Voorstellen aan Tweede Kamer tot belastingverlaging van 502 millioen Weerbericht Voor de dieren Huurverhogingen (van 5 en 10%) minder groot dan verwacht .fi Bij inkomsten- en loonbelasting algemene verlaging Winst voor particulieren 400 millioen (gas, electra, margarine, textiel, vet enz.) Melk en brood in winkel goedkoper? Wetsontwerp in Tweede Kamer Huur onveranderd voor 65 percent der vooroorlogse woningen Het woord is aan n Auto slipte; 58-jarige dame kwam om het leven Sir Winston Churchill is licht verkouden Huis in tent gebouwd iHSSSSESElÈ: Britse atoomgeleerde deelt H-bom-vrees Labour eist opnieuw een conferentie van vier Toestand Prinses Beatrix „volkomen bevredigend" Weerrapport 69e JAARGANG No 204 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 8 MAART 1955 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad edit OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IE 299e JAARGANG No 51 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman EEN ONTWERP VAN WET op de Die renbescherming is bij de Tweede Kamer ingediend. Het gaat aanmerkelijk verder in zijn voorzieningen dan de enkele ar tikelen in het Wetboek van Strafrecht, die tot dusver slechts zeer onvolledige waar borg boden. Daarom is dit wetsontwerp met vreugde begroet in de kringen dei- dierenbeschermers. Die volijverige pionier in hun midden, mr. W. Hugenholtz, heeft er nu over geschreven in het weekblad Elsevier. Hij spreekt zijn voldoening uit over de voorgenomen schepping van een aparte wet voor dit doel, omdat deze vorm de gemakkelijke gelegenheid biedt tot aan vulling en verfijning in de toekomst. Al geeft hij daarmee te kennen, dat er naar zijn mening nog wel het een en ander aan ontbreekt, toch toont hij tevredenheid over hetgeen de interdepartementale commissie, die het wetsontwerp heeft aaneengesmeed, daarin al heeft neergelegd. Zo is bijvoor beeld het voorschrift „het nodige levens onderhoud verschaffen" veranderd in „de nodige verzorging verschaffen" waardoor zeer veel gevallen van verwaarlozing, bij aanneming van het ontwerp, strafbaar zullen worden. Het bestaande artikel 455 in het Wetboek van Strafrecht is aanzien lijk verbeterd doordat nu „het nodeloos pijn of letsel veroorzaken" en „het node loos kwellen of gezondheid benadelen" strafbaar worden gesteld. De ontwerpers hebben daarbij een aantal vaak voor komende gevallen van dierenmishandeling specifiek genoemd, hetgeen zeker prac- tisch nut heeft. Men rilt wel als men een aantal leest: een koe met dichtgeplakte uiers vervoeren, rundvee vervoeren met een kwellend halstouw of hoorntouw, een kalf opfokken in een ellendig kleine ruim te (de beruchte opfokking van kistkalve ren), verlossen van dieren met hard handige toestellen of dierlijke trekkracht (er werd een paard voorgespannen om een ander paard te verlossen). Verder zijn het couperen van hondenoren en paarden staarten en het gebruik van oogkleppen voor paarden in het ontwerp verboden en behelst het afschaffing van de trekhond. Er komt meer toezicht op dierenwinkels, dierenparken en circussen, er zullen bij Koninklijk Besluit regelen worden ge schapen voor het houden van waak- of heemhonden (kettinghonden dus) en het ontwerp bevat de instelling van een Raad voor de Dierenbescherming, om advies uit te brengen aan de regering. De ijveraar Hugenholtz maakt bij zijn voldoening over dergelijke nieuwe wets bepaling een belangrijke opmerking: „Om dat de dierenbescherming in Nederland een volksbeweging is geworden en de dierenbeschermings-gedachte snel om zich heen grijpt zijn wij gerust, ook voor de naaste toekomst". Dit is een commentaar, die in zekere zin belangrijker is dan het gehele wetsontwerp en die tevens kan nopen tot de aanvaarding door de Ka mers. Met een wet, al bevat zij nog zoveel strafbepalingen, bereikt men weinig als haar overwegingen niet in het volk leven. Anders gezegd: een wet dient om vast te leggen, te regelen, te waarborgen hetgeen overtuiging en wens bij de meerderheid is geworden. Staan die overtuiging en die wens er niet achter, dan kan men zich van haar practische toepassing niet veel illusies maken: het aantal overtredingen zal groot blijven. Ik geloof wel dat mr. Hugenholtz met vertrouwen mag zeggen, dat de dieren bescherming een volksbeweging is gewor den en dat de gedachte snel veld wint. Daarmee wordt dan een duidelijke voor uitgang in beschaving gekenmerkt: niet minder dan dat. Daar kunnen wij blij mee zijn zonder er aanleiding tot zelfgenoeg zaamheid bij te hebben. Wij zijn niet de eersten; er zijn anderen die op dit gebied eerder vooruitgang bereikt hebben, met name de Engelsen. Er zijn ook volken die daar nog steds bij zijn achtergebleven. Gij zoudt u kunnen voorstellen dat men de beschaving zou kunnen bevorderen door toegespitst internationaal overleg over dierenbescherming. Het zou meer beloven als de volken elkaar beter kenden, min der belemmerd werden door kunstmatige scheidsmuren en dus ook meer belangstel ling voor eikaars levensgewoonten en levensopvattingen zouden ontwikkelen. Want alleen met het vinden van overeen stemming in wetgeving komt men er im mers niet: de overtuiging moet aan de codificatie voorafgaan. Toch is het wel zo dat de scheidsmuren, al belemmeren zij nog zoveel, niet zo absoluut meer afsluiten als vroeger. Dierenbescherming belooft, al veldwinnend over de grenzen, iets te kun nen bijdragen tot mensenbescherming, waaraan meer dan ooit behoefte bestaat sinds de wonderen der techniek zo alles overheersend zijn geworden. Ik zeg dit zonder het bestaan van een ganse reeks Verklaringen van Mensenrechten, die fraai geformuleerd zijn en waaraan alleen maar de waarborgen ontbreken, uit het oog te verliezen. Al moge het dan waar zijn dat men in Egypte zojuist het vastleggen van gevangenen aan kettingen heeft afgeschaft; dat doet wel aan de kettinghonden denken, maar het is maar een enkel locaal symp toom en er zijn groter zaken waarin de bescherming van weerloze mensen deer lijk ontbreekt. Zelfs die van alle mensen. Zodat het mij verheugt dat vandaag blijkt, dat de Amerikaanse Bond van Na tuurkundigen nu zijn deskundige stem verheven heeft tegen de experimenten met atoom- en waterstofbommen. Het zal voor al verheugend zijn als het helpt. Dat zal onze wet op de Dierenbescher ming tenminste met zekerheid kunnen doen. Overigens hebben de dieren even veel belang als wij bij de beheersing der atoomkrachten, anders gaan ook zij de verschrikkelijkste mishandeling tegemoet die zij ooit ervaren hebben. R. P. Maandagmiddag vier uur is de 58-jarige mevrouw J. M. B. op de Middenweg te Amsterdam dodelijk gewond. Zij stond op een vluchtheuvel bij de Nieuweweg te wachten, toen een personenauto naderde, die voor het rode licht moest stoppen. De wagen slipte naar links over'de vlucht heuvel heen, waardoor mevrouw M. be kneld raakte tussen een tram en de auto. Bij aankomst in het Wilhelminagasthuis bleek zij te zijn overleden. De Tweede Kamer heeft de wetsontwerpen ontvangen tot verlaging van de belastingen met ingang van 1 Juli aanstaande. De omzetbelasting op gas en electriciteit voor particulieren wordt afgeschaft. Eveneens vervalt de omzet belasting op de grondstoffen voor margarine en bak- en braadvet. Dat scheelt twee cent op een pakje margarine. De omzetbelasting op textiel wordt verlaagd van 5 perecent to 2 percent. De motorrijtuigbelasting van 14* gulden per jaar voor bromfietsen wordt afgeschaft. Het tarief voor taxi's en ambulances wordt verlaagd tot 75 percent van de belasting voor gewone personenauto s. Op het inkomen van bepaalde groepen belastingplichtigen van 65 jaar en ouder en van invaliden zal een extra aftrek worden verleend van 624 gulden. De aftrek voor de vermogensbelasting wordt verhoogd tot 30.000 gulden (thans 15.000 gulden) voor gehuwden, tot 22.500 gulden (nu 10.000 gulden) voor ongehuwden, en tot 7500 gulden (nu 5000 gulden) voor elk kind, waarvoor kinderaftrek wordt ge noten. Dit zijn de voornaamste nieuwe punten uit de voorgestelde reeks be- ■MÉHÉHÉHkÉBHMHHIiloOD- naar schatting per jaar 502 millioen gulden minder in de schatkist vloeien. Bovendien heeft de regering nog 28 millioen gulden in petto voor wijziging van het tussen- tarief en het weeldetarief van de omzetbelasting, maar die wijzigingen worden pas zo kort mogelijk voor 1 Juli bij de Tweede Kamer ingediend om een tijdelijke kopersstaking voor de betreffende artikelen te voorkomen. Zoals bekend vervallen ook de extra-belastingen, die vier jaar geleden werden ingevoerd voor de extra defensie-inspaning. Alleen voor de vennootschaps belasting vervalt slechts de helft van de extra heffing. Van de ruim 502 millioen gulden belastingverlaging komt ruim 400 millioen ten goede aan particulieren en dus niet aan het bedrijfsleven. Met de verlaging van de inkomsten- en loon belasting zal een bedrag zijn gemoeid van 215 millioen gulden. Goedkoper textiel Bij de verlaging van de omzetbelasting heeft de regering gedacht aan het belang van de grote gezinnen, de vergeten groe pen en de bevolkingsgroepen met betrek kelijk geringe inkomens voor wie een ver laging van de inkomsten- en loonbelasting minder betekenis heeft. De voorname be tekenis van de verlaging van de omzet belasting op textiel van 5 tot 2 percent, waarmee ongeveer 84 millioen gulden is gemoeid, blijkt uit de grote plaats, die de aankoop van textiel in het huishoudbudget inneemt. De omzet van textielgoederen maakt ongeveer een vijfde deel uit van de totale omzet van de détailhandel. Margarine en bak- en braadvet waren reeds vrij van omzetbelasting als verpakte artikelen, maar nu worden ook de grond stoffen voor de fabricage vrijgesteld. Door de vrijstelling van olie en vetten zullen ook enige naar hoeveelheid minder belang rijke goederen een verlaging van druk on dervinden zoals zeep, kaarsen, verf, lino leum, chemische producten en andere goe- i deren uit de technische sector. j Voor gedétailleerde cijfers van het ont werp dat ter bekrachtiging aan de Tweede Kamer is voorgelegd, verwijzen wij naar pagina 5. Voor de loonbelasting gaat de verlaging 1 Juli in. Dat is niet mogelijk voor dege nen, die onder de inkomstenbelasting val len met een ongeregeld inkomen, firman ten in een zaak bijvoorbeeld. Voor hen zal over 1955 een tussentarief gelden, dat het midden houdt tussen het oude en het nieu we belastingtarief. Over 1956 wordt dan het nieuwe, lagere tarief toegepast. Een nieuwigheid in de belastingontwerpen is ook dat degenen, wier inkomen uitslui tend uit dienstbetrekking minder be draagt dan 6000 gulden per jaar, geen aan giftebiljet voor de belasting meer hoeven in te vullen. Tot nu toe was de grens 5000 gulden. De nieuwe bepaling betekent voor al minder administratie voor de werkgevers die voortaan 't inkomen beneden 6000 gul den inplaats van 5000 gulden niet meer behoeven op te geven aan de belasting dienst. De personele belasting wordt weer aan gepast aan de huurverhoging. Voor de in komsten- en loonbelasting wordt ingevoerd een aftrek van premies voor „periodieke" verzekeringsuitkeringen bij ziekte of on geval. De vrijstelling voor de inkomsten belasting van de winst bij overdracht van het bedrijf of bij overlijden van de onder nemer en bij staking van het bedrijf of zelfstandig beroep, wordt verhoogd tot 7500 gulden (nu 5000 gulden). Globale overzichtcijfers De verlaging van de inkomsten- en loon belasting kost de schatkist per jaar 215 milloen gulden. De verlaging van de om zetbelasting kost 142 millioen gulden. De verhoging van het belastingvrije be drag voor de vermogensbelasting brengt 20 millioen gulden minder op aan belasting. De tegemoetkoming aan bejaarden en in validen zal naar schatting 15 millioen gul den minder in de schatkist doen vloeien. De verla ging van het tarief van de vermo gensbelasting doet de belastingop brengst met 12 millioen gulden da len. De verlaging van de succes sierechten brengt naar raming 6 mil lioen gulden min der op. De vrijstelling van de bromfietsen voor de wegenbe lasting is een offer van 4 millioen gul- den. De verhoging van het vrijgestelde gedeelte van de winst bij overlijden of bij staking van het be drijf of beroep, zal de belastingopbrengst met 2 millioen gulden verminderen en de aftrek van premies voor particuliere ver- j zekeringen voor ziekte en ongeval zal on-1 geveer een millioen gulden minder in de schatkist brengen. In totaal is dit een bedrag van 417 mil- j lioen gulden aan verlichtingen voor het j volk in de persoonlijke sfeer. In de zakelijke sfeer kost de verlaging van de vennootschapsbelasting 60 millioen gulden en de verlaging van de motorrijtui genbelasting 25 millioen gulden. Bij elkaar 85 millioen gulden. Het totaal-generaal be tekent een geschat nadeel voor de schatkist van 502 millioen gulden. Verlaging ven de belastingdruk lii prottnlpn ran da raming ran da epPrangn erar 19SS mffiioëngulden .belastingverlagi Minister Mansholt heeft het plan, een prijsverschil in het leven te roepen tussen melk en brood aan huis bezorgd en afge haald in de winkel. De bewindsman heeft gisteren verklaard, dat brood en melk, in de winkel afgehaald, 3 a 4 cent goedkoper zouden moeten zijn, dan bij bezorging aan huis. (Deze gedachte is gerezen omdat de aan delen in de prijsvorming van de distri butie-apparaten voor melk en brood vrij hoog zijn. In ons land is het bezorg- systeem sterker verbreid dan elders, waar de kopers de verkooppunten bezoeken). Van de zijde van het ministerie van landbouw legt men er de nadruk op, dat het hier nog slechts een plan betreft, waarvan de mogelijkheden nog moeten worden bezien. Er is advies gevraagd aan het Bedrijfschap voor Zuivel. In de détaillistenkringen maakt men zich over dit plan zorgen'. Men vreest, dat door het drastische prijsverschil de bezorging aan huis van melk en brood een ernstige terugslag zal ondervinden, met als gevolg ontslag van bezorgers. Ook verwacht men, dat zelfbezorgende melkslijters dan een groot deel van hun klanten verloren zou den zien gaan. Minister Mansholt zag dit echter niet zo somber in. „Mocht de doorvoering van het plan tot ontslag van bezorgers leiden wat ik niet geloof dan kunnen wij ons moeilijk een geschikter periode denken"; zo zeide hij. Daarbij doelde de minister op de hui dige vraag op de arbeidsmarkt. De marge van de melkslijters bedraagt op het ogenblik ongeveer 6 cent. De minis ter zou deze voor afgehaalde melk dus terug willen brengen op 2 a 3 cent. Wanneer dit plan zou worden uitge voerd, zou dit in grote gemeenten met uit gebreide nieuwe wijken waar slechts wei nig winkels zijn, grote problemen opwer pen. Ook in de winkels zou men moeilijk heden krijgen, daar de meeste niet op een dergelijke grote verkoop als dan te ver wachten is, zijn ingesteld, aldus menen vele détaillisten. LONDEN (United Press) De genees heer van Sir Winston Churchill, Lord Moran, heeft bekend gemaakt, dat de Britse premier niet naar buiten mag, om dat hij licht verkouden is. Sir Winston zal vandaag verstek moeten laten gaan op de lunch die de Lord Mayor van Londen aan prinses Margaret zal aanbieden ter gelegenheid van haar terugkomst van een rondreis langs de Britse West Indische bezittingen. Sir Winston zag eveneens af van zijn Dinsdagse audiëntie bij Ko ningin Elisabeth Ook zal de premier het debat in het Lagerhuis niet bijwonen. In verband met de beweging van lonen en prijzen heeft de regering besloten tot een minder grote huurverhoging, met ingang van 1 Juli aanstaande, dan zij een half jaar geleden nog voornemens was. Volgens het titans verschenen wetsont werp bedraagt de huurverhoging ten hoogste 10 percent en dan slechts voor een deel van de dure woningen. De huur van een normale arbeiderswoning wordt niet verhoogd. Als verzachtende overgang van geen huurverhoging naar 10 per cent huurverhoging is voor een kleine groep woningen de verhoging vastgesteld op 5 percent. Als gevolg van de reeds bepaalde huurgrenzen komt er voor 65 percent van alle voor-oorlogse woningen zonder bedrijfsruimte geen huurverhoging. Voor 8 per cent zal een verhoging met 5 percent gelden en 27 percent van alle voor-oorlogse woningen ondergaat een huurverhoging met 10 percent. De huurgrenzen ver schillen naargelang van de plaatsing van de gemeenten in de vijf gemeenteklas sen van de noodwet-ouderdomsvoorziening. In een tabel zijn de grenzen van de huurverhoging vermeld voor de week- huren: Er komt geen huurverhoging voor wo ningen met weekhuren tot en met 9.45 gulden in gemeenteklasse I; tot en met 8.30 gulden in gemeenteklasse II; tot en met 7.10 gulden in gemeenteklasse III; tot en met 6.60 gulden in gemeenteklasse IV; tot en het 5.95 gulden in gemeenteklasse V. Er komt een 5 percent huurverhoging voor woningen met weekhuren van 9.45— 10.45 gulden in klasse I; van 8.309.15 gulden in klasse II; van 7.107.85 gulden in klasse III; van 6.60—7.20 gulden in klasse IV; van 5.95— 6.60 gulden in klasse V. De weekhuren die boven de maxima voor de 5 percents-verhoging gesteld liggen, krijgen een 10 percents-huurver hoging. Haarlem valt onder gemeenteklas se I. De huurverhoging zal gelden voor wo ningen, die tot stand zijn gekomen voor 27 December 1940, en voor woningen die tot stand zijn gekomen op of na 27 De cember 1940, doch voor Mei 1945, voor zover de huurprijs daarvan is opgetrokken OOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOc ooooooooocooooooococooooooocwc Leerlingen van het marine-opleidingscentrum in het Engelse plaatsje Gosport zijn druk aan het repeteren voor de taptoe, die eind Maart wordt gehouden. Zij zijn gekleed in het marine-uniform uit de 18e eeuw. Een enorme buste van admiraal Jarvis zet luister aan het decorum by. De aannemer Heinz Kroeger, die in 1948 uit West-Duitsland naar Canada emi greerde, heeft ondanks de Canadese winter met temperaturen van twintig graden onder nul een huis gebouwd. Hij liet de woning optrekken onder een ge weldige tent, waarbinnen de tempera tuur, dank zij vier grote hetelucht- kachels, op nul tot plus vijf graden werd gehouden. HMwr*<r»o9iwj r-r ■X730COOOOCOOOOOOOOOOOOCOCOCOOCOOOÖ tot het peil van die van de vooroorlogse woningen. De huren van panden, die na de oorlog zonder geldelijke steun van overheidswege zijn gebouwd, blijven vrij. De huur van met overheidssteun tot stand gekomen of geëxploiteerde woningen, wordt door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting vastgesteld of herzien. De in de tabel genoemde percentages van de huurverhoging worden berekend over de huur, die op 30 Juni aanstaande geldt. Bij de beoordeling van de vraag of de geldende huur voldoet aan de in de ta bel genoemde grensbedragen, moeten eventuele verhogingen van de bestaande huur wegens verbeteringen, verbouwingen en dergelijke buiten beschouwing blijven. Voor de ontwerp-veranderingen voor huren bij inwoning en van bedrijfspanden verwijzen wij naar pagina 5. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S G. K. Chesterton: Welk een schitterende wonder- tuin zouden de lichten van Broad way tonen aan iemand die het geluk had, niet te kunnen lezen. LONDEN (Reuter) Een vooraanstaand Brits atoomgeleerde, Rotblat, heeft volgens de „News Chronicle" verklaard, dat de wa terstofbom die de Amerikanen een jaar ge leden op Bikini in de Stille Oceaan tot ont ploffing hebben gebracht, een mengsel van ongeraffineerde uranium bevatte, dat „de bom veel dodelijker maakt". Volgens Rot blat, vice-voorzitter van de vereniging van atoomgeleerden, ontstond er veel meer radio-activiteit dan bij een gewone water stofbom ontploffing het geval zou zijn ge weest. Verder zeide de uit Polen afkomstige atoomgeleerde dat de waterstof-uranium bom op den duur wijzigingen in de mens ten gevolge kan hebben. Het blad schrijft, dat de Amerikaanse bom dezelfde ontste king van geraffineerde uranium (U-235) en waterstofmantel heeft als de gewone waterstofbom, maar er om heen was een mantel van ongeraffineerde uranium (U- 238). LONDEN (Reuter/AFP) De parle mentaire leiders van de Britse Labour- partij, onder wie Clement Attlee, hebben besloten een motie van afkeuring tegen de conservatieve regering in te dienen bij het Lagerhuis. Hierin wordt er bij de regering op aangedrongen zich onmiddellijk tot de regeringen van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie te wenden, met het doel een conferentie tussen de premier en de hoof den der andere twee regeringen tot stand te brengen, waarop gesproken zou moeten worden over vermindering der spanning in de wereld en het treffen van voorberei dingen voor een effectieve ontwapening in de gehele wereld door middel van de UNO. Onder meer zou de waterstofbom ter spra ke moeten komen. In de motie betreuren de Labourleiders, dat de regering nog geen uitvoering heeft gegeven aan een motie van April 1954, waarin een dergelijke conferentie werd gevraagd. Prof. dr. J. F. Nuboer die Prinses Bea trix in het Stads- en Academisch zieken huis te Utrecht geopereerd heeft aan een acute blindedarmontsteking, heeft vanoch tend meegedeeld: „Prinses Beatrix heeft een relatief goede nacht doorgemaakt. De temperatuur is nog slechts licht verhoogd. Zij heeft hedenmorgen voor het eerst het bed verlaten. De toestand is volkomen be vredigend". Gisteren heeft de Prinses bezoek ge had van haar ouders en van Prinses Irene. Vandaag zullen haar ouders haar met Prinses Margriet wederom bezoeken. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- ti c u c* If toestand T}-± 73 o O J: SS zS Helsinki sneeuw Z 4 -3 2 Stockholm geheel bew. windstil -8 0 Oslo zwaar bew. N 5 1 0 Kopenhagen sneeuw NO 8 -3 1 Aberdeen regen N 6 2 1 Dublin geheel bew. N 8 4 1 Londen half bew. NNW 4 -1 1 Amsterdam sneeuw NNW 2 -3 3 Brussel mist WZW 1 -2 2 Parijs mist NNO 1 -2 0,1 Bordeaux mist NNW 1 -6 0 Grenoble sneeuw windstil -1 6 Nice zwaar bew. NNW 4 4 0 Berlijn mist Z 1 -9 3 Frankfort mist windstil -8 0 München onbewolkt ZZO Zürich nevel windstil -9 0 Genève sneeuw WZW 3 -1 0,1 Locarno onbewolkt O 2 -5 0 Wenen sneeuw windstil 0 9 Innsbruck onbewolkt windstil -15 0 Rome nevel NO 6 3 1 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOCOOOCOCXXOMCOOOOOCOOCEOOOOOOOCricm'WCrCClOOOrOC AANHOUDEND WINTERWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk sneeuw. Later enkele op klaringen. Vannacht lichte, hier en daar matige vorst. Morgenmiddag temperaturen iets boven het vriespunt. Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind. later zwakke tot matige Noord- Oostelijke wind. 9 Maart Zo» op 7.12 uur, onder 18.34 uur. Maan op 20.04 uur, onder 6.57 uur. Maanstanden 16 Maart 17.36 uur: Laatste kwartier 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 Maart Hoog water: 3.38 en 15.52 uur. Laag water: 1137 en 23 59 uur. Woensdag 9 Maart Hoog water: 4.17 en 16.29 uur. Laag water: 12.19 en uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1