Interessant zwemprogramma in het nieuwe Velserbad ^Spiegel ^-iSporte n Schaatswedstrijden in Spaarndam Maréchaussée De Jong de snelste schaatser; Van Ginkel won veldloop Antilopen versloeg IHJ in een goed en spannend duel Sport tijdens het weekeinde Double six M Zondag in Hilversum Gevaarlijk ijs Ook in de eerste klasse geen voetbal Politiekanipioenschappen Broekman favoriet voor schaatstitel 5 BADMINTON SCHAATSENRIJDEN ZWEMMEN WA TERPOLO Ook geen korfbal Cricket De vijfde testmatch Wielrennen Ook Gerard Peters in de Ronde van Nederland Openingswedstrijd van De Kampioen uitgesteld Kantoormachinefiandel P. HARTOG I I Heringa Wuthrich SJORS EN SJIMMIE'S NIEUWE AVONTUREN DE BASKETBALLCOMPETITIE Geleide jeugd Niet alleen aanleg Alles ontzeggen Geen geld Niet vreemd meet Doves op de zesde plaats in Hengelo Joco-beker voor Hof van Holland ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 Wederom heeft de vorst het plezier van de beoefenaren en beocfenaarsters van de veldsporten bedorven dit week einde. De hockeyers en hockeysters, de korfballers en korfbalsters evenals de handballers en handbalsters hebben Za terdag en Zondag geen wedstrijden Ondanks dat echter is er toch nog wel genoeg voor de liefhebbers dit week einde. Wij zullen enkele gebeurtenissen, die de aandacht vragen, in de herinne ring terugroepen. In de eerste plaats zijn er in het Krelage- huis in Haarlem Zaterdag en Zondag de internationale badmintonkampioenschappen, waaraan zeer vele uitblinkers deelnemen. Eddy Choong, de kampioen van verleden jaar. Behalve zeventien Nederlanders doen zesen twintig Denen, zes Duitsers, zes Indonesiërs, twee spelers van Malakka en de kampioen van Australië aan de wedstrijden mee. Kam pioen Eddy Choong i: ook dit jaar weer favo riet. Zaterdag wordt er gespeeld van twee uur 's middags tot tien uur 's avonds en 's Zondags is er het beste badminton wat men zich wensen kan van 's ochtends negen uur tot omstreeks zes uur. In Spaarndam kunnen de liefhebbers van het schaatsenrijden Zondag zien hoe er op de baan van de ijsclub Nova Zembla wordt ge streden om het provinciale kampioenschap van Noordholland voor mannen op de korte baan. De wedstrijden beginnen om een uur 's middags. Zaterdagavond kan men zich op dezelfde baan vermaken bij een ijsfeest, met onder andere een demonstratie ijsdansen door twee dansparen. Dit feest, waaraan ook de kunstrijster Sjoukje Dijkstra mee doet, begint om zeven uur. In het Velserbad, dat Zaterdagavond door de burgemeester van Velsen wordt geopend, waarna er zwemdemonstraties zullen worden gehouden, is Zondagmiddag een zwempro gramma dat ruimschoots de aandacht ver dient. Eenentwintig verenigingen sturen hun sterkste zwemmers en zwemsters naar deze nationale wedstrijden in het nieuwe bad. Het programma, waarmede Zondagmiddag om half drie wordt begonnen, is als volgt: 1. 100 meter rugslag dames. Hieraan doen mee: Ali Segaar, Jopie van Alphen, Joke de Korte en Dicky van Ekris. 2. 100 meter rugslag heren. P. Swijghuy- sen Reigersberg, G. Korteweg. Jitse van der Veen en' Ab Swijghuysen Reigersberg. 3. Recordpging van H.P.C. op de 4 x 100 Het hoofdnummer van het zeer interessante programma, dat Zondagmiddag in het Hil- versumse Sportpark wordt verwerkt, brengt het debuut van de phenomenale Franse hengst Double Six M, die in zijn geboorte land tijdens de afgelopen wintermeeting in Vincennes een enorme faam genoot. Op zijn reis naar Ncierland deed hij afgelopen Dinsdag de Belgische baan Sterrebeek aan. waar hij echter met klein verschil in de Grote Winter-prijs werd verslagen, doch in een bijzonder fraaie tijd. Hoewel het ons voor kwam dat de hengst niet meer die vorm heeft, waarmee hij in Frankrijk lauweren oogstte, zal hij niettemin al.- de grote favoriet zijn te beschouwen, daar het hem door de bijzonder gunstige condities zeer gemakke lijk wordt gemaakt. Zijn grote rivalen in het 2800 m, lange nummer zijn de vertegenwoor digers van stal Geersen Peterhof, Pelikaan S, Brin d' Amour IV en Oriënt Express G evenals de snelle Query Hanover. Slechts in dien deze paarden zich zelf zouden overtref fen mag op een overwinning van deze kant worden gerekend, waarbij dan aan Pelikaan S mits gereden door Geersen vóór Query Hanover de voorkeur wordt gegeven. Betere kansen heeft Geersen in de andere nummers. Hij kan de reeks openen met Tizian in het eerste nummer, die sneller en betrouwbaarder is dan Sylvester Hanover en Tommy Mars. Ook in de Jan Steen-prijs mag zijn keuze Ruth Buffington als de vermoedelijk* winnares worden aangeduid, hoewel daarbij het nodige voorbehoud ge maakt moet worden voor de conditie van de paarden uit stal Slikker: Queen Bonnie en Rudi Williams. Ook de andere debutant, Releigh Harvester, zal mits in vorm Geersen het geducht lastig kunnen maken. In de Rembrandt-prijs is het niet uitgeslo ten. dat Proximity en Querida Donum, die beiden tot de training Geersen behoren, als eerste en tweede zullen eindigen. Slechts Quita Scott en een Rosa B zullen gevaarlijk kunnen zijn. Tenslotte heeft hij in het onder-de-man nummer enige paarden ingeschreven, die hun debuut maken. Zij zullen worden toe vertrouwd aan zijn assistent J. Vóórhaar, die enige maanden in Frankrijk heeft gewerkt om de speciale stijl van de monté-rijders onder de knie te krijgen. Welke enorme vorderingen hij gemaakt heeft demonstreerde hij reeds enige weken geleden toen hij met overmacht zijn superioriteit bewees. De con currentie voor de mount Vóórhaar komt -lechts van Rolls Royce en Qui Saint. Een Noordelijke verwinning is te ver wachten in Paulus Potter-prijs, waarin v. d. Veen met Rosa Gregor en Qualitelt S goede kansen heeft, gevolgd door Rodney Hollandia G en Ramsès. In de gebruikelijke serie-draverij kan Parel Holland C haar zegetocht voortzetten. Queeny Dillon, Quick Star en Omar Spencer tullen'de buit van de plaatsgelden kunnen verdelen. meter estafette. Dit Nederlandse record staat op naam van H.P.C. met een tijd van 4 min. 2 sec. Zaterdag wordt in Amsterdam de eerste poging gedaan het record te verbe teren. Voor Zondag is ook een officiële aan vrage ingediend bij- de KNZB. Geurtsen, Tjebbes, Bouman en Prins zullen de record pogingen wagen. 4. 100 meter schoolslag dames (kring Haar lem»: C. Arens. M. Fuykschot, G. Bruning, A. Prins, N. de Zwar' en A. BoumanMuller. 5. 100 meter vünderslae dames: Els Stee houwer, Mary Kok, Nel Garritsen, Atie Voorbij. 6. 100 meter vlinderslag heren: A. de Vries. Geertjan van Rooy, Hans Muller, Cor Wiering. 7. 50 meter vrije slag dames: 'kring Haar lem: A. Wessels. E. Schipper, E. Schreuder, L. Bouwer, J. Braun, T. Snoeks, I. Stroo- bach. N. Smit. 8. 100 meter vrije slag dames: Ria Vonk, Geertje Wielema, Jopie van Alphen, Hetty Balkenende. 9. 200 meter schoolslag dames: Jenny Wel ling, Tonny Hom, Hannie Boon, Jopie Spoor. 10. 200 meter schoolslag heren: A. Jas- ners, P. Bekkering, W. van Zijl, Ruud van Feagelen. 11. 100 meter vrije slag heren: Fred Pie- ters, G. Dikstaal, P. ten Thye. Wim Geurt sen. Joris Tiebbes. Wim de Vreng, Herman Willemsen, Theo Hoogveld. 12. 4 x 100 meter estafette dames: hier aan nemen deel Z.A.R., R.D.Z., H.Z.C. en de Robben. 12. Waterpolowedstrijd: V.Z.V.—Neptunus (ZutpTien) en G.Z.C. uit Gouda tegen de Meeuwen uit Amsterdam. Vijf kringwedstrijden vormen het program ma van waterpolo competitiewedstrijden dat vanavond in het Sportfondsenbad in Haar lem wordt afgewerkt. Begonnen wordt met de herenwedstrijd DWR 2—DWT 4, waarin DWT revanche zal trachten te nemen op de in de thuiswedstrijd geleden nederlaag. Dan volgen twee dames-wedstrijden. In de eerste daarvan krijgt DWR 2 het nog ongeslagen HPC 2 op bezoek. HVGB gaat hierna te wa ter tegen DWR en zal wel alles op alles zetten om de eerste winstpunten binnen te halen. Nadat eerst no;' de reserves van Haarlem de strijd hebben aangebonden tegen HVGB 3, volet als laatste wedstrijd de ont moeting HVGB—Nereus: in de uitwedstrijd kwam HVGB met de hakken over de sloot, zodat nu een spannende strijd kan worden verwacht. De groepscommandant van de rijkspoli tie te water in Aalsmeer deelt ons mede, dat het ijs in het gehele gebied van de Westeinderplassen, Brasemermeer en De Kaag en alle tussenliggende verbindingen en wateren zeer onbetrouwbaar is. Wakken De IJsbond Hollands Noorderkwartier gewest Noordholland-Utrecht van de K.N. S.B. vestigt er de aandacht op dat geen aaneengesloten banen kunnen worden uit gezet door de ijsclubs en waarschuwt de schaatsenrijders met het oog op de talrijke wakken. Hét schaatsenrijden in de provin cies is gevaarlijk. Alle voor Zaterdag en Zondag door de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond en door de regionale bonden vastgestelde wed strijden zijn in verband met de toestand Ook op de tweede dag van de vijfde test match tussen Engeland en Australië, in Sydney gespeeld, kon wegens regen niet worden gespeeld. De K.N.V.B. deelt ons mee dat ook het programma van de eerste klasse wedstrij den voor Zondag, in verband met de ge steldheid van de terreinen, is afgelast. Het gehele programma, zowel voor de eerste klassers als voor het amateurvoetbal en het Zaterdagmiddagvoetbal wordt verschoven naar Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart. Evenals zijn clubgenoten Gerrit en Adrie Voorting heeft ook de Haarlemse wieier- professional Gerard Peters, een contract ge tekend voor de van 23 tot 30 April te houden Ronde van Nederland. De openingswedsrtijd van de Haarlemse wielervereniging HSV „De Kampioen" tegen het Amsterdamse „Olympia" om de „Bluys"- beker. die Zondag 27 Februari op het circuit van Zandvoort zou worden gehouden, is door de weersomstandigheden tot een nader te bepalen datum uitgesteld. ADVERTENTIE Schoterwrg 122 - Haarlem - Tel. 12SRI ADVERTENTIE (ytwsoooooooonoofxxxorocx* SCHRIJFMACHINES Niet minder dan 41 rijders zijn toegelaten tot het Nederlands kampioenschap lange baan, dat vandaag en morgen op de baan van de IJsclub „Thialf" in Heerenveen wordt gehouden. Reglementair werden slechts de inschrij vingen van hen aangenomen, die de 1500 meter binnen de limiettijd van 2 minuten 42 seconden hebben afgelegd, hetgeen uit de aard der zaaak met verscheidene rijders in dit seizoen het geval is geweest. Het regle ment in deze was echter onduidelijk, want er wordt niet in de bepalingen Besproken over het feit of deze limiettijd in Nederland dan wel in het buitenland moet worden gemaakt. Onder de inschrijvers bevinden zich alle leden van de kernploeg van de KNSB en uiteraard zij. die Nederland hebben vertegenwoordigd in Falun en Moskou. Onder leiding van de heer Taconis vond Vrijdagavond de loting plaats van de 500 meter en de 5000 meter. Het komt ons voor, dat de deelnemerslijst kwalitatief voortref felijk mag worden genoemd, althans veel beter dan het vorige jaar, toen in Zwolle het nationale kampioenschap was uitge schreven zonder dat de sterkste tijders van Nederland die in Davos vertoefden in de gelegenheid waren naar Nederland terug te keren. Aangezien de 400 meterbaan van Thialf er uitstekend bij ligt er is de laatste dagen niet op gereden om het ijs te snaren mo gen naar Nederlandse verhoudingen gere kend. goede tijden worden verwacht met de mogelijkheid, "dat records worden verbeterd. In 1946 werd op de baan van „Thialf* ook het kampioenschap van Nederland verreden, waarbij Piet Keyzer de nationale titel be haalde. Het vorig jaar is in Zwolle Egbert van 't Oever kampioen van Nederland ge worden. Het spreekt wel haast vanzelf, dat Kees Broekman ditmaal de grote favoriet is. Reeds één keer heeft Broekman, op oude jaarsdag 1950, in Zutfen de titel veroverd. Zondagmiddag 8 Het was Vrijdag een bijzonder drukke dag voor de Haarlemse politie. Er behoef- i den deze keer echter geen vermoedelijke inbrekers gegrepen te worden, er werd geen grootscheepse verkeerscontrole ge houden en er was nergens een verkeers opstopping. Neen, een groot gedeelte van het corps hield zich Vrijdagmiddag bezig met de sport. Op de gemeentelijke ijsbaan aan de Kle verlaan werden namelijk de reeds diverse malen uitgestelde politie-schaatskampioen- schappen korte baan gehouden en tege lijkertijd draafde een grote groep athle- ten door de Hout om uit te maken wie zich dit jaar politie-veldloopkampioen mag noemen. Bij de nationale kampioenschappen korte baan opende hoofdinspecteur L. Davidzon met een kort inleidend toespraakje het ijs- festijn en even later schoten de eerste twee van de bijna vijftig deelnemers weg. Er werd gereden volgens een afvalsysteem, waarbij de rijder met de snelste tijd na elke rit een' ronde verder kwam. De 160 meter werden overigens op de meest verschillende manieren afgelegd. Sommige politieman nen reden met haastige korte slagjes od de eindstreep af, anderén zochten hun hei! in langere slagen en een van de rijders presteerde het zelfs om zittend over de finishlijn te schuiven. Hoe het ook zij, na enkele tientallen rit ten bleven tenslotte H; Kamps van de rijks politie in Aduard en A. de Jong van de Koninklijke Maréchaussée in Bergen op Zoom over. De Jong eindigde deze beslis sende rit tot zijn grote vreugde in zijn voordeel. Veldloop In de Hout was heel wat minder pub'ie- ke belangstelling dan op de ijsbaan. Dat was wel te begrijpen, want het weer leende zich nu eenmaal beter voor het schaatsen dan voor de veldloop. Zeven A-klassers lieten zich om even na 2" uur echter niet door de snijdende wind weerhouden en begonnen vol goede moed aan het vijf kilometer lange parcours. De OOK PAFING NAAR HEERENVEEN. Paping. die gèruime tijd in Scandinavië heeft vertoefd en daar aan verscheidene wedstrij den heeft deelgenomen, is eveneens inge schreven voor de Nederlandse kampioen schappen lange baan die vandaag en morgen in Heerenveen worden gehouden. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS De B-klassers tijdens de veldloop. kampioen van verleden jaar, J. van Ginkel uit Baarn, nam direct de leiding, schudde na één ronde de Utrechtenaar Pauwels van zich af en kwam. kennelijk tot groot ge noegen van de talrijke politie-autoriteiten, als winnaar met een voorsprong van tien tallen seconden als eerste binnen. Vervolgens startte de grote groep B- klassers en veteranen voor een veldloop over 3'/ï kilometer. Al spoedig werd dui delijk, dat niet alle deelnemers in een even goede lichamelijke conditie aan de start waren verschenen. Reeds direct vielen er enkele lopers af en het kopgroepje werd voortdurend kleiner. D. Hoogland van de Politie-opleidingsschool in Overveen ging tenslotte zegevierend als eerste over de eindstreep. In „Dreefzicht" werden de prijzen aan de volgende deelnemers uitgereikt: A-k!assers: 1. Vah Ginkel, Baarn, vijf kilometer in 18 min. 46.9 sec. B-klassers: 1. Hoogland. Haarlem, 3'/t kilometer in 12 min. 56.8 sec. MORGEN. Zondagmid dag, om 2 u. heeft in de grote zaal van het Con certgebouw te Haarlem, de première plaats van de aller nieuwste avonturen van Sjors en Sjimmie van de Rebellen club, getiteld „De Chinese Avonturen vtn Sjors en Sjimmie". Nederlands grootste muzikale clown, Fantasio, treedt met Sjors en Sjimmie op in het derde bedrijf (Naar 't Circus Saranasie). De bezoekertjes van het Concertgebouw wacht weer tal van leuke verrassingen, zoals Sjors-lucht- ballens, Sjors-foto's, geïllustreerde Sjorsbladen (lijfblad van Sjors en Sjimmie). welke gratis worden ver strekt bij het toegangskaartje. Boven dien wordt aan de abonné's van het weekblad Panorama, op vertoon van het laatste Panoramanummer aan de cassa van het Concertgebouw, een kor ting verleend van f 0.25 op iedere rang. ■De toegangsprijzen zijn (belasting en vestiaire inbegrepen) f 0.50 - f 0.75 - f 1.00 - f 1-25 - f 1.50. De kaartverkoop en plaatsbespreking heeft wederom morgen, Zondag, plaats aan het Con certgebouw, vanaf 10 uur. (Tel. 13466). De grote zaal van het Concertgebouw is bijzonder aangenaam verwarmd.... Veteranen: 1. Van Soest, Haarlem, 3'/t kilometer in 15 min. 12 sec. De hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, reikte met een toepasselijk woord deze prijzen uit. In „Bolwerk" sprak de Haarlemse wet houder, de heer D. J. A. Geluk, de schaat sers toe. Hier werden de prijzen in ont vangst genomen door 1. De Jong, Konink lijke Maréchaussée in Berg op Zoom. Deze rijder ontving bovendien de médaille voor de snelste rit van de dag (160 meter in 15.3 sec.). 2. H. Kamps, Rijkspolitie in Aduard. 3. J. Honingh, Koninklijke Maré chaussée in Nunspeet. Zowel de veldloop als de schaatswedstrijden stonden onder leiding van de Politie Sportvereniging „Haarlem". Zaterdagmorgen zouden op de ijsbaan de corpskampioenschappen worden gehou den. Geheel volgens verwachting heeft de basketball-ontmoeting tussen de heren teams van IIIJ en Antilopen vele toeschou wers, ondanks de kou, naar de zaal van het Krelagehuis in Haarlem gelokt. Ongetwij feld zullen deze toeschouwers van hun be zoek aan deze wedstrijd geen spijt hebben gehad, want beide teams hebben zich In een bijzonder spannende en goed gespeelde wedstrijd volkomen gegeven. De bezetting van de derde plaats op de ranglijst stopd op het spel, welke plaats het volgende sei zoen vermoedelijk het ^echt geeft in de districts eerste klasse uit te komen met de topteams uit Rotterdam en Den Haag. Uiteindelijk heeft het Antilopen-team de zege uit het vuur gesleept, hetgeen toch wèl een verdiende beloning betekende, aangezien het spel van Antilopen technisch toch wel iets beter van opzet was. Reeds direct was het een gelijk opgaande strijd, zodat een felle strijd verwacht kon worden. TOT VELER VERRASSING heeft het 20-jarige Amerikaanse tenniswondcr Maureen Connolly ook wel Little Mo genoemd bekend gemaakt dat zij ophoudt met tennissen. „Ik heb niet zo veel plezier meer in het spel", zo heeft zij gezegd, „en wanneer de in spiratie ontbreekt heeft het geen zin meer aan tournooien en kampioen schappen deel te nemen". Daarmee kon men het doen Maureen had geen zin meer en dus, afgelopen. En daar gingen dus de voorspellingen van de mensen, die steeds met grote kennis van zaken hadden beweerd dat ook Maureen na verloop van tijd wel in een tenniscircus terecht zou komen voor zestig- tot zeventigduizend dollar per jaar. Bedragen, die haar al meer dan eens waren geboden na haar triom- phen in Australië, Frankrijk en Enge land. En nu plotseling geen tennis meer. En toch.is dat eigenlijk wel zo vreemd? VAN HET MOMENT AF dat Maureen Connolly de aandacht op zich vestigde op de Amerikaanse tennisbanen zij was toen veertien jaar is haar jeugd geleid geweest. Zij kreeg iemand naast zich, die haar precies vertelde wat zij wel en wat zij niet doen mocht. Haar ouders mochten hun eigen ideeën over de opvoeding van hun Maureen hebben, haar coach bepaalde haar jeugd. Zij „maakte" Little Mo, de tennisspeelster aan wie iedereen een voorbeeld kon nemen. Maar zij vormde daarbij maar dat kwam pas in de tweede plaats het karakter van het meisje, dat on der haar toezicht stond. Het karakter, dat in de eerste plaats dienstbaar moest worden gemaakt aan tennis. „Teach Tennant, heette die coach. Geen beginnelinge in het vak, maar een door en door geroutineerde vrouw, van tegen de zestig., die haar vak verstond als geen ander en onder andere ook Alice Marble destijds al aan de top had gebracht. Eleanor Tennant slaagde men weet het ook met de kleine Maureen. Over de wijze waarop zij met haar pupil aan de top kwam, vertelde zij eens in het Engelse sportblad World Sports. Het ar tikel werd een opsomming van raadge vingen voor Engelse coaches, die er hun voordeel mee zouden mogen doen. Goéde raadgevingen? Men oordele zelf. IEDERE IN TENNIS geïnteresseerde man of vrouw, speciaal ouders, moeten de liefde voor het tennisspel stimuleren in de geest van hun tien- tot twaalf jarige meisjes en jongens. Kinderen van die leeftijd kunnen ten minste drie uur per dag spelen. Tennisleraren dienen daarbij zo af en toe eens tegen hen te spelen, ze les te geven, maar ze vooral aan te moedigen. Kampioenen moeten het spel graag spelen. Ziedaar enkele raadgevingen, die de basis moeten vormen voor succes. Maar „Teach" Tennant heeft nog meer in pet to voor tennissende jongeren. Iedere speler en speelster van enig be lang, die ik onder mijn hoede heb ge had, zo schrijft zij, heb ik voortdurend herinnerd aan vroegere kampioenen hun trainingsgewoonten, hun oefen- en wedstrijdprogramma's. Grote spelers en speelsters als Helen Wills, Donald Budge, Helen Jacobs, Alice Marble waren zó ver, dat zij onafgebroken dachten aan en droomden van tennis van het moment af dat zij voor de eerste maal kampioen van Amerika of Wimbledon wilden zijn. Ten niskampioen te zijn overheerste in hun geest. Zij gingen alleen naar school, omdat de wet of hun ouders zeiden dat ze moes ten. Velen onder hen zouden dolgraag hun opvoeding hebben willen afbreken om alleen tennis te spelen. Zij overwon nen elke verleiding, die hun vorderingen in de weg zou kunnen staan roman ces, afspraakjes, dansen en ieder ver maak werden volkomen genegeerd. Met een vlammende geestdrift om kampioen te worden oefenden deze spelers en speelsters iedere dag uren lang, jaar in jaar uit. Toen Little Mo en onze Californische kampioenen eenmaal de tenniswoede hadden, sloegen zij dagelijks honderden ballen en renden voor iedere terugge slagen bal, omdat ze wisten dat het hen tot kampioenen zou maken. Hetzelfde recept kan voor Engelse kinderen gel den, schrijft de Amerikaanse miss Ten nant. OVER MAUREEN schrijft zij verder, dat de kleine Connolly al op twaalfjari ge leeftijd al haar vrije tijd aan tennis besteedde. Iedere dag na schooltijd oefende zij drie uur Zaterdags, Zon dags en in de vacantie stond zij dagelijks zes uur op de baan. Haar doelstelling was: hoe langer ik speel, hoe beter ik zal worden. Ook speelde zij vaak de laatste set van de dag als zij reeds heel erg moe was. Dat leerde haar winnen, ook al kon zij haast niet meer, vond haar coach. Maureen hield als alle kleine kinderen veel van candy, chocolade, ijs, limonacrt, films en televisie. Zij was opstandig of bedroefd als haar gezegd werd zich te matigen. Te veel zuurtjes en andere snoeperijtjes tusen de maaltijden zou haar eetlust kunnen bederven. Alleen haar tennis-ambities gaven haar vol doende kracht om haar verlangen naar zuurtjes onbevredigd te latep. Ze leerde in plaats daarvan fruit eten. Maureen was ook dol op films en tele visie-uitzendingen. Maar dat kostte haar ogen te veel inspanning. Ze ging vroeg naar bed en matigde rich overal, in. Niettemin was ze bedroefd of kwaad als ze niet mee mocht naar fuifjes. Tennis moest van Eleanor altijd op de eerste plaats komen. OOK HET FINANCIËLE bij het kwe ken van kampioenen brengt miss Ten nant ter sprake. Als de ouders van de kinderen geen geld hebben, nu wat dan nog, schrijft zij. Er zijn altijd wel manie ren te vinden om die hindernissen te overwinnen. Ook Mo had een supporter, die al haar uitgaven betaalde. Zulke mensen zijn in alle landen te vinden. Kinderen als Maureen Connolly en Bob by Riggs groeien vanzelf naar een kam pioenschap toe als men ze aanmoedigt met ze af en toe een racket, ballen, schoenen en sokken te geven. Tot zover de coach van Little Mo. NU KOMEN WIJ TERUG op de aan het begin gestelde vragen: Is het wel zo vreemd dat Maureen opgehouden is met tennissen en zijn de raadgevingen van „Teach" Tennant wel zo goed en waarde vol als zij zelf wil doen voorkomen? Ons lijkt het niet zo moeilijk die vra gen te beantwoorden. Om in de sport iets te bereiken, moet men zich iets kunnen ontzeggen. Maar de methoden van de coach van Maureen Connolly lijken ons ronduit belachelijk. „Teach" Tennant maakt menselijke machines; zij voedt kinderen op die zich alleen mens leren voelen met een racket in hun hand en gravel onder hun voeten. Je moet ge meen zijn om kampioene te worden, heeft miss Tennant eens gezegd. Want hoe kun je ooit iemand verslaan, als je vriendschappelijk tegenover haar staat? En daarom: wij vinden het niet zo vreemd dat Maureen ophoudt met ten nissen. Zij is waarschijnlijk oud en wijs genoeg geworden om de dogma's van haar coach af te kunnen zweren, weer mens te worden en de schade van haar jeugd in te gaan halen. Miss Connolly heeft nu waarschijnlijk gevoeld dat amateursport en plezier bij elkaar ho ren dat men tennis voor zijn plezier moet kunnen spelen. Eleanor Tennant kan kampioenen ma ken, dat weten wij nu. Maar als de wij ze, waarop zij dat doet de enige is, laten dan alle Engelsen, Fransen, Belgen en Nederlanders, die zich de laatste jaren zo achteruitgesteld voelden omdat zij in het internationale tennis zo weinig meer betekenen, zich dan maar in hun lot schikken. Het is beter om niets te bete kenen, dan de denkbeelden van „Teach" Tennant over te nemen. Ook al worden dan alle „behandelde" jongeren Little Mo's. E. KONING Na enkele goede aanvallen gaf Dingshoff op bijzonder fraaie - wijze Antilopen de leiding, doch De Sanders deed niet voor hem onder en bracht de partijen weer op gelijke voet (2-2). Toch voorkwam IHJ niet dat Antilopen een kleine voorsprong nam (9-4), welke voorsprong bij het ingaan van de rust was opgevoerd tot een betrekkelijk veilige 17- II voorsprong. Gelük op Ook na de rust bleef de strijd gelijk op gaan en om beurten vonden de ploegen de basket. Het was voor Antilopen ongetwij feld een geluk dat De Sanders deze avond niet bijzonder productief was. Desondanks wisten de IHJ'ers toch regelmatig iets van de achterstand in te halen, zodat met nog vier minuten te spelen een stand van 28-25 voor Antilopen op het scorebord werd ver meld. Hierna miste Biesbrouck een unieke kans door twee strafworpen naast te schie ten, waarna IHJ het aan de andere kant beter deed en via een strafworp de stand op 28-26 bracht. Bij het ingaan van de laatste drie minuten bracht een time-out hoogspanning onder spelers en publiek. Na de hervatting miste Kamperveen twee maal en dat bleek doorslaggevend. Hoewel Antilopen met nog bijna twee minuten te spelen wederom twee strafworpen miste, maakte Veenenbos van zo'n gemiste kans dankbaar gebruik om de stand op 30-26 te brengen. Nadat Noë op uitstekende wijze van een verdedigingsfout had geprofiteerd en de stand op 32-26 had gebracht, was de strijd beslist en hoewel IHJ nog op fraaie wijze scoorde, kwam de Antilope-zege niet meer in gevaar: 32-28. In de eerste klasse dames speelden de dames van Typhoons en Rapiditas '31 een felle strijd, welke een verdiende, doch be nauwde 21-18 zege voor het Typhoons ploegje bracht. Uitslagen Dames: ZBVS 3The Typhoons 2 16-20, HOC 3Terrasvogels 1 16-12 (na verl.), Typhoons 1Rapiditas '31 21-18. Heren: IHJ 1—Antilopen 1 28-32, SC Haarlem 2Rapiditas '31 33-25. Junioren (meisjes): AntilopenIHJ 19- 5, SC Haarlem—RCH 0-2 (regl.). Junioren (jongens): ExercitiaZBVS 19-16. In verband met de voorjaarsbeurs betekende dit voorlopig de laatste com- petitie-basketball-avond. Maandag 14 Maart zal weer voor het eerst een basket ball-programma worden verwerkt. ADVERTENTIE BARTEIJORISSTR HAARltM-TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 DAMES-PANTALONS Na tweede dag In Hengelo werd gisteren het tournooi om het kampioenschap van Nederland tweede klasse klein biljart 38 '2 voortgezet. De Haar lemmer Doves speelde een maal gelijk en verloor een keer. Brummer Frunt Van Donge i P. van Bracht.. Grahmbeek Doves Scheffers M. van Bracht.. 8 1200 8 1200 6 1112 5 988 4 854 1 1046 0 1002 0 879 de stand: 71 134 16.90 84 70 14.18 98 97 11.35 75 104 13.17 58 114 14.76 83 100 12.60 95 71 10.55 92 51 9.55 Maureen Connolly, de Amerikaanse tennisspeelster die haar carrière afbrak op een tijdstip dat er nog veel van haar verwacht kon worden, in actie tijdens de laatste finale die zij op Wimbledon speelde. Hof van Holland heeft voor een jaar be slag gelegd op de Joco-beker. Gisteravond versloeg het het tweede team van Park Sociëteit met 7—5, waardoor de eindstand 177 in het voordeel van de biljarters van Hof var. Holland eindigde.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7