VANMORGEN IN DE V1SHAL EN OP ZEE Boelganin geeft verzoenende uitleg aan felle toespraken Verrassing voor kapitein van de „Rijndam" op zijn laatste reis Visserij - varia Geen andere politiek te verwachten Havenkwartier speelde „De verschoppeling" Kramenverhuurder koopt alvast grond Heemskerk Van Gend en Loos vroeg flinke boete Onfortuinlijke opvoering van Nieuw Leven Ontmoeting met oud-verpleegster die hem 14 jaar geleden het leven redde Luidsprekers DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 7 Amateurtoneel Weekmarkt begin April? Generaal-majoor J. Dwars te Apeldoorn overleden R.K. Vrouwengilde bestond 35 jaar Haarlemse Economische rechter Om aandacht op lacune in W.A.G. te vestigen Bekneld tussen scheepswand en staalplak Open-paren wedstrijden van de NBB Groot droogdok ontworpen voor Glasgow Gymnastieklokaal bij Julianaschool Scheepvaart BERLIJN (Reuter/A.F.P.) Drie Ame rikaanse journalisten, Hearst, Kingsbury Smith en Connif, die gedurende een ver blijf van drie weken in de Sovjet-Unie met verschillende Sovjet-leiders hebben gesproken, hebben te Berlijn op doorreis naar Londen, waar Sir Winston Churchill en Sir Anthony Eden hen zullen ontvangen, verklaard dat „maarschalk Boelganin in zijn gesprek met hen voortdurend heeft gehamerd op het belang, dat hij hecht aan het bestaan van vriendschappelijke betrek kingen tussen Sovjet-Unie ener- en de Ver enigde Staten en andere Westerse mogend heden anderzijds". William Randolph Hearst Jr., hoofd redacteur van de Amerikaanse Hearst- bladen voegde hieraan toe: „Een der op vallendste feiten, die ik mij uit óns gesprek met de nieuwe Sovjetpremier herinner, was zijn klaarblijkelijk pogen ons duidelijk te maken dat de verklaringen, die Sovjet- Vfeiders in de bijeenkomst van de Opperste Sovjet hebben afgelegd, niet naar de letter genomen moest worden. Boelganins hou ding maakte een veel verzoeningsgezinder indruk, dan de standpunten waarvan Rus sische leiders in de Opperste Sovjet blijk gaven". Kingsbury Smith, directeur voor Europa van de „International News Service", ver klaarde dat de Russen „geen enkele neiging vertonen zich in een conflict te storten"; waaraan hij toevoegde: „Dit houdt echter niet in, dat zij hun denkbeeld, om de we reld door het communisme te doen beheer sen hebben prijs gegeven". Volgens de drie Amerikaanse journalis ten zullen de jongste wijzigingen in de Sov jet-regering „noch de politiek, noch de pro paganda der Sovjet-Unie wijzigen". Zij menen dat de benoeming van maarschalk Zjoekov tot minister van Defensie als op volger van Boelganin „niet betekent dat de invloed van het leger op de Sovjetpolitiek groter is geworden, doch moet worden op gevat als uiting van het streven der Sovjet- Unie om haar militaire kracht te vergro ten". Tenslotte menen de drie Amerikaan se journalisten dat secretaris-generaal Kroesjtsjev „een dynamische figuur" is, die „de toestand goed in handen heeft". Een commentator van radio-Moskou heeft in een voor de Verenigde Staten be stemde Engelse uitzending ontkend, dat de Sovjet-Russische buitenlandse politiek na de jongste zitting der Opperste Sovjet en het aftreden van Malenkov als premier is gewijzigd. Amerikaanse bladen hebben ge schreven, dat, er een wijziging is ingetre den in de Sovjet-Russische politiek en dat de Sovjet-Unie niet langer op vreedzame wijze met andere landen wil samenwerken. Dit is onjuist. Deze Amerikaanse dagblad schrijvers kunnen blijkbaar niet goed lezen. Er was niets in de toespraken van maarschalk Boelganin en minister Molotov, om de stelling dezer journalisten te staven. Uit Molotovs rede bleek juist, dat de Sov- jet-'Russische buiten'andse politiek is ge grondvest op Lenins beginsel van het naast elkander kunnen bestaan van verschillende maatschappelijke stelsels. De Amerikaanse journalisten hebben opzettelijk een ver keerde uitleg van de Sovjet-politiek gege ven, omdat zij daarmede hopen de aggres- siviteit der Amerikaanse politiek te kun nen verdoezelen", aldus de commentator van radio-Moskou. President Tito van Joegoslavië heeft bij zijn terugkeer in Belgrado van zijn reis naar Azië, een menigte voor het station van Belgrado toegesproken en verklaard, dat de internationale toestand de laatste tijd slechter is geworden. Tito zei, dat sommige mensen „wegens wijzigingen in een land het slechtste voorspellen, zonder in te zien, dat zij zelf bijgedragen hebben aan het ver oorzaken van die wijzigingen." Het is een vergissing om in het internationale leven, vreedzame pogingen van een regering te zien als tekenen van zwakheid, de span ning te vergroten en dan, als de reactie komt, te zeggen: „Kijk, wij hebben gelijk", zonder oog te hebben voor de eigen gedeel telijke verantwoordelijkheid". Na deze wij zigingen „zullen wij onze inspanningen voor de vrede nog meer versterken", aldus Tito. De toneelvereniging „Havenkwartier" in Beverwijk heeft gisteravond een voorstel ling gegeven, waaraan de spelers door ver schillende omstandigheden slechts vier weken voorbereiding konden geven. Nu is het opgevoerde stuk „De Verschoppe ling" door A. Boere vrij eenvoudig van karaktertekening en dus leverde het niet veel moeilijkheden op. Het is een boeren drama van tamelijk conventionele aard, dat met enige markante typeringen al een heel eind in de goede richting komt. Het betreft hier de hardvochtige Kobus Harm, die slechts zijn geldkist liefheeft en zich in de loop der jaren in zijn gezin tot een ware tyran ontwikkelt. De liefde van De firma J. B. Pel en Zonen te Haarlem heeft Velsens gemeentebestuur verzocht te mogen kopen een perceel grond ter grootte van ongeveer 70 m2, gelegen aan de Linge- straat te IJmuiden. Het is de bedoeling van aanvraagster, hierop een bergplaats te bouwen voor het opbergen van het mate riaal (kramen of tenten), dat wordt ge bruikt bij de binnenkort te houden week markt. Tegen inwilliging van het verzoek heb ben B. en W. geen bezwaar. De verkoops prijs dient naar onze mening te worden ge steld op 10,per m2. Verzoekster heeft zich met deze prijs verenigd. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot verkoop van deze grond aan de firma J. B. Pel en Zonen te Haarlem of haar na der te noemen meester of lastgever, tegen een prijs van 10.per m2, onder de ge bruikelijke voorwaarden en behoudens goedkeuring voor wat de prijs betreft van het Prijzenbureau, voorrloemd. Naar wij vernemen zal de., weekmarkt, indien het weer meewerkt, begin April voor het eerst gehouden worden. In de nacht van Zondag op Maandag is in het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn op 71-jarige leeftijd overleden generaal- majoor J. Dwars. De heer Dwars, die op 27 October 1883 te Kampen werd geboren, werd in September 1900 vrijwilliger in het instructiebataljon aldaar. De rangen pas seerde hij snel en tenslotte volgde op 2 April 1924 zijn benoeming tot kapitein bij het 2e regiment infanterie te Ede. In het zelfde jaar werd hij gedetacheerd bij de Generale Staf en een jaar daarna overge plaatst naar Amersfoort. Twee jaar later volgde zijn overplaatsing naar het hoofd kwartier van het veldleger te 's-Graven- hage. Hij is op 1 November 1938 benoemd tot kolonel der infanterie en tevens terri toriaal bevelhebber van Gelderland en Overijsel ter standplaats Apeldoorn. De oorlog heeft hij doorgebracht als krijgsgevangene, achtereenvolgens in Lang- wasser, Stanislau en Neu-Brandenburg, tot hij op 31 Mei 1945 werd bevrijd door de Russen. In hetzelfde jaar werd hij gepen- sionneerd in de rang van generaal. De vrije uren, waarover hij toen de be schikking kreeg, gebruikte hij voor maat schappelijk werk. Zo was hij onder andere landelijk voorzitter van de bond van oud strijders, alsmede voorzitter van de afde ling Apeldoorn van het Koningin Wilhel- minafonds voor de Kankerbestrijding. De teraardebestelling is Vrijdag a.s. des middags om 2 uur op „Heidehof" te Ug- chelen. Een verpleegster van het Amerikaanse Rode Kruis en een Nederlandse zeekapi tein zijn van plan midden op de Atlan tische Oceaan een feestje te geven op de plek waar zij elkanders leven veertien jaar geleden gered hebben toen hun schip door een Duitse onderzeeër getorpedeerd werd. De 42-jarige Ruth Martin en de 60- jarige kapitein J. Boshoff ontmoetten el- R.K. zaal De afdeling Heemskerk van het Vrouwengilde heeft tijdens een in Dam gehouden bijeenkomst het vijfender tigjarig bestaan van de afdeling op feeste lijke wijze herdacht. In het openingswoord herdacht de presi dente mevrouw De BoerBoots het over leden lid mevrouw VendelDuikersloot. Hierna werden de zorgen aan de kant ge zet en onder leiding van de conférencier v. d. Berg werd een afwisselend program ma ten tonele gevoerd, waaraan medewer king werd verleend door de goochelaar Fantasto en een paar eigen krachten, die zongen en declameerden. De directeur van het Haarlemse Van Gend en Loos-filiaal moest Maandag voor de Economische politirechter ver schijnen omdat er op 5 November van het vorig jaar twee grote loodkisten met aarde werk namens dit bedrijf vervoerd waren door een wagen van een andere vervoer der, die geen vergunning bezat. Soms is de aanvoer van te bestellen goederen op de stations zo groot, dat Van Gend en Loos materiaal te kort komt om alles nog op de zelfde dag te bezorgen en in zo'n geval worden er andere vervoerders bij betrok ken. Dat was deze maal ook gebeurd, maar de vervoerder werd er op betrapt dat er voor de wagen waarin hij het goed voor Van Gend en Loos vervoerde, niet de daartoe vereiste papieren had. Naar de officier van justitie in zijn requisitoir zeide zou deze ver voerder, inspringende in een besteldienst in aansluiting op de treinen, een vergunning op naam van Van Gend en Loos moeten hebben. Alleen dan zou volgens hem vol daan worden aan de eisen van de Wet Autovervoer Goederen op dit punt. Hij eis te een boete van 25. Deze moeilijkheden doen zich naar de raadsman van het vervoersbedrijf mede deelde ook in andere plaatsen in Neder land voor en het is de overheid bekend, maar er werd nog geen voorziening voor getroffen. Als oplossing voor dit vergun ningenprobleem was destijds een coupure regeling ontworpen, maar daarmee is in de W.A.G. net geen rekening meèr mee gehou den. Dat is volgens de raadsman het enige, dat Van Gend en Loos als verontschuldi ging kan aanvoeren. Juist omdat deze kwestie haar hoog zit stelt de N.V. prijs op deze openbare behandeling en verzoekt zij een schriftelijk vonnis om de aandacht van de overheid er nog eens krachtig op te ves tigen. Om die reden werd ook namens Van Gend en Loos een flinke boete gevraagd, een naar de economische politierechter wel zeer ongebruikelijk verzoek. Hij zal op 21 Februari schriftelijk uitspraak doen. zijn dochter Tonia voor de eenvoudige ar- i kaar Zaterdagavond, toen_ de beidersjongen Jan is de spreekwoordelijke doorn in zyn oog, waarmee dan tevens het traditionele conflict geschapen is. Een filo sofische zwerver echter komt tenslotte het conflict tot een oplossing brengen. Met de gang van zaken zou men vrede kunnen hebben, doch dan forceert de auteur een oplossing, die absurd is. De zwerver ont popt zich namelijk als de broer van Kobus, die twintig jaar heeft gezeten voor een moord, die de boer op zijn geweten heeft. Uiteraard is het dan een koud kunstje de snode boer op de knieën te brengen en daarmee tevens het geluk van Tonia en Jan te verzekeren. In ieder geval is het een historie waar van het publiek nog altijd met genoegen kennis neemt, vooral wanneer zij ten tonele wordt gebracht zoals bij „Havenkwartier". De voorsteiiing werd gedragen door regis seur J. W. van der Meij ais de enigszins filosofische verschoppeling. Deze knappe typering drong de te weinig markant aan gegeven Kobus Harm van H. de Waard enigszins naar de achtergrond, strikt ge nomen tot schade van het geheel. De dames Van Huyssteden en Van Capelle respectie velijk een gevoelig gespeelde moeder en een levendig-charmante Tonia, wisten haar positie beter te handhaven, waarbij de laatste door C. Hoeben als Jan naar be horen werd geassisteerd. Bij de overige rollen trad Jan Warmerdam nog naar vo ren als een veldwachter die aan de jon gensboeken van Joh. Kievit herinnerde. Tot groot vermaak van het publiek, dat zich met deze voorstelling bijzonder ingenomen heeft getoond. J. v. D. Het is een bijzonder onaangename taak na een voorstelling, waaraan weken van intensieve voorbereiding, moeite en zorgen ten grondslag liggen, in het openbaar een afwijzend oordeel over het resultaat te moeten kenbaar maken. Dubbel pijnlijk wordt het, wanneer hier zelfs met de beste wil geen enkel lichtpunt tegenover kan worden gesteld. Daar komt nog bij dat dit alles een vereniging betreft, van welke reeds verschillende opvoeringen, onder regie van Jan Velzeboer, aan anderen tot voorbeeld gesteld konden worden. Het is de Geheelonthouders Toneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk, die Maan dagavond in het Kennemer Theater een voorstelling van „Huis 'zonder Vensters' gaf. Dit toneelspel, door Ab. van der Linden naar een gegeven van Richard Reich be werkt, heb ik bij een vorige gelegenheid reeds een beklemmend stuk genoemd, waarvan de navrante intrige door de auteur met veel talent werd voorbereid en uitgewerkt. Het betreft een gedesillusion- neerde leraar in de filosofie Eddie de Maar die op koelbloedige wijze het plan beraamt zijn zuster Stella te vermoorden, omdat zij haar testament wil veranderen waardoor zijn zoon Arthur het familie-fortuin zal ontgaan. Met een bijna diabolisch raffine ment weet hy daan-oor een reeks situaties te enscèneren die na de misdaad een vol komen onschuldig meisje onvermijdelijk tot de moordenares zullen stempelen. Aan vankelijk lijkt deze sluwe opzet te zullen slagen, doch dan blijkt ook dit moordplan een zwakke schakel te bezitten, waardoor Arthur tenslotte zijn vader als de dader ontmaskeren kan. Er moet in dit „huis zonder vensters" een sfeer van beklemming uitgebeeld wor den, waardoor het publiek de komende onheilen als bet ware gaat aanvoelen. Bii „Nieuw Leven" was een en ander vrijwel geheel aan de aandacht ontsnapt. Boven dien kreeg geen enkele figuur de vereiste statuur. Èddie de Maar werd voorgesteld als een ongevaarlijke sukkel, die qua uit beelding in een blijspel beter tot zijn recht zou zijn gekomen en Stella, wier boosaar dige schuwheid voortspruit uit een enigs zins mismaakte gestalte en een oude vrij sterscomplex, was hier een rijzige dame die geheel onnodig op een stokje steunde. Deze en dergelijke essentialia zijn regisseur Jac. Crombeen geheel ontgaan, waardoor men niet bij machte is geweest, de bedoe lingen van de schrijver gestalte te geven. Mede door het nonchalante woordgebruik werd het een trieste vertoning. „Nieuw Leven" zal er goed aan doen deze voorstel ling zo spoedig mogelijk te vergeten en bij de volgende opvoering tonen waartoe zij werkelijk in staat is. Ik ben ervan over tuigd dan weer een ander geluid te kun nen laten horen. JAN VAN DAM. roeiden naar de Noor, terwijl kapitein Bos hoff, mis Martin en de anderen van sloep 6 voor hun leven zwommen op de hoge golven. Twee verpleegsters haalden het niet en verdwenen in de diepte. Miss Martin was aan het einde van haar krachten toen zij de touwladders naderde die de „Havprins" voor de schipbreuke lingen had laten zakken. Kapitein Boshoff wist naar haar toe te zwemmen en haar fe helpen de Noor te bereiken. Maar de inspanning om miss Martin en zichzelf te redden was voor de kapitein te groot geweest en hij begon van de touw ladder te glijden. Met haar laatste krach ten hield miss Martin hem vast tot leden van de bemanning van de „Havprins" de touwladder afkwamen en hen beiden in veiligheid brachten. Miss Martin heeft hem verpleegd, ter wijl de „Havprins" hen naar Engeland bracht. De „Rijndam" arriveert op 21 Februari in New York. De reis gaat via Halifax. Miss Martin is geen verpleegster meer bij het Rode Kruis. Sinds de oorlog is zij aan de Amerikaanse ambassades in Tehe ran en Cairo verbonden geweest. (United Press) „Rijndam' naar New van de Holland-Amerika-Lijn York vertrok. Het was de eerste keer dat zij elkaar zagen na die Junidag in 1941, toen het troepenschip „Maasdam" in de Atlantische Oceaan getorpedeerd werd. Miss Martin, die te Plattsburgh in de staat New York woont, had passage ge boekt aan boord van de „Rijndam", zonder te weten dat kapitein Boshoff gezagvoer der was. Het is de laatste reis van de. kapitein, voor hij in Nederland met pen sioen gaat. Kpitein Boshoff was gezagvoerder van de oude „Maasdam" (die sedertdien door een nieuwe vervangen is) op een reis over de Atlantische Oceaan naar Engeland, veertien jaar geleden. Aan boord waren 17 verpleegsters van het Amerikaanse Rode Kruis, die op weg waren naar het Harvard-veldhospitaal van het Rode Kruis in Engeland, 11 Ameri kaanse mariniers die ingedeeld zouden; worden bij de wacht voor de Amerikaanse,! Gisteravond was men aan (te Staalhaven ambassade in Londen, II Britse passagiers, *t)ij '(Te Walserij-Oost bezig een schip met èen Fransman, en een bemanning van on geveer 65 koppen. Midden op de Oceaart werd het schip getroffen door een torpedo van een Duitse onderzeeboot. De „Maas dam" begon snel te zinken. De bemanning haastte zich de boten uit te zetten. Kapitein Boshoff en miss Martin zouden in de laatste boot, nummer 6, het schip verlaten. De kleine boot werd heen en weer ge slingerd door de ruwe zee en sloeg tegen het schip. Even nadat de kapitein aan boord was gesprongen en de boot slechts een paar voet van de „Maasdam" was, sloeg de boot om en moest iedereen zwem men. Intussen was een Noorse tanker, de „Havprins", op de S.O.S.-seinen van de „Maasdam" afgekomen. De inzittenden van de andere sloepen staalplakken te lossen. Hierbij geraakte de arbeider van de Havenstichting, J. T. uit IJmuiden doordat hij op een verkeerde plaats in het ruim stond tussen een staalplak en de wand van het schip be kneld. Hij kreeg hierdoor een kleuzing aan het rechter bovenbeen en is in het Roode Kruisziekenhuis opgenomen. Zaterdag werd door 28 vaartuigen aan gevoerd: 5082 pond snoekbaars, prijs f 0.74 f0,80; 1587 pond rode baars, prijs f0,62 f 0.74, 3623 pond blei, prijs f 0,07—f0,09; 67 pond karper, prijs f 0,14, alles per pond. Wat er vandaag was De trawler „Herman* (van Donderdag 3 Febr.) liet vannacht 1210 kisten vis los sen, waarvan 300 schelvis en piepers, 400 koolvis, 230 wijting, 75 haring, 20 makreel, 125 gul en kabeljauw en 50 stuks stijve kabeljauwen. De „Wiron 3" IJM 221 was er met 25 kisten kuit, 20 diversen, 1000 ijs- en 1000 stuks stijve kabeljauwen; de KW 176 met 5 kisten tong en tarbot, 30 schol, 400 ijs- en 800 stuks stijve kabeljau wen en de KW 57 met 25 kisten tong, 55 schol en 10 diversen. Voor de export Voor de export gingen de regels kabel jauw weg voor 70 tot 57 en de kisten voor 66 tot 57. De prijs was hier dus iets gezakt. Grove schol bleef gr':jk in prijs en haalde (voor de export) voor grote schol 21, middel 25, zetschol 54 en schol I 54. Tongen waren duur en haal den voor de grote tong 2.04. grootmiddel 2.20, kleimniddel tong 2.65 tot 2.80, tong I 2.80 tot 2.50 en tong 2 2.40. Het binnenland in De schelvis was iets duurder dan giste ren. Grote, grootmiddel en kleinmiddel schelvis haalden 31, pennen 31 tot 32 en braad 23 tot 27. Wijting deed 12 tot 16, zwarte koolvis 40 tot 41, schol 2 30 en schol 3 f 22 tot 26. Grote gul maakte 30 tot 31, middel 30 tot f 33 en torgullen 19 tot 25. Haring ging naar kwaliteit weg voor 19 tot aan de opvangprijs en de makreel voor 47 tot 51. Oudste boten Oudste trawlers zijn de „Tzonne", ..Dirk je" en Sch 153 (van 5 Febr.): de ..Antje" (van 7 Febr.); de „Elie". „Klaas Wijker" en „Abraham"' (van 8 Febr.); de Sch 117 (van 9 Febr.): de „Haarlem" en „Flamin go" (van 10 Febr.). Oudste loggers en kotters zijn: Wiron 4 (van 3 Febr.): Sch 76 (van 4 Febr.): T.TM 45, Sch 135. 27; KW 45, 52, 24. 15, 16. 17 7, 91, 162, 73, 78, 129 (van 7 Febr.): KW 74, 140, 20, 95, 70. 9 (van 8 Febr.): IJM 14 (van 9 Febr.); KW 23, 89 (van 10 Febr.). Wie er komen Voor de Woensdagmarkt komc „Ma ria van Hattum" (van 3 Febr.) met 69^ kisten vis, waarvan 330 kisten sche'vis t piepers, 115 gul en blanke koolvis. 150 koolvis, 10 dichte wijting. 5 makreel, 30 radio, 15 platvis, 40 stokkebit en 70 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" (van 3 Febr.) met 635 lusten, waarvan 375 schel vis en piepers, 80 kabeljauw en gul, 20 radio, 10 makreel, 10 wijting, 100 zwarte koo'vis, 40 stokkebit en 585 stuks kabel jauwen: en de „Eveline" (van 4 Febr.) met 800 kisten vis, waarvan 425 schelvis en pleoers. 105 gul, 50 koolvis, 130 kleine dichte koolvis. 10 wijting, 50 radio, 30 stok kebit en 60 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Martha* IJM 74 komt voor de Woens- daemarkt; met 50 kisten diversen, 1000 stuks ijskabeljauwen en 200 stuks stijve kabeljauwen. Binnengekomen IJM 2 Herman, IJM 10 Maria van Hat tum. IJM 20 Johannes Polderman. 226, 249 en de Wiron 3 (221), KW 189, 36, UK 194, 4. Vertrokken IJM 99 Batavia, 208 Wiron 5, 283 Mar- tenshoek, 75 Gorrediik, 204 Verwachting. 53 Heemstede, 5, 240. 31. 52, 272. 78. 8, 36. 202, 249. 226: RO 2 Dolfün. BU 33. AM 18. 17, 26, TX 14, UK 19. 215. 79, 14. 48, 15. WR 34. 33, VL 28. KW 65 Willy AHda. 161 Katwijk 3, 166 De Gebroeders, 155 Arie, 40 Everhard Cristina. 38 Bertha, 48 Cor nells Marinus, 126 Agatha Arie, 125 Pe- tronella, 10 Adrianus, 168 Eendracht, 169 Aleida, 26 Concordia, 175 Onderneming. 108 Gebroeders, 69 Saturnus, 51 Prinses Margriet, 84 Jan. 67 Noordster 1, 107 Ja- coba. 37 Nederland 6, 104 De Vrotfw Dirkje. 127 Borneo. 189, 34, 94. 133, 210. 72. 35. 98, 62, 36. 53. 71. 21, 128, 56, 77, 12, 60. Besommingen van Maandag Bloemendaal f 14.780, Bergen 24.220, Vios I 29.900. Sch 107 3020, RO 2 2680, TJM 204 2490. KW 37 f 2800, 123 f 10.130, 6 6320, 141 10.390, 41 6990, 39 7730, 85 f 9450. 159 f 7370, 107 2170, 122 ƒ2530, 125 f 2080, 26 f 2250, 40 f 2300, 67 f 2490, 84 f 1900, 51 3470, 108 f 2740. 59 1210. 169 f 2370. 69 1810, 30 f 1260, 77 710, 71 1260. 98 f 2390, 53 f 1790, 12 f 2520. IJM 210 5150, 23 980, 78 2170, 52 1470, 3 93, AM 18 f 2980, 26 3780, BU 33 1840, TX 14 f 1810, RO 29 770, WR 34 3010, 53 2628. Voor de Donderdag Voor de Donderdagmarkt komt de „Tho- rina" (van 5 Febr.) met 810 kisten vis, waarvan 110 schelvis. 210 haring, 50 ma kreel. 90 gestripte wijting, 300 koolvis. 30 dichte wijting, 10 diversen en 120 stuks stijve kabeljauwen. Maandagavond werden in het Cultureel Centrum de „Open-paren"-wedstrijden der N.B.B. gespeeld, georganiseerd door de plaatselijke bridgeclub „De Jump". De voornaamste uitslagen zijn: Lijn A: 1 mevr. Prinsheer Jonker 49»/2 pnt; 2. heren CohenDe Vries 47 y2 Pnt- Lijn B: 1. KamerbeekHes 62 pnt, 2. Laman Middelkoop 61 pnt., 3. dames Kramer Schoen. Lijn C: 1. dames v. DokPoppe 52V2 pnt, 2. ReijendamSival 44 pt. Deze komen tevens in aanmerking voor de districtskampioenschappen welke t.z.t. in Haarlem verspeeld worden. Glasgow (Reuter) Scheepvaart- en havendeskundigen in de Schotse havenstad Glasgow hebben plannen goedgekeurd voor de bouw van een geweldig droogdok, waar in de grootste oceaanschepen zullen kunnen worden opgenomen. Het plan zal aan de Britse regering ter goedkeuring worden voorgelegd. Het dok zal ongeveer 360 meter lang, 48 meter breed en 14 meter diep moe ten worden. De bouwkosten worden ge schat op meer dan 55 millioen gulden, waarvan de regering en de scheepvaart industrie aan de rivier de Clyde ieder een deel op zich zouden moeten nemen. Na de bouwstop voor gymnastieklokalen heeft het bestuur van het C.V.O. te IJmui- den-Oost als eerste een toestemmend ad vies van het departement van O., K. en W. ontvangen de bouw van een gymnastiek lokaal bij de Julianaschool op te dragen aan J. Stolk, aannemer te Driehuis-V. voor de, som van 61.680, volgens het ontwerp en onder leiding van het architectenbureau Ant. ten Broeke te IJmuiden. Het gebouw wordt voorzien van een hete luchtverwar- ming, uit te voeren door Sawema verwar- mings bed rijf te Delft. Alhena. 13 170 m. Z.ZW. Ouessant. Alkaid, 14 te Necochea. Altair. 13 v. Montevideo n San Francisco do VJ Ariadne, pass, nacht 13-14 F-n(«terre n. Tange» Armllla. 13 v. Bangkok n. Pladju. Amor. pa»s. 14 lie de Bas. Alblasserdijk, 12 te Port Arthur Algenib. 12 te Santos. Alioth. 14 Antwerpen verw. Arkeldijk, 13 te Le Havre verwacht. Aaisum, 14 Vlissingen n. Antweipen. Aobekerk, 13 v. Yokohama n. Hongkong. Aiamak. 13 te Ctnttagaig. A.pherat, 14 te Santos Alwaki, pass. 14 St. Vmcent n. R10 de Janeiro Annenkeik, 15 te Penang. Arundo, 13 v. Beimuda n. Birkenhead. Bantam, 14 te San Franciaco. Blitar, pass. 13 Ouessant n. Houston. Boskoop. 13 510 m. W.NW. Flores. Breda, 14 te Antofagasta. Ban, 14 v. Suez n. Djeddah. Bemnkust, 12 v. Amsterdam n. Afrika. Boschfontein, 11 v. d. rede te Mombasa. Bennekom, pass. 14 Vlissingen n. Ar.tw. Banka, 14 v. Singapore n. Penang. Büiiton, 15 te Singapore. Bloemfontein, pass. 14 Kp. Finisterre n. ï-as Paimas. Caitex Delft, 1 te Sidon. Congostioom. 14 te Lagos verwacht. Cottica, 12 v. Dover n. Barbados. Cionenbuigh, pass. 12 Ouessant n. Onton. Caitex Utrecht, pass. 14 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Chama, 15 te Auckland Cteodora. 15 te Singapore. Diemerdijk, 1 v. Los Angeles n. San Francisco Dordrecht. 13 te Rotterdam. Delfland, 13 te Amsterdam Dalei dijk, 13 v. Portland n. San Francisco. Ktrema, 1 te Port of Spain. 1 Ersao Den Haag, pass. 14 Finisterre n. Antw. Eos, 13 te Piraeus Enggano. 14 v. Koewalt n. Abadan. Farmsum, 13 Ouessant n. Key West. Gaasterland, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Ganymedes, 13 v. Madeira n. La Guaira. Hathor, 12 awars Malta n Alexandrië. Hecuba, 13 v. Amsterdam n. La Guaira. Helicon, 13 v. Amsterdam n. La Guaira. Hector, 14 te Ceuta verwacht. II06, 13 te Amsterdam. Indrapoera, 15 te Rotterdam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 rede Suez. Karimata, 15 te Belawan verwacht. Kieldrecht, 14 te Antwerpen. Korovina, pass. 14 Albany n. Geelong. Loppersum. pass. 13 Finisterre n. Dagenham. Luna, 14 te Lelxoes. Lindekerk, 14 Perim n. Ummsaid. Laagkerk. pass. 14 Perim n. Aden. Leuvekerk, 14 te Colombo Lieve Vrouwekerk, 15 Rotterdam verwacht. Loenerkerk. 14 v. Genua n. Port Said. Maasdam, 14 te Carthagena. Marsiand, 9 te Dakar. Maureen 15 Marseille verwacht. Merwede, 14 te Jacksonville. Molenkerk, 14 te Casablanca. Maas, 14 te Tanger. Marken. 14 v. Las Paimas n. Newcastle. Mataram, 14 v. Suez n. Belawan. Muiderkerk, pass. 14 Kp Finisterre n Duinkerker. Nooi dam. 14 te Rotterdam. Nigerstroom. 13 te Amsterdam. Oranjefontein, 14 ten anker Cowes OvertJsel. 14 te Marseille Orion, 14 te Izmir. Oranjefontein. 14 v. Southampton n. Antw Ovula. 14 Singapore n Saigon Peperkust. 13 v. Winneba «1. Lagos. Prins Fred. Hendrik, 10 te Valencia. Prins Fred. Willem. 14 v. Carthagena n. R'dam Pieter S, verm. 14 v. Amtserdam n..Swansea Raki. 13 te Amsterdam. Roepat, 13 te Amsterdam. Roggeveen. 14 v. Tanga n. Mombasa. Rijnkerk, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Rijndam, 14 270 m. W. Cp. Clear. Sailand, 13 v. St. Vincent n Amsterdam. Stad Rotterdam. 13 v. Las Paimas n. Monrovia Stad Vlaardtr.gen, 14 te Rotterdam. Straat Soenda, 13 v. Lorenzo Marquez n. Mau ritius. Sarpedon, 14 v Le Havre n. Antwerpen. S.iedrecht, 14 te Suez veiw. S oterdijk, 14 te An werpen verw Stad Maassluis. 15 te Southshields verwacht. Sloterdijk, pass. 14 Vlissingen n. Antweipen Stad Alkmaar, pass. 12 Vlissingen n. Las Paimas Stad Leiden, 12 v. Rivercess n. Sinoe. Salawati, 14 te Koewalt. Saroena, 14 v. Pladju n. Bangkok. Schouten, 14 v. Hongkong n. Singapore. Sheratan. pass. 14 Kp. Finisterre n. Mena el Ahmadi. Sibajak. 14 840 m W. ten N Anderhalfgi aadskan. Slamat, pass. 14 Kp. Finisterre n. TJ. Priok. Stad Schiedam pass. 14 Gibraltar n. Rotterdam Sunetta, pass. Ceylon «1. Mena el Ahmadi. Tara 13 te Antwerpen. Tegelberg, 11 te Buenos Aires. Teiresias, 14 v. Djeddah n. Aden. Tiba, pass 13 Kp. Frlo n. Antwerpen. Titus, 13 te Amsterdam Titus, 13 v. Bremen, n. Amsterdam. Talisse, 14 te Bona. Tomini. 18 Rotterdam verwacht. Ut: echt. 14 te Koe wait. Waterland 13 te Amsterdam. Woensdrecht, 13 Runsal Jebel gepass. n. Balik- papan. Waterman 14 210 m Z. Adelaide. Willemstad, 13 te Amsterdam. Waal 14 t° Amst"tdam verwacht. W. Alton Jones, 14 v. Port Said n. Philadelphia Willem Ruys, 14 60 m. ZO. Aden. IJsel, 13 v. Algiers n. Alexandrië. Zitpenhere. pass. ;s Wicht n. Ceuta. Zuiderkruis, 14 1020 m. ZO. Monrovia. KLEINE VAART Amigo, 13 te Stockholm. Atlantis, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Act.nia, 13 te Ballylongford. Aeneas, 13 v. Amsteidain n. Kopenhagen. Albergen, 13 v. Nantes te Bordeaux. Ambiorix, 13 v. Amsteidam n. Hamburg. Antares, 13 v. Swansea te Amsterdam. Ardeas, 14 140 m. NO. Kp. Vilano. Ary Scheffer. 14 v. Gibraltar te Huil verw. Atias. 12 v. Gothenburg n. Amsterdam. Binnenhaven, 13 v. Port Lyautey te Casablanca. Badzo, 13 v. Londm te Rotterdam. Bree Helle, 13 v. Londen te Rotterdam. Barracuda, 14 v. Rotterdam te Grimsby verw. Berkelstroom, 14 v. Plymouth te Amsterdam Boreas, 12 v. Mostager.em n. Bari. Bab T. 11 v. Bayonne n. Huil. Catherlna, 13 v. Wismar n. Haugesund. Coolhaven, 13 te Oian. Casana, 14 te Rotterdam. Cinderella. 13 v. Duinkerken te Rotterdam. Continental, 14 v. Middlesbro n. Newburgh. Doiiard. verm. 14 v Gullaug n Rotterdam. Da Capo. 13 v. Rotterdam n. Lissabon. D=o Favente. 14 v Aarhus te Amsterdam. Eljo. 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Export II. 13 v. Lond«m te Rotterdam. F-mstroom. 13 v Huil te Amsterdam. Elisa, 13 v. Milfordhaven te Iskenderun. Elsenburgh, 14 v. Casablanca te Duinkerken verw. Erasmus. 13 v. Amsterdam n. Belfast. Europa, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Fiat. 13 v. Rotterdam te Londen. Fedala. 13 te Port Said. Flevo. 14 v. Kopenhagen te Amsterdam. Frans Bohmer. 14 te Bordeaux. Fraternité. pass. 13 Vlissingen n. Aberdeen. Gaasterland. 14 v. Grangemouth te Rotterdam. Gre. pass 13 Vlissingen n. Londen. Hondsbosch. 13 v. Londen te Rotterdam. Helvetia, pass 14 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias. 12 v. Catania n. Valencia. Ingeborg. 13 v. Biake te Rotterdam. Jaba. 14 te IJmuiden. Joost, pass. 14 Dover n. Aberdeen. Jo, 13 te Dieppe. Jonex I. pass 13 Vlissingen n. Antwerpen. Jongkind. 13 v. Rouen te Casablanca. Julia Mary, 11 te Casablanca. Koningshaven. 13 te Duinkerken. Kortenaer. 13 v. Portsmouth n. Roscoff. Kemphaan, pass 13 Lands End n. Algiers. I-acra. pass. 14 Kielerkan. n Stockholm. I.ies. 13 v. Immingham te Belfast. Lauwers. 13 v. Harlingen- te Rotterdam. Leendert b. 13 v. Stanlow te Rotterdam. Lucas Bols II pass. 13 Vlissingen n. Antw. Lijnbaansgracht, pass. 13 Vlissingen n. Helsinki Markab, 1 v Hamburg te Zaandam. Merwehaven, pass. 13 Kp. Vincent n. Rotterdam Mies, 13 v. Cardiff te Antwerpen. Mutatie, 12 v Cardiff te Rotterdam. Manto, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Margriet L. 14 v. Lorden te Amsterdam. Merak, 14 te Bayonne. Marlscal Lopez, 13 250 m. NO. Fern. Noronha. Maymere. pass. 13 VUssmgen Antweipen. Michel Swencen, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Mirfalc N. 14 v. Rotterdam te Hamburg. Mount Everest, pass. 13 Vlissingen n. Landskrona Myfem, 13 Parijs verwacht Mynelis, pass. 14 Faroer eil. n. Reykjavik. Mypuck, 13 v. Rouen n. Parijs. Nassauhaven, 15 v. Antwerpen te Gothenburg vei wacht. Noorderlicht, verm. 14 v. Swansea n. Amsterdam Oostereems, 13 v. Rotterdam te Kopenhagen. Oosterburgh, 13 te Noirkoping. Ponza, 12 v. Gent n. Nantes. Plato, 12 v. Kopenhagen te Amsterdam. Poortvliet. 14 te Genua verwacht. Pheletas, 13 te Split verw. Phidias, 12 v. Tarragona n. Barcelona. Rapid, 14 v. Rouaan n. Parijs. Roelf, 13 te Lissabon. Rose Marie, pass. 13 Vlissingen n. Malmö. Servus, 13 v. Pontrieux n. Plymouth. Silvaplana. 14 v. Gothenburg n. Antwerpen. Steven. 13 te Liverpool. Statensingel, 13 v. Riba de Sella te Rotterdam Stella Maris, 14 v. Kopenhagen te Rotterdam. Strijpe, 13 v. Rotterdam r,. Hamburg. Schippersgracht, 13 v. Helsinki te Amsterdam. Spaamestroom, 13 v. Londen te Amsterdam. Sporota, 13 v. Port Talbot te Antwerpen. Spes, 13 v. Vlissingen n. Vejle. Tilly, 12 te Huil. Taurus. 13 v. Vlissingen n. Londen. Twee Gebroeders, 14 v Londen n. Rotterdam. V;vo, verm. 14 v. Antwerpen n. Goole. Victory. 133 v. Rotterdam n. Hamburg. Vechtstroom, 14 v. Grangemouth te Amsterdam Walenburgh, 14 v. Bordeaux te La Palice. Westerdok. 12 v. Amsterdam n. Londen. Wiebold Bohmer, 13 v. Algiers n. La Ciotat. Wota, 13 v. Swansea te Amsterdam. Westropa. pass 13 Vlissingen n. Nakskov. Westersehelde. 13 v. Rotterdam n. Liverpool. IJsel, 14 v. Le Havre te Rotterdam. IJstroom, 13 v. Swansea te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 13 te Antwerpen met s.s. Humber. 11 te Gibraltar. Goeree. 11 50 m. NO. Algeirs met zuiger. I<oire. 12 v. Dakar n. Europa met m.s. Noordzee, 13 eo m. w. Ouessant met zuiger en bak. Oceaan. 13 130 m. ZO- Runsaljebel. Rode Zee. 13 100 m. NO. Kp. Padaran. Poolzee. 13 te Antwerpen Tyne. 12 240 m. N. ten O Belem met baggermolen en bak. Witte Zee, 13 te Port Said met 2 sl.b. n. Chlt- tagong. Zwarte Zee. 13 te Fayal. HULP i. d. HUISHOUDING gevr. door mevr. Harmsen, Thorbeckelaan 16. Velser- beek, op alle werkdagen van 8.30 tot 5 uur, 's Zaterdags tot 2 uur, omdat haar tegen woordige hulp gaat trouwen. NETTE DAME gevr. die de gehele huishouding op zich wil nemen. Brieven L 3654. Keurig flink MEISJE gevr. in gezin van 2 pers. voor de morgenuren, was buitenshuis Kennemerlaan 128, IJm. WERKSTER, liefst Maand, en Vrijd.morgen. Mevr. Mo lenaar. Duinlustparkweg 66 Santp.Stat. Nette jongeman zoekt NET KOSTHUIS in IJmuiden (O.) Geen beroeps. Brieven met prijsopgave L 3651 Gekleurde FLANELLEN LA KENS pracht kwaliteit 180 x 240 met héél kleine vlekjes 8.89. „De Ruyter's Manufac turen", Kennemerlaan 159, Tel. 5605. STRANDHUISJE gevr. om streeks Juli-Aug. v. 6 pers. Mevr. S. Rozenbroek, IJssel- straat 95 II, Amsterdam. Tel. no. 710496. Echtpaar 40 j. z. k. zoekt Ongem. ZIT-SLAAPKAMER met kook- en stookgel. Brie ven L 3653. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met Drachtige zijde en satinet Textielhandel J H Oester- holt. Driehuizerkerkweg 94. Driehuis Tel 5084 WASMACHINES v af f 2.50 p. w zonder vooruitbetaling Hartendorp. Gen Cronjéstr 43. H'lem. Kruidbergerweg 51. Santpoort-D WONINGRUIL: Mooie zon nige 4 kamer flat, 1ste etage agb. Gevraagd: bovenste ver dieping oneven nummers Lange Nieuwstraat met 4 kamers. Brieven L 3652. WONINGRUIL. Alleen t>ers. V. G. Z. Aangeb. nieuwe wo ning bevatt. kamer, keuken b.cel, 2 sl.k Huur f 7.20. Wij- keroogstr. 136, Velsen-N. v. woning omg. IJmuiden. LOMPEN, METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa Max Gosschalk Kanaalstraat 48. Tel. 5852. MOTORTJE te koop gevr. v. 3 wielig invalidewagentje, liefst J. L. O. Brieven, To renstraat 3, Velsen. HERBOUWPLICHT te koop gevraagd pl.m. 425 M3 Brie ven L 3637. TWEELING WANDELWA GEN. Lange Nieuwstr. 28, IJmuiden. OLIEVERGASSER te koop gevr. ook als kookkachel te gebruiken. Spoed. Br. aan J. Zijl. Wijkeroogstraat 30. Vel- sen-Noord. TE KOOP: electr. broedma chine pl.m. 30 eieren met thermostaat, tochtmeter. Thermometer en kunstmoe der. Fahrenheitstraat 18. IJmuiden. RADIO-ONDERDELEN te koop aangeboden Van Was- senaerstraat 42, IJm.-O. KINDERWAGEN te koop aangeboden in g. st. Gijzen- veltplantsoen 171, IJm. Enige nieuwe VLOERKLE DEN ter overname aangebo den voor bijna halve prijs, prima kwaliteit. Bestevaer straat 17, IJmuiden-Oost. Z. g. a. n. BROMFIETS merk Cycle-Star te koop. Adres bur. van dit blad. BURGERWOONHUIS te k. in IJmuiden f 6000. Desge wenst met grote hypotheek. Pers. te bevr. Haarlemmer straat 56, Amsterdam-C. TE KOOP: 2 pits groen gas stel m. blad, 1 wollen ruiten meisjesjurk leeft. 12 a 13 j. 2 meisjesmanteltjes lft. 10 a 12 j. en 1 wollen dekentje v. kinderledikantje. Alexander Bellstraat 60, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3