Internationaal congres N.B.O.Z. in „Velserend" geopend I RASCH f 250.- Foto Lux NEDERLAND NEDERLAND Vanaf heden NIEUWE FORDS 1955 Showroom Houtplein Juwelen Magazijnbediende Torenwachter" van IJmuidens station viert zilveren jubileum DEKKLEDEN Verf, Behang, Pasta-Wit voor plafonds De Regula Cita I Bij de opening van het Veïserbad Vanmorgen in de Vishal en op zee Luidsprekers REM REMOVA Automatic ,t Silver Stoepke Woningruil Den Haag een flinke verkoopster jonge administratieve kracht 8 „Sport is geen opvoeding" De heer J. Hiernstra kwart eeuw bij het spoor Scheepvaart enz. een hoofdcorrespondente tevens chef van de correspondentie-afdeling loMD IETS? Plaats een LUIDSPREKER Schoenen vergroten K. van Veelen IJMUIDEN Houdt moed! De Lente komt ACCURAAT ALS DE ZON ZELF zijn onze bekende merkhorloges. voor f 99,50 VAN DUREN's Corsettenmagazijnen WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden GARAGEBEDRIJF TE HAARLEM ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 ALS AANLOOP TOT DE OFFICIëLE OPENING van het „Veïserbad" vanavond is gisteren in Velserend te Sant poort een internationaal congres begonnen, dat uitgaat'van de Nederlandse Bond van Overdekte Zweminrichtingen. De belangstelling voor dit tweedaagse congres, dat 's middags om half drie werd geopend door de Velsense wethouder van Onderwijs, Sport en Volksgezondheid, de heer H. de Boer, was groot. Uit alle hoeken van het land waren directeuren van zwembaden, inspecteurs van het onderwijs en onder wijskrachten naar de omgeving van de ruïne van Brederode gereisd. De heer de Boer vond het een zeer dankbare taak, dat het bestuur van de Bond hem waardig had gekeurd hier het openingswoord te spreken, liet Veïserbad blijkt thans de eerste Nederlandse overdekte zweminrichting te zijn, die in handen van de gemeente is. Het zwemmen valt niet alleen onder de sport, aldus de heer de Boer, ook volksgezondheid richt zich meer en meer op dit terrein en ziet er een preven tieve taak. Het is de overheid bekend, dat met zorg naar de gemeentelijke baden wordt gekeken. De loonpolitiek, ar beidstijden en meer van dien aard komen daarbij om de hoek. In hoofdzaak ligt hier een taak voor het particulier initiatief en daarom moet men het in Velsen meer zien als een (mislukte) poging om te komen tot een wenselijke be stuursvorm. Het verheugde de heer J. A. C. Bieren broodspot, voorzitter van de Bond, ten zeerste, dat voor de eerste maal contact tussen de overheid en de bond op een congres bestond. Hij hoopte dat dit het begin zou zijn van een nauwer contact tussen het overkoepelend orgaan van de overdekte zweminrichtingen in ons land en de overheid. Het is voor de particuliere overdekte zweminrichtingen na de oorlog heel moeilijk geworden zichzelf te bedrui pen, aldus de heer Bierenbroodspot, de be langstelling van de Nederlandse overheid is evenwel groter geworden en in vele plaatsen wordt niet tevergeefs aangeklopt om medewerking. Betekenis van zwemmen De betekenis van het zwemmen in het kader van de lichamelijke opvoeding was het onderwerp van de eerste lezing op deze bijeenkomst. Spreker was de heer A. Levisson, leraar M.O. Gymnastiek en Ad viseur voor de BLO-scholen te Amster dam. Hij ging in de eerste plaats de groei van het individu in de gemeenschap na en belandde via het jagerschap van de man, dat meer en meer is vervallen, bij de be dreiging, die ontstaat door de eenzijdig heid van lichamelijk werkzaam zijn. Voor al de harding is uitgevallen door de be scherming, die de mens zich tegen kwade invloeden heeft verschaft. „In de ontwik keling van de primitieve mens tot ge cultiveerd maatschappelijk wezen," aldus stelde de heer Levisson het, „vermindert de lichamelijke weerstand naar mate hij door technische vaardigheid zich beter weet te beschutten tegen de kwade krach ten in de natuur". Tegen deze afnemende weerstand compenseert de mens zijn tech niek met een weerstandsverhoging langs de natuurlijke weg: hij schept de lichame lijke oefeningen, nu de lichamelijke op voeding. Deze schepping is dus een cul tuurdaad. Verschillen Het verschil tussen sport en lichame lijke opvoeding een punt, dat de laatste tijd nog al eens in discussie is kwam vervolgens ter sprake. De sport zoekt pres tatie om wille van zich zelf en de lichame lijke opvoeding zoekt de vorming van de mens, meende de heer Levisson. Radiosportverslaggever en sportleraar Dick van Rijn ging er fel tegen in: „Is sport dan geen opvoeding". „Nee", ant woordde de heer Levisson, „sport is geen opvoeding, want opvoeding is een opzette lijk gebeuren. Opvoeding wordt bü de sport niet door de leider beoogd". De heer Levisson meende verder dat de mens vrij willig aan sport doet. „Dan geeft u de wedstrijdsport een trap", meende Van Rijn. „Nee, zo is het ook weer niet", merkte de heer Levisson op, „want ik ontken niet, dat de sport een opvoedende waarde heeft". Ook de heer Bolland uit Velsen mengde zich in de discussie en stelde zich aan de kant van de heer Levisson. „Er bestaat niet alleen een tegenstelling tussen sport en lichamelijke opvoeding", ging de heer Bolland verder, „het kost me grote moeite de leerlingen er van te doordringen, dat de school de plaats is om een volwaardig mens te leren vormen en dat het er niet alleen om prestaties gaat". Volgens de heer Bolland bestaat er tussen de wed strijdsport en de sport als lichamelijke opvoeding een verschil van dag en nacht. Grote waarde Verdergaand met zijn lezing, zei de heer Levisson, dat voor de activiteiten van de lichamelijke opvoeding als middelen ter beschikking zijn het menselijk bewegen. Aan al dit mogelijke bewegen liggen grondpatronen ten grondslag. Het zwem men in zijn natuurlijke vorm (onschoolse. oorzaakt worden, doordat de mens in het bad bijna zo mag rondlopen, als hij is ge schapen: hij voelt zich vrij. Zwemmen heeft, vooral voor het water rijke Holland, een zeer grote, op zichzelf staande waarde: de nuttigheid van in staat te zijn tot het onmiddellijk levensbehoud bij het te water «raken. Sc hooi zwem-problemen In een belangwekkende lezing heeft de heer H. Hogenhout, Inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding te Arnhem ver volgens de problemen rond het gemeente lijk schoolzwemmen behandeld. Hij over woog, waarin over het algemeen betref fende het schoolzwemmen nog wordt te kort geschoten en op welke wijze mis schien op kortere of langere termijn ver betering zou zijn aan te brengen. Het te kort aan gymnastieklokalen in Nederland is inmiddels al gesignaleerd: er is een con creet gegeven, waarmee rekening wordt gehouden. Ten opzichte van de zwem- gelegenheden, waar het hele jaar door gezwommen kan worden, bemerkt men van de aanwijzingen van die behoefte nog veel te weinig. De zwemsport kan daar zelf debet aan zijn, maar voor het school zwemmen als onderdeel van de lichame lijke schoolopvoeding ligt het anders: daar hebben de opvoeders de noodzakelijkheid van het zwemmen voor de schooljeugd aangetoond en de overheid heeft dit prin cipe aanvaard. „Wat staat ons nu nog in de weg ook te zorgen, dat er voor vol doende zwemgelegenheden voor ae scnu- len wordt gezorgd", stelde de heer Hogen hout. In de eerste plaats is nog niet uitge maakt, hoever men met het schoolzwem men mag gaan. Tot op heden is alles over gelaten aan de plaatselijke opvattingen en aangepast aan de mogelijkheden ter plaat se. In theorie is men het wel overal met elkaar eens, maar in de praktijk worden de grootst mogelijke verschillen aange troffen. Dit geldt voor de leeftijden, waar op met schoolzwemmen wordt begonnen en voor de gelegenheden, waarvan gebruik wordt gemaakt. De heer Hogenhout achtte het de hoogste tijd, dat men in gezamenlijk overleg tot de opstelling van bepaalde richtlijnen komt, die duidelijk aangeven, wat op het gebied van het schoolzwemmen te doen staat. Over de gehele linie zullen aan de hand van richtlijnen binnen korte tijd belangrijke verbeteringen zijn te ver krijgen. Zouden er algemene richtlijnen voor het schoolzwemmen bestaan, dan zou het ook doeltreffender zijn om vast. te stel len, hoeveel zwemgelegenheid er nodig zal zijn om alle scholen voldoende in de ge legenheid te stellen, om het zwemmen die plaats in het schoolrooster te geven, die het nodig zou moeten hebben. Tot besluit van zijn lezing merkte de heer Hogenhout op, dat wanneer het schoolzwemmen licha melijke opvoeding wil zijn, evengoed als schoolgymnastiek, spel en schoolathletiek dit is, dan zal men aan de schoolzwemles- *ever dezelfde eisen moeten stellen, als worden eesteld voor de andere vormen van lichamelijke opvoeding. 99 Maandag is er groot feest aan de Wasse- naerstraat 60 in IJmuiden, ter ere van het hoofd van het gezin de heer J. Hiemstra, die dan zijn zilveren jubileum by de Ne derlandse Spoorwegen viert. Zijn plaats op post T in IJmuiden, het seinhuis op het emplacement IJmuiden, tussen het stal'on en de Julianabrug wordt die dag door een ander ingenomen en de jubilaris, die als seinhuiswachter-treindienstleider voortdu rend waakzaam moet zijn bij het „in- en uitlaten" van treinen, het wisseltrekken voor rangeren en dergelijke, behoeft dan slechts zijn aandacht te concentreren op de vele bezoekers, die hem ongetwijfeld de hand zullen komen drukken. Het zal deze gezellige, openhartige Fries en zijn vrouw beiden geziene werkers in „Fryske Trou" en in „De Stem" die de deur wijd open zetten zelfs voor vreemden, zeker niet aan belangstelling ontbreken. Ook niet van de zijde van de N.S. Want in de morgenuren komt een vertegenwoor diger van de directie hen complimenteren en chef J. de Hoo verschijnt in de loop van de dag op het appèl. En dan de vele colle ga's niet te vergeten, waar de heer Hiem stra in de loop der jaren mee heeft samen gewerkt. Het is nu eenmaal zo, dat een beambte bij de N.S. nooit kan spreken van een „blijvende plaats". Zo begon de heer Hiemstra, die in Oenkerk werd geboren, in 1929 zijn loopbaan als arbeider aan het En op zee station D. P. in Rotterdam. Op verzoek kwam hij daarna in 1931 in Leeuwarden terecht. In hetzelfde jaar werd hij overge plaatst als wegwerker in Gieten en ging hij dus over, wegens bezuiniging in het bedrijf, naar Weg en Werken. Maar al spoedig werd hij aflosser brugwachter in MusselkanaaL Toen verhuisde het gezin nog naar Scha- gen, voor de familie in Februari 1942 naar IJmuiden verkaste, waar in 1943 de be noeming tot eerste arbeider in Velsen- IJmuiden-Oost afkwam. Na een periode blokwachter te zijn ge weest werd de heer Hiemstra in 1950 ran geerder in IJmuiden en nu staat hij sinds 1954 op zijn hoge post in de „toren" in IJmuiden, waar zelfs in de dringendste gevallen zijn vrouw hem niet mag opzoe ken en hij, bij wijze van spreken, geen krant mag lezen, laat staan wat anders. Want één verkeerde trek aan de handle kan oorzaak van het grootste ongeval wor den. Het personeel in IJmuiden mag de jubilaris graag. Een man, die niet op de voorgrond wil staan, maar helpt als er te helpen valt. Als tastbaar bewijs daarvan getuigt het horloge met inscriptie, dat de directie in Utrecht hem vereerde voor zijn hulp enige jaren geleden bij een ongeval betoond, waardoor de persoon in kwestie in leven bleef. Wij wensen de heer Hiemstra nog vele jaren bij de N.S. toe, zodat voor IJmuiden het sein altijd op „veilig" blijft staan. Aagtekerk. 25 te Casablanca. Alphacca, 24 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aitair. 24 v. Karachi n. Aden. Amstelpark, 23 v. Montevideo n. Rio de Janeiro Axeidijk, 24 te Philadelphia. De trawler „Bloemendaal" deed gisteren I Aimkerk. pass. 25 Vlissingen n .Antwerpen een trekje van 90 kabeljauwtjes; de Her- a te man" een trek van 40 manden hoops en de j Almdjjkf 24 te AntWerpen. „Thorina" een trek van 10 manden ma kreel. 15 haring en 15 koolvis. Schepen als onbedachte vorm) is tot die functionele de KW. 10, KW. 85, IJM. 7 en KW. 27 de- bewegingen te rekenen. j den trekjes van 10 tot 30 kg tongen en Onlangs heeft een medicus te Amster- 1 daarbij 1 of 2 mandjes vis. De KW. 166 dam opgemerkt, dat zwemmen een grote haalde van drie trekken 130 kg tongen en krachtsinspanning vergt. De heer Levis- 5 manden vis scheep. son bestrijdt deze uitspraak. Hij acht het ^isffrfn niet overdreven dat wedstrijdzwemmen Door onverwachte technische moeilijk een groot calorieënverbruik geeft, maar de heden hebben wij helaas gisteren deze geweldige arbeid, die de medicus bedoelt, rubriek moeten laten vervallen, schuilt in een overmatig en intensief Binnengekomen zwemmen. Zwemmen is niet de wijze van IJM. 210. Wiron I, 283 Martenshoek, 204 voortbewegen, die de mens is gegeven. Verwachting, 45 Hoop, 53. Heemstede, 272. meende de medicus. De heer Levisson 78, 5, 7; KW. 38 Bertha, 57. Dina Marie, voert daar tegen aan, dat de leraar (op- 48 Cornelis Marinus, 107 Jacoba, 84 Jan, voeder) kan afpassen hoe lang hij de 64 Elizabeth, 166 De Gebroeders, 125 Pe- schoolkinderen kan laten zwemmen. tronella, 75 Doggersbank; Sch. 107 Sche- De medicus achtte ook de warmteafgifte veningen; WR: 33; AM: 18, 17; UK. 91; O. in het water erg groot. Volgens de heer J 132. Levisson huiveren magere kinderen altijd Vertrokken in het bad en hebben de andere „huive- IJM. 25. Flaminga, 35 Postboy, 34 Allan- raars" 's morgens niet voldoende gegeten. Water, 183 Vikingbank, 209 Wiron 4; KW: In de zes tot zeven jaar, dat hij in Am- 15 Rijnmond 4. sterdam werkt, heeft de heer Levisson Besommingen van hedenmorgen nog nimmer schadelijke invloeden van het Loggers. IJM. 210 f 3750; IJM. 283 f 9190; schoolzwemmen geconstateerd. Wel acht IJM. 204 f 2380; IJM. 53 f 1490; Sch. 107 hij het snel verlaten van de zweminrich ting gevaarlijk. Het zou beter zijn, de kin deren enige tijd te laten verblijven in een temperatuursluis, de hal bijvoorbeeld. Ten aanzien van de inefficiënte wijze van voortbewegen in het water, merkte spreker op, dat er een opwaartse druk be staat en dat met dezelfde spieren, waar mee men loopt, in het water minder ge wicht is te verplaatsen. Het compenseert f 5500; KW. 38 f 86; KW. 57 f 6090; KW. 48 f 9500; KW 107 f 2000; KW. 89 f 2640; KW. 64 f 3100; KW. 166 f 2460; KW. 75 f 400. Kotters. IJM. 78 f 1360; IJM. 45 f 2390; AM. 18 f 2400; AM. 17 f 2700; HD 125 f 1380; WR 33 f 2500. Zwaar gewonde Belg De Belgische kotter O. 132 uit Oostende liep vannacht om vier uur met een zwaar dus de rest. Volgens de heer Levisson heeft gewonde opvarende de IJmuidense Vissers- het water ook een rustig-makende invloed. haven binnen. De negenentwintigjarige A. Het lawaai in het bad komt alleen van I P. uit Oostende was tijdens hevige zeegang buiten het water. Spreker gelooft niet in gevallen en had een gebroken schouder op een opwekkende invloed van het water i gelopen. De man is vannacht overgebracht en meent dat de drukte en het lawaai ver- I naar het Antonius ziekenhuis. Aiphard, 27 Rotterdam verwacht. Amsteldiep, 24 640 m. W.ZW. Azoren. Amsteldijk, 24 740 m. O.Z. Bermuda. Andijk, 24 te Tampico. Aalsdijk, 25 te Corpus Christi. Abbekerk 25 v .Singapore n. Port Swettenham Akkrumdijk, 25 te Londen. Alamak, 25 v. Vizagapatam n Cochin. Alderamin. 25 v. Chalna n. Calcutta. Apenan, 25 v. Makassar n. Semarang Arendskerk, 25 te Kobe. Ampenan, 25 v. Makassar n. Semarang. Bennekom, 25 te Bremen. Britsum, 24 v. La Guaira n. Curagao. Bantam, 22 te Vancouver Bintang. 25 v. Port Said n. Genua. Boissevain. 22 te Nagoya. Bali, pass. 25 Socotra n. Singapore. Banka, 26 te Calcutta Bawean, 26 te Manilla. Bloemfontein, 25 390 m. O-NO. St. Helena. Bonaire, 25 300 m. O.NO. Fayal. Clavella. pass. 24 Malta n. Le Havre. Cradle of Liberty, 24 v. Port Said n. Philadel phia. Caitex Delft, 25 te Rotterdam. Caltex Leiden, 26 te Rotterdam verw. Celebes, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Tj. Priok Cronenburg, pass. 25 Ouessant n. Onton. Daphnis, 25 te La Guaira. Delfland. 24 v Las Palmas n. Recife. Duivendijk. 25 te Cristobal. Esso Den pass 25 Ouessant n. Sidon. Friesland (SSM), 25 te IJmuiden. Gadila 25 te Curasao. Groote Beer, pass. 24 Scilly s n. Halifax. Haarlem, pass. 24 dwars Kp. Finisterre n. La Guaira. Hoogkerk. 24 v Kaapstad n. Port Elizabeth. Hector, 24 te Antwerpen. Heemskerk. 25 te Sydney. Houtman, 26 te Semarang. Jagersfontein, 23 te Kaapstad. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 te Amsterdam. Karimun, 25 te Bremen. Koratia, 24 te Kaapstad. Kieldrecht, pass. 25 Finisterre n. Genua. Leersum, 25 te Savanna. Liberty Bell, 24 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Laagkerk. 25 te Bombay. Langkoeas, 25 te New York. Laren berg. 25 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Loenerkerk, 26 te Aden verwacht. Loppersum, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Almeria Lutterkerk. pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Maasdam. 24 v. New York n. Cobh. Mapia, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Meerkerk, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Maetsuycker, 25 v. Fremantle n. Singapore Marisa, 27 te Calcutta verwacht. Meliskerk, pass. 25 Ouessar.t n, Antw. Mitra, 1 Maart te Brisbane verw. Nestor. 25 te Georgetown. Oranjestad, 24 540 m. NO. Barbados. Ouwerkerk, pass. 25 Kp. Guardafui n. Aden. Prins Willem III. 24 v. Bergen n. Pasajes. Pleter S. verm. 26 v. Swansea n. Rotterdam. Prins Maurits, 25 te Amsterdam. Roebiah, 23 v. New Orleans n. Philadelphia. Radja. 25 v. Genua n. Marseille. Rempang, 25 te Tegal. Ridderkerk, 25 v. Tanga n. Mombasa. Ruys, 26 te Kaapstad Scherpendrecht, 26 Rio Grande do Sul verw. Sommelsdijk, pass. 24 San Miguel n. Alexandrië. Stad Breda, 25 te Genua. Schiedijk, 22 v. Vancouver n. Liverpool. Stad Vlaardngen. verm. 26 v. Narvik n. R'dan. Saroena, 25 v. Pladju n. Tj. Priok. Singkep. 25 v. Le Havre n. Rotterdam. Straat Bali, 23 te Recife. Straat Banka, 25 v. Brisbane n. Sydney. Straat Soenda. 26 te Belawan. Tiberius, 24 te Madeira. Tallsse, pass. 25 Perim n. Belawan. Teiresias, 25 v .Belawan n. Penang. Van Noort, 24 v. Duinkerken n. Antwerpen. Westland, 24 te Rio de Janeiro. Wonogari. pass. 24 Dover n. Houston. Wieldrecht. 25 v. Suez n. Rastanura. Willem Ruys. 24 te TJ. Priok. Westerdam. 28 Hoek v. Holland verw. n. R'dam Willemstad, 25 800 m. ZW. Fayal. Zonnewijk, 25 Gibraltar gepass. n. Willemstad. Zuiderkruis, 25 te Amsterdam. KLEINE VAART Actinia, 24 op Schelde n. Kirwall. Ahoy, 24 op de Theems n .Londen. Alja. pas. 24 eil. Man n. Preston. Amazone, 24 in Ierse Zee n. Birkenhead. Appingedam, 24 dwars Casquets n. Antw. Arcturus, pass. 24 St. Paulsrock n. Las Palmas Advent. 25 v. Goole te Amsterdam verwacht. Anna b, 25 v. Sete n. Mancheser. Arnoudspolder, verm. 25 v. Oporo n. Antwerpen Akjo, 24 v. Huil te Amsterdam. Annie G. 25 20 m. N. Casquets. Att S, 25 v. Swansea te Rotterdam. Adm. Courbet. 25 V. Glasgow n. Londonderry. Adm. De Ruyter, 25 v. Cardiff n. St. Nazaire. Admiraal Nelson. 25 v. Le Guilde n. Avonmouth. Bab T, 24 10 m. W. Dowsing. Baltic. 24 25 m. NW. Kp. de Antifer. Barendsz, 24 25 ZO. Cork. Beekbergen, 25 30 m. Z. Ouessant. Beinisse, 25 60 m. W. Liverpool. Berry, 24 bij Purfleet Bianca. 24 dwars Tyrhaug n. Aalvik. Borculo. pass. 24 eil. Man n. Newry. Boreas. 24 v. Bari n. Messina. Binnenhaven, pass. 24 Scilly's n .Belfast. Corrie b, 25 v. Dordrecht n. Stettin. Casana pass. 25 Hirsthals n. Frederikshavn. Crescendo. 25 v. Rotterdam te Hamburg verw. Concepsion 24 v. Las Palmas n. Antwerpen. Da Costa. 25 40 m. NO. Sandhammern. Deo Gratias, 25 dwars Finisterre n. Dublin. Domburgh, 25 dwars Kp. Roca n. Duinkerken. Donata. 24 50 m. N.NW. Texel. Draco. 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Depa, 24 te IJmuiden n. Helsingborg. Draco, 25 te Rotterdam n. Algiers. Domburgh, pass. 25 Kp .Roca n. uuinxerken. Eibergen 24 30 m. N.NW. Santander. Elisa, 24 70 m. W. Kreta. Eminent, 24 op de Clyde n. Dublin. Eminent pass. 25 eil. Man n. Dublin. Farmsum, 24 v. Zaandam te Rotterdam. Fiat. 25 v. Londen te Rotterdam. Fiena, 24 v. Rotterdam n. Newross. Franka II. 25 ten anker Gravesand n. R'dam. Geert Bodewes, 24 30 m. Z. Barcelona. Gefle, 24 10 m. O. Fehmarnbelt. Gerd. 24 ten anker Dundee n. Londen. Gaasterland. 25 v. Wear n. Rotterdam. Harold. 24 v. Kristiansand n. Frederikstad. Helvetia, pas. 24 Lands End n. Dublin. Haskerland, 24 teruggekeerd op de Tyne. Heemraadsingel. 24 v. Bilbao n. Bordeaux. Inspecteur Mellema, 25 dwars La Rochelle naar Bordeaux. Import, 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Ibis, 24 v. Rotterdam te IJmuiden. Julia Mary, pass. 25 Beaehyhead n. Calais. Joost, 22 v. Haugesund n. Calais. Koh I. Noor, 24 dwars Seine n. Lowestoft. Kroonborg, 24 55 m. v. Kp. Palos. Leendert b, 24 50 m. N.NW. Scilly s. Leonard, 24 in Oostzee n .Zaandam. Liberto. pass. 24 Land End n. Ayr. Lydia, 24 rede Barrow n. Port Talbot. Meike, 24 dwars Wight n. Roscoff. Metropole, pass. 24 Lizard n. Par. Mies. 24 120 m. ZO. Cork. Mirfak N, 25 20 m. W. Burlings. Mount Everest, 24 dwars Ameiand n. Cork. Mldsland, 25 v. Grangemouh te Rotterdam verw. Marianne, 25 10 m. ZW. Terschelling. Moby Dick. 25 dwars Casquets n. Oporto. Mount Everest, pass. 25 Egmona n. Cork. Nero. 25 v. Lissabon te Amsterdam. Noorderhaven, 25 v. Gothenburg n. Stralsund. Nero, 25 te Amsterdam. Noordkaap, 24 v. Rotterdam n. Harlingen. Nieuwehaven. verm. 25 v. Antw. n. Kopenhagen Nieuwland. 25 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noordstad, 25 v. Malmö te Rotterdam. Nassauhaven, 24 v. Gothenburg tc Rotterdam. Noorderlicht. 25 50 m. ZO. Lizard. Olivier van Noort, 24 10 m. Z. Finisterre. Oostzee. 24 ten W. v. Torrevieja n. IJsland. Pavo, 24 10 m. O. Wight n. Bilbao. Phecda, .24 dwars Ouessant n. Casablanca. Phoenix, pas. 24 Beaehyhead n. Amsterdam. Prinses Wilhelmina, 24 40 m. Z. Smalls. Pascholl, 24 v. Glasgow n Liverpool. Prins Bemhard, 24 v. Ballina n. Killybegs. Plato, 24 v. Hamburg te Amsterdam. Ponto, 20 te Londen. Ponza, 23 te Garston. Plato, 24 te Amsterdam. Renovatie. 24 30 m. ZW. eil Man. Repeto, 24 15 m. N. Lands End. Rubicon, 25 30 m. NO. ten N. Smalls. Rijnhaven, 24 v. Goole n. Rotterdam. Reggeborg, 24 te Middelhamis. Realta. pass. 25 Vlissingen n. Malmö. Rose Marie, 25 v. Rotterdam n. Malmö. Sambre, 25 bij Goeree n. Rotterdam. Schippersgracht, pass. 25 Fehmarnbelt n. Helsinki Steady, 24 rede Amble n. Londen. Soemba, veim. 26 v. Nykobing n. Waterford. Spoorhaven, verm. 10 Maart v. Marseille naar Casablanca. Stella Maris, 25 v. Christiansand n. Kopenhagen Strijpe, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Swift, pas. 24 Brunsbüttel n. Parijs. Twee Gebroeders, 25 20 m. W. Skagen. Trito, 24 rede Drogheda. Tyro, 24 v. Dublin n. Swansea. Tiny, 25 dwars Kullen n. Halmstad. Tlmo, 24 v. Rotterdam n. Londen. Toni. 24 v. Rotterdam n. Odense. Vanessa. 24 v. Abo n. Dundee. Wilhelmina, 25 15 m. v. Kp. d'Antlfer n. Caen. Walcheren, 24 v. Liverpool n. Garston. Westpolder, 25 60 m. ZW. Ouessant. Westerdok, 24 v. Londen n. Amsterdam. IJsel 24 10 m. O NO. Westhinder. Zaanstroom, 25 v. Hull te Amsterdam. SLEEPVAART Humber. pass. 24 Suez n. Billiton met zuiger. Loire, 24 360 m. Z.ZW Kp. Finisterre met sch'.p Tyne. 24 530 m. NO. Belem met baggermolen en bak. Witte Zee. pass. 24 Perim n. Chittagong met 2 sleepboten. LEDEREN JASSEN ■MANTELS, -VESTEN zonder vooruitbetaling, ca. f 2.50 p. w. le beta ling pas na 6 weken. Le vering door geheel Ne derland. Brieven no. 8162 AUTORIJLESSEN in de nieuwe Ford Anglia. Auto rijschool „IJmond". Gedipl. Instructeur M. Visser, Cel- siusstraat 52, Tel. 4551, IJm. v/h. Garage Giesberts, Pal- menstraat 3. Tel. 4156, IJm.- Oost. NET MEISJE gevr. voor halve dagen. Kon. Wilhel- minakade 2, IJmuiden. FLINKE WERKSTER gevr. Mevr. Boers, J. Kostelijk- laan 2, Velsen. Nette jongeman zoekt NET KOSTHUIS, geen beroeps in IJmuiden-Oost. Brieven met prijsopgave L 3691. BROMFIETSEN kan nu iedereen. Gemakk. betaling. Brieven L 3595. Op het kantoor van een middelgrote industriële onderneming te Haarlem kan geplaatst worden: Voor deze vertrouwenspositie zoeken wij een kracht van omstreeks 30 jaar, met mid delbare opleiding en gedegen kennis van Frans, Duits en Engels. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat aan reflectanten verzocht zal worden zich te onderwerpen aan een psycho-technisch onderzoek. Na gebleken geschiktheid is opname in bedrijfspensioen- en spaarregeling mogelijk. Sollicitaties, vergezeld van pasfoto, onder nummer 8352 aan het bureau van dit blad. Goedkope SCHRIJFMACIII NES met 1 jaar gar. vindt U alleen bij Loerakker, Kleine Houtstraat 81 (naast bios coop) tel. 20171. Bet. kan des- gew. geregeld worden. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, electr. gramofoon met platen, lucht bedden, ledikanten en de kens. Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35. Tel. 4273 IJmuiden. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne f 8.10 plaatsing inbegrepen. Filiaal Velo, Trompstraat 68, IJm. Tel. 5198. ONGEMEUB. WOONRUIM TE m. kookgelegenh. gevr. door alleenst. dame. Brieven mevr. A. Kamminga-Jonge- jan, G. J. Sybillalaan 1, Weesp. VOOR LEDEREN KLEDING naar maat G. Oldenburg, La- gersstr. 14, IJm.-O. Tel. 5753. De betaling regelen wij des- gew. op prettige wijze met u. KOUSEN REPARATIE Mevr. Visser, Tasmanstr. 4, v/h. Dirk Hartoghdwarsstr. IJm UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. Dagel. v. 8.30 v.m.6 u. n.m. Tev. Mnd., Woensd., en Vrijd.av. tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec, reparatie-inrichting. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. HUISJE gevr. gemeub. voor zomermaand (en) liefst niet te ver van trein- of busver binding. Brieven met opgave van prijs en ligging en tijd wanneer beschikbaar L 3686 WONINGRUIL. B'wijk-IJm.- Oost. Agb. le etage nieuwb. flat bev. 1 gr. zitk., 3 slp.k. gr. keukenk., douche en was- gel. warmw. geyser en berg- schuur, huur f 8.90 p. w. Gevr. dito won. of liefst vrij ben.huis h. h. g. b. Br. L 3690 WONINGRUIL. Agb. flat a. Zuidzijde van de Noostr., 2e et. huur f 9.95 p. w. Gevr. vrij huis in Rivierenbuurt of omg. Visserijschool. Brieven L 3689. VRIJ HUIS ruilen, bev. kl. voork., achterk. keuken, 3 kl. slpk. Huur f 6.60. Ber kenstraat. Gevr. huis met 4 slpk. of 3 gr. slpk. Br. L 3688 WONINGRUIL. Aangeb. vrij benedenhuis 2 k., 2 sl.k. keu ken en tuin huur f 6.70 te Beverwijk voor bovendu- plex o. a. woning, te IJm. Bevr. v. d. Helststr. 5, IJm. WONINGRUIL Bestevaerstr. 126 II, A'dam-W. bevatt. 5 kam., en keuken. Vrij uit zicht achter, stille trap. Ge vraagd vrij huis in IJm.-O. of verder naar Haarlem. NOORSE VLET pl.m. 4.50 m. lang in goede staat te koop gevr. D. Tulp, Scheendijk, Breukelen. STRANDHUISJE te koop gevraagd. Brieven L 3687. Z.g.a.n. KINDERWAGEN m. bedje te koop. Te bez. Zater dagsmiddags Velserduinweg 56, IJmuiden-O. TER OVERNAME: old fin. huiskamer ameubl. in prima staat, compl. met theekast. Tel. K 2560-8389 of Brieven L 3685. 1 paar DAMESSCHAATSEN met schoenen te koop m. 39 a f 20. Diezestraat 6, IJm.O. GOUD, ZILVER, SIERADEN worden ingekocht door: H. W. DAMES KRUISSTRAAT 19 b. d. Ridderstraat Haarlem Tel. 16910. lengte, breedte, hoogte enz. Stikwerk dezelfde dag retour. KENNEMERLAAN 147 Tel. 4057 Voor fouten in telefoniuch opgegeven advertenties kun nen wQ geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie VERKOOP VERHUUR Dekkledenfabriek MIDDENHAVENSTR 41 IJmuiden. Tel. 4108 aangeboden 7 EENGEZINSHUIZEN Koops. f 28.000. Huren f 2.545. Lasten f 333.— Te bevr. bij de Makelaar J. SWART, Amsterdam-Z Amstelkade 2, tel. 713108 Ruime keuze - in Schoonmaakartikelen. OFF. RALSTON DEALER Iluygensstr. 59 - IJmuiden Wij ontvingen de aller nieuwste kleinbeeldcamera m. gekoppelde afstandsmeter Lens 1:2845 m.m. De mooiste camera in de prijsklasse tot f 350. KENNEMERLAAN 25 Tel. 4519. IJmuiden. Wij hebben nu een kcurcollectie in de nieuwste modellen voor aantrekkelijke prijzen. Wat dacht U b.v. van een le geen opwinden meer 2e waterdicht - stofdicht 3e shockproof - incablocsysteem 4e anti-magnetisch 5e radiumcijfers 6e centrale second en wijzer 7e roestvrije stalen achterkast 8e onbreekbaar glas 9e zeer betrouwbaar en accuraat 10e mooie moderne wijzerplaat U vindt in de merken INDUS - PONTIAC - PRISMA - UNION - ZENTRA - ARTA een unieke collectie. Komt U toch eerst maar eens even kijken bij de kleine zaak met de grootste keuze. GR. HOUTSTRAAT 49 HAARLEM Aangeb.: Parterre, 2 gr. kamers en suite, serre, grote keuken, kelder en zijkamer van herenhuis. Vrij wonen door onder verhuur van ongem. étage. Gevr. te IJmuiden: Minstens 3 kam. en keuken. Huurprijs geen bezw. Brieven IJ 910, aan het bureau van dit blad. vragen voor hun filiaal GROTE HOUTSTRAAT 10 - HAARLEM Schr. soli.: Jan van Nassaustr. 29, Den Haag heeft plaats voor: 1e. Prima Stoffeerders 2e. Halfwas Stoffeerders 3e. Enthousiast Verkoper 4e. Intelligente vr. adm. kracht Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan: vraagt mag.bed. met vak bekend, resp. intell. jonge man in bez. rijbew., enigszins m. h. vak bekend, om als zodanig te worden opgeleid. Br. no. 8353 bur. v.d. bl. N.V. Vereen. Scheepsagenturen v. HALVERHOUT ZWART en ZURMüHLEN vraagt: Leeftijd 17 jaar. Sollicitaties aan het adres der N.V., Kanaalstraat 71, IJMUIDEN.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10