Verenigt ngsvaria Eerste kampioene kan Woensdag uit de bus komen Pleidooi voor sporthallen in Velsen Noord Agenda voor Velsen „Kralenberg" koos zich nieuw bestuur Carnaval vierde hoogtij in St. Joseph-instuif Noorse reders bang voor „tiende penning uit de LJ mond IJRB vierde opgewekt feest Dames van „Kennemers" serieuze pretendentes Castricum „Opwaarts" ging de vasten tegemoet Scheepvaartpositie zou wankel kunnen worden Herencorps van „De Halter" bij uitvoering Uitgevaren visserijvaartuigen De „Tyne" weer uit Belem vertrokken Lijdensdiensten in de Hervormde kerk Prijsvraag voor Velsense lassers Feestelijke prijsuitreiking bij „'t Karpertje" Tuinbouw Studieclub naar de „Oranje" Feestavond bond van R.K. werkmeesters Wereldvrouvvengebedsda£ „Is de Luther-film anti-Rooms?" Langedijker cabaret gezelschap voor „Maters" Motorrijders feestelijk bijeen Bridgeclub „Driehuis" streed voor het kampioenschap Frijzen op bollenavond van de Tuinbouwstudieclub P.v.d.A.-vrouwen bespreken gemeente-politiek Bond van tram- en spoorpersoneel vergadert Velserbad nieuwe stimulans EEG>AfTKCr IJMOND-VOLLEYBAL „St Pancratias" MAANDAG 21 FEBRUARI 1955 De leden van de Volleybalclub „Kralen berg", die Zaterdagavond in het sport- paviljoen „Watervliet" in jaarvergadering bijeen waren, hebben zich zonder veel moeite kunnen meester maken van een bijna geheel nieuw bestuur, omdat de af tredenden wegens verschillende omstan digheden zich niet meer herkiesbaar kon den stellen. In de versierde vergaderzaal was het de voorzitter, de heer N. Versluis, een genoegen behalve vooral vele jeugd leden tevens de vertegenwoordigster van „Kennemerstaten", mejuffrouw mr. Meyer, te kunnen begroeten. Hij was de heer G. v. Dijk, die om ge zondheidsredenen niet aanwezig kon zijn en als bestuurslid aftrad, zeer erkentelijk. Vooruitlopende op het jaarverslag merk te de voorzitter op, dat de verwachting van grotere activiteit en uitbreiding bij VCK in vervulling is gegaan, hoewel aan de andere kant werd betreurd, dat vele ouderen plaats maakten voor jongere le den, aangezien thans niet meer de ont spanning, maar de wedstrijdsport het lid maatschap aantrekkelijk maakt. De secretaris, de heer Th. Westerwal concludeerde, dat de volleybalsport wordt geremd door het gemis van goede wed strijdzalen. Twee sporthallen in Velsen-Zuid en -Noord zouden, zowel sportteehnisch en sociaal gezien, grote voordelen betekenen. Al met al gaat VCK een goede toekomst tegemoet. De heer W. Zand, penningmeester, was minder optimistisch. Hij deelde mede, dank zij de zelfwerkzaamheid, net te hebben kunnen rondkomen, waartoe een contri butieverhoging nog moest helpen. Een uitstekend, minutieus verslag liet de heer G. Flameling horen van de tech nische en zestgllencommissie. Er waren drie kampioensteams. De naam VCK heeft een goede klank gekregen. Aan tien tour- nooien van de NeVoBo werd met vaak goede resultaten deelgenomen. De verrich- Het St. Josephuis aan de Banjaertstraat was Zaterdagavand de plaats voor groot vertier: carnavalsviering van de R.K. St. Joseph-instuif, com Dieet met een „Prins Carnaval". Uiteraard was de opzet van dit feest van pret en jool een zo groot moge lijk aantal gecostumeerden te trekken, waaraan echter in verhouding tot vorig jaar veel minder pretzoekenden gevolg hadden gegeven, maar de kwaliteit was prima en er waren nu weer jongedames in avondtoilet die aller bewondering trokken en de jury zelfs voor een lastige taak stel den. Kapelaan P. Meyer verwelkomde de feestvierders, die alras op de muziek van „The Rhythm Serenaders" op de over- volle dansvloer zich een plekie verover den, waarna prins Carnaval op originele wijze werd ingehaald en het carnaval de rechte stemming kreeg. Er heerste een bij zonder prettige sfeer en met gespannen verwachtingen is er uitgezien naar de toe kenning van de prijzen voor het mooiste avondtoilet, het meest originele heren, en damescostuum en het meest correcte dans paar., Van de weinige costuums was veel werk gemaakt en zo kwamen de geisha, de Spaanse Senorita, de Perzische Sjah en de Indiërs aan hun prijzen. De toekenning van de prijzen aan de avondtoiletten be zorgde de jury veel hoofdbrekens, maar de keuze scheen goed geweest te zijn naar de bijval te oordelen. „The Rhythm Serenaders" van wie de drummer een onmerkelijke soloprestatie leverde (die vooral de jongelui in extase bracht) hadden een zeer groot aandeel in dit schone festijn. Het bestuur van de R.K. toneelvereni ging „Opwaarts", dat wegens verschillende omstandigheden niet in staat was om de vele donateurs nog vóór de vastentijd te vergasten op een toneeluitvoering, vond Zondagavond in het St.-Joseph-huis gele genheid dit gemis te vergoeden met een prettige en gezellige vastenavondviering. De heer J. Sluis, voorzitter, leidde de avond in met een korte begroeting van de aanwezigen, die in aantal net voldoende waren om er een gezellig „bruilofts"feest van te maken dat maar meteen als zoda nig werd opgevat door de heer Th. Kuy- pers, die de leiding had. Het duo „Doublé White", dat medewerking verleende met zang en gitaar, deed het voortreffelijk en vooral de voordracht van de sprookjes „de gelaarsde Kat" en „Roodkapje" in een mo derne versie, oogstten veel bijval. Enige „Opwaarts'Meden verzorgden verder hef programma met een paar schetsen en wat voordrachten. Maandag, 21 Februari IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Meisjes van de grote stad". VARA-afdeling IJmuiden, 20 uur, Rex Theater, Wim Sonneveld. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Fclison", 1921 uur, expositiezaal Hei- destraat, expositie van kindertekeningen. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. SANTPOORT „Santpoorts Bloei", Jeugdhuis te Sant poort, 20 uur, lezing Jan Strijbosch. Dinsdag, 22 Februari IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Meisjes van de grote stad". Toneelver. „Varia", 20 uur, Rex, Toneel uitvoering. Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. „Felison", 1921 uur, als Maandag. „Felison", 20 uur, zaal Heidestraat, le zing „Expressie en creativiteit". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A. Velsen-Noord, 20 uur, zaal var Diepenstraat, lezing. tingen van de verschillende teams werden allen uitvoerig belicht. Wegens het fraaie resultaat, dat de heer F. Burger met de training van de VCK- junioren bereikte, het kampioenschap, werd hem namens de club een boek over de volleyball-sport aangeboden. De leider van de junioren Koos v. Schagen, werd daarop uitgenodigd de onthulling te ver richten van een nieuwe médaillekast, waarin de behaalde prijzen pronkten. De bestuursverkiezing gaf geen moei lijkheden. Op voorstel van het bestuur werden bij acclamatie benoemd tot voor zitter de heer A. B. Narold; tot penning meester mej. H. Muys en tot lid de heer A. Blom. De scheidende voorzitter dankte de af tredenden en hoopte, dat VCK met de nieuwe leiding een vruchtbare toekomst zou hebben. Vervolgens werden nog samengesteld de technische en zestallencommissie. Na een geanimeerde rondvraag hebben de VCK-ers de tijd gekort met een gezel lig samenzijn. n Het bestuur van de Noorse redersvereni ging heeft verklaard, dat de nieuwe belas ting van 10 procent, welke door de Noorse regering wordt voortgesteld te heffen op alle scheepscontracten voor schepen van meer dan 2.500 brt., het concurrentiever mogen van de Noorse koopvaardijvloot ernstig zal schaden en de nieuwbouw ten zeerste zal bemoeilijken. In een bijeen komst der redersvereniging heeft het be stuur de hoop uitgesproken dat een oplos sing kan worden gevonden ter verbetering van de Noorse betalingsbalanspositie. Er werd op gewezen, dat de betalingsbalans moeilijkheden niet aan de scheepvaart zijn te wijten. De Noorse koopvaardijvloot heef1: in de naoorlogse jaren een netto bijdrage tot de Noorse invoer gehad van 9,3 milliard kronen. Aan de Donderdagavond te houden gym- nastiekuitvoering van „Turnlust" wordt medewerking verleend door het heren- keurkorps van „De Halter". In dit keurkorps komen onder andere uit de turner Volkers, die elfmaal deel uitge maakt heeft van de KNG V-keurkorps, Guus Boot en Gerard Lammers, die respec tievelijk tweede en derde in het jeugdcorps werden. De overige leden zijn alle eerste graad turners. Vrijdag 4 Februari: mt. Medan I.JM 57 (Newfoundland, 18 Febr. verw. in St. Pierre). Zaterdag 5 Februari: st. Tzonne I.TM - (19 Febr. binnen); mt. Dirkje RO 53 (19 Feb.r binnen); ml. Onderneming IV SCH 153. Maandag 7 Februari: mt. Wiron IV IJM 209, Antje RO 15; ml. De Arend KW 7. Rijn mond IV KW 15, Willem Cornclis KW 16, Arie Nico KW 17. Neptunus KW 45, Maria Jacoba KW 73. Bali KW 129, De Vier Gezus ters KW 162, Onderneming II SCH 27. Cor nelia Maria SCH 135, Alida SCH 6, Prinses Marijke SCH 9, Oceaan VII SCH 333, Ber- tina VL 85. Dinsdag 8 Februari: st. Klaas Wijker I.TM 85, Abraham VL 77; mt. Elie Chénévière IJM 32. Shamrock IJM 129; ml. Hubertha Ge rard a KW 9. Grietje KW 20. Nelly Mara KW 70, Hette Margaretha KW 74. Toenadering KW 95. Voorwaarts KW 140, Cornelis VL 83, Neeltje VL 166. Woensdag 9 Februari: ml. Annie IJM 14, Onderneming III SCH 117. Donderdag 10 Februari: st. Haarlem IJM 9. Flamingo IJM 25; ml. Volharding KW 23. Willempje KW 89. Vrijdag 11 Februari: st. Gelria IJM 21. Sumatra IJM 62; mt. Allan Water IJM 34. Post Boy IJM 35. Excelsior III KW 76; ml. De Verwachting KW 28. Doggersbank KW 75. Zaterdag 12 Februari: st. Viking Bank IJM 183. Maandag 14 Februari: mt. Batavia IJM 99: ml. Heemstede IJM 53, Gorredijk IJM 75, Verwachting IJM 204, Martenshoek IJM 283, Adrianus KW 10, Concordia KW 26, Neder land VI KW 37. Bertha KW 38. Everard Christina KW 40. Cornelis Marinus KW 48, Saturnus KYW 69. Jan KW 84. De Vrouw Dirkje KW 104. .Tacoba KW 107, Gebroeders KW 108. Petronella KW 125. Borneo KW 127, Arie KW 155. Katwijk III KW 161, Gebroe ders KW 166, Eendracht KW 168. Aleida KW 169, Onderneming KW 175. Dolfijn RO 2; mk. Wiron V IJM 208. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim I VAM 26, Tiny KW 34, Prinses Margriet KW 51, Dine Marie KW 57, Prinses Beatrix KW 72, Arendje KW 98, Agatha Arie K W126. Koningin Juliana KW 133. Jana KW 210. Tinv—Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34. Hendrikje BU 33. Dinsdag 15 Februari: st. Bergen IJM 16, Vios I IJM 24. Bloemendaal IJM 71; ml. Ver trouwen KW 6 (17 Febr. binnen), Helena KW 39. Aafke Jacoba KW 41. Huiberdina Gijsbertha KW 85. Robert William KW 123, Willy KW 141, Java KW 159. Gezina Geer trui KW 176, Scheveningen SCH 107; mk. Wiron I IJM 210. Donderdag 17 Februari: st. Herman IJM 2; mt. Maria van Hattem IJM 10. Johannes Pol derman IJM 20; ml. Wiron III IJM 221: mk. Hermina IV KW 53, Alice KW 62, Willem KW 94. De sleepboot „Tvne" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die op 9 Februari van Belem was vertrokken met een baggermolen en een bak als sleep, was naar Belem teruggekeerd wegens een lekkage op de baggermolen. Omdat het een lange sleepreis naar Rotterdam is, wil de de kapitein van de „Tyne" geen risico lopen en keerde terug om de baggermolen te laten repareren. Zondag is de „Tyne" met sleep weer uit Belem vertrokken naar Rotterdam. Vrijdag zijn nabij Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada nieuwe proefnemingen met atoombommen begonnen. Na de eerste explosie vormde zich weer de bekende radio-actieve wolk in de vorm van een paddenstoel. In de Nederlands Hervormde kerk aan de Dijckmansstraat zullen met ingang van Woensdagavond te acht uur gedurende de lijdenstijd kerkdiensten worden gehouden. Deze diensten, die een uur duren en dus ook continu-arbeiders gelegenheid geven tot het bezoeken daarvan, willen een bij zonder accent leggen op de lijdenstijd. Men wil deze diensten beschouwen als een proef, daar de zogenaamde in-de-weekse- diensten sedert lang in onbruik zijn ge raakt. Op ieder van deze avonddiensten zal één van de kruiswoorden het uitgangspunt van de prediking en de liturgie zijn. Voor Woensdagavond zal ds. H. P. Huis man voorgaan. De volgende data zijn, tel kens op Woensdagavond. 2. 9, 16, 23 en 30 Maart en 6 April. Het bestuur van de Nederlandse Vereni ging voor Lastechniek, afdeling IJ-mond, heeft naar aanleiding van het succes van voorgaande jaren opnieuw een prijsvraag voor de leden uitgeschreven op lastech- nisch gebied. In afwijking van vorige prijsvragen, heeft de nieuwe prijsvraag vier hoofd onderwerpen: 1. constructie lassen; 2. re paratie lassen; 3. autogeen lassen en 4. ketel lassen. Teneinde de deelnemers bij de oplos singen van de vraagstukken behulpzaam te zijn, zijn voor ieder van de onderwerpen tekeningen bijgevoegd. Een deskundige jury zal een en ander beoordelen om de beschikbaar gestelde geldprijzen te kunnen toewijzen. De inzendingen worden tot 23 Maart ingewacht. In de zaal van café Langendijk heefl de Beverwijkse hengelaarsvereniging „'t Kar pertje" Zaterdag haar jaarlijkse feestavond gehouden. Het programma werd verzorgd door het cabaretgezelschap van Joop de Leeuw uit Schagerbrug, dat er op uit stekende wijze in is geslaagd om de aan wezigen op prettige wijze bezig te houden. Vooral de West-Friese voordrachten van J. Sonbroek gingen er in als koek. Voorat reikte de voorzitter, de heer A. Hoeben, de prijzen uit aan de winnaars van het afgelopen seizoen. De wisselbeker was voor de heer A. Post, tweede werd de heer J. van Zutphen en de derde prijs won de heer J. Paauw. De grootste vis mat 50 cm en deze werd gevangen door de heer A. Koedijk. De leden der Beverwijkse Tuinbouw Studieclub gaan Maandag 28 Februari een bezoek brengen aan het m.s. „Oranje". Deze dag wordt er voorts ook een bezoek aan Schiphol gebracht. De bond van R.K. Werkmeesters afdeling Beverwijk organiseerde in een der zalen van het Statenhuis een druk bezochte feestavond. De voorzitter, de heer Peekei, heette de aanwezigen van harte welkom en wees er op, dat het dit keer geen vergade ring, doch een gezellig samenzijn betrof. Wel sprak hij de hoop uit, dat de vergade ringen net zo goed bezocht mochten worden als deze avond. Hierna gaf hij de verdere leiding van de avond in handen van de heer Kuiper. In samenwerking met The Eddy's werd het een vlotte en gezellige avond, waarbij een aardige tombola het hare er toe bijdroeg, de kas van de ver eniging aanzienlijk te spekken. Als onderdeel van de jaarlijkse wereld gebedsdag voor vrouwen vindt Vrijdag avond 25 Februari een dienst plaats in de Vrijzinnige Kerk aan de Prinsesselaan te Beverwijk. In de Lutherse Kerk te Beverwijk vindt op Woensdag 23 Februari een bijeenkomst plaats, waarop prof. dr. W. J. Kooiman, Evangelisch-Luthers hoogleraar te Am sterdam zal spreken over het onderwerp „Is de Luther-film anti-Rooms?" Voor de personeelsvereniging der N.V. Machinefabriek C. Maters te Beverwijk heeft het Langedijker Cabaretgezelschap Zaterdagavond in ,,'t Centrum" een opvoe ring gegeven van een programma onder de titel „Lach maar weer". Gelachen is er inderdaad en het gebodene stond weer op hoog peil. Over de prestaties van dit ge zelschap is trouwens reeds meerdere malen geschreven, zodat wij hierover niet behoe ven uit te weiden. De voorzitter, de heer Th. E. Bouhuis, sprak in het openingswoord zijn voldoening uit over de grote opkomst der leden. De leden van de Castricumse Motor Club zijn Zaterdag in hotel De Harmonie feeste lijk bijeen geweest. Hun werd een bont programma voorgezet door een Beverwijks gezelschap dat onder leiding stond van de heer J. W. v. d. Meij, die op uitstekende wijze de conférence verzorgde. Twee jon gens met een gitaar, zonder welke blijk baar geen gezelschap het kan stellen, zon gen op succesvolle wijze vlotte liedjes en de Harmony Boys bleven in dit opzicht op hun mondaccordeons niet ten achter. Enige Castricumse muzikanten hadden een boe- renkapel gevormd en deze kapel onderging ten aanschouwe van de motorrijders en hun dames de vuurdoop; zij gezegd, dat dit debuut lang niet slecht was. De op dergelijke bijeenkomsten steeds meer in zwang komende beoefening van de hersengymnastiek ontbrak niet aan het programma en al met al was het een avond van jolijt en gezelligheid, al was het jam mer dat het slot in een wat al te rumoerige stemming verliep. Door de bridgeclub Driehuis is de vierde wedstrijd gespeeld in de strijd om het kam pioenschap. De voornaamste uitslagen luiden (in percenten en van de drie hoogst- geklasseerden): Afdeling A: 1. BornCleeren 59.52; 2. Geus—Valk 57,14; 3. Bais—Baart 52,38. Afdeling B: 1. TolWarmedam 61,90; 2. mevrouw NeedBosman 54,76; 3. mevrouw v. d. VlugtEekhout 52,38. Afdeling C: 1. KrabWescher 65,08; 2. en 3. mevrouw v. HoftenGeus 57,14; 2. en 3. Echtpaar Ouwerkerk 57,14. Médaille voor mevrouw Hagedoorn Tijdens de bollen-avond van de Velsense tuinbouw-studieclub werden voor inzen dingen bloembollen de volgende prijzen be haald door de daarachter genoemde inzen ders: eerste prijs, liefhebbers: Rozeboom 20 pnt.; Gelderman 1914 pnt.; Maatje 18 pnt.; eerste prijs, vakmensen; Velde 24 pnt.; Bakker Sr. 23 pnt.; Bakker Jr. 22'/ï pnt.; Handgraaf 22%; tweede prijs, lief hebbers: Borst 17'/! pnt.; Heringa 17% pnt.; Post 17 Yi pnt.; Middelraad 17% pnt.; twee de prijs, vakmensen: Van Schie 21 pnt.; Adrichem Sr. 19 pnt.; Langelaan 19%; der de prijs, liefhebbers: Van Willigen, Roze, Van Schagen en Dienaar, allen 17 pnt.; derde prijs, vakmensen: Adrichem 17 pnt.; Huyboom 15% pnt.; Adrichem 15% pnt. Totaal waren er 35 inzendingen. De extra-toegekende prijzen verwierven mevr. Bij 't Vuur met 8% pnt, de heer Geels met 81/» pnt en de heer Handgraaf met 8 pun ten. Tenslotte werd de zilveren médaille toegewezen aan mevrouw Hagedoorn. De Beverwijkse vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt op Dinsdag 22 Februari in de Zeewijkschool een bijeen komst, waar wethouder W. Alberda zal spreken over Gemeente-politiek. Vooraf zal mevrouw Hutten verslag uit brengen over de gewestelijke kaderdag en geeft de voorzitster mevrouw Schmohl een politiek overzicht. De afdeling Beverwijk van de Algemene bond van spoor- en tramwegpersoneel houdt vanavond (Maandag) in de koffie kamer van ,,'t Centrum" haar jaarver gadering. De leden van de IJmuider Reddingsbri gade hebben zich op de feestavond, welke Zaterdag in de zaal „Flora" aan de Zee weg werd gehouden, enkele uren aange naam vermaakt met een gevarieerd caba ret-variétéprogramma. Vooraf constateerde de voorzitter, dr. P. J. W. v. d. Toorn, in zijn openingswoord, dat de volle zaal in aanmerking genomen, de IJ.R.B. „nog leefde". „Dit blijkt trou wens ieder jaar na de „winterslaap", meen de hij en in het feit dat volgende week het Velserbad weer open gaat zag hij een prima stumulans om de brigade weer nieuw leven in te blazen. Voorts maakte dr. v. d. Toorn melding van het feit dat de kinderen van de leden in het Velserbad ge legenheid krijgen tot zwemonderricht. Uit de jeugd zal tenslotte een nieuwe IJ.R.B. gevormd moeten worden, meende hij en hij verzocht de aanwezigen speciaal de belang stelling van de jongeren op te wekken. Tenslotte bracht hij dank aan de feest commissie, die hij voortreffelijk noemde en de Velsense middenstand, die altijd spontaan tot steun bereid, voor een keur van prijzen voor de verloting had gezorgd. „Vrolijkheid in wintertijd" was de titel, waaronder de artisten hun programma in sneltreinvaart brachten en afgaande,op de reacties van de zaal werd'hiermede niets te veel gezegd. Frans Eykhof bleek de vlotte en geestige humorist-conférencier te zijn als hoedanig hij was aangekondigd en zijn liedjes deden het goed. Up Kiki toonde zich.meer clown dan acrobaat, hoewel gezegd dient te worden dat hij door de geringe afmetingen van de „Bühne" ongetwijfeld gehandicapt werd, waardoor hij zijn toeren met een ladder zelfs in de zaal moest verrichten. Na genoemde heren was het voor de verdere optredenden, waaronder de twee „Corita's met hun accordeon en Fran ley, een „exentrieke" sneltekenaar, niet moei lijk meer de prima stemming te hand haven. Tenslotte zorgde een bal met dans muziek van „The Rhythm Five" ervoor dat de aanwezigen geheel voldaan huiswaarts konden keren. DE BINNENLANDSE MARKT wordt zo langzamerhand een stevige klant van de IJmuidense hallen: gedurende de afgelo pen week is er weer een „aardig visje" opgegeten in Nederland, zulks tot grote voldoening dergencn, die direct of indirect hun bestaan aan de visserij ontlenen en die een open oog hebben voor de com pleetheid van de keten tussen productie en consumptie die, met andere woor den. naast de export ook de binnenlandse afzet als levensbehoefte van het bedrijf zien. Het koersverloop van de afgelopen week heeft duidelijke taal gesproken in dit op zicht. Woensdag bijvoorbeeld stond er een fikse partij kleine schelvis in de markt, naar schatting een 1100 kisten. De eerste afslag bleef een stevige 26 tot 28 voor de kist bieden en in de tweede afslag liep het bedrag voor een kist zelfs op tot 32 voor de piepers terwijl de radio, dichte piepers dus, met J 24 dik tevreden mocht zijn. Tegen het eind van de week deed de komende vastentijd zich gelden. De Denen zitten zo goed als allemaal op de kabel jauw, wat aan de ene kant wil zeggen, dat de Britten schol te kort komen, maar aan de andere kant, dat de kabeljauwen voor de Belgische klanten weinig muziek zullen laten horen. De scholbehoefte van de Engelse kopers manifesteerde zich Za terdag onweersprekelijk in een tot 26 oplopende prijs en dat voor Noordschol- letjes terwijl de mooie enen graag een 50 tot 60 opbrachten. Dat de braadjes onder die bedrijven door ruim 30 gingen opbrengen als ze de kwaliteitseisen kon- denij halen, was bepaald geen wonder. Ook de tongen bleven veel geld opbren gen: die Zaterdag over de 3 maakten en slips, die met een triomfantelijke 2.75 gingen strijken hebben voor ongekend hoge koersen gezorgd, wanneer men even wil terugdenken aan verleden jaar toen ze de helft goedkoper waren. Maar nogmaals: de kabeljauw zal er de de lasten van moeten dragen. De grote klant van de IJmuidense „regels", België, krijgt in Oostende een aanvoer van acht IJslanders te verwerken, die ook niet om niet deze week binnenkomen en er graag een gemist carnaval voor over hebben om een aardige vastenbesomming uit te varen en drie schepen leveren alleen al meer dan 2000 „bennen" op. IJslandse schelvis is er ook ruim voldoende en de zwarte koolvis wordt al voor 5 frankskes de kilo, franco IJmuiden aangeboden, zodat daar de room wel af raakt voor de IJmuidense export- handel. Een kleine voorspelling voor de thans begonnen week is (lus niet zo'n heksen toer: schol prijzig tot gepeperd, tongen eveneens duur. piepers op een mooi plaats je tussen de ƒ30 en de ƒ40. maar kabel jauwen goedkoop met echter weer flink- hoge gullenprijzen. OPDRACHT VOOR TWEE MOTOR- V1ACHTSCHEPEN De scheepswerf „De Noord" te Alblasser- dam heeft opdracht gekregen voor de bouw van twee motorvrachtschepen van 92") ton voor Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoom vaartmij N.V. te Rotterdam. Reeds eerder had ..De Noord" van deze maatschappij op dracht gekregen voor twee ichepen van hetzelfde type. In het deze week te verspelen programma van de competitie der afdeling IJmond van de NeVoBo kan de eerste kampioene van dit seizoen naar voren komen. Het Kennemers 1-damesteam moet Woensdag twee wedstrijden spelen, één tegen VGV en één tegen VSV 1. Wint het beide, dan is het team onbereikbaar geworden en kan het de eer van de afdeling IJmond op de afdelingskampioenschappen gaan ver dedigen. VSV 1 speelt op die avond ook nog tegen DGS en Waterloo 1 tegen VCK 2. Normaal zou het een winstpartij voor de beide uit- spelenden worden hoewel VCK 2 een zware tegenstander aan het Waterloo- team zal krijgen. In de tweede klasse komen de Sport bond-dames op bezoek bij Kennemers 3, één van de lastige tegenstandsters, die de roodwitten nog van zich af moeten schud den. VSV 3 ontvangt PSV, kanshebster in de tweede klasse. SVY en VSV 2, alsmede Tot de blijspelen, die voor het amateur toneel hun eeuwige jeugd blijven behouden, behoort zeker ook het gemoedelijke „De Gebroeders Kalkoen" door Gerard Nielen. aan welk bestaan de geregelde bezoeker van het dilettantentoneel elk seizoen stee vast herinnerd wordt. Het kan dan ook niet anders of menige enthousiaste speel ster, die nu reeds lange tijd op de vertol king van waardige moederrollen is aange wezen, moet zich uit haar jeugd nog de tijd herinneren, dat zy in dit blijspel als de charmante Fientje van Velsen voor de verwarring bij de gebroeders Kalkoen ver antwoordelijk is geweest. Bij de R.K. Ge mengde Toneelvereniging „St. Pancra- tius*" te Castricum, die dit bekende blijspel Zondagavond in hotel Borst te Bakkum heeft opgevoerd, was dit Ans Sneekes en ook zij toonde zich een bekoorlijke Fien tje, die de verliefde verbijstering van de beide verdorde vrijgezellen volkomen aan nemelijk wist te maken. De inhoud mag verder als voldoende be kend worden verondersteld, zodat dit over zicht zich geheel tot de opvoering bepa len kan. Een uitstekende blijspelopvoering overigens, die het kiezen van minder een voudige stukken rechtvaardigt. Onder regie van de heer N. M. Marsé kreeg dit blijspel een opvoering, die een brillantere comedie waardig zou zijn ge weest. Behalve aan het onberispelijke tempo dat door de voorbeeldige rolkennis gedragen werd, mag dit slagen gedeelte lijk ook worden toegeschreven aan de heren A. van der Ven en Chr. Temme, die de vermaarde gebroeders Kalkoen met bij zonder vermakelijke typeringen tot vro- TVY en Waterloo 2 zijn nog twee wedstrij den met de meeste kans voor de bezoek sters. Zaterdagmiddag zijn nog een drietal wedstrijden gespeeld in de tweede klas heren-competitie. SVY 1TVY 1—3 (10—15; 10—15; 15— 12; 1115), waarmee TVY zich practisch van de onderste plaats heeft verwijderd. Waterloo 2Kennemers 2 13 (815; 1513; 615; 7—15), hetgeen het laatste team een tweetal plaatsen op de ranglijst deed stijgen. VCK 3—Sportbond 2 3—1 (15—8; 15— 8; 915; 157). Hierdoor is het Sport bondteam in de kopgroep kansloos gewor den. De standen zijn nu als volgt: Heren le klasse: Dames le klasse: PSV 1 11 21 VGV 1 11 18 Kennemers 1 9 18 Kennemers 1 11 16 DGS 9 15 Sportbond 1 11 10 VCK 2 9 10 VCK 2 11 9 Waterloo 1 10 9 PSV 2 11 8 VSV 1 9 8 Waterloo 1 11 7 VGV 9 4 DGS 11 7 Kennemers 2 11 4 Heren 2e klasse: VCK 3 13 22 Dames 2e klasse: VGV 2 11 19 VCK 5 11 19 Sportbond 10 20 Sportbond 2 12 14 PSV 8 14 VCK 4 11 12 Kennemers 3 9 12 SVY 1 117 Waterloo 2 7 10 TVY 12 6 VSV 2 10 9 Kennemers 2 11 5 TVY 10 5 SVY 2 12 4 VSV 3 9 2 Waterloo 2 10 3 SVY 9 lijk leven wisten te wekken. Vooral de op vliegende helft van dit komische tweetal was kranig op dreef. Mevrouw HuiDerts- Tromp had haar karakterisering van de pinnige Pietje eveneens op een amusante wijze verzorgd. Een belangrijk onderdeel hiervan werd gevormd door de wiebelende veer op het mallotige hoedje, dat haar dia logen steeds met een gezellig rythme be geleidde. H. Zaal speelde de vooruitstre vende neef met alle vereiste sympathie. Een overtuigende Horstman van W. Zaal en de getrouwe huishoudster van mevrouw Th. Hansen verdienen eveneens nog te worden vermeld, waarnaast A. Noord- over, André Bakker, M. Geerts en H. Schram allen hun grotere of kleinere aan deel in het niet geringe lachsucces hebben bijgedragen. De grote bijval van het pu bliek moet voor allen de waardemeter zijn geweest voor de erkenning van hun intensieve inspanning. Jan van Dam

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8