„Beschamende toestand inzake de IJmond-situatie Agenda voor Velsen C OBEL IN-P UN TEN! Velsens Cultureel leven in de komende week BONNETERIE-WEEK Sloutenbeek 14. 17. 19.75 Betje en Aagje samen geëerd in het stadje, dat haar dierbaar was Kennemers I-dames kampioen in de IJmond Visserij -vana Beverwijk wilde woningbouw op Heemskerks gebied - Heemskerk wees annexatie" verontwaardigd af Waarheden Nu is het de tijd om een Pullover of Vest te kopen U kunt het direct dragen en IJ ontvangt de waardevolle Overwinningen van VSVI-dames Jlex Iheatec Heemskerk VRIJDAG 25 FEBRUARI 1955 11 SAMENWERKING VER TE ZOEKEN Burgcrmaaltijd Voordrachtavonden ten bate van BLO „De stoel van de koning" bij OBK BIJ 75 50 Steen aan de Peperstraat Herdenkingstentoonstelling in Beverzvijks oudheidkamer door burgemeester geopend Burgerlijke stand Beverwijk „Goed wonen" in „Assumburg" Sociëteit voor bejaarden HET IS NAUWELIJKS dertig jaar gelecl en, dat de toen malige burgemeester van Beverwijk bij zijn Velsense ambt genoot verscheen met het verzoek, de toen aan de kim oprijzende enorme problemen van de industrialisatie over te nemen en af te doen het zal niet veel meer dan dertig jaren vergen, eer in ditzelfde gemeenschappelijke woon- en werkgebied langs het Noordzeekanaal een agglomeratie is ontstaan, die de meest grootse probleemstelling op sociaal en maatschappelijk gebied zal moeten hebben overwonnen: de samenleving van vele tienduizenden, veelal zonder bin ding aan dit Kennemerland, zo gaaf mogelijk op te bouwen. Dertig jaren ter eenre, dertig ter andere zijde en daartussen in dit midden van een eeuw, die als de belangrijkste in de ontwikkeling van dit gebied kan gelden. Juist nu vallen er echter dingen voor, die de vrees voor het mislukken van deze gezamenlijke, harmonische opbouw gaande maken. Want "het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft van meet af aan met grote beslistheid als zijn overtuiging uit gesproken, dat het woord „annexatie" in de oplossing van de IJmond-vraagstukken geen weg kan wijzen sterker nog: met annexeren door welke van de drie IJmond-gemeen- ten dan ook kan geen enkel probleem zelfs maar in beginsel worden opgelost. ooooooooooeo 99' Bovendien is op dit ogenblik de IJmond- ontwikkeling het onderwerp van intensief beküken zowel op het ministerie als ter provinciale griffie, zodat het feit, dat dezer dagen het college van burgemeester en wethouders der gemeente Beverwijk een bezoek heeft afgelegd bij de burgemeester van Heemskerk om over annexatie van een deel dezer laatste gemeente te komen spre ken met het oog op woningbouwplannen, iet of wat onhoffelijk jegens hogere instan ties mag heten. Felle reacties De reacties, die op dit plotselinge plan zijn gekomen in de boezem van de Heems- kerkse samenleving waren fel maar dui delijk: men sprak over een „beschamend voorstel". De hele slepende ontwikkeling van de laatste jaren is hierdoor weer op gerakeld het feit, dat aanvankelijk ge poogd werd de drie gemeenten via het overleg tot een oplossing te brengen, waar bij Beverwijk een sterk-dominerende func tie in de IJmond tot zich wilde trekken, c.q. werd toegewezen het feit, dat na her haalde pogingen het middel der vrijwillige samenwerking door de landelijke overheid is losgelaten en daarna de rapporten, die over de IJmond verschenen. Beverwijk ontleende aan een dezer in terim-rapporten, dat algemeen niet meer dan als een suggestie werd beshcouwd een toekomstig zielental van ruim 200.000, hetgeen evenwel al spoedig daarop als te voorbarig werd uitgekreten door degenen, die zich de economische ontwikkeling van de IJmond en vooral die zijner industrieën voor ogen hielden. Industrieel rekensommetje Men ging uit van een simpel rekensom metje: elke arbeider in een industrie heeft 10 verzorgende" personén nodig in gezin en daarbuiten: de Hoogovens konden wel eens uitgroeien tot een personeelsbezetting van 20.000 arbeiders, „dus" Zal Beverwijk 200.000 zielen gaan tellen. Anderen echter namen geen 10 maar (5 en zelfs 4, volgens Amerikaanse maatstaven „verzorger?" ach ter iedere arbeider aan: resultaat 120.000 inwoners of 80.000 zo ge wilt. Daarbij is echter met grote stelligheid uitgegaan van'een gestadige groei van het Hoögoven- bedrijf via de liin. die zich de laatste jaren bij de K.N.H.S. heeft afgetekend: de groeiende positie van West-Duitsland als ijzer- en staalproducent werd niet inge rekend. Andere woongebieden Bovendien lagen er en liggen er woongebieden onder de rook der IJmui- dense Hoogovens, die in hun aanpassing aan de toekomst bepaaldelijk verder en vooruitstrevender waren dan Beverwijk. Nog niet Dit kan nauwelijks een verwijt in de richting van het Beverwijkse gemeentebe stuur zijn; het feit ligt er nu eenmaal, al wil men óók wel eens wijzen op de om standigheid, dat de stad Beverwijk haar outillage nog niet op het peil heeft gebracht van een naar nieuwe toekomsten wassende stedelijke gemeente: nog geen G.G.D. heeft, geen sanering van haar stadskern door voerde, geen voldoende outillage voor haar politie ontwierp, het kleuteronderwijs nog steeds niet aanpaste bij de zich manifeste rende situatie en op velerlei punten een verlate kopie leverde van hetgeen naburige gemeenten presteerden. Al wil men speciaal in dit laatste ver band óók wel eens wijzen op het feit, dat elk contact over een gezamenlijke oplos sing van het gashergingsprobleem tussen Velsen en Beverwijk afsprong on indertijd uitvoerig gepubliceerde moeilijkheden aan de Beverwijkse kant. Boven deze „kleinigheden" uit echter VRIJDAG 25 FEBRUARI IJ MUIDEN: Thalia. 20 uur: „Jungle duivels." Rex, 20 uur: De dans om de galg." Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Felison", 1921 uur, expositiezaal Hei destraat, expositie Kindertekeningen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, geopend van 9.3012 en 1410.30 uur. VELSEN: Badmintonclub „Velsen," gymnastiekzaal Velsens Gymnasium, demonstratie door zes Deense spelers. VELSEN-NOORD: „Alcura"-B.B.IJ., 20 uur, Verenigingsge bouw Dijkmanstraat, filmavond. SANTPOORT: „Alcura"-B.B.IJ., 20 uur, Herv. Jeugd huis, Santpoort, filmavond. ZATERDAG 26 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia. 19 en 21.15 uur: „Jungle duivels" Rex, 20 uur: „De dans om de galg." „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugd- gebouw, cabaret-feestavond. Pieter Vermeulenmuseum. als Vrijdag. „Felison", 1417 uur, als Vrijdag. Velaerbad, 20 uur: officiële opening. rijst de vraag, hoe de IJmond zo goed mo gelijk in zijn nieuwe begrenzingen moet worden geplaatst: sociaal, maatschappelijk en politiek. Zoals gezegd: de landelijke overheid heeft zich immer met grote be slistheid gedistancieerd van elk annexatie- voorstel door een der partners uit het drie tal meespelende gemeenten. Niettemin wordt ten Beverwijkse raadhuize de toe komstige Beverwijkse woongemeenschap wel eens spelenderwijs gezien met inbe grip van Velsen-Noord. Hetgeen, naar men mag aannemen, in Velsen meermalen de reactie heeft gewekt, dat Beverwijk daar mee direct zijn mooiste stedelijk gebied zou hebben ingepalmd. Naar het Noordoosten zal Beverwijk zijn toekomstige city moeten realiseren: de plannen zijn er althans op papier. Het nieuwe woongebied der Oostertuinen ech ter zou, naar Beverwijkse gemeentelijke begrippen, niet voldoende armslag hebben binnen de gemeentegrens, maar het zou daar over heen moeten langs de zogenaam de „Hofland", daarmee komend op Heems kerks territorium. Met dit plan is het Beverwijkse college in Heemskerk verschenen, daarmee een storm ontketenend, die aan duidelijkheid weinig te wensen overliet: de leden van het college zijn tenslotte beslist, doch be leefd uitgelaten, temeer omdat er bij werd verteld, dat overleg „toch geen nut" zou hebben en men dus binnenkort aan de Beverwijkse raad een voordracht in de zin van de daaraan verbonden annexatie zou indienen. Beschamend „Beschamend" noemde een onzer zegs lieden de situatie, zoals zij in de IJmond is ontstaan, daarbij nadrukkelijk herinne rend aan gesprekken tussen de drie ge meentebesturen, die op een bepaald on vriendelijke toon, veroorzaakt door de halsstarrigheid van ëëh hunner, werden gevoerd, omdat zij telkens weer uitliepen op annexatie en andere ambitieuze edoch onaannemeliike plannen, echter niet aan de kant van Heemskerk en Velsen. Immers: zij meenden de meerderheid te vertegen woordigen in de IJmond, hetgeen een be paald democratisch recht aan hun zijde opleverde. Te meer werd deze gang van zaken als „beschamend" om de overige termen, die gebruikt zijn te verzwijgen geken schetst. omdat juist op dit moment de ganse IJmond-geschiedenis ten deoartemente en bij de provincie naar een wellicht nieuwe ontwikkeling lijkt te gaan. Twee wel, drie met Summa summarum: er geschieden on aangename dingen met onpleziergie détails in de IJmond, waar twee gemeenten elkaar wel, maar drie elkaar niet kunnen vinden. De conclusie, die hierboven al min of meer werd samengevat in het woord „bescha mend" lijkt ons na al deze gebeurtenissen niet ver bezijden de waarheid. „Geen commentaar Toen wij gistermiddag de gelegenheid kregen burgemeester mr. H. J. J. Scholtens enige vragen over dit onderwtrp te stellen onder meer over de annexatiebesprekin gen op het Heemskerkse raadhuis had hij „geen commentaar" Hem was niets bekend van enige mededeling van hoger hand, dat annexeren in het IJmond-pro- bleem geen enkele oplossing zou opleveren. J. F. Wij hebben reeds eerder op deze plaats gewezen op de onverkwikkelijke situa tie, die er zo langzamerhand is ontstaan in de IJmond, de woongemeenschap, die haar groei ontleent aan de kolossale uitbreiding der industrieën langs het Noordzeekanaal. Dat daarbij enkele waarheden in het geding kwamen over een der IJ mond-partners, die van meet af aan de samenwerking op basis van vrijwilligheid in de weg stond, moge 8 betreurd worden, wij publiceerden ze 8 om der wille van de objectiviteit en om p onze groeiende ongerustheid uit te 3 drukken over de ontwikkeling der za- ken in een gezamenlijke gemeenschap, g 3 die blijvend en steeds verder uiteenvalt in twee kampen. Ook in deze beschou- wing, gebaseerd op zeer recente feiten, 1 worden enige minder vriendelijke 5 waarheden genoemd, die om dezelfde 8 redenen openbaar worden gemaakt. Wij hadden niets liever willen melden dan - een oplossing van het IJ mond-probleem op de zoveel sierlijker leest der vrij- j! 3 willigheid, opdat de uitkomst van dit 8 toch zo hoog nodige samenwerken tus- 5 sen Heemskerk, Beverwijk en Velsen g -■ zou kunnen leiden tot een sociaal-ver- 3 antwoorde en logisch geconstrueerde woon- en werkgemeenschap, waarin het 8 8 gezamenlijke belang uitrijst boven het 8 8 incidenteel-particuliere. X X XOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOOOOCXDOOOOOOOCXXX» Oproep aan verenigingen Zoals al eerder is gemeld zal op 5 Mei een burgermaaltijd te Beverwijk worden gehouden. Het Comité Viering Bevrij dingsdag is voornemens zoveel mogelijk plaatselijke verenigingen uit te nodigen aan deze maaltijd aan te zitten, opdat zo doende een zo breed mogelijke afspiege ling van de gehele bevolking aanwezig zal zijn. De grote moeilijkheid voor het Comité is, dat geen enkele instantie over een volledige lijst van Beverwijkse ver enigingen beschikt. De secretaris van het Comité, de heer P. v.d. Esch, Akerendam- laan 18, verzoekt de secretarissen van alle te Beverwijk en Wijk aan Zee gevestigde verenigingen hem per briefkaart op te ge ven a. de naam van de vereniging; b. naam en adres van de secretaris. Opgaven wor den gaarne voor 5 Maart ingewacht. Ten bate van de school voor bijzonder la ger onderwijs „De Emmaschool" te Bever wijk worden op 3 en 4 Maart litteraire voor drachtavonden gehouden in huize „Terp sichore". Jacques Rinkel zal op deze avon den voordragen: „Het aardige meisje" van Arthur van Schendel; „De oude klokkelui- der" van Wladimir Koroljenko (vertaling van Aleida G. Schot); „Het hart als ver klikker" van Allan Poe' (vertaling van Si mon Vestdijk); „De legende van de derde duif" van Stefan Zweig (vertaling van Paul Huf) en „De pest in Bergamo" van Jans Peter Jacobsen (vertaling van H. J. Smedes). In het comité van aanbeveling hebben zitting mr. H. J. J. Scholtens, bur gemeester; VV. Niesten, wethouder; E Ger- ritse, wethouder; ds. F. C. Willekes, Ned. Herv. predikant; dr. M. van Veldhoven, schoolarts, en deken B. G. Hosman. Voor haar eerstvolgende uitvoering, die zal plaats hebben in de maand Mei heeft de Beverwijkse toneelvereniging „Oefening baart kunst" in studie genomen het toneel spel van Hans Nesna „De stoel van de ko ning". De regie is in handen van mevrouw Ruth Snel. Kienavond voor „Ons Huis" Ten bate van het bouwfonds „Ons Huis" wordt vanavond (Vrijdag) in ,,'t Centrum" te Beverwijk een kienavond gehouden. Ge noemd fonds stelt zich ten doel om gelden in te zamelen ten einde te komen tot de bouw van een eigen gebouw voor de mo derne arbeidersbeweging. ADVERTENTIE Meer dan ooit enig artikel voor dien, hebben gebreide artikelen een grote plaats in de vrouwe lijke garderobe veroverd! De prettige dracht en hun onmis baarheid in ons klimaat, hebben modeontwerpers in binnen- en buitenland ertoe gebracht, hier voor een geheel speciale mode te creëren. In onze speciale PROPAGANDAWIEK brengen wij U thans de allerlaat ste modellen voor dit voorjaar in de nieuwste weefsels en mo derne kleuren, waarbij ook de grotere maten niet vergeten zijn. Onze speciale étalage geeft U een beeld van onze enorme collectie van meer dan 15 00 stuks. JERSEY PULLOVER zuiver wol met witte biesgarnering 6 modekleuren LANG BEEBOP VEST JAQUARD PULLOVER met lage hals en knoopgarnering div. combinaties in grove steek en H-lijn, als reclame fantasie- moderne JERSEY PULLOVER met geheel nieuwe garnering van soutache en kraal- 4 q jc tjes. Diverse tinten A «7. WEVENIT-VEST met royale Ottoman- garnering op voor- A 50 pand DAMESVEST speciaal voor grote maten, in 6 kleuren OC 50 Ottomangarnering dlO BEVERWIJK, dat in het leven van de beide schrijfsters Betje Wolff en Aagje Deken zulk een dierbare plaats ging innemen, sinds zij daar zes zomers achtereen in huize „Lommerlust" doorbrachten, zal deze twee merkwaardige vrouwen niet vergeten: burgemeester mr. H. J. J. Scholtens kon gistermiddag voor de opening van de ten toonstelling te harer herinnering het ontwerp van een steen tonen, die mettertijd wordt ingemetseld in het rusthuis, dat nu op de plaats van „Lommerlust" is ver rezen aan de Peperstraat. Het Historisch Genootschap Midden- Kennemerland heeft samen met de Kenne- mer oudheidkamer in het kleine zaaltje aan de Raadhuisstraat rond de reizende verzameling reliquieën, die er uit Betje en Aagje's tijd overbleven, een tentoon stelling opgebouwd, ter herdenking van de 150e sterfdag der litteraire vriendinnen. Als voorzitter van de oudheidkamer heeft de heer K. Moens gistermiddag zijn dank baarheid onder woorden gebracht jegens het Beverwijkse college van B. en W. voor alle medewerking aan deze herdenking. Hij verwijlde een moment bij de plaats, die de vriendinnen uit de voor-Franse tijd in de nationale litteratuur innamen en nog innemen, al zag ook hij de vergan kelijkheid van deze roem. „Het blijft ech ter goed, de waarde van haar werk met een expositie als deze nader tot het heden daagse publiek te brengen", zei de heer Moens tenslotte promoveerde mej. dr. Gijzen onlangs op het proefschrift „Dap per vrouwenleven", dat rond deze beide markante schrijfsters is opgebouwd. Woensdagavond om half negen was het kampioensroes? Hoe dan ook, in een wed- moment aangebroken, waarop voorzitter v. d. Bogaerde van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond de aanvoer ster van het Kennemers I-damesteam, mevrouw Bosman-Albers, kon complimen teren met het behalen van het kampioen schap in de eerste klasse dames. Met en kele toepasselijke woorden bood hij haar de kampioensvaan aan, terwijl elk lid van het team een bouquet geurende seringen in ontvangst mocht nemen, waarna vele felicitaties volgden. Een mooi succes voor trainer en coach Bosman! De avond begon met een verrassende overwinning van VSV I op DGS. Ondanks verbeten strijd konden de DGS-dames de weegschaal niet te haren gunste doen om slaan, waarmee haar hele kleine kans te gelijkertijd teniet was gedaan (17-15; 14-16; 17-15; 15-11). VGV-Kennemers 1 0—3 Door het winnen van deze ontmoeting mochten de Kennemers-dames zich defi nitief kampioen noemen. VGV begon zeer zwak, doch kon zich in de volgende sets nog zodanig herstellen, dat een dragelijke score werd bereikt (0-15; 10-15; 11-15). Waterloo 1—VCK 2 2—2 Het spel van de Waterloo-dames vorm de een schrille tegenstelling met dat van twee weken geleden. Dat de VCK-sters niet tot een overwinning kwamen, is mis schien te wijten aan het feit, dat zij in de misère deelden (5-15; 15-8 ;15-9; 6-15). Kennemers 1VSV 1 13 Was het de geur van de seringen die de Kennemers van streek had gebracht, of de strijd, waarin het tempo werd opgeofferd aan de techniek, kreeg VSV 1 in ruime mate gelegenheid om steeds terug te ko men. De roodzwarten konden zich maar niet aan de depressie onttrekken en moesten met een eerste nederlaag in dit seizoen genoegen nemen (15-6; 13-15; 12-15; 12-5;. Tweede klasse In de tweede klasse dames blijft het Sporthondteam nog steeds leiden, hoewel het er in de eerste set tegen Kennemers 3 slecht uitzag Er volgde echter herstel met winst 13. Score: 154: 615; 615, 1315. PSV liet ook een setwinst glippen, maar handhaafde eveneens haar positie te gen VSV 3. Uitslag: 1—3 (10—15; 14—16; 15—11; 5—15). De EVIJ-sters moesten wederom een ne derlaag slikken. Ditmaal tegen VSV 2 met 0—3 (2—15; 7—15; 3—15). De TVIJ-dames konden het tegen Wa terloo 2 niet bolwerken: 03 (1315; 8—15; 15—17). Zaterdagmiddag worden in de Tweede Klasse heren-competitie de volgende wedstrijden gespeeld: Sportbond 2-VCKIJ, wat nog wel enige strijd zal opleveren; SVTJ 2-VCK 3 met gemakkelijke winst voor de laatste en TVIJ-VCK 5, dat de VCK-ers ook niet veel zorg zal baren. Binnenkort staat weer een ontmoeting op het programma tussen de afdelings teams van Den Helder, Zaandam en IJmond, die in Velsen wordt genouden, terwijl ook een stedenontmoeting is opge nomen tussen de scheidsrechters(sters) van Haarlem en IJmond, Burgemeester Scholtens zag de bloem lezing uit de herinneringen aan de dames Wolff en Deken als een waardevolle mani festatie voor Beverwijk, vooral omdat het hier uitgestalde voor een groot deel be trekking heeft op de „Lommerlust"-tijd der vriendinnen, aangevuld met contempo raine herinneringen en belangwekkende illustraties. Helaas is van de herinneringen in de stad zelf niets meer over dan het bouw valletje van het prieel, dat Betje en Aagje zo vaak tot rustplaats heeft gediend de Peperstraat zelve is er evenmin op voor uitgegaan sinds „Lommerlust" er uit ver dween. De steen, die Beverwijk hier ter her innering zal laten aanbrengen vermeldt in lopend schrift de volgende woorden: „Hier stond Lommerlust waar Betje Wolff en Aagje Deken van 17821788 woonden en werkten" Mr. Scholtens herinnerde voorts aan andere letterkundigen, die in deze ge meente kortere of langere tijd woonden: Hendrik van Mander, v. d. Vondel, Hooft en anderen. De expositie tekent in manuscripten en kleine huiselijke voorwerpen een stukje van het leven der twee schrijfsters: de inktpot, die zij tweeën gebruikten is er te vinden zowel als fragmenten van haar briefwisseling en kleine knutselwerkjes uit de jeugd van de vriendinnen liggen naast ontroerende brieven uit de directe omgeving van het tweetal de bodem van een koffiekan met inscriptie herinnert aan het gebruik baar zilver te schenken bij een bruiloft en zo is er meer, dat de gedachten bepaalt bij het verstilde leven uit het eind van de achttiende eeuw toen een revolutie zich aankondigde, maar het stadje Beverwijk nog een vriendelijk, on beroerd plaatsje was in een der mooiste stukjes Kennemerland. F. „Pat-Mat" 3 versloeg „Lasker" Het derde tiental van de Kennemer schaakclub „Pat-Mat" heeft zijn laatste thuiswedstrijd, die werd gespeeld tegen „Lasker" met 73 gewonnen. De gedétai, leerde uitslagen zijn: S. S. Oppenheimer (P.)—A. Spijker (L.) 0—1; E. Rijken C. v. d. Kommer 1—0; P. A. Janssen--C. Schenk 01; J. OortK. Sto'n remise: L. MostertmanVV. L. v. Voort 1 0: K. Co- niesL. v. d. Kommer 1—0: J. Sonneveld J. v. d. Kommer remise; B. de HeerB, Postma 10; A. de VriesJ. Schipper 1— 0, P. SiebersN. Kroon 10. De in de onderlinge competitie gespeelde partijen haden het volgende resultaat: Afd. I: M. P. SuikerJ. Jansen 10; A. P. de BruinP. Hart afg.; J. JansenM. P. Suiker remise; P. Zwart—Th. Spijker 10. Afd. II: A. SlingsJ. A. Rodenberg 0—1: B. YVulmsir. E. F. Peltzer 0—1. Afd. Ill: J. v. DijkA. J. Boomhouwer 01. Afd. IV: C. D. AuffortitP. Wagenaar 01; B. SauerP. Tijssen remise. Afd. V: W J. Bakker—G. v. d. Berg 1—0: W. Buist E. Heere 1—0; E. Toffoli—J. M. Hart 1—0: J LambrechtsJ. Sauer afg.; W. Heere— VV. v. d. Lely 10 J. M. StrengholtA. W. Gerrits 0—1. GEBOORTEN: Gerardus, C., z. van G. C. Snijders en H. C. Tjassens Keiser; Theodo- rus, z. van H. Offenberg er ar Wanrooij; Jeanne E E., d. van J. C. Dauphin en C. E. Bakker; Aaltje J.. d. van E. M. Drent en A. van der Waide; Johan B. C.t z. van C. T. Veen en E. M. P. Westerburger; Margaretha, d. van H. Wijbenga en A. de Vries; Judi N., d. van F Emmer en M. A. H. Kronemeijer; Arnold C., z. van H. J. van Dooren en V. C. Vendel; Pieter. z. van W. Heinen en J. C. S. Hamel; Wilhelmina M„ d. van W. J. van Lier en T. M. Steenvoorden; Klaas P., z. van G. de Vries ën N Steijn; Theodorus F. H. V. z. van H. Niesten en A. J. G. Rijke. ONDERTROUWD: T. J. J. Mulders en P. H. Pieper; J. Wiebes en M. Snijders. GETROUWD: J. P. Theissling en M. C. M. Slotemaker; E. L. Bart en C. T. Boots; W. Brethouwer en C. Bras; H. van der Wel en A. Ultee; A. J' k en J. N. Westra. OVERLEDEN: J. J. Spanjaard, 51 j.; K. Post Uitermeer, 3 j.; J. M. F. Welle, 75 j.; N. Passchier, 6f j„ geh. m. E. de Vries. ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" VRIJDAG tot en met MAANDAG Vaughan Monroe in DE DANS OM DE GALG Al de pracht van de Far West gebun deld in een aantrekkelijke film in natuurlijke kleuren r>QCXXjaQQOCXXXJQOQQOOQOOCiQ<X*XKAX*XWX^XKJOüÉ In de Heemskerkse jeugdherberg „As sumburg" wordt Zaterdag en Zondag een weekeind gehouden in samenwerking met de stichting „Goed wonen". De architect Coen de Vries spreekt over „Leefwijze, meubelen en ruimte kunst" en zal ter illustrering hiervan licht beelden vertonen. In spelvorm zullen de deelnemers meehelpen verschillende pro blemen op te lossen. Tijdens een in het KAS-gebouw gehou den vergadering voor bejaarden heeft de voorzitter van de RK Raad van Overleg, de heer J. Kerklaan, medegedeeld dat reeds verscheidene malen is geprobeerd om ook eens iets voor de ouden van da gen in Beverwijk te doen en men heeft nu besloten om een vereniging op te rich ten die de belangen kan behartigen. Er zal tevens een sociëteit komen die in het KSA-gebouw zal worden gehouden. In het voorlopige bestuur hebben zitting de heren G. de Ruyter, A. Vonk, P. van Straten en J. Zwetsloo. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Petrus, z. van L. J. Sinnige en J. A. Schuyt; Anna C. M., d. van N. C. Blee- ker en K. E. Spigt; Josephina C. M., d. van A. M v. d. Louw en J. M. van der Meer; Wil helmus J., z. van W. J. Knaap en H. A. van Wees. GEHUWD: J. Th. J. Tromp en C .C. Schoo- nenberg. OVERLEDEN: A. van Duivenvoorde, echt genote van Zonneveld, 75 j. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda vöor de week van Zaterdag 26 Februari tot en met Zaterdag 5 Maart. ZATERDAG 26 FEBRUARI IJMUIDEN „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugd- gebouw. cabaret-feestavond. Pieter Vermeulenniuseiim, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei destraat, expositie van kindertekenin gen ingeleverd door de leerlingen van 5e en 6e klassen van alle lagere scholen in Velsen. Ve!s«*rbad. 20 uur. officiële opening. ZONDAG 27 FEBRUARI IJMUIDEN ..Felison", 1417 uur. als Zaterdag. MAANDAG 28 FEBRUARI IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. DINSDAG 1 MAART IJMUIDEN VARA, 20 uur, Rex, Wim Sonneveld. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. WOENSDAG 2, DONDERDAG 3 en ZA TERDAG 5 MAART IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VRIJDAG 4 MAART IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, als Maandag. C.N.V. (Christelijke Besturenbond IJmui- den), 20 uur, Patronaatsgebouw, film avond „Nachtwake". BIOSCOPEN Thalia. Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zon dag 19 en 21.15 uur, Maandag 20 uur. „Jungle duivels" Zondag 15 uur „De geveltoerist" Dinsdag en Woensdag 20 uur, „De prins-piraat" Donderdag 20 uur „Sensualita". Rex, Vrijdag tot en met Maandag, 20 uur, „De dans om de galg". Bridgeclub „l)e Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heems kei kse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uitslag ein digde: Groep A: 1. dames SpijkerFlentge 22 pnt.; 2. de heer en mevrouw v. d. Lee 20 \'2 pnt.; 3. en 4. heren SpijkerFlentge en Koopman—De Jong l8'/2 pnt.; 5. heren KoopmanDe Vries 17 pnt. Groep B: 1. heren J. en D. Beentjes 23 V2 pnt.; 2. heren Wentink—Zonneveld 20 pnt.; 3. de heer en mevrouw Henneman 18 V2 pnt.; 4. de heer en mevrouw Koopman 17y2 pnt.; 5. en 6. heren Muyen Sr. en v. d. Wel Sr. en dames TabakMuyen 16 pnt Q Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,70 2,15; gr. tong 2,16—2,00; grm; tong 2,54—2,38; kim tong 2,80—2,60; kl. tong I 2,84—2,62; kl. tong II 2,90—2,60; tarbot I 2.20—1,65, per kg. Gr. schol 27—24; grm. schol 32—29; kim. schol 49-39; kl. schol I 48—37: kl. schol II 4831; schar 4827; bot 2213; v. haring 27—21: makreel 44- 37; gr. schelvis 37—26; grm. schelvis 38—28; kim. schelvis 37—28; kl. schelvis I 3827; kl. schelvis II 33—21; wijting 30—16,50; gr. gul 33—20; midd. gul 25—19; kl. gul 20—15; kl. haai 16; ham 124—98; kl. wolf 40; poontjes 25—20; kl. kool- vis zw. 16—12; kl. koolvis wit 26—20. per 50 kg. Gr. kabeljauw 10860: gr. koolvis zw. 42—32; gr. koolvis wit 61—51 gr. leng 6858; gr. wolf 65. per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 75 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot. 235 kisten schol, 26 kisten schar, 50 kisten bot, 120 kisten haring. 20 kisten makreel, 950 kisten schel vis. 416 kisten wijting. 440 kisten kabeljauw en gul. 30 kisten leng. 1 kist haai, 4 kisten ham, 6 kisten wolf, 6 kisten poon, 732 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 3150 kisten.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13