Gebroken sleepdraad zat bergers voor Bergen dwars Druk bezochten receptie van 40 jarige L.T.B. VANMORGEN IN DE VISHAL 1EN OP ZEE Neem een radicaal besluit SCHOUS Velser Manufacturenhandel Slagerij Jonker FORNUIS of GASCOMFOOR van 1854 DEZE WEEK: Springvloed van gisteren ging daardoor zonder veel nut aan de „Katingo" voorbij Nieuwe trawler voor de „Marezaten Bureau School- en Beroepskeuze open Altijd fit l CES3D 9 Minister Donker keurt gebruik van honden in Ambonezenkamp af Aan de De Noostraat: Vele sprekers richtten waarderende woorden tot voorzitter Aardenburg Slachtoffers van de Umond R.K. administratief personeel bijeen Elout van Soeterwoude- school in Juni gereed Scheepvaart .gtf* opleiding tot Beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht i\® Stel niet uit maar beslis en doe het NU! DONDERDAG 10 FEBRUARI IV 55 De beide sleeptrossen, die de boten van Wijsmuller eergisteren moesten prijsgeven tijdens de verwoede bergingspogingen van de „Katingo" hebben Woensdagmiddag een lelijke streep door de rekening gehaald: op het moment, dat tegen half zes een grote massa water kwam aanzetten de semafoor van IJmuiden seinde bijna 120 palm door hadden de Cycloop en de Hector net de verloren draden opgedregd en opnieuw „belegd", zodat men pas op het moment van het hoogste tij kon gaan trek ken en er dus weinig verandering in de situatie van de machteloze Panamees kon worden gebracht. Al is er wel wat verbeterd, doordat de Cycloop en de Hector ten minste nog wel de kans kregen de „Katingo" iets gunstiger te draaien, waardoor het nadeel, ontstaan tijdens de harde wind van de voorgaande nacht, deels werd opge heven. Vannacht is er een derde sleper bijgehaald, de Nestor, zodat het hoge tij van hedenmorgen door drie slepers kon worden uitgebuit. Om twee uur zijn gistermiddag de „Hec tor" en de „Cycloop" de IJmuidense haven uitgestoomd met als allereerste doel de verloren sleepdraden voor Bergen weer op te dreggen. Te kwart voor vier schuurde de dreg over de zeebodem en twintig minuten later kwam er al een verheugd seintje van de „Cycloop"': „Ik geloof, dat we hem te pakken hebben". ,,'t Zou een geluk wezen", kwam er laco niek van de Katingo terug. Er kwam inderdaad een lijn aan dek op de Cycloop en men bleek de verloren draad met de voorloper vlak bij de sluiting te pakken te hebben, (de boei, die er op was gelegd bleek gezonken te zijn.) Inmiddels was ook de „Hector" vast ge haakt en hier kwam dezelfde lijn boven water. Er is nog even gemarteld tegen de vloedstroom langer dan een half uur is er op de „Cycloop" geploeterd met het binnenhalen van de draad, maar om kwart voor zes was tenslotte toch ook de tamp binnenboord op een moment dus, dat men op de „Katingo" om hulp van de slepers zat te springen: de rode en groene seinen van de kustwachtpost in IJmuiden hadden net door de vallende avond ge flitst: 119 palm water. De schroef draaide het roer stond aan boord maar de draad moest nog voor een goed deel op de trommel. „We hebben het ergste achter de rug" ver zuchtte de marconist. Net tegen hoog water was de draad op de „Cycloop" toen ingehieuwd en had men de afstand tot de Katingo op de goede troslengte gebracht: voluit! Gauw! Met de „Hcctor" op de „Cycloop"' vast gemaakt is er toen nog even verwoed aan de romp van Bergens welvaartsbron ge sjord, maar het heeft niet meer het resul taat opgeleverd, dat men van dit springtij zo graag had gezien: met een kleine slag over stuurboord en een paar meter achter uitgang moesten de bergers deze middag tevreden zijn. Bergen heeft het naderend einde van het plotselinge seizoen echter alweer een dag of wat verschoven en bij de 300 mud aardappelen, die de patate-frites bakkers er door gejaagd hebben, hopen zij nog een mud of wat te kunnen slijten. Op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Welter in verband met het optreden van de rijkspolitie in het woonoord van Ambonezen „Beenderribben" te Steenwij- kerhold heeft de minister van Justitie het volgende geantwoord: Op verzoek van de commissaris van Am- bonezenzorg heeft een detachement van het korps rijkspolitie bijstand verleend in het woonoord van Ambonezen „Beender ribben" te Steenwijkerwold in verband met ongeregeldheden, die aldaar plaats vonden. De twee bij dat detachement ingedeelde surveillancehonden, die door -de geleiders kort aan de lijn werden gehouden, hebben tijdens het politie-optreden twee Ambo nezen verwondingen toegebracht van niet ernstige aard. De minister acht in het al gemeen optreden met surveillancehonden tegen samenscholingen in woonoorden van Ambonezen niet wenselijk. Ook in het on derhavige geval had naar zijn oordeel het gebruik van honden beter achterwege kun nen blijven. De minister heeft van zijn zienswijze in deze aan de rijkspolitie doen blijken. Naar wij vernemen heeft de N.V. Schceps- exploitatiemaatschappij „De Marezaten" (directeur ir. W. Polderman) te IJmuiden opdracht gegeven voor de bouw van een motortrawler aan de scheepswerf „De Dollard" van P. Doornbos te Landsmeer. Het schip ongeveer 44 meter lang zal worden voortbewogen door een Werk spoor-diesel. Het Velsense Bureau voor School- en Beroepskeuze en Schoolpsychologie, dat werkzaam is in de Stichting voor Geeste lijke Volksgezondheid in Noordholland, is thans met ..de werkzaamheden begonnen. Het bureau is gevestigd aan de De Noo straat 162, tel. K 25506076. Het spreek uur van de psycholoog is elke Dinsdag middag van drie tot 4 uur. De Stichting stelt zich ten doel de geeste lijke gezondheid onder alle richtingen en lagen van de bevolking te bevorderen, waarbij zij ook het geven van advies bij school- en beroepskeuze tot haar taak re kent, evenals het verlenen van hulp bij moeilijkheden in de aanpassing aan de school en het leren. Zij strekt haar zorg in deze uit over het merendeel der Noordhol landse gemeenten. Sedert ook de gemeente Velsen tot de Stichting is toegetreden, heeft men er naar gestreefd, ook hier zo spoedig mogelijk te komen tot de opening van een bureau voor School- en Beroepskeuze en School psychologie, in de vorm waarin deze bu reaux reeds in verscheidene andere ge meenten functioneren. De werkzaamheden van het bureau om vatten het verstrekken van advies, op grond van psychologisch onderzoek, in de volgende getallen: indien men staat voor de keuze van een beroep; indien men na het doorlopen van een school voor de keuze staat, in welke richting de schoolopleiding het best kan worden voortgezet. Daar naast kan men zich tot het bureau wen den, wanneer zich tijdens de schooloplei ding moeilijkheden voordoen in de vorm van leer- of gedragsstoornissen. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan \an de Beverwykse L.T.B. werd Woensdag middag in het Kennemer Theater een re ceptie gehouden, waarvoor uit land- en tuin- bouwkringen grote belangstelling bestond. Eén der eerste sprekers was burgemees ter H. J. J. Scholtens die met de wethou ders W. Alberda, W. Vessies en W. Niesten het gemeentebestuur vertegenwoordigde. De burgemeester wees er op, dat de L.T.B. werd geboren uit de nood der tijden van de eerste wereldoorlog. In zijn bestaansperio- de zijn legio moeilijkheden komen opdagen, maar dank zij de activiteit van het bestuur heeft men steeds het hoofd kunnen bieden aan de agrarische problematiek. De burgemeester liet zich in waarderen de bewoordingen uit jegens de jubilerende L.T.B. Hij uitte de wens dat, ondanks het feit dat zijn ledental zal inkrimpen door dat de tuinbouw rond Beverwijk sterk gaat afnemen de bond toch zijn gouden jubi leum mag halen. De heer B. G. Hosman memoreerde de mooie taak die de L.T.B. heeft, vooral nu men in deze tijden rondom Beverwijk de collega's ziet verdwijnen en helpende han den dringend nodig zijn. De heer Baars sprak namens het hoofd- bestur van de L.T.B.; het was hem een voorrecht voorzitter A. N. Aardenburg het ere-diploma te kunnen aanbieden. Achtereenvolgens werd het woord nog gevoerd door de heren Jac. Slotemakcr na mens de L.T.B.-bank; Jac. Davidson voor de afdeling tuinbouw der Holl. Mij. van Landbouw; N. Passchier voor de Christ. Boeren en Tuinders Bond; H. van Dorp voor de veiling Kennemerland; J. Beem- sterboer van het bollenbureau L.T.B.; dc heren Th. Bruin, Dijkman en Heeremans, vertegenwoordigers der L.T.B.-afdelingen Heemskerk, Castricum en Santpoort; W. Vessies de R.K. Middenstand; R. W. A. Muyer de Tuinbiuw Studieclub; C. Broeze de afdeling van Bloembollencultuur; J. Sturk de K.A.B.; A. Peys de Holl. Mij. van Landbouw en de heer Meyer het Sociolo gisch Onderzoek. Het waren geen opwekkende woorden J die de heer Meijer van de dienst voor j Sociologisch Onderzoek tijdens de re-ij ceptie van de L.T.B. liet horen. g Het onderzoek heeft uitgewezen dat de eerst komende jaren 178 tuinders 2ul-c len moeten liquideren met hun bedrij- ven. Voor hen zijn in het geheel geen vervangende gronden of bedrijven be- i schikbaar. 3 ooooooooooooooooooooooooooooot De afdeling Beverwijk van de R.K. bond van administratief-, verzekerings- en ver kopend personeel houdt op Vrijdag 11 Fe bruari in het K.S.A.-gebouw een bijeen komst, waarop de bondsvoorzitter de heer J. de Wit het woord zal voeren. Het overige gedeelte van de avond wordt verzorgd door de heer Van Stoutenburg uit Utrecht. Eén trawler binnen Als enige trawler was vandaag de „Al- lanwater" (van Vrijdag 28 Jan.) aan de IJmuidense afslag met 850 kisten vis, waarvan 150 schelvis en piepers, 120 gul, blanke koolvis en kabeljauw, 240 zwarte koolvis, 60 gestripte wijting, 90 dichte wijting, 15 makreel, 160 haring, 5 tarbot en heilbot en 10 stokkebit en 140 stuks stijve kabeljauwen. De KW 75 was er met 20 kisten dichte wijting en 35 diversen en 520 stuks stijve kabeljauwen. Vier loggers en kotters waren er met 1500 kg. tongen en 100 kisten schol. Duurder Tal van soorten vis waren vanmorgen aanzienlijk duurder. Er moest nog al wat naar het buitenland. Schelvis, vooral de braad, was duurder, kleine soorten tong waren veel duurder en ook de lichte tongen gingen voor hogere prijzen weg. Regels kabeljauw waren goedkoper dan op vorige dagen. Gul en wijting gingen voor dezelfde prijzen van de hand. Voor de export Regels kabeljauw haalden vanmorgen van 70 tot 56 en kisten 75. Zij waren voor de export bestemd. Grootmiddel tong ging naar het buitenland voor 2.60, klein- middel voor 3 tot 2.10, tong I voor 2.20 tot 2.30 en tong 2 voor 2.10. Grote schol haalde f 17 tot 19, groot middel 20 tot f 23 en zetschol 30. Het binnenland in Zwarte koolvis maakte vanmorgen 35 tot 36, grote gul 32 tot 27, middeL 26 tot 25 en torgul 20 tot 17. Grote schel vis haalde 33 tot 35, grootmiddel 38, kleinmiddel 37 tot 42, pennen 41 tot f 38 en braad 35 tot 36. Wijting zat tus- »en de 16 en 17. Grote tong was ook voor het binnenland en deed 1.90 tot 1.95. Schol I maakte 33 tot 30, schol 2 36 tot ƒ40 en schol 3 ƒ31 tot 36. De haring van de „Allanwater" deed 18 tot 16. 25 tot 45 De loggers en kotters blijven flinke trek jes doen. Gisteren deed de KW 107 drie trekken voor 45 kg. tongen en 8 manden vis, de IJM 204 vier trekken voor 100 kg. tongen en 12 manden vis en de KW 98 twee trekken voor 75 kg. tongen, 6 manden bot en 7 manden vis. De andere schepen, zoals de KW 155, 57, 59, 108, 67, 125, 84, WR 33, KW 98, 129, 85, 159, 15, 126, 141, 12 en AM 18 gaven trekjes door van 25 tot 40 kg. tongen en 2 tot 5 manden vis. Wat er komt Voor de Vrijdagmarkt was vanmorgen geen boot bekend. Vermoedelijk komt de „Vios I" voor de Zaterdag. Oudste boten zijn de Vios (van 31 Jan.); Bergen, Bata via, Bloemendaal (van 1 Febr.); Maria van Hattum, Herman en Polderman (van 3 Febr.). Oudste loggers zijn: de IJM 75, IJM 283, IJM 53, Wiron 5 (van 31 Jan.); KW 108, 127, 175, 30, 41, 176, 6 (van 1 Febr.); Wiron 5 (van 2 Febr.) Wiron 4 (van 3 Febr.); SCH 176, SCH 361 en KW 159 (van 4 Februari). Binnengekomen IJM 21 Gelria, 34 Allanwater, 5; KW 76 Excelsior III, 63; HD 47. Vertrokken IJM 14 Annie, 52, 3, 218, 249, 22; SCH 117 Onderneming 3; KW 65 Willy Alida. 53, 62, 71, 35, 56, 77, 128, 60, 21, 30, 189; RO 29; E. 703 (Deen). Besommingen van hedenmorgen Allanwater f 22.900; KW 75 f 4700; IJM 5 f 4900. Alle sprekers lieten hun wensen verge zeld gaan van bloemen en cadeaux. 's Avonds werd in het Kennemer Theater een feestavond voor de leden gehouden, waaraan de toneelvereniging T.O.V. haar medewerking verleende. Tijdens dit feest werden een tweetal leden gehuldigd die sinds de oprichting lid waren. Deze jubila rissen waren dc heren G. Bakkum en Jac. Slotemaker,- die een blijvend aandenken ontvingen. Vlag in top Woensdagmiddag om half arie waren de werkzaamheden aan dc nieuwe Elout van Soeterwoudeschool, de Christelijke School voor V.G.L.O. in de Radarstraat, zó ver ge vorderd, dat de vlag kon worden gehesen. Deze nieuwe school wordt gebouwd door de firma C.II. ten Broeke uit IJmuiden- Oost. architect is de heer J. Schipper jr. uit Zaandam. Nadat door de aanwezigen het bouw werk was bezichtigd, toog men naar de di rectiekeet, waar de heer Ten Broeke dankte voor de prettige samenwerking. „Het werk is nu zo ver gevorderd, dat we de vlag kunnen hijsen. Wanneer er zich geen moeilijkheden voordoen, kan de school eind Juni worden opgeleverd". De heer A. de Jong, voorzitter van de „Elout van Soeterwoudestichting" dankte de heer Ten Broeke en zijn stat voor de goede vorderingen van het werk en hoopte, dat inderdaad eind Juni de vlag weer kar. worden gehesen, maar dan voor de ope ning van de schooi. Aalsum, pass. 8 Gibraltar n. Antwerpen. Alcyone, a v. Rotterdam n. Hamburg. AldaOi, 8 v. Santos n. Montevideo. Aigtmo, 8 v. nan.a n. Rio ae Janeiro. Aniena, a te Rotterdam. A.nati, 8 v. Ilneos n. Recife. Ar terms, 9 te Curayao. Aardijk, 9 te Rotteioam Aicmba. 8 v Buenos Aires n. Acevedo. Alcyone. 3 te Antweipen. Aludra, 9 te Cochin. Aagtekerk, 9 v. Djibouti n. Port Said. Alio oh, 9 x. Las Palmas n. Antwerpen. Alphacca, 10 te Philadelphia. Amslelvaart, 9 te Halilax. Arendskerk, 9 v. Hongkong n. Shanghai. Annenkerk, 9 270 m. W.NW. Minikoy. Boschlontein, 8 v. Tanga n. Mombasa. Boskoop, 8 170 m. O.ZO. Bermuda. Bali. pass. 9 Algiers n. Poit Saia. Baiendrecht, 10 te Las Palmas verwacht Bcn.nkust, 9 te Amsterdam. Borneo, 8 te Beyrouth. Banka, 9 v. Cebu n. Singapore. Billiton, 10 te Soerabaja. Caitex Pernis, 8 v. Rotterdam n. Sidon. Charis; 8 te New York. Cronenburgh, 9 te IJmuiden. Caitex Peilt, 9 Pantellaria n. Sidon. Caitex The Hague, 9 te Sidon. Caitex Utrecht, pass. 9 Gavdo n. Rotterdam. Cleodora, 10 te Balikpapan. Gorilla, pass. 9 Sinister r e n. Walvisbaai. Daphnis, pass. 8 Kp. Hatteias n. Baltimore. Duivehdrecht, 8 v. Rotterdam n. Port Arthur Duivendijk, 9 v. Londen n. Curayao. Dongedijk, pass. 9 Vlissingen n. Anwterpen. Kernland, pass. 8 Madeira n. Recife. Esso Den Haag, pass. 9 Malta n. Antwerpen. Farmsum, 9 te Rotterdam. Gordihs, pass. 9 Finisterre n. Algiers. Gouwe, 9 v. Madeira n. Bathurst. Groote Beer, 8 v. New York n. Rotterdam. Hector, S te Patras. Hoogkerk. 8 v. Las Palmas n. Kaapstad. Hathor. pass. 9 Oran n Tunis. Helicon, 8 te Amsterdam. Holland, 7 te Durban. Hecuba, 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hilversum, 10 Fawley verw. Houtmah; 9 v. Soer3baja n. Belawan. Host 8 te Hamburg. Japara (KPM), 10 te Shanghai. Java. 10 te Belawan verwacht. Katelysia, 9 te Genua. Kieidrecht, 3 te Hamburg. Karimun, 9 v. Amsteraam n. Hamburg. Loosdrecht, 9 v. Port Soedan n. Port Said. Loppersum, 9 te Melilla. Loenerkerk. pass. 8 Gibraltar n. Marseille. I.durenskerk, 9 v. Aden n. Karachi. Lieve Vrouwkerk, pass. 9 Gibraltar n. Rotterdam Maasdam, 8 v. New York n. Port au Prince Meliskerk. 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Moienkerk. 8 te Genua. Markelo, 8 v. Aarhus n. Antwerpen. Madoera, 9 te Mena el Ahmadi. Mapia, pass. 9 Lizardhead n. Amsterdam. Alanoeran, 9 360 m. W. Sabang. Nigerstroom, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Noordam, 8 360 m. Z.ZO; Kp. Race. -,Nqstor; 7 v; Houston n. New Orleans. %Ouwerkerk, 9 te Fremarrtle. Orion. 9 te Istanboel. Oötmarsum. pass. 8 Bermuda n. Le Havre. Omala, 10 te Bombay. Oostkerk, 9 te Genua. Oranje, pas. 9 Minikoy n. Suez. Oranjefontein, 9 te Las Palmas. Polydorus, 8 v. Suez n. Aden. Prins Willem George Fred. 8 te Rotterdam. Prins Maurits, pass. 9 Kp. Bon n. Algiers. Pendrecht, verm. 10 v. Rotterdam n. Sidon. Phrontis, pas. 9 Minikoy n. Port Said. Prins Willem III, pass. 9 Wight n. Oslo. Prins Alexander, 8 150 m. N.NO. Alexandrië. Roebiah, pass. 8 Bermuda n. Houston. Raki, pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Rita, 9 te Plactju. Ruys. 9 120 m. ZO. Diego Garcia. Soestdijk. 8 v. Colombo n. Djibouti. Stad Schiedam, 8 v. Bagnoli n. Bona Sarangan, 6 rede Mombasa. Sibigo, 6 te Sydney. Sunetta, 7 te Calcutta. Sibajak, 9 100 m. O. ten N. Port Soedan. Stad Alkmaar, 9 te Antwerpen. Stad Maastricht, 9 v. Gibraltar n. Genua. Stad Viaardingen. 9 v. Narvik n. Rotterdam. Sawega. pass. 9 Maladiven n. Tj. Priok. Stan vac Talang Akar, 7 v. Port Swettenham n. Palembang Tawali, 8 v. Wellington n. Beyrouth. Tiba, 8 v. Necochia n. Antwerpen. Titus, pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Tabinta. 9 Ceylon gepass. n. Belawan. Tjibadak, 9 v. Bombay n. Karachi. Waal, 8 v Rotterdam n. Hamburg. Wieldrecht, 8 v. Kiel n. Nynashamn. Wonogiri, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Wonorato, 9 te Koewait. Willem Ruys, pass. 8 Kp. Bon n. Port Said. Waterman. 9 180 m. W.NW. Wellington. W. Alton Jones, pass. 9 Ras Fartak n. Suez. IJsel, pas. 9 Finisterre n. Algiers. Zonnewijk. 11 Palermo verwacht. Zeeland (KRL), 8 v. Tampa n. Savannah. KLEINE VAART Adm. Courbet. 8 v. Belfast n. Plymouth. Adm. Nelson, 9 v. Plymouth te Fowey. Anna b, 8 v. Fowey n. Genua. Annie, 8 v. Temeuzen te Antwerpen. Ary Scheffer, 8 v. Gibraltar n. Boston. Anga, 9 v. Kopenfiiagen te Aarhus. Algarve, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Amstelborg, 8 v. Rotterdam n. Bohus. Advent, pass. 9 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Albert Willem, 8 v. Cork n. Swansea. Aco. 8 v. Viaardingen te Aalborg. Arctic, verm. 8 v. Londen n. Amsterdam. Argo, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Bergsingel, 9 v. Garson te Waterford verw. Blue Boy, 8 v. Koge te Frederiksund. Batavier III, 8 v. Rotterdam n. Londen. Bestevaer, 8 v. Rostock te Rotterdam. Bree Helle, 8 v. Rotterdam n. Londen. Batavier I, pass. 9 Estacapoint n. Bordeaux. Beekbergen, verm. 9 v. Santander n. Requejada. Birmingham, 8 v. Leith te Grangemouth. Barracuda 9 v. Grimsby te Rotterdam verw. Corrie b, 8 v. Dakar n. Amsterdam. Claes Compaen, 9 v. Nantes n. Requejada. Concepcion. 8 330 m. Z. Bahia. Coolhaven, 9 v. Duinkerken te Casablanca verw. Deni, 9 v. Vilvoorde te Kopenhagen verw. Diligentia, 8 v. Le Havre n. Lyndiane. Dollard, 9 v. Antw. te Gothenburg verw. Duiveland, 8 v. Amble te Rotterdam. Dombjirgh, 8 v. Duinkerken te Londen. Driebergen, 9 v. Nantes te Requejada verw. Daniel, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Eminent, verm. 9 v. Cork n. Gent. Ellewoutsdijk, 9 v. Mulroy te Shoreham. Eemstroom, 8 v. Amsterdam n. Huil. Krans Bohmer, vemr. 9 v. Randers n. Bordeaux Ferocia, 9 v. Ipswich te Viaardingen verw. Fiducia, 9 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 8 v. Rotterdam n. Leith. Heerengracht, 8 v. Rotterdam n. Nantes. Hast IV, 8 v. Rotterdam te Aalborg. Hast V. 8 v. Londen n. Guernsey. Haskerland, 8 v. Goole n. Wear. Hoc Vinces. 9 v. Harlingen te Grimsby. Import, 9 v. Oporto te Rotterdam. Ingeborg, 9 v. Rotterdam n. Brake. Ja ba, 9 v. Oslo te Kragero. Jöhanny, 9 v. Londen te Rotterdam. Josef Swenden, 8 v. Antwerpen te Cork. Joost. 6 te Nantes. Jo, verm. 9 v. Gloucester n. Sharpness, j Kaap Falga, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Konigshaven, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Duin kerken. Keizersgracht, pass. 9 Vlissingen n. Oporto. Kemphaan, 8 te Fort William n. Preston. Lauwersborg, pass. 8 Vlissingen n. Mos». Larix, 8 v. Huil te Rotterdam. I-eny, 8 te Roscoff. Liberté, 9 v. Brest n. Bavonne. Lies, 8 v. Immimgham n. Belfast. I.ydia, 9 te Bordeaux. Manto. 9 v. Rotterdam te Amsterdam. Mare Liberum, pass. 9 Vlissingen n. Londen. Margriet L, 8 v. Amsterdam n. Londen. Marietje Bohmer, 9 v. Duinkerken te Dakar. Manscal Lopez, 8 200 m. NO. Kp. Verdische eil. Marjan, 8 v. Waterford n. Liverpool. Maartje, 8 v. Malmö n. Halmstad. Merak, pass. 8 Dungeness n. St. Nazalre. Meuse, 9 v. Oskarshamn. Midsland. 10 v. Grangemouth te R'dam verw. Mxitaka N, 8 v. Bordeaux n. Casablanca. Mirach N. 8 v. Casablanca te Nantes. Myfem, 9 v. Gothenburg te Rouaan. Mynelis, 9 v. Kolding te Holbaek. Mypuck. 3 v. Gothenburg n. Esbjerg. Marcella. pass 8 Middlsebro n. Kirkcaldy. Merak N. 8 620 m. N.NO. St. Paulsrock. Muphrid N, pass. 9 Kiel n. Gdynia. Mutatie. 6 v. Newry te Milforahaven. Makkum. 8 v. Amsterdam n. IJmuiden. Nieuwehaven, pass. 9 Scheveningen n. Malmö. Noorderhaven, 8 te Quimper. Nooxderlicht, 8 v. Rouaan n. Avonmouth. Noordster, verm. 8 v. Londen n. d. Tees. Neeltje b, pass. 9 Cherbourg n. Liverpool. Nijenburgh. 8 v. Rotterdam te Stockholm. Nieuwehaven, pass. 9 Vlissingen n. Malmö. Noordiand, 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Oostereems, 9 v. IJmibden te Rotterdam. Peter, 9 v. Fowey n. Gulckstad. Prinses Wilhelmina, pass. 8 Vlissingen naar Avonmouth. Pavo, 7 te Bayonne. Ponto, 7 te Santander. Phecda, 8 v. Rouaan te Casablanca. Ponza, pass. 8 Staitpoint n. Rotterdam. Poortvliet, 13 v. Brest te Genua verw. Rose Marie, 10 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Reggeborg, 8 v. Vastervik te Amsterdam. Rio, pass. 9 Vlissingen n. Piymouth. Rijnstroom, verm. 8 v. Londen n. Amsterdam. Sirius, 8 v. Duinkerken te Londen. Soemba. 8 v. Caen n. Fowey. Spurt, verm. 9 v. Kopenhagen n. Cork. Statensingel, 8 v. Pasajes n. Riba de Sella. Stientje Mensinga, 9 v. Amsterdam n. Brugge. Senior, 9 v. Dordrecht te Rotterdam. Steady, 9 v. Rotterdam n. Faxe. Swallow, 8 v. Rotterdam n. Cork. Spolanda, 8 50 m. Z. Ouessant. Spora. 8 v. Glasgow n. Cherbourg. Spaarnestroom, 8 v. Amsterdam n. Londen. Steven, 9 v. Rotterdam n. Liverpool. Tilly, 7 v. Bayonne n. Hull. Tide verm. 8 v. Londen n. Londonderry. Tromp, 9 v. Leith n. Arbroath. Toni, 8 v. Rotterdam n. Sarpsborg. Trompenburgh, 8 v. Rotterdam n. Klngslynn. Theano, verm. 9 v. Amsterdam n. Rotterdam. Trito, verm. 9 v. Dublin n. Belfast. Tyro, 9 v. Amsterdam te Dublin. Teunika, 9 v. Antwerpen te Vlissingen. Variatie. 8 v. Groningen n. Zaandam. Vrouwepolder, 8 te Barrow in Furness. Vrij burgh. 8 v. Rotterdam n. Londen. Westkust. 8 v. Kopenhagen te Gothenburg. Westpolder. 8 te Lissabon. Westersingel, 9 v. Riba de Sella te Rotterdam. Walenburgh. 8 v. Rotterdam te Guernsey. Wickenburgh, pass. 9 Ouessant n. Casablanca. Westerdok, verm. 8 v. Londen n. Amsterdam. Westerschelde. 10 v. Liverpool te R dam verw. Zaanstroom, 8 v. Amsterdam n. Londen. Zeehaan, 10 v. Hamburg te Rotterdam verw. Zwerver, 8 v. Middiesbro n. Perth. Zijpe, pass. 9 Vlissingen n. Fuliham. SLEEPVAART Goeree. 8 v. Gibraltar n. Aden met ruiger. Humber, 8 80 m. ZW. Finisterre met zuiger. Rode Zee, 9 v. Hongkong n. Tj. Priok. Witte Zee. 8 190 m. W.ZW. Kreta met 2 sl.b. Zwarte Zee, 8 v. Falmouth n. Azoren. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Voor duizenden vrouwen, die iedere dag uren en uren moeten staan, heeft Camp uitkomst gebracht Het Camp-corset is doir Amerikaanse geleerden op anatomisch-wetenschappelijke wijze ontworpen, opdat verslapte spieren (want die zijn oorzaak van Uw vermoeidheid) de noodzakelijke steun krijgen zonder dat de spieren in hun beweging of de organen in hun werking worden belemmerd. CA MP-corscücn worden inder voortdurend medisch} toezicht vervaardigd. Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. UW OUDE GASFORNUIS ER UIT! Koop een modern Heus, ze zijn niet zo duur ZIE DE ETALAGES. Ged. Oude Gracht 30 - Haarlem - Tel. 17530 Ook leverbaar voor butaan. MODEL 243 Lang mode! corset, ideaal voor de vrouw die veel loopt of staat Voor figuurcorrectie en rugsteun. In licentie vervaardigd door»l BASKO-Corzetien en BHz en ANWEST BH» WIJKERSTRAATWEG 81 VELSEN-N. TEL. 3272 Voor echte SMULBOTERHAMMEN onze prima HOLLANDSE LEVERWORST, boordevol vitaminenrijke lever 250 gram voorƒ0.60 Pittige gekookte worst 250 gr. voor 0.75 De echte Bakbloedworst 250 gr. v. ƒ0.55 DA COSTALAAN 15 - DRIEHUIS NU kunt U zich opgeven voor een beroep met goede toekomstmogelijkheden. Vooral wanneer U zich graag verder wilt ontwikkelen in hec vak, waarvoor U werd opgeleid. Indien U niet jonger bent dan 16 en niet ouder dan 20 jaar en in het bezit van een Mulo-diploma of een getuigschrift van een Ambachtsschool (metaalbewerkingsgroepen) dan wel een overeenkomstig vakdiploma (bijv. VMTO, radio- school e.d.). dan kunt u zich N U opgeven voor de Er Is plaats voor U als Instructeur, radio-telegrafist, auto-monteur, radio-radar-monteur, vliegtuig-monteur, vliegtulg-motor-monteur, instrumentmaker, bewapenings-monteur, magazijnmeester enz. Meldt U zich zo spoedig mogelijk bij de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant en vergeet daarbij niet Uw diploma's, cijferlijsten etc. mee te nemen. U kunt ook onderstaande coupon invullen en opzenden. i 6* Te Haarlem is het bureau van de Garnizoenscommandant ge vestigd: Koudenhorn Kazerne, Koudenhorn 2. 6< «c& cs*'

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3