Ontruiming der Tatsj en-groep is in volle gang Geringe huurverhoging voor duurdere woningen Antoine Pinay als formateur aangewezen Weerbericht Onder Amerikaanse lucht en vloot-dekking Admiraal Pride slaat de operatie gade Regering bevestigt: Geen huurbelasting Hei: woord is aan. In sommige opzichten gelijkt hij op zijn voorganger Mendès-France Atoomexplosies in de Sovjet-Unie in 1954 Twee Mig's bij Korea in de Gele Zee geschoten ii il r Winkelsluiting in Velsen onverbindend verklaard Dodelijke val van keldertrap Kabinetscrisis in Syrië „Tolheffing is overweging waard" zegt minister Van de Kieft Niet twee, maar zes volgens Franse atoomdeskundige Dulles naar Indochina Amerikaanse piloten handelden uit zelfverdediging Washington laat kwestie- Formosa niet rusten Weerrapport - S is e zzo zw 69e JAARGANG No 179 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 7 FEBRUARI 1955 IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT TAIPEH (Reuter/A.F.P.) De verwachte ontruiming van de Tatsjeneilanden voor de kust van het Chinese vasteland is begonnen. Nationalistische militairen schepen zich onder dekking van Amerikaanse zee- en luchtstrijdkrachten op landingsvaartuigen in en het eerste schip met 244 man is in de Noord- Formosaanse haven Kiloeng binnengelopen. De operatie verloopt rustig cn er hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. Nationalistische militaire auto riteiten hebben rpedegedeeld, dat de „herschikkingsoperatie" vlot geschiedt. De nationalistische premier, Joei, heeft op een bijeenkomst van de Kwomintang verklaard, dat de huidige toestand zich zal ontwikkelen tot een uiteindelijke krachtmeting. Hij zeide, dat zijn regering vastbesloten is het vasteland binnen te vallen. De eilandengroep ligt 360 kilometer ten Noorden van het nationalistische bolwerk Formosa en slechts 30 kilometer van het vasteland. De wegvoering van het naar schatting 15.000 man sterke garnizoen ge schiedt onder dekking van ruim zeventig eenheden van de Amerikaanse zevende vloot en van ongeveer 700 vliegtuigen dei- Amerikanen. De commandant der zevende vloot, vice-admiraal Pnde, houdt vanaf zijn vlaggeschip, de kruiser „Helena" toe zicht op de operatie. De algehele leiding van de evacuatie berust evenwel bij de Chinese nationalisten, die Aver meer dan dertig oorlogsbodems en landingsvaartuigen beschikken. Volgens berichten van Tatsjen hebben van de 19.000 burgers, die de eilandengroep bewonen, er 16.000 de wens kenbaar ge maakt, naar Formosa te worden overge bracht. Overal zijn leuzen aangebracht, waarop staat te lezen: „Wij trekken nu weg, maar wij komen terug." Militairen en burgers zijn bezig huizen af te breken en geschutsstellingen en fortificaties te ont mantelen. De eerste geregelde troepen, die van de Tatsjen-groep op Formosa zijn aange komen, deelden mee, dat tengevolge van de verwarring slechts 181 personen op het eerste landingsvaartuig werden ingescheept in plaats van de 468 man, voor wie het vaartuig was bedoeld. Er heerst veel op winding, doch geen paniek op de eilanden. Het moreel is hoog. Vele verdedigers ween den, toen hun de ontruimingsorder werd voorgelezen. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken maakte bekend dat nationalistisch China heeft ingestemd met een ontruiming van cfe eilanden en dat Amerikaanse strijdkrachten opdracht heb ben gekregen daarbij behulpzaam te zijn. In een officiële bekendmaking, waarvan de tekst vooraf aan president Eisenhower ter goedkeuring was voorgelegd, werd gezegd dat de Verenigde Staten nationalistisch China bij zullen staan in de verdediging van met de Tatsjen-eilanden „in verband staande posities en gebieden die zich in nationalistische handen bevinden." De hoop werd uitgesproken dat „deze stappen bij zullen dragen tot het beëindigen van de communistische aanvallen en tot het her stel van de vrede en veiligheid in het Wes telijke deel van de Grote Oceaan." Een hooggeplaatste functionaris van het departement van Defensie verklaarde dat iedere aanval van de communisten op de Tatsjen-eilanden gedurende de evacuatie zal worden beschouwd als een belemme ring van de zevende vloot in de uitvoering van haar hulpverlenging bij de ontruiming. De instructies aan de zevende vloot en andere Amerikaanse strijdkrachten die hulp verlenen bij de ontruiming behelzen geen aanval van de communistische Chi nezen uit te lokken doch ook geen tactisch nadeel te aanvaarden en zich zonder meer aan een beschieting te onderwerpen. Hij schatte dat de evacuatie tussen de tien en veertien dagen in beslag zou nemen. Journalisten slaan aan boord van de oorlogsschepen de operatie gade. De nationalistische Chinese regering heeft officieel verklaard, dat de evacuatie van de eilanden gericht is op versterking van de defensie van Formosa, de Pesca- doren en andere eilanden voor de kust van China. Tsjang Kai Tsjek heeft het besluit om de eilanden te ontruimen genomen, na dat Washington opheldering had gegeven over de Amerikaanse plannen ten aanzien van de belendende posities" voor de ver dediging van Formosa en de Pescadoren, aldus meldt A.F.P. De generalissimus zou van een officieel bekendgemaakte Ameri kaanse garantie voor verdediging van Que- moy en Matsoe, die hij eiste, hebben afge zien nadat de Verenigde Staten hadden be loofd de Nantsji- eilanden, 125 kilometer ten Zuiden van Tatsjen, te zullen reke- Vonnis van economische politierechter Hedenmorgen heeft de Haarlemse poli tierechter de Velsense wtnkelslultingsver- ordening onverbindend verklaard, in ver band met het feit, dat de winkels niet by aparte groepen vermeld worden. De winkelsluitingswet laat namelijk niet toe, dat alle winkels op één middag geslo ten zijn, ook al worden er uitzonderingen gemaakt. De uitspraak is een direct gevolg van het proefproces dat de Velsense melkslij- ters hebben aanhangig gemaakt, na een proces-verbaal te hebben uitgelekt via één#hunner, die opzettelijk de Dinsdagmid- dag'sluiting overtrad. Deze, H. v. L., is ont slagen van rechtsvervolging. Reeds eerder is in de Velsense raad van Katholieke en A.R.-zijde de opmerking ge maakt, dat de plaatselijke winkelsluitings verordening moeilijk houdbaar zou zijn op grond van haar afwijkingen met de lande lijke regeling. Er zal nu door Velsens raad opnieuw een winkelsluitingsverordening moeten worden goedgekeurd, na waarschijnlijk moeizame voorbereidingen, die eveneens bij de thans vigerende bepalingen geruime tijd in beslag namen. Zaterdagnamiddag viel de 55-jarige mevrouw S., wonende in de Batterij straat te Maastricht, van de keldertrap. Zij brak een halswervel en overleed kort daarna. Mevrouw S. was moeder van acht kinderen. De regering is, gezien de ontwikkeling van lonen en prijzen, tot de conclusie ge komen, dat zij op dit ogenblik geen huur verhoging moeten voorstellen voor wonin gen met lage huurwaarde en slechts een kleine huurverhoging voor duurdere wo ningen, hetgeen medebrengt, dat het pro bleem van de huurbelasting voorshands buiten beschouwing kan worden gelaten. Dit hebben de ministers Drees en Van de Kieft in een nota aan de Eerste Kamer geantwoord op een vraag van de commis sie van rapporteurs over de aanstaande huurverhoging. De commissie had ver klaard het op prijs te zuillen stellen, in dien de regering vóór de openbare behan deling van de begroting 1955 alsnog wilde mededelen, in hoevere de berichten in de couranten over een compromis, dat in het kabinet zou zijn bereikt met betrek king tot de huurverhoging en de even tuele invoering van een huurbelasting, waarheid bevatten. De ministers zeggen in hun antwoord te begrijpen, dat de commissie van rap porteurs deze vraag heeft gesteld. Zij vra gen echter hunnerzijds aan de commissie en de Kamer begrip voor het feit, dat het voor de regering moeilijk aanvaardbaar is, dat zij, naar aanleiding van persberichten over hetgeen in de ministerraad zou zijn besloten, een uiteenzetting zouden moeten geven omtrent besprekingen, die nog niet geheel zijn geëindigd en waarvan de re sultaten hun neerslag moeten vinden in een wetsontwerp, dat nog de Raad van State moet passeren en dat daarna in de eerste plaats in de Tweede Kamer aan de orde zal komen. Pas bij de behandeling van dat wetsontwerp en na overweging van de daarbij te geven toelichting acht de rege ring een werkelijk vruchtbaar debat moge lijk. nen tot èe „belendende posities" die de Verenigde Staten zullen helpen verdedigen. Het dichtstbijgelegen communistische eiland is Kjoetoengmen, ruim 35 km ten Noorden van Nantji. A.F.P. meldt voorts, dat ook de eilandjes Joetsjan, 50 km ten Noorden, en Pitsjan, 50 km ten Zuid-Wes ten van Tatsjen, ontruimd zullen worden. Van nationalistisch-militaire zijde wordt vernomen dat alle van de Tatsjen-eilanden weg te voeren militairen en burgers via Formosa zullen worden overgebracht naar Quemoy en Matsoe. De nationalisten zullen het eiland Nantsjisan, dat 215 kilometer ten Noorden van Formosa ligt, als hun Noorde lijkste voorpost tegen de communisten handhaven. Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft de Amerikaanse hulp bij eva cuatie een „misdadige actie" genoemd, welke inmenging betekent in China's bin nenlandse aangelegenheden en een ernsti gs bedreiging vormt van de vrede in het Verre Oosten. In kringen van de Gemene-bestconferen- tie in Londen is het evacuatiebesluit met instemming ontvangen. DAMASCUS (Reuter/A.F.P.) Pre mier Fares El Choery van Syrië heeft aan de president Hasjem el Atassi het ontslag van zijn regering aangeboden, nadat twee ministers waren afgetreden. De president heeft de premier verzocht zijn ontslag aanvraag aan te houden. Het kabinet is nog geen vier maanden aan de macht geweest. De premier was voorstander van het voor gestelde Turks-Iraakse defensieverdrag. 299e JAARGANG No 26 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DCT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Finley Peter Dunne: Wanneer een man slim is wordt hij rijk, en als hij rijk is wordt hij dwaas, of anders zijn vrouw wel. Zittend op de rand van het podium, met een portret van Mahatma Ghandi achter zich, spreekt de premier van India, Pandit Nehroe, in het India-House van de Engelse hoofdstad een gezelschap Indiase studenten toe. Nehroe verbleef in Londen bij gelegenheid van de conferentie der premiers van het Britse Gemenebest. Van onze correspondent in Parijs) Antoine Pinay, de conservatieve politi cus, die in 1952 zijn naam als premier ver bond aan de stabilisatie van de Franse franc, heeft gisteravond van president Coty de opdracht ontvangen de demissio naire regering Mendès-France op te vol gen. Pinay hoopt op zijn laatst Donderdag met zijn kabinet voor het parlement te verschijnen. Hij zou graag een regering van nationale eenheid willen samenstellen, waarin de radicaal Edgar Faure, die en kele weken geleden zijn portefeuille van Financiën voor die van Buitenlandse Za ken verwisselde, aan de Quai d'Orsay zou kunnen blijven. President Coty, die nu de tweede crisis beleeft, heeft tientallen politici op het Elysée ontvangen: de presidenten van de vier organen der volksvertegenwoordiging, de voorzitters van de voornaamste parle mentaire commissies uit beide Kamers en vervolgens nog eens alle fractieleiders, zo wel uit de Nationale Vergadering als uit de Senaat. Deze consultaties, die aanzienlijk uit voeriger zijn dan bij vorige kabinetscrises, zijn niet zo moeilijk te verklaren. Tenge volge van de grondwetswijziging, die Men dès-France enige maanden geleden door wist te voeren, is de betekenis van het staatshoofd tijdens een regeringscrisis nu in niet geringe mate gestegen. Vroeger werd van de Nationale Vergadering een absolute meerderheid vereist alvorens een premier, die1 door de president was aange wezen, metterdaad beginnen kon zijn re gering samen te stellen. Nu is een betrek kelijke meerderheid voldoende, zodat de verschijning voor het parlement nu zo on geveer met een formaliteit gelijk staat. Vandaar het grote belang dat de president der republiek zich uitvoerig voor laat lichten opdat de eerste figuur, die uit de bus komt. inderdaad ook het minimum ge wicht bezit," dat een minister-president moet worderi toegekend. Overeenkomsten Antoine Pinay, ofschoon uit de ultra rechtse hoek afkomstig, heeft met Mendès- France, die als „links" stond aangeschre ven, in ieder geval gemeen dat hij een ze kere neiging vertoont tot onafhankelijk heid ten aanzien van partij-programma's en andere orthodoxe bindingen. Indertijd heeft Pinay ook een overeen komstige realistische kijk op de binnen- en buitenlandse verhoudingen getoond. Pinay is verder de man geweest, die in dertijd de franc stabiliseerde en die zo de weg geëffend heeft voor een economische sanering, waaraan Mendès-France helaas nauwelijks toe is kunnen komen. In zijn buitenlands beleid heeft hij indertijd even eens van een zekere onafhankelijkheid jegens Washington blijk gegeven en ook in dat opzicht bestaat er tussen beiden enige gelijkenis. In zoverre zou de overgang tus sen P.M.F. en Pinay misschien niet al te schokkend kunnen blijken. Naast die overeenkomsten blijven de verschillen en tegenstellingen tussen beide staatslieden niettemin wel zeer belangrijk. Iedere rede van Mendès-France getuigde van het eerste tot het laatste woord van zijn originaliteit, zijn strijdlust en ook van zijn temperament. De toespraken van Pj- nay waren daarentegen aaneenschakelin gen van gemeenplaatsen en als debater heeft hij zich, in tegenstelling met de strijdlustige Mendès-France, nooit zeer on derscheiden. De kracht van Pinay was ge legen in zijn gezonde verstand, het gezon de verstand van de kleine Fransman, die zijn zaken altijd netjes op orde wist te houden. Pinay past ook beter in de huidige par lementaire verhoudingen, politiek zowel als psychologisch gezien. Met Pinay zou Frankrijk dus terug kunnen kergn tot de vroegere gebruiken van de vierde repu bliek. Obstakels Niettemin is nog allerminst zeker dat Pitiay er dezer dagen in zal slagen de ver eiste medewerking der verschillende par tijen te verkrijgen. Hij zal moeten steunen op het zogenaamde rechtse centrum want de socialisten hebben al verklaard niet mede te willen werken. Doch tussen de katholieken en Pinay heeft het evenmin ooit goed geboterd. Zij zijn indertijd zelfs de directe oorzaak van zijn val geweest Andere concrete obstakels op zijn weg worden gevormd door de Parijse accoor- den en de problemen met betrekking tot Noord-Afrika. Pinay heeft zich bij de eer ste stemming over de Parijse accoorden af zijdig gehouden. Hij verkeert daardoor in een wat dubbelzinnige positie, wanneer hij ze binnenkort zou moete#» verdedigen. Pinay is daarentegen voorstander van her vormingen in Noord-Afrika en in dat op zicht verschilt hij weer van mening met vele van zijn partijgenoten. De Tunesische premier, Ben Ammar, die met zijn delegatie morgen terugkeert naar zijn vaderland, heeft onlangs een onder houd met Pinay gehad, dat als vruchtbaar werd beschouwd. Maar het is zeer de vraag of de Tunesische nationalisten van de Neo-Destour partij, die in Mendès- France vertrouwen hadden, Pinay even eens als gesprekspartner zullen aanvaar den. Mochten Pinay's pogingen stranden, dan zou president Coty zich tot een katho liek als Pflimlin of tot de radicaal Edgar Faure, kunnen wenden. De radicaal René Mayer, die Mendès-France in de nacht van Vrijdag op Zaterdag ten val bracht, moet een verzoek van Coty hebben afgewezen. Van Faure wordt bfweerd dat hij solidair met zijn vriend Mendès-France zou blij ven, zodat hij ook voor de eer zou willen bedanken. Al is de parlementaire procedure om tot een nieuwe regering te komen dan nu ook vereenvoudigd, de politieke problemen en de partijtegenstellingen zijn dezelfde ge bleven. Ze hebben zich tengevolge van de krachtige persoonlijkheid van Mendès- France vermoedelijk zelfs toegespitst. Daarom zal het niet gemakkelijk zijn deze crisis op te lossen, zelfs indien men na de vaart en de dynamiek van een man als P.M.F. bereid zou zijn met een wat kalmer tempo genoegen te nemen. (United Press) Kabinetsformateur Pinay heeft vanmorgen Mendès-France een bezoek gebracht in* de ambtswoning van de premier, hotel Matignon. ,Goed in gelichte kringen achten het mogelijk dat Pinay Mendès-France een portefeuille wil de aanbieden. Mendès-France zou een der gelijk aanbod echter zeker van de hand wijzen. Tunnel te Velsen Antoine Pinay Over de bouw v^n de tunnel te Velsen deelt de minister van Financiën in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Ka mer mee, dat een bijzondere financierings wijze voor versnelde bouw in studie is. Ten aanzien van tolheffing merkt de mi nister op, dat, hoewel het in het algemeen juist kan worden geacht, dat de wegge bruiker een evenredig deel in "de kosten van het wegennet als geheel gezien draagt, de mogelijkheid, dat voor zeer kostbare werken alleen van die weggebruikers, die daarvan daadwerkelijk nut hebben, een betaling voor het gebruik daarvan wordt gevraagd, zijn inziens de overweging waard is. PARIJS (United Press) Een woord voerder van de Franse regering heeft ont huld, dat er verleden jaar in de Sovjet- Unie niet minder dan zes atoomontplof fingen teweeg zijn gebracht. Tot dusverre was slechts bekend, dat de Russen op 22 en 26 Augustus van het vo- riger jaar atoomexplosies veroorzaakt had den. De vier andere proeven zouden alle tussen September en November hebben plaats gehad. Onofficiële berichten hadden er destijds melding van gemaakt, dat de Russen een H-bom tot ontploffing hadden gebracht. De Sovjet-Unie heeft deze vier explosies nimmer bekend gemaakt. De woordvoerder die sprak uit naam van Henri Longchambon, staatssecretaris voor wetenschappelijk onderzoek, zeide, dat de Westerse geleerden volledig bekend waren met de verschillende data dezer ontploffingen. Longchambon verklaarde: ,,de intensiteit van de gevaren is nog moei lijk te bepalen". Er zullen deze maand in de Amerikaanse staat Nevada waar reeds een groot aan tal atoomproeven zijn gehouden nieuwe atoomexperimenten plaats hebben, terwijl onlangs een Britse missie naar Australië is gegaan, die voorbereidingen zou treffen voor nieuwe proeven met atoombommen, welke in Engeland „gebouwd" zijn. Vol gens de berichten zou de missie een veraf gelegen eiland zoeken, daar het proefge bied van Woomera niet meer voor atoom- proeven gebruikt mag worden. De Russen zouden hun proeven nemen op het Wrangel-eiland, dat binnen de Poolcirkel ligt. SAIGON (Reuter) Van bevoegde zijde te Saigon wordt vernomen, dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, aan het einde van deze maand een bezoek aan Indochina zal brengen en wel na de conferentie van de ZOAVO, die 23 Februari begint. Naar verluidt zal hij gedurende enkele dagen besprekingen voeren over „het plan om Zuid-^ ietnam van het communisme te redden". De vice-president van de Verenigde Staten, Richard Nixon, is met zijn echt genote uit Washington vertrokken voor een aantal vriendschapsbezoeken aan lan den in Midden-Amerika en het gebied van de Caraïbische Zee. Het eerste bezoek geldt Cuba. TOKIO (Reuter) Het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten is er in geslaagd de plaats te bepalen van het gevecht tussen Ameri kaanse straaljagers en communistische MIG's, waarbij Zaterdag twee MIG's werden neergeschoten. Het incident deed zich voor ongeveer 65 kilometer ten Wes ten van Pjongjang, de hoofdstad van Noord-Korea, en ongeveer 16 km uit de Koreaanse kust boven de Gele Zee. De boordschutter van een verkennings vliegtuig was de eerste die acht MIG- straaljagers had waargenomen. Hij had het vuur geopend, nadat de MIG's waren be gonnen te schieten. Hij beschadigde een der vijandelijke toestellen. Vier andere MIG's vielen de escorterende Sabrestraal- jagers aan en door het daaropvolgende luchtgevecht werd de aanval op het ver kenningstoestel afgebroken. Bij dit gevecht werden twee MIG's neergeschoten. In hetzelfde gebied werd in Januari van het vorige jaar een MIG-straaljager neer geschoten, nadat een Amerikaans verken ningsvliegtuig om hulp had gevraagd. De Sabres behoren tot een eenheid, die pas kort geleden, nadat de crisis over For mosa een hoogtepunt bereikte, van Japan naar Korea is overgeplaatst. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken ver klaarde dat de Sabre piloten hebben ge handeld volgens hun opdracht om zich te verdedigen in geval »van een aanval. De Amerikaanse regering stelt een onderzoek in om vast te stellen waar de MIG's van daan kwamen en de nationaliteit van hun commando. WASHINGTON (Reuter). De Verenig de Staten overwegen nieuwe stappen ten einde een staken van het vuren in de Chinese wateren te bewerkstelligen, zo heeft Henry Cabot Lodge, de Amerikaanse L'NO-afgevaardigde medegedeeld. De tijd was nog niet rijp voor nadere mededelin gen, doch dit zou „misschien deze week of later" het geval zijn. Lodge deelde dit mede, nadat hij een onderhoud met president Eisenhower had gehad. Hij had verslag uitgebracht over hetgeen er in de UNO voorviel aangaande de kwestie van het staken van het vuren. De Amerikaanse millionnair-uitgever William Hearst, heeft in een lang onder houd met de eerste secretaris van de Rus sische communistische partij, Kroesjtsjev, de kwestie Formosa en de betrekkingen tussen Oost en West besproken. De Euro pese vertegenwoordiger van het Hearst- dagbladenconcern, Kingsbury Smith, die Hearts vergezelt, was bij het onderhoud aanwezig. (Van hedenmorgen 7 uur) wwrs- toestand Zx ÜM ZS Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome sneeuw geheel bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw regen regen geheel bew. geheel bew. geheel bew. mist licht bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. regen sneeuw motregen N WZW 4 ZO ZW zzo zzw zzw windstil z 3 NW 7 NW 5 W 6 windstil WNW 6 WZW 2 windstil ONO 3 NNW 4 ZW 2 NO 0 3 -10 1 -6 0 0 0 1 0,1 -1 1 2 0,2 2 0 3 14 5 0 1 0,6 -2 1 -1 0 -2 15 4 0 2 1 0 6 0 10 Neerslag laatste 24 uur. yooooixKCoc&muxao^'mxawauAxcoaywo ZWAAR BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: In het Zuiden en het midden van het land zwaar bewolkt met tijdelijk wat regen of sneeuw. Overwegend matige Westelijke wind en hogere temperatu ren dan vandaag. In het Noorden van het land zwaar bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer, weinig wind en ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. 8 Februari Zon op 8.12 uur, onder 17.41 uur. Maan op 19.57 uur, onder 8.19 uur. Maanstanden 7 Febr. 2.43 uur: 14 Febr. 20.40 uur: 22 Febr. 16.54 uur: Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 Februari Hoog water: 3.57 en 16.09 uur. Laag water- 11.55 en uur. Dinsdag 8 Februari Hoog water: 4.38 en 16.49 uur. Laag water: 0.17 en 12.39 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1