„SPARTA"-leden streden om de hoogste club-eer WINTERS Visserij-varia KELTUM PLEET Dodenherdenking en bevrijdingsfeest voor B.O.I.W. zaak van diepe ernst „Poesjkin" was een pikant snufje voor Kielse congressisten Havenberichten Agenda voor Velsen Interessante turndag bracht Elly Kluft en K. F. Visser gelijk aan de kop Alleen Vrijdag College in meerderheid tegen Ambon-reclame W.. Fabrieksschip voor reizen van honderd dagen in serie van 24 Zondagschoolbijeen komsten op het IJmuidense strand grieven aan de redactie DONDERDAG 17 MAART 1955 5 Binnenkort viering van „Sportiefs" kampioenschap Grondstoffenaanvoer Qp twee na „Geen politiek op de gemeentelijke borden Fa. R. DE BOER Ook vrouwen aan boord Voor jonge hersens Tante Els feliciteert Ons nieuwe weekraadsel Ook dit jaar Veilig Verkeersavond in Marquette De onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging „Sparta" hebben Woensdag middag en -avond in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool veel gezonde rivaliteit gebracht. Niet alleen onder de vele actieve sportbeoefenaars maar ook onder het grote aantal belangstellenden dat de verschillende oefeningen met alle belangstelling volgde. De juryleden hadden het ook al niet makkelijk, aangezien onder de leiding van de heer C. J. Hoffman, die pas ruim een jaar de directie over „Sparta" voert, de prestaties zich in een sterk stijgende lijn hebben ontwikkeld. Dit was opvallend bij de einduitslag van de adspiranten: de oudste jongensgroep bereikte gemiddeld zelfs een hoger aantal punten dan de groep van de oudste meis jes, van wie algemeen geldt, dat zij hun oefeningen netter afwerken. Doch evenzeer bij de dames- en heren afdelingen liep het puntenverschil slechts weinig uiteen bij de hoogst geplaatsten, wat onder meer tot gevolg had, dat mej. Elly Kluft en de heer K. F. Visser gelijk eindigden en een herkamp de beslissing moet brengen over het kampioenschap. De wedstrijddag van Sparta" begon al in de vroege middag met een openbare les van de kleuters tot acht jaar, die door vele ouders werd bijgewoond. Bij de jongste meisjes- en jongensafde lingen blonken de meisjes uit in afwerking, zodat zij de hoogste gemiddelden behaal den. Spanning bij de jongens In de oudste meisjes-adspirantengroep was het Ria Vergunst, die met flink ver schil eerste werd, hetgeen al na vier oefe ningen kon worden vastgesteld. Het ging echter om het adspirantenkampioenschap spannen tussen de jongens Frans v. d. Pie terman en Hans de Vries, die elkaar niets toegaven. Met slechts 0,4 punt verschil en totaal 43,6 punt versloeg de jeugdige De Vries niet alleen zijn ploegrivaal maar hij veroverde bovendien een punt op Ria Ver- gunst, zodat hem het kampioenschap ten deel viel en daarmede de wisselbeker, die in 1953 door Jenny Krabbendam was ge wonnen. (Deze kwam nu bij de dames). In de dames-afdeling werd door de 2e en 3e graad gymnasten over het algemeen goed gewerkt, wat in de waardering tot uitdruk king kwam en waarbij ook kon worden vastgesteld, dat het peil van de wedstrijden door de nieuwe leider met sprongen om hoog was gebracht. Voor Jenny Krabbendam was het jam mer, dat zij op medisch advies geen afsprong mocht maken en daardoor zich niet volledig kon geven. Nu moest zij zich tevreden stellen met de overigens zeer eer volle tweede plaats na Elly Kluft, die met 42.8 punt slechts 2,1 punt boven haar ri vale bleef. De spanning bij de dames onderling nam nog toe, toen tenslotte de heren in het strijdperk kwamen en voorzitter K. F. Visser onder zijn mededingers met kop en schouders de eerste plaats bezette met eveneens 42.8 punt, zodat het kampioen schap niet kon worden toegewezen. Een fraaie prestatie leverde de heer P. de Reus, één van de oudste leden, om als tweede te eindigen. Bewondering Wat overigens de groep dames-senioren en speciaal de dames boven 45 jaar pres teerden op paard en met vrije oefening dwong bewondering af. Menige jonge dame zou aan deze oefeningen nog een goed voor beeld kunnen nemen. Er werd aan de ringen door de dames en aan hoogrek door de heren netjes ge werkt, hetgeen meermalen een ,,open doek je" veroorzaakte. Uitslagen De uitslagen waren: Meisjes tot 12 jaar: 1. Clara Roschar 28 pt., médaille; 2. Martha de Reus 26,5 pt., diploma; 3. Erica Laan en Lenie Schreuder, 24,5 pt., diploma. Jongens tot 12 jaar: 1. Jan de Hartog en ADVERTENTIE bij zeemlap van minstens ƒ2.- GROTE SPONS CADEAU KENNEMERLAAN 1 - TEL. 5853 IJMOND-ZEGELACTIE Papierfabriek won kwartettenstrijd De deze week gespeelde onderlinge wed strijden bij de IJmuidense damclub Sportief hadden de volgende resultaten: groep A I: J. Janssen—G. Mooi 2—0; J. Jonker—H. An drea 1—1; J. de BoerJ. Slager afgebroken; J. LichtendahlH. Lichtendahl 1—1. De stand is hier nu: 1. J. Slage- 3 3 0 0 6 2. J. Janssen 4 2 0 2 4 3. J. de Boer 2 1 1 0 3 4. H. Lichtendahl ..2 1 1 0 3 5. H. Andrea 3 1 1 1 3 6. Gé Mori 3 1 1 1 3 7. J. Jonker 3 0 1 2 1 8. J. Lichtendahl 4 0 1 3 1 In groep A II werden gespeeld: P. Bakker W. Post 2—0; W. Hoefakker—H. Holt 0—2. H. Holt heeft in deze groep de leiding met 6 punten uit vier partijen gevolgd door P. Bakker met 5 punten uit 4 partijen. Met Jan Bakker als kampioen in groep B maken C. de Ruiter, B. Glas, H. Veldman en M. Menger nog kans op de tweede plaats, waarvan M. Menger wel de beste papieren heeft. De uitslagen waren: A. Ras—P. Wes- terwal 20; C. de Ruiter—J. Hiemstra 20; J. de RuiterH. Dijkhuizen 11. Bij de kwartetwedstrijden is de papier fabriek als winnaar van 't door Sportief uit geloofde prijsje uit het strijdperk getreden. De uitslag was: papierfabriek—ijsfabrieken 53; visknechts—-Sportief 44. De eindstand is: 1. Sportief 4 2 2 0 6 2. Papierfabriek 4 2 2 0 6 3. Ijsfabrieken 4 2 0 2 4 4. Rijkspera4 1 1 2 3 5. Visknechts 4 0 1 3 1 Op een nog nader te bepalen datum houdt Sportief een feestavond wegens het behalen van het kampioenschap der 2e klasse. Tevens zal op die avond de prijs aan het kwartet van de papierfabriek overhandigd worden. Henk Folkerts, 22'/2 pt, médaille; 2. Jan Visser 21*/2 PL diploma; 3. Cor J. v. Schelt 21 pt, diploma. Meisjes tot 16 jaar: 1. Ria Vergunst 42,6 pt, médaille; 2. Janny Hoogland 40,4 pt, médaille; 3. Truus Heremans 39.3 pt, di ploma; 4. Jeanne Verbeek 35,6 pt; 5. Nelly v. Leeuwen 35,4 pt. Jongens tot 16 jaar: 1. Hans de Vries 43,6 pt, wisselbeker en médaille; adspiran- tenkampioen; 2. Frans v. d. Pieterman 43,2 pt., médaille; 3. Piet Metten 41,2 pt, diploma; 4. Ko Kroonsberg 38,1 pt; 5. Dirk de Ruiter 37,2 pt. Dames-senioren (vier oefeningen): 1. Mevr. T. Geldermans 32,1 pt, médaille; 2. mevr. J. Martens 31,2 pt, médaille; 3. mevr. J. v. Domselaar 30,3 pt, diploma; 4. mevr. T. Schreuder 28,9 pt; 5. mevr. Huider 28,1 pt; 6. mevr. Hammer 27,8 pt; 7. mevr. Van 't Hof 27,7 pt. Dames (2e en 3e graad tussen haakjes): 1. E. Kluft 42,8 pt (2), médaille; 2. J. Krab bendam 40,7 pt (2), médaille; 3. T. de Reus 39,4 (2), diploma; 4. W. Brunenberg 38,9 (2); 5. N. Schoonenwolf 38,6 (2); 6. A. Nü- kamp 36.3 (2); 7. A. de Ruiter 36,1 (3); 8. J. de Vries 35,8 (2); 9. mevr. A. v. de Star 35,4 (2); 10. C. Dubbeldam 34,7 (3). Heren: (2e en 3e graad tussen haakjes): 1. K. F. Visser 42,8 pt (2), médaille; 2. P. de Reus 38,5 pt (3), médaille; 3. J. Koelen 35,9 pt (3), diploma; 4. C. Stapper 34,9 pt (3); 5. Jan de Reus 33,7 pt (3); 6. N. de Niet 32,8 pt (3). Voorzitter K. F. Visser reikte aan het einde van de lange wedstrijddag, die veel van jury, bestuur en medewerkers vergde, de prijzen uit, waarbij aan allen, die tot het welslagen hun medewerking hadden ge geven, hartelijke dank werd uitgesproken. Woensdagmiddag is voor de papier fabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweedse m.s. „Finn", dat van de Zweedse haven Sandarne eein lading van 1420 ton cellulose aanvoerde, bestemd voor zuster- fabrieken. S.S. „NOORDYVIJK" VERKOCHT Het 3679 brt metende s.s. „Noordwijk" van Erhardt en Dekkers te Rotterdam is naar Noorwegen verkocht. Het zal onder de naam „Varangberg" weer in de vaart komen. MARKTBERICHT 16 Maart Waspeen 2349; spruiten 4589; witlof 3669; rabarber 2768; prei 4888; rode kool 32—49. Het lid van de Velsense gemeenteraad mevrouw G. E. HeijkoopVan Reekum (VVD), heeft het College per brief van 11 Maart, krachtens het bepaalde in artikel 37 van het reglement van orde voor de ver gaderingen, de reeds vermelde vragen ge steld over het aanplakken van een biljet op de borden in de gemeente, gepacht door „Publex", onder de titel:- „Ambon moet vrij," in welk biljet men wordt uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering in de Houtrusthallen. Het College heeft thans de vragen be antwoord en zegt: De aanplakborden zijn bestemd voor reclame-biljetten, alzo voor mededelingen van zakelijke aard en niet voor die met een politieke strekking. Het College meende de biljetten met het opschrift: „Ambon moet vrij" tot de laatst bedoelde categorie te moeten rekenen en heeft derhalve de gevraagde toestemming tot het aanbrengen daarvan geweigerd. De grootst mogelijke minderheid in het College echter kon deze mening niet delen en was bereid het verzoek om de biljetten te mogen aanbrengen in te willigen. De meningen te dezen opzichte zijn sedertdien niet gewijzigd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: C. M. Beentjes—Rutten, z., Curagaostraat 45. Santpoort; A. Broek- Spierenburg. d., Pres. Krugerstraat 17 IJmui- den; J. Bakkervan Eerde, d.. Konings plein 4, IJmuiden; E. A. Mackaaijvan Ree kum, z., de Noostraat 101, IJmuiden; J. M. SiebersBurger. Tuindorpstraat 1, Velsen- Noord; M. E. KraetzerStoop, d., W. de Zwijgerlaan 21. Santpoort; H. P. Duijn Buhre, z„ Hoofdstraat 84, Santpoort; A. H. P. van den NieuwenhoffJansen, d., Ka nariestraat 67, Haarlem; H. L. van der Wei- Dijkhuizen, z„ Tussenbeeksweg 27, IJmui den; H. VermeulenJaspers, z., Reggestraat 18, IJmuiden; H. M. A. SchuitKooij. z., IJsselstraat 73, IJmuiden; G. E. ZegelZalm, z„ Merwedestraat 88, IJmuiden; G. W. Tromp Martens, z., Bonairestraat 40, Santpoort; D. BierenbroodspotZwart, d., Grote Hout- of Koningsweg 58, Velsen-N. OVERLEDEN: C. Halff, 64 j.. echtgenoot van G. W. van Heijst. Torenstraat 24. Velsen; N. Kollaard, 50 j„ echtgenoot van J. Woord, Kortenaerstraat 33, IJmuiden. D Prijzen van Woensdag. Heilbot 3.50 2.60; gr. tong 2,44—2,30; grm. tong 3,10—2.80; kim. tong 3,70—3,40; kl. tong I 3,503,15; kl. tong II 3,10—2,74; tarbot I 2,752,05, per kg. Tarbot II 144; tongschar 82; schartong 4522: gr. schol 2012; grm. schol 2519; kim. schol 45—30; kl. schol I 42—30; kl. schol II 37—27; schar 31—20; bot 128; v. haring 27—16; makreel 4530; gr. schelvis 4031; grm. schelvis 4832; kim. schelvis 4833; kl. schelvis I 46—31; kl. schelvis I 37—16; wij ting 26—8; gr. gul 5447; midd. gul 4840; kl. gul 3225; kl. leng 41—40; ham 11296; kl. wolf 44—40; poontjes 2413; kl. koolvis zw. 24—14,50; kl. koolvis wit 37—32, per 50 kg. Gr. kabeljauw 26084; gra koolvis zw. 62—51; gr. koolvis wit 8481; gr. leng 9278; gra wolf 8580, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 72 kisten tong en tarbot, 13 kisten heilbot, 12 kisten tong schar en schartong, 250 kisten schol, 30 kis ten schar, 15 kisten bot, 620 kisten haring. 440 kisten makreel, 1240 kisten schelvis, 1670 kisten wijting, 170 kisten kabeljauw en gul. 50 kisten leng. 5 kisten ham. 13 kisten wolf, 45 kisten poon, 655 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 5350 kisten. ADVERTENTIE Edel van vorm en materiaalverdeling Vervaardigd door edelsmeden KENNEMERLAAN 60—62 Twee overlevenden van de atoombomaanval op Japanse steden aan het eind van de tweede wereldoorlog brengen op het ogenblik, vergezeld door twee vrouwelijke Japanse doktoren, een bezoek aan Londen. Onze foto toont de vrouwen terwijl zij langs Buckingham Palace wandelen. Zij verblijven in Londen om ondervraagd te worden door doktoren, die de uitwerking van atoomexplosies onderzoeken. De bond van oud-illegale werkers afde ling Kennenierland-Noord heeft Woensdag avond in de koffiekamer van ,,'t Centrum" te Beverwijk jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer D. Koger deelde in zijn openingswoord mede dat op 4 Mei een herdenkingsbijeenkomst in Beverwijk zal plaats hebben, waaraan medewerking wordt verleend door de Beverwjjkse „Stem des Volks". Ds. Reinalda zal hierop het woord voeren. Voor de kinderen, die geboren zijn in 1945, zal zoals gemeld van gemeentewege een gedenkbord beschikbaar worden ge steld. Ook de ouden van dagen zullen wor den bedacht; de plannen hiervoor zijn nog in uitwerking. Het ledental vertoonde een kleine stijging en bedraagt thans 56, aldus de secretaris de heer C. Kulk in zijn jaarverslag. De penningmeester de heer Vink maakte ge wag van een gering batig saldo over 1954. Als afgevaardigden naar het congres te Valkenburg werden benoemd de heren G. Kuenen en O. Betsema. Tot slot sprak de voorzitter woorden van dank aan het adres van de Beverwrjkse Middenstandscentrale voor het organiseren van een verloting ten bate van de stichting 1940/45; hij betrok hierin ook de Beverwijkse Harmoniekapel. Hierna haalde de heer H. Schipper oude h* rinncringen op toen hij vertelde over het afwerpterrein aan de Zomerdijk gemeente Spanbroek, in de nadagen van de Duitse bezetting. De ongeveer 70 deelnemers aan de visserij-conferentie van de O.E.E.S. welke te Kiel wordt gehouden, hebben de voor de Sovjet-Unie bestemde drijvende visfabriek, de „Poesjkin", bezichtigd. Dit ultra-moderne vissersvaartuig zal over enkele weken door de Howaldt-werven aan de opdrachtgevers worden afgeleverd om naar Moermansk te worden overgebracht DONDERDAG, 17 Maart 1955. Beste kinderen, Vandaag een gezellige lente-foto. Moeder schaap (ze heet „Bob"!) kreeg een zwart lammetje en daarmee deed het voorjaar zijn intrede op de boerderij van boer Willemse. Dat het Kleine zwartje een leuk speelkameraadje voor de kinderen is, dat kunnen jullie je wel voorstellen. Maar moeder „Bob" komt toch even argwanend kijken of er geen ongelukken met haar baby gebeuren. Als het weer een beetje meewerkt kunnen jullie de jonge dieren weer overal in de weiden zien staan wantover vier dagen begint de lente! Na dit korte „praatje bij het plaatje" ga ik de inhoud van onze brievenbus eens bekijken. Als eerste brief komt hier een nette en veloppe van MARJANNEKE mij in han den. Kind, wat heb jij een mooi brief papier! O ja, ik lees het ook al: van Oma gekregen. Nou, dat is een lieve Oma, hoor. •Te hebt haar zeker wel een extra-harte lijke kus gegeven? Bijlft ze veertien dagen logeren? Kind, wat leuk! Dat wordt een gezellige tijd. Veel plezier hoor! WOELWATER vond het puntenraadsel niet zo moeilijk. Nu ik ben nieuwsgierig hoe je het er dit keer afbrengt. Een fjord, Woelwater, is een smalle, diepe en vaak zeer bochtige inham in een rotsachtige kust. Heb je nog nooit een plaatje van de kust van Noorwegen gezien? Het moet een adem-benemend schouwspel zijn om zo'n fjord binnen te varen, tussen huizen hoge rotswanden met het uitzicht op rond om hoge bergen en meestal in de verte een schilderachtig havenplaatsje. Het wa ter in een fjord is door de rotsachtige bodem meestal heel erg helder en prachtig dbnker blauw van kleur. Zullen we in onze vacantie maar eens een kijkje gaan nemen? Succes met je verkeers-examen hoor! Dat was geen pretje, WIELRENNER, om een kies zonder verdoven te laten trekken. Maar toch vind ik je erg flink en je bent meteen van een heleboel pijn en narigheid af. Ja, dat boek van Hector Malot is we reldberoemd. Het is al zo lang geleden geschreven en toch blijft het modern. Ik heb het zelf vroeger ook herhaalde malen gelezen. Ga zo voort met je raadsels, mis schien maak je deze keer ook een kans op een boek! Fijn GOUDOOGJE, dat je zo in je schik was met het boek. Heb je een prettige verjaardag gehad? Leuk, dat je zwemmen gaat leren. Doe maar goed je best, want het is heel belangrijk om je in het water helemaal thuis te voelen. HARDLOPER is de laatste briefschrij ver deze keer. Dus jij bent ook al een verwoed zwemmer in ons nieuwe bad. Ja ik kan me voorstellen, dat dat ook voor die geblesseerde voet uitstekend is. Wan neer ga je naar Leeuwarden? In de Paas- of in de grote vacantie? Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag Kennemerlaan 186 IJmuiden, of aan de bezorger meegeven.) De oplossing van het vorige punten raadsel is: VELSEN (Vlaardingen, Enkhuizen, Leeuwarden, Sittard, Emmen, Naarden). Puntentelling: Woelwater: 9 en 10, Wiel renner: 10 en 10, Goudoogje: 10 en 10, Marjanneke: 9 en 10, Hardloper: 9 en 10, Akelei: 10 en 10. XXXXCCCKXX» AKELEI, die morgen haar verjaardag viert. Veel geluk en veel plezier, nicht! 'OCODOOOCO? :000000000000030000000QC x stootdegen x Kort zomerjasje x auto-onderdeel x vleeshouwer x bijenhouder x iemand die veel praat x roofdiertje, dat kost baar bont oplevert x oproermaker x boerenwerk x stoomschip. Als je alle woorden goed ingevuld hebt, ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden de hoofdstad van een gebied in Zuid-Amerika. Doe je best! De congressisten namen met bijzondere belangstelling kennis van de vanginrich ting en de diepvriesapparaten aan boord van de „Poesjkin", die het schip tot een noviteit in de visserij-wereld maken. De geheimen van de vanginrichting werden niet onthuld, maar de „Poesjkin" heeft, zoals walvisvaarders, een grote poort aan de achtersteven, waardoor de netten kunnen worden binnengehaald. (Ook de Engelse experimentele trawler had dit systeem). Hierdoor zal een einde komen aan de traditie dat de visnetten aan stuurboord van de schepen worden uitgezet en binnengehaald. De „Poesjkin" is het eerste van een serie van 24 schepen, die op gelijksoortige wij ze zullen worden uitgerust. Het schip kan per dag 20 ton vis vrie zen, 10 ton in diepvries verwerken en 20 ton vismeel fabriceren. Het personeel van het verwerkingsbe drijf heeft een verblijfruimte, die strikt ge scheiden is van die van de bemanning. De „Poesjkin" zal in totaal ongeveer 100 man (op de verwerkingsafdeling gedeeltelijk ook vrouwen) aan boord hebben, schepen ongeveer 100 dagen onafgebroken schepen ongeveer 10 Odagen onafgebroken op zee zullen zijn. Zij zullen door verzor gingsschepen worden bevoorraad. Deze verzorgingsschepen zullen ook telkens de productie naar de wal brengen. De deelnemers aan de conferentie over de verbetering van bevroren vis ver tegenwoordigers van vijftien landen, w.o. Het comité van samenwerkende Zondag scholen te Velsen hield Woensdagavond in de benedenzaal van de Bethlehemkerk aan de Zeeweg haar jaarvergadering. De voorzitter, ds. J. Tiemens, toonde zich niet ontevreden over het afgelopen jaar en zeide dat het overkoepelend werk zeker vrucht had gedragen. Het financieel over zicht gaf een minimaal batig saldo te zien. Voorts bleek de organisatie van het comité voor verbetering vatbaar en voor een goede gang van zaken werd in Januari besloten dat het bestuur van iedere Zon dagschool een vijftiental in deze gemeen te zich door één afgevaardigde bij iedere vergadering van het comité zal laten ver tegenwoordigen. Verder werd besloten de Zondagschool bijeenkomsten op het IJmuidense strand, die vorig jaar een groot succes bleken, ook het komende seizoen voort te zetten. In plaats dat men echter deze samenkomsten ia een strandhuisje gaat houden, zoals vorig jaar geschiedde, zal de eigenaar van het paviljoen „De Schelp," de heer L. Gouda, thans worden aangezocht, om hiervoor het paviljoen iedere Zondagmorgen een uur beschikbaar te stellen. Het ligt in de be doeling om met deze Zondagschoolochten den op 5 Juni te starten en deze tot en met Augustus voort te zetten. Eike Zondag school wordt in de gelegenheid gesteld deze diensten tenminste éénmaal te leiden, waarvoor echter vooraf een bepaald rooster zal worden samengesteld. Mochten de om standigheden medewerken, dan zal er over wogen worden om met dit werk half Mei aan te vangen. Woensdag 16 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Frey van Gothenburg. Senior van Tyne. Werna van Rotterdam. Santa Rosa van Bremen. Boschfontein van Vntwerpen. Kim van Glasgow. Gallium van ?aen. Ecce Dene van Antwerpen. Margare- ha van Delfzijl. Lamers van Bremen. Chris- iaan van Victoria. Hunzeborg van Colches- er. London Spirit van Rotterdam. Finn v. Stockholm. Dardanus van Bremen. Gratia v. totterdam. Almuth van Mantyluoto. Union an Par. Radmod van Narvik. Vertrokken zijn: Schippersgracht naar totterdam. Van Spilbergen naar Dakar. Bally Cally Head naar Hamburg. Meerkerk iaar Marseille. Ariadne naar Bremen. Patria iaar Rouaan. Croonenburgh naar Onton. Thames naar Londen. Ellewoutsdijk naar Antwerpen. Ahoy naar Herven. Vienti naar Stockholm. Espo naar Noord-Amerika. Bin- tang naar Hamburg. Glengula naar Rotter dam. Dieter Waltraud naar Hamburg. Rema naar Bremen. Trito naar Rotterdam. Lea naar Aberdeen. J*ine naar Gaston. Nederland bezichtigden ook de vis markt van Kiel. De chef van het Westduitse instituut van onderzoek naar de conservering van levensmiddelen prof. J. Kuprianoff uit Karlsruhe, sprak over technische proble men van de bevriezing. De chef van het directoraat voor de Visserij uit Bergen in Noorwegen, de heer J. Lorentzen hield een voordracht over de technische proble men bij de verpakking en de opslag van diepvries-vis en in de avonduren werd door de minister van landbouw van het Duitse „land" Sleeswijk-Holstein, Claus Sieh, een receptie aangeboden (U.P.). In het Heémskerkse Marquette-theater wordt op Donderdag 31 Maart een propa ganda-avond georganiseerd door het Ver bond voor Veilig Verkeer. (Verkort weergegeven) Nog eens het extraatje. Het spijt ons te moeten melden, dat de mededeling in het naschrift op onze brief, in strijd is met de waarheid. Dit geldt voor het eerste ge deelte, maar in meerdere mate voor het tweede, namelijk regeling noodwet. Inmiddels kan ik u mededelen dat de gehele zaak betrekking hebbende op het 5 Mei-extraatje door ons hoofdbestuur is voorgelegd bij de minister van Sociale Za ken. Achtend, G. BLAAS Secretaris Algemene Bond v. Ouden v. Dagen, afd. Velsen. (Wij willen nog even nadrukkelijk stel len, dat ons naschrift gebaseerd was op mededelingen van overheidszijde dd 14 Maart 1955 en dat het ons dienstig leek, deze commentaar aan het ingezonden stuk van de heer Blaas te verbinden. Het pro bleem lijkt ons inmiddels wel voldoende toegelicht.) Sociale Zaken. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van de heer Blaas over het feit, dat er maar 15% van de ouden van dagen aangesloten is bij Sociale Zaken en 85*/» niet, mag ik wel zeggen, dat ik het van harte met hem eens ben. Ik hoop, als de nieuwe ouderdomswet komt, dat Sociale Zaken geheel overbodig zal worden. Is het niet treurig voor een ouder, zijn hand te moeten ophouden bij zijn kinderen? Geschoolde arbeiders die 50 jaar en lan ger aan de opbouw van de gem. Velsen hebben gewerkt en sinds 1910 al georgani seerd zijn geweest en er dus ruim 40 jaar hun schouders onder hebben gezet, scha men zich er over, om bij Sociale Zaken aan te kloppen. Terwijl zij weten, dat Sociale Zaken het achter hun rug om weer bij de kinderen vandaan haalt. Ik trek van Drees 26,78 per week wat eens in de maand uitbetaald wordt en eet liever droog dan genadebrood. M. KONINGSTEIN DONDERDAG 17 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Vrouwen om Puccini." „Alcura"B.B.IJ., 20 uur: Rex Theater, „De Toneelvereniging." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VELS EN-NOORD: Jongelingen Vereniging op Geref. Grond slag, 20 uur, Gereformeerde Kerk, her denkingssamenkomst 60-jarig bestaan. VRIJDAG 18 MAART IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Tot het bittere einde." Rex. 20 uur: Geen opgaaf ontvangen. Nutsbibliotheek. Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum: als Donderdag. Velser Jazz Society, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concertavond.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7