Veren igi ngsvaria „Er zijn nog bloemisten met moed in de IJmond Noord" Kampioenskansen door Velsenaren in harde wedstrijd vergroot Visserij-varia Agenda voor Velsen Daadwerkelijke propaganda voor de zwemsport in het „Velserbad" Nek-aan-nek race om de begeerde bedrijfschapstrofee VZV won twee keer Laatste eer aan makelaar D. Bus Prijzen voor vissers Vanmiddag in „Pulchri" uitgereikt Uit het politierapport Weer een optocht door IJmuiden uit de IJmond Gasgevaar duurt, afweer wordt sterker 7 DWT ging ten onder in het Velserbad Heemskerk in de aether Velsen leent 1.000.000 Op vlaggetjesdag P. v. d. A.-vrouwen ter vergadering Ir. W. Singer bestuurslid K.T.K. „De inrichting komt nu al ruimte te kort" zei zoethouder H. de Boer T oneel-forumavond Velser Gemeenschap Feest voor vissers van Dl J V Geslaagden tuinbouwcursus ontvingen diploma Vitesse '22 kreeg vele klaverjasklanten C. Stroomer won heker wedstrijd van rennersclub „Ons Genoegen" schoot in de roos CSV speelde aardige oefenwedstrijd MAANDAG 21 MAART 1955 VZV heeft Zaterdagavond in het „Velser bad" op overduidelijke wijze laten zien, dat het niet van plan is om van de ingeslagen weg, die leidt naar het kampioenschap, af te wijken, al is de zege niet vanzelf gekomen en heeft iedere speler alles moeten geven om deze overwinning te behalen. D AI dadelijk bleek, dat VZV niet van zins was deze wedstrijd zo maar gewon nen te geven, maar dat het de huid duur zou verkopen. De eerste de beste bal van de hand van Hamers, was dan ook, zo niet direct een doelpunt, dan toch een keihard schot, dat echter net over de lat werd getikt. En dit was pas het begin. Een vrije worp van Schoone werd op zo'n sublieme wijze door Bakker doorgeslagen, dat de keeper totaal misgreep (10). Doch DWT liet dit niet toe en kwam met een schot van Westerman terug, dat door Bouman corner werd geslagen, en in het veld on voldoende werd weggewerkt, zodat de zelfde speler kans zag de bal in vrije positie te spelen, wat beloond werd met de gelijkmaker. En nu DWT de doelmond wist te vinden, kwamen ze weer terug. Een bal van Roozekrans belandde bij Van Driel, die er met een keurige doorslag 12 van maakte. Nu werd de spanning te groot, zelfs in het water, hetgeen leidde tot ruw spel. Waar iedereen op wachtte gebeurde, Roozekrans moest het water verlaten door herhaaldelijk ingaan tegen de spelregels tegenover zijn tegenspeler Swier. Laatst genoemde speler maakte van deze kans gebruik om de partijen weer in evenwicht te brengen: ruststand 22. Hoewel VZV na de rust zijn best deed om het winnende doelpunt te maken en hierin na een strubbeling voor het DWT- doel niet in slaagde, maakte Van Driel door een uitschieter hier gebruik van om de balans naar de andere zijde te doen over slaan. VZV zette alles op alles. Van der Vegte en Visman raakten tweemaal bekneld tus sen DWT-spelers, en de toestand zou on houdbaar zijn geworden, als de scheids rechter het hoofd niet koel had weten te houden. Nogmaals moest Roozekrans het water uit en werd werd de stand door Swier, die de strafworp onberispelijk nam, gelijk gemaakt. De spelers en de supporters, die in grote getale waren opgekomen, zagen het ge beuren en hoopten op hetgeen onmogelijk leek. Met nog 30 seconden te spelen kwam dit moment: Schoone werd door Rooze krans en de keeper onder water geduwd en terwijl de speler van DWT zijn eigen keeper onder water hield kwam Schoone boven, waar de bal lag te wachten om in open doel te worden geschoten. Nog voor het einde werd Roozekrans er voor de derde maal uitgezonden, doch de stand bleef .onveranderd (43) voor VZV. Ook het tweede won Het tweede deed het al niet veel min der met DWT III. Elzerman schoot kort na het begin het eerste doelpunt hard in, voor hij het speelveld uit moest wegens een ongeoorloofde handeling, die voor DWT de gelijkmaker betekende. Toch wist Van Baar er 21 en Elzerman uit een vrije worp van Oldenburg er 31 van te maken. Door een verwonding aan het oog werd na de rust met zes man tegen zes man gespeeld, wat voor Van Baar geen beletsel betekende om enige schoten op het DWT-doel te wagen, die helaas over gingen. Aan de overkant wist DWT echter te scoren, maar VZV kwam terug door een zuiver schot van Kobes, zodat toen het eindsignaal klonk ook deze wedstrijd door VZV was gewonnen. Prijzen van Zaterdag Heilbot 3; gr. tong 3,002,80; grm. tong 2.802.62; kim. tong 3.05—2,80; kl. tong I 3,50—3.20; kl. tong II 3,05—2.90; tarbot I 2,70—2,25, per kg. Tatbot II 102; tarbot IV 7150; schartong 46; gr. schol 2519; grm. schol 2818; kim. schol 43—27: kl. schol I 46—26; kl. schol II 30—15; schar 26—17; bot 10—8; v. haring 2521; makreel 51; gr. schelvis 43; grm. schelvis 46; kim. schelvis 5750; kl. schelvis I 45; kl. schelvis II 36—20; wijting 178; gr. gul 3831; midd. gul 32; kl. gul 2720; poontjes 14.50. per 50 kg. Gr. kabeljauw 13460, per 125 kilogram. Aanvoer van Zaterdag. 350 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 460 kisten schol, 100 kisten schar, 110 kisten bot, 4 kisten haring, 4 kis ten makreel, 130 kisten schelvis, 300 ki9ten wijting, 60 kisten kabeljauw en gul. 8 kisten poon, 20 kisten diversen. Totaal 1550 kisten. Besommingen van Zaterdag. SCH 36 f7770; IJM 45 f5880; IJM 53 f4850; VL 166 f6140; KW 7 f 76.50; KW 162 f77.50; KW 70 f7100; KW 78 f7500; KW 104 f 1970; KW 30 f1450; IJM 11 f1490; IJM 52 f 2200; AM 18 f3190; AM 17 f2180; TX 14 f2230. In het KRO programma „Ben je zestig?" dat Dinsdagmidddag 22 Maart wordt uit gezonden zal een mozaïek in woord en muziek zijn opgenomen onder het onder werp „Over het Heemskerk uit voorbije dagen". Een zeer groot aantal vrienden en rela ties heeft Zaterdagmorgen in de aula van het crematorium te Veisen de laatste eei bewezen aan Velsens oudste makelaar, d< heer D. Bus, die enige maanden geleder nog in het middelpunt van de belangstel ling stond ter gelegenheid van zijn negen tigste verjaardag. Onder hen waren onder meer directie en personeel van de N.V. Melkinrichting Velsen. van welk bedrijf de overledene ge durende tal van jaren president-commis saris was en vele makelaars uit Kenne- merland. 9 Een schat van bloemen dekte de kist en omringde de baar. De oudste zoon. de heer J. C. Bus betrad als eerste spreker het marmeren podium Hij roemde de ontslapene als vader en grootvader en noemde hem een wijs man met een helder verstand, die gezond in zijn oordeel was. Uit naam van commissarissen directie en personeel van de melkinrich ting Velsen voerde de heer W. Fontein het woord. Spreker zei onder meer dat de heer Bus de belangen van dit bedrijf steeds goed had behartigd en dat hij de stuwende kracht aan deze inrichting is geweest. Nadat een aantal familieleden de goede eigenschappen van de heer Bus hadden belicht, kreeg de heer P. J. Bakker gele genheid namens de Nederlandse Bond van Makelaars woorden van herdenking tc uiten. Spreker kwalificeerde de overledene als een accuraat mens en een algemeen gewaardeerd collega. Tenslotte memoreerde de heer Y. Reits- ma de vriendschap die tussen hem en de heer Bus had bestaan. Onder orgelspel van het koraal uit de Mattheus-passion „Wenn ich einmal solJ scheiden" daalde de kist, waarna de oud ste dochter van de verscheidene de aan wezigen voor de betoonde belangstelling dank zegde. B. en W. van Velsen stellen de gemeente raad voor te besluiten tot het aangaan van twee geldleningen, elk groot f 500.000. MAANDAG 21 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Vuurgevecht in de berg pas". Rex, 20 uur, „Fernandel als Ali Baba" Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. l'.v.d.A. IJmuiden, 20 uur, Ned. Hcrv. Jeugdgebouw, ledenvergadering. Nutsbibllotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur, Patronaatsgebouw, filmvoorstelling. DINSDAG 22 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Vuurgevecht in de berg pas". Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur, Gebouw Chr. Belangen, filmvoorstelling. VARA, afdeling IJmuiden, 20 uur, Cul tureel Gebouw, jaarvergadering. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, Gem. Ver gaderzaal, Van Diepenstraat, lezing. Hedenmiddag heeft drs. D. J. v. Dijk, de directeur van het bedrijfschap voor visserij producten in Pulchri-Studio te 's Gravenhage de bedrijfschapsprijzen voor de best verzorgde vis en/of haring uitgereikt aan schippers, bemanningen en de reders de NECO-directie kon de conservenprijs in ontvangst nemen. De gedetailleerde uit slag van deze jaarlijkse strijd om de Bedrijfsschapsprijzen ziet er als volgt uit: Vrijdagmiddag om kwart over vijf bij het uitgaan van de Hoogovens is de 37-ja- rige motorrijder T. J. P. uit Haarlem op de hoek van de Wenckebachstraat en de Staal- havenweg tegen een van de rood-witte ver- keerstonnen gereden. De man moest met een zware hersenschudding in het zieken huis worden opgenomen. Als oorzaak van het ongeval wordt aan genomen, dat de Haarlemmer is geschrok ken van een auto, die van de Wenckebach straat de Rtaalhavenweg wilde inslaan, maar plotseling stopte om de motorrijder voorrang te geven. Op het fietspad van de Rijksweg 6 ter hoogte van de brug over zijkanaal C is Vrij dagavond om zeven uur een bromfietser ge slipt. De man had twee zware koffers ach terop de fiets gebonden. Hij heeft verwon dingen aan de linkerkant van het hoofd op gelopen. Vrij ernstige materiële schade ont stond Vrijdagmiddag om twee uur bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de hoek van de Rembrandtlaan en de Rijn straat. Het ongeval was te wijten aan het feit, dat een van beide chauffeurs geen voorrang verleende. Vrijdagnacht om twee uur kwam een IJmuidenaar, die te diep in de glaasjes had gekeken, zich melden aan het Velsense po litiebureau aan het Tiberiusplein. Of de po litie misschien even een taxi wilde bellen; dan kon hij naar huis en te kooi. Nu was het Velsense gezag daartoe wel bereid, maar even later bleek dat de man geen cent op zak had. Men heeft hem toen wat dieper het bureau ingeleid en te slapen' ge legd in cel D. Zaterdagmorgen om acht uur is hij door de vers gevallen sneeuw huistoe gegaan. Ook dit jaar hoopt IJmuiden zijn Vlag getjesdag te vieren en wel op 21 Mei. Hoe wel het program nog niet tot in détails is vastgesteld, staat wel vast dat de Vlagge tjesdagcommissie weer een optocht voorbij hoopt te zien trekken zoals het vorig jaar kon worden opgesteld, doch dan zo moge lijk met nog meer vlaggen. De optocht zal uit drie delen bestaan: een allegorisch deel; de gymnastiek; de groepen die bij de hiervoren genoemde niet thuis behoren. De verenigingen die wen sen deel te nemen aan de optocht, gelieven daarvan zo spoedig mogelijk bericht te geven aan het secretariaat, Le Mairestraat 26, tel. K 2550 - 5611, onder vermelding 1. van het deel van de optocht waarin men zich wenst te groeperen; 2. van het ver moedelijk aantal deelnemers; 3. of men beschikt over tamboert resp. muziek; 4. of een of meer wagens worden medege voerd. De verenigingen die zich opgeven na 6 April kunnen geen aanspraak maken op de wimpel die als herinnering aan deze Vlaggetjesdag wordt uitgereikt op Dins dag 31 Mei te 20 uur in het Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan. waar ook de prijzen zullen worden overhandigd. In het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is de jaarlijkse Huishoudbeurs voor het publiek geopend. Onze foto geeft een overzicht van het middengedeelte van de zaal, dat geheel wordt ingenomen door vier grote zeilboten, een draak, een 20 meter jollen- kruiser, een 15 meter jollenkruiser en een wanderjol. „Horen deze zeilboten niet op een huishoudbeurs thuis?" Wis en waarachtig zeggen de exploitanten, want tenslotte is het de vrouw des huizes, die ook in de aankoop van een zeilboot een aardig woordje in te brengen heeft! De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid houdt op Dinsdag 22 Maart in de slöjdzaal van de Zeewijkschool een bijeenkomst, waar mevrouw SteertBrouwer zal spreken over „De plaats van de vrouw in het poli tieke leven van vroeger en nu". Kringuitvoering in IJtnond De voorzitter van het Beverwijkse SSH, ir. W. Singer is op de Zaterdagmiddag ge houden jaarvergadering van de Kennemer Turnkring gekozen als bestuurslid. Ir. Sin ger werd gekozen in de vacature, die door het bedanken van de heer C. Versteeg van Turnlust Beverwijk ontstond. De heer Ver steeg maakte 30 jaar deel uit van het KTK bestuur en mocht vele waarderende woor den in ontvangst nemen van de kring voorzitter. Van de verenigingen rond het Noordzeekanaal kwamen er enige stemmen naar voren om ook hier meer activiteit te ontplooien. De toezegging werd gedaan, dat wellicht nog dit jaar een kringuitvoering in de omgeving, van het Noordzeekanaal gehouden zal worden. Voor de best verzorgde zeevis en verse haring, aangevoerd met een trawler te IJmuiden: Winnaar, zoals gemeld, de IJM 71 „Bloemendaal" (schipper Ph. Prins en rederij: N. V. Visserij Maatschappij Bloe mendaal) gemiddeld cijfer: 7.93. Als tweede in deze groep kwam de IJM 24 aan met 7.66 pt. Voor de best verzorgde zeevis aange voerd met een Katwijkse trawllogger, viel de prijs te beurt aan de eveneens reeds vermelde KW 64 „Elisabeth" (schipper A. de Jong en rederij: M. A. de Jong) gemid deld cijfer: 8.21. Als tweede in deze groep kwam de KW 114 en de KW 89 samen met 8.17 aan. Voor de best verzorgde gezouten haring, aangevoerd met een logger te Scheve- ningen is hedenmiddag de prijs uitgereikt aan de schipper van de SCH 118 „Oceaan V", (schipper M. Taal en rederij: Firma A. van der Zwan Zonen) gemiddeld cijfer 8.47. Tweede in deze groep werd de SCH 233 met 8.05 pt. Voor de best verzorgde gezouten haring, aangevoerd met een logger te Vlaardingen kwam als winnaar uit de bus de VL 89 „Jan en Ineke" met schipper M. v. d. Snoek van de rederij N.V. G. Kornaat's Handel maatschappij. Het gemiddelde cijfer was 7.95 pt. Als tweede in deze groep gold de VL 97 met 7.91 pt. Voor de best verzorgde gezouten haring, aangevoerd met een logger te IJmuiden/ Katwijk viel de eer ditmaal te beurt aan een IJmuidense logger, de IJM 74 „Martha'' met schipper H. v. d. Plas, toebehorend aan de rederij N.V. Visserij Onderneming v/h J. C. Pronk en het gemiddelde cijfer De „Martha", IJM. 74, die voor Katwijk- IJmuiden de eer ophield: het schip won de bedrijfschapsprijs 1954. was 8.03 pnt. Tweede in deze groep felle strijd dus werd de KW 70 met 8.07 pt. Voor de beste visconserven 1954 is de bedrijfsschapsprijs tenslotte uitgereikt aan de directie van de Nederlandse Conser- venfabriek NECO N.V. te lJmuiaen voor makreelfilet in olie en voor makreel in tomatensaus. De propaganda zwemmiddag die Zondag door de Culturele Sportbond IJmuiden in safrienwcrking met de Algemeen Cultu rele Raad in het Velserbad op touw was gezet en waaraan behalve de IJmuidense watervrienden door die van Haarlem en Amsterdam werd meegewerkt, is een alles zins geslaagd festijn geworden. Het openingswoord werd uitgesproken door de voorzitter van de Culturele Sport bond, de heer A. G. Lindhorst, die daarin wees op de waarde van de zwemsport. Wethouder H. de Boer herinnerde er nog De sectie Toneel van de stichting „De Velser Gemeenschap" houdt een toneel-fo rumavond op Vrijdag 25 Maart in het Cul tureel Centrum te IJmuiden. Vragen op to neelgebied worden beantwoord door de to neelcritici van de plaatselijke dagbladen en wel door: J. van Dam, IJmuider Courant; W. Davidson, Dagblad Kennemerland; H. W. van Kaam. Kennemer Dagblad en D. Schaap, Het Vrije Volk. Derde lustrum met receptie en jubileumconcours Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" heeft het bestuur be sloten op Zaterdag 16 Juli in het Staten- huis een receptie te houden en de dag daar op zal er een groot jubileumconcours plaats vinden in Akersloot. Tot slot van He feestelijke gebeurtenissen zullen de leden uitgenodigd worden om Donderdag 29 September naar het Luxor-theater te komen, waar het gezelschap van Tonny van Swol een cabaretavond zal verzorgen. „Hoewel de omzet in 1954 hoger is ge weest dan in 1953 zien wij de aanvoeren teruglopen op de Beverwijkse veiling", zo zei de voorzitter, de heer B. J. Hilbers, op de Zaterdagmiddag in Beverwijk ge houden jaarvergadering der bloemkwekers vereniging „Flora". Het is daarom een ver heugend verschijnsel dat een 15 tal jonge kwekers teeltrecht hebben aangevraagd en gekregen. Direct na de opening werd de leden de goedkeuring gevraagd van de balans en de verlies en winstrekening over 1954. De balans duidt op een bedrag aan activa en passiva van f 80.392.38, er was een batig saldo van f5103.89, hiervan zal een >/i per cent op de ledenrekening worden over geschreven, terwijl men f2852.12 zal re serveren voor een dubieuze post op de ba lans. De exploitatierekening over het zelf de boekjaar kwam aan lasten en baten tot een bedrag van f 60.565.39, van de lasten waren de grootste uitgaven de lonen en salarissen (f32566,58) en aan ontvangsten boekte men o.a. f 56066,33 aan veilingpro visie. De secretaris de heer B. J. Broeze bracht een uitgebreid jaarverslag uit waaruit o.a. bleek, dat de vereniging 283 leden telt, de veiling omzet was f 100.000 hoger dan in 1953. Het industriegas heeft ook de snijbloemen veel kwaad gedaan, want vele partijen worden beschadigd aan de veiling aangevoerd en de gladiolen- teelt is in Beverwijk vrijwel onmogelijk geworden. Het is altijd nog een ernstig streven van het bestuur gebleven, in deze contreien meer de freesiacultuur te propageren men heeft al eens overwogen om aan die kweker, die hier het eerst mee begint een subsidie te geven. De aftredende bestuursleden de heren N. S. Bogaard en C. Schoon werden bij ac clamatie herkozen. Er volgde nog een klei ne huldiging van een viertal bestuursleden die respectievelijk 15 en 10 jaar deel van het bestuur uitmaken (de heren B. J. Broeze, N. S. Bogaard, A. Jansen en C. Schoon) die een fraaie anturiurn aange boden kregen. De veilingprovisie voor dit jaar is voorts vastgesteld op 7 percent en er werd een commissie gevormd, die een onderzoek zal instellen naar de mogelijk heid van 's morgens veilen inplaats van 's middags. Bij de rondvraag heeft de heer C. Broeze nog eens gewezen op de gasschade aan de bolgewassen. Behalve dat de Hoogovens hun volle medewerking hebben toege zegd de schade zo klein mogelijk te hou den, zullen ook de kwekers moeten mede werken om de schade te beperken: men kan dit doen door te spuiten met een kalk- preparaat dat straks te verkrijgen is en dat nu van een dergelijke samenstelling is, dat het niet meer van de planten afregent. De vergadering werd besloten met een verloting van een grote collecte bloeiende planten. „Tussen de bedrijven door" In het programma „Tussen de bedrijven door" van de NCRV. dat vanmiddag wordt uitgezonden zal mevrouw N. de Bock- Luiting uit Beverwijk spreken over het onderwerp: „Een levend museum: De Hortus Bulborum te Limmen". Als sluitstuk van de tweejarige Alge mene Tuinbouwcursus te Heemskerk, zijn onder grote belangstelling de diploma's uitgereikt aan de geslaagden. Onder andere gaven blijk van belang stelling de vertegenwoordigers van de rijkstuinbouw consulent, de heer A. J. Verkley en de leraren M. Boender, C. Broeze en W. Muyen. Het diploma ontvingen: L. Beentjes, C. Castricum, S. Duyn, L. Henneman, J. de Jong, G. Jongejans, Th. Klaasse, H. Mole naar, P. de Munck, J. Schoehuys, N. v. d. Zon, C. Zonneveld, H. Adrichem, P. Bak- kum, J. Castricum, T. Duin, G. v. d. Wal, P. Beentjes, J. Groot, J. Kortekaas, H. Zoontjes, S. Notebos, J. Brasser en P. Twisk. Eén candidaat moest worden afgewezen. Namens de leerlingen dankte de heer L. Beentjes onder aanbieding van enige geschenken, voor het genoten onderwijs. even aan, dat het Velserbad het eerste In Nederland door de overheid geëxploiteer de bad is. „Indien de overheid niet inziet dat zwemmen een zeer belangrijke plaats in de lichamelijke opvoeding inneemt", al dus de heer De Boer, „zal dit een groot ge mis in Nederland zijn" en hij sprak de hoop uit, dat men op vele plaatsen het voorbeeld van Velsen zal navolgen. De enige moeilijkheid noemde hij het feit dat er wegens plaatsgebrek in het bad en door de ware stormloop op de over dekte mensen weggestuurd moeten wor den. Voorts toonde hij zich verheugd dat de Sportbond zoveel leden onder de water liefhebbers telt. De bondsvoorzitter van de Sportbond, de heer H. Stapel, zeide dat de „waterbewe ging" in Nederland groeiende is en ver welkomde de jonge loot in IJmuiden. Hierna volgde de gezamenlijke opmars van de deelnemers begeleid door de Rode Bandeliers uit Haarlem, hetgeen overigens een oorverdovend lawaai opleverde: een zwembad is nu eenmaal geen concertzaal. De deelnemers sprongen hierna te water, waarschijnlijk om even uit te leven en het kostte de leiders dan ook enige moeite om orde in de chaos te scheppen. Hierna traden springgroepen van de hoge en lage plank op, wat uitstekend ver liep, maar de toeschouwers op de eerste rijen een onwelkomen douche opleverde, zodat het in loop van de middag erop leek of er ook geklede deelnemers daad werkelijk aan het zwemfestijn meehielpen. Tegelijkertijd verzorgde Amsterdam be- hendigheidszwemmen en leerlingen deden „aan de stok", wat Haarlem „aan de lijn" demonstreerde. Hoe het er bij wedstrijd- en polotraining toegaat werd uitstekend getoond door res pectievelijk Haarlem en Amsterdam. In het ondiepe bad liet de jeugd zien hoe de oefeningen voor figuurzwemmen verlopen. Een spontaan applaus leverde het werke lijk zeer goed verzorgde figuurzwemmen op, dat een aantal jongeren voorts tot aller vreugde te water bracht en de veelzijdig heid der verschillende zwemslagen werd aangetoond door een combinatie van Haar lem en Amsterdam. Het wedstrijdzwemmen er werd bij vermeld, dat hier geen cracks bij betrok ken waren leverde veel spanning en aller medeleven op. In de pauze van de polowedstrijd Am sterdamHaarlem, die door eerstgenoem de sportbond met 30 werd gewonnen, lieten Amsterdamse dames zien welk een uitstekend resultaat met dit werk bereikt kan worden: deze zwemmiddag heeft on getwijfeld over de hele linie aan het be oogde doel, propaganda voor de zwem sport, voldaan. De uitslagen van de wedstrijden luiden: 3 X 50 m wisselslag dames: 1. Amster dam, 2. Haarlem, 3. Amsterdam II, 4. IJmuiden. Heren: 1. Amsterdam, 2. Haar lem, 3. IJmuiden. De 10 x 25 m vrije slag estafette ge mengd leverde eveneens een Amsterdamse zege op; laatst aankomende was IJmuiden. De individuele nummers werden hoofd zakelijk Amsterdamse en Haarlemse aan gelegenheden, waarbij de IJmuidenaren echter een verbeten vechtlust ten toon spreidden. De Castricumse voetbalclub Vitesse '22 heeft Zaterdag in hotel Borst een klaver- jasdrive gehouden, waarvoor een overwel digende belangstelling bestond. Voor wat de eerste vijf geëindigden betreft werd de uitslag: 1. familie Van Velzen 5262 punten; 2. K. Liefting—C. Res 5317 punten; 3. B. Lutep. Bleijendaal 5220 punten; 4. P. de NijsB. Breedveld 5175 punten en 5. me vrouw StaderlandJ. de Zwart 5113 pun ten. De marsenprijs was voor het duo P. de Nijs—B. Breedveld. Onder alle deelnemers(sters) werd een verloting gehouden met als hoofdprijs een radiotoestel. Winnaar hiervan werd de heer C. Castricum. Nieuws van De Pion In hótel Meijer heeft de Castricumse schaakclub De Pion het afgelopen week end een serie wedstrijden voor de onder linge competitie gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A: P. HoekstraP. Beekman 01; J. Rozin?C. 3ennes 01: P. Molen broekL. J. Bom .10; Th. de Smalen J. van Ravenzwaai 10; J. de Liefde Walter Uhl remise. Afdeling B: P. ZwartS. van Weeren 10; D. KeetbaasA. Kortekaas 01; J. HosA. de Wit 01; P. Oudshoornarts A. P. W. A. M. de Jongh 10. Afdeling C: J. van DijkJ. Kors 10; P. NijssenB. Beentjes 01; P. Kerstens J. Kors 01. Krachtsportvereniijing DOK gaat verloren terrein heroveren Op de jaarvergadering der Beverwijk se krachtsportvereniging DOK is de afge treden voorzitter, de heer P. Schelvis, be noemd tot erelid. De heer Schelvis was van 1931 tot 1954 lid der vereniging en daarvan vele jaren voorzitter. Uit de jaar verslagen bleek dat DOK gaat proberen door het trainen van jonge leden het ver lóren terrein terug te winnen. In Culem- borg behaalde P. Castricum twee tweede prijzen bij het worstelen, bij de jeugdkam pioenschappen in Utrecht werden bij het gewichtheffen J. Luntz tweede en J. Tabak vierde. De aftredende bestuursleden C. G. Tabak en J. Pesch werden herkozen. Als nieuw bestuurslid werd de heer J. Tabak geko zen. De Beverwijkse rennersclub „Kenne merland" heeft Zondagmorgen een beker wedstrijd gehouden die als volgt eindigde: 1. C. Stroomer: 2. H. Duinmeyer; 3. L. Gra- pendaal; 4. Fr. Stroomer; 5. C. v. d. Bos; 6. J. Paap. De C-klassers en junioren reden een on derlinge wedstrijd en hiervan was de uit slag: C.-klasse: 1. P. v. Duyn, 55 km in 1 uur 46 min. en 5 sec.; 2. H. Komen. Junio ren: 1. J. Hendriks, 44 km in 1 uur 24 min. en 3 sec.; 2. M. Lute; 3. J. Oldenburg; 4. M. Put. Bestuursmutaties bij „De Sportbond" Hedenavond houdt de Sportbond IJmui den zijn jaarvergadering in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. De agenda 'vermeldt buiten de normale jaar stukken een bestuursverkiezing. De dames mevr. E. Zwart en mej. R. Bruntink en de heren W. Geels en A. Kouwenhoven stellen zich niet meer herkiesbaar. De Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" hield in hótel „Sonnevanck" een onderlinge wedstrijd, die als volgt eindig de: 1. H. Schelvis 49 pnt; 2. F. Snijders 48 pnt; 3. C. van Wilgenl/urg 48 pnt; 4. F. Heine 47 pnt; 5. L. Durge 47 pnt. Van de Castricumse voetbalclubs heeft CSV Zondag op eigen veld een nuttige oefelwedstrijd gespeeld tegen Zaandijk. De gasten wonnen met tweeéén, nadat de rust met éénéén was ingegaan. Het veld was moeilijk te bespelen, maar toch was het in het begin een aardige wed strijd, waarin door de voorhoedes goede aanvallen werden gelanceerd. Uit zo'n goe de aanval gaf de Zaanse linksbinnnen Poel na tien minuten spelen zijn club de leiding (nuléén), doch in de vijfendertigste mi nuut maakte Hoberg de stand (één—één). Na de hervatting was het alles Zaandijk wat de klok sloeg. De Castricummers raak ten zichtbaar vermoeid en vooral de ach terhoede kon maar niet tot een goede spel- ontplooiïng komen. Hiervan profiteerde in de tiende minuut de Zaanse midvnor Groot (één—twee), met welke stand het einde kwam. Het laatste kwartier speelde CSV door het uitvallen van midvoor Kossen met tien man.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3