AUTO en MOTORRIJLES Agenda voor Velsen Autorijschool Succes Kerkdiensten Kennemer l I Lantaarn Beverwijk TEL. 4864 TAXI NODIG? ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 Nieuw bestuur voor de sectie speeltuinen „Met de camera ter haringvangst" Wereldgebedsdag in Velsen Belangstelling voor tuinbouwstudieclub is dalende BRUIDSPAREN OPGELET!! Burgerlijke stand Velsen Voederstroom BEL 5000 Kinderdiensten „Jungle duivels" - Thalia, Vrijdag tot en met Maandag) Tony Curtis en Frank Lovejoy.die de hoofd rollen spelen in deze technicolor, hebben het klaargespeeld om ondanks het vrij kin derachtige gegeven door hun spel toch nog een redelijke film tot stand te brengen. Een peloton mari niers moet namelijk dwars door de Japan se linies, door het oerwoud en langs de schietende vijanden om een opdracht te vervullen en uiter aard gaat dit niet vanzelf. Het peloton verliest telkens weer een man totdat alleen de reeds genoemde Tony en Frank nog over zijn. Zij ontmoeten, midden in de dichte en onherbergzame wildernis een allerliefst meisje en aanvaarden al strom pelend en vechtend de terugreis. Zij kom°n er tenslotte, maar voordat het zover is heb ben zij al zoveel spanning doorgemaakt, dat zij nauwelijks nog de kracht hebben om in de boot te stappen, die hen naar de basis zal terugbrengen. Al met al een oorlogsfilm, die de toe schouwers zeker zal boeien, indien men althans enkele onwaarschijnlijkheden op de koop toe wil nemen. H. de G. „De prins-piraat" (Thalia, Dinsdag en Woensdag) Omstreeks het jaar duizend komt een wrede Normandiër in het bezit van het eiland Amalfi. dat bestuurd wordt door een nobele graaf. Na een jaar of twin tig zetten de inmiddels tot flinke en dap pere jongemannen oppe«roeide zoontjes van deze vijanden de strijd op dezelfde voet voort en dank zij de moed en het in zicht van de grafelijke zoon, Mauro, wordt de Normandiër tenslotte gedwongen Amalfi weer af te staan. Het deert hem weinig, dat zijn jeugdvriendin hem op het aller laatste moment nog tracht te verraden, want tijdens de vechtpartijen heeft hij zijn hart verpand aan een schone Griekse ge vangene. Het enige nieuws in dit aloude verhaal ls het feit, dat er geen knallende geweren aan de gevechten te pas komen. Men be helpt zich met speren, pijlen en bogen en voor de bioscoopbezoeker is dat wel zo rustig. H. de G. „De geveltoerist" verricht Zondagmiddag in dit theater zijn halsbrekende toeren. „De dans om de galg" (Rex theater, Vrijdag tot en met Maandag) Deze film verschilt in zoverre van de bekende Wes terns. dat ztf meer gemoderniseerd van opzet is. In de eerste plaats kan men de traditionele postkoets ditmaal in kleuren zien beschieten en in de tweede plaats zorgt de bekende radiozanger Vauga Mon roe voor enige niet eens onverdienstelijke songs. Het verhaal od zichzelf Ls echter een borduursel van het bekende thema en heeft dit met de titel gemeen, dat alle bandieten uiteindelijk het loodje moeten leggen tegen het zegevierende recht. Joan Leslie en Edgar Buchanan verzorgen in een uitstekend spel de romantiek van deze film. Tony Curtis, Mary Murphy en Frank Love joy in de film „Jungle-duivels" de verdachtenbank staan. En menigeen in de zaal zou bereid zijn dit viertal a bout portant op vrije voeten te stellen en met de ouders een appeltje te gaan schillen. Het is een pakkende Franse film, die het probleem in hoeverre ouders verantwoor delijk zijn voor de daden van hun kinderen met meesterhand verwerkt heeft in beeld en die het proces met benauwende logica naar een tragische slotfaze voert. „The Robe" (Lux or, Vrijdag tot en met Woensdag) Reeds hebben wij ge schreven over de verfilming van Lloyd Douglas' boek en gewezen op de goede eigenschappen dezer filmversie in Cinema scope, die het innerlijk niet aan de monu mentaliteit opoffert. Er is wel eens wat te veel glamour en sentimentaliteit, maar helemaal onecht is de film beslist niet. De aanvangsfase van het Christendom wordt er met eerbied in geschilderd, de moge lijkheden van het Cinemascope-systeem oehoorlijk uitgebuit. Het liep indertijd in Amsterdam storm. Wellicht wil men ook hier „De Mantel" even graag aanschouwen. Fr. „Koningin der wildernis" (W. B. theater, Vrijdag tot en met Maandag) Blanke oerwoud-koninginnen, die er door betreu renswaardige ongelukken in zijn gekomen en juist, wanneer zij door de camera wor den ontdekt, tot vol-schone wasdom zijn gekomen, zijn blijkens haar stijgend aan tal, geliefkoosde objecten voor het witte doek. Maar de helden, die ze in de be schaafde wereld moeten terugbrengen of bereid zijn in haar gezelschap voort te leven, hebben er altijd een gevaarlijk kar wei aan. Vooral David Worth, die in de Afrikaanse wildernis op zoek gaat naar het vriendinnetje zijner kleuterjaren, Joan Lawrence, dochtertje van een ontdekkings reiziger, die op een rampzalig moment in een ballon is weggedreven over het oer woud. Zij blijkt door de inboorlingen te zijn geadopteerd en zich geheel bij hun ceremoniën voor de vuurgod Rad te heb ben aangepast. De weg terug met haar be vrijder, die erin slaagt haar vértrouwen te winnen, is bijzonder sensationeel door de avonturen met leeuwen, mensetende plan ten en krokodillen, maar het tweetal komt er door en ontdekt daarbij nog even een radiummijn. „Het leven is geen lolletje" is de lucht hartige kijk op een ernstige zaak, die Zon dagmiddag de bezoekers van W. B. onder ogen wordt gebracht. „Meneer Bard heeft vreemde verlangens" (Kennmer theater). Dinsdag en Woensdag is er in het Kennemer theater een quasi-theatrnle kwestie aan de orde. die door Michel Simon op het doek wordt gebracht in de film „Meneer Bard heeft vreemde verlangens". Aanvankelijk lijkt het gegeven wel interessant, doch de klap op de vuurpijl blijft uit, waardoor het ge heel een enigszins minder geslaagde verto ning wordt. Meneer Bard is een oude zieke man. on gehuwd, die belast met de verantwoording van grote hoeveelheden geld, zijn einde voelt naderen en zijn rijkdom zo graag wil achterlaten aan een erfgenaam. De oude vindt een aantrekkelijk jong vrouwtje, dat hem de verbeide nakomeling bezorst en daarmee tevens de knuppel in het familie hoenderhok deponeert. Gelukkig komt alles terecht, zodat de oude baas onbezorgd zijn einde kan tegemoet zien. „Na ons de zondvloed" (Kennemer theater, Vrijdag tot en met Maandag) In deze film wordt de vraag gesteld van schuld en boete. Want het gaat erom wie er verantwoordelijk voor is dat vier kinde ren, zo van omstreeks 17 jaren, terecht moeten staan. De gestraften zijn evengoed „slachtoffers" als „misdadigers". De schuld ligt voor een groot deel bij de ouders, die schromelijk tekort zijn geschoten in de taak van de opvoeding. Wat de filmer An- dré Cayatte in zijn rolprent eigenlijk doet, is een vurig pleidooi houden, briljant en geraffineerd tevens, een pleidooi dat mee sleept en overtuigt. Bezint men zich waar vóór gepleit wordt, dan komt men tot het besef: voor meer begrip voor hen die in ZATERDAG 26 FEBRUARI I MUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Jungle duivels' Rex, 20 uur: „De dans om de galg". „Advendo", 20 uur: Ned. Herv. Jeugd- gebouw, cabaret-feestavond. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 u. „Felison", 14-17 uur, expositiezaal Heide- straat, expositie kindertekeningen. Velserbad, 20 uur: officiële opening. ZONDAG 27 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „De geveltoerist"; 19 en 21.15 uur: „Jungle duivels". Rex, 20 uur: „De dans om de galg". „Felison", 14-17 uur: als Zaterdag. MAANDAG 28 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „Jungle duivels". Rex, 20 uur: „De dans om de galg". Pieter Vermeulenmuseum: als Zaterdag. Nutshibliotheek, Heidestraat, geopend van 19-21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10-12 uur: spreekuur burge meester; 15-17 uur: spreekuur wethou der van Onderwijs. ADVERTENTIE Wü met lessen uitsluitend nieuwe wagen*. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorle Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4.133 KEN NEMERLAAN 136 - TEL. 3000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7986 LUXE VERHUUR ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUW AUTO'S Van de Veiser Jeugd Centrale Na een gecombineerde bestuursvergade ring, waarbij alle besturen van de speel tuinverenigingen van de gemeente Velsen waren uitgenodigd, is het volgende bestuur gekozen voor de Velser Jeugd Centrale, sectie speeltuinen: Voorzitter M. J. Marcus, Pelsstraat 13, Velsen-Noord; tweede voor zitter H. Balm. IJmuiden; secretaresse G. H. Hoogeweg-Welleman, Melklaan 46, Vel sen-Noord; tweede secretaris G. Huybens, Santpoort: penningmeester T. Jansonius. Velsen-Noord; tweede penningmeester P. v. d. Put, IJmuiden: leden: Th. van Hoof- Vos, P. Langeveld. J. Aalbersberg, IJmui den en L. Karemaker, Santpoort. Dit bestuur hoopt de samenwerking van de speeltuinverenigingen in de gemeente Velsen te bevorderen. Lezing voor bejaarden Voor de bejaarden in de gemeente Vel sen zal de he°r H. J. Stuvel uit Voorburg volgende week twee lezingen houden over „Met de camera ter haringvangst". De sub-commissie voor het sociaal cultureel ontsoannin*swe-k voor bejaarden in Vel sen heeft deze bijeenkomsten georganiseerd od Dinsdagmiddag 1 Maart in het badhuis „Soaarnbergh" aan de Wüstelaan te Safit- poort en od Woensdagmiddag 2 Maart in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat te IJmuiden-Oost. De lezin gen worden met lantaarnolaatjes toegelicht. Na de pauze zal worden vertoond de bekroonde vi«erijfilm van Herman van der Horst, „Het schot is te boord". Gisteren is in alle landen ter wereld dc wereldgebedsdag voor vrouwen gehouden. Ook Velsen is hierin niet achter gebleven. In verschillende kerken, onder andere in de Gereformeerde kerk in Velsen-Noord en in de Hervormde kerk aan de Kanaalstraat zhn enige honderden vrouwen bgeengeko- men om de noden van de wereld aan God op te dragen. Daar is onder meer gebeden voor de vrede, voor het gezin, voor de lij dende mensheid. Een en dezelfde liturgie is er gelezen over heel de wereld, doorgle den van "verschillende kerkgenootschappen, verenigd vaak in één kerkgebouw. - Want l eenmaal per jaar vallen in de protestantse kerken de verschillen van leerstellingen weg, wanneer vrouwen en moeders samen komen om zich voor het aanschijn van dc Almachtige te bezinnen op de wereldnood en in verootmoediging smeken om de op lossing daarvan. Het is in IJmuiden een zeer gewijde ure geworden, waardoor velen innerlijk ge sterkt het leven weer tegemoet kunnen treden. I De belangstelling voor de tuinbouw studieclub „Heemskerk Vooruit" is dalende en ook in het afgelopen jaar hebben een groot aantal leden bedankt, het restant be draagt thans nog slechts 43. Dit deelde de voorzitter, de heer O. de Ruyter mede tijdens de jaarvergadering die Vrijdagavond in café „De Oranjeboom" werd gehouden. De voorzitter betreurde dit in hoge mate cn sprak de wens uit dat het weer spoedig beter zou worden. Er is verleden jaar een geheel nieuw bestuur gekomen en men tracht door het organiseren van cursussen nu weer nieuw leven in de vereniging te blazen. De heer De Ruyter deelde mede dat op 2 April een excursie naar de tunnelbouw in Velsen zal worden gemaakt. De vereniging heeft nog een bezit van 158.84 en het vorige jaar werd afgesloten met een batig saldo van ƒ40,15, aldus de penningmeester de heer P. Scheerman in zijn jaarverslag. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte heeft de heer G. Verhoef, werkzaam op de proeftuin „De duinstreek van Hol land" een praatje gehouden over groente teelt. Hij besprak hierin de resultaten die zijn bereikt met nieuwe rassen. Hinderwet B. en W. van velsen dtjier. mee, dat ter gemeentesecretarie (vierde afdeling) ter inzage liggen de navolgende van de ver eiste bijlagen voorziene verzoeken om ver gunning in gevolge de Hinderwet, van: de N.V. maatschappij tot exploitatie van kooksovengassen (Mekog) te IJmuiden, tot het uitbreiden van het laboratorium „Roos- wijk", in het perceel Staalhaven 10 te Vel sen-Noord; de N.V. bijenstand „Mellona' v/h J. de Meza te Santpoort-Zuid, tot het wijzigen en uitbreiden van de inrichting tot het verwerken van natuurhoning in het perceel Bloemendaalsestraatweg 143 A; de N.V. handel- en industriemaatschappij „H.I.M." te Haarlem, tot het uitbreiden van de verffabriek, in het perceel Wijker- meerweg 12 te Velsen-Noord; de Plastic Packing N.V. te Amsterdam, tot het op richten van een inrichting tot het vervaar digen en vormen van thermoplastische vellen in het perceel Dirksstraat 3 te IJmuiden; het technisch handelsbedrijf S. Veenstra te Santpoort, tot het wijzigen en uitbreiden van de inrichting voor het ver vaardigen van zuivelwerktuigen in het perceel Duinlustparkweg 56; M. Gosschalk te «IJmuiden-Oost, tot het oprichten van een opslagplaats en sorteerinrichting van lompen, oude metalen en oud papier in het perceel Kanaalstraat 48 te IJmuiden; de firma G. Hoek en Zonen te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de machine fabriek in de percelen Middenhavenstraat 48 en 50; R. van Meerten te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de metaal gieterij in de percelen Industriestraat 15 en 17 aldaar; J. W. D. Schmitz te Velsen- Noord, tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Wijkerstraatweg 160; de N.V. machinefabriek „IJmuiden", te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de machinefabriek en reparatiewerk plaats in het perceel le Industriedwars straat 4; de firma Venus en De Waard te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de scheepsreparatiewerkplaats in het peiceel Industriestraat 47; de firma Joh. Broei sen Jr .te IJmuiden-Oost, tot net op richten van een opslagplaats voor oude metalen in een perceel, gelegen aan de Vissershavenstraat te IJmuiden; de firma W. Zwier en Zn., te IJmuiden, tot het op richten van een garage- en stallingbedrijf in het perceel Bloemstraat no. 34 aldaar; de Handelmaatschappij „Shamrock"' N.V. te IJmuiden, tot het oprichten van een ben zinepompinstallatie op het perceel Vecht- straat no. 2 aldaar. Op Maandag 14 Maart 1955 te elf uur 2al ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit be stuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. ADVERTENTIE „BEATRIX" maakt bij ieder toilet een passend BRU1DSBOUQUET voor iedere beurs. Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van 20.000.— Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" BLOEMSIERKUNST KENNEMERLAAN 56 TELEFOON 6083 GEBOREN: H J. JanssenLubeek, d„ Schulpweg 71, Velsen-N.; G. Prins—Groen, d., Vechtstraat 153. IJmuiden; W. M. Kors— Har3veld. z„ Bonairestraat 42, Santpoort; E. OlgersRoels, z.. Cederstraat 46, IJmuiden; G. Visser—Bijlsma, z„ Stolstraat 3, IJmui den; C. M. van de PietermanHuijer, d., de Ruyterstraat 92, IJmuiden; M. J. A. Ros— Stoop, d.. Rijksweg 318, Santpoort; A. S. van der Walvan Westen, z.. Ooster Parallel straat 8, Velsen-N.; A. G. Aardenburgde Wit, z.. Doelmanstraat 8, Velsen-N.; A. M. van DijkKoedijk, d., van Speijkstraat 12. IJmuiden; A van Merkesteijnvan Aggelen, z., Cypressenstraat 25, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Groeneveld, 83 j., echt genote van K. Been, Groeneweg 62. IJmui den; C. Daalman, 92 j„ weduwe van C. Zwart, Groeneweg 62, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. A. J. Mens, Stations weg 75. Velsen en M. H. van Zandvliet. Sta tionsweg 75, Velsen: H. J. Bindels, Tessel- schadestraat 75, Haarlem en C. A. Ouden dijk, Tuindersstraat 89, IJmuiden. toek. adres: Tesselschadestraat 75, Haarlem; H. P. G. Luttge. Litslaan 2. Santpoort en S. M. Lijk. Litslaan 2. Santpoort, toek. adres: Litslaan 2. Santpoort: P. K. Nederlof. Spilbergen straat 26. IJmuiden en J. de Gier. Juliana- kade 3. IJmuiden; J. van Ouwerkerk, Otto's- laan 6, Hilversum en E. M. Heijkants, Ceder- Straat 40, IJmuiden; P. M. Bos. Rembrandt- Taan 41, IJmuiden en J. de Boer, Rem- brandtlaan 41, IJmuiden, toekomstig adres: Rembrandtlaan 41, IJmuiden; R. Kuipers, Vergierdeweg 224, Haarlem en M. Kossen. Zinneveltlaan 40, Santpoort, toek. adres: Zinneveltlaan 40, Santpoort. GEHUWD: G. A. Rrijns en E. van Oosten. Frans van Mierisstraat 50 B, Amsterdam; W. Couwenhoven en H. C. van den Bos, Esdoorn straat 12. IJmuiden; F Piers en G. M. Kna pen, Oosterstraat 59. Haarlem; J. Luit en N. M. den Dunnen, IJsselstraat 35 bv.. IJmui den; D. v. Vliet en G. C. de Doodt, Heimans- weg 35, Amsterdam. Genua heeft de zwaarste storm van de laatste 62 jaar moeten verduren; een storm die met de betonnen havenwerken korte metten wist te makenDezelfde storm was ook de oorzaak, dat het met carbid geladen Zweedse schip zonk en later ontplofte en dat een Amerikaans vrachtschip over de kop sloeg. Zondag 27 Februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 18.45 uur: Jeugddienst, ds. Koningsberger van Am sterdam. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Doe- vendans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. W. Diepelsloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16 30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. H. Hoogendoorn van Apeldoorn. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk. 8 uur: Vroegmis. 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Lof met lijdens meditatie. Woensdag, Vrijdag en Zater dag (Quatertemperdagen),. 9 uur: Heili ge dienst. Donderdag 19.30 uur: Vespers. Leger des Ileils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, 10 uut: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: ds- J. H. W. Dickhout. ADVERTENTIE f Vaarwel De eerste Maart moet het er dan van komen, dat we Maar ten van Delft uit de hal moe ten zien verdwijnen. Maarf- ten, die daar sinds 2 April 1916 zijn goed humeur heeft uitge dragen eerst als haven knecht, vervolgens als eerste havenknecht en havenwachter A, om de hiërarchieke ladder nu even mee te bestijgen. Dit is nu een van die zeldza- men mensen, die meer gaven, dan van hen verwacht werd en als zodanig heeft Maarten uit Middelharnis een grote berg goodwill om zich heen verza meld. Dinsdag zal het even moei lijk worden, niet alleen voor deze plezierige kerel uit het bedrijf, maar ook voor het be drijf zelf, want zulke lieden, die de juiste toon in hun hart dragen, worden zeldzaam. Het afscheid is „binnenshuis", maar alvast van deze plaats: behou- we teelt, visserman zoek een prettig oppertje op en léat nu eens stoom afblazen. Kwart eeuw Zuid zij Luistert, vrinden van de Zuid/ij: Dinsdag is een bekende metgezel 25 jaren in ons aller midden baas A. Koningstein tan „De Marezaten" tot in hart en nieren verknocht aan de kaai en het werk, maar vooral aan de machinekamers van al die schepen, waar hg de levende have zowel als de dode dingen, die daar draaien en pompen, zuigen en óók wel eens stuk gaan, een groot en warm hart toedraagt. Dode dingen? Ge moet dat de jubilaris niet te vaak zeggen, want dan zal hij u tegenwerpen, dat elke „kar" zijn eigen ziel heeft en dat een machine een eigen le ven bezit, dat alle nukken, lis ten en lagen vertoont van een menselijk bestaan. Op de eerste Maart van het jaar 1930, Dinsdag dus op de koppakking af een kwart eeuw terug, kwam hij als chef-ma chinist bg de rederij, die nu de vlag voor hem hijst, in dienst. Daarvoor had hij er al menig actief jaar opzitten b(j de Ko ninklijke Hollandse Lloyd, wel ke hem maar node zag gaan. In al die jaren heeft Koning- stein niet alleen de bittere eind jes van het machinistenbestaan met een geduldig gemoed aan elkaar geknoopt, maar zich tussen de bedrijven door zoveel vrinden gemaakt op de kleine steentjes en achter de bolders van de Zuidzij. dat hij Dinsdag na half elf heel wat handen zal moeten drukken naar ik zonder vrees voor tegenspraak aanneem. Nog veel, heel veel jaren hier weinig warmlopers en verstopte sproeiers en een voortreffelijke smering toege wenst Fiets weg De fiets van Jaap Heiligers is gestolen. Jaap Heiligers kent gjj allen, die wel eens het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abee lenstraat frequenteert. Hij, de vriendelijke oude oppasser en schoonhouder van het gebouw tje, dat laat zien hoe goed het vergaderen kan zijn in een voormalige centrale keuken, raakte dezer dagen zijn stalen rossinant kwijt aan een onbe voegd iemand, die op dat mo ment beslist niet besefte, wit hij deed. Hij had anders heel bepaald niet gegapt, want zo goed Jaap Heiligers de troost en toever laat van vele vergaderenden is („voeten vegen, mensen, jonge lui niet zo luid"), zo goed is die fiets de hoop en troost van Jaap, die er echt geen kans toe ziet van zijn tantièmes een nieuw rijwiel opzij te leggen. Mag-ik meneer de dief be leefd en vriendelijk verzoeken, dit zwijntje zachtjes om de hoek van de centrale keuken te deponeren? Van mij kan 'ie dan verder alle goeds beërven. Toe, meneer de dief wees sportief van deze fiets zul jÜ niet rijk worden en Jaap mist hem zo Zonniger Uit warme gewesten, die heel wat dichter bij de evenaar liggen, dan ons ooit beschoren ral 7-ijn, schrijft een IJmuiden- »e, bruinbakkende stuurman ter grote vaart my plagerig, dat het bij Dakar momenteel zó heet ls, dat iedereen er zoals gewoonlijk niets doet. Hij schreef dat niet om ons te sarren, maar ik wil wel eer lijk bekennen, dat ik gelijk wil oversteken. De bruine jonkman ligt met zijn schip blijkbaar midden in de pinda's, want hij vertelt, dat, als hij een dubbeltje voor de kilo kreeg, hij onmiddellijk zou gaan trouwen, een bunga low kopen en nóg bruiner zou gaan worden. Ja, ja wij zullen wel met oorkleppen tegen de Ooster- storm optornen, meneer de stuurman, bakt u ze maar bruin in Dakar de pinda's dan. Er zijn deze week een heleboel directeuren van een heleboel bedrijven geweest, die - gelezen hebbende hoe mevrouw Smidt van Gelder de hongerende vooglen des polders in haar koude eentje voederde - de telefoon van de-haak lichtten en nummer 4070 gedraaid hebben, om mevrouw de voederaarsler bergen voer te beloven. Vis en brood, koek en conserven stroomden plots bij haar binnen en zij heeft alsmaar dankbaar genoteerd en met kwistige hand gestrooid op de tochtige dijkjes van het ondergelopen land bij de tunnelbouw. Volgende week neemt me vrouw Van Tuyll van „Water land" deze mooie edoch kille taak even van haar over. zodat eventuele verdere liefdegaven naar haar moeten. Inmiddels wordt de situatie er voor de beesten niet beter op. nu de heer Thialf met grote hardnek kigheid de Bilt nare weerbe richten in het oor fluistert, zo dat elke bijdrage welkom blijft. Mocht u dus nog een etentje willen weggeven, dan weet ge, dat het uitermate <r>ed besteed wordt aan het vliegend heir, dat onze lente en zomer voorzover voorradig zal Smeren Dinsdag is het ook feest bij de grootste papiermachine, die we in de verre omgeving kun nen aanwijzen de PM 18, zoals zijn zorgzame beheerders bij Van Gelder hem familiair noemen. Smeerder J. A. Kroon heeft er die dag namelijk 40 jaren opzitten in het papier. Uit Wormer stammend kon dat ook haast niet anders, want iedereen ging zich daar aan het begin van de nieuwe moeten stofferen. Inmiddels dank dezerzijds aan de sponta- nen, die al insprongen! eeuw zowat aan de nieuwe wel vaartsbron laven. Als ik nu vertel, dat de ju bilaris eerst een jaar bij de se paratie in de cellulosefabriek werkte, weet ge het nóg niet, maar de makkers zijn nu volle dig ingelicht. Jan werd later hulpbobineur, maar de papier machine had hem allang in het oog en fluisterde hem op een mooie dag in 1916 in het rech teroor: jou vertrouw ik mijn onderhoud toe. Hetgeen ge schiedde - tot 1927. Via de ma lerij kwam Kroon in 1931 als smeerder terug bij de oudjes van toen, de 9 en al die andere de 18, dat bakbeest met zijn eigen ren aan de Noordkant van de papierfabriek heeft hem nu al weer jaren als toegewijd verzorger om zich heen. Dinsdag dus feest bij de 18, maar ook aan de Meervliet- straat, waar de jubilaris op nommer 54 woont. Alvast ge feliciteerd: dat ge hem nog maar vaak en goed moogt smeren. LAMPENIER VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer J. H. Oostveen van Voorburg, 15.30 uur: ds. J. A. Visser (doopdienst). Woensdag 19.45 uur: ds. J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. Doopsgez. Gemeente, koffiekamer Wes terveld, 19.30 uur: ds. W. Veen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink (gezinsdienst). VEI.SEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. H. P. Huis man (dopen), 19 uur: ds. L. Brink. Woensdag 20 uur: ds. H. P. Huisman, lijdensdienst. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, van Diepenstraat, 10 uur: de heer J. Sevensma van Amsterdam. Donder dag 20 uur: ds. E. Reeser van Bergen. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur:'ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, 10 uur: hr. J. Wouda. Ger. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. P. Brakman van Naarden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan o.l.v. Kaptne J. Stey- ger en le luitne E. Holleman. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem.. 10.30 uur: ds. A. van Wijk, van Alkmaar. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver.. 9.15 uur: ds. J. v. d. Linden, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 30 uur: ds. D. ter ter Steege, 19 uur: ds. S. S. M. Aertsen van Amsterdam-West. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Ger. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref, Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Koffie kamer Westerveld t/m 8 jaar om 10.15 uur: 9 jaar en ouder om 11.45 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat om 11.45 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9