Driehuis maakt zich alvast op voor komende Koninginnedag Eerste tiental „Kijk Uit" werd tweede in competitie Veren igingsvaria Agenda voor Velsen mm Vnoerg-varifl Havenberichten uit de IJmond 4 Hek om de Julianaboom Burgerlijke stand Velsen NA OVERWINNING IN DEN HELDER: VZV wint in beker competitie van de Vest „Vrij en Blij" zong en speelde Met fraaie auto-reproducties voor de liefhebbers Zevende lustrumviering van „Kinheim" Voor jonge hersens Ons nieuwe weekraadsel Tunnel doet bloembollen geen schade Klaverjaswedstrijd KAB Velsense dames voetballers in „Thalia" Voor gezondheid is hygiëne vereist DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 Dinsdagavond is in de koffiekamer van Westerveld de jaarvergadering van de Oranjevereniging „Driehuis" gehouden, waar het programma voor 30 April uit de doeken is gedaan. Na het door de aanwezigen staande gezongen Wilhelmus werd de vergadering door de voorzitter, dr. G. A. M. Hunfeld met een kort woord geopend. Vervolgens gaf de secretaris door middel van het jaarverslag een overzicht van het afgelopen jaar. Het ledental steeg slechts weinig: van 274 op 282 gezinnen. Bij de subsidietoezegging van het overkoepelend comité werd als voorwaarde gesteld dat de kinderen van de verschillende scholen bij de komende viering van Koninginnedag ingelast moeten worden. Voorts bleek öat er plannen zijn om de Juliana-boom met een, zo mogelijk smeedijzeren, hek te omheinen. Daar dit echter vooralsnog voorna melijk op financiële moeilijkheden stuit, bood bij de rondvraag één der leden spon taan aan om hierin op billijke wijze te voorzien, welk aanbod met applaus werd begroet. De zandbak, waarvoor tot dusver door de vele nieuwbouw geen gelegenheid was, zal waarschijnlijk voor deze zomer gereed komen. j Uit het verslag van de penningmeeste- resse bleek dat het kassaldo iets was ge stegen. Bestuursvernieuwing bleek niet nood zakelijk, daar twee aftredende bestuurs leden bij acclamatie werden herkozen. De plannen van het overkoepelend comité in zake de viering van het 10-jarig bestaan van de bevrijdingsdag, zijn nog niet vrij gegeven, maar de heer J. v. d. Linden kon al vertellen dat dit feest op verschillende punten in de gemeente zal worden ge vierd wel zullen er <lelen bij elkaar worden getrokken, zoals IJmuiden West en Oost, Driehuis en Velsen-dorp, Sant poort Station en Dorp, terwijl Velsen- Noord apart blijft. Voorts zeide de heer v. d. Linden dat het gemeentebestuur van harte en volledig achter dit feest staat. Inmiddels zal Driehuis de 30e April als volgt doorbrengen: 8.30 uur: Samenzang door de kinderen op het Kerkplein, onder leiding van de heer J. Huizinga, met muzikale medewer king van „Soli Deo Gloria". 9 uur: Kinderoptocht met medewerking van „Soli Deo Gloria". Vertrek van het Kerkplein, zoveel mogelijk met oranje en vlaggen getooid, naar de Koningin Juliana boom in de Genestetlaan, waar de voor zitter van de Oranjevereniging „Driehuis" het openingswoord zal spreken en de drie kleur zal hijsen. Voorts naar het feestterrein aan de Driehuizerkerkweg (ingang Groenlaan t.o. het landgoed „Schoonenberg"). Een piere ment uit particulier bezit zorgt de gehele dag voor muziek. 10 tot 11.30 uur: Spelen voor de kinde ren, met kleuterspelletjes. 11.40 uur: Prijsuitreiking door de voor zitter in de grote tent, met uitdeling van versnaperingen. Daarna pauze tot 2 uur namiddag. 2 tot 3.30 uur: Martin Vinjée komt met zijn poppentheater, en verder goochelen. Deze voorstellingen hebben plaats in de grote tent op het feestterrein aan de Drie huizerkerkweg. Bij zéér ongunstig weer, wordt deze voorstelling gehouden in de grote zaal van het Missiehuis. 3,30 tot 4.30 uur: De traditionele 9de ronde van Driehuis onder auspiciën van de KNAU, met medewerking van de Sportvereniging „DEM", afdeling Athle- tiek. Start en Finish op het feestterrein. 4.30 tot 5.30 uur: Spelen voor deel nemers boven de 40 jaar. 8 tot 10 uur: Grote feestavond in het Rex-theater. Het Anova-Cabaret presen teert de revue: „Humor is troef" met medewerking van o.a. Willy Rex, Joop de Knegt, Toby Rex e.a. 11 tot 1 uur: Oranje-bal in foyer van het Rex-theater. „Geef ons een zaal!" Tot slot sprak dr. Hunfeld zijn bezorgd heid uit ten aanzien van het ontbreken in de gemeente van een geschikt lokaal om feest te vieren. Hij vroeg zich af of een centraal punt, b.v. sporthal voldoende zou zijn. Hij zou gaarne in Driehuis een lokali teit gezien hebben waar feest vieren op kleine schaal mogelijk was. Het ieder jaar huren van het Rex-theater drukt door zijn hoge kosten te veel op de begroting. Bjj de rondvraag werd gesuggereerd het tienjarig bestaan van de vereniging op grootse wijze te vieren, hetgeen volgens dr. Hunfeld alleen mogelijk zou zijn door een intensieve ledenwerfactie. Hierna zagen de aanwezigen nog enkele boeiende films, waaronder op veler verzoek de eigen Oranje-film. Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 14 vaartuigen aangevoerd: 1476 pond snoek baars, prijs f 0,91f 0,98; 428 pond rode baars, prijs f 1,01; 3161 pond blei, prijs f 0,09f 0,10, alles per pond. Aanvoer op Urk. Voor het eerst sinds 5 Januari werd vorige week enige snoek baars op Urk aangevoerd. De aanvoer was slechts gering. De vangsten bedroegen per span en per dag van 200 tot 100 pond. De prijzen voor de snoekbaars liepen per pond van f 0,91 tot f 1.05. In verhouding tot de gevangen snoekbaars was de aanvoer van rode baars vrij goed. De prijzen voor rode baars waren per pond van f0,96 tot fl,01. De aanvoer van blei en voorn was bevredi gend; de prijzen per pond van f 0,09 tot f 0,10. Karper noteerde per pond van f0,25 tot f 0,30 De weekbesommingen der snoekbaars vissers varieerden deze week per span van f 200 tot f 700. Door een staandnetvisser werd een besomming gemaakt van ruim f250. Aangevoerd werd: 1626 pond snoekbaars; 446 pond rode baars; 4259 pond voorn en blei en 32 pond karper. De totale omzet aan de afslag bedroeg f2356,54. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,00 1.90; gr. tong 1,881,84; grm. tong 2,162,06; kim. tong 2,42—2,35; kl. tong I 2,502,14; kl. tong II 2,081.94; tarbot I 1,60—»1,25, per kg. Tarbot II 70; tarbot IV 6338; tongschar 87; schartong 2823,50; gr. schol 1816; grm. schol 17; kim. schol 40—35; kl. schol I 40—37; kl. schol II 40—24; schar 27—21; bot 21—14; v. haring 22—10,50; makreel 5730; gr. schelvis 3323; gr.m schelvis 3122; kim. schelvis 32—21; kl. schelvis I 31—20; kl. schelvis II 2617; wijting 189,50; gr. gul 3024; midd. gul 2621; kl. gul 2014; ham 112102; poontjes 1911; kl. koolvis zw. 1611,50; kl. koolvis wit 2520. per 50 kg. Gr. kabeljauw 18057; gr. koolvis zw. 4534; gr. koolvis wit 7057; gr. leng 6950, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 85 kisten tong en tarbot, 18 kisten heilbot, 11 kisten tong schar 'en schartong, 200 kisten schol, 17 kisten schar, 25 kisten bot, 915 kisten haring. 185 kisten makreel, 12.20 kisten schelvis, 416 kisten wijting, 9.15 kisten kabeljauw en gul. 6 kisten ham. 52 kisten poon, 675 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 4790 kisten. Woensdag 9 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jupiter van Rotter dam. Manto van Rotterdam. Croonenburg v. Onton City of Gent van Rotterdam. Glen- shill van Port Said. Bellatrix van Dront- heim. Alcetas van Rotterdam. Arctic van Londen. Beninkust van Hamburg. Intish van Rotterdam. Wiros van Norrköping. Waja van Frederikshamn. Vertrokken zijn: Cap. Blanco naar Ant werpen. Eemstroom naar Huil. Stientje Mensinga naar Brugge. Alcor naar Noordzee. Ramsö naar Stockholm. Margriet L naar Londen. Yvonne naar Helsinki. Lisken naar Bremen. Are naar Haugesund. Halmut naar Newcastle. Karimun naar Hamburg. Noord- land naar Antwerpen. Gen. Bagranian naar Londen. Bittern naar Rotterdam. Eletz naar Koningsrad. Lijnbaansgracht naar Londen. Clothilda M naar Malmö. Theano naar Rot terdam. Willemstad naar Bremen. Dieter Waltraud naar Hamburg. Manto naar Ham burg. Ariadne naar Tanger. Midas naar Rotterdam. GEBOREN: M. P. Peetersvan Brussel, z., J. T. Cremerlaan 34, Santpoort; J. M. Stapper—Demmers, z., C. J. van Sluijsstraat 3, IJmuiden; J. B. de Koning—'t Hart, z., Trompstraat 218, IJmuiden; A. C. E. Maas Donker, z., Zeeweg 160, IJmuiden-O.; E. A. van den Bosvan der Vis, d., Planciusstraat 59, IJmuiden; A. M. C. WouterseLingers, d., Surinamestraat 14, Santpoort; R. M. J. van LiemptSijbrandij, z., Grahamstraat 62, IJmuiden; T. W. MedendorpVerschoor, z., Waalstraat 23, IJmuiden; M. den Dunnen Glas, d., J. Kostelijklaan 1, Velsen; H. M. Maussende Reus, d., Huygensstraat 40, IJmuiden; E. C. van IJsseldijkFass, d., Ben. Viljoenstraat 78, Haarlem; M. H. J. DuivenvoordenHouben, d., Uitendaalstraat 45, Santpoort. OVERLEDEN: A. Mors, 68 j., echtgenote van H. H. P. Riem ens. Tussen beeksweg 73, IJmuiden; G. de Jong, jr., echtgenoot van W. Viskil, Huygensstraat 7, IJmuiden; W. Swart. 82 j„ weduwnaar van H. Lemson, van Dalenlaan 60, Santpoort; C. Zonneveld, 77 j., echtgenoot van J. M. Huijbens, Hyacinthen- straat 56. Santpoort; W. Dikken, weduwe van C. Baas. Eikenstraat 30, IJmuiden-O.; J. F. A. T. Gerhard, echtgenoot van C. E. Gerard, Biallosterskilaan 11 rd. Santpoort. DONDERDAG 10 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia. 20 uur. „From here to Eternity". Rex, 20 uur, „De misdaad van de week". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw. geopend van 9.3012 en 1416.30 u. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur. Gem. Vergaderzaal, Abelenstraat, lezing. WIJ, 20 uur. Patronaatsgebouw, revue. Velser Dameskoor, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. Ned. Ver. tot bescherming van dieren, afd. Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Bijeenkomst. VRIJDAG 11 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „U spreekt inet uw moor denaar" Rex, 20 uur, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19.00—21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wet houder van Financiën. Met twee tientallen is de IJmuider schaakclub KUk Uit naar Den Helder ge weest om M.S.C. I en II te ontmoeten. En met succes! Kijk Uit I won de wedstrijd met 73 en sloot op waardige wijze de competitie af. Het bereikte door dit resul taat definitief de tweede plaats, hetgeen zeer eervol genoemd kan worden, daar Kijk Uit dit jaar voor het eerst in de eerste klasse uitkwam. Ook het derde tiental heeft pleizier van het reisje naar Den Helder gehad, daar in een gelijke stand werd afgebroken met een voorlopige 314314 stand. De afgebroken partijen wettigen echter het vermoeden, dat ook deze wedstrijd door Kijk Uit zal worden gewonnen. De overwinning is voor Kijk Uit geen moment in gevaar geweest, daar de stand in een minimum van tijd 40 voor de IJmuidenaren was en de overige punten daarna regelmatig werden gescoord. Het begon met Kraaienoord, die in de opening twee pionnen won. Toen zijn tegenstander in troebel water meende te moeten gaan vissen, kwam hij zeer bedrogen uit, want hij verspeelde er nog een stuk bij, waarna het voor Kraaienoord niet moeilijk meer was. Vervolgens kreeg Visser gelegenheid een aanval op touw te zetten, die door sloeg (20). Daarna werd het 30, door dat Blok stevig doorzette bij een Konings- aanval en succes had. Zelfs werd het 40 toen De Haas door een prachtige combi natie zijn tegenstander voor de keus stelde op te geven of mat gezet te worden. Hier na scoorde M.S.C. het eerste halve puntje, doordat Wijdoogen met een pion achter remise wist te maken. Inmiddels was Gor dijn in hevige tijdnood gekomen en toen deze voorbij was, stond hij twee pionnen achter, echter met lopers van ongelijke kleur. De partij was niet meer te houden. Vervolgens moest ook Lanser in de M.S.C.- man de meerdere erkennen. Toen was het ook gedaan met M.S.C. want v. d. Plas scoorde nog vlug even een half punt en toen daarna Kistemaker een remisestelling in winst wist om te zetten, kwam er nog een vol punt bij. Tenslotte had Hendrikse bij het afbreken zo'n overheersende stel ling, dat de M.S.C.'er zijn partij opgaf. Zo ontstond de eindstand (37). Derde tiental Voor het derde tiental won Aarts in schitterende stijl aan het eerste bord. De volgende partij werd remise, toen Hille- camp net niet kon winnen. Roseboom ver giste zich in het middenspel, hetgeen hem een slechte stelling bezorgde en daar de M.S.C.-man verder zeer sterk speelde, be tekende dit een nul voor Kijk Uit. Verlaak laveerde ook al naar remise. Van der Tuin deed hetzelfde, waarna v. d. Plas tot taak kreeg een paar pionnen van zijn tegen stander tegen te houden, wat hem niet Na het beginsignaal van scheidsrechter Vervoort kreeg VZV de bal in handen en loste Swier een schot op het doel, dat ech ter net iets te zacht was om een treffer te zijn. Na uitgooien van de Vest-doelman be landde de bal weer bij de VZV-midvoor, die de score opende, waarna direct na het uitzwemmen Schoone de stand op 20 bracht. De polospelers uit Naarden kwamen daarna even opzetten en maakten van een misrekening in de VZV-achterhoede gebruik, om het verschil te verkleinen Vlak voor de rust bracht Swier echter de stand op 31 door een snel doelpunt. Na de rust werd de bal gehaald door de Vest, die hem aan Bakker kwijtraakte, welke speler hier best raad mee wist (4-1). Weer kwam de bal bij de Vest. Van der Vegte moest het water verlaten en Ver stoep maakte van deze numerieke meer derheid gebruik om de stand op 42 te brengen. Verder kwam de Vest hierna echter niet meer, een corner van Verstoep werd door Hagedoorn goed weggewerkt naar Hamers, die Swier hiermee de gele genheid gaf zijn hattrick te voltooien. Di rect daarna maakte dezelfde speler er 62 van. Nog eenmaal kwam de bal bij de Vest terecht, maar tot scoren kwam het niet, zodat de wedstrijd bij het eindsignaal in het voordeel van VZV was beslist. VZV speelde in de volgende opstelling: Hagedoorn, Swier. v. d. Vegte, Schoone, Bakker, Hamers, Mossel. Met het laten optreden van „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker heeft de NCRV gisteravond weer een stukje good will gekweekt, dat zeker zijn vruchten zal afwerpen. In het volle KSA-gebouw zon gen en speelden de dames en heren tot vreugde van iedereen en Henk Dorel assis teerde hierbij voortreffelijk met zijn fraaie bariton. Het meest verdienstelijke van de in groene rok met witte blouse en rood vest gestoken dames is wel, dat zij de liedjes zo fris brengen en daarbij zo duidelijk en correct uitspreken. Enkele humoristisch getinte liedjes werden „aangekleed" ge bracht, zoals „Wat doe je in de kou?" Een noviteit was het „keukenmeisjes"-orkest, dat uit alle medewerkende dames bestond. Daarin werd gemusiceerd op alle onmoge lijke keuken-attributen, begeleid door een accordeon. Het leuke was, dat het nog goed klonk ook. Een der dames dirigeerde op verdienstelijke wijze met de vatenkwast. Aller aandacht was gevestigd op de ver toning van de Jubo-film, die ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de NC RV onlangs werd opgenomen en reeds in ons blad werd besproken. De heer J. Suurmond, lid van het NC RV-bestuur had met het laten zingen van een psalm en met gebed de avond geopend. Hij deelde mee, dat de NCRV een nieuwe gehoorzaal wil bouwen en verder de no dige uitbreiding behoeft. Hij wekte de aan wezigen op, om vooral in Beverwijk en Velsen-Noord het aantal leden dusdanig te laten stijgen, dat volgend jaar het ledental met vier cijfers geschreven kan worden. ADVERTENTIE lukte. Hij gaf op. R. Blok speelde voor wat hij waard was en toen de tijd van afbreken was gekomen, kon hij juist nog even de partij in zijn voordeel beslissen. Er bleven toen nog drie afgebroken par tijen, waarvan er twee op winst staan; bij Kroon behoort remise niet tot de onmoge lijkheden. Dit is ook het geval met Hoge- wind, die een aanval op de vijandelijke Ko ning had ingezet, welke vermoedelijk wel met succes kan worden doorgezet. Tenslot te heeft v. d. Doel een overheersende stel ling, welke geen moeilijkheden zal opleve ren bij de arbitrage. De voetbalverehiging „Kinheim", die op 4 April 1920 werd opgericht, bereidt zich voor op de viering van het zevende lustrum, die gehouden wordt op Zaterdag 14 Mei in ge bouw „Concordia". Voor de orgai.isatie van deze feestelijke bijeenkomst is een commissie benoemd, be staande uit de heren F. v. d. Kant, E. Diep- grond en J. H. v. d. Wateren; die tot taak hebben om zo mogelijk een cabaret-variété gezelschap voor dit feest te ambiëren. Voor het jeugdwerk en het trainingsfonds zal „Kinheim" een grot verloting gaan hou den, waarvoor waardevolle prijzen worden aangekocht en die onder anderen bestaan uit een bromfiets, een wasmachine, meubel stukken en andere. raiire DONDERDAG, 10 Februari 1955. Beste kinderen, Vandaag ga ik jullie eens iets vertellen over de luchtballonNiet zo een die je cadeau krijgt in de schoenenwinkels of bij andere zaken, maar van die geweldige reuzen, zoals je op ons plaatje kunt zien. Het is eigenlijk grappig, dat de mens aan de ene kant zo alles op alles zet om zo snel mogelijk vooruit te komen door de lucht: er zijn al vliegtuigen, die zich sneller dan het geluid voortbewegen; en dat er anderzijds nog zoveel sportieve lieden de „ballon-vaart", waarbij van „vaart" in de betekenis van „snelheid" niet zoveel sprake is, in hoge eer houden. De luchtballon was eigenlijk het aller eerste middel van de mens, om in de lucht op te stijgen en de eerste uitvinders van dit „luchtschip" waren twee broers in Frankrijk, die in 1782 het lumineuze idee hadden een papieren ballon te maken en daaronder een vuur te stoken, zodat de lucht binnen in de ballon verwarmd werd en het geval begon te stijgen. Natuurlijk vloog het hele zaakje in brand, maar het begin was er. De gebroeders Montgolfier, zoals deze pientere fabrikanten heetten, hadden de eerste stap gezet op het terrein van de luchtvaart! De eerste met gas gevulde ballon was de „Charlière", naar de uitvinder prof. Charles genoemd, die in 1873 opsteeg. Men wilde na dit succes echter ook lasten ver voeren en men begon met dieren, een lam, een haan en een eend. Deze pogingen luk ten allemaal en langzamerhand waagde ook de mens zich in het kleine „schuitje" dat onderaan de ballon bevestigd was. In de tegenwoordige tijd wordt de bal lon veel gebruikt voor wetenschappelijke onderzoekingen in de atmosfeer (damp kring). Als sport heeft het ballonvaren ook nu nog veel aantrekkelijks. Nog steeds zijn er grote en kleinere wedstrijden, meestal van internationaal formaat, waarbij men natuurlijk zeer afhankelijk is van het weer en voornamelijk van de windrichting, want veel te „sturen" valt er niet aan zo'n ge vaarte. Het is natuurlijk altijd een span nende vraag, waar men terecht zal komen en dat alleen is al een „sportief" genoegen. En na al dit „gevlieg", vlucht ik gauw in de brievenbus. AKELEI vindt het op school maar wat moeilijk op het ogenblik. Ja meisje, als je een goed rapport wilt hebben, zal er ge werkt moeten worden! Prettig, dat Vader je huiswerk altijd zo goed overhoort, dan kun je later op school bijna geen fouten meer maken. Hoe heet die kleine hond van je? Ik vind het een ondeugend beestje hoor, maar ik kan me voorstellen dat jullie later toch schik ge had hebben om zijn dolle streken! Jammer GOUDOOGJE, dat er maar zo'n klein briefje af kon. De volgende keer zal het echter wel beter gaan, denk ik. Ook voor je raadsel kon ik je geen tien .geven, want de oplossing was niet volledig. Om het aantal punten goed te kunnen vast stellen, moet ik alle woorden van de op lossing hebben, zodat ik kan zien of je daarin geen fouten gemaakt hebt. Volgende keer ook beter? Afgesproken! HARDLOPER was bijna te laat met zijn briefje, maar gelukkig is alles nog goed gekomen, zoals je ziet. Wat leuk, dat je fiets in de tijd van je gedwongen rust zo netjes opgeknapt werd. Dat was een hele verrassing! Nu maar zorgen dat je karre tje lange tijd zo mooi blijft. Prettig, dat je met het werk op school niet zo achter ge komen bent. Daar heeft vriend Leo goed voor gezorgd! WIELRENNER, wat vind ik het naar, dat het briefje van jou weer niet goed te recht gekomen is. Als ik het nog in han den krijg dan vul ik natuurlijk het aantal verdiende punten voor je in. Om echter nog weer moeilijkheden te voorkomen en omdat je in Velsen-Noord woont zou ik zeggen, breng voortaan je brief even over de Pont in de Meervlietstraat op nummer 80, daar woont namelijk de chef-redacteur van de IJmuider Krant, die mij zeker je brieven zo snel mogelijk zal doorgeven. Dat lijkt mij voor jou de veiligste weg en we zullen eens zien of dat ons beter bevalt. Afgesproken? Tot slot is hier nog een ansichtkaart van kleine MARJA uit Beverwijk. Dank je wel, hoor! Dit was weer het laatste uit de brieven bus. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag Kennemerlaan 186, IJmuiden en Meervlietstraat 80, Velsen, of aan de bezorger meegeven.) TANTE ELS FELICITEERT: OLD FIREHAND, die vandaag jarig is; CINDERELLA, KIEZELSTEENTJE en ALPENKLOKJE, die met z'n drieën morgen gaan feesten, en KORENFEE, die liever alleen Zaterdag verjaart. Veel geluk en veel plezier allemaal! De oplossing van het puntenraadsel van vorige week is: „BRANIEKRAAG" (bader, blaar, anker, kroon, ieder, vrede, kamer, staar, amper, mokka, gever). Puntentelling: Woelwater 10, Marjan- neke 8.8, Hardloper 10.10, Wielrenner 9, Akelei 10, Goudoogje 8.8. Onderstaande negen woorden verbergen een bekend spreekwoord: in elk woord zit ten telkens twee opeenvolgende letters er van verborgen; alleen het laatste heeft er maar één. Wie haalt het spreekwoord er uit? GROOTSPRAAK PILASTERS ONWEERSBUI BASTAARDHOND THUISKOMSTEN - BUITENKANSJE ASBESTPAKJE MESTPRAMEN THEEPLANTAGES Er zijn 10 punten mee te verdienen! Waterhuishouding van de Kennemer bodem Op de Woensdagavond in café Timmer gehouden bijeenkomst der Beverwijkse af deling van Bloembollencultuur heeft de heer Van Heusden medegedeeld, dat de pompen van de tunnelbouw geen water wegzuigen, dat voor de bloembollencultu res van belang is. De heer Van Heusden sprak over de waterhuishouding der gronden; de plan tengroei heeft het water uit de bovenste lagen nodig, en aan die drainage mankeert nog wel eens iets. Vooral in de streek Ken- nemerland waar geen waterschap is en men het dus niet in handen heeft de wa terstand op A.P. te houden. De kwekers kunnen veel doen aan een goede waterregeling, mits zij hun percelen grond tot op grote diepte voldoende ken nen. Voor de leden van de afdeling Wijk aan Zee van de KA.B. wordt vanavond (Don derdag) in café „De Zon" een klaverjas wedstrijd gehouden, waarvoor mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. „Denk en Zet" damde De voornaamste uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" zijn: F. v Son—J. v. Woensel 2—0; N. v. d. Wel N. Struve 20; B. ZuiderduinR. Mahlberg 20; N. Schaaper—C. Taffijn 02; J. v. WoenselC. Langewis 20; M. Klein—C. Diepgrond 0—2; N. de BoerW. Snijders 1—1. Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie In de voortgezette onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald: H. v. 't HoffK. Slings afg.; Ph. Bakker—J. Meyer Jr. 1—0; F. H. Piët—A Alders afg.; J. JimminkN. Molenaar afg.; J. Limmen L. Boonstra 10; J. Katers—G. Beekhoven 01; AlosM. v. Leeuwen 01; A. de Vries J. Meyer Sr. 01; D. v. VuurenH. Dui- senberg afg. G. DuisenbergJ. Hoppen 0—1. Van Vrijdag af zijn de Velsense dames voetballers in „Thalia" te zien. In het voorprogramma wordt namelijk als extra film de reportage van de eerste dames voetbalwedstrijd op „Schoonenberg" te Velsen gedraaid. Voor de afdeling Heemskerk van de N.K.J.B. heeft de heer J. H. Schutte, arts te Heemskerk, in de gezellenzaal van het KSA-gebouw een lezing gehouden over „Persoonlijke gezondheid." Om een goede gezondheid te verkrijgen en te behouden is hygiëne een allereerste eis, betoogde de arts en hij gaf diverse raadgevingen in dit verband. Aan de hand van voorbeelden gaf de heer Schutte aan hoe besmetting kan ont staan, waaruit weer ernstige ziekte kan voortkomen. Aan het eind van het betoog van de arts dat met grote aandacht werd gevolgd, wer den nog verschillende vragen gesteld.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6