Halve eeuw trouw koninklijk beloond Hoofdingenieur W. Bakker door het hele bedrijf met warmte gehuldigd Visserij-varia IJmuiden Oost liet maar node ds. G. Wassenaar vertrekken Kort en bondig Jj Groot van hart - groot van carrière „Een hart van goud" in Thalia Afscheid met een traan en een lach van een voortreffelijk predikant Jubilaris P. Zonneveld r.ain afscheid bij VGZ Middenstand wil winkel sluiting branchegewüs geregeld zien Teleurstellende ervarin gen van VVV-bestuur Vanmorgen in de Vishal en op zee N Old Clothes New 8 MEKOG-,voorman jubileerde Ouden van dagen in de stemming Voorlopig alles bij het oude Enquête zal verlangens aantonen Castricumse verenigingen toon den weinig animo voor zomerprogramma lil DRY CLEANING ONLY WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 Het toch echt wel ruime restaurant van de Hoogovens kon nauwelijks alle gasten herbergen, die blijk kwamen geven van hun belangstelling bij de huldiging van de bedrijfsleider van M.E.K.O.G., hoofdingenieur W. Bakker. De complete directie, -de leden van de directiestaf, de chefs van de afdelingen van de bedrijven, vertegenwoordigers van de Bataafse Petroleum Mij. en het Stikstof verkoopkantoor, en daarnevens nog vele vrienden en medewerkers van de jubilaris vulden de feestruimte tot de laatste plaats, toen de heer Bakker, naast zijn echt genote en temidden zijner familieleden gezeten, welkom werd geheten door de heer G. S. K. B 1 a a u w, chef van de afdeling personeelszaken, die thans het woord voerde in zijn kwaliteit als voorzitter van het huldigingscomité. De heer Blaauw zeide verheugd te zijn in aller midden een man te zien, die voor Hoogovens en MEKOG zo'n belangrijke functie bekleedt, de aanwezigen daarmede de gelegenheid gevend van hun gevoelens op deze dag te laten blijken. De voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, merkte in zijn hartelijke rede op, dat indien hij ooit met genoegen op deze plaats een jubilaris had toegesproken, het wel thans was, nu de heer Bakker jubilaris is. De jubilaris is bij MEKOG gekomen in die begintijd, toen er behoefte bestond aan iemand, die met een helder verstand de zaken zou kunnen overzien. De jubilaris heeft een waarlijke begaafdheid en een he1 der verstand, hij is groot van hart, en vo'gers sprekers overtuiging, vinden dcr- ge'üke mensen immer hun weg; de car rière van de heer Bakker is hiervan het bewijs. „Het werk en het vertrouwen zijn naar hem toegegroeid; hij is inspirerend, moe dig en manlijk, vertrouwen waardig en ge zag wekkend door zijn persoonlijkheid en zedelijk overwicht.' De heer Ingen Housz sprak zijn dank uit voor hetgeen de jubila ris voor het bedrijf had verricht, en be sloot zijn woorden met een wens voor de toekomst, en ce gelukwensen nok aan me vrouw Bakker, die trouwens door geen der sprekers zou worden vergeten. De aanbieding van een foto-album waar in foto's een beeld geven van de groei en bloei der bedrijven, begeleidde des sprekers woorden. „Gemakkelijk" Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies was de woordvoerder namens het bedrijf en namens hen, die in de bedrijfsvergadering rond hem staan. De heer Spies maakte met waardering gewag van zijn samenwerking met de jubilaris, welke hij „bijzonder ge makkelijk" noemde, dank zij de scherpe geest en de humor, waarmede de jubilaris is begiftigd. Hij is een uitstekend mede werker. die zijn huidige positie in het be- driif volkomen verdient. Hij was het, die o.a. de stoot gaf aan de bedrijfekadervormine. De jubilaris had tiidens een buitenlandse reis kennis ge maakt met de7° methode van personeels- lei-ding, zoals hij immer de gewoonte had elders de essentiële zaken op te merken. Een boekwerk, dat namens de collega's van de bedrijfsvergadering werd overhan digd. en de uitreiking van het vererend getuigschrift en het gedenkbord ^er maat- waarin MEKOG als de zon fungeert, teza men met de vruchten, die door haar tot rijpheid werden gobracht, en tenslotte, als speciaal geschenk van de jubileumkas, een belangwekkende collectie werken over de schilderkunst. Geziene gast Namens de Bataafse Petroleum Maat schappij N.V. sprak vervolgens prof. d>r. ir. J. W. Üytenbogaart, die de jubilaris een graag geziene gast bij de Bataafsche noem de, die gewaardeerd wordt om zijn grote eerlijkheid en de heldere, scherpe wijze van formulering zijner gedachten. Aange zien de jubilaris bij de hoge-druk gasappa- ratuur zijn loopbaan begon, schonk prof. Üytenbogaart hem eveneens een hoge-druk gasapparaat. t.w. een butagas-cigaretten- aansteker, alsmede enkele „cylinders" (of wel sigaren). Dat ook degenen, die het MEKOG pro duct moeten verkopen, waardering voor de heer Bakker hebben, bleek uit de woorden van de heer C. Boudewijn, die namens het Centraal Stikstof Verkoopkantoor sprak. Een zilveren -sigaren- en cigarettendoos was de stoffelijke waardering van de ver koper voor de fabrikant. Uit het bedrijf De heer A. Hensen van de bedrijfsdienst MEKOG heeft de jubilaris leren kennen als een man, die de mens begrijpt en hem weet te leiden. Dat dit de mening van de werkers van het bedrijf is, bleek wel uit de fraaie staande schemerlamp, die zij voor de jubilaris vervaardigden. Namens de arbeiderskern sprak de heer H. Dekker, die de arbeiders van MEKOG wel op een zeer fraaie wijze aan het woord liet, want hij introduceerde het MEKOG-mannenkoor onder leiding van de heer H. Slings dat op zeer muzikale wijze een feestlied ten ge hore bracht. Ook de kernraad gaf bij monde van zijn voorzitter, de heer P. Rijken, blijk van medeleven met deze heugelijke gebeurte nis in het leven van de man, die zozeer getoond heeft, dat het wel en wee van zijn medemens hem zeer ter harte gaal. Hoe de heer Bakker het begrip „medewerker" ziet, werd onder woorden gebracht door directeur ir. P. van Delden, die eveneens wilde getuigen van zijn waardering voor deze jubilaris, met wie hij zoveel jaren heeft samengewerkt. „Bij de spraakmaken de gemeente is het verschil tussen werker en médewerker er een van rang. In feite Prijzen van Dinsdag. Heilbot 2,902,20; gr. tong 2,15—1.98; grm. tong 2,30—2,22; kim. tong 2,80-2,52; kl. tong I 2,80—2,48; kl. tong II 2.40—2,38; tarbot I 1.90—1,45, per kg. Tarbot II 82—79; tarbot III 71; tarbot IV- 72—66; tongschar 96; kl. tongschar 57: gr. schol 21—18; grm. schol 35—22; kim. schol 67—49; kl. schol I 6035; kl. schol II 3023; schar 3631; bot 13; v. haring 1912; makreel 5042; gr. schelvis 4530; grm. schelvis 4330; kim. schelvis 4029; kl. schelvis I 40—28; kl. schelvis II 2&-23: wijting 21—9: gr. gul 36—30; midd. gul 35—29; kl. gul 3019; ham 108; poontjes 1510; kl. koolvis zw. 1812; kl. koolvis wit 2623, per 50 kg. Gr. kabeljauw 12264; gr. koolvis zw. 5437; gr. koolvis wit 7061; gr. leng 9070, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. C6 kisten tong cn tarbot, 6 kisten heilbot, 4 kisten tongschar en schartong. 175 kisten schol, 20 kisten schar, 2 kisten bot. 82 kisten haring. 19 kisten makreel. 370 kisten schelvis, 450 kisten wijting, 400 kisten kabeljauw en gul, 10 kis ten leng, 2 kisten ham, 34 kisten poon, 485 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 2240 kisten. Voor de jaarlijkse feestavond voor de ouden van dagen van Heemskerk, die Dins dag in het Marquette-theater werd gehou den, bestond traditie-getrouw een grote belangstelling. De voorzitter van het or ganiserende comité, de heer R. Beentjes, kon dan ook een volle zaal welkom heten. Het programma dat geboden werd was van uitstekende kwaliteit. De muzikale omlijsting werd verzorgd door „The Musi cal Players", een viertal muzikanten, die goed op elkaar waren „ingeschoten". De cabaret-zangeres Rita Bouma bracht enige levensliedjes en Klaas Komen begeleidde hierbij op goede wijze aan de piano, laatst genoemde liet zich ook horen als confé rencier en vulde op aannemelijke wijze de pauze tussen de programma-onderdelen op. De kunstfluiter Sjef Sanders bracht na afloop van elk nummer de handen stevig op elkaar en voorts trad nog op de „inval ler-goochelaar, die als mr. Arts werd aangekondigd. Hij had veel succes met zijn somtijds verbluffende toeren. Mr. Arts kwam inplaats van „The Bella's", die door bijzondere omstandigheden verhinderd waren. -hannij vormden het sluitstuk van spre- \^n 5et dezelfde begrippen, want al is kers waarderende woorden. Scherpe geest Hoofdingenieur A. Drijver, directeur van de nieuwbouw, voerde namens die afde'ing het woord, en rincneelde op de uitbreidin gen. welke M^KOG in de naaste toekomst te wachten staan. Hierdoor is er tussen snreker en de iuHilaris de laatste tijd een nauwer contact ontstaan, waarin de heer Drijver de scherpe geQ?t en »te bijzondere kracht, welke van de jubilaris uiteean, heeft leren kernen. De snel'e ontwikkeling van de huidige techniek. vooral in de che mische sector, maken h-'i de opbouw van een fabriek een scherp oordeel en een uitermate grote vakkennis nodig bij de gene. die hec'jccprj rnoet over de ineta'lade hiervan. Hierover beschikt de jubilaris in hoge mate. Namens 1300 Tn een warme, persoonlijke en voortref felijke rede schetste vervolgens Ir. W. H. Schoenmaker de pprsorjr» van de jubilaris zoa's bii door de ruim JSnfl medewerkors van AÏEKOC- n-erten. Tl» "ezamcnlüke afd^iintrsorioCs van het hedrüf. ieder hun personeelsleden verte«remvno»-digend. vaar digden spreker af om de joh'laHs te feli citeren, zoa's 1al®n *teh aanééngesloten hadden om hem te hnld'gen. Het was sprekers taak om in woorden neer te leecen. wat iede- voor de jubilaris voelt, en hij wist dit te doen oo epn mee slepende en enthousiaste wijze, toen hii verte'de hoe de iubi'arte tot medewerking weet te insn'reren. bn bij al1on veiief'' is om zijn nersoonHjHieid en zijn gaven Ter illustratie van zjin woorden, vereerde spreker de heer Bakker met een aantal ge schenken: een boekenkast, een draagbare gramofoon, een door de afdring glasbla zerij vervaardigde symbolische figuur. „Een hart van goud" is ae titel van de film die Donderdag in een speciale voor stelling in Thalia wordt vertoond. Jane Hyman, bekend uit de film „John nie Belinda", verhoogt in deze rolprent haar reputatie van ras-actrice. Het is het knap pe verhaal van een eenvoudige boeren vrouw, die ondanks armoede en tegenslag iets weet te maken van haar leven en dit weet door te geven aan haar medemensen. De film heeft ontroerende momenten, zon der in sentimentaliteit te vervallen. Het is de schildering van een bewogen leven vol dramatiek. Sterling Hayden is hier de spelpartner van Jane in. Hij is de goedhartige, onont wikkelde boerenzoon, die tevergeefs strijd voert tegen de onvruchtbaarheid van het land. Hij huwt met een onderwijzeres van een plattelandsschool en is zeer gelukkig met haar. Als hun zoontje Dirk acht jaar is sterft de vader en ondanks vele moeilijk heden weet de vrouw de boerderij tot een bloeiende onderneming te maken. Daar door is zij in staat Dirks opvoeding te be kostigen en zijn kunstzin te doen ontplooi en. Een jeugdliefde van Dirk probeert hem van dit pad af te brengen, maar wanneer hij later een grote liefde voor een kunste nares opvat een liefde die onbeantwoord blijft keert hij toch weer het zakenleven de rug toe en voltooit zijn studie als ar chitect. Dit geeft de moeder de zekerheid dat zij, ook innerlijk, haar kind weer terug heeft gekregen. het dan niet in verantwoording, dit zou onmogelijk zijn bij allen is dezelfde wil aanwezig om het werk goed te doen, om elkanders geluk te bevorderen, en om naast elkaar te staan. Het begrip „medewerker" zo stellende zo besloot spreker zijn kort woord, „hoop ik nog vele jaren je mede werker te zijn, Bakker." Drs. A. Demmers besloot de rij van spre kers, en hij gewaagde van het vele, goede werk dat de jubilaris heeft gedaan voor Kennemerstaten, en hoe, dank zij de wijze, waarop de heer Bakker achter dit werk voor de mens in de IJmond staat, het o.m. mogelijk is geweest de sociale onlwikke- ling, die Kennemerstaten voorstaat, op weg te brengen. Spreker bouwde zijn betoog rond een Delfts-blauwe tabakspot, waarop een spreuk de jubilaris symbolisch een „zaaier" noemde, die zaait opdat zijn mede mens gelukkig leve. Om zijn laatste preek van Zondagochtend in de Goede Herderkerk niet te storen, nam gisteravond de Ned. Herv. Gemeente te l.Tmuiden-Oost in het Kerv. Jeugdge- bouw afscheid van haar voorganger, ds. G. Wassenaar, die naar Harderwijk gaat verhuizen. De voorzitter van de „hoorcommissie", de heer J. L. Lijklema, presideerde deze afscheidsavond en leidde met het lezen van Exodus 14 vers 14 en 15 in, nadat het Goede Herder Kerkkoor onder leiding van Joop Huizinga enige liederen had ge zongen. In dit Bijbelgedeelte, waarin het volk van Israël klaar staat om Egypte te verlaten, krijgt Mozes de boodschap om het volk mee te delen, dat zij stil moeten zijn en dat de Heer voor hen zal strijden. Even later luidt de boodschap dat zij moeten voorttrekken. Spreker bracht deze woorden van toepassing op het vertrek van de familie Wassenaar en was er van overtuigd, dat de domineesfamilie het geloof kon opbrengen, om „stil te zijn en God te laten strijden". Namens de ouderlingen bood de heer K. i Peereboom de scheidende predikant een vulpen aan en besprak de vele goede eigen- j schappen die ds. Wassenaar sieren. Hij dankte hem voor zijn bezieling en de een voudige wijze, waarop hij de moeilijkste zaken kon uiteenzetten, daarbij gebruik makend van een enkel Bijbelwoord. Een andere eigenschap, die der kameraadschap, werd door de heer Kraayeveld uit naam van de diaconie, naar voren gebracht, waarbij hij in dichtvorm, waaruit de hu mor sterk sprak enkele hoogtepunten aan stipte. Om de vele redevoeringen ietwat ver- J teerbaar te maken was de 9-jarige Ria de 1 Boer met haar accordeon aanwezig om daarmee, geheel schuilgaand achter haar zware instrument enkele deuntjes ten bes- i te te geven, die er toe bijdroegen, de aan- j vankelijk enigszins weemoedige sfeer te wijzigen in die van gematigde vrolijkheid, i Per saldo een saldo Een geschenk, dat zeer in de smaak viel, twee in zilveren lijstjes gevatte intérieur foto's van de kerk, bood de heer Kool na men het College van Kerkvoogden aan. Ook hij roemde de bescheidenheid van de predikant, die niet alleen geestelijk ver zorger was, maar ook op materieel gebied soms goede ideeën had. Hij meende wel, dat het batig saldo over 1954 (gemeente 13.en jeugdgebouw 8.mede een bewijs was van de juiste financiële inzich ten van de dominee. Dat ds. Wassenaar geliefd was bij zijn gemeenteleden bleek uit de vele toespra ken, die voorts nog werden gehouden. Voor vele organisaties was hij de geeste lijke vader, die de stoot tot de oprichting had gegeven, zoals b.v. van de gezinsver zorging, de Jeugdraad, het Comité Samen werkende Zondagscholen,-de Instuif, de Hervormde Toneelgroep en nog meer. Het moet voor de heer P. Zonneveld, laffiseur-indikker in de houtstoffabriek van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken een bijzonder prettige ervaring zijn geworden op zijn gedenkdag van een halve eeuw trouwe dienst van dit bedrijf Dinsdagmorgen te zijn ontvangen op het gemeentehuis van Beverwijk, waar hem door burgemeester mr. II. J. J. Schol- tens en in tegenwoordigheid van zijn echt genote, kinderen en namens het bedrijf van de heer J. H. Smidt van Gelder, procura tiehouder, de bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, werd uitgereikt. De viering van dit arbeidsjubileum was mogelijk gemaakt omdat de heer Zonneveld reeds een half jaar geleden (hij werd 7 Augustus 1954 65 jaar) pensioengerechtigd was, waardoor dus tevens dit jubileum gisteren als afscheid gold. De familie Zonneveld werd na het bezoek aan het gemeentehuis, waar de burgemees ter zich enige tijd met de jubilaris onder hield, ontvangen op het directiekantoor van de papierfabriek in tegenwoordigheid van de heren ir. R. v. d. Ende en P. N. Höweler, respectievelijk bedrijfsingenieur en chef van de houtstoffabriek. De heer J. H Smidt van Gelder achtte het een voor recht de jubilaris namens de vennootschap haxtelijk te mogen bedanken voor de zo langdurige trouw aan het bedrijf en de plichtsbetrachting in al deze voorbije jaren aan de dag gelegd. Deze trouw demon streerde dat men vroeger ondanks vele moeilijkheden in het arbeidsproces toch niet gemakkelijk van „baas" veranderde, merkte de heer Smidt van Gelder op, die daarbij tevens hartleijke woorden van waardering vond om aan het einde van de afgelegde halve eeuw bovendien nog af scheid te nemen van een trouwe werker, die men node ziet vertrekken. Als huldeblijk van de directie werd de jubilaris een enveloppe overhandigd en ontving mevrouw Zonneveld een foto in lijst van haar man tijdens de uitoefening van zijn dagelijkse taak. Namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel werd de heer Zonneveld vervolgens het vererend getuigschrift en de bijbehorende grote zil veren legpenning aangeboden. Tevens schonk de directie de draag- médaille behorende bij het zojuist verwor ven koninklijke eremetaal. Bovendien ont ving de jubilaris een schriftelijke geluk wens van de hoofddirectie en was te zijnen huize een bak met fleurige bloemen be zorgd. Ir. Tromp, hoofddirecteur en ir. B Verdoorn, bedrijfsdirecteur gaven even zeer van hun belangstelling bij deze jubileumviering blijk om de heer Zonne veld hun gelukwensen aan te bieden. De voortzetting -van de jubileumviering geschiedde in gebouw „Concordia", waar het personeel van de houtstoffabriek bij een was om zijn oudste collega en kame raad niet alleen warm te huldigen, maar tevens om afscheid te nemen. De chef, de heer P. N. Höweler, vond het niet eenvoudig om een zo trouwe werker, die hij van zijn komst aan het bedrijf heeft meegemaakt, te danken voor hetgeen hij in de vele achterliggende jaren, vaak onder moeilijke omstandigheden, heeft gepres teerd. Hij merkte daarbij op, dat de moei lijkheden in een groeiend bedrijf vroeger misschien wel groter waren dan tegen woordig, maar ook nu wegens de voort schrijdende techniek nog niet altijd opge lost zijn. De chef dankte overigens de jubi laris en tevens scheidende werker voor de persoonlijke zorgen en de uitstekende om gang en wenste hem een rustige levens avond toe. De heer J. Snel, werkbaas, haalde enige geestige herinneringen op aan vroeger tijden. Hij bood namens het personeel ee* enveloppe aan en schonk mevrouw Zonne veld bloemen. De collega's, de heren F. Fortuin en J. Geerse, roemden de schei dende vriend om de uitstekende en prettige samenwerking, die alles bijdroeg tot een bijzondere kameraadschappelijkheid op de afdeling. Houtstof aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Dinsdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „Solbritt", dat van Gothenburg een lading van 2500 ton houtstof aanvoerde. Dit schip heeft enige dagen aan de kanaaldijk gemeerd gelegen in afwachting van de losbeurt. Ds. G. Wassenaar Alle organisaties hadden zijn intense be langstelling en de volgende toneelvoorstel ling van de Toneelgroep zal zeer zeker met zijn aanwezigheid worden opgeluis terd. De heer Bosman bood tenminste al vast een retour HarderwijkIJmuiden aan op een nader vast te stellen datum en liet door enkele leden van deze groep enige schetsjes opvoeren, die zeer gewaardeerd werden. Er werd uitbundig gelachen om de ver schillende manieren waarop „Huize gezel ligheid" is gespeeld. Cadeau Gelijke geluiden, maar uit andere rich tingen, werden vernomen van de heer S. Terpstra, die sprak namens de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en van de heer Van Ginkel namens de Velser Jeugd Cen trale. Beiden waren het er over eens, dat ds. Wassenaar breed van opvatting was en dat het erg jammer was dat hij wegging. Namens gemeenteleden, die „verder ner gens lid van waren" bood de heer J. Wolt- man een fraaie staande boekenkast aan, die op het toneel door de gehele familie Wassenaar werd uitgepakt, waarna ds. H. Dickhout, als voorlopige plaatsvervanger en oud-collega de scheidende predikant kort toesprak. Hij vertelde onder meer iets over „voor en achter de schermen", waarbij hem steeds opgevallen was, dat „samen" en „barmhartigheid" twee begrippen wa ren, die niet van ds. Wassenaar te scheiden waren. Bundeling Als laatste spreker kwam ds. Wassenaar toen zelf aan het woord. Hij dankte voor alle goede gaven, maar vooral voor de lief de en hartelijkheid, die hij steeds had mo gen ondervinden. Het vertrek naar Harder wijk was geen vlucht, maar een roeping Gods, zei hij en hij dacht soms met wee moed aan de geweldige kansen die hier in IJmuiden-Oost liggen, „mede in verband met de lopende besprekingen over samen bundeling van de gemeenten rond de IJ mond". Hij wenste de achterblijvende ge meente met hun kerkvoogden en predikant Gods zegen, sterkte en vreugde toe en voegde daaraan toe: „Weest één in Jezus Christus en weest dankbaar voor uw werk en uw kansen" Het kerkkoor zong hem tot slot „De Here zeeg'ne en behoede u" toe, dat door ieder een werd meegezongen, waarna alle aan wezigen hem en zijn familie de hand drukten. VIERMASTER „PAMIR" HEEFT PECH LONDEN (Un. Press) De Duitse vier- master „Pamir" die met 40 koopvaardij- cadetten op weg is naar Buenos Aires is bij Southampton voor anker gegaan. Een kabel geraakte verward in de schroef van de hulpmotor van het schip. Duikers van de Britse marine zullen de schroef vrij maken. „Onder Ons" gaat prijzen uitreiken De Beverwijkse klaverjasciub „Onder Ons" houdt Dinsdag 22 Februari in café „Scheijwijck" een bijeenkomst, waarop de prijzen uitgereikt zullen worden van het afgelopen seizoen. Langedijker cabaretgezelschap voor ,,'t Karpertje" Voor de Beverwijkse hengelsportvereni- i ging ,,'t Karpertje" zal het Langedijker Cabaretgezelschap op Zaterdag 19 Februari in café Langedijk een voorstelling geven. Nu bij uitspraak van de Haarlemse poli tierechter de winkelsluiting in Velsen niet bindend is bevonden, bestaat de mogelijk heid dat de winkeliers op eigen gelegen heid hun zaken Dinsdagsmiddags voor het publiek open zullen gaan stellen. Iedere winkelier echter die het wel meent met zijn personeel zowel als met zijn klanten zal zich voorlopig aan de bestaande rege ling houden, zo werd ons van de zijde van het bestuur der Middenstands Centrale meegedeeld. In een Maandagavond hierover gehou den' vergadering van de Centrale werd be sloten nog niets te ondernemen zolang de gemeenteraad geen besluit heeft genomen. Wanneer college en raad de middenstand tegemoet zullen willen komen, zal deze zorgdragen voor een behoorlijke enquête, zodat het college een juist inzicht krijgt omtrent de verlangens van de betrokkenen in de diverse branches. Men zal dan trach ten overeenstemming te verkrijgen met de raad om de winkelsluiting branchegewijs te regelen. Zoals de zaken nu staan, merk te de secretaris op, zullen de middenstands organisaties dit punt niet meer opgeven. Inmiddels hebben beide organisaties hun leden geadviseerd voorlopig de Dinsdag middag aan te houden. „De ervaringen die wij in de afgelopen twee jaar hebben opgedaan met de plaat selijke verenigingen ten aanzien van ons zomerprogramma zijn oorzaak, dat wij voor het komende seizoen geen uitvoeringen van deze verenigingen in dit programma zullen opnemen". Deze woorden vernamen wij uit de mond van de voorzitter van de Castri cumse VVV, de heer J. A. Jevangean, toen wij hem vroegen naar de plannen van de VVV voor de komende zomer. Want al heeft koning Thialf opnieuw zijn intrede gedaan, het VW-bestuur, met uiteraard zijn voorzitter aan het hoofd, zit niet stil Er wordt in Castricum binnens kamers hard gewerkt om ook in de komen de zomer de badgasten enig vertier te bie den en de heer Jevangean deelde ons mee, dat men in dit opzicht andere wegen zal bewandelen dan voorheen. Aanleiding hiertoe is in de allereerste plaats de geringe medewerking die het be stuur van de zijde der verenigingen heeft ondervonden. Het is wel gebeurd, dat het bestuur van een vereniging reeds een half jaar voor het optreden van haar leden in het kader van het zomerprogramma van de VVV, haar medewerking toezegde en een dag voor de uitvoering telefonisch mede deelde, dat de uitvoering niet kon door gaan omdat de leden de Dinsdag daarvoor niet hadden kunnen oefenenEen an dere (bittere) ervaring is dat de animo van de leden van een vereniging voor een uitvoering zo gering is. De heer Jevangean vertelde ons ter vergelijking enige krasse staaltjes: het is meer dan eens voorgeko men dat een vereniging van bijvoorbeeld 25 leden met slechts twaalf leden optrad. Dat de uitvoering daardoor aan „kwaliteit" inboette valt niet tegen te spreken en als of het publiek dit bij voorbaat wist bleef het weg of woonde slechts een handjevol liefhebbers de uitvoering bij. „Ik geloof niet, dat wij evenals andere jaren, per week twee of drie bijeenkom sten voor de badgasten zullen samenstel len" ging de heer Jevangean voort. „Mij persoonlijk lijkt het beter gedurende het seizoen één bijeenkomst per week te hou den die in alle opzichten op hoger cultu reel peil staat. Zeer waarschijnlijk zal zo'n bijeenkomst of uitvoering tegen een toe gangsprijs bezocht moeten worden, want van vrije-toegang schrikt men blijkbaar en dan wordt een uitvoering al tevoren als slecht gebrandmerkt". De uitvoeringen, die vorige jaren veelal in de open lucht werden gegeven, zullen dit jaar zo goed als zeker in zalen plaats vinden. Dit in verband met het weer dat over het algemeen dermate slecht is dat het bezoeken van een openlucht-uitvoering nu niet bepaald tot de onverdeelde vacan- tiegenoegens van een badgast behoort. Hoop op suggesties „Wij hopen op de jaaryergadering die Donderdag 3 Maart in hotel Borst wordt gehouden, van de leden vele suggesties ten aanzien van ons zomerprogramma te krijgen", zeide de heer Jevangean vervol gens. „Als wij weten wat de leden willen kunnen wij met de meest mogelijke spoed het programma samen stellen". Vraag. Niettegenstaande het VW-bestuur dus open staat voor suggesties van de zijde der leden èn, niet in de laatste plaats van die der badgasten, vroeg de heer Jevangean zich toch af of die badgasten de zomer- uitvoering wel op prijs stellen. „Het is mij bekend, dat men niet in de eerste plaats naar Castricum komt om uit te gaan, maar om van de natuur te genieten. Iedere zomer doen wij nog al wat ervaringen op en uit deze ervaringen trekken wij lering, zodat wij uiteindelijk zullen weten wat men wel en wat men niet op prijs stelt". Tenslotte vernamen wij dat de wekelijkse bridge avond waar, naast de inwoners van Castri cum ook de badgasten aan kunnen mee doen, ongetwijfeld doorgang zal vinden, omdat wel gebleken is dat men dit waar deert. Hetzelfde is het geval met de be oefening van het tafeltennisspel, waarvoor de belangstelling eveneens behoorlijk is. Een grote klaverjasdrive behoort tot de mogelijkheden en de mening van de heer Jevangean was dat er ook flinke belang stelling zou bestaan voor een voetbalwed strijd tussen twee eerste klassers. Het WV-bestuur zal streven naar een nauwe re samenwerking met de Kampeervereni ging Bakkum en hoopt binnenkort met dit bestuur in overleg te treden. De laatste vraag die wij de heer Jevan gean stelden gold de te verwachten drukte met de Paasdagen. „Wij zullen lijsten sa menstellen met de namen van die pension houders die in staat zijn met de Paasdagen aan vreemdelingen logies en ontbijt te ver schaffen. Hoewel wij in de persoon van de heer J. de Nijs sinds korte tijd een nieuwe administrateur hebben, die dus nog geheel ingewerkt moet worden, zullen wij zorgen dat wij met de Paasdagen en voor de ko mende zomer, gereed zijn". Deze woorden BINNENLAND Mr. C. W. A. Cchürmann, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 2de klasse, is met ingang van 19 Februari eervol ont heven van zijn functie van directeur-gene raal Indonesië bij het ministerie van Buiten- lanadse Zaken wegens zijn benoeming tot permanent vertegenwoordiger van Neder land bij de U.N.Ö. te New York. Talloze Nederlanders verkeren ten on rechte in de mening dat zij ook in België hun auto onverlicht onder een brandende lantaarn mogen parkeren, mits de auto bin nen 30 meter van de lantaarn staat. De K.N.A.C. wijst er op dat de Belgische wet geving eist dat men een parkeerlicht voert of een combinatie van stadslichten en achter lichten, tenzij het met de openbare verlich ting mogelijk is, het voertuig op 100 meter afstand duidelijk waar te nemen. De regeling volgens welke militairen der Koninklijke Landmacht en Koninklijke Luchtmacht, indien zij in het bezit zijn van een geldig militair rijbewijs een burgerlijk rijbewijs kunnen aanvragen zonder nader rijvaardigheidsexamen, geldt thans ook voor militairen van de Koninklijke Marine. Een 23-jarige gehuwde concierge van een Haage school moest een chèque van f900 innen. Hij deed dit inderdaad, kocht daarna een winterjas en ging toen naar Amsterdam, waar de rest van het geld na een bezoek aan een groot aantal café's snel verdwenen was. De concierge heeft zich tenslotte bij de politie gemeld. Bü beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is aan H. J. E. Endepols te Maastricht, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de Nederlandse delegatie van de Nederlands- Belgische Woordenlijstcommissie, onder dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen belangrijke diensten. Tot lid van die delegatie is benoemd dr. A. Weijnen te Tilburg. De „Dolfijn", het douanevaartuig uit Hellevoetsluis, dat op 4 Februari in het Brouwershavense Gat zonk, blijkt na gelicht te zijn zodanig beschadigd te zijn, dat het voor verdere rjjksdienst is afgekeurd. Het schip zal drijvende worden gemaakt en dan te koop worden aangeboden. Het provinciaal bestuur van Drente heeft zich tot de burgemeesters der 34 Drentse gemeenten gericht met het verzoek mede te werken aan een Drentse actie voor vluchtelingenhulp. Het streven is thans een dertigtal van deze hulpbehoevende vluchte lingen door gezamenlijke inspanning van de Drentse bevolking een onbezorgde oude dag te geven. Gedacht is aan het vormen van een stichting die voorlopig de middelen bij een zal brengen om aan deze vluchtelingen huisvesting te verschaffen in een pensioen huis in Drente. Wie er vandaag waren Voor de Woensdagmarkt waren aan de afslag de „Maria van Hatuum" (van 3 Febr.) met 695 kisten vis, waarvan 330 kisten schelvis en piepers, 115 gul en blan ke koolvis, 150 koolvis, 10 dichte wijting, 5 makreel, 30 radio, 15 platvis, 40 stokke- bit en 70 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" (van 3 Febru) met 635 kis ten, waarvan 375 schelvis en piepers, 80 kabeljauw en gul, 20 radio, 10 makreel, 10 wijting, 100 zwarte koolvis, 40 stokkebit en 460 stuks kabeljauwen; en de „Eveline" (van 4 Febr.) met 800 kisten vis, waarvan 425 schelvis en piepers, 105 gul, 50 koolvis, 130 kleine dichte koolvis, 10 wijting, 50 radio, 30 stokkebit en 60 stuks stijve ka beljauwen. De „Martha" IJM 74 was er met 30 kisten diversen. 1000 stuks ijs- kabeljauwen en 200 stuks stijve kabeljau wen. De kleine vaart voerde aan 5000 kg tongen en 600 kisten schol. Wie er komen Voor de Donderdagmarkt komt de „Tho- rina" (van 5 Febr.) met 810 kisten, waar- vna 110 schelvis, 210 haring, 50 makreel, 90 gestipte wijting, 30 dichte wijting, 10 diversen en 400 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Tronne' (van 5 Febr.) is thuisva rende. Voor de Zaterdagmarkt is de „Dirk je" (van 5 Febr.) al bekend. Besommingen van Dinsdag Herman 26.400; KW 57 3.970; KW 176 9.030; IJM 221 11.660; HD 125 2.450. Binnengekomen IJM 116 Eveline, 74 Martha, 226, 249, 206, 202, 7, 213, 3; KW 43 Rijnmond 2, 128, 56, 71, 189, 30; UK 70, 194, 4. 19, 48; TX 14, 51, 11; coaster „Jaba" (proviand laden), HD 89, 24, 25, 37, 4, 74; RO 46 Claesje (terug van proefvaart). Vertrokken IJM 16 Bergen, 71 Bloemendaal, 24 Vios, 210 Wiron I, 249, 226, 218, 206, 213; KW 123 Robert William, 85 Huiberdina Gijs- bertha, 141 Willie, 159 Java, 176 Gezina Geertrui, 57 Dina Marie, 41 Aafje Jacoba, 39 Helena, 6 Vertrouwen, SCH 107 Sche- veningen; UK 184, 70, 4; E. 111, 468, 334 (Deen); RO 46 Claesje (proefvaren); KW 43, coaster „Jaba." ADVERTENTIE Telefoon K2510 Fotoccpieën Lichtdrukken Klein offset druk 2 Stencil- en Typewerk Technische Reproducties -4189 5f 3 3 5'£ -Sï ëse w X Klaverjassende „Strandmeeuwen" De voornaamste uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasciub „De Strandmeeuwen'' zijn: 1. mej. L. Paap 4761 pnt. 2. mevr. Seysener 4740 pnt. 3. G. Post- ma 4727 pnt. 4. M. G. Seysener 4688 pnt. 5. mevr. Postma 4550 pnt. 6. B. Groosjohan 4549 pnt. 7. L. Schelvis 4503 pnt. 8. C. War-' menhoven 4423 pnt. te mevr. Bol 4356 pnt. 10. C. de Witte 428<fpnt. 11. P. de Boer 4233 pnt. 12. mevr. Paap 4187 pnt. 13. mevr. Warmenhoven 4105 pnt. 14. N. de Boer 4018 pnt. 15. mevr. De Boer 3588 pnt. 16. J. Paap 3477 pnt. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 werden met grote beslistheid uitgesproken zodat men mag verwachten dat de Castri cumse WV, ondanks de vele moeilijk heden, alle pogingen in het werk zal stel len het een ieder naar de zin te maken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10