.30 en 16.30 uur: „In de voet sporen van de Rode Pimpernel". ADVERTENTIE W(j lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheèrie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMlilDEN KERKER1NKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Vrijdag 14 Janumi: st. Vios I IJM 24 (29 Jan 'a. d. markt); ml. Willy KW 141. Zaterdag 15 Januari: mt. Batavia IJM 99; ml. Huiberdina Gysbertha KW 85. Maandag 17 Januari: ml. Volharding KW 23, Aafke Jacoba KW 41, Maria Jacoba KW 73. Robert William KW 123. Dinsdag 18 Januari: ml. Bertha KW 38, Helena KW 39, Everard Christina KW 40, Cornelis Marinus KW 4G, Nelly Maria KW 70. Woensdag 1° Januari: st. Bergen IJM 16, Bloemendaal I.TM 71; mt. Maria van Hattem MM 10. Johannes Polderman IJM 20; ml. Gorredijk IJM 75, Wiron II IJM 221, Ver trouwen KW 6. Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Nederland VT KW 37, Saturnus KW 69. Hette Margaretha KW 74, Jan KW 84, Alida KW 91, De Vrouw Dirkie KW 104, Voorwaarts KW 140, Katwijk III KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Onderneming KW 175, mk. De Hoop I IJM 45, Wiron V IJM 208. Donderdag 20 Januari: st. Herman IJM 2, mt. Thorina I.TM 33. Eveline IJM 116, Dirkje RO 53, ml. Floris KW 59. Borneo KW 127, mk. Nelly v. B. IJM 23, Wiron I IJM 210. Vrijdag 21 Januari: st. Tzonne IJM I, ml. Martenshoek I.TM 283, De Verwachting KW 28, Java KW 159, Oceaan V SCH 118. Zaterdag 22 Januari: mt. Wiron IV IJM 209, Antje RO 15. Maandag 24 Janua-i: mt. Medan IJM 57 (Newfoundland), ml. Heemstede IJM 53, Martha MM 74, Verwachting IJM 204, De Arend KW 7, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Vrouw Anna KW 52, Elizabeth KW 64, Noordster KW 67, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Petronella KW 125, Arie KW 55. Gebroeders KW 166. Een dracht KW 168, Aleida KW 169. Onderne ming II SCH 27, Onderneming IV SCH 153, Prinses Marijke SCH 9, Arie van der Zwan SCH 21, Jacoba Gesina SCH 36. Dolfijn RO 2, mk. TJarianne IJM 7, Poolster IJM 11, Emisel IJM 31, Vios IJM 52, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17. Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Rein KW 30, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53. Alice KW 62. Prinses Beatrix KW 72, Twee Gezusters KW 77, Willem KW 94, Arendje KW 98, Vier Gebroeders TX 14, Tiny-Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Marretje EH 8. Dinsdag 25 Januari: st. Klaas Wijker IJM 85. Abraham VL 77, mt. Elie Chénévière MM 32. Shamrock IJM 129, ml. Annie IJM 14. Hubert a Gerarda KW 9. Riinmond IV KW 15. Willem Cornelis KW 16, Grietje KW 20, Neptunus KW 45, Doggersbank KW 75, Excelsior II KW 78, Toenadering KW. 95, Bali KW 129. Onderneming III SCH 117, Cornelia Maria SCH 135. Scheveningen SCH 107, Cornelis VL 83, Bertina VL 85, Neeltje VL 166, mk. ine Marie KW 57, Gerda Ma rianne KW 71. Woensdag 26 Januari: ml. Willv Alida KW 65. mk De Twee Gebroeders IJM 3, Da geraad IJM 4. Donderdag 27 Januari: st. Haarlem 1JM 9. Flamingo IJM 25, ml. Villempje KW 89.'

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3