Duitse visserij-onderzoekingstrawler van duizend ton met shelterdek Artistiek Verenigingsvaria Agenda voor Velsen Toenadering te verwachten tussen „Kennemerlaan"' en Groot IJmuiden „Anton Dolirn" Donderdag in dienst Bemanning (42 koppen) heeft aan dek voortaan meer beschutting 64 Meter lang schip ook aan de vleet IJmuider vissers tellen 62% gediplomeerden M. J. Schoorl verliet Van Gelder Castricum krijgt een Dorpshuis 5 Kunsthandel Maar de gemiddelde ouderdom is dan ook angstig hoog „Hans Drift" in Santpoort de IJmond Ledental forensen vereniging stijgende Seinhuiswachter Hiemstra in het zilver Nieuw bestuur bij winkeliers- en handelsvereniging Maatregelen tot na de winkelsluitingsuitspraak opschorten Gedeelten uit Mozart's Kroningsmis Schaatswedstrijden in Castricum Snelheids-damtournooi van „'t Oosten" Kampioenskansen voor het eerste Jump-team Selectie in Santpoort voor districtsstrijd Drie uitvoeringen van Chr. Gymn. Vereniging „IJmuiden" Suomi-athleten beginnen seizoen met jaarvergadering Wat de tuinders kregen Boerenkool boven de gulden DINSDAG 1 MAART 1955 TWEE IDEEËN, die verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor de trawlers van de toekomst worden momenteel in ae praktijk beproefd op het nieuwe Duitse visserij-onderzoekingsvaartuig „Anton Dohrn", waarvan de proefvaart begin Februari te Hamburg plaats vond. De „Anton Dohrn", die gebouwd werd bij de Mutzelfeldwerft te Cuxhaven voor de Westduitse regering, is groter dan het onlangs in gebruik genomen Engelse onderzoekingsvaartuig „Ernest Holt". De kosten van het schip bedragen ongeveer 3 millioen gulden. De lengte is vier en zestig meter, tussen de loodlijnen vijf en een halve meter en de grootste breedte ruim tien meter. De diepgang, met inbegrip van het shelter- dek, wat een van de nieuwe vormen in de visserij is, die nu worden beproefd, is zes meter vijf en zeventig, en zonder dat dek vier en een halve meter van het hoofddek tot de kiel. De „Anton Dohrn" heeft een tonnage van 999 ton en de waterverplaatsing is 1325 ton. Het schip zal een bemanning krijgen van zevenentwintig koppen, met ruimte en werkgelegenheid voor vijftien weten schappelijke onderzoekers. Een uitstekend ingericht hospitaal op de „Anton Dohrn" kan normaal acht mensen herbergen, maar in noodgevallen kan dit aantal tot twaalf worden vergroot. Stoom machines (850 p.k.) zorgen voor de voort beweging van het schip, met afgewerkte stoomturbines, en in het roer zelf is een kleine propellor aangebracht, aangedreven door een electromotor van 100 p.k., zodat een z.g. „actief roer" verkregen wordt. Tijdens de proefvaart lifcp het schip ruim twaalf knopen, op de hoofdmachine al leen. Revolutie in trawlerbouw De twee voornaamste ideeën, waarvan de deugdelijkheid thans wordt geprobeerd, zijn ten eersrte: het shelterdek en ten tweede: het "actieve roer. De bedoeling van het beschermende dek is de bemanning beschutting en onderdak te verschaffen gedurende slechte weersomstandigheden en aVdus de werkzaamheden te kunnen laten voortduren, wanneer een gewone trawler gedwongen zou worden het vissen te staken. Het vistuig bevindt zich op dezelfde plaats als bij een gewone trawler, maar het trawlnet wordt zeven voet extra om hoog gehaald tot op het shelterdek. In dit dek zijn ronde gaten aangebracht, met een doorsnee van anderhalve meter. Het net wordt door deze gaten heen leeggestort op het hoofddek daaronder, waar zich de last en de gewone bakken voor het eerste sor teren bevinden en vanwaar de vis in het ruim wordt getransporteerd. Op het hoofddek wordt de vis gesorteerd, gestript en schoongemaakt, terwijl de mannen be schermd worden tegen slecht weer. Dit idee, mits in de practijk niet blijkt, dat het te veel moeilijkheden oplevert de vis die extra zeven voet omhoog te halen en door de gaten op het hoofddek te stor ten, zou het begin kunnen betekenen van een volledige revolutie op het gebied van de trawlerbouw in de toekomst. De voor delen van de veiligheid en beschutting voor de bemanning zijn duidelijk. Zoals tegenwoordig gebruikelijk is. zal slechts over stuurboord worden gevist, zodat de gehele bakboordzijde voor accomodatie kon worden ingericht. Ook aan de vleet Met het oog op het onderzoekingswerk, wat tijdens het vissen zal worden verricht, heeft de „Anton Dohrn" eveneens drijf netten. Dit wekt wellicht verwondering, vanwege de afmetingen. Maar hier treedt het „actieve roer" in werking. Tot dus verre moesten de schepen altijd vrij klein gehouden worden, om er gemakkelijk mee te kunnen manoeuvreren. Tegelijkertijd moeten ze echter toch weer zo groot mo gelijk zijn, om de grote hoeveelheden ha ring, die er dikwijls mee gevangen wor den te kunnen bergen. De moeilijkheid is dus, deze twee vereisten te verenigen. Toch kan 8e „Anton Dohrn", een schip van bijna 1000 ton, gemakkelijk met deze drijfnetten werken. Het antwoord hierop ligt in het „actieve roer". De propellor, verborgen in het normale roer, geeft het schip een grotere wendbaarheid. Er zijn proefnemingen mee verricht en het is be- ADVERTENT1E Kennemerlaan 5 (bij de brug) Dmuiden Speciaal adres voor het INLIJSTEN van Foto's, Plaatwerk enz. DINSDAG 1 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De prins-piraat' VARA, 20 uur, Rex, Wim Sonneveld. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw. geopend v. 9.3012 en 1416.30 u. Chr. Hist. Jongerengroep en C.H. Kies- ver. Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgeb. Rembrandtlaan, propaganda-avond. WOENSDAG 2 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De prins-piraat". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. Ontspanningswerk bejaarden, 14.30 uur, Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat, „met de camera ter haringvangst". VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. wezen dat zelfs een zo groot schip als dit in staat zal zijn met succes met de vleet op dè haringvisserij te gaan. Wanneer blijkt dat dit in de praktijk kan worden toegepast, wordt het wellicht mogelijk een „actief roer" op bestaande trawlers aan te brengen en ze op die wijze in staat te stellen op haring te vis sen. Wanneer deze twee nieuwe ideeën op dit onderzoekingsvaartuig hun geschikt heid voor de practijk bewijzen, heeft de „Anton Dohrn" haar geld al opgebracht, nog afgezien van de eventuele ontdek kingen en het vele werk, dat ongetwijfeld door de wetenschappelijke onderzoekers zal worden verricht. En ter verre visserij Het schip, dat is gebouwd in opdracht van de Westduitse regering, is ontworpen om tegemoet te komen aan alle eisen van de visserij. Het zal voornamelijk werken in de wateren van de verre visserij en voorbij Groenland. De wetenschappelijke uitrusting is zeer uigebreid en er zijn diverse laboratoria, bacteriologische, bio logische en andere, in de verschillende delen van het schip. Aan de staf van on derzoekers kunnen nog acht studenten worden toegevoegd. Donderdag 3 Maart zal de „Anton Dohrn" in dienst worden gesteld door de President van de West- Duitse republiek. Het invoeren van het shelterdek en het actieve roer kunnen van het grootste be lang worden voor de visserij. Wanneer de ideeën goed worden uitgewerkt, kan het niet anders of ze zullen de bouw van vissersvaartuigen en de visserij beïnvloe den. Het actieve roer zou, wanneer het werd aangebracht op bestaande trawlers, onmiddellijk de haringvangst vergroten. Het shelterdek zal zijn invloed uitoefenen op de bouw van trawlers voor de verre visserij en in ruime mate bijdragen tot de veiligheid en het comfort van de beman ning. Het zal meer economisch vissen mo gelijk maken door de tijd, waarop werke lijk wordt gevist, te verlengen en zodoen de wellicht de totale tijd die op zee wordt doorgebracht te verminderen. Op de IJmuider trawlervloot is 62 per cent der opvarenden gediplomeerd, welk cijfer zeer gunstig afsteekt bij de overige vissersplaatsen van ons land. De schaduwzijde van deze op het oog mooie cijfers is echter dat de bemanningen der IJmuider trawlervloot in doorsnee ouder zijn dan die der haring- en iogger- vloten in Scheveningen en Katwijk. Voor de hele Nederlandse haringvloot bedraagt het percentage gediplomeerde vissers 45. Opvallend is, dat onder jeugdige vissers het percentage gediplomeerden het laagst is (5 percent). Een uitzondering is Katwijk. Met een wat hoger percentage jeugdige vissers on der de bemanning dan op de andere vloten is het percentage gediplomeerde jeug dige vissers (15 percent) bepaald aan de hoge kant dit geldt voor personen onder de 21 jaar. Voor de groep 2125-jarigen is 57 van Katwijk in het bezit van een diploma. Toen Zaterdag de zoon van Clement Attlee, Martin Richard, in het huwelijk trad met mejuffrouw Anne Barbara Henderson, bevond zich onder de eregasten ook mevrouw Churchill, die wij hier met het bruidspaar en Clement Attlee tezamen zien. Voor het eerst is de nieuwe mobile cantine van de dierenbescherming in Engeland in actie gekomen en wel in Devon, waar in de omgeving van Princetown een aantal Dartmoor ponies geen voedsel meer wist te vergaren tengevolge van de zware sneeuwval. De jeugdgroepen Het Bosvolk en De Vrije Vogels in Santpoort geven Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Maart een uitvoering in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedé- laan in Santpoort. Opgevoerd wordt de kinderoperette „Hans Drift", auteur Eli Prins. Zaterdag middag wordt een speciale kindervoorstel ling gearrangeerd. Niet slechts de dona teurs hebben toegang, belangstellenden zijn eveneens welkom, daar de voorstellingen mede gehouden worden uit propagandis tisch oogpunt. Het afgelopen weekend heeft de Neder landse Vereniging van Forensen te Castri- cum in hótel De Harmonie haar jaarver gadering gehouden, die in tegenstelling tot voorgaande keren, uitstekend was bezocht. In zijn openingswoord zette de voorzitter, de heer A. H. W. Beijersbergen van Hene gouwen, speciaal voor de vele nieuwe leden, het ontstaan en de doelstelling van de vereniging uiteen. Spreker zei onder an dere, dat sinds 1945 de spoorwegverbinding Castricum-Amsterdam aanmerkelijk was verbeterd, mede dank zij het werk van de vereniging, wier bestuur regelmatig spe ciale wensen onder de aandacht van de directie der N.S. brengt. De secretaris-penningmeester, de heer B. Husman, kon ten aanzien van de financiën een optimistisch geluid laten horen. Niet tegenstaande het ledental stijgende is zal het bestuur alle zeilen bijzetten en speciaal de nieuwe inwoners van Castricum op wekken lid van de vereniging te worden. De contributie zal 1.50 per jaar blijven bedragen, waarvan het bestuur een reis- ongevallen-verzekering betaalt. Het bestuur zal ook op de bres blijven staan voor de forensenbelangen binnen de gemeente en suggesties van forensen dien aangaande zal zij gaarne in behandeling nemen. Naar de leden verder werd mee- Het is gisteren voor seinhuiswachter J. Hiemstra in IJmuiden een onvergetelijke dag geworden. Zijn zilveren jubileum werd ingezet met de komst van de inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen de heer Uhle- bek uit Amsterdam, die de jubilaris in zijn woning namens de directie van de N. S. kwam complimenteren en die zijn waar derende woorden vergezeld deed gaan van de gebruikelijke enveloppe met inhoud en een oorkonde. Chef J. de Hoo uit IJmui den roemde in een korte toespraak even eens de goede eigenschappen van de heer Hiemstra, die naast een man van nauw gezette plichtsbetrachting ook een „gezel lig mens" genoemd kan worden. Dat dit waar is, is verder de hele dag wel bewe zen, want het is in den huize Hiemstra een doorlopende receptie geworden, een gestadige handendrukkerij en een „wei- bedankt voor de mooie bloemen," want Flora's kinderen waren eveneens in grote getale te vinden aan de Wassenaerstraat 60. Met herinneringsbord en lamp naar huis Onder de getrouwe arbeiders van de pa pierfabriek Van Gelder Zonen heeft de heer M. J. Schoorl. arbeider in de havendienst, na achtendertig jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, het be drijf verlaten. Dit afscheid is niet zonder meer voorbij gegaan en het zou nog b\jna ook een jubi leum zijn geweest als niet in 1915, toen de „klad" in het havenwerk kwam wegens de oorlog de heer Schoorl tijdelijk (want hij kwam in 1917 terug) weg moest. Na mens zijn kameraden zijn de heer Schoorl hartelijke afscheidswoorden toegevoegd in de gemeenschappelijke eetzaal van de Ha vendienst, waar hem door de heer P. J. B. Bakker, voorzitter van het jubilcumfonds, als aandenken aan de achter liggende jaren van kameraadschap en harde arbeid een mooie huiskamerlamp werd aangeboden. In tegenwoordigheid van zijn chef, de heer P. Vons, werd de heer Schoorl op het directiekantoor ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder. Hij dankte de scheidende werker voor al het geen hij in de zware dienst van houtlossen en in het algemeen als zijn aandeel in het lossen van de vele grond- en hulpstoffen voor het bedrijf heeft gepresteerd, een taak die zeker niet te onderschatten was en die in weer en wind moesten worden verricht. De heer Smidt van Gelder hoopte, dat de trouwe werker een mooie levensavond in het genot van zijn pensioen zou mogen te- gemoetgaan en overhandigde hem daarbij het fraaie herinneringsbord van het bedrijf, waarop de jaartallen en de naam zijn aan gegeven. MARKTBERICHTEN Beverwijk, 28 Febr. Spruiten 37-115, boerenkool 78-105, groe- nekool 16-39, rode kool 21-40. winterpeen 26-31, witlof 42-67, rabarber 54-84, prei 63- 100. TIJDENS EEN GENOEGLIJKE buitengewone ledenvergadering van de Winkeliers- en Handelsvereniging „Groot IJmuiden" in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost was gisteravond het prettige geluid te vernemen dat in de toekomst meer toenade ring te verwachtij is tussen „Groot IJmuiden" en het zakencentrum Kennemerlaan. In deze zin heeft de heer K. d e J o n g, voorzitter van het Zakencentrum, zich name lijk namens het bestuur uitgelaten. „We zullen tot samenwerking moeten komen", aldus de heer De Jong. Alvorens hij deze uitspraak liet horen, hebben de leden van „Groot IJmuiden" een nieuw bestuur gekozen. Enige tijd geleden bedankten de heren Loendersloot en De Jong (Marktplein) als bestuursleden en thans achtten de heren H. Homburg (voorzitter) en S. van Dorp de tijd gekomen om hun functie aan jon gere krachten over te dragen. Beide laatsten hebben meer dan 25 jaar in het bestuur zitting gehad en zullen bij het 30-jarig bestaan van „Groot IJmuiden" worden ge huldigd. Voorzitter van de winkeliers- en han delsvereniging is de heer J. v. d. Kroft ge worden; tweede voorzitter de heer H. van Leeuwen; secretaris de heer J. H. de Vries en tweede secretaris de heer C. Lod der. Als penningmeester zal voortaan de heer J. W. Visser optreden en als tweede .penningmeester de heer P. Kolk. Tot com missarissen worden benoemd de heren W. Geels, G. v. Praag en H. Veuger. De afge treden bestuursleden Homburg en Van Dorp blijven zitting houden als adviseurs. Voorts krijgt het secretariaat de steun van een gesalarieerde administratieve kracht. „Sluit de gelederen" De vergadering werd in de eerste plaats toegesproken door de heer Homburg, die er op wees, dat de middenstand op het ge bied van de organisatie nog heel wat heeft in te halen. Onder het motto „Sluit de ge lederen" wilde de heer Homburg deze ver gadering, die naderhand door de woorden van de heer De Jong zeer vruchtbaar zou blijken te zijn, openen. De scheidende bestuursleden werden toegesproken door de heer J. v. d. Kroft, die hen dank bracht voor het vele werk in tal van jaren gedaan voor de midden stand in het algemeen en „Groot IJmui den" in het bijzonder. Vooral de heren Homburg en Van Dorp, die tot de oud-ge- dienden van de vereniging behoren, heb ben een belangrijk aandeel gehad in de èerste werkzaamheden in 1927 en vlak daarna. Nadat de heer v. d. Kroft de he ren de nodige lof had toegezwaaid deed hij de vergadering het voorstel, de heren Homburg en Van Dorp in het bestuur als adviseurs te laten zitting houden, waar mee een ieder gaarne accoord ging. Namens de gehele middenstand en het Zakencentrum Kennemerlaan bracht de heer K. de Jong de scheidenden dank. Het verheugd* de heer Homburg in zijn al- scheidswoord ten zeerste dat juist op deze avond iets was gebleken van de saamho righeid, die men enige jaren geleden in IJmuiden niet had verwacht. Hij had uit de hoek van de Kennemerlaan aangename dingen gehoord en sprak de wens uit dat het jonge bestuur van thans af volop zal kunnen meebouwen aan de stad aan de zee, die Velsen gaat worden. De heer Homburg liet de voorzittershamer, die hem bij het eerste lustrum van „Groot IJmuiden" was overhandigd, achter voor de nieuwe voorzitter. Ook de heer S. van Dorp sprak een woord van afscheid. Hij riep enige historie van de vereniging in de herinnering terug en wenste „Groot IJmuiden" verder alle goeds. De winkelsluiting Naar aanleiding van het proces, dat de Vereniging van Velsense melkhandelaren heeft uitgelokt ten aanzien van de winkel sluiting, deelde de heer Homburg mee dat de middenstandscentrale zich tot het ge meentebestuur van Velsen en de Kamer van Koophandel heeft gericht met het ver zoek maatregelen tot na de uitspraak in het proces te willen opschorten. Daarna zal de middenstandscentrale met voor stellen omtrent verschuivingen In de win kelsluiting voor verschillende branches bü het gemeentebestuur komen. „IJmond"-zegels Ook de reclame-actie met „IJmond"- zegels, die thans vijf maanden draait, kwam ter sprake. Er is succes geboekt, meende de heer v. d. Kroft namens de re clame-commissie. Hij kon vaststellen dat Velsen nog nimmer een dergelijke grote reclame-campagne heeft gehad en dat men kan wedijveren met de grote steden. Bevrijdingsdag Overwogen wordt gedurende de week van de vijfde Mei in Velsen een grote étalage wedstrijd te houden en op die dag versieringen aan te brengen. De Kenne merlaan zou zich nu het beste lenen voor verlichting en (of) versiering, daar het Marktplein en de Lange Nieuwstraat nog gedeeld, kan dit jaar de plaatsing van een klok op het station tegemoet gezien wor den. Op de forensen werd en wordt een be roep gedaan hun abonnementen tijdig te vernieuwen en niet enkele minuten voor dat de trein vertrekt, waardoor andere rei zigers worden gedupeerd. Ook het „verove ren" van een plaats in de trein wordt door het bestuur ten strengste afgekeurd en in dit opzicht is zijn devies „wees een heer in het verkeer". Als nieuwe bestuursleden werden me juffrouw A. Honig en de heer H. Baars gekozen. De heer D. Mulder, die als be stuurslid aftrad, werd door de voorzitter op hartelijke wijze dank gebracht voor al hetgeen hij in het belang van de vereni ging heeft gedaan. In hotel Borst te Bakkum hebben Zon dagavond een handjevol zangliefhebbers geluisterd naar zes delen uit de Kronings mis, van W. A. Mozart, die door de koor- vereniging Castricum met solistische mede werking ten gehore werden gebracht. De soli uit dit meesterwerk van de erote componist klonken welluidend; vooral de sopraan Annie de Groot mocht gehoord worden in het met groot gevoel gezongen laatste deel Agnus Dei, hetgeen echter niet wil zeggen dat de alt Willy Lambrechts uit Amster dam, Henk Marcker. tenor en Leo Rom- merts, bas, minder goed op dreef waren. Het koor klonk onder leiding van de heer H. Duinker enigszins stroef waaraan de verkoudheid van vele leden niet vreemd zal zijn geweest. De aria van de sopraan uit de cantate ..Dir Seele des Weltfalls", eveneens van W. A. Mozart, waarmede het programma werd geopend, liet over de prima vocale kwaliteiten van de sopraan weinig twijfel bestaan. De tenor en de bas zongen uit Die Jahreszeiten van Jos. Haydn. respectieve lijk de aria's Winter en Frühling. Grote waardering verdient de Amster damse pianiste Maria van VeenMüller, die op het laatste moment de wegens ziek te afwezige Beverwijkse pianist de heer W. J. Overdijk verving. Onder grote belangstelling zijn Zondag middag op de Castricumse Kennemer Ijs baan aan de Zeeweg schaatswedstrijden gehouden óm geldprijzen. Bij de jongens van 1317 jaar, die 300 meter reden, werd G. Jonker eerste, gevolgd door R. Dijkstra en R. Postma als derde. De dames reden eveneens 300 meter en van hen werd de 16-jarige Alie Heyne winnares; 2. C. van Muylwijk; 3. J. Post ma. Uiteraard ging de grootste belangstel ling uit naar de afvalrace over 3000 meter voor heren. Er kwam geen Castricummer aan te pas. zodat alle prijzen aan deelne mers van buiten de plaats werden uitge reikt. De uitslag was: 1. J. Brouwer, 2. M. Zomerdijk, 3. W. Groot (allen Egmond aan de Hoef); 4. KI. Min (Limmen). De damclub 't Oosten zal op Tweede Paasdag (11 April) een snelheidstournooi organiseren voor de dammers in Kenne- merland. In de eregroep zullen tal van bekende spelers uit Kennemerland meedoen. Reeds hebben toegezegd: B. Dukel. Wim de Jong. J. Draier, J. H. Ansema, Yme de Jong en J. B. Sluiter in de eregroep uit te zullen komen. Voorts wordt er gespeeld in hoofd klasse, eerste, tweede, derde en jeugdklasse. Bridgeclub „De Kennemers" Voor de wintercompetitie paren had de zevende wedstrijd plaats met het volgende resultaat: Afdeling A: Hunter en Kruisman 70; familie Rietdijk 61; familie Kroone 60; Schildwacht en Andela Jr. 58; Mulder en v. Munster 57; familie Soomers 55; Seegers en Breedijk 54; Kost en Bodewes 46; Stern berg en mevrouw Nieuwenhoff 41; familie Ophoff 36. Afdeling B: Kleefstra en Plaschaert 47; familie Top 41; dames Mulder en Wigge- mans 40; familie Dirven 35; v. Gagel en Gerritsen 34; dames Seegers en v. Munster 32; dames Schildwacht en Breedijk 32; familie Estié 31; familie Vader 30. In haar clubgebouw „Cultureel Centrum" werden door „De Jump" twee wedstrijden gespeeld voor de Nederlandse Bridge Bond. Team I wist ook deze strijd te winnen, en staat nu met nog één wedstrijd te spelen wel zeer fraai aan de kop. Team III moest in haar tegenpartij de meerdere erkennen, maar dit was dan ook het team dat reeds kampioen van deze afdeling is geworden. Door de volgende spelers werd een Mit- chel-duplicaatwedstrijd gespeeld: Team A: 1. mevrouw PrinsJonker; 2. De HaasWey; 3. MiddelkoopAmpsing; 4. dames ElzermanRolloos; 5. Boender v. d. Wint; 6. Schadév. d. Kuil; 7. mevr. Bloemv. Loo; 8. FloorHannema; Team B: 1. PorckPrins; 2. v. d^ Steen v. d. Vis; 3. dames KramerSchoen; 4. Echtpaar Rem; 5. mevrouw De Haasv. d. Gaag; 6. dames HamersSchol; 7. Reyen- damSival; 8. Dry verVeldman. Gewonnen door team A met 144120. Bridge niet voltooid zijn. De besturen zullen de plannen nog nader uitwerken. Nogmaals de sluiting De winkelsluiting op feestdagen werd door een van de leden naar vorén ge bracht. De middenstandsverenigingen die nen het advies in deze aan hun leden te geven, meende spreker. Voor de vijfde Mei stelde hij voor. dat alle Velsense zaken alleen 's morgens zullen zijn geopend. Ook dit plan zal nader door de besturen wor den bekeken De open paren wedstrijd voor de Neder landse Bridgebond, die georganiseerd was door de beide Santpooortse clubs („Sant poort" en de bridgeclub „De Kennemers") voor het rayon Santpoort is in „Velserend" gespeeld. Er werd in 3 lijnen gespeeld. De samenwerkende beide bridgeclubs te Sant poort hebben met dit eerste streven om de open paren wedstrijden ook te Santpoort te houden veel succes geboekt. De onder staande paren zullen worden uitgenodigd om in Haarlem deel te nemen aan de dis tricts paren-wedstrijd. A-lijn: 1. heren Hunter en Fels (Kenne mers) 47 m.p., 2. fam. Zwager (Br. Oefen Club) 46 m.p. B-lijn: 1. fam. Kramp (Br. Cl. Santpoort) 63 m.p., 2. mevr. Banning en heer Numan .Br.cl. Santpoort) 63 m.p., 3. mevr. Breedijk en heer Bode (Kennemers) 57 .p. C-lijn: 1. mej. v. Randwijk en mevr. v. d. Vlugt (Aerdenhout) 47 m.p., 2. mevr. Leije- nóar en heer Koers (Br.cl. Santpoort en Haarlem) 41 m.p. De Christelijke Gymnastiekvereniging „IJmuiden" geeft op Dinsdag 8, Woensdag 9 en Donderdag 10 Maart de jaarlijkse uit voeringen in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden Oost. De Kennemer Staten Atletiekvereniging „Suomi", die zo langzamerhand oopieuw aan de lente en dus aan de athletieksport- wedstrijden gaat denken, zal Woensdag avond in het sportpaviljoen „Watervliet" de jaarlijkse algemene vergadering houden. Tn deze vergadering zal de belangstelling, behalve naar de gebruikelijke verslagen, uitgaan naar de uitreiking van de presta- tieprijzen 1954 in feite voor dames de Corrie van Essen-Zuil: voor heren de L.W. B.-beker: voor meisje'; de Oom Elie-beker en voor jongens de Mêvran-beker. Het bestuur zal wijziging ondergaan, aangezien wegens het vertrek naar elders van de heer J. v. d. Heide het secretariaat tijdelijk is waargenomen door de heer G. v. d. Veer. De beer J. Koster, die zich (eveneens tijdelijk) heeft belast met het wedstrijdsecretariaat, zal evenals de heer v. d. Veer, wel in het bestuur worden op genomen. Overigens zijn de periodiek af tredende heren E. v. d. Werf en U. Doorn bos herkiesbaar. Mej. Blom treedt af en stelt haar mandaat ter beschikking. De plannen om in Castricum een dorps huis of verenigingscentrum te stichten nemen thans vastere vorm aan. Er is een comité opgericht, dat de uitvoering terdege voorbereidt. Dit comité zal op korte termijn haar ideeën naar voren brengen; er hebben on der andere zitting in de dames J. Verhoef- Defourny, A. Jacobs-Wentink en de heren G. Meijer (voorzitter) en J. Reinders (secretaris). Men hoopt voor de uitvoering van de plannen de medewerking van gemeente, provincie en rijk te krijgen. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennèmer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: spruiten 77-/ 1.50, spruitenkoppen 26-52, witlof 49- 52, boerenkool 60-70 cent. Maandagmiddag werd er in Beverwijk voor de boerenkool f 1.03 per kilo betaald. „Al kr\jgt men nu de worst cadeau dan is het nog een duur eten", zeiden de kwekers.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7