SCHEER- APPARATEN Hoogers MOOIE VITRAGE Een lust voor het oog!! Filiaal VELO Slaapkamers Bankstellen J prima verkoopster pracht collectie 129, 127, 133 155. 654.- 645. Diamantbewerkers gaan Maandag in staking Russische boeren krijgen steun in het landbouwbeleid De£röyter's Dr. W. Drees opent Boekenweek 1955 Temper at uur-verloop in drie weken Nederlanders in België veroordeeld We maken het best" Ledental op één avond verdubbeld Siberië kreeg vorig jaar winterkoren en de Oekraine zaaide zomergraan Luidsprekers DE DUIF orce 12 Gezonde verhoudingen in Nederland Indirecte omzetbelasting op geneesmiddelen Onteigening van cultuur gronden een groot gevaar Leidse electrische centrale: dubbele productie Nederlanders menen: K.V.P.-actie in N. Brabant De zaak-Anneke Beekman B.B. en atoomwapens Geen „forensen-kiezers" College van handel en industrie voor de levensmiddelenbranches Demonstratie is 65 ct tot 6.90 p. Meter Voor een betrouwbare HULPMOTOR ƒ575. ƒ535. ƒ566.— ƒ525. ƒ195. ƒ298. BERT US PRUIS Meer dan 50 MODELKAMERS KROON KASHMIR BESHIR SMYRNA HAARVELOURS Woninginrichting VRIJDAG 11 MAART 1955 In de Donderdagavond te Amsterdam gehouden vergadering van de Algemene Nederlandse Diamantbewerkersbond is met algemene stemmen besloten Maandag de algemene werkstaking te proclameren. De staking zal meer dan 700 diamantbe werkers omvatten. Als de kleine zelfstan digen die hierover nog een beslissing zullen nemen ook het werk neerleggen, stügt dit aantal tot 850. In één bedrijf, waarvan de directie reeds had medegedeeld, dat zij de geëiste 6 per cent loonsverhoging niet zal betalen en dat de personeelsleden, die Maandag niet op het werk zouden verschijnen op staande voet ontslagen zijn. is de staking reeds van daag begonnen. Met een ander bedrijf, dat de huidige lonen en de 40-urige werkweek handhaaft en ook de 6 pet. loonsverhoging zal beta len heeft de A.N.D.B. een overeenkomst gesloten. Daar zal niet worden gestaakt. De voorzitter van de A.N.D.B., de heer I. Mug. gaf in de vergadering een overzicht van de besprekingen met de Algemene Ju weliersvereniging (A.J.V.) die verlenging van de werktijd tot 45 uur met verlaging der lonen voorstelde en niet bereid is de 6 pet. te betalen. Hij releveerde voorts de besprekingen met de Stichting van de Ar beid en het College van Rijksbemidde laars, die verklaard hebben geen taak meer te hebben in dit conflict en zich hebben teruggetrokken. Met de R.K. Diamantbewerkersbond St. Eduardus heeft de A.N.D.B. besprekingen gevoerd. De R.K. bond zal zijn leden voor stellen zich solidair te verklaren met de A.N.D.B. Mocht de K.A.B. de leden van St. Eduardus niet financieel steunen, dan zul len deze gelijk worden gesteld met die van de A.N.D.B. en overeenkomstige uitkerin gen ontvangen. De voorzitter zei van mening te zijn dat besprek ten met werkgevers en de beide genoemde colleges zijn afgelopen en strijd zal worden gevoerd voor een nieuwe C.A. O. met handhaving van de huidige lonen en werktijden alsmede de 6 pet. De A.N.D.B. is bovendien bereid over de invoering van nieuwe bedaux tarieven te spreken (vol gens de A.J.V. zouden haar voorstellen een productieverhoging van 20 pet. beteke nen). „Onbegrijpelijk is de houding van de werkgevers. Wij zijn bereid de strijd, waar voor wij gereed zijn, te voeren. Maar wij zijn niet bereid concessies te doen t.a.v. lonen en arbeidstijden, en over compromis voorstellen zijn wij niet te spreken nu één bedrijf, dat niet bij de A.J.V. is aangeslo- Minister-president dr. W. Drees zal Vrijdagavond 25 Maart in de Stadsschouw burg te Amsterdam de twintigste boeken week openen, die tot 2 April zal duren. Na een opvoering van Mozarts zangspel „Bastien et Bastienne" (door de Neder landse Opera onder muzikale leiding van Alexander Krannhals en met medewerking van Hedda Heusscr, Rudolf Kat en Guus Hoekman) en een cabaretprogramma door Wim Kan en Lotte Goslar zal ook deze Boekenweek informeel worden ingeluid met het traditionele schrijversbal. Tijdens de Boekenweek zal bij aankoop van boeken ter waarde van f 4.50 weer een geschenk worden uitgereikt, ditmaal „Op schrijversvoeten door Nederland" van Clare Lennart, welk boekje in 134.000 exemplaren is gedrukt en dat handelt over bezoeken bij allerlei schrijfsters en schrij vers. In een oplage van 36.250 exempla ren verschijnt „twee Muzen" een bun del verzen over muziek, uitgezocht door Jan Engelman en Wouter Paap, bestemd voor meisjes en jongens van 14 tot 21 jaar. Voor jongere kinderen heeft Mance Post een kleurplaat-legpuzzle-prijsvraag ont worpen, waarvan bijna honderdduizend emplaren zijn vervaardigd. De oplage van de bcekenweekgids bedraagt dit jaar het recordcijfer 275.000 exemplaren. In sa menwerking met de meubelhandel is een boekenkast-actie ingesteld die de aan koop van boekenkasten wil stimuleren door het in uitzicht stellen van boeken- premies. „Van schuitje varen tot Van Schendel" van Annie M. G. Schmidt zal ter gelegenheid van de twintigste Boeken week in tweede druk verschijnen. Op een persconferentie heeft de heer C. Leeflang namens de Commissie voor de collectieve propaganda van het Neder landse Boek nog enige andere gegevens verstrekt. Deze commissie organiseert voortdurend boekenavonden voor perso neelsverenigingen en dergelijke, die wor den ingeleid door Nederlandse auteurs. Honderd uren ziin dit schooljaar door de voordrachtkunstenaars Claudine Witsen Eiias, Albert Vogel en Max Croiset be steed aan begrip voor proza en poëzie bij de scholieren. Voor het kiezen van de bestverzorgde vijftig boeken in 1954 is weer een jury benoemd. De propaganda voor Het boek strekt zich ook uit tot de ouderavonden der lagere scholen. Een ca talogus van goede kinderboeken „De kleine vuurtoren" verschijnt in meer dan 40.000 exemplaren en zal in een van de grote steden gratis worden verstrekt aan 10.000 kinderen, die in September voor het eerst de lagere school zullen be zoeken. Ook in de boekverkoop, aldus de heer Leeflang, is een hoogconjunctuur waar te nemen. Het ten geschenke geven van boe ken wordt kennelijk bevorderd door de goedkope uitgaven, die dus wel hun nut bewijzen maar alleen rendabel zijn bij grote oplagen. Andere bezwaren zijn het risico van lage honoraria voor de auteurs en de concurrentie inet het nieuwe boek. Maar de heer Leeflang meent dat de lust tot lezen en dus ook het kopen van nieu we boeken door de zogenaamde „pockets" ook wel degelijk wordt gestimuleerd. De opzet in Nederland is trouwens met het dure boek de meeste uitgeverskosten te bestrijden en aldus een „pockef'-uitgave mogelijk te maken, in tegenstelling met Amerika, waar het dure boek bij de gTatie van de „pocket"-editie bestaat en jaar lijks miliioenen onverkoopbare exempla ren worden vernietigd. Zowel de produc tie als de variëteit van nieuwe boeken werden door de heer Leeflang voor Ne- d~"la«d genoemd 7000 of wel 70 per 0 000 inwoners in 1954, vergeleken bij in de Verenigde Staten, 28 in Frank- 36 in Engeland, 50 in Zweden en 312 'Jsland! ten, zich aan de gevraagde lonen zal hou den en er meer zullen volgen." De leden van de A.N.D.B. die zich niet aan de instructies van de bond tijdens de staking houden, zullen worden geroyeerd. Het bestuur van de A.N.D.B. zal met de diamantbewerkers, die werkzaam zijn in een bedrijf te Egmond van een Amster damse firma, een bespreking voeren over het door hen in te nemen standpunt bij de komende staking. Het Tweede Kamerlid de heer Van Lien- den heeft aan de ministers van Financiën en van Sociale Zaken en Volksgezondheid vragen gesteld over het feit dat door de wijziging in de omzetbelasting op 1 Januari de algemene ziekenfondsen door de ver andering in het heffingssysteem, waardoor deze belasting in de grondstoffenprijs is opgenomen, indirect omzetbelasting voor geneesmiddelen betalen, waarvan voordien vrijstelling was verleend. Hij vraagt maat regelen om deze extra-belasting, die voor de financiën van de algemene ziekenfond sen belangrijk is, ongedaan te maken. - NOORD EUROPA - (Helsinki) 25 r- 19 21 22 23 26 25 26 FEBRUARI 28 1 2 3 MAART 7~~i i r 7 6 9 10 issisfejv PEL* Temperatuurver- loop gedurende de tweede helft van Februari en de eerste van Maart, waarin de winter hoogtij vierde. Op merkelijk is, dat aan de Rivièra de temperatuur zich in dalende lijn be weegt. De correctionele rechtbank te Antwerpen heeft de Nederlander De R. wegens mis bruik van vertrouwen bij verstek tot 18 maanden gevangenisstraf en 6000 frank boete, met onmiddeliyke aanhouding ver oordeeld. Hij had van mevrouw De Munter een bedrag van 97.000 franc in betaling aangenomen voor materialen die hij nim mer geleverd heeft. De Nederlander M. V., die zonder ver gunning van het ministerie van Economi sche Zaken, werken had uitgevoerd te Aartselaar, en vier van zijn landgenoten zonder arbeidsvergunning aan het werk had gezet is tot 40.000 frank boete veroordeeld. Drie van deze arbeiders zijn ieder tot 2000 frank boete en de vierde tot 1000 frank boete veroordeeld. Jaarvergadering A'JV.L.C. In de te Amsterdam gehouden jaarver gadering der afdeling Tuinbouw van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, heeft de voorzitter, de heer W. J. van Kampen, een waarschuwend woord laten horen over de steeds voortgaande onteige ning van gronden rondom steden en dor pen. De voorzitter, die dit „een alles over heersend probleem" noemde, zei hierbij vooral te doelen op de onteigening van gronden in de provincie Noord- en Zuid- Holland, het dichtst bevolkte deel van ons land, waar de beste cultuurgronden worden aangetroffen. „Deze voortschrijdende ont eigening zal een ernstige aantasting van de economische waarde van de Nederlandse tuinbouw tot gevolg hebben; voor de inte gratie van Europa, die komende is, zijn de allerbeste gronden voor de tuinbouw van het grootste belang." Spreker zeide wel degelijk oog te hebben voor de belangen van de industrie, maar men moet voorzichtig zijn. „Op tweede klas gronden kan Nederland zijn positie als groenteleverancier van Europa niet blijven handhaven, daarmee moet in de toekomst rekening worden gehouden. De Nederlandse tuinbouw zal zich dan alleen op de gevoe lige Europese markt kunnen staande hou den, wanneer de allerbeste cultuurgronden beschikbaar blijven om de hoogst mogelijke productie voor de laagst mogelijke produc tieprijs te waarborgen," aldus de voorzitter. Donderdagmiddag is officieel de geduren de de laatste vijf jaren tot stand gekomen uitbreiding van de stedelijke lichtfabrieken te Leiden door de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. Ij. A. Kesper, in gebruik genomen. Het productievermogen van de Leidse electriciteitsfabrieken komt daardoor op van 36.000 kw op 89.000 kw. Het directe leverantiegebied van de Leidse fabrieken beschikt dagelijks over gemiddeld 42.000 kw. Hieruit blijkt dat tot dusverre het Leidse gebied „leentjebuur" moest spelen bij de gekoppelde andere Zuid-Hollandse centrales, doch na deze uitbreiding een be langrijk electrisch vermogen aan andere gebieden leveren kan. Prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, voor zitter van de Vereniging van Directeuren van Electriciteitsbedrijven in Zuid-Hol land, deelde in een toespraak mede, dat thans de Nederlandse electriciteitsproductie 10 milliard kWh per jaar bedraagt, of 1000 kWh per jaar per hoofd van de bevolking. Minister Reel: I 9* Het gaat goed in Nederland menen drie op elke vier Nederlanders. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie te Amsterdam zojuist heeft afgesloten. Daarbij is aan een grote representatieve steekproef uit de volwassen Nederlandse bevolking de vraag gesteld: „Vindt u dat het met ons land op het ogenblik in het algemeen goed gaat of niet goed?" De grote meerderheid van de onder vraagden beantwoorde deze vraag beves tigend, namelijk 76 procent. Daarentegen waren er slechts 9 van de 100 ondervraag den die meenden, dat het met ons land op het ogenblik niet goed gaat, terwijl 15 pro cent geen oordeel uitsprak. De „zes-en-zeventig procent", die vindt dat het ons goed gaat, is nog weer hoger dan ongeveer een jaar geleden. Toen ant woordde in een zelfde enquête 68 procent dat het Nederland goed ging. Op de vraag waarom men vindt dat het ons land goed gaat, gaf men verschillende antwoorden. Het meerendeel daarvan blijkt echter be trekking te hebben op onze economische toestand. De meest gegeven antwoorden waren de volgende: Welvaartspeil hoog; weelde; prijzen laag; er wordt goed geleefd; men sen kunnen kopen wat ze nodig hebben; goed verdiend; lonen hoger; alles te koop; handel gaat goed; deviezenpositie best; be talingsbalans prima; schatkist voller; wei nig werkloosheid; sociale vooruitgang; so ciale toestand; ouderdomsvoorzieningen. Zij die van mening zijn, dat het in ons land niet goed gaat, geven als motivering daarvan verschillende oorzaken, waarvan het meest wordt genoemd (door 5 procent: levenspeil laag, gedaald, weinig koop kracht, welvaart verminderd, enzovoorts. Ongeveer tienduizend KVP-propagan- d is ten zijn Donderdagavond over Noord- Rrabant uitgezwermd om leden voor de Katholieke Volks Partij in die provincie te werven. Vóór de actie stonden 67.550 leden ingeschreven en na de actie was dit aantal 143.540, hetgeen betekent dat 30.7 percent van Rooms-Katholleke kiezers thans lid van de KVP is. Te Tilburg werkte een staf KVP'ers om de honderden uitslagen te verwerken. Hier gaven van hun belangstelling onder meer blijk prof. dr. C. P. M. Romme, fractie voorzitter van de Tweede Kamer, de heer E. M. J. A. Sassen, lid van de Eerste Kamer, en mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KVP. Zowel prof. Romme als mr. Van Doorn hebben na afloop in een toespraak de vele werkers dank gebracht voor hun arbeid. De raadsman van de toeziende voogdes van het thans 14-jarige Joodse oorlogs pleegkind Anneke Beekman, mr. I. E. Hes uit Den Haag, heeft de officier van justitie te Amsterdam verzocht tot verdere vervol ging van vijf personen, die betrokken zou den zijn geweest by de ontvoering en het verborgen houden van het meisje, over te gaan. Mr. Hes heeft gevraagd om een spoe dig antwoord en voorts medegedeeld, dat, wanneer hieraan niet wordt voldaan, hij in beroep zal gaan by het gerechtshof te Am sterdam op grond van artikel 12 van het Wetboek van Strafvordering: beklag over het niet vervolgen van strafbare feiten. De vijf door mr. Hes genoemde personen zijn: de. ex-voogdes van het meisje uit Hilver sum, haar 55-jarige zuster, een ex-geeste- ïyke en de moeders-overste van een kloos ter te Bussum en van een klooster in Bel gië. Mr. Hes had de brief aan de officier van justitie geschreven voor hij op de hoogte was van hetgeen minister Donker in de Eerste Kamer op over deze zaak gestelde vragen heeft geantwoord. De officier van justitie heeft reeds mede gedeeld, dat de instructie tegen de door mr. Hes genoemde personen nog niet gesloten is. Volksmaskersvoor de bevolking in gevaarlijke gebieden In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Bin nenlandse Zaken zegt minister Beel onder meer over de organisatie Bescherming Be volking dat voor de komende jaren er mede rekening moet worden gehouden, dat meer objecten dan in 1951 werd aan genomen in aanmerking komen voor aan vallen met atoomwapens. Voor de gemeenten, waar niet met atoom bomaanvallen rekening behoeft te wor den gehouden, blijft het schuilplaatsenbe- leid ongewijzigd. De benodigde gelden worden ter beschikking van de gemeenten gesteld naarmate de aanvragen binnen komen. In gemeentelijke kring is het toe te juichen streven waarneembaar, zo enigs zins mogelijk het bouwen van schuilgele- genheid in combinatie met andere bouw projecten tot uitvoering te brengen en zo doende aan de schuilplaatsen een nuttige vredesbestemming te geven. Ten aanzien van de aanschaffing van gasmaskers merkt de minister op, dat ten behoeve van de noodwachters reeds de benodigde gasmaskers (40.000) aanwezig zijn. Het wordt thans wenselijk geoordeeld voorzieningen te treffen, opdat de bevol king van de A-gebieden en de plaatsen in het B-gebied, welke bij dreigende aanval len zullen worden gealarmeerd, van een zogenaamd volksmasker worden voorzien, dat het mogelijk maakt zich veilig uit de besmette omgeving te verwijderen. Het denkbeeld van de burgemeester van Amsterdam, uitgesproken in zijn in de ge meenteraad gehouden Nieuwjaarsrede, om de forensenkiezer bij verkiezingen voor dc raad de keuze te geven of hij zijn stem wil uitbrengen in de gemeente waar hy werkt dan wel in de gemeente waar hij woont. lijkt minister Beel om principiële redenen niet voor verwezeniyking vatbaar. Tussen het aantal leden van de raad en het aantal inwoners der gemeente, dus ook het aantal kiezers, bestaat een in de wet bepaalde ver houding. Uitvoering van het denkbeeld van de burgemeester van Amsterdam zou be tekenen, dat de raden van de gemeenten door een in verhouding tot de bevolking te groot of te klein aantal kiezers zouden worden gekozen. De samenstelling van de raden zou daardoor geen zuivere afspiege ling geven van de instelling der bevolking Reeds hierom acht de minister verwezen iyking van dit denkbeeld onaanvaardbaar. Kroesjtsjev, de eerste secretaris van de Sovjetrussische communistische partij heeft uitvoerige plannen voor de landbouw opgesteld, die radio-Moskou uit naam van nartij en regering heeft omgeroepen. Kroesjtsjev leidt de actie voor ontginning in afgelegen delen van de Sovjet-Unie, die een onderdeel vormt van een grotere cam pagne om de landbouwproductie in het al gemeen te vergroten. In het besluit wordt gezegd, dat het be staande stelsel van gecentraliseerd plannen maken voor de landbouw verkeerd en niet efficient is daar het te weinig ruimte laat voor plaatselijke zelfstandigheid. Het mi nisterie voor de Staatsboerderijen en an dere centrale regeringsdepartementen heb ben ernstige fouten gemaakt. Voortaan zal het maken van plannen beginnen op de collectieve boerderijen, in samenwerking met de staatsboerderijen en de stations voor tractors en landbouwmachines waar bij dan rekening gehouden kan worden met de plaatselijke omstandigheden. Het vorige jaar, aldus het decreet, is in de Oekraine zomertarwe uitgezaaid in plaats van wintertarwe tegen de raad van de boeren in. Omgekeerd moesten de boe ren in Siberië tegen hun ervaring in win terkoren zaaien hoewel zij betoogden dat zij altijd veel betere resultaten bereikten met zomerkoren. Baltische boeren die tien tallen jaren gewend waren geweest bacon- varkens te mesten kregen opeens opdracht zich toe te leggen op de productie van vet spek. Gebieden die het meest geschikt zijn voor melkvee en varkens worden bestemd voor schapenteelt. Uitwisseling Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op de Amerikaanse ambassade in Moskou een nota laten overhandigen, waar in uitwisseling van landbouwdelegaties tus sen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten wordt voorgesteld, aldus meldt het officiële Sovjet-persbureau Tass. De Russische landbouwautoriteiten zijn bereid een Ame rikaanse delegatie te ontvangen en een Sovjet-delegatie naar de Verenigde Staten te zenden. Zij zouden gaarne vernemen, of de Amerikaanse regering iets voor een der gelijke uitwisseling voelt, aldus de nota. Uitvalspoort Radio Moskou heeft bekendgemaakt aai aan de Grote Oceaan een nieuwe stad is gebouwd, die Wladivostok heeft vervangen als eindpunt van de Transsiberische spoor weg. De nieuwe stad Nokhovka, is de Rus sische poort tot de Grote Oceaan. In de haven kunnen dozijnen schepen ligplaats kiezen. Het spoorwegstation is verschei den maanden geleden gereedgekomen en een nieuw ziekenhuis is in aanbouw. Drie partijen, vertegenwoordigende de groothandel, de détailhandel en de industrie in de kruidenierswarenbranche, hebben een organisatie gesticht, die de naam draagt van „College van Handel en Industrie voor de Levensmiddelenbranche" (CHI). Het college is een orgaan van overleg tussen de groothandel, de détailhandel en de in dustrie, teneinde door een nauwere samen werking de rationele fabricage en distri butie van kruidenierswaren en aanverwan te artikelen, alsmede de redelijke gemeen schappelijke belangen van hapael en in dustrie te bevorderen, met inachtneming van de zelfstandigheid van de deelnemen de partijen en van het consumentenbelang. Nette WINKELJUFFROUW gevr. Bartels. Chocolaterie. Hoofdstraat 198, Santpoort- Dorp. NET DAGMEISJE gevr. zelf standig kunn. werken. M. Schiebroek, Mag. de Mag neet. Kennemerlaan 96. Aan melden na 6.30 uur. ..ET MEISJE gevr. voor win kel en huish. voor dag of voor d. en n. Mevr. Ales, Meervlietstraai 14, Velsen. HULP i. d. HUISH. gevr. v. 4 ocht. p. w. Mevr. Mees. Wijn. Daniëlslaan 13, Sant- poort-St. NETTE WERKSTER gevr. voor Maandagmiddag en Donderdagmiddag. Vondel laan 44, Driehuis. Wegens ziekte der tegenw. WERKSTER gevr. voor 2 d. p. w. (met warme maaltijd). Hoofdstraat 158, Santpoort. Mevr. Thiel, Oogarts. Ka- naalstr. 256 vraagt HUISH. HULP voor enige ochtenden week. Lichte werkzaam- htd eden. ROOKSTOELKUSSENS dubbelverend, met 10 jaar garantie, v.a. f 22.50 p. stel Eigen meubelstoffeerderij, Zaanenstraat 63, H.-N. TUINAANLEG en ONDER HOUD. „De Morgenstond", Soendaplein 31, H.-N. Telef. no. 19903. 3 GLAS IN LOODDEUREN of GLAS te koop gevr. Brie ven L 3740. VOOR REGENKLEDING die werkelijk waterdicht en niet duur is naar G. Oldenburg, Lagersstraat 14, LJm.-O. tel. no. 5733. In de Remington showwagen op het Marktplein op Zater dag 12 Maart van 10 tot 22 u. Kom even een uitnodigings kaart bij ons halen, dan kunt u meteen eens praten over de aantrekkelijke korting welke u krijgt bij inlevering van een oud scheerapparaat. Heeft U er geen? Geen be zwaar, ook daarover kunt u het beste eens praten met TROMPSTRAAT 30 IJmuiden-O. Tel. 4516 Bij ons vindt U een met zorg uitgekozen in de breedtes 80, 90, 120, 160, 180, 200 c.m. Onze prijzen variëren van Ook in Afgepaste Glasgor dijnen vindt u bij ons iets héél aparts. Het nieuwste Brabants Bont met bijpas sende Keukenval in de kleu ren rood, groen, geel en blauw. Gebloemde en geruite Tafel kleedjes reeds vanaf f 2.10. KENNEMERLAAN 159 Tel. 5605 Deelnemer IJmondactie. Naar hartelust kunt U bij ons Idsxsn I Verrassend veelzijdig is onze linoleum-collectie. Ook voor Uw interieur is er precies de juiste kleur in een passend dessin. Neem er rustig de tijd voor om met overleg te kiezen. Met deskundig advies zijn wij U graag van dienst LINOLEUM KROMMENIE Wij leveren linoleum, 2 meier breed, al vanaf f 6,45 per vierkante me ier en Linofeit mei bitumen in plaats van jute rug, maar ook met kleuren door en door) zelfs vanaf f 3,95 BREESTRAAT 92—94 Beverwijk. Kies het juiste adres voor reparaties aan: wasmachines, wringers, stof zuigers. wikkelen van mo toren, opnieuw bekleden van wringerrollen enz. Verkoop en inruil van Wasmachines. TROMPSTR. 68, tel. 5198. H. M. W. SPARTA met J.L.O. compleet UNION met J.L.O.-motor, geheel compleet met licht KAPTEIN MOBYLETTE uit voorraad leverbaar J.L.O. HULPMOTOR 25 jaar aan de spits. Uit voorraad leverbaar. BERINI los met rijwiel, compl. m. verlichting RIJWIELEN MAGNEET - UNION - RUDGE MAXWELL - VESTING - GERMAAN KINDERRIJWIEL vanafƒ118.50 Keuze uit 200 stuks. Alleen Kennemerlaan 106 IJML'IDEN - TELEFOON 5726 Betaling in overleg. 11 Karpetten KEUZE UIT MEER DAN HONDERD DESSINS 521.—, 276.—, 557.—, 276.—, 422.—, 550.—, het mooie en sterke huiskamerkarpet 198.50, 175.—, GOTHIEK 435. 3 zits in Gothiek en Noten met losse kussens Wijkerstraatweg 275 Velsen-Noord Courante textielzaak te Haarlem vraagt Alleen zij die met het gehele textielvak goed bekend zijn gelieven te solliciteren met opgave van leeftijd, verlangd salaris en referentiën. Vacantie nader te regelen. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder no. 8334 aan het bureau van dit blad. Deze week verkopen wij een igrote partij FANTASIE- SCHORTEN tegen spotprijs, b.v. Vlisco schorten, door en door kleurecht f 2.98. Beuse- kom. K. Wilhelmstr. 16, IJm. WEGGELOPEN: ruwharige fox, 6 mnd. oud. Teg. belo ning terug bez. Lagersstr. 62 IJm.-O. Rustige alleenst. dame vr. voor direct KAMER met weinig gebruik van keuken. Brieven L 3733. Prachtig dik WITLOF 75 ct. per kg. Kalis, Trompstraat 71 RECLAMEVERKOOP: ge kleurde manchester panta lons f 22.75. Kledingmagazijn A. L. C. Zeeweg 236, IJm.-O. SPECIALE AANBIEDING: kamgaren Pantalons f 24.75. Kledingmagazijn A. L. C., Zeeweg 236 IJmuiden-O. Tel. no. 6302. SPORTCOLBERTS in de nieuwste kleuren en dessins in alle maten voorradig. Kle dingmagazijn A. L. C-, Zee weg 236, IJmuiden-O., telef. no. 6302. Prima BEVELANDER DRIE LINGEN 10 kg. voor f 1.18. Kalis, Trompstraat 71. Prima 1ste soort BANANEN f 1 per kg. Kalis Trompstr. 71 RUILEN: van Speykstr. 18, 1 gr. kam., 3 kl. kamers, keu ken, 2 sl. kamers en zolder, ruim pakhuis voor kleinere woning. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. Ouderwetse mahonie MEU BELEN te k. gevr. Br. Mid denlaan 58. H'lem. HERBOUWPLICHT te koop gevraagd. Br. H 1270 Adv. bur. A. Vernout, Haarlem. IIERBOUWPLICHTEN woon- en bedrijfsruimte te Velsen te koop gevraagd. Aanbiedingen met opgave van verwoest pand. inhoud en gevraagde koopsom on der L 3739. DAMESFIETS te koop in g. staat f 50. Na 7 uur Maas straat 65, IJmuiden. AQUARIUM te koop maat 102 x 52 x 41 m. vis en plan ten en ombouw, t. e. a. b. Na 7 uur. Watervlietstraat 7, Velsen-Noord. KAPTEIN MOBYLETTE ter overname, f 100. Kan-ilstr. 206, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 14