Londen acht Jalta-publicatie een blunder van Dulles Weerbericht Onjuist, ontijdig, ongewenst, is Churchills critiek A anmeldingsfo rmuiier Theeprijs lager Individuele strijdbaarheid moet behouden blijven Britten vielen Fransen en Polen niet af IJmond-onderzoek in positieve richting Britse invitaties voor belangrijke Duitsers Ouden van dagen vragen be vrij dings-uitkering Het woord is aan Verbiedt het vuurwerk Poolse geheime politie boet in aan macht Kroonprins Tungi van van Tonga op Soestdijk Getuige Manoch blijft bij zijn beweringen Bondsraad ratificeert de Parijse accoorden Hoger salaris voor de wijkverpleegsters Auto onder het ijs 69e JAARGANG No 213 VRIJDAG 18 MAART 1955 Bewijs Diep gegriefd Binnenkort prae-advies Politiek overleg met Brentano Militair overleg met Blank Parijs zoekt aansluiting bij Turks-Iraaks pact Anecdotes 299e JAARGANG No 60 Morele overwinning van Bevan Vereniging van Nederlandse Gemeenten: Gedokter aan staatsinrichting Theo van der Pas gaat podium verlaten Schlitter brengt Londen in verlegenheid Westelijke ambassades verzorg den „droppings'* in Indonesië Ook het Saaraccoord aanvaard Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5Ö80 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295* Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie' OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In Londen beschouwt men de publicatie over de conferentie van Jalta (1945) "iplomatieke Buitenlandse Zaken Dulles. Het Amerikaanse rapport kan slechts tot misver als een eerste rangs diplomatieke blunder van de Amerikaanse minister van standen en onderlinge beschuldigingen tussen de Westerse bondgenoten leiden. Men noemt het rapport een door de republikeinen tegen Roosevelt en de demo cratische partij gerichte Y-(alta-)bom, hoewel de uitwerking ook voor de repu blikeinen verre van bevredigend kan worden genoemd. Sir Winston Churchill heeft in het Lagerhuis critiek uitgeoefend op deze weer gave van de besprekingen en verklaard dat de Britse regering overweegt te zijner tijd haar eigen lezing te geven. Hij zeide de originele Amerikaanse public niet te hebben gezien. Uit het uittreksel is echter gebleken dat het rapport ernstige fouten bevat. Sir Winston acht de publicatie ongewenst. Toen de Ver enigde Staten toestemming hadden gevraagd het rapport bekend te maken, heeft de Britse regering deze echter niet geweigerd. Zij kan echter geen verant woordelijkheid aanvaarden voor de nauwkeurigheid van de Amerikaanse lezing. De Britse regering acht het ongewenst dat zo spoedig na een conferentie gedé- tailleerde rapporten verschijnen over be langrijke internationale discussies, omdat zulks een belemmering kan vormen voor een vrije gedachtenwisseling. Sir Winston zeide dat het goed zou zijn als de hoofd figuren van toekomstige belangrijke con ferenties met elkaar overleg zouden plegen over de tekst van latere publicaties. In de Verenigde Staten is de conferentie van Jalta sinds lang door de partijen omstre den. In Groot-Brittannië is zulks niet het geval, zo merkte hij op. Volgens het Amerikaanse uittreksel zou Churchill tegen Stalin hebben opgemerkt, dat het lot van de Polen hem niet veel zou kunnen schelen. Sir Winston ontkende ten stelligste zich op deze wijze te hebben uit gelaten. Hij voegde er aan toe dat wat hij tijdens de oorlog en tot nu toe voor Polen had gedaan juist het bewijs leverde van zijn diepe medeleven met het Poolse volk en de manier waarop het na Jalta is be handeld. Het is voor de Engelsen geen nieuws dat president Roosevelt met Stalin front trachtte te maken tegen Churchill. Roose velt werd in Groot-Brittannië niet als anti-Brits beschouwd, doch wel als een tegenstander van het Britse imperium. Roosevelt zag Stalin vooral als een demo cratische idealist en Churchill als een ver werpelijke imperialist. De tegenwoordige internationale toestand is voor een belang rijk deel het gevolg van Roosevelt's opvat tingen, zo wordt in Londen bitter opge merkt. Het Amerikaanse rapport komt niettemin als een onaangename verrassing. Roosevelt wilde alle koloniën onder UNO- beheer stellen. Toen Churchill zich hier over verontwaardigd toonde, trachtte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Stettinius hem te kalmeren door op te merken dat de Amerikanen niet aan het Britse imperium dachten. Het grieft de Britse regering diep dat het rapport het doet voorkomen alsof Churchill er tegen was dat Frankrijk als een grote mogendheid zou worden behan deld. De waarheid is dat Churchill en zijn minister van Buitenlandse Zaken Eden juist in dit opzicht onvermurwbaar waren en Frankrijk de positie wilden geven waar op het als grote mogendheid aanspraak kan maken. Stettinius, die de conferentie bijwoonde, heeft gerapporteerd dat Churchill met alle kracht voor Polen is oneekomen. Reeds in Juni 1945 had Churchill in het Lagerhuis verklaard dat de besprekingen in Jalta een zeer intiem karakter hebben gedragen en dat hij daarom niet bereid was alles wat besproken was, in een woordelijk verslag op te nemen. Men betreurt het in Londen dat de Ame rikaanse regering dit standpunt niet deelt. Er wordt opgemerkt dat veel van hetgeen tien jaar geleden werd gezegd, begrijpelijk was in de omstandigheden van dat ogen blik, en dat het tien jaar later niet zal worden herhaald, noch in het openbaar noch privé. Dat geldt zowel voor de Wes telijke bondgenoten als voor de Russen. In Londen wordt nog opgemerkt dat Dulles dingen, die hij in particuliere ge- Naar wij vernemen kan binnenkort een prae-advies van het college van B. en W. van Velsen tegemoet gezien worden over de steun, die de overheid zal verlenen aan het IJmond-onderzoek. Hiermee zal dan eindelijk een begin worden gemaakt met een positieve aanpak van het dringende IJmond-probleem, dat de laatste maanden door tal van onver kwikkelijke aangelegenheden doorkruist werd. BONN (Reuter/UP/DPA) De West- Duitse gevolmachtigde voor defensie-aan gelegenheden, Theodor Blank, vertrekt vandaag naar Groot-Brittannië. om zich daar op de hoogte te stellen van de trai ningsmethoden van het Britse leger. Blank zal een week in Groot-Brittannië vertoe ven als gast der Britse regering. Heinrich von Brentano, fractieleider van de Chris ten-Democratische partij in de West- Duitse Bonsdag, wordt Zondag voor een bezoek van zes dagen in Londen verwacht als gast van het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken. Von Brentano zal ontmoetingen hebben met de Britse minister van Buitenlandse Zaken Sir Anthony Eden en een aantal andere hoge functionarissen. De West-Duitse minister zonder porte feuille Strauss heeft in de afgelopen da gen geheime besprekingen met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, gevoerd over de Saarkwestie. Strauss heeft te Bonn verklaard, dat zijn bezoek een strikt informeel karakter heeft gedragen. Hij heeft een bezoek gebracht aan de Duitse ambassadeur in Parijs en van de gelegenheid gebruik gemaakt, om met mi nister Pinay te spreken. Het debat in de Franse Raad der Repu bliek over de ratificatie van de Parijse verdragen inzake bewapening van West- Duitsland zal volgende week Woensdag, Donderdag en Vrijdag worden gehouden. De Nationale Vergadering heeft het ratifi catie-wetsontwerp in December aangeno men. PARIJS (Reuter) De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pinay, heeft de commissie van buitenlandse zaken van de Nationale Vergadering medegedeeld, dat onderhandelingen worden gevoerd over de mogelijkheid, dat Frankrijk zich aansluit bij het Turks-Iraakse verdedigings-ver- drag. Turkije schijnt zich met deze ge dachte te kunnen verenigen, aldus Pinay. In diplomatieke kring te Londen is dezer dagen verklaard, dat Groot-Brittannië zich waarschijnlijk binnen twee maanden bij het verdrag zou aansluiten. Men verwacht ook, dat de Verenigde Staten zullen toe treden. De conferentie van de eerste ministers van Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië, die op 20 Maart was vastgesteld, is voor on bepaalde tijd uitgesteld, aldus is te Cairo meegedeeld. Ondergetekende: Naam: Straat: - Plaats: Wenst zich met ingang van ta abonneren op IJmUidei* COUrQIlt k 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU, die zich met Ingang van 1 April 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen sprekken tegen buitenlandse staatslieden in de afgelopen twaalf maanden heeft ge zegd, zeker niet over tien jaar in druk zou willen zien. Onze correspondent in Washington is van mening dat de publicatie van de Jalta- documenten alleen verklaarbaar is als po litieke manoeuvre teneinde de extreme republikeinen gelegenheid te geven Roose velt en de democratische partij er van te betichten slap geweest te zijn ten aanzien van de communisten. In feite openbaren de documenten geen belangrijk nieuws, alleen wat anecdotische bijzonderheden. Het was sinds lang bekend dat de Russen in het Verre Oosten teveel concessies had den gekregen. De Westerse leiders waren destijds slecht ingelicht over de binnen landse toestand in Japan en de beslissin gen konden derhalve niet beter zijn dan die informaties hun ingaven. Dat Polen geen democratische vrijheid heeft gekre gen, is te wijten aan woordbreuk van de Russen. Churchill en Roosevelt konden in Jalta niet meer dan beloften vragen voor Polen. De Russen hadden dat land bezet en daarom was het Westen niet in staat de Russische woordbreuk ongedaan te maken. De Nederlandse Bond van Ouden van Dagen heeft in een schrijven aan de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezond heid verzocht aan de ouden van dagen, die een uitkering ontvangen volgens de noodwet-Drees, ter gelegenheid van de tiende jaardag van de bevrijding een extra uitkering toe te kennen. De bond heeft dit verzoek gedaan naar aanleiding van de mededeling, dat de gemeentebesturen aan de ondersteunden in hun gemeente een extra bedrag kunnen uitkeren voor de be vrijdingsviering. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Wasdag in Rome. Als vrolijke guirlandes sieren de heldergewassen kledingstukken de smalle straten van sommige wijken in oud-Rome aan gene zijde van de Tiber. Het is altijd voor vreemdelingen weer een attractief en pittoresk beeld, dat karakteristiek is voor de aparte sfeer van de Italiaanse steden. (Van onze correspondent in Londen) Het resultaat van de stemming over Se van's schorsing is voor Attlee en de zijnen uiterst onbevredigend te achten. De ver wachting was dat niet meer dan 60 afge vaardigden openlijk Bevan's kant zouden kiezen. In werkelijkheid waren het er 112. Indien er 180 tot 200 fractieleden hun ge wicht in Attlee's schaal zouden hebben ge worpen. dan zou er sprake zijn geweest van een definitieve nederlaag voor Bevan. Thans kan men eerder spreken van zijn morele overwinning. Het is zelfs niet uitgesloten dat Bevan de feitelijke overwinning zou hebben behaald, indien Attlee niet de kwestie van het per soonlijke vertrouwen had gesteld. Het ging daarom niet alleen om het voor of tegen Bevan, maar tegelijkertijd om het voor of tegen de huidige Labour-leiders in het parlement. Daardoor heeft Attlee het waarschijnlijk voor het ogenblik we ten te redden. Maar algemeen is men van oordeel dat zijn positie in de partij door de reactie op het voorstel tot schorsing van Bevan verzwakt is. Evenals Churchill is ook Bevan een meester van het woord en zijn rede maak te dan ook diepe indruk en deed meer dan de helft van de aanvankelijke twijfelaars overstag gaan. Beweerd wordt dat Bevan heeft ver klaard dat hij geen poging zal doen om het schorsingsbesluit ongedaan te maken, maar men mag niet aannemen, dat hij nu stil zal blijven gaan zitten op zijn nieuwe boerde rij, welke overigens op korte afstand van Attlee's landhuisje ligt. Het is mogelijk dat Alleen al in Zwolle hebben zich om streeks de jongste jaarwisseling 88 mensen onder medische behandeling moeten stel len wegens verwondingen, die zij opliepen bij het afsteken van vuurwerk. Daarbij was een tiental vrij ernstig gewonden. Voor Burgemeester en Wethouders van Zwolle is dit aanleiding geweest, contact op te nemen met andere gemeentebesturen en met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten om te komen tot een uniforme regeling voor een verbod tot het afsteken van vuurwerk. De bestaande verbodsbe palingen kunnen het afsteken van vuur werk namelijk- slechts gedeeltelijk ver hinderen en bovendien is deze materie in verschillende gemeenten anders ge regeld. Wel werd overal een toenemende overlast door het afsteken van vuurwerk ondervonden. De vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft zich naar aanleiding hier van thans tot de minister van Binnen landse Zaken gewend. Zij brengt onder de aandacht van de minister een suggestie van het Zwolse gemeentebestuur tot uit vaardiging van een landelijk verbod tot het verkopen en afsteken van vuurwerk, een verbod, dat zou moeten aansluiten op artikel 429 van het wetboek van Straf recht. Mogelijk echter is het euvel ook langs andere weg te bestrijden, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die het verder zegt op prijs te zullen stellen te vernemen of de minister eventueel in overleg met andere minis ters maatregelen te dezer zake in voor bereiding heeft. hij zal trachten via een omweg het leider schap van de beweging te veroveren, des noods door een aantal jaren in de wilder nis te blijven. De moeilijkheid voor hem is echter dat het machtscentrum in de La- bour-partij gelegen is in de kring van de grote vakbonden. Labour is nog altijd in de eerste plaats een solide vakbewegings partij. Het vakbondselement heeft altijd een zekere verachting gekoesterd voor de roerige, emotionele buitenkant van de be weging welke door de niet zeer numerieke individuele partijleden wordt gevormd, wier voordvoerder Bevan is. De vakbonden fungeren, als het op beslissingen aankomt, als een stoomwals. De gehele ontwikkeling is in vele opzichten tragisch, omdat ook in de politiek de enkeling hoe langer hoe meer in het gedrang komt en de machine, het apparaat, de overhand krijgt. Bevan moge veel fouten bezitten en zijn verwijdering tenslotte onvermijdelijk zijn geweest, maar voor de democratie Is het broodnodig dat de enkeling zich kan blij ven doen gelden omdat slechts het indivi du de drager is van scheppende gedachten, zonder welke politiek en maatschappij verstarren en in totalitaire robot-stelsels ten ondergaan. Daarom verdient een on verkwikkelijke geschiedenis als de hard handige verwijdering van Bevan een hoge uitzondering te blijven. LONDEN (Reuter/A.F.P.) De Poolse regering heeft een serie nieuwe maatrege len afgekondigd, die er klaarblijkelijk op zijn gericht de macht van de geheime staatspolitie en veiligheidsdienst te be knotten. Volgens radio Warschau heeft het Poolse parlement (Sjem) de volgende be slissingen genomen: een speciale staats commissie ter bestrijding van economische sabotage en het misbruiken van staats fondsen werd opgeheven: een nieuwe wet werd aangenomen op basis waarvan de meeste zaken, die tot dusverre door mili taire gerechtshoven werden behandeld, in de toekomst door burgerrechtbanken zul len worden afgedaan en een reorganisatie van het ministerie van staatsveiligheid werd bevestigd Deze reorganisatie werd in December reeds uitgevoerd door het ver vangen van generaal Stanislaw Radkie- wicz als minister van Staatsveiligheid. President Cyrankievicz van Polen heeft volgens een bericht van het Poolse pers bureau P.A.P. „ernstige gebreken in de werking van het regerings-apparaat" vast gesteld en met nadruk gewezen op tekort komingen in de funtionering van het eco nomische apparaat, dat door zijn bureau cratische methoden de werkzaamheid en het initiatief van de werkende massa ver zwakt en verstikt. Een speciale commissie onderzoekt talrijke voorstellen tot verbe tering van het werk der regering en de lei dende organen van de volksraden, met het doel de leiding te vereenvoudigen en te de centraliseren en meer soepelheid in de uit voering van besluiten te brengen. Naar uit vakkringen vernomen wordt, zijn heden de theepru'zen voor de consu ment verlaagd met 6 tot 12 cent per pakje van 100 gram. De theesoort van f 1.25 per 100 gram bijvoorbeeld zal vrü algemeen in prjjs verlaagd worden tot f 1.15. De pianist Theo van der Pas gaat het concertpodium verlaten. Hij acht namelijk de tijd gekomen om het concertleven vaar wel te zeggen. Nog een jaar lang zal men deze pianist in de concertzalen kunnen be luisteren: 1955-1956 wordt zijn afscheids- seizoen. Prins Tungi, de oudste zoon van Ko ningin Salotè van Tonga, is voor een ver blijf van een drietal weken in ons land op Schiphol aangekomen. De 36-jarige prins Tungi is kroonprins en minister-president van het koninkrijk Tonga. De Koningin heeft hedemorgen prins Tungi op het paleis Soestdijk ontvangen. LONDEN (Reuter) De geschorste West-Duitse diplomaat Oskar Schlitter heeft vergeefse pogingen gedaan, om een samenkomst met ambtenaren van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken te beleggen. Het is echter niet bekend, al dus Reuter, of het Foreign Office geweigerd heeft met een dergelijke samenkomst in te stemmen. Wel neemt men aan, dat Schlit- ter's pogingen enige verlegenheid op het Britse ministerie hebben veroorzaakt, daar men de kwestie-Schlitter beschouwt als een aangelegenheid, die uitsluitend Schlit ter en de West-Duitse regering aangaat. In diplomatieke kringen verklaart men, dat Schlitter nog geen antwoord heeft ge geven op een schriftelijke order onverwijld naar Bonn terug te keren. Hü heeft ge weigerd de Duitse ambassadeur te ontmoe ten, zulks op grond van zijn verklaring, dat hij onwel is. Hij heeft zijn woning in Londen niet verlaten. Een portier bewaakt de toegang. Zijn vrouw, geboren baronesse Daisy von Freyberg-Freyberg, (miss Berlijn-1931) bezoekt haar kinderen, de 21-jarige doch ter Marion en een twaalfjarige zoon, die in Engeland waren achtergebleven. DJAKARTA (Un. Press) De Ambo- nese getuige Willem Manoch heeft tijdens de tweede zitting van het proces tegen de Nederlander Leon Jungschlager, getuigd, dat Amerikaanse, Britse en Nederlandse vliegtuigen wapens, levensmiddelen en medicijnen hebben afgeworpen voor anti- regeringsgezinde rebellen. Hij zeide tussen midden 1952 en December 1953 bij twaalf „droppings" voor rebellen in Java en Su matra aanwezig te zijn geweest. Volgens hem hadden een toestel van de Amerikaanse ambassade, een toestel van de Britse ambassade en een vliegtuig, dat ter beschikking stond van de Nederlandse militaire missie, elk tweemaal materiaal uitgeworpen. De zes andere droppings zijn volgens Manoch uitgevoerd door een toe stel van de B.P.M. Manoch handhaafde hiermee de verkla ringen die hij tijdens het vooronderzoek aflegde, en die reeds in Januari werden gepubliceerd. De Amerikaanse ambassade in Djakarta ontkende de beschuldiging onmiddellijk. Manoch had ook verklaard, dat de Ame rikaanse ambassade 225.009 dollar aan de rebellen had gegeven, maar deze beschul diging kwam nu niet ter sprake. Men ver wacht dat Manoch volgende week Donder dag een kruisverhoor over zijn getuigenis zal ondergaan. Bhartrihari: Ergens geweest te zijn maakt menigeen gelukkiger dan er te zijn. BONN (Reuter) De Westduitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft heden de Parijse accoorden bekrachtigd, die voor zien in toetreding van een vrij, bewapend West-Duitsland tot de nieuwe West-Euro- pese Unie en de NAVO. De verdragen zijn reeds geratificeerd door de Bondsdag (Tweede Kamer). De West-Duitse ratifi catie-procedure zal zijn voltooid, als presi dent Heuss zijn handtekening onder de verdragen zal hebben geplaatst. Het verdrag dat de souvereiniteit van West-Duitsland herstelt en een einde maakt aan de bezetting, werd met 29 tegen 9 stemmen goedgekeurd. Er waren geen onthoudingen. Tegen stemden de afge vaardigden van de socialistische regeringen van Saksen en Hessen. Op de korte zitting van de raad werd ook het Frans-Duitse Saaraccoord, dat het Saargebied binnen de West-Europese Unie onder internationale controle plaatst, aan vaard. Tevoren was een poging van de socialistische oppositie om op het laatste ogenblik de ratificatie van het Saaraccoord op te houden tot nieuwe onderhandelingen met Frankrijk over deze kwestie zouden zijn gevoerd met 21 tegen 17 stemmen verijdeld. Er werd niet officieel over de Saar- overeenkomst, de twee protocollen over West-Duitslands toetreding tot de West- Europese Unie en de NAVO, en het ver drag dat de Westelijke mogendheden het recht geeft troepen in Duitsland te legeren, gestemd. De raad bepaalde zich tot het aanvaarden van de aanbeveling van zijn juridische commissie, volgens welke deze verdragen zuiver federale aangelegenhe den zijn die niet de goedkeuring van de Bondsraad behoeven. (In de Bondsraad zijn de regeringen van de negen West- Duitse deelstaten vertegenwoordigd). De rijksbijdrage aan de kruisverenigin gen in de salarissen van wijkverpleegsters zal worden verhoogd van 33 1/3 percent tot 45 percent, zo heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid beslo ten. De sociale lasten, die het rijk voor deze categorie verpleegsters tot dusverre op zich nam zal het in de toekomst blijven dragen. Door de verhoogde subsidie wordt het de kruisverenigingen mogelijk het sa larispeil op gelijk niveau te brengen met verplegend personeel in de ziekenhuizen. De salarissen van dit personeel waren per 1 Januari omhoog gegaan. Het college van rijksbemiddelaars zal over enkele dagen het besluit in behande ling nemen, dat de salarisverhoging voor wijkverpleegsters bindend voorschrijft. In Garrelsweer, gemeente Loppersum, is vanochtend een personenauto in het water gereden en onder het ijs geraakt. Volgens nog onbevestigde berichten zou den hierbij twee personen om het leven zijn gekomen. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm zwaar bew. NNW 5 -9 4 Oslo onbewolkt ZW 2 -9 0 Kopenhagen sneeuwbui N 12 -5 0,1 Aberdeen sneeuw W 4 -1 4 Dublin zwaar bew. WNW 6 2 0 Londen onbewolkt W 3 -2 0 Amsterdam onbewolkt NNW 13 1 2 Brussel geheel bew. NW 5 0 2 Parijs onbewolkt windstil -3 0 Bordeaux onbewolkt NNO 3 0 0 Grenoble licht bew. NNW 5 1 0 Nice zwaar bew. NW 6 6 0 Berlijn sneeuw ZW 5 -2 1 Frankfort sneeuw w 7 0 3 München sneeuw WZW 9 -3 7 Zürich sneeuw z 3 -3 0,2 Genève onbewolkt N 2 -3 0,2 Locarno onbewolkt OZO 2 2 0 Wenen zwaar bew. WNW 7 -1 4 Innsbruck zwaar bew. windstil -8 0,2 Rome zwaar bew. zzo 7 10 0 Neerslag laatste 24 uur. KOUDE HOUDT AAN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Flinke opklaringen en enkele verspreid optredende sneeuwbuien. Matige wind, krimpend naar Westelijke richtingen. Vannacht lichte en plaatselijk matige vorst. Morgen overdag temperatuur enkele graden boven nul. 19 Maart Zon op 6.50 uur. onder 18.52 uur. Maan op 4.32 uur, onder 13.25 uur. Maanstanden 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuidcn Vrijdag 18 Maart Hoog water: 10.44 en 23.35 uur. Laag water: 5.33 en 18.25 uur. Zaterdag 19 Maart Hoog water: 12.20 en uur. Laag water: 7.09 en 20.05 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1