Faure Stemmen in Eerste Kamer tegen atoombom-proeven Weerbericht Onderzoek door Akademie geëist Adenauer in conflict met de liberalen over Saarstatuut Militaire staf van de ZO AVO in April naar Manilla Het woord is aan Regering moet initiatief nemen Coalitie-tzvist in de Bondsdag Ontwapeningsoverleg in het geheim begonnen Men weet niet wat men zegt Zonnig maar koud 69e JAARGANG No 196 ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 299e JAARGANG No 43 Dit jaar experimenten op proefterrein in Australië Watersnood in Australië: 38 mensen omgekomen Dinsdag tweede vergadering in de Britse hoofdstad Gezamenlijke bestrijding van gewroet van het internationaal communisme De acteur kreeg van het geestdriftig publiek een open doekje Flinke schutter Weer rapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 w Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS EEN NIEUWE Franse regering opgetreden en haar leider heet Faure: een naam die zich eerder in de politiek van zijn land heeft voorgedaan en die vooral herinnert aan die president der republiek uit de negentiger jaren, wiens voornaam Félix was. Deze premier is Edgar Faure, partijgenoot van zijn afgestemde voor ganger Mendès-France maar optredend, in tegenstelling met hem, als leider van een rechts-georiënteerd kabinet. Het heeft het vanouds-bekende in algemeenheden ver vatte program ten beste gegeven en er bij zijn optreden een grote meerderheid mee behaald. Dit bewijst niets, zoals premier Edgar Faure uit eigen en anderer ervaring bekend is. Uit eigen ervaring, want een paar jaar geleden, voor het eerst als re geringsleider optredend, begon hij ook met zulk een indrukwekkende voorsprong. Er werden toen zelfs meer stemmen op hem uitgebracht dan bij deze gelegenheid; hij overschreed de 400. Maar binnen zes we ken bracht men hem ten val. De roep gaat niettemin van hem uit dat hij het ma noeuvre-spel van het Palais Bourbon met behendigheid speelt. Sinds zijn eerste pre mierschap heeft hij die behendigheid na tuurlijk nog wat verder ontwikkeld, en dus zal hij belangstellenden ongetwijfeld bezig houden met een aantal kunstige prestaties, die hem gedurende enige maan den staande zullen houden. Tot men ge noeg van hem zal hebben en hem af danken. Dat behoeft niet op een politiek strijdpunt te geschieden, zoals na de val van zijn voorganger-en-partijgenoot, in wiens kabinet hij zelf een der belangrijk ste posten bezette, gebleken is. Binnen en buiten Frankrijk heeft men zeer wel be grepen dat Mendès-France ten val is ge bracht omdat de meerderheid genoeg had van zijn persoon. Ofschoon dit in de La tijnse landen een minder-ongewoon motief is dan het in de Noordelijke zou zijn, heeft het ditmaal bijzonder de aandacht getrok ken en vooral buiten de grenzen van Frankrijk alarm gewekt. Want men heeft er de indruk bij gekregen, dat niet slechts politieke manoeuvres maar ook onwil om een nieuwe koers in te slaan en daarbij een krachtige aanvoerder te volgen de Franse parlementariërs hebben beïnvloed. In meerderheid zien zij niet ver, niet ver der dan de grenzen van hun eigen land. Dat critiek in het buitenland hen blijk baar onberoerd laat is daarbij minder op vallend dan dat zij blijkbaar niet begrij pen, dat zij telkens weer de kans laten voorbijgaan om leiding te geven aan een nieuwe Europese ontwikkeling. Eigenlijk is dit wel heel zonderling in een land als Frankrijk, waar het noch aan intelligentie, noch aan ambitie ooit gemankeerd heeft. Na de periode van herhaalde Duitse over heersing op het vasteland van Europa heeft het alle i'ans gekregen om, in gans andere maar juist voor de Fransen aan trekkelijke trant, toonaangevend in een nieuwe ontwikkeling op te treden, om waarlijk weer nummer één in Europa te worden. En ofschoon dit in tien jaar, ver streken sinds de tweede wereldoorlog, zo overduidelijk gebleken is, heeft-het die kans volkomen verzuimd en verzuimt het haar nog. Misschien hadden anderen dit nog dui delijker moeten maken en hun bereidwil ligheid tot samenwerking duidelijker moe ten tonen. Daar heeft zeker wel wat aan ontbroken. Anderzijds heeft het optreden van een zo dynamische persoonlijkheid als P. M. F. wel degelijk getoond, hoe grote aandacht een energiek-handelend Frans bewind onmiddellijk verwierf. Dat had een vingerwijzing moeten zijn, een scherpe indicatie. Dat men die,niet heeft gezien, of niet willen zien, doet denken aan een conservatisme bij de meerderheid der politici, dat de tekenen der tijden niet ver staat en bij de werkelijkheid ten achter blijft. Volgend jaar komen de nieuwe Franse verkiezingen. Misschien zal men zich tegen die tijd voldoende bezonnen hebben om een doorbraak in de partij verhoudingen tot stand te brengen en de kiezers daarmee de gelegenheid te geven, een nieuwe koers met krachtig beleid te steunen. Dit kabinet-Faure vertegenwoor digt geen nieuwe koers. R. P- Niet met atoomwapens CANBERRA (Reuter) De Australische minister van Bevoorrading, Howard Beale, heeft Vrijdag bekendgemaakt dat dit jaar „bepaalde proeven" niet met atoom wapens zullen worden genomen op het proefterrein van Woomera in centraal Australië. Beale zeide, dat bij de proeven ontplof fing van zeer grote kracht tot stand ge bracht zouden worden, teneinde bepaalde technieken te bestuderen welke in ver band staan met atoomontploffingen. Er zal enige radio-activiteit in een klein gebied optreden bij proeven met de ontstekings- apparatuur van atoombommen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIj Joseph Joubert: Het grote bezwaar van nieuwe boeken is, dat zij ons beletten de oude te lezen. De correspondent van de „Sydney Mor ning Herald" te Canberra schrijft over minister Beale's verklaring, dat er uit valt op te maken, dat de Britse proeven van geringere omvang zullen zijn dan bij vorige gelegenheden. Grote sneeuwmassa's, bijeen geblazen door de felle Oostenwind, hadden het*-verkeer op de weg tussen Sneek en Joure vol komen onmogelijk gemaakt. Er was letter lijk geen doorkomen aan. Militairen van de vliegbasis Leeuwarden moesten er aan te pas komen om met sneeuwruimers een pad te banen. Het autoverkeer is nu hervat, maar een snelverkeersweg is de weg Joure-Sneek nog niet 99 99 In het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer over de ontwerpbegroting 1955 van Buitenlandse Zaken is als de mening van vele leden opgenomen, dat de regering een initiatief moet nemen ten aanzien van de gevaren die aan de proefnemingen met atoombommen zijn verbonden en daartoe aan de Koninklijke Akademie van Wetenschappen moet opdragen een onderzoek in te stellen, dat volledig aan de openbaarheid moet worden prijsgegeven. Deze leden betreurden het uitblijven van activiteit der regering in deze richting en vroegen zich af of de weg, die thans door het Westen in militair en buitenlands politiek opzicht wordt ingeslagen, tot iets anders kan leiden dan de door niemand gewenste volledige vernietiging. Het verslag zegt over deze aangelegen heid het volgende: Vele leden verklaarden, de verhouding tussen Oost en West het allesoverheersen de vraagstuk in de internationale politiek te achten. Het verlangen van brede lagen der Europese bevolking naar een vergelijk door middel van besprekingen achtten zij volkomen begrijpelijk. Ook de hier aan het woord zijnde leden zouden niets vuriger wensen. Zo lang echter van communistische zijde de klassieke theorieën niet openlijk zijn afgezworen, achtten zij weinig grond aanwezig voor enig optimisme met betrek king tot de werkelijke bedoelingen van machthebbers in de Sovjet-Unie, indien dezen woorden als „coëxistentie" in de mond nemen. Het meest simplistische, doch helaas op zichzelf niet afdoende middel van verweer acht men in het Westen gelegen in de militaire bewapening. De leden, hier aan het woord, beseften echter in toenemende mate de gevaren, aan dat afweermiddel verbonden. Voorts achtten zij de onder- werpelijke methode ontoereikend. Het is. aldus deze leden, bepaald niet een soort van defaitistisch sentiment, dat hen op dit ogenblik doet vragen of de weg, thans inge slagen,kan leiden tot iets anders dan de door niemand gewenste volledige vernietiging. (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer is er nog steeds niet in geslaagd de vrije democratische partij, die zich geenszins met zijn politiek betreffende de toekomst van het Saar- gebied heeft kunnen verenigen, tot andere gedachten te brengen. Het lijkt er op alsof de kloof tussen hem en de liberale party, die tot zijn eigen coalitie behoort, en die in het kabinet door vier ministers is vertegen woordigd, niet te overbruggen is. Die indruk kregen we gisteren toen de Bondsdag tot behandeling in tweede lezing van het Saarstatuut was overgegaan, een van de moeilijkste vraagstukken, waarover de meningen van de partijen en van de afgevaardigden het meest uiteenlopen. Dr. Adenauer was verontwaardigd. De leden van de fractie der vrije democraten verlieten tijdens de zitting de zaal om een vergadering te houden. Zij zijn overeen gekomen dat ieder bij de stemming over het Saarstatuut zal kunnen stemmen zoals hij verkiest. Men neemt aan dat de afge vaardigden van de vrije democraten zich in meerderheid tegen 't Saaraccoord zullen verklaren. Behalve alle socialisten zullen ook de meerderheid van de vluchtelingenpartij en enkele leden van de Duitse partij tegen het Saaraccoord stemmen. Zelfs een lid van Adenauers C.D.U. heeft een rede tegen het Saarstatuut afgestoken. Dr. Adenauer is gisteren herhaaldelijk aan het woord geweest. Door zijn optreden hebben de debatten eindelijk kleur 'ge kregen. Hij oefende felle critiek op de rede, die dr. Mommer, een van de beste rede- artijgehouden ïr aan dat men de besprekin- i Saarovereen- ;d. Dat heb ik, iat ook gedaan ere accoorden naars van de socialistische had. Dr. Adenauer herinnerde enkele maanden geleden Y. gen in Parijs een definitie komst van hem had veria, zeide hij, geweigerd. Ik zo: hebben wanneer de ai daardoor ten val zouden zi n gekomen. De vertegenwoordigers van alle West- Duitse politieke partijen, die hij naar Parijs had laten komen, hadden hem gelijk gegeven. In Parijs waren de Duitse en Franse onderhandelaars het er volkomen over eens geworden dat de vrijheid ook na de verkiezingen gegarandeerd moest wor den. Er komen vrije verkiezingen. Mendès- France heeft mij dit uitdrukkelijk ver zekerd, riep dr. Adenauer uit. De vergadering is vanmorgen om 9 uur voortgezet. Tijdens deze tweede lezing zullen nog vijftien afgevaardigden aan het woord komen. Vermoedelijk zal het debat tot laat in de nacht voortduren. SYDNEY (Reuter) Uitgebreide over stromingen in het kustgebied van Nieuw- Zuid-Wales (Australië) hebben tot dus verre aan 38 personen het leven gekost. Tenminste 32 worden er nog vermist; 25.000 mensen zijn dakloos geworden in Maitland, Tamworth, Dubbo en Singleton. Vliegtuigen brengen voedsel aan mensen, die door het water zijn ingesloten. Het vliegdekschip Sydney, dat op weg naar Fremantle was, heeft zijn koers verlegd en haast zich naar de kust, om drie heli copters aan het reddingswerk te laten deel nemen. De leden waren van mening, dat onze wereld langzamerhand in het stadium is gekomen, waarin men zich met bezorgd heid kan afvragen of de voorbereiding van een dergelijk militair apparaat en de in standhouding er van niet reeds op zichzelf beschouwd verschijnselen zijn, welke dode lijke gevaren in zich bergen. In de laatste maanden verschijnen van natuurwetenschappelijke zijde publicaties over het gebruik van de kernsplitsing in de zogenaamde waterstofbom, welke in zeer brede lagen der bevolking de grootste verontrusting wekken. De hier aan het woord zijnde leden herinnerden aan de publicatie in de Franse bladen van een Frans geleerde, Noel Martin, die daarbij kon steunen op de instemming van een zeldzaam groot physicus als Louis de Bro- glie. In het Verenigd Koninkrijk heeft de heer Ber.trand Russell zijn stem doen klin- ken.Het is bekend,dat er in de Verenigde Sta ten van Amerika in de kringen van geleer den grote onrust heerst over de gevolgen oók van proefnemingen met waterstofbom men. In Nederland heeft de Nederlandse physicus prof. dr. C. J. Bakker, zij het voorzichtig, doch overduidelijk, een waar schuwing laten horen in „Vrij Nederland" van 15 Januari, zich aansluitende bij de wens van de heer Russell. De leden, hier aan het woord, vestigden de aandacht op de volstrekte onbekendheid met de gevaren van genetische aard, welke alle leven op aarde zouden bedreigen. Hen bevreemdde de geringe belangstelling, welke dit onderwerp tot dusver in Neder landse politieke kringen had ondervonden. Daarom achtten zij het op de weg der regering liggen: A. Aan de Koninklijke Akademie van Wetenschappen te verzoeken, een studie commissie in te stellen en deze te belasten met een uitgebreid onderzoek naar de mo gelijke gevolgen niet slechts van het ge bruik van waterstofbommen bij een oor logsvoering, doch vooral ook van de thans ondernomen experimenten met dezelfde vernietigingswerktuigen. B. De Akademie te verzoeken, de uit komst van bedoeld onderzoek met de grootst mogelijke openhartigheid neer te leggen in een rapport, hetwelk ten spoe digste openbaar dient te worden gemaakt, opdat de bevolking wete, welke gevaren al dan niet dreigen. C. De Akademie uit te nodigen om het initiatief te nemen tot instelling van stu diecommissies, bestaande uit leden van verschillende harer* buitenlandse zuster instellingen, ter bestudering van de meest bedenkelijke aspecten, aan de onderwerpc- lijke proefnemingen verbonden. Naar de hier aan het woord zijnde leden niet zonder leedwezen constateerden, is tot dusver niet gebleken van enig initiatief van de zijde der Nederlandse regering in een der voren aangegeven richtingen. Het verweer dat Nederland geen waterstof bommen maakt, achtten deze leden van generlei waarde. De leden hier aan het woord, achtten de hier in het geding zijnde verschijnselen van zulk een al beheersende strekking en invloed, dat hun inziens alle overige vraagstukken van buitenlandse po litiek erbij in het niet verzinken. Zij stel den de vraag, in hoeverre de Nederlandse regering bereid is te bevoegder plaatse stappen te doen, welke pogen een einde te maken aan experimenten met waterstof bommen, zo lang niet met alle duidelijk heid vaststaat, welke de physische en psy- siologische gevolgen een voortzetting daar van voor de bewoners der aarde mee brengt. (Van onze correspondent in Londen) In Londen zijn gisteren de besprekingen begonnen van het subcomité der onwape- ningscommissie van de UNO, waarin ver tegenwoordigd zijn de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië, Frankrijk en Canada. Anthony Nutting de Britse onderminis ter van Buitenlandse Zaken, verklaarde in zijn openingswoord dat er geen hoop be staat op een werkelijke duurzame vrede zonder volledige ontwapening. Evenais in de vorige bijeenkomsten van het sub comité, zal waarschijnlijk ook bij deze conferentie geheimhouding worden be tracht. Men hoopt dat de kans dat er dan iets kan worden bereikt, groter zal zijn dan wanneer men voor de publieke tri bune spreekt. Dinsdag wordt de volgende bijeenkomst gehouden. Het jongste voorstel van Sovjetzijde wordt door het Westen onaanvaardbaar geacht omdat het slechts afschaffing van de atoomwapens beoogt en de Russen hun geweldige voorsprong op het gebied van de conventionele bewapening behouden. De Westelijke mogendheden zijn voorstan ders van geleidelijke ontwapening over de gehele linie met voldoende controle op de uitvoering daarvan. In September van het vorige jaar ontstond er hoop toen de Sovjet regering aankondigde dat zij bereid was de voorstellen die Groot-Brittannië en Frankrijk in Juni hadden ingediend als een basis te aanvaarden. In de Algemene Vergadering van de UNO bleek later ech ter dat de Russen nog steeds niet bereid waren in te stemmen met garanties. In het jongste witboek over de defensie spreekt de Britse regering de hoop uit dat de Russen in de huidige bijeenkomst een realistischer houding zullen aannemen al was hun nieuwste voorstel een stap ach teruit. Vermeld dient nog te worden dat toen Groot-Brittannië enige tijd geleden de uit nodigingen voor de conferentie rondstuur de de Sovjet-Unie geen antwoord gaf. Toen Groot-Brittannië vorige week echter aan kondigde dat het zelf een H-bom zou ma ken, liet Rusland binnen enkele uren we ten dat Gromyko naar Londen zou komen en werd het nieuwe Russische voorstel gedaan. Conventioneel De Amerikaanse minister van Buiten- BANGKOK (Reuter/A.F.P.) „De mi litaire adviseurs van de ministers van Bui tenlandse Zaken van de acht ZOAVO-lan- den hebben bekendgemaakt, dat de leden van de militaire staf van de organisatie in April te Manilla zullen bijeenkomen om plannen op te stellen voor het uitvoeren van „bepaalde militaire aspecten" van het verdrag. De militaire adviseurs zullen spoe dig na de bijeenkomst in Manilla bespre kingen voeren in Bangkok. Het slotcommuniqué van de driedaagse conferentie van Bangkok, een document van 1.400 woorden, bevat de volgende maatregelen waarover men het eens is ge worden: De regeringen zullen in de ZOAVO-raad vertegenwoordigd zijn door de ministers van Buitenlandse Zaken of hun plaatsver vangers. De raad komt ten minste één keer per jaar bijeen en vaker indien dit nodig geoordeeld wordt. Als regel zullen de ver gaderingen in het door het verdrag bestre ken gebied gehouden worden. De raad zal met algemene stemmen besluiten nemen. Teneinde een nauwe en voortdurende samenwerking te verzekeren, zullen ver tegenwoordigers van de raad hun zetel te Bangkok hebben. Zij kunnen gezamenlijk aanbevelingen doen over de toepassing van het verdrag en zullen het werk van de studiegroepen coördineren en een secre tariaat in het leven roepen om hen bij te staan. Het slotcommuniqué zegt dat „de voort durende gevaren" voor de vrede en veilig heid in het verdragsgebied, het een gebie dende eis maken, dat de acht landen hun gemeenschappelijke verdediging verster ken. De raad deelt mede, dat de vastbeslo tenheid van de leden-regeringen om de sta ten Cambodja Laos en Zuid-Vietnam te steunen bij de handhaving van hun vrij heid en onafhankelijkheid, opnieuw is on derstreept. Andere landen worden uitge nodigd toe te treden. De raad veroordeelt niet slechts oorlogs handelingen, doch ook „die subtiele vor men van aggressie waardoor vrijheid en zelfbestuur en de geesten der mensen wor den ondermijnd. De raad besprak bepaalde pogingen van elementen, die van buiten-af geleid worden, om instellingen en besturen in het verdragsgebied te ondergraven. Er was overeenstemming over de noodzaak tot samenwerking tussen de leden-regeringen bij de bestrijding van het „gewroet" van het internationaal communisme. De raad besloot, schikkingen te treffen voor voortdurend overleg en wederzijdse bijstand waardoor elk lid van de ZOAV zou kunnen profiteren van de ervaring van andere leden bij de bestrijding van dit ge vaar. Economische deskundigen zullen de plaatsvervangers der ministers van de ZOAVO-raad van advies dienen omtrent specifiek economische kwesties. De Verenigde Staten hebben samenwer king en hulp voorgesteld bij atoompro gramma's die gericht zijn op het bereiken van een beter levens- en gezondheidspeil onder de volken van de leden-naties. De raad heeft de plaatsvervangers opge dragen, hun werkzaamheden zo spoedig mogelijk te beginnen. Een van hun taken is het beleggen van vergaderingen van speciaal bevoegd personeel, aangewezen door de onderscheidene regeringen, als medewerkers van de plaatsvervangers bij het overwegen van middelen om de samen werking ter bestrijding van ondermijning en infiltratie te verscherpen. Iedere rege ring zal een militaire adviseur aan haar lid in de raad toevoegen. Deze adviseurs zullen aanbevelingen doen aan de raad omtrent militaire samenwerking en geregeld bij eenkomen. De Britse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken Sir Anthony Eden en Dulles, zijn uit Bangkok vertrok ken. Sir Anthony vloog naar Singapore, terwijl Dulles zich naar Rangoon (Birma) begaf voor besprekingen alvorens Laos, Cambodja en Zuid-Vietnam te bezoeken. coMoocxraxocooooccccoco: landse Zaken Dulles, heeft de ministers van Buitenlandse Zaken van de acht Z.ü. A.V.O.-landen te Bangkok medegedeeld, dat de Amerikaanse militaire strategie in het Verre Oosten er van uit gaat, dat de atoombom een conventioneel wapen is, ai- dus heeft Reuter in conferentiekringen vernomen. als men zest: Terwijl een straatgenoot de vogels voerde, heeft een bewoner van de IJmuidense Snelliusstraat, J. D. A. U., het gistermiddag bestaan met een wind- 3 buks op de dieren te gaan schieten. De politie heeft aan deze wrede wintersport een eind gemaakt, door de schutter een proces-verbaal te verschaffen en hem 3 zijn buks af te nemen. Het KNMI deelt mede: Krachtige tot harde Oostelijke winden transporteren de laatste dagen koude en droge continentale lucht over Polen en Duitsland naar onze omgeving. Aanvanke lijk kwam hierbij vrij veel bewolking voor, vooral in het Zuiden van het land, maar in de afgelopen 24 uur nam de be wolking af, daar een depressiegebied bo ven Frankrijk geleidelijk verder in bete kenis afnam. Dit had tevens tot gevolg dat de Oostelijke winden langzaam minder werden. Verwacht mag worden dat de Oostelijke winden tijdelijk nog wat verder in kracht zullen afnemen. Komende nacht zal het opnieuw op de meeste plaatsen ma tig vriezen. Plaatselijk is echter strenge vorst mogelijk. Morgenmiddag zal de krachtige zonnestraling de temperatuur weer tot om het vriespunt doen oplopen. (Van hedenmorgen 7 uur) «M ■rs- J.-p c O 2L fc Ct li toestand I* ES sc ïz zS Helsinki sneeuw windstil -14 1 Stockholm half bew. WNW 2 -8 0 Oslo onbewolkt NNO 1 -10 0 Kopenhagen mist NNW 3 -9 0 Aberdeen ▼zwaar bew. Z 1 -1 0 Dublin geheel bew. O 4 1 0 Londen geheel bew. NO 5 0 0 Amsterdam onbewolkt O 10 -7 0 Brussel zwaar bew. ONO 5 -3 0 Parijs geheel bew. NO 4 2 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 2 4 Grenoble half bew. windstil -3 3 Nice onbewolkt NNW 4 4 10 Berlijn onbewolkt ONO 4 -10 0 Frankfort onbewolkt NO 4 -9 0 München ijzel NO 2 -5 0,1 Zürich motregen O 2 -2 0,1 Geneve geheel bew. windstil 1 0 Locarno geheel bew. O 1 1 - Wenen geheel bew. NNO 2 -7 1 Innsbruck sneeuw windstil -4 1 Rome regen windstil 7 1 Neerslag laatste 44 uur. AANHOUDENDE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met weinig bewolking. Matige Oostelijke wind. Vannacht ma tige. plaatselijk strenge vorst. Morgen middag maximumtemperaturen om het vriespunt. 27 Februari Zon op 7.35 uur, onder 18.16 uur. Maan op 8.58 uur, onder 28 Februari Zon op 7.33 uur, onder 18.18 uur. Maan op 9.32 uur. onder 1.10 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 Februari Hoog water: 6.03 en 18.17 uur. Laag water: 1.46 en 14.09 uur. Zondag 27 Februari Hoog water: 6,43 en 19.03 uur. Laag water: 2.22 en 14.47 uur. Maandag 28 Februari Hoog water: 7.29 en 19.51 uur. Laag water: 3.00 en 15.28 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1