Veren igi ngsvaria A. v. d. WERFF G. v. Aemstelstraat 116 Haarlem-N. Telefoon 24525 Twee praalwagens voor Velsens 5 Mei-optocht Agenda voor Velsen Juwelen uit de IJmond Castricum 1 Vedels zongen in hotel Borst Luidsprekers Meubelstoffen, Meubelstoffen en nog eens Meubelstoffen Uitvoering van mondaccordeonclub KGIJ leidt het klaverjastournooi Filmmiddag voor speeltuinjeugd Februari: 993 zeeschepen passeerden de pieren Eerste team liet steek vallen tegen Oranje-Zwart Artisten vissen op IJmuidens Zuidpier Kampeerders zochten een plaatsje voor komende zomer „De Verenigde Spelers" speelden voor het NW Scheepvaart Muziekavond van het Instituut Warmond-Vitesse '22 3-1 LUIDSPREKER MAANDAG 7 MAART 1955 1 t De Amsterdamse ontwerper-decorateur P. Gertenaar heeft in opdracht van de Velser Gemeenschap en naar aanwijzingen van de heer C. Tobi de supervisor over de historische optocht, die op 5 Mei door Velsen zal trekken de eerste twee maquettes van de praalwagens gebouwd. Op onze foto staat de „Stad Breda" afge beeld, het schip, dat als eerste door de IJmuidense sluizen voer en de „capitulatie"- wagen, die de capitulatie der Duitse legers in Nederland in beeld brengt onder het toeziend oog van de vredesengel. Mars komt er bekaaid af hij ligt terneer. Om deze en de vele andere wagens in elkaar te zetten heeft men dringend een aantal vaklieden nodig, die zich via telefoonnummer 6100 met de leiding der Historische Optocht in verbinding kunnen stellen (Abeelenstraat 1). De Christelijke mnrr.daccordeon vereni ging „Excelsior" te Heemskerk heeft in de korte tijd van haar bestaan al een behoor lijk peil bereikt en hiervan Zaterdagavond in zaal Dam blijk gegeven. Voor een ge heel bezette zaal werd een aantrekkelijk programma opgediend van een aantal ge makkelijk in het gehoor liggende wijsjes. Onder leiding van de heer C. Xoomer. traden voor de pauze de jongere leden op.. De avond werd opgeluisterd door het op treden van de toneelgroep fan de Ned. Hervormde Jeugdraad met het aardige toneelspel „Wie is de bruid?" De voorzitter de heer J. Kcxrt heette in zijn openingswoord bijzonder welkom af gevaardigden van de zusterverenigingen uit Bakkutn en Velsen-Noord. Het klaverjastournooi, georganiseer.! door de Beverwijkse klaveTjasvereniging „Vriendenkring" is Zaterdagavond voort gezet met de volgende verenigingen Oud- Flora (IJmuiden), DES (Haarlemj. Bui ten-Aas (IJmuiden) en Sportief (Alk maar). Na de derde ronde leidt de klaver - jasclub „IJmuiden" met 25105 pnt. en 11 marsen, de tweede plaats wordt ingeno men door „Vriendenkring'' met 22997 pnt. en 9 marsen. Contactavond ,,'t Karpertje" De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt op Vrijdag 11 Maait' voor haar leden een contactavond xn het clubhuis café Larigedijk. Velser Tafeltennisclub cooooocc i B Het succes van de filmmiddagen voor de speeltuinjeugd van „Schulpen" en „De Meerweiden heeft de besturen van deze samenwerkende speeltuinverenigingen doen besluiten opnieuw een derge lijke ontspanning voor de kinderen te houden. Zaterdagmiddag warden in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat twee filmvoorstellingen gegeven met dc vertoning van „Het circuskind". In de maand Februari, passeerden 993 zeescheoen de pieren van IJmuiden, waar van 498 binnenkomend en 495 uitgaand. Bestemd voor: Amsterdam 423 (waar van 16 via Velsen, IJmuiden of O. binnen haven), Zaandam 12. Buitenhuizen 2, Haar lem 2, Velsen 16, Hoogovens binnenhaven 19, buitenhaven 17, Staalhaven 1, Vissers haven 8 en bijleggers IJmuiden 14. VTC 1 speelde tegen Oranje Zwart 3 een slechte wedstrijd. Noorman kon niet tot winst komen, terwijl invaller Van Hal één partij, tegen Van Alphen, op zijn naam bracht. Peek was deze avond vólkernen de kluts kwijt en verloor zowel van Peterse als van Van Alphen. Slechts tegen Hore man wist hij te winnen. Daar ook de dub- belpartij verloren ging, werd de uitslag 82 in het voordeel van Oranje Zwart. VTC 2 speelde z'jn laatste wedstrijd te gen Te Zaanen 6. Keemel boekte hier drie overwinimgen en Snelders twee. Invaller v. d. Meer ontbrak het aan routine om tot winst te kunnen komen. Door de dubbel- partij te vinnen werd de overwinning met 64 veilig gesteld. Het derde team behaalde een uitstekend resultaat. Het speelde tegen de kampioen van de afdeling Te Zaanen 4. dat tot nu toe zonder puntenverlies w?.s en behaalde een alleszins verdiend gelijkspel. De Waal speelde goed, maar door inzin kingen in het midden van het spel kwam hij adem te kort om winst te behalen. Van Schadewijk, die goed op dreef was, behaal de twee overwinningen, maar het beste resultaat was voor Dijkhuizen, die met gevarieerd keihard spel drie prachtige wedstrijden in zijn voordeel wist te be slissen De dubbelpartij verliep eveneens zeer spannend. Na ieder een game te heb ben gewonneh, bleek Te Zaanen 4 in de beslissende game iets meer push te heb ben en won deze op het nippertje met 2119. .VTC 4 tenslotte bleef in de hoge cijfers, althans wat verliezen betreft. Te gen DOKO 1 ging het weer met een 100 ten onder. Maandag 7 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Maarten Luther". Rex, 20 uur, „Doctor in the house". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 1921.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend v. 19—21.30 uur. VELSEN Raadhuis, geen spreekuur burgemeester. 1517 uur, spreekuur wethouder van Onderwijs. Dinsdag 8 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Maarten Luther". Rex, 20 uur, „Doctor in the house". Chr. Gymnastiek Ver. „IJmuiden", 20 u. PatronaaUgebouw, uitvoering. Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A.. 20 uur, Gem. Vergaderlokaal, Van Diepenstr., lezing. EEÖWKCT i'. IN DE TONG heerst de laatste weken een ongekende hausse een prijsverloop, dat tot de uitzonderingstoestanden in de vishandel gerekend mag worden. Eind Februari, begin Maart: tong I en II voor meer dan J 3 per kilo is een waarlijk uit zonderlijk verschijnsel. En dat de half- pondjes dan worden meegezogen, baart niemand verwondering, die weet hoe graag de buitenlandse afnemers deze maat neemt. Met België als nieuwe afnemer in de markt, sinds de vis onder de 40 cm. geëxporteerd mag worden, is het buiten landse klantenheir prijsbepalend gaan werken voor de Nederlandse fijnvis. Parijs lust ze even graag als Brussel, om van Rome en Bern nog maar te zwijgen. Al staat de lire dan laag, de Italiaanse klant is een stevige klant geworden, die op de IJmuidense markt niet op een paar centen kijkt. De grote schol handhaafde evenzeer haar dure naam speciaal de Noordschol blijft het in Engeland prima doen, zodat de zetschol afgelopen Zaterdag zelfs kon oplopen tot voorbij de 60 per kist en dat bij een aanvoer, die bepaald niet minnetjes genoemd kon worden. De kleine soorten voor het binnenland konden moeilijk ach terblijven en haalden ook royale prijzen. Schelvis Tiad met drie vastendagen achter de hand. evenmin veel zin tot zakken en piepers bleven tot en met Zaterdag stevig. Zaterdag zelfs tot J 40 per 50 kilo. België, die wij leren kennen als een stevige steun in de rug ja heren in Oostende, dat is zo en dat mag gezegd worden, al zal men er ginds wel weer wat anders uit willen halen hield de grote ki3ten koolvis deze week ook al boven de ƒ30 en over het geheel mochten zowel de Zuid- als de Noordzijde tevreden zijn over de achter ons liggende week. Daarbij moeten de paar afgebroken rei zen natuurlijk even buiten beschouwing gelaten worden, want dat risico is maar moeilijk te verdisconteren in de grillig heid van dit vak. De „Batavia" had daar Maandag geen last van met zijn ruime 37.000. evenmin als de „Herman". „Jan de Kriek" kwam ook al over dé ƒ30.000 en de rest haalde een goede j 20.000. Op zo'n moment valt een roodbaars- affaire er wel wat kil tussen. Gelukkig lag de blaam niet op de IJmuidense vishandel, maar toch heeft dit vervelende „smokkel tje", waarover de Belgen zich terecht op winden, al doen ze het wel een beetje met het gezicht van de eeuwig-verdrukten, die nu eindelijk eens hun hele leed voor het forum der wrekende gerechtigheid kunnen brengen, een erg nare smaak. Geen der beide Benelux-partners heeft in wezen behoefte aan materiaal, dat de die-hards in de nog steeds wankele samen werking kan doen verklaren, dat samen gaan geen enkel nut heeft een slimmig heidje als dit kan alleen maar tot gevolg hebben, dat deze verstokte Heden met een schouderophalen verkondigden: „Zie je nou wel, het blijft modderen en laten we er vooral een eind aan maken". Maatre gelen zijn in dit geval dringend nodig scherpe liefst, om dit geval ten voorbeeld te stellen aan eventuële navolgers, die de zwakke plekjes in ons controlestelsel en de grens overgangen óók wel eens zouden willen aftasten. Volgende week Dinsdag „De Club van honderd", waartoe ondermeer Cces dc Lange, Max van Praag en Willij Alberti en Willij Ver voort behorenkomt Dinsdagmorgen 15 Maart naar IJmuiden. Op die dag gaat het visseizoen dicht en daar alle 1 binnenwateren ook tegen die tijd nog 8 bedekt zullen zijn met een ijskorst, - 'icbben de artisten-hcngelaars beslo pen een viswedstrijd in open zee te houden. Waar waren de ongeveer ijftig deelnemers beter op te stellen Jan op IJmuidens Zuidpier? Nu, Jaartoe heeft het sportvisscrscollege besloten. De snoekwedstrijd voor die 'atum is geschrapt van het program- i na en nu gaat het volgende week ">xnsdag in de vroegte naar JJmui- 'en, waar de burgemeester van Vel en, mr. M. M. Kwint zal klaar staan m het startschot voor de eerste Ne- erlandsc zee-tAswedstrijd te geven. zal gedurende vier uur worden wist, waarna het gezelschap op het 'elsense raadhuis zal worden ontvan- en om de prijzen uit handen van de urgemeestcr uitgereikt te krijgen. o 8 ^OOOOaJOOOOOOCX^OOOOOCXXWOOOOOOOCOOOOOOCXXOOOOOOOOOCOOCXX De administratie van het PWN op het kampeerterrein aan de Zeeweg te Bakkum heeft Zaterdag doorlopend druk werk ge had want de eerste 450 kampeerders kwa men hun standplaats uitzoeken voor de komende zomer. Alles ging volgens tijd schema, zodat er van een overstelpende drukte geen sprake was. Het PWN heeft 1350 plaatsen ter beschikking, die bij lo ting aan de liefhebbers zijn toegewezen. De animo tot het kamperen wordt even wel steeds groter en daarom is het niet te verwonderen dat zeer vele liefhebbers teleurgesteld moesten worden. Onder hen bevinden zich mensen, die reeds meer dan 15 jaar de zomermaanden op het Bakkums kampeerterrein hebben doorgebracht. De bekende theatergroep „De Verenigde Spelers" presenteerde Zaterdag in hotel Borst te Castricum voor de leden van het NVV het kaleidoscopisch-muzikaal-varië- Kota Ba roe, 7 te Belawan. Kota Gede, 6 125 m. W. Saban n. Suez. Kota Inten, pass. 6 Ceylon n. Port Said. Loosdrecht. 5 te Antwerpen, l.aagkerk. 6 280 m. Calicut, j I Langkoeas, 5 te Halifax, teitenspej in drie bedrijven en zes tafere- i La wak, 7 te Dar es Salaam verwacht Iiemsterkerk, pass. 6 Aden n. Suez. l.eopoldskerk. pass. 6 Dover. Agamemnon. 4 v. New Orleans n. Curasao. A. o.asset dijk, 5 te Le Havre. Alchiba, 4 v. Buenos Aires n. Gdynia. Alcyone, 4 v. St. Vincent n. Recife. Alher.a, 6 Montevideo veiw Ainati, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Axeldijk, 4 v. New York n. Trinidad. Aigenib, 2 te Buenos Aire®. Aagtekerk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Aalsdijk, 6 180 m. Z.ZO. New Orleans. Aardijk, 5 v. New Orleans n. Galveston. Adinaa, 6 v. Piadju n. Makassar. Agatha, 7 te Soerabaja. Akkrumdljk. 5 te Antw. n. New York. Alamak, 7 te Bombay. Alb.asserdljk, 6 te Aniwerpsn Aldabi, 5 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Afioth, pass. 5 Ouessant n. Rio de Janeiro. Almdljk, pass. 5 Azoien n. Havana. Alpnacca, 5 te Rio de Janeiro. Almkerk, 6 v. Amsterdam n. Las Palmas. A.na.ti, 6 v. Antwerpen n. Bremen. Alwakl, 6 te Santos. Amerskerk, 7 te Marseille. Ampenan, 5 te Semarang. Amsteldiep, pass. 5 Lands End n. Amsterdam. Amstelkroon. 8 te Cristobal. Amstelstad, 5 v. Houston n. Nederland. Andijk, 6 te Corpus Christl. Armenkerk. 6 v, Hongkong n. Shanghai. Antonia, 5 v. TJllatJap n. Piadju. Ariadne, 6 v. Malaga n. Faro. Ball, 5 te Singapore. Beninkust, 5 te Winneba. Bennekom. 6 te Antwerpen. Bloemfontein, pass. 6 Kp. Agulhas. Boschfontein, 5 v. Genua n. Marseille. Boskoop, pass. 8 Dungeness n. Barbados. B.ntang, 4 v. Marseille n. Amsterdam. Biommersdijk, 5 te Antwerpen. Biiliton, 3 te Bombay. Celebes, 4 v. Suez n. Belawan. Charls. 5 te Philadelphia. Craale of LlLeity, pass. 4 Flores n. Philadelphia Clavella. 5 te Le Havre. Caltex Delft, pass. 6 Westpunt Kreta n. Sidon. Caltex Nederland, 6 te Fredericla. Caltex Pernls, pass. 8 Lissabon n. Sidon. Caltex The Hague. 6 100 m. W.ZW. Cyprus. CoriUa, 6 200 m. W.NW. Kaapstad. Cottica, 7 te Georgetown. Delfland, a te Recife. Dordrecht, 6 te New Orleans. Drente, 6 te Singapore. Duivendrecht, 5 v. New Orleans n. Charleston. Duivendijk, 8 te Los Angeles. Ecmdljk, 5 te Rotterdam. Elizabeth b, 12 te Corpus Christl verw. Erlnna, 5 v. Singapore n. Bangkok. Esso Den Haag, 6 v. Sidon n. Antwerpen. Etrema, 6 te Hamble. Fetipes, 6 te Sibolga. Friesland KRL), 6 v. Port Soedan n. Suez. Gooiland. 5 te Santos. Groote Beer. 5 te New York. Gaasterland, 4 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Garoet, pass. 6 Sabang n. Colombo. Gordias, 6 te Izmir. Gouwe. 6 te Hull. Graveland, 6 te Amsterdam verw. Hydra, 4 v. Pto Plata n. Nederland. Hecuba, verm. 5 v. La Guaira n. Aruba. Hathor, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Antw. Hector, 5 te Rotterdam Heelsum, 5 v. Hamilton n. Houston.. Hilversum. 5 te Bahrein. Houtman, 5 v. Singapore n. Belawan. Indrapoera, pass. 5 Flnisterre n. Nap.»)». Ivoorkust. 7 te Luanda. Indrapoera. pass. 4 Ouessant n. Napela. Jagersfontein, 5 1443 m. ZW. Monrovia Japara (KRL. 6 v. Tj. Priok n. Singapore. Jupiter, 5 v. Palermo n. Malta. Karimata, 4 te Suez. Katelysla, 5 te Alexandrië. Karimata, 6 v Port Said n. Genua. Kleldrecht. 6 v. Genua n. Port Said Korovina, 6 v. Miri n. Sambu. De vedel is een antiek en tevens uniek instrument voor het „zelf-musiceren". In hótel De Rustende Jager hebben een flinke schare leden van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling, afdeling Castricum, twee van deze instrumenten kunnen beluisteren. De Soester Muziekgroep gaf namelijk een concert aan het slot waarvan zij enige Hollandse en Duitse volksliederen met deze instrumenten liet horen. Tevoren had de groep, onder leiding van de heer George Gardien, de Sonate voor twee fluiten, viool, piano en cello, van J. Fasch, gespeeld. Jammer genoeg had de pianist een te forse aanslag waardoor spe ciaal de celliste vrijwel overspeeld werd. Overigens werd later met de Sonate Polonese van G. P. Telemann, voor viool, altviool en piano, weer veel goed gemaakt. Mejuffrouw Henny Postma, alt, zong twee Duitse volksliederen en de aria Tod und Moder, uit een kerkcantate, van G. P. Telemann, begeleid door fluit, piano en cello. Met haar mooie, warme stem oogstte de vocaliste een éclatant succes. Vriendschappelijk I.euvekerk. 6 te Calcutta. Liberty Bell, 8 80 m. Z. Kreta. Loppersum, pass. 4 Finisterre n. Port Talbot. Lutterkerk, 5 v. Suez n. Bahrein. Maas. 4 v. Alicante n. Lissabon. Merwede, 5 te Amsterdam. len „Wij bakken ze bruin". Met deze titel had de groep, onder leiding van Gerrit Lindenberg, niets teveel gezegd, want dit. snel van August van Zuylen is een genoeg- j Lombok ~5 v. "Balboa n. Los Angeles, lijke familiegeschiedenis, beginnend bij een jong stel op een bankje in het bos, en volgt het paartje dan tijdens de verdere levens loop. Het is het wel en wee van alledaagse Maasdam, 5 te Rotterdam mensen en tevens het verloop van hun *- sociale ontwikkeling, uiteraard nauw ver band houdende met de strijd der vakbewe ging. Vakbekwame tonelisten als Mariëtte Flink, Riek Schagen, Bob Verstraete, Jan Lemaire Jr., Clem Clements en Gerard Schild, gaven spel te zien zoals helaas te zelden in Castricum te zien is en zij „bak ten het dermate bruin", dat de vele aan wezigen keer op keer schaterden van de lach. De muzikale begeleiding van de pia nist Jan Leenders was af. De bileenkomst werd door de voorzitter van de bestuursbond van het NVV in Cas tricum, de heer J. Kossen geopend, die een speciaal woord van welkom sprak tot de afgevaardigden van de afdeling Uitgeest. Het Castricumse Vitesse '22 ging Zondag naar Warmond om daar vriendschappelijk de strijd op te nemen tegen de club van die naam. Vitese '22 kwam met een gewij zigde opstelling in het veld. welke opstel ling niet die voldoening gaf die men er van verwachtte. Met de rust had de thuis club een drie-nul voorsprong bereikt en na de hervatting slaagde P. Duyn er in de achterstand te verkleinen, drie-één. Hoewel de Castrlcummers dus een ne derlaag leden waren zij blij weer eens gevoetbald te hebben. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE coma. 5 te Curacao, arken, 6 v. w. Hartiepool n. Rotterdam, ataram. i v. Tj. Pandang n. Priok. Metula. 6 le Balikpapan. Mijdrecht, 5 te New York. Nieuw Amsterdam. 6 te Havana. Nestor, 5 v. Port of Spain n. Londen. Noord am, 5 v. New York n. Rotterdam. Notos, 5 v. Rotterdam n. Lissabon. O Der on, 5 te Londen verwacht. Oranje, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Port Said. Oranjestad. 6 v. Plymouth n. Antwerpen. Orion, 5 te Amsterdam. Ouwerkerk, pass. 6 Str. Messina n. Genua. Ovula. 6 v. Saigon n. Miri. Poseidon, 3 v. New York n. Curacao. Phrontis, 4 te Amsterdam Poelau Laut, 6 rede Semarang. Polydorus, 6 v. Tj. Priok n. Cheribon. Polyphemus, 5 v. Savanna rt. Charleston. Prins Fred. Hendrik, 6 te Rotterdam. Prins Willem III, pass. 5 Gibraltar n. Valencia. Prins Willem George Fred., 5 v. St. John n. Le Havre. Prins Willem v. Oranje. 6 te Rotterdam. Raki. pass. 4 Azoren n New Orleans. Rafaela, 8 te Hongkong Rempang, 6 150 m. O. Sabang. Roggeveen. 5 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Rondo, pass. 5 Minikoy n. Suez. Rotti, 8 v. Tj. Prlok n. Semarang. Rijndam, 5 Crooked eil. gepass. n. New York. Rijnkerk, pass. 8 Ouessant n. La» Palmas. Straat Makassar, 5 te Durban. Schie. 5 te Port au Prince. Stad Dordrecht, pass. 5 Kp. Vilano 8 Rotterdam verwacht. Stad Maastricht, 7 Hoek v. Holland verwacht Stad Schiedam, verm. 5 of 7 v. Narvik n. Bag- noil. Stad Vlaardingen, 7 aan de Hoek van Holland verw. n. Rotterdam of Vlaardingen. Straat Mozambique, 5 te Sagai. Saiatiga, 6 te Bombay. Saliaiid, 7 te Amsteidam verwacht. Sapaioea, 5 v. Bahrein n. Damman. Saioena, 5 te S&n Francisco. Sch.edijk, 6 te San Francisco. Slamat, 6 te Belawan. Sotnmeisdijk, 5 v. Aiexandrië n. Port Said. Stad Bieda, pass. 6 ten Z. Kreta n. Port Said Stad Rotterdam, 6 Finisterre gepass. naar Rot- teidam. Stad Schiedam. 5 v. Narvik n. Bagnoli. Straat Bar.ka, 7 te Melbourne. Sumatra, 6 te Djeddah Tegelberg, 5 te Kaapstad. Teio, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Tarakan, 7 te Semarang. Tawali, 6-te Massawa. Tayari, 5 rede Mombasa ten anker. Ternate, 7 te Tj. Priok verw. Tero, 5 te Antwerpen. Teucer, 5 v. Soerabaja n. Semarang. Tiba, 6 te Rotterdam. Titus, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Palermo. Tjibodas, 7 te Hongkong. Tjitjalengka, 5 te Penang. Trajanus, 6 te Antwerpen. Tominl, 6 v. Rotterdam n. New Guinea. Trompenberg, 5 te Jacksonville. Van Noort, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Waterland, 4 80 m. N. Fernando Noronha. Westland, 4 v. Bahia n. Recife. Willem Ruys, 5 te Belawan. Willemstad, 5 v. Port of Spain te Willemstad Waterman, 6 180 m. W. Colombo n. Aden. Westerdam, pass. 6 Startpoint. Westland, 5 te Recife. Wieldrecht, 5 v.Belawan n. Colombo. Woerksdrecht, 8 v. Piadju n. Pulu Sambu. Wonorato, 7 te Madras. IJsel, 5 v. Volos n. Gibraltar. Zaan, 4 v. Sfax n. Londen. Zaan, pass, nacht 5-6 Kp. Bon n. Londen. Zuiderkruis, 6 140 m. O. Madeira. Schepen met passagiers, repatrlërenden en emlgrerenden Aldabi, 7 Victoria. 9 Ilheos. 10 Bahia verw. Aihena, 6 Montevideo, 9 Buenos Aires verw Ainati, verm. 18 v. Rotterdam n. Buenos Aires Bloemfontein. 9 East London, 11 Durban. Bonaire, verm. 11 v. Amsterdam n. Georgetown Bosehfontein, 12 Southampton, 13 Antw. 17 Am sterdam verwacht. Boskoop, verm. 5 v. Amsterdam n. Cristobal. Cottica, 7 v. Amsterdam te Georgetown verw verm. 8 v. Georgetown n. Amsterdam. Groote Beer, S v. Rotterdam te New York. Indrapoera. 10 Napels, 13 Port Said verw. Jagersfontein, 10 Las Palmas, 14 Southampton 16 Amsterdam verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 11 v. Amsterdam n. Sydney. Maasdam, j v. New York te Rotterdam verw 11 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, vertr. 7 v. Havana, 9 New York verwacht. Noordam, vertr. 5 v. New York n. Rotterdam. Oranje, 10 Port Said. 18 Colombo verw. Oranjefonteln. verm. 10 v. Amsterdam n. Durbar. Oranjestad, 7 Plymouth. 8 Amsterdam verw. Rijndam, cruise 8 New York verwacht. Sibajak. 5 v. Rotterdam te Sydney. Waterman. 11 Aden. 15 port Said verw. Westerdam, vertr. 5 v. Rotterdam n. New York WUiem Ruys, 8 Colombo, 15 Port Said verw. Willemstad. 8 Aruba, 10 port Limon, 12 Cristo bal verwacht. Zuiderkruis, 7 Las Palmas, 17 Walvlsbaal, 19 Kaapstad verwacht. KLEINE VAART Anenoldus G, 5 v. Port Talbot te Antweiptn. Arusa pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Adara, 3 v. Par te Amsterdam. Amigo, 5 v. Teignmouth te Rotterdam. Albergen, 5 v. Port Lyautey te Nantes. Anna b, 6 v. Sete te Manchester verw. Amoudspolder, veim. 5 v. Antwerpen n. R'dam Aicetas, 4 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Atlas, 4 v. Napels n. Valencia. Bernard John, verm. 5 v. Rotterdam n. South ampton. Birmingham. 5 v. Rotterdam n. Kingslynn. Bill S. 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Barracuda, verm. 7 v. Grimsby n. Bremen. Bergsingel, verm. 8 v. Marans n. Bremen. Bernisse, verm. 7 v. Partington n. Sete. Bree Helle, verm. 5 v. Londen n. Rotterdam. Bab T, 3 te Bayonne. Conception, 6 Rotterdam verwacht. Corrie b, 6 v. Stettin te Dordrecht verw. Daje Bohmer, verm. 5 v. Rotterdam n. Tanger Depa. 5 v. Helsingborg te Frederiksund verw Deo Favente, 5 v. Rotterdam te Le Havre. Elsenburgh, pass. 5 Kp. Finisterre n. Duinkerken Escaut, 5 v. Rouaan te Antwerpen. Express. 5 v. Rotterdam n. Boston. Eminent, verm. 5 v Wexford n. Garston. Fiducia, 5 v. Boston te Maassluis. Gaasterland. 5 v. Harlingen n. Goole. Gerry S, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Geeststroom, 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Hoc Vinces, 5 v. Grimsby te Rotterdam. Haskerland. 5 v. Harlingen n. Leith. Hartel, verm. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Heemraadsingel, verm. 3 v. Sluiskil n. Water- ford. Ida Pieter, 6 v. Milfordhaven te Poortershaven verwacht. Ilias, 4 v. Amsterdam n. Gothenburg. Isis, 5 v. Stavanger n. Rotterdam. Julia Mary, 4 v. Rouen n. Casablanca. Jan Kreumer, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Jacaranda, 5 v. Milfordhaven te Rotterdam Joost. 4 te Rotterdam. Kemphaan, verm. 5 v. Southampton n. Algiers Keyser, 5 v. IJmuiden n. Barrow. Leendert b, verm. 5 v. Ballaruc n. Rotterdam. Leo S, 6 v. Dover te Rotterdam verw. Marjan, 5 v. Rotterdam te Esbjerg verw. Meres N, 5 v. Letxoes te Rotterdam verw. Missouri, 5 v. Rotterdam n. Liverpool. Markab, verm. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Myfem, verm. S v. Stockholm n. Rouaan. Mynells, passr. 6 Ierland n. Genua. Mathew. verm. 5 v. Kopenhagen n. Krimpen. aan de IJsel. Mercunus, 3 te Delfzijl. Monica, 6 v. Belfast te Selzaete verw. Netta. pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Noorderlicht, 5 v. Liverpool te Eliesmereport Nassauhaven, 8 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Nieuwehaven, 8 v. Malmö te Rotterdam verw. Noorderhaven, 5 v. Bremen n. Waterford. Neeltje b, verm 7 v. Antwerpen n. Cork. Pavo, 3 te Bayonne. Ponto, 3 v. Londen n. Gyon Mussel. Ponza, 3 v. Pieston n. Nantes. Perregaux, veim. 5 v. Rotterdam n. Duinkerken Pascholl. 6 v. Liverpool te Rotterdam verw. Phelitas, 4 v. Amsterdam n. Koenphagen. Rapid, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Stientje Mens.nga, 5 v. Oran te Sunderland verw. Rcgeja, 5 v. Oslo n. Gedser. R .nhaven, veim. 5 v. Rotterdam n. Duinkerken Spolanda, 5 v Spyck te Rotterdam verw. Statensingel, 7 v. Glasgow te Rotterdam verw. Tilly. 4 te Southampton. Teunika. 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Twee Gebroeders, 5 v. Rotterdam n. Algiers. Viking, verm. 7 v. Liverpool n. Rotterdam. Trito, 5 v. Rotterdam n. Dublin. Twente, 5 v. Londen te Rotterdam. Tyro. 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Trompenburgh. 5 v. Kingslynn n. Rotterdam. Unl S. 5 v. Bristol te Rotterdam. Vivo, 6 te Middleeboro vei wacht. Volharding, veim. 5 v. Rotterdam n. Marseille. Vrede, 5 te Vlissingen n. Antwerpen. Vrljburgh, verm. 6 v. Rotterdam n. Ixjnden. Vrouwepolder, verm 4 of v. Garston n. Barry. Westerschelde. 5 v. Manchester te Rotterdam. Walcheren. 6 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Walenburgh, 5 v. Rotterdam n. Bordeaux. Westpolder, 6 v. Oporto te Rotterdam verw. IJsel, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Noordzee, 4 v. Maassluis te Southampton met oceaan, 5 v. Aden n. Port Said met kraan. Hudson, 4 150 m. N t W. Dakar met sleep. Goeree, 4 175 m. N.NW. Perim met zuiger Humber, 4 165 m. N-NW. Perim met zuiger. Oostzee, en Poolzee, 4 v. Swansea n. Liverpool. met achterschip van tanker „Ola Ringdal Jr.' Witte Zee. 4 v. Aden n. Chlttagong met 2 sl.b. NETTE WERKSTER gevr. voor één dag p. week. Liefst Donderdag of Vrijdag. Aanb. Mevr. Bonsel, Bilderdijklaan 13. Driehuis. Tel. 5268. MEISJE gevr. voor de mor genuren of werkster voor 4 ochtenden per week. Mevr. Heino, van Tuyllweg 33, Velsen. America's popular cigarette - 85 ct RECTIFICATIE. Gevr. voor direct hulp in de huishou ding voor halve of hele da gen in gezin met 1 kind. Thorbeckelaan 12. Velsen. Nette WINKELJUFFROUW gevr. Kruideniersbedr. Gebr. Hop, Santpoort. FLINKE. HELDERE NOOD HULP, wegens ziekte dienst meisje. Moet volledig zelfst. kunnen werken, v. g. g. v. Arnoldlaan 7, Bl'daal Buurt eindpunt lijn 3. Tel. 22124. KOSTHUIS gezocht, klein gezin. Brieven L 3724. KOSTHUIS gez. bij dame al leen. Brieven L 3723. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche. Glasplaten, Spiegels (ook verzilveren). J. Mertens, Snelliusstraat 14 tel. 6140. WONINGRUIL. Moderne flat riant uitzicht te Beverwijk ruilen voor benedenwoning of vrij huis in IJmuiden, Velsen-N. of Driehuis. Wil- genhoflaan 47. Liefst na 6 u. 2e ETAGE agb. zolder, 3 sl.- kamers, woonkamer, dou checel, keuken, plus schuur. Huur f 9.20. Lange Nieuw- straat 392. Gevr. vrij huis te Velsen-Noord. LOMPEN, METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel 5852. TE KOOP weg. overcompl. wieg m. nieuw bedje en kussen. Adres te vern. bur. van dit blad. Enige nieuwe VLOERKLE DEN ter overname agb. voor bijna halve prijs. Bestevaer straat 17. IJm.-O. MORRIS MINOR *50/'51 te koop aangeb. met nieuwe banden en kachel in pr. st. Tel. Santpoort 8550. Wegens onverwachts vertr. naar Zuid-Amerika te koop OPEL 1955. Middenduiner- weg 32, Santpoort, tel. 8257 U zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of iets ander» te koop heeft. Spaar U die last PLAATS 'N BEST font sfakt to finish ...en de voorjaarszon on» de winter doet vergeten... „Pied de Poule'' mantefcostuum In het modieuze lichtgrijs of donkergrijs, in de maten 36-4675 „Sanply" blouse met koordjesgarnering, zowel open als gesloten te dragen. In vijf flatteuze tinten, maten 38-46 22 75 Uw Modehuls I GOUD, ZILVER, SIERADEN worden ingekocht door: H. W. DAMES KRUISSTRAAT 19 b. d. Ridderstraat Haarlem Tel. 16910. Keus en nog eens keus Gespecialiseerd bedrijf Eigen stoffeerderij

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3