Cyprus brandt van heimwee naar het Griekse vaderland met melk meer mans! Britten houden het been voorlopig echter stijf AKKERTJES Agenda voor Haarlem ,Huur zal nog groter deel van gezinsbudget moeten opeisen" Redersvereeniging ontving praedicaat „Koninklijke" Strijdkreet schreeuwt van duizend muren: Enosis Minister Witte verklaart: Op zoek naar een eigentijdse stijl ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 3 Pro en contra Griekse zekerheid Britse twijfel Tand- of kiespijn Veranderingen in de leiding van de Maasbode Berkelse arts krijgt voor Hoge Raad een andere pleiter Prof. Bakker voorgedragen als CERN-directeur DRAADOMROEP Prins Bernhard aanvaardt beschermheerschap tijdens viering gouden jubileum Conflict tussen N.C.R.V. en auteur van „De Citadel" Kerkelijk Nieuws Wieringer vissersboot zit al een week op een zandbank (Van onze reisredacteur) NICOSIA, Februari 1955. NADAT HET EILAND CYPRUS IN DE AFGELOPEN ZESDUIZEND JAAR een dozijn vreemde overheersers op bezoek heeft gehad, kan men het de vier honderdduizend Grieken die er leven moeilijk kwalijk nemen dat zij heimwee hebben naar hun moederland, heimwee dat zij uitdrukken in de strijdkreet, die op duizend muren staat: Enosis: unie met Griekenland. Hebben zij het onder het Britse koloniale bewind dat hen sinds 1878 bestiert dan zo slecht? Neen. Het mag dan zijn dat de Britten tot de tweede wereldoorlog het eiland verwaarloosd hebben, op het ogenblik worden er naast de in koloniën gebruike lijke domme en irritante, ook uitstekende dingen gedaan. Het gaat vanwege de ontwikkeling tot grootscheepse basis mogelijk zelfs een bloeiperiode tegemoet en het is er naar de standaard van Midden-Oosten of Balkan gemeten, niet kwaad aan toe. Materieel zou het na inlijving bij Griekenland mogelijk zelfs een terugslag ondervinden. Toch is het Griekse hart sterker dan de volle maag. De mens leeft niet bij brood alleen. Trots, liefde en verlangen trekken het hart van de Cyprioot naar Grieken land, waarin hij een armer maar een vrijer man zal zijn. Helaas heeft Cy prus het ongeluk een fttrategische sleutel positie in het Mid den-Oosten in te ne men. Een Britse sleu telpositie. En waar de wereld niet door wereld niet door lou ter Engelsen wordt bevolkt, hechten de Bitten voorlopig een grote waarde aan het onbetwiste bezit van deze basis. Dat zeg gen zij niet zo. Tegenover de talloze argumenten der Eno- sis-aanhangers stel len zijn evenveel tegen-argumenten. Er wordt van beide zijden met zoveel ge schiedkundige, aard rijkskundige en poli tieke argumenten ge smeten, dat de on partijdige waarnemer er confuus van wordt en de grootste moeite heeft om in het door al deze be roering vertroebelde water de terzake doende stellingen op te vissen. Welke zijn die en door wie worden zij naar voren gebracht? Van Griekse zijde wordt gesteld, dat Cyprus rijp is voor het zelfbeschikkings recht, dat bij een volksstemming zeker hlijfsel van de Turkse bezetting, die inder daad inlijving bij Griekenland vreest en de Britten met nederige uitingen van tevre denheid onder de kin strijkt. En voorts wijzen zij op de zeer sterke communisti sche Akel-partij, wier aanhang verschil lend geschat wordt, maar vermoedelijk tussen de veertig en vijftig procent ligt. De Griekse nationalisten onder leiding van aartsbisschop Makarios' Grieks-orthodoxe kerk stellen daartegenover, dat de over grote meerderheid der Akel-aanhang be staat uit mensen, die in kwade omstandig heden leven en tevens oprechte aanhan gers van Enosis zijn. Zij meent dat af schaffing van het koloniale bestuur de communistische gelederen sterk zou dun nen en dat voorts het Griekse bestuur wel raad weet met communistische partijen. Wanneer men nog weet, dat secretaris generaal Papaioannou en zijn mede-be stuurders Enosis slechts met de mond be lijden om hun aanhang niet te verliezen en voorts verdeeldheid tussen de NAVO- partners Groot-Brittannië, Griekenland en Turkije te zaaien, maar in feite tegen inlij ving bij Griekenland zijn, waar zij ten spoedigste in de gevangenis zouden belan den, dan begint men te beseffen, welk een hoeveelheid complicaties zo'n heerlijk zon nig eiland van nog geen tweehonderd kilo meter lang en tachtig kilometer breed kan herbergen. Geloof daarenboven niet dat al die com plicaties hiermee reeds vermeld zijn. Er zijn nog de internationale factoren zoals NAVO, Israel, Arabische Liga en eventuele defensie-pacten in het Midden-Oosten, die allemaal direct of indirect de kwestie Cyprus raken. Er is stof tot praten voor tien avonden in 'n Grieks café bij wijn en „meze", heerlij ke vreemde hapjes op kleine schotel tjes, of whisky en apenootjes aan een Britse bar. Men kan gemakkelijk een huizenhoog rookgordijn leggen om de kern van het probleem. Maar als ge in de zoele maannacht ten slotte naar buiten wandelt, dan staat dat ene woord weer met grote zwarte letters op de muur „Enosis". De hartekreet van honderdduizenden Grieken, die tegen de onverbiddelijke stroming der in ternationale poli tiek proberen op te roeien naar de zonnige kust van het land, dat hen boven alles lief is. De grote voorvechter van Enosis: aartsbisschop Makarios III van de Grieks orthodoxe kerk van Cyprus in J overweldigende meerderheid voor samensmelting met Grie kenland zou worden gebruikt. De Britten beweren, dat Cyprus nooit tot Grieken land heeft behoord. Zij voegen daar aan toe, dat Cyprus geografisch niet tot Grie kenland gerekend kan worden, daar het slechts zestig kilometer van Turkije en daarentegen duizend kilometer van Athene ligt. De Grieken stellen daar tegenover, dat Cyprus weliswaar nooit tot het hui dige Griekenland heeft behoord, omdat dit V>s in 1821 werd geboren, toen het eiland hog onder de Turkse overheersing zuchtte, maar dat het wel degelijk tot het samen stel van staatjes behoorde, dat het oude Griekenland vormde en dat het Griekse karakter zich onder alle twaalf vreemde overheersingen heeft gehandhaafd. De vierhonderdduizend Griekse Cyprioten leven Grieks, voelen Grieks en geloven Grieks. De Rptten zeggen niet erg in deze liefde te gelden. Zij menen dat Enosis een ge makkelijke strijdkreet tegen het Britse be stuur is, dat vele andersdenkenden haar slechts onder emotionele maatschappelijke pressie uiten en dat als het er op aan zou komen vele Cyprioten zich wel twee maal zouden bedenken eer zij de voordelen van het Britse bewind, zoals Sterling-blok en ADVERTENTIE Natuurlijk moet Uw tand arts daaraan te pas komen. Maar om voorlopig die ter gende pijn kwijt te raken is er geen beter middel dan ...die helpen direct! J Met het oog op zijn leeftijd heeft de heer Leo Hazelzet zich genoopt gevoeld per 1 Maart ontslag te vragen als hoofdredacteur van „De Maasbode". Deze functie werd door hem sedert 1 September 1948 vervuld. Dit ontslag is hem op de meest eervolle wijze verleend. De heer Hazelzet is meer dan 50 jaar aan „De Maasbode" verbonden geweest. De heer J. Kuijpers, directeur van de N.V. is met ingang van dezelfde datum be noemd tot directeur-hoofdredacteur. Hij zal in zijn redactionele taak ter zijde wor den gestaan door mr. L. B. M. Wüst, re dacteur buitenland, als adjunct-hoofd redacteur. Brits paspoort, zouden opgeven. De Grieken vinden dit argument een voorzet voor open doel en nodigen de Engelsen beleefd uit terstond een referendum te houden om het tegendeel te bewijzen. Maar dan zeg gen de Britten weer, dat zij betwijfelen of het bij zo'n volsstemming wel eerlijk toe kan gaan, waarop de Grieken meedelen graag toezicht van de UNO te zullen aan vaarden. De Engelsen, die het nu eenmaal nooit op emotionele uitspraken voorzien hebben, bieden een andere oplossing aan. Zij zeg gen: laten wij een grondwetgevende ver gadering instellen, die Cyprus geleidelijk aan naar binnenlandse zelfstandigheid, en wie weet, eens naar onderhandelingen met de Britse regering over de status van het eiland kan voeren. Op dit punt worden de Cyprioten altijd boos. Zij zeggen van 1878 tot 1931 voldoende ervaringen te hebben opgedaan met een wetgevende vergade ring, die zo was samengesteld, dat de dobbelstenen altijd naar de Britse kant rolden en die trouwens werd ontbonden, toen de Cyprioten hun ongeduld in relletjes duidelijk maakten. Wat de onlangs gedane offertes voor een nieuwe grondwet betreft, zij voelen daar niet voor. Gezien het feit, dat de grondwetgevende vergadering meer door de Britten benoemde dan door de bevolking gekozen leden zou bevatten, kan men hier wel in komen. Het Griekse emotionele standpunt blijft dus onverkort een referendum over unie met Griekenland. De Britse practische grondgedachte: wij houden vast aan de basis Cyprus als politieke noodzaak. En de partij staat derhalve nog remise. Na deze hoofdoverwegingen komen de bijzaken. De Britten zeggen dat zij reke ning moeten houden met de Turkse min derheid van honderdduizend koppen, over- Naar wij vernemen, heeft mr. H. M. Huygens, de verdediger van de Berkelse arts O., mr. S. van Oven uit Den Haag bereid gevonden in cassatie de verdediging van O. op zich te nemen. Mr. Huygens zal zich gedurende de cas satieperiode terugtrekken en zich geheel afzijdig houden. Na een eventuele geslaagde cassatie poging zal de Hoge Raad de zaak verwijzen naar een aangrenzend hof, het gerechtshof te Amsterdam of te 's Hertogenbosch. Mr. Huygens zal in dat geval de verdediging van de Berkelse arts hervatten. GENèVE (United Press) Prof. C. J. Bakker, hoogleraar in de experimentele natuurkunde aan de universiteit van Am sterdam, is Vrijdag alhier voorgedra gen voor een benoeming als directeur- generaal van de Europese Raad voor Kernonderzoek (CERN) als opvolger van prof. Felix Bloch, die eind Augustus ais zodanig aftreedt. Prof. Bakker deelde gisteravond even voor hij per vliegtuig de terugtocht naar Nederland aanvaardde mede, dat hij de benoeming nog niet had aanvaard, omdat hij zich nog eerst een maand wil bera den en overleg wil plegen met de be voegde autoriteiten in Den Haag. ADVERTENTIE (Van een verslaggever) „Wil het peil van de Nederlandse huis vesting niet ver onder de maat van onze huidige technische en economische moge lijkheden blijven, dan zal op den duur een groter deel van het gezinsbudget voor de huur moeten worden bestemd", zo heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, ir. H. B. J. Witte, verklaard op een persconferentie ter inleiding van de Derde Tiendaagse voor de Woninginrich ting, die van 1726 Maart gehouden zal worden door de Stichting Propaganda Woninginrichting. De minister wees op het belang van de woning voor de ontplooiing van een „in- Het staat op duizend muren op Cyprus: „Leve Enosis", Unie met Griekenland dividueel" gezinsleven in deze tijd van standaardisatie en nivellering. De na-oor- logse woningbouw kenmerkt zich door een grote uniformiteit, die helaas onver mijdelijk is, omdat zonder seriebouw eco- nomisch-verantwoorde bouw van wonin gen onmogelijk blijkt. Een groter aantal woningtypen zal aan dit bezwaar tot op zekere hoogte tegemoet kunnen komen, maar toch zal in het gezin zijn „persoon lijkheid" in de wooncultuur pas geheel kunnen uitleven in de inrichting van zijn intérieur. Daartoe is het nodig, dat ook de meubelindustrie en de aanverwante bedrij ven nieuwe vormen, kleurencombinaties en dergelijke scheppen, om aan de indivi duele behoeften van haar afnemers zoveel mogelijk tegemoet te komen. „Wij leven in een overgangstijd, die de waardeloos heid van stijlimitaties erkend heeft, maar die nog worstelt om een eigen stijl te cre- eren, die als draaggolf kan dienen, als draaggolf voor de smaak-modulaties van het individu. Ook de Stichting Propagan da Woningbouw kan bijdragen tot de vor ming van zulk een eigentijdse levenstijl als harmonische achtergrond voor een gaaf gezinsleven". Prof. dr. J. Tinbergen, directeur van het Centraal Planbureau, gaf een over zicht van de economische facetten der woninginrichtingsbranche, waaruit bleek dat de omzetten in deze takken van nij verheid tengevolge van de woningnood, de dure grondstoffen en andere factoren, on- i rustbarend teruggelopen zijn: „Een on evenredig groot deel van het gezinsbudget in Nederland wordt thans besteed aan amusement en vacantie-uitgaven", zo be toogde hij, „en tenzij de woninginrichters gezamenlijk een aesthetisch-verantwoorde serie-productie van meubelen en aanver wante zaken kunnen aanbieden, zal er wei nig kans zijn, dat zij een ruimer debiet veroveren kunnen. „Vandaar dat ook onze derde Woning- tiendaagse", vulde de voorzitter van de N.P.W., de heer N. Spaan, aan, „een evene ment, dat niet slechts een commercieel doel n.l. vergroting van de omzet der woninginrichters beoogt, maar dat te vens het publiek door middel van exposi ties, lezingen en films wil opvoeden tot een betere smaak ten aanzien van de inrich ting van het intérieur. In vele gemeenten zullen daartoe tijdens de woningtiendaag- se modelflats, wedstrijden en zelfs optoch ten van rijdende „binnenhuisjes" worden gehouden, die aan dit streven op aantrek kelijke wijze vorm zullen geven". „Zeg, waar ga jij heen...?" „Naar beneden, lekker storen." „Dat dacht je maar! Ik heb daar juist Draadomroep op hun toestel aangesloten. „Wat, Draadomroep Ik ben al weg!" Ja, Draadomroep betekent bet einde van alle storingen. Met een Draadomroep-aansluiting op Uw toestel ontvangt U Hilversum I en II op vólle bandbreedte, volkomen storingvrij. Bovendien via de lijnen III en IV een selectie uit de béste buitenlandse programma's. Veel genot en veel gemak voor weinig geld. De vólle studioklank - natuurecht in Uw huiskamer*. Laat U ook aansluiten en U hoort het fijnste het best! *Als U in het gebied van een gemo derniseerd 4-programma-net woont. geeft storlngvrije studioklank ADVERTENTIE P»lm NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Ironische symboliek in Nicosia: op het ene bord staat: geen inrit", op het andere: „vrijheidsstraat". In de Kurzaal te Scheveningen heeft de thans „Koninklijke" Nederlandsche Ree dersvereeniging Vrijdagmiddag haar vijf tigjarig jubileum op waardige en stijlvolle wijze gevierd tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering. Hoogtepunt van deze viering was het aanvaarden van het beschermheerschap van de vereniging door Prins Bernhard en de verlening van het praedicaat „Ko ninklijke." Voor de vergadering begon, hesen op het Gevers Deynootplein leerlingen van het opleidingsschip „Pollux" aan speciaal voor dit doel opgerichte masten de maatshappij- vlaggen van de vijftig bij de reedersver- eeniging aangesloten scheepvaartmaat schappijen. Bij de aanbieding van het beschermheer schap der Reedersvereeniging aan Prins Bernhard, merkte de heer B. E. Ruys op, dat de aanvaarding hiervan de voortzetting van een traditie zou betekenen, daarbij doelend op de van de zijde van ons vor stenhuis voortdurende belangstelling voor de koopvaardij. „Geen formaliteit" Het beschermheerschap aanvaardend, zei Prins Bernhard in een korte toespraak, dat een dergelijke functie dikwijls enigs zins formele betekenis heeft. „Maar in dit geval ligt het toch wel anders. De Neder landsche Reedersvereeniging immers ver tegenwoordigt een deel van het economisch leven, dat door de eeuwen heen van de allergrootste betekenis is geweest voor onze vaderlandse welvaart. Zonder scheepvaart zou Nederland zijn, door zijn ligging be paalde historische taak nimmer kunnen uitvoeren. Uw vereniging heeft er krach tig toe bijgedragen, onze scheepvaart als eenheid in verscheidenheid de goede koers te doen houden en ook op internationaal terrein haar rol te laten spelen. Zij is een prachtig voorbeeld van samenwerking van een groep typisch Nederlandse onder nemers." Zijn toespraak besluitend, deed de Prins de verheugende mededeling, dat het de Koningin had behaagd, aan de Nederland sche Reedersvereeniging het praedicaat „Koninklijke" te verlenen. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, legde in een toespraak de nadruk op de betekenis van de scheepvaart voor onze nationale welvaart. De netto-ontvangsten van de Nederlandse zee-scheepvaart exclusief tank- en kust vaart bedroegen in 1953 niet minder dan 639 millioen gulden. De minister schetste de catastrofale gevolgen van de wereldoorlog voor onze scheepvaart. Meer dan anderhalf millioen ton scheepsruimte, de helft van onze vloot, ging verloren en ongeveer 4000 zeelieden vonden de dood. Maar reeds tijdens de oor log werd met de wederopbouw begonnen, die daarna met krachtige steun van de regering in snel tempo werd voorgtezet. In 1949 bereikte de koopvaardijvloot onder Nederlandse vlag weer de omvang van voor de oorlog. De minister had met grote belangstelling kennis genomen van een memorandum in zake de vernieuwing van de koopvaardij vloot. De problemen welke deze vernieu wing opwerpt en de conclusies van het memorandum, hebben recht op de nauw gezette aandacht van de regering. Samenwerking inplaats van protectie Mr. J. J. Oyevaar, bestuurslid van de Nederlandsche Reedersvereeniging, roerde in zijn toespraak opnieuw het vraagstuk van de aantasting van de vrijheid van de zee aan. Het scheepvaart-protectionisme is na de laatste oorlog weer opgedoken. De gemeenschappelijke wereldmarkt van de koopvaardij wordt aangetast door scheep vaart-beschermende maatregelen van som mige landen. De heer Oyevaar pleitte voor het zoge naamde conference-systeem dat naar zijn mening Nederland in staat stelt een zo groot aandeel te nemen in het dienstenver - Onlangs zond de N.C.R.V. een seriehoor spel uit dat een bewerking was van de bekende roman „De Citadel" van de En gelse auteur A. J. Cronin. Door een toeval was verzuimd contact met de uitgever op te nemen over de auteursrechten. Dit had tot gevolg, dat de N.C.R.V. namens de heer Cronin een eis tot schadeloosstelling ont ving, waarbij een bedrag van verscheidene duizenden guldens werd geëist. De N.C.R.V. heeft zich daarna in -verbinding gesteld met de Engelse uitgever en de zaakwaar nemer van de auteur. De eis tot schadever goeding werd ingetrokken, maar er wordt nu een bedrag aan auteursrechten geëist, dat het twaalfvoudige is van het bij de Nederlandse Radio Unie gebruikelijke ta rief. Daar de N.C.R.V. niet bereid is dit bedrag te betalen, zal deze zaak tot een proces voor de Nederlandse rechter leiden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Aalst (Geld.) J. Vos, cand. te Huizen (N.H.). Geref. Kerken Beroepen te Sorong (Nw. Guinea) P. B. Suurmond te Makkum. Bedankt voor Wolvega O. Jager te Vrou wenpolder (Z.) Geref. Kerken art. 31 K.O. Tweetal te 's-Gravenhage-Scheveningen K. Drost te Veendam en F. Kouwenhoven te Hattem. Beroepen te Houston (Canada) J. Faber te Deventer. Bedankt voor Launceston (Canada) J. Faber te Deventer. Bedankt voor Launceston (Tasmanië) P. Wulffraat te Barendrecht. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Smithville (Ontario-Canada) (Old Chr. Ref. Church) M. Baan te Dor drecht en H. v. d. Ent te Werkendam. Geref. Gemeenten Bedankt voor Marknesse J. W. Kersten te Genemuiden. Laag water belet hulpverlening Schipper G. Baies van de Wieringen 89 is met een assistent reeds verscheidene dagen van de buitenwereld afgesloten. Zijn schip, waarmede hij was uitgevaren om te vissen zit al ongeveer een week hoog op een zandbank in de Oostmeet ten Zuiden van Terschelling in de Waddenzee. Door de Oostenwind is ter plaatse zo weinig water, dat er geen mogelijkheid bestaat op eigen kracht vlot te komen. De redding boot „Twenthe" uit Harlingen is Vrijdag uitgevaren, maar moest onverrichterzake terugkeren, aangezien zij door de lage wa terstand de W.R. 89 niet kon bereiken. Aangezien men in het onzekere verkeer de of de schipper voldoende leeftocht aan boord heeft, is Vrijdag een Catalina- am- phibievliegtuig van de opsporings- en red dingsdienst van de Marineluchtvaartdienst van het vliegkamp Valkenburg vertrokken met het doel de W.R. 89 op te sporen. Juist op het ogenblik, dat de vlieger de W.R. 89 had gevonden, bleek hem, dat het vissersvaartuig contact had met een red dingboot. Dit is de „Twenthe" geweest. Op dat moment wist de vlieger waar schijnlijk nog niet, dat de „Twenthe" de W.R. 89 niet kon bereiken. Men wil nu trachten met een vlet naar de W.R. 89 te varen. Het staat echter nog te bezien of dit plan zal slagen. Ter plaat se is namelijk veel drijfijs aanwezig. keer tussen derde landen. De reders hopen dan ook dat de komende concurrentie-wet geen toepassingen zal vinden, die het ver trouwen van de buitenlandse conference- partners in de Nederlandse deelgenoot kunnen ondermijnen. Op Donderdag 22 Maart zal een speciale trein uit Duitsland naar Utrecht rijden. Dit is de zogenaamde „glazen" trein, die 'n groot aantal grossiers, directeuren van warenhui zen en confectiefabrikanten naar Utrecht zal brengen. Zij zullen de opening van de textielbeurs bijwonen. De „glazen" trein is eigendom van de Duitse spoorwegen. Hij wordt alleen verhuurd voor bijzondere ge legenheden. Het is een treinstel van bij zonder model, geschilderd in grillige kleuren, waarin de passagiers in comfortabele fau teuils zitten. Het dak en de zijkanten van de trein zijn van glas. ZATERDAG 28 FEBRUARI Stadsschouwburg: „De repetitie", Neder landse Comedie, 8 uur. Treslong, Hillegom: Ballet door leerlingen Kennemer Ballet Studio, 8 uur. Studio: „Romeo en Julia", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08/15", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder geweten", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De slavinnen van Bagdad", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Opstand in Allegheny", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Lido: „De droomfontein van Rome", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva: „Orkaan", 18 jaar 7 en 9.15 uur. ZONDAG 27 FEBRUARI Stadsschouwburg: „De repetitie", Neder landse Comedie, 8 uur. Zuiderkapel: ds. J. Servaas, 10 en 5 uur; jeugdsamenkomst, 8 uur. Cultura: Ned. Ver. v. spir. „Harmonia", wijdingsmorgen, 10.30 uur. Nieuwekerk: ds. J. Wiersma. 7 uur. Studio: „Van Algiers naar Kaapstad", alle leeft.. 11 uur; „Romeo en Julia". 14 jaar, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft.. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: dr. A. F. J. Portielje spreekt bij dierenfilms van de heer H. C. Verkruysen, alle leeft., 11 uur; „08/15", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De dood van een handelsreiziger" 10.30 uur; „Een vrouw zonder geweten", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De slavinnen van Bagdad". 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Opstand in Allegheny". 14 jaar,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Othello", 18 jaar. 11 uur; „De droomfontein van Rome", alle leeft, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Nie mand de deur uit", alle leeft., 2 en 4.15 uur; „Orkaan", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 28 FEBRUARI Begijnhofkapel: Bijeenkomst Hermann Zaiss Comité, 8 uur. Zang en Vriendschap: Bijeenkomst van „De grotere wereld", 8 uur. Concertgebouw: Jubileumconcert „Zang en Vriendschap" met Theo Bruins, piano en Albert de Klerk, orgel, 8 uur. Miner va- theater: „Tussen Indus en Ganges". Volks universiteit, 20 uur. Studio: „Romeo en Julia", 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08/15". 18 jaar. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder geweten", 18 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: ..De slavinnen van Bagdad", 18 jaar. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De lifter", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Lido: „De droomfontein van Rome", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5