„Katingo" bleef nog koppig maar kwam vannacht 35 meter Tour door Nederland start in Beverwijk Cultuurgrond op de „Zanderij verre van onwaarschijnlijk Veren igi ngsva ria Voor BRILLEN DE BOER Agenda voor Velsen Twee gelijke spelen voor Strawberries en Eechtrop Havenberichten Hockey in Kennemerland Heemskerk Extra pont zet karavaan over Gezamenlijke uitvoering door accordeonclubs Geen zwel geen meter uit de IJmond DINSDAG 8 FEBRUARI 1955 5 Heemskerks raad Woensdag hij een „DE AANHOUDER WINT" Kennemerlaan 6062 Nu de begraafplaats van de baan is WaterlooBloemendaal 3-1 Gunstig jaar voor „de Noord-Zuid Hollander" „Landbouwherstel" betracht soepelheid Zomeruitvoering van gymnastiekvereniging „Hercules" „Het ontstaan van het heelal" Gemeente-avond Doopsgezinden Filmmiddag voor speeltuin-jeugd Litteraire avonden op andere data Programma Raad van Overleg Wielrenners in onderlinge competitie Cursus voor glas-groententeelt In Augustus Castricummer kermis 12 10 2 0 22 33— 8 11 4 3 4 11 22—17 10 4 2 4 10 18—19 10 4 2 4 10 13—10 10 2 6 2 10 18—17 12 4 2 6 10 13—23 10 3 2 5 8 11—16 9 1 1 7 3 10-28 Strawberries, dat de vorige week het kam pioenschap behaalde in de promotieklasse C, heeft het Zondag op eigen terrein slechts tot een gelijk spel kunnen brengen (een- een) tegen het bezoekende Amsterdam III. Zelfs stonden de gastheren van de eerste helft af tot ver na rust met eennul achter. Toen maakte W. Otto voor de thuisclub ge lijk. Een gelijk spel van een—een was even eens de einduitslag van de in Beverwijk gespeelde wedstrijd tussen Eechtrop en Hurley, waarbij de partijen goed tegen elkaar opwogen. Voor de rust opende Eechtrop dc score door H. van der Heijde welke voor sprong tot kort na de rust kon worden ge handhaafd. De uitslag geeft de verhouding goed weer. De stand in deze afdeling is: Strawberries Eechtrop Kameleon Hurley Amsterdam Zandvoort Alkmaar Hilversum III In de lagere afdelingen In de tweede klasse D verloor het tweede elftal van Strawberries na een achterstand met de rust van tweenul op eigen terrein van Amsterdam IV met drienul. De plaat selijke ontmoeting tussen Eechtrop II en Strawberries III werd een overwinning van tweeeen voor de hockeyers uit Beverwijk. De thuisclub nam de leiding door K. Krook v.aarna in de tweede helft Strawberries ge lijk maakte. Een minuut voor het eindsignaal hielp Fr. Kessel Eechtrop aan de'overwin- ning door een korte hoekslag in te slaan. In dezelfde afdeling speelde Eechtrop III op eigen terrein gelijk tegen Terriers, een resultaat dat eerst in de tweede speelhelft werd bereikt. In de laatste tien minuten nam Terriers de leiding en van de toen ge nomen bully op de middenlijn af bracht F. Renssen de bal in het door de bezoekende club verdedigde doel. Eechtrop kampioen Onderbond De tweede kampioensploeg in dit seizoen is Zondag bekend geworden. Eechtrop IV kon wegens afkeuring van het veld van Ever Swift niet naar Haarlem komen om voor het kampioenschao te vechten, waar voor nog een punt nodig was. HBS V ver speelde echter een punt door het in Velsen tegen het vijfde elftal van Strawberries niet verder dan een gelijk spel van eeneer> te brengen. Daardoor werd Eechtrop IV zonder zelf te spelep toch kampioen in de afdeling TI van de competitie in de Onderbond Noordholland. In deze zelfde afdeling zege vierde HRS VI met drienul over BMHC IX en Strawberries IV met drietwee over Zandvoort IV, dat onvolledig in het veld kwam en als invallers enige junioren van Strawberries toegewezen kreeg. J. van den Brom opende de score voor Zandvoort en maakte ook het tweede doelount, nadat achtereenvolgens S. Luyck. H. Verkes en J. Boogaard voor de thuisclub drie maal had den gescoord. De ranglijst in deze afdeling, waar Eechtrop met eenentwintig punten uit elf wedstrijden en een doelgemiddelde van 448 het kam pioenschap behaalde, luidt: Eechtrop IV 11 10 1 0 21 44—8 HBS V 10 5 2 3 12 31—15 Strawberries IV 10 5 2 3 12 26—21 HBS VI 12 4 3 5 11 23—28 Zandvoort IV 9 4 1 4 9 17—18 Strawberries V 10 3 2 5 8 17—36 Ever Swift II 9 1 2 6 4 8—20 BMHC IX 9 1 1 7 3 11—31 Strawberries won in Dameswedstrüdcn de promotieklasse eerst in de laatste tien minuten van BDHC III welk elftal kort na het begin een voorsprong nam van een—nul door mejuffrouw L. A. Dekker. Eerst toen maakte invalster mejuf frouw M. Bom gelijk en kort daarop zorgde mejuffrouw G. Nijssen voor het winnende doelpunt. Het tweede dames-elftal behaalde een ruime zege van zestwee tegen Terriers eerst na de rust, die met een gelijke stand eeneen was ingegaan. Eechtrop bracht op eigen terrein BDHC V een nederlaag van drienul toe door doel punten van de dames N. Eggermont en D. Schrama voor de rust en W. van der Veen in de tweede helft. De plaatselijke strijd, in Velsen gespeeld, tussen Strawberries IV en Eechtrop II werd een overwinning voor de gasten uit Beverwijk (nultwee). Eechtrop verdeelde de twee doelpunten over beide speelhelften door de dames H. de Vries en N. Amse. Voor de promotieklassecompetitie heren wordt komende Zondag om twee uur de wed strijd tussen de Kennemer clubs Strawberries en Eechtrop gespeeld. De leden van de gemeenteraad van Heemskerk worden opgeroepen tot het bij wonen van een openbare vergadering, die zal worden gehouden Woensdagavond 9 Februari. De volgende agenda zal worden behan deld: 1. Beëdiging toegelaten raadslid Q. W. de Ruyter. 2. Voorstel tot benoeming wethouder. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 27 Jan. 1955. 4. Ingekomen stukken en mededelin gen. 5. Voorstel tot vaststelling bedrag per leerling ingevolge art. 55bis der Lager Onderwijswet 1920, alsmede vaststelling der voorschotten van het bijzonder lager onderwijs. 6. Voorstel tot aan- en verkoop van percelen grond. 7. Voorstel tot vast stelling van een plan van onteigening. 8. Voorstel tot het waarborgen van rente en aflossing van een hypothecaire lening ten behoeve van de bouw van een woning. 9. Voorstel tot benoeming van een ambte naar van de burgerlijke stand. Opbrengst collecte De opbrengst van de Kerstactie ten bate van het Katholiek Thuisfront, gehouden in Heemskerk is ƒ270.18. Stille Omgang van 26 op 27 Maart De datum van de jaarlijkse Stille Om gang naar Amsterdam is voor deelnemers uit Heemskerk vastgesteld op de nacht van 26 op 27 Maart. ADVEPTFVTTE naar Leverancier voor alle ziekenfondsen Ten bate van de kas van het district Noordholland van de Nederlandse Accor- deonbond gaven de beide plaatselijke ver enigingen, die zich op het beoefenen van het harmonicaspel in clubverband toe leggen, een gezamenlijke uitvoering. Het is verheugend, dat de „Velser Accordeon Vereniging" en .,IJmuiden:; Roem" elkaar ook bij dit doel gevonden hebben: in we- zen is er van rivaliteit tussen beide or- no* nadere mededelingen volgen, ganisatics geen sprake. Zaterdag 18 Juni: Hoogeveen In een gisteravond in Café „de Groente- beurs" gehouden vergadering kwamen de VVV-Beverwük, de Beverwijkse Renners club „Kennemerland" en de ASC „Olym- pia" tot overeenstemming over de rege lingen rond de komende „Tour door Ne derland", voor amateur Wielrenners, die in de aardbeienstad gaat starten. Burgemeester H. J. J. Scholtens zal op het Stationsplein het startschot lossen en de karavaan wordt op haar reis door ons land permanent begeleid door vijftien man van de motorpolitie. Op Vrijdag 17 Juni zal de „Tour" zoals hij thans officieel heet in tegenstelling tot de „Ronde", die voor professionals is, star ten in Beverwijk. Dat zal om twéé uur 's middags gebeuren, nadat de renners en de voorop rijdende karavaan om ongeveer één uur zullen zijn gearriveerd. Om circa 12 uur zal de „ere-start" plaats vinden in het Olympisch Stadion en zullen zij „ge neutraliseerd" langs het Noorzeekanaal rijden, waar een aparte pont voor directe overzetting zal zorg dragen. Hoofdinspecteur L. H. Molenaar voorzag wel enige moeilijkheden met de andere, begeleidende auto's, maar er zal getracht worden zoveed mogelijk service te ver lenen. De karavaan, bestaande uit een twaalf tal reclamewagens zal ongeveer een kwar tier voor vertrek van de honderd wiel renners van het Stationsplein vertrekken, waar voor afdoende afzetting zal worden gezorgd. Verdere festiviteiten kon de VVV niet op het programma zetten, zoals no taris T. C. A. Bölger meedeelde, aange zien het tijdstip (Vrijdagmiddag 2 uur) zich daartoe niet leende. Enkele moeilijkheden, het traject betref fende, zullen nog door het comité van de ASC „Olympia" uit de weg geruimd die nen te worden, maar, als alles geregeld is, zal het parcours er als volgt uitzien: Vrijdag 17 Juni: «Beverwijk - Afsluit dijk - Bolsward - Sneek - Joure - Hee renveen, een afstand van ongeveer 220 km. Hoe de route in Noordholland komt te lopen, wist de heer A. Koopmans nog niet precies te zeggen, maar hierover zullen misschien wordt nog een tussenplaats met verplichte aankomst ingelast. Totaal 200 km. Zondag 19 Juni: Een dag van 2 étappes: Helmond - Maastricht en Maastricht - Hoensbroek, een bergtraject, dat „slechts" 60 km lang is, maar de nodige krachts inspanning zal kosten. Maandag 20 Juni: Hoensbroek - 's Her togenbosch met aankomst in Gerrit'Schul- te's sportpark „de Vliert". Dinsdag 21 Juni: Den Bosch - door de Langstraat - Rotterdam - Amsterdam, finish Olympisch Stadion, waar ter op luistering van het geheel wielerwedstrij den zullen worden gehouden. Deze fors opgezette Tour zal de grootste, ooit in Nederland gehouden, worden en „Olympia" is vooruitstrevend genoeg om te trachten ook op internationaal rerrein iets te gaan proberen. Dure boerenkool Maandag is in Beverwijk de hoogste prijs voor boerenkool in dit winterseizoen betaald, n.l.: 57 cent per kilo. Contactavond s.v. „Beverwijk" De sportvereniging „Beverwijk" houdt Woensdag 16 Februari in zaal Langendijk haar maandelijkse contactbijeenkomst. ker 60 cm minder dan Zondag. „Hij doet niet veel meer, het bljjft staan", deelde IJmuiden mee. „En of de „Katingo" nog wat deed". VAN HET STRAND AF was niet veel te zien; het was naar weer bij deze sneeuw buien en een bries. De „Katingo" lag te werken en van het schip af, zei kapitein DE KLEINE FIERE sleepboot „Nestor" trok Maandagmiddag uit IJmuidens haven weer Noord-over om de grotere „Cycloop" met zijn 1200 pk te assisteren bij het werk aan de gestrande „Katingo". Zwak kwamen over de zender de gesprekken door tus sen walkapitein M. de Koe van Wijsmuller op de „Katingo" en marconist P. Kalk man en kapitein P. v. d. Snoek van de sleepboot „Cycloop". Daartussen mengde De Koe om vier uur, dat 'ie hoogstens een zich af en toe nog kapitein M. Coster van de stomende „Nestor" en kwam een in de I paar centimeter was gekomen. „Een stuk havenmond met een Zweedse stomer zwoegende sleper bij monde van Jan even melden hoever het nu al met de waterstand was. Om kwart over drie telde hij op de semaphore 100 palm water bij elkaar. Voor IJmuiden was het op deze middag om negen minuten over vier hoog water, zodat er grote kans bestond dat opnieuw meer dan 120 palm gehaald zou worden de stand, waarop de „Katingo" Zater dag en Zondag meer dan 80 meter West-over werd getrokken. Terug in de Noordzee en weg uit het circus, waarvan het vooral in het laatste weekeinde het hoofdnummer was op het Bergense strand. Vannacht kwam er wèl 35 meter bij. Maar er moest Maandagmiddag meer gaan meespelen, wilde het „misschien" veranderen in „wis en zeker, dat 'ie er af komt". Voor deze zware berging het is tenslotte het grootste schip, dat ooit op de Nederlandse kust strandde had men beslist Westelijke wind nodig gehad tij dens hoog water. In de afgelopen weken is men er in geslaagd het schip recht op de duinrand te krijger, er» werd na veel zwoe gen de beste houding om los te komen be reikt. De „Katingo" ligt nu recht achter de ankers. OM TWEE UUR gistermiddag werd het werk Jiervat. Marconist Kalkman van de „Cycloop" riep kapitein De Koe op de brug van de „Katingo" eens aan en het was een „Goeiemiddag allemaal, goeie- middag allemaal, je komt prachtig door". Kapitein Van der Snoek had niet zo'n mooi bericht voor kapitein De Koe. Hij had een anker verspeeld, het bakboord anker met vijftien vaam ketting. „Jam mer, dat het gebeurd is", meende De Koe. „Maar die komt wel terug, nu er eeq plank en een drummetje bovenop liggen". De „Cycloop" besloot nog even te wach ten tot de „Nestor" met haar 500 pk in de nabijheid was om dan de sleepdraad op te pikken en weer vast te maken aan de boot, die al door flink wat water werd omspoeld. OM DRIE UUR was de bemanning van de „Cycloop" volop in de weer bij het op pikken en aanslaan van de sleeplijn. Het was dik van de sneeuw op zee, buien trokken over het grauwe water en meer dan eens waren de slepers van de duin toppen af niet te zien. Het was niks met het weer, het was koud, er was sneeuw en er stond een briesje. Maar juist een briesje uit het Zuidwesten tot Westen, dat te gebruiken was. Tegen half vier was men klaar op de „Cycloop". De „Nestor" kwam naderbij en kon komen vastmaken op de „Cycloop" om in span 1700 pk extra aan de machines van de „Katingo" te leveren. Even na half vier begon de „Nestor" de tros uit te stomen. De VAV verzorgde het programma voor de pauze en bracht twee orkesten op de planken. De jongeren gaven een rustig gespeelde, goed genuanceerde vertolking van de bekende Vineta-wals, een door zichtig gespeeld andante cantabile en een arrangement van melodieën voor bala laika-orkest van Johan B. Kok ten beste. Directeur Rijk Kofman, een consciëntieus, muzikaal leider, had zijn leerlingen de juiste wijze van musiceren bijgebracht en hen daarbij geleerd zijn aanwijzingen nauwkeurig op te volgen. Vlotte tempi- wijzingen, goed samenspel, weloverwogen geluidsvolume waren enkele der gedemon streerde kwaliteiten van het B-orkest. De A-klassers toonden met hun spel de zelfde kwaliteiten. Wel een teken, dat Kofman's leiding een stevige is en dat men zijn aanwijzingen als juist erkent. Het arrangement van „Letzter Frühling" van Grieg was door Kofman zeer door zichtig gehouden; de A-leden hebben het knap gespeeld al viel er in het midden deel wel eens een rhythmische vrijmoe digheid op te merken. Een moderne Paso Doble verried, dat deze jonge accordeonisten ook het pittige tempo terdege aanvoelen en vlot een po pulair nummer kunnen brengen. „IJmuidens Roem" ontwikkelt ontegen zeggelijk een forser geluid, maar het or kest telt dan ook spelers, die reeds tien tallen jaren een accordeon bespelen en reeds ervaring met dit instrument hebben opgedaan in de voor-oorlogse tijd. Diri gent Dirk Wijker weet hoe hij met deze vereniging zijn nummers moet brengen; ik kon het alleen maar betreuren, dat „IJmuidens Roem" zo laat aan het woord kwam, zodat het mij niet mogelijk was alle nummers van het vlotte programma te horen. Want de medewerkende cabaret- artisten namen vrij veel tijd vcor hun répertoire in beslag: De drie Cornico's kregen aller aandacht voor hun accor deonsuccessen, die men graag mee zong; het duo Wibbel en Knibbel verwierf grote bijval met hun uitgebreid borduren op hetgeen de dames Sqip en Snap zouden hebben kunnen zeggen; enkele harmonica solisten toonden wat zij waard waren en dat was heel wat. Enkele bestuursleden van het district Noordholland van voornoemde bond woonden de uitvoering bij en één hunner heeft de besturen van de VAV en „IJmui dens Roem" gul bedankt voor de ver leende steun, die men zo best gebruiken kon. A. J. VAN DER WEYDEN ■- Hel mond, over Arnhem - Nijmegen, maar Het is Waterloo gelukt twee punten in de wacht te slepen in een gelyk opgaande wedstrijd, waarin de verdediging van Wa terloo de grondslag legde voor deze over winning. De achterhoede is het sterkste deel van de ploeg met Buding, Schaap en doelman Kok als uitblinkers. Het begin was voor de IJmuidenaren en d»> aanvallen werden meteen over rechts buiten Broek gespeeld, die na 15 minuten spelen een voorzet losliet. Deze word prach tig door Sikkelerus ingeschoten. Maar een der achterspelers van Bloemendaal, die de doelman verving, stopte de bal met de hand, De strafschop werd door Post inge schoten. Ook Bloemendaal zat niet stil, maar alle aanvallen werden afgeslagen. Waterloo kreeg het tweede doelpunt, toen een der Bloemendalers zwaar ge hinderd door v. d. Steen de bal in eigen doel schoot. Bloemendaal verkleinde even later de achterstand doordat de linksbuiten de bal met de hand speelde en doelman Kok geen kans gaf. Na de rust was het Bloemendaal, dat krachtig aanviel. Toen bleek wat de ach terhoede in zijn mars had, want door prach tig spel wisten zij doelpunten te voorko men. v. d. Steen maakte er, na goed werk van Post, 31 van. waarna de laatste zich naar het middenveld terugtrok. In de laat ste minuut van de strijd kregen we een slot-offensief waarin een kopbal van de Bloemendaal-midvoor naast ging. Voor de N.V. Verzekeringmaatschappy „De Noord-Zuid Hollander" te Santpoort was 1954 een gunstig jaar. Het premie-in komen steeg met bijna 10 Het schade- verloop was, evenals in 1953 bevredigend, terwyl zich ook dit jaar geen moeilijkheden b^! de schaderegeling voordeden. Het bedrijf leverde een technische winst van ruim 4 van het premie-inkomen op. Na versterking der technische reserves en de statutaire verdeling van het winstsaldo zullen de vryc reserves tezamen met die der „Neerlandia" van 1880 fl. 1.100.000 ruim overschrijden. Dc saldi per 31 December 1954 bij de ver tegenwoordigers bedragen 5 van de to tale premie-ontvangst. In de personeelsbe zetting kwamen geen wijzigingen voor. Er zijn sterke aanwijzingen, dat een deel van de grond onder Driehuis, die de ge meente Velsen vóór de afwijzende beslissing van de Kroon wenste te kopen ten einde er een nieuwe gemeentelijke begraafplaats aan te leggen grond dus van de families v. Hoorn, Cremer en de begraafplaats Westerveld, op den duur een agrarische bestemming krijgt. Het betreft hier de zogenaamde „zande rij", waar de bezetter een tankgracht door groef en waar de gemeente Velsen gebruik van wilde maken voor het leggen van een vijver bij de begraafplaatsingang. De Kroon achtte, zoals gemeld, voor deze en de andere door Velsen opgeëiste gronden recreatie- en natuurschoonmotieven ster ker en in de argumentatie rond deze af faire werd bovendien naar voren gebracht, dat de erven Van Hoorn andere gronden voor een begraafplaats hadden aangebo den. Wij vernemen thans, dat fie Dienst Landbouwherstel, die zich onder meer bezig houdt met de regeling der oorlogs schade, soepelheid wil betrachten bij het tot cultuurgrond verheffen van deze „zan derij" de driehoek dus, die zich bewes ten de Duin en Kruidbergweg bevindt. Reeds in 1947 heeft Landbouwherstel aanstalten gemaakt om de tankgracht te laten dichtgooien, maar toen heeft Velsen daar een stokje voor gestoken met zijn in middels befaamd geworden begraafplaats plannen in de hand. Nu de situatie zich opnieuw heeft gewijzigd, zou Landbouw herstel niet ongenegen zijn het geval op- DINSDAG 8 FEBRUARI IJMUIDEN Oud-Kath. Toneelver. „De Plankeniers", 20 uur, Thalia, toneelvoorstelling. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P. v. d. A., 20 uur, Gem. Vergaderlokaal, Van Diepenstraat, „Wat doet de F.A.O.". DRIEHUIS Oranje Ver. „Driehuis", 20 uur, koffie kamer Westerveld, filmavond. v WOENSDAG 9 FEBRUARI IJMUIDEN Rex, 20 uur: „De misdaad van de week". „De Watervrienden", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, bijeenkomst. Oud-Kath. Toneelver. „De Plankeniers", 20 uur, Thalia, toneelvoorstelling. Pieter Vermeuienmuseum, als Dinsdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. nieuw te bekijken. Wij menen te weten, dat hier uitermate goede bollengrond ligt, waarvan 2 a 3 hectare een bedrijf tot ren dabele basis zouden kunnen dienen. Aanvoer van grondstoffen Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen zijn Zondag opnieuw twee schepen met grondstoffen voor dit bedrijf aangekomen. Van de Noorse haven Gjeving voerde het Noorse s.s. .„Jelo" een lading van 500 ton houtstof aan; het Finse s.s. „Corona" kwam van de Finse haven Hangö met een lading van 2100 ton cellulose binnen. Maandag 7 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rhea van Grange mouth. Eemstroom van Hangö. Egee van Caen. North River van Antwerpen. Ooster- eems van Southfields. Wittekind van Hauge- nes. Sirius van Kopenhagen. Cap. Blanco v. Bremen. Dieter Waltraud van Hamburg Zaanstroom van Liverpool. Bittern van Li verpool. Midas van Aarhus. Vechtstroom v. Hull. Ariadne van Kopenhagen. Marie Christine van Swansea. Are van Malof. Vertrokken zijn: Netherland Coast naar Rotterdam. Talisse naar Indonesië. MARKTBERICHT 7 Februari Andijvie 7685; waspeen 1235; rabarber 68—79: spruiten 34—79; pr:i 28—52; boeren kool 3457; groene kool 1224; rode kool 23—36; knollen 6—18; witlof 36—49; peen 819; uien 521. De Christelijke sportvereniging „Hercu les" wil de komende zomer een grote uit voering organiseren waaraan mee zullen werken de afdelingen voetbal, korfbal en gymnastiek. Dit is gisteravond tijdens de jaarver gadering medegedeeld. Hercules telt mo menteel 416 leden. De heer P. Kremers gaat zich belasten met het jeugdwerk, terwijl de heer A. de Jong de oudste adspiranten en dames en heren onder zijn leiding krijgt. De heer L. Offerhaus werd in het bestuur herko zen en mej. D. Kroon kreeg als nieuw be stuurslid zitting achter de tafel in de va cature ontstaan door het aftreden van mej. A. Doets. In verband met de leiderswisseling geeft „Hercules" dit seizoen geen turauit- voering. HET WAS TIEN over half vier. Kapi tein De Koe gaf van de hoge brug van de „Katingo" het bevel over de zender: minder, dan gisteren", dacht de „Cycloop". „Man, de aanhouder wint", stelde kapi tein De Koe. „Zo is het maar net". Maar het is er daarna ook niet van ge komen. De Katingo" week gistermiddag geen meter en om kwart over vier was men het op de „Katingo" met IJmuiden eens: er stond zeker een halve meter wa ter minder gan gisteren. De sleepboten kregen om half vijf het bevel zachtjes aan te trekken. De „Nestor" gooide daarna los van de „Cycloop" om ten anker te gaan. En de slepers wachtten op het volgende hoog water, ongeveer twaalf uur later. Met alle hoop op het weerbericht: „Wind „Beide sleepboten kunnen volle kracht krachtig uit het Zuidwesten". trekken; wij draaien al volle kracht ach- Vannacht: 35 meter Opnieuw was het spannende teruit hier spel begonnen. Zou er genoeg „zwel" ko men? Zou de schroef zich door de eerste bank slaan? Zou het op deze Maandag- 99. middag het slot worden van een karwei van 48 dagen? Even voor vieren kwam de eerste teleurstellende mededeling uit IJmuiden: er kwam niet meer water, dan een half uur geleden. En.vast niet meer dan gisteren. Om twee minuten voor vier nog élf minuten van hoog water verwijderd stond er in IJmuiden 106 palm water, ze- Vannacht om half vijf lagen de sleep boten „Cycloop" en „Nestor" in de duister nis weer aan de sleeplijn en kregen de slepers opdracht volle kracht te trekken. Er stond een flinke bries uit het zuid westen, die het water bij het hoge tij flink hoog deed komen en er aan meewerkte, dat men er in slaagde de „Katingo" 35 meter verder in zee te sleuren. Er bestaat, aldus deelde Bureau Wijs muller ons vanmorgen mee, een redelijke kans dat de „Katingo" Dinsdagmiddag tegen vijf uur vlot komt. De sleepbotten „Hector" en Stentor" zullen vanmiddag ook assisteren, zodat dan vief slepers van Wijsmuller voor Bergen aan Zee aan de Griek zullen sjorren. Men verwachtte voor vanmiddag bij een blijvende bries zeker 120 palm water. De leden van het Castricums Instituut voor Arbeidersontwikkeling staat een bij zondere avond te wachten. Maandag 14 Fe bruari namelijk zal professor mr. dr. G. v. d. Bergh, in hótel De Rustende Jager een lezing komen houden over „Nieuwe opvattingen over het ontstaan van het heelal". De aanvang van de bijeenkomst is op 20 uur bepaald. Anti Revolutionnaire komen bijeen De afdeling Castricum van 4e Anti-Re- volutionnaire Kiesvereniging heeft voor Maandag 14 Februari in hotel De Harmo nie een bijeenkomst belegd. Spreker is de heer dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, die als onderwerp heeft gekozen: „De hedendaag se politiek, nationaal en internationaal". Huisvrouwen gaan vergaderen De Castricumse huisvrouwen, georgani seerd in de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, zijn door het bestuur uitge nodigd tot bijwoning van de jaarvergade ring op Maandag 21,Februari in hótel De Rustende Jager. Teneinde het vergadering- bezoek te animeren zal het damêskoor Duinenbosch onder leiding van mejuf frouw Jo Immink, uit Amsterdam, de bij eenkomst na de pauze opluisteren met het zingen van enige liederen. De Doopsgezinde broederschap te Bever wijk houdt op Dinsdag 15 Februari in het kerkgebouw een gemeente-avond. De heer Brouwer, secretaris van het Nederlands Bijbelgenootschap zal hier spreken over het ontstaan van de bijbel, welke lezing zal worden geïllustreerd met de vertoning van een filmstrook. De onderlinge strijd bij De Pion De Castricumse schaakclub De Pion heeft in hotel Meijer aan de Dorpsstraat de clubcompetitie voortgezet. De wedstrij den leverden de volgende uitslagen op. Af deling A: L. J. BornTh. de Smalen, re mise; Werner UhlP. Beekman 01; Wal ter UhlP. Holtes, remise. Afdeling B: dr. A. P. W. A. M. de JonghD. Keetbaas 1—0; H. NiemeijerS. van Weeren. remise: P. ZwartJ. Schürman 10; D. Keetbaas J. Bos, Afgebroken. Afdeling C: J. Been tjesH. Nijssen 10; P. Mittendorfno taris H. A. A. M. van Cranenburgh 01; J. van DijkP. Kerstens 10; J. Kors P. Menke 01. De uitslag van de indertijd afgebroken wedstrijd tegen Pat Mat is 55 geworden, waardoor De Pion en Zaandam samen de leiding hebben. Pat Mat staat derde ge klasseerd en Saende vierde, die ieder een verliespunt meer hebben. Tuin kreeg haag De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" zullen Zaterdagmiddag voor de kinderen van de leden opnieuw een filmmiddag geven in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat, waar een goed programma van culturele films zal worden vertoond. Er worden twee voorstellingen gegeven Een flink aantal vrijwilligers heeft de Meerweiden-speeltuin aan de Melklaan, die inmiddels van een hoge afrastering met harmonicagaas was voorzien, een haag van vijfhonderd ligusterstruiken gegeven. Het ligt in het voornemen de speelwerk- tuigen, die bijna voor het opstellen gereed zijn, zo spoedig mogelijk op hun plaatsen te brengen. In het voorjaar wil men de speeltuin in elk geval openen. De beide litteraire avonden, waarvan de baten ten goede komen aan de Emma- school voor bijzonder lager onderwijs te Beverwijk, zullen gehouden worden op an dere dagen, dan ze,» aanvankelijk waren vastgesteld. Op Donderdag 3 en Vrijdag 4 Maart zal de heer Jacq. Ringel in „Terpsichore" voor dragen uit het werk van Arthur van Schen- del, Karei Jonkheere, Stefan Zweig en anderen. Voor de komende maand is het program ma van de R.K. Raad va6 Overleg te Heemskerk als volgt samengesteld: 8 en 9 Maart vertoning van de film „De afvalli ge; 17 Maart: voordrachtsavond van God fried Bomans; 30 Maart: Passie-avond in het Marquette-theater. De Beverwi.ikse rennersclub „Kennemer land" heeft haar eerste competitierit ge houden in de wintercompetitie, welke in de volgende uitslag eindigde: A-klasse. 44 km., in 1 uur en 17 minuten; 1. A. Been tjes, 2. J. Groot, 3. C. Duinmeyer, 4. C. Niesten. 6. Chr. Jong. B-Klasse, 33 km., in 59 minuten: 1. J. Folkerts, 2. L. Grapendaal, 3. L. Braas, 4. A. Lute, 5. J. Beentjes. C-klasse, *22 km., in 39 minuten en 30 seconden: 1. A, van Duin, 2. F. Klerdie, 3. Chr. v. d. Bosch, 4. C. Koomen, 5. H. v. d. Kommer. Junioren, 11 km., in 21 minuten, 1. J. Ol denburg, 2. P. Hendrikse, 3. C. Lute, 4. K. Burgmeijer. De afdeling Heemskerk van de LTB heeft een cursus gehouden voor intensieve groententeelt onder glas. De lessen wer den gegeven door de-chef van de Proef tuin de heer G. J. Verhoef en tijdens een hiervoor in het KSA gebouw gehouden bij eenkomst werd aan de geslaagden het di- oloma uitgereikt door de voorzitter van de LTB de heer Th. Bruin. Namens de Riikstuiivbouwconsulent was de heer A. J. Verkley hierbij aanwezig en deze hield een inleiding over de economi sche kant van glascultures. Spreker wees er op dat voor de moderne techniek van de tuinbouw het spuiten met bestrijdings middelen een noodzaak is. Door dat men dikwijls met de gifstoffen nonchalant om gaat vallen hierbij veel slachtoffers. De namen van de geslaagden zijn: C. Aarden-burg, G. Aardenburg, J. Denne- man, H. Duin, C. van Eerden, J. de Jong, A. v. d. Kolk. P. Koper, S. Kranendonk, A. Kuiper, P. Limmen. A. Molenaar, W. Numan, Q. de Ruyter, J. Vendel en A. Vendel. „Onder Ons" met ,,'n Grote zwarte roes" De Wijk aan Zeese toneelvereniging „Onder Ons" geeft op Zondag 19 Februari in café „De Zon" een opvoering van he: toneelspel van A. Knegtmans en P. Mos- sinkof „Een grote zwarte roes". De regie heeft de heer F. Maenhout. „Pat Mat" wint van „Bloemendaal" Het derde tiental van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft door arbitrage de bondswedstrijd tegen Bloemendaal 2 in een overwinning omgezet. Data toneeluitvoeringen vastgesteld De data waarop de katholieke gemengde toneelvereniging St. Pancratius, te Castri cum het blijspel De gebroeders Kalkoen ten tonele zal brengen, zijn thans bekend: de uitvoeringen vinden plaats op Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari, beide keren in hótel Borst. De Castricummer kermis wordt dit jaar gehouden op 14, 15 en 16 Augustus. De kermisexploitanten worden Dinsdag 8 Maart in hotel De Rustende Jager in de gelegenheid gesteld voor een standplaats in te schrijven. De Bakkummer kermis is op 9 en 10 October. De inschrijving hier voor is eveneens op 8 Maart. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: spruiten 50-82, spruitenkoppen 22-35, andijvie 62- 71, witlof 37 en boerenkool 22-32.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7