Nijverheidsschool wordt her doopt en belangrijk uitgebreid -Thalia- Petten en Limburgia voor de laatste keer vertrokken Nieuw Guinea, het mandement en de volkswelvaart in beschouwing Agenda voor Velsen Visserij -varia Havenberichten Analyste L. Schiff en smeerder Jac. Kroon jubileerden bij VGZ Trawler met een naam en een verleden Inbraak leverde sieraden op Peuter van drie jaar liep tegen trein „Sensualita" in Thalia Castricum 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Kamerlid sprak voor Velsense CHU-leden Jaarvergadering aan Tiberiusplein Dit jaar nog extra cursussen en verdubbeling van aantal lokalen Hridgen om het kampioenschap P.v.d.A.-congres in de belangstelling Koninklijke onderscheiding voor veertig jaren arbeidslust Georgette Hagedoorn treedt op voor Elckerlyc Vitesse in de bres voor meer turnruimte „Strandmeeuwen" schudden de kaart WOENSDAG 2 MAART 1955 IJMUIDEN nam de vorige week afscheid van twee stoomtrawlers. De „Petten" en de „Limburgia", schepen welke eerst na de oorlog in IJmuiden zijn gekomen, namen echter, die allang bekend zijn. Zonder uiterlijk vertoon hebben ze de laatste reis aanvaard met bestemming Hendrik-Ido-Ambacht; ze werden nog één keer genoteerd in het boek van het Havenkantoor: „vertrokken". Zo zijn er vele IJmuidcnse trawlers gegaan, een hele vloot, waaronder met een uitstekende staat van dienst, maar ook schepen die minder gelukkig zijn geweest. Maandagavond tussen 20.30 en 22 uur is ingebroken in een alleen staand huis aan het Duinpad te Bakkum, bewoond door de heer A. De ongenode gasten hadden zich toegang verschaft via een uitgesneden ruit van de balcondeuren. Er wordt enig geld, sieraden waaronder twee horloges, een halsketting en een gouden ring vermist. De groepscommandant van de rijkspolitie te Castricum verzoekt diegenen die over deze inbraak inlichtingen kunnen ver schaffen zich te melden aan het politie bureau Dorpsstraat la. Voor «en klein aantal bezoekers, allen leden van de Christelijk Historische Kies vereniging of van de C.H. Jongerengroep, hield de heer F. H. v. d. Wetering, Tweede Kamerlid, gisteravond een beschouwing over „De vraagstukken van deze tijd", in een der zalen van het Ned. Herv. Jeugdgebouw. De „Petten" is de eerste IJmuidense trawler van de beginperiode af groter dan 300 ton die zal worden gesloopt. Het is het eerste schip geweest waarmede de mij. Petten het bedrijf na de oorlog kon hervatten. De rederij had namelijk haar gehele vloot in de oorlog verloren. De eerste „Petten" IJM. 49, die in 1926 als de voormalige Britse trawler „White- friars" H. 866 in IJmuiden kwam als twee de schip van de rederij kwam op 21 Fe bruari 1940 tijdens de uitoefening van de visserij op de Noordzee tot zinken. De „Schoorl" IJM. 39 was toen net voor de sloop verkocht. De eerste „Bergen" IJM. 16 verbleef in de oorlog in Engeland en ver keerde daarna- in een staat, dat men van repatriëring moest afzien. De stoomtrawler „Alkmaar" IJM. 31 viel in handen van de bezetter en keerde niet terug. Naast de „Norma" Vóórdat de Mij. Petten in Engeland tot aankoop overging behoorde het schip toe aan de in Huil gevestigde rederij Pickering Haldane. In 1924 gebouwd heeft het naast de „Norma Maria" IJM. 6 op de hel ling gestaan van de bekende werf van Cochrane Sons te Selby. De Norma Maria heette aanvankelijk „Lord Chelms- De IJm. 54 „Limburgia" tijdens de uitvaart De „Petten" - de besneeuw de haven verlatend. Het drie-jarig zoontje van de Bakkumse familie Nanne was Dinsdagmiddag met een speelgenootje ongemerkt op de spoorbaan CastricumAlkmaar gekomen. Zij waren daar enkele minuten aan het spelen, toen uit de richting Alkmaar een trein naderde. Even voordat deze trein de peuters pas seerde bevond het zoontje van de familie Nanne zich vlak langs de spoorbaan, met het gevolg, dat hij een zware klap kreeg. Het knaapje bleef gewond op de brug boven de Schulpvaart liggen. Binnen enkele minuten waren mensen die het on geval hadden opgemerkt aanwezig, als mede arts H. J. van Nievelt, die bij het knaapje een zeer ernstige hoofdwond con stateerde. Op advies van arts Van Nievelt is de jongen naar het St. Elisabethzieken- huis te Alkmaar vervoerd. ford" en de „Petten" was eerst de „Lord Inchcape". Beide trawlers kwamen tegelijk klaar ongeveer met de „Lord Balfour of Burleigh", de „Lord Derby", de „Lord Londsdale", de „Lord Islington" en de „Lord Winterton", zusterschepen van ge lijke bouw en afmetingen. Kwam de „Lord Chelmsford" al in 1936 in IJmuiden, na te zijn gekocht door de Nationale Stoomvisserij, de „Lord Inch cape" arriveerde eerst op 26 Maart 1947 in IJmuiden. Net als de „Chelmsford" had de „Inchcape" oorspronkelijk een 600 paards machine. Als gevolg van een mijn explosie moest de „Inchcape" zich. later met een machine van minder vermogen tevreden stellen en zqdoende kwam dit schip in IJmuiden met een machine van 480 pk. Als „Petten" IJM. 49 ving het op 24 Mei de eerste reis ter visserij aan onder schip per J. Groen, die er het langst mee heeft gevaren. Later kreeg de Mij. Petten er de sterkere „Schoorl" IJM. 39 bij gevolgd door de „Bergen" IJM. 16 en de „Tzonne" IJM. 1 waardoor de „Petten" op de achter grond kwam. Toch nam het schip nog deel aan "de visserij nabij IJsland, al was het maar; kort. „Limburgia" derde De voor de sloop verkochte „Limburgai" IJM. 54 is de derde IJmuidense trawler van die naam geweest. Voor de Mij. „Lim burgia" kwam dit schip in Januari 1948 in de vaart ter vervanging van de in Duit se dienst gebleven „Limburgia" IJM. 54. Voordien was het de sleper „Tonijn" on der welke naam het grote bekendheid ver wierf. Gedurende acht maanden werden er vele Nederlandse vissersvaartuigen mede uit Duitsland gehaald. Menige reder heeft zijn bezit door het voortreffelijke werk van de „Tonijn" teruggekregen. On der commando van schipper Willem van der Niet werden vele reizfen gemaakt van IJmuiden naar Cuxhaven, Hamburg, Kiel, Lubeck, Bremerhaven en zelfs ging de „Tonijn" naar St. Nazaire om twee bot ters te halen. Na nog zes jaar als visserijschip onder de naam „Limburgia" IJM. 54 dienst te hebben gedaan heeft het einde zich thans voltrokken. Evenals de „Petten" IJM. 49 zullen we het'schip niet meer in IJmui den terugzien. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Donderdag brengt Thalia in een speciale voorstelling „Sensualita" op het doek. Het is de nogal drakerige geschiedenis van een fraai-opgetrokken jonge vrouw, die ver liefd wordt op de broer van haar echtge noot. Vergeefs poogde zij hem vóór haar huwelijk te winnen. Eenmaal getrouwd zet zij die pogingen voort, maar wat ze ook sensueel in de strijd werpt, het lukt haar niet. Het eind is maar triest: de dame schiet de man, die ze lief heeft, overhoop en wordt met hem in de dood verenigd door haar voor wrekende gerechtigheid spelende heer gemaal. De fraaie vrouw in kwestie is bijzonder temperamentvol en zeer wel op de hoogte van haar aantrek kelijkheden, waarvan ze dan ook gretig gebruik maakt en waaraan de film haar titel ontleend. Ze geeft de film een tikje zwoel accent. De opzettelijkheid harer strevingen wordt u wel onthuld, maar meer om het lijf heeft het niet. Het houdt u allemaal een goed uur lang nutteloos bezig. Fr. Er staan grote plannen op stapel wat betreft het onderwijs aan en de uitbreiding van de Technische School (Nijverheidsschool) in Velsen. Om te beginnen zullen er twee gymnastieklokalen worden gebouwd, een aantal nieuwe lokalen voor de kopklassen, voor de nieuw in te voeren werkmethoden, een werkloods en een recreatiezaal cantine waar de leerlingen kunnen overblijven. Het aantal lokalen zal zeker ver dubbeld worden. Met dit alles is een perceel grond gemoeid van 3040 m2, gelegen naast de school, dat het gemeentebestuur in principe bereid is de vereniging te ver kopen voor 10 per m2. Om de kosten van uitbreiding en aanschaf van nieuw ma teriaal te dekken, zal een lening van 500.000,worden aangegaan. Uit deze vele vraagstukken wilde de heer Van de Wetering er enkele door een Christelijke bril bezien. In zijn algemene beschouwing zei spre ker, dat het de plicht van de C.H.U. is om dynamisch en constructief te zijn, doch dat een bepaald partijprogram moest worden aangepast aan de evolutionerende wereld, waarin wij leven. In alle problemen moet echter het geloof in Jezus Christus de uitkomst brengen, al dus de heer v. d. Wetering. Op veler verzoek vertelde hij iets over Nieuw-Guinea, waar hij als voorzitter van de commissie Nieuw-Guinea een bezoek had gebracht. De slechte toestanden in dit land schreeuwen om verbetering en er moet hard worden aangepakt, meende de heer v. d. Wetering: er zijn thans een 1400 Nederlandse arbeiders, die samenwerken met de Papoea's en daar een geheel ande re sfeer brachten anders dan men ooit in Ned. Oost-Indië van voor de oorlog heeft gekend. De olieproductie kan slechts traag voortgaan, door het ontstellende ge brek aan wegen, arbeiders en vakkennis. Enorme verschillen in het land zelf ma ken het tot een zeer interessant object, waar over spreker nog enige anecdotes ten beste gaf. Een tweede probleem, maar thans van het binnenland, vormde voor de gekozene het bisschoppelijk mandement, dat door de heer v. d. Wetering werd aangesneden. Hij vroeg zich af, wat de P.v.d.A. eigen lijk tegen het mandement heeft, daar de samenwerking tusen Rooms en rood toch al lang was verboden. Hij meende, dat de hoofdbezwaren waren, dat de P.v.d.A. on godsdienstigheid in de schoenen werd ge schoven en dat, als de bisschoppen de po litiek gaan helpen besturen, er met een dwangpartij, die de K.V.P. dan werd, niet is samen te werken. De Chr. Hist, houding hierbij was in het eerste geval een sa- menvoelen met de mening van de Katho lieken, want de P.v.d.A. liet wel ruimte voor godsdienst, maar voerde het niet in zijn partij-programma, doch in het geval van een ontstane dwangpositie is de CHU het zeker eens met de zich verzettende P.v.d.A. Spreker meende echter, dat er een andere opzet bij de P.v.d.A. achter zit: het uitschakelen van de KVP als kabinet deelgenoot en samenwerking met de AR en CHU. Van beide zijden wordt er ge streden, maar de heer v.d. Wetering meen de, dat de CHU er in de eerste plaats is voor het belang van het gehele volk, zo dat de Unie zich niet voor welk politiek karretje dan ook, moet laten spannen. Het derde probleem, waarmee spreker uitermate goed op de hoogte was, was de economische en financiële toestand van het land. Hij beschouwde de wonderbaarlijke opbloei van de industrie als een bewijs van durf, inspanning en wijs beleid en noemde hiervan vele voorbeelden. Als be lasting-commissielid kon hij een uitvoerig beeld schetsen van de moeilijkheden, die het financiële beleid begeleiden. Volko men duidelijk schetste hij, hoe de staat O Deze mededelingen werden op de gister avond gehouden ledenvergadering van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland gedaan door de voorzitter ir. E. F. Peltzer. Cursus fijn-metaalbewerking De directeur de heer P. L. Hubbeling lichtte de plannen van onderwijsuitbrei- ding toe. Het is ons streven, aldus spreker, om steeds meer kopklassen te vormen, zo dat de leerlingen na het volgen van een cursus van twee jaren zich verder kunnen bekwamen in hun vak. In Augustus wordt een begin gemaakt met een cursus fijn-metaalbewerking.waar- aan echter alleen die leerlingen kunnen deelnemen die geselecteerd worden uit de cursussen electro-techniek en machine bankwerker Zij worden in de nieuwe cur sus onderwezen in het maken van matrij zen en zeer fijn gereedschap en zodoende gevormd tot hoog geclasseerde arbeiders. De moderne lijn in de studie brenat mee dat de stof zoveel mogelijk gecoördineerd wordt. Er worden hogere eisen gesteld aan het onderwijzend personeel, dat meer ruim te nodig zal hebben om het leerplan uit te voeren. Het bleek dat verschillende 'delen van het machinepark verouderd zijn en van hogerhand zal toestemming worden gevraagd om tot belangrijke investeringen te moaen overgaan, temeer daar niet min der dan vijf bankwerkersklassen zullen worden ingericht. De school staat trouwens steeds voor nieuwe problemen. Zo is er van de zijde van de bakkers een verzoek gekomen tot het doen houden van bakkers- en banket bakkerscursussen, een usancieel vak op technische scholen. Indien blijkt dat er in Kennemerland hiervoor reëele behoefte bestaat, ligt het in sociale lijn hier het oor toe te lenen, merkte de heer Peltzer op. Ook staat er een aparte cursus voor op leiding tot chemisch geschoolde arbeider op het programma. Om terug te grijpen op de fijn-metaalbewerkingscursus die in Augustus met twee klassen start, hiervoor wordt het machinebankwerklokaal leeg gehaald en van nieuw materiaal voorzien en hier is een bedrag van 165.000 mee gemoeid. In de avonduren zal een soortge lijke cursus voor volwassenen worden ge houden. Technische school Door al deze aanvullingen en vernieu wingen in het leerplan komt het onderwijs op een hoger technisch plan te liggen en wordt het mogelijk dat leerlingen, die deze school hebben doorlopen, kunnen over stappen naar middelbaar-technische onder wijsinrichtingen. Met de verandering van het leerplan dient de naam van de school gelijke tred te houden. De naam ambachts school is al lang geschrapt, maar ook de naam nijverheidsschool kan er nu niet meer door. Daarom is besloten voortaan te spre ken over de Technische School in Velsen, een naam een dergelijk onderwijsinstituut ten volle waardig. Want aan het begin van het nieuwe schooljaar staat er nog meer te gebeuren. Dan zullen namelijk de leerlingen naar ge lang van hun intelligentie worden onderge bracht in verschillende afdelingen, zodat de leerkrachten zich niet meer behoeven in te stellen op de zogenaamde middel matige leerling, maar elke scholier het onderwijs in voor hem bevattelijke mate zal kunnen bewerken. De leerlingen uit de zogenaamde C-klasse kunnen na twee jaren in een C 3 klas worden opgenomen, waardoor hun theoretische kennis aanzien lijk kan worden uitgebreid en de weg tot middelbaar technisch onderwijs wordt geopend. Steeds meer leerlingen Het aantal leerlingen zowel van de dag als van de avondschool is steeds groeiende. Uit het jaarverslag blijkt, dat op 1 Januari 1954 de dagschool werd bezocht door 511 leerlingen, de avondschool door 219. Bij het begin van de nieuwe cursus in dat jaar werden 263 leerlingen toegelaten en het totaal op 31 December bedroeg voor de dagschool 597 leerlingen, voor de avond school 224. Wat de leerlingen aan de dagcursus be treft, hiervan wonen er 223 buiten de ge meente Velsen. Drie komen er uit Zand- voort. Zij bezoeken de loodgieterscursus en zijn uitsluitend op de Technische School van Velsen aangewezen, omdat een derge lijke opleiding aan andere scholen in de omgeving niet bestaat. Uit het jaarverslag blijkt verder dat door noodzakelijke combinatie van klassen het onderwijs werd geremd, maar dit is een euvel, dat, gezien de grote gebeurtenissen die er voor de deur staan, dit jaar al zal worden opgeheven. Het onderwerp „ontspanning'' in school verband en culturele opvoeding neemt op niet alleen geld maakt en leent, maar ook neemt, in sommige gevallen alleen maar om de koopkracht van het volk te mini- seren en hierdoor een verhoging van de prijzen te voorkomen. Een eventuele belastingverlaging zou weer 600 millioen gulden onder het pu bliek brengen, doch daarvan zouden noodgedwongen prijsstijgingen het gevolg zijn. De financiën hingen natuurlijk af van de economie, in dit geval de export, want als de export niet floreert, zou een groot deel van het volk werkloos worden. De doorge voerde industrialisatie is, volgens spreker, dan ook sterk afhankelijk van de koop kracht en de good-will van het buiten land. Uiteraard is de CHU dan ook een stei* voorstandster van de handelsvrij heid en de open grenzen. De voorzitter van de Jongerengroep, de heer D. Tanis, die de avond met het lezen van een Bijbelgedeelte en gebed had ge opend, dankte de heer v. d. Wetering har telijk voor zijn komst en zijn beschouwing, waardoor vooral de jeugd weer eens attent werd gemaakt, op de noodzaak van een partij, die haar beginselen niet bij men sen zoekt. Vele vragen werden nog ge steld, die wei-doordacht door de heer v. d. Wetering werden beantwoord. De uitslag van de vijftiende kampioens wedstrijd van de bridgeclub ,„Wijk aan Zee" is: dames SchaaperHandgraaf 43 pnt.; mevrouw v. SonBeermann 42 pnt.; mevr. Beermanv. Son 39 pnt.; heer en mevrouw v. d. Aar 37 pnt; v. KlaverenHandgraai 351/» pnt.; v. d. AarGeudeke 35 pnt.; de heer en mevrouw Gertenbach 33 pnt. Onder voorzitterschap van de heer E. Sanders kwamen de leden van de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid Dinsdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat bijeen. De voorzitter, die naar aanleiding van de Stichting van het Sociaal-Democratisch Centrum door partijleden zijn visie en die van de partij in korte bewoordingen weer gaf, deelde mede dat de afdeling van 168 leden in 1953 was gegroeid tot 292 leden, van wie 125 vrouwelijke en 167 mannelijke leden. Deze uitbreiding van het ledental, dat nog steeds blijft toenemen, is voor het bestuur aanleiding om de eerstvolgende afdelingsbijeenkomst een feestelijk karakter te geven. In vogelvlucht behandelde de heer San ders het verslag van het Leidse congres. Het amendement van Velsen-Noord inzake de Noodwet-Ouderdomsvoorziening gaf geen aanleiding tot commentaar, omdat de gemeente-classificatie te dezen opzichte nu toch zal vervallen. Uitvoerig werd de vervroegde belasting verlaging besproken, welke door tien van van vijftien ministers (de P. v. d. A.-be- windslieden waren er niet voor, omdat deze verlaging allereerst de hoge inkomens kon bevoordelen) werd voorgestaan. Uitvoerig behandelde de voorzitter de verschillende gehouden inleidingen en de voorgelegde resoluties tijdens het congres, waarop een zeer geanimeerde discussie volgde. Men was het er over eens, dat naar een internationale samenwerking op Euro pees gebied moet worden gestreefd, welk vraagstuk in studie is bij de Wiardi Beck- manstichting. Hoewel ook in de partij verschil van in zichten zal blijven bestaan, oordeelde de heer Sanders het gewenst en noodzakelijk om te proberen, dat de leden elkander met hun vraagstukken benaderen. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in één speciale voorstelling het realistische filmwerk SENSUALITA met Eleonora Rossi - Amedeo Nazzari Drie mensen, meegesleurd door een golf van tomeloze passie en hartstocht. Toegang boven 18 jaar. VERWACHT: „IN T WITTE PAARD" De bekende operette in kleuren de Technische School in Velsen ook een belangrijke plaats in. Zo werden door de leerlingen vier voorstellingen van de Vel- ser Kunstkring bijgewoond en een groot aantal excursies gehouden, welke laatste wel betrekking hadden op de practische zijde van het onderwijs, maar zeker ook op ontspanning waren gebaseerd. Met vreugde wordt de heropening van het Velserbad begroet, zodat de zwemles sen na lange tijd weer kunnen worden hervat. Prijzen van Dinsdag. Heilbot 3,102,31; gr. tong 2.24; grm. tong 2,62: kim. tong 3,15; kl. tong I 3,30; tarbot I 2,652,15, per kg. Tarbot II 11490; tongschar 94; kl. tongschar 6661; schartong 37; gr. schol 30; grm. schol 42—32; kim. schol 65; kl. schol I 60; kl. schol II 55—47; schar 43—37; v. haring 25—19.50; makreel 4233; gr. schelvis 38—30; grm. schelvis 3834; kim. schelvis 4034; kl. schelvis I 3733; kl. schelvis II 3626; wij ting 35—23; gr. gul 4532; midd. gul 40—30; kl. gul 30—22; ham 124—112; kl. wolf 40—36; poontjes 228; kl. koolvis zw. 1512; kl. koolvis wit 30—27, per 50 kg. Gr. kabeljauw 17477; gr. koolvis zw. 37—34; gr. koolvis wit 71—66; gr. leng 7765; gr. wolf 8880, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 21 kisten tong en tarbot, 14 kisten heilbot, 15 kisten tongschar en schartong, 25 kisten schol, 5 kisten schar, 205 kisten haring. 50 kisten makreel, 910 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 310 kisten kabeljauw en gul, 18 kisten leng, 2 kisten ham, 30 kisten wolf. 40 kisten poon. 1105 kisten koolvis, 20 1 'sten diversen. Totaal 2880 kisten. Besommingen van Dinsdag. IJM 20 Pol derman f25.500: 1 trawler met f27.800; KW 176 f 14.400; KW 159 f 9000 Dinsdag 1 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Alexander Sartori van Malaga. Texelstroom van Liverpool. Möwe I van Vestarvick. Totos van Gothenburg. Isola van Swansea. Alsterthal van Antwer pen. Condor van Swansea. Almkerk van Ant werpen. Rudolf van Oxelosund. Philetas van Messina. Vertrokken zijn: American Attorney naar Rotterdam. Netherland Coast naar Rotter dam. Arctic naar Londen. Kenia naar Noord zee. Phidias naar Rotterdam. Granita naar Kopenhagen. Vaterland naar Bremen. Wil helm Doerenkamp naar Kingstown. Fries land naar Blyth. Emke naar Huil. Freetown naar Antwerpen. Leonard I naar Rotterdam. Frejo naar Antwerpen. Falcon naar Londen. Gerry S naar Rotterdam. Cornelis Houtman naar Capelle aan de IJsel. Margriet L naar Londen. Niggerpalm naar Hamburg. Elisa beth naar Hamburg. Spaamestroom naar Huil. Rijnstroom naar Londen. Rema naar Bremen. Möwe I naar Rotterdam. Joseph Swenden naar Gent. De eerste Maart is voor twee leden van het personeel van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken een prettige feestdag geworden als gevolg van de vie ring van hun jubileum. Voor de heer Jac. Kroon had deze dag een bijzonder karakter omdat h\j. vergezeld van echtgenote en familieleden en in tegen woordigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder, wegens zijn veer tigjarig dienstverband op het gemeentehuis van Velsen werd ontvangen door burge meester mr, M. M. Kwint. Voor deze trou we jubilaris was het verheugend te verne men, dat hy werd vereerd met de ere-mé- daille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, waarvan de versierselen hem door de burgemeester werden opge speld. Op het directiekantoor, waar de chef van de centrale smeerdienst, de heer J. A. Weyn- man, mede aanwezig was, heeft de heer Smidt van Gelder de jubilaris op hartelijke wijze dank gezegd voor zijn langdurige trouw en toewijding, zijn zorgen en goede diensten als smeerder aan de papiermachi nes. Dit vond. zijn beloning in de aanbieding van het vererende getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende grote zilveren leg penning. Als huldeblijk van de directie ont ving de jubilaris een enveloppe en een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie. Voorts kreeg de heer Kroon de draagmé- daille behorende bij de pas verworven on derscheiding en mevr. Kroon werd in de hulde betrokken door aanbieding van de foto in lijst van haar man tijdens de uit oefening van zijn taak. De heer Weynman dankte vervolgens de jubilaris voor zijn verdiensten als smeerder, die toegewijd en rustig aan zijn machine werkt en haar verzorgt. Hij zag in dit jubi leum een dubbele viering omdat de heer Kroon veertig jaar aan het bedrijf is ver bonden en vijfentwintig jaar lang zijn hui dige taak waarneemt. Ir. J. Tromp, directeur, gaf van zijn be langstelling blijk en feliciteerde de heer Kroon, die te zijnen iiuize aan de Meervliet- straat een prachtige mand met bloemen van de directie vond en daar 's avonds werd gefeliciteerd door zijn collega's onder aan bieding van een enveloppe en bloemen. Jubilaresse Het komt niet vaak voor, dat een vrouw- bi) Van Gelder Zonen jubileert en er L* maar weinig vrouwelijk personeel aan het bedrijf. Doch gisteren jubileerde mej. L. Schiff. analyste van het bedrijfslaboratorium, die ter gelegenheid van deze bijzondere dag na een kwart eeuw op het directiekantoor werd ontvangen In tegenwoordigheid van de di recteur ir. J. Tromp en de heren drs. E. Meursing en P. Zalm. respectievelijk be- drijfsingenieur en chef van het bedrijfslabo ratorium. De heer J. H. Smidt van Gelder stelde in een hartelijke toespraak de verdiensten van de getrouwe analyste in het licht. Zij maak te in de afgelopen kwart eeuw een groot deel van de ontwikkeling van het bedrijf mede en daarmee vele veranderingen en verbeteringen, ook op het gebied van het laboratoriumwerk. Dit laatste heeft zij er varen toen er in de achterliggende jaren een splitsing kwam in de laboratoriumar- beid en zij overgeplaatst werd van het re- se arch-laboratorium naar het laboratorium voor bedrijfsonderzoek. De heer Smidt van Gelder had veel waardering voor het be langrijke werk van mej. Schiff voor het be drijf, ook al omdat zij wegens de toenemen de administratie van de laatste jaren haar arbeidzaamheid naar dit vlak moest verleg gen. Als bewrijs van erkentelijkheid werd mej. Schiff een enveloppe overhandigd, waarbij een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie was gevoegd. De jubilaresse kreeg veel bezoek in haar woning aan de Stationsweg, waar behalve een fleurige attentie van de directie zeer veel bloemen de feestvreugde verhoogden. Des avonds zijn deputaties van de beide laboratoriapersonelen hun opwachting gaan maken, van wie dr. C. J. J. Ninck Blok als chef van het research-laboratorium en de heer P. Zalm, chef van de jubilaresse, van hun achting en waardering getuigden. Enkele fraaie boekwerken en bloemen vormden de stoffelijke blijken van prettige collegialiteit. De bekende voordrachtskunstenares Georgette Hagedoorn komt Donderdag naar Castricum om in het „Corso"-theater op te treden voor de kunstkring Elckerlyc. De aanvang van de avond is op 20.15 uur bepaald. V erenigingsnaam voortaan VIOS De secretaris van de Castricumse gym nastiekvereniging Vitesse, de heer J. Kloes, heeft in de Maandag in het jeugdhuis ge houden algemene ledenvergadering zijn misnoegen geuit over de slechte toestand waarin het gymnastieklokaal van de Ka tholieke Jongensschool aan de Dorpsstraat, alsmede het materiaal van de vereniging verkeert. De heer Kloes zeide, dat de hoop, dat er spoedig verandering in deze on houdbare toestand zou komen voor goed de bodem is ingeslagen door de misverstanden en wrijvingen in de daarvoor verantwoor delijke kringen, waardoor Vitesse ernstig wordt gedupeerd. De secretaris noemde de toestand voor Vitesse, de gemeente, de beide Katholieke parochies en het onder wijs. onwaardig. De penningmeester, de heer J. P. v. d. Veeken, kon slechts een bescheiden batig saldo laten horen, dat ontoereikend is voor de aankoop van oefenmateriaal. Tot de plannen voor de komende zomer behoort een bezoek aan Amstelveen en Limburg en voorts werd besloten te trach ten het clubblad nieuw leven in te blazen. Tenslotte besloot men de naam Vitesse weer te veranderen in V.I.O.S. De voornaamste uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van c> Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" zijn: 1. L. Schelvis 4765 pnt.; 2. C. Warmenhoven 4702 pnt.; 3. M. G Seysener 4684 pnt.; 4. G. Postma 4589 pnt.; 5. B. Groosjohan 4561 pnt.; 6. mevr. Bot 4241 pnt.; 7. P. de Boer 4267 pnt.; 8. mevr. Paap 4218 pnt.; 9. J. v. d. Meij 4158 pnt.; 10 mej. L. Paap 4120 pnt.; 11. C. de Witte 4016 pnt.; 12. C. de Boer 3992 pnt.; 13 mevr. Postma 3925 pnL; 14. mevr. De Boer 3879 pnt.; 15. mevr. v. d. Meij 3815 pnt.; 16. mevr. Seysener 3054 pnt. Woensdag 2 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De prins-piraat". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw. Geopend van 9.3012 en 14 16.30 uur. Ontspanningswerk bejaarden, 14.30 uur, Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat, „mat de camera ter haringvangst". Donderdag 3 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Sensualita". Pieter Vermeulenmuseum, als Woens dag. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9