Veendam, Feyenoord, veel sterker geachte Xerxes bleven clubs de baas WRIGLEY Sneller Vitesse behaalde tegen Haarlem verdiend de eerste zege Zenuwachtige Nederlanders niet opgewassen tegen snelle Turken Zwitsaletten Drie doelpunten in drie minuten waren EDO te machtig: vijf-één Voetbalprogramma weer slechts gedeeltelijk afgewerkt NAC naderde Holland Sport tot op één punt De uitslagen Kors verving Kuys onvoldoende Haarlemmer Kuys volkomen uit vorm Spelers Holland Sport weigeren te spelen Haarlemmers lieten kansen voorbijgaan Van 35 meter Rapid geklopt Buitengewone vergadering van KNVB vervroegd Reorganisatierapport KNVB gunstig ontvangen Voor top-prest<?lles KNKB-competitie loopt geen gevaar Vier punten Internationaal militair voetbaltournooi De eersteklassers het komend weekeinde Plaatselijk chauvinisme Haarlemse voetbalsters in het veld tegen Zeemeeuwen MAANDAG 21 MAART 1955 (Van onze sportredacteur Of het nooit ophoudt. Weer hebben sneeuw en hagel een gedeelte van het voetbalprogramma voor de eerste klasse van de KNVB bedorven. Slecht? zeventien van de negenentwintig vastgestelde wedstrijden gingen door. Waar moet dat heen? Vandaag is de lente begonnen en clubs als Heerenveen, Emma, Heracles, Eindhoven en AGOVV moeten nog zeventien wedstrijden spelen voor de competitie. Het wordt dus al wel tijd dat men de hoofden eens bij elkaar steekt en alsnog de aanvankelijk geopperde plannen gaai doorvoeren om iets van de achterstand in te halen. De stand van zaken op het ogenblik lijkt ons al ernstig genoeg om nu al tot daden te komen. Daden, die de voetballers zullen behoeden voor het weinig frisse zomervoetbal, en die erop zullen wijzen dat het gesloten seizoen voor voetballers er niet alleen theoretisch is. Vooral ook, omdat veel clubs straks een gevoelige finan ciële klap kunnen krijgen als de geregelde toeschouwers toegeven aan de verlokkingen van bos en strand als de zomer eenmaal is aangebroken. We zullen maar weer afwachten. Zoals reeds gezegd, er is gisteren een ge deelte van het programma afgewerkt. Een programma, dat overigens weer enkele vreemde resultaten opleverde. In afdeling A bijvoorbeeld werkte Veendam zich via een drie-een zege op Leeuwarden van de onderste plaats, die nu door Stormvogels wordt ingenomen. Na een kwartier werd het nul-een door Walburg, maar Schaafsma maakte voor de thuisclub vlak voor rust gelijk. Door een schot en een kopbal van De Vries was het een kwartier na rust al een-drie. De zege was volkCi.ien verdiend. Het belangrijke duel tussen NAC en Am sterdam eindigde in een overwinning voor de thuisclub. NAC, dat zonder haar produc tieve midvoor Canjels uitkwam, kwam in de 22ste minuut op een-nul. Mesman ver oorzaakte een indirecte vrije schop, die door kanthalf Storimans werd genomen. Deze schoot de bal direct hard de goal in. Het zou dan ook geen doelpunt geweest zijn, indien Van Raalte niet zo onverstandig ge weest was de bal aan te r«ken bij een poging de bal te houden. Twee minuten later was het gelijk. Stori mans speelde de bal met de felle Gallis vlak op zijn hielen terug op doelman Goedhart, maar zag niet dat die uit zijn doel was gelopen. Hij schoot dus in eigen doel. De beslissende treffer met luid ge juich begroet kwam in de twaalfde minuut van de tweede helft toen Van Over- beeke een pass Van Bruininckx achter Van Raalte werkte. Emma versloeg voorts DOS in Utrecht met twee-een. Na een half uur profiteerde F. Stolk van een pass van Cor van der Gijp, die linksbuiten speelde, waarna F. van der Gijp de stand op nul-twee bracht. Dit gebeurde uit een strafschop, die was toegekend, omdat Cor van der Gijp nogal hardhandig in de modder was gewerkt. Lammers bracht tenslotte de stand op een twee. Dat werd de eindstand. Vlak voor tijd werd de DOS-speler Van Basten het veld uitgestuurd, omdat hij verreweg de onaangenaamste was van enkele onaange name dingen doende en zeggende spelers. Holland Sport NAC Excelsior MVV Amsterdam Emma Longa Roda Sport Leeuwarden Zwolse Boys DOS Go Ahead Veendam Stormvogels In Schiedam versloeg Heerenveen SW voor de afdeling B met drie-twee. Na een half uur scoorde Lenstra en twee minuten later kreeg Moolenaar zo'n fraaie pass van de Friese internationaal dat hij haast niet meer kón missen (02). Na rust trof tot ieders verbazing een enorm hard schot afgevuurd van zeker 35 meter afstand het net. Rechtsback Veenstra was de scherpschutter. In het slotoffensief kwam de thuisclub nog op twee-drie door goals van Geel en Van Pelt. De kans op de gelijkmaker werd jammerlijk door Geel gemist. In Den Haag versloeg ADO Sparta in een spannende wedstrijd. Timmermans scoorde voor ADO, maar nog voor het thee drinken was het gelijk door Brandse. Benningshof had van grote afstand op doel geschoten, maar de ADO-keeper had de bal niet onder controle kunnen krijgen. De felle strijd om het winnende doelpunt viel in het voordeel van ADO uit. Veertien minuten voor het einde ontsnapte Ever- stein even aan de aandacht van Terlouw en passeerde keeper Van Dijk kansloos. De zege kwam bij de ploeg die haar verdiende. 12 9 2 1 20 34—13 12 8 3 1 19 28—14 13 5 5 3 15 18—14 13 5 4 4 14 29—20 13 5 4 4 14 27—20 9 5 2 2 12 11—10 11 5 2 4 12 27—23 11 4 2 5 10 18—18 11 3 3 5 9 19—24 12 3 3 6 9 17—27 11 4 1 6 9 19—30 10 1 5 4 7 10—13 11 2 2 7 6 17—38 12 1 4 7 6 19—29 Willem II 11 8 2 1 18 38—16 Sparta 13 4 6 3 14 31—25 Fortuna 10 6 1 3 13 15— 9 DWS 11 5 3 3 13 16—13 EDO 12 5 3 4 13 13—18 Sittardia 10 5 2 3 12 21—13 ADO 12 4 4 4 12 14—19 Heerenveen 9 4 2 3 10 29—22 Eiinkwijk 10 4 2 4 10 21—19 SVV 11 4 2 5 10 24—28 Wageningen 10 3 1 6 7 11—17 Brabantia 12 2 3 7 7 16—30 Rigtersbleek 10 2 2 6 6 16—30 Heracles 9 2 1 6 5 21—27 Feyenoord met twee invallers zorgde in afdeling C voor een grote ver rassing door voor twintigduizend toeschou wers in het eigen stadion Rapid even eens met twee invallers met drie-een te verslaan. Bij rust was het door doelpunten van Meerman, De Bruyn en Hol al drie-nul. Waarmede de Rotterdammers wel iets te veel kregen gezien hun spel. De Feyenoorders Hol en De Bruyn waren overigens bijzonder vriendelijk voor elkaar. Het doelpunt van Hol een kopbal ont stond uit een voorzet van De Bruyn en de goal van De Bruyn een kopbal uit een voorzet van Hol. Vlak voor tijd pas kwam Rapid door Hanneman aan het alleszins verdiende tegenpunt. De twee invallers bij Feyenoord behoorden tot de beste spelers van het elftal. GVAV versloeg verder in deze afdeling Hermes-DVS met ruim verschil: zes-een. Eerste klasse A: LeeuwardenVeendam 13 I NACAmsterdam21 Z DOSEmma 12 MVVExcelsior 00 Eerste klasse B: SVV—Heerenveen2—3 SittardiaEDO 51 ADO—Sparta 2—1 S Eerste klasse C: HaarlemVitesse 12 Feijenoord—Rapid 31 GVAV—Hermes DVS 6—1 EBOHEnschedese Boys 13 LimburgiaNOAD 11 NEC—Alkmaar 0—2 Eerste klasse D: Xerxes—RBC 1—0 Ajax—de Volewijckers 30 EnschedéBe Quick21 Be Quick—Enschedé13 9 9 De buitengewone Bondsvergadering, waarop het yapport van de reorganisatie commissie van de KNVB zou worden be sproken, was, naar men weet, oorspronke lijk vastgesteld op 4 Juni. Thans is beslo ten om deze bijeenkomst te vervroegen. Als nieuwe datum is Zaterdag 14 Mei ge kozen. De plaats van handeling is de zaal Artis in Amsterdam. CTF -—-vi Naar wij vernemen Is het reorganisatie - rapport van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond door de afdelingen en door de districtsbesturen van de federatie van tweede-, derde- en vierdeklassers in het algemeen gunstig ontvangen. Onder leiding van ir. H. F. Hopster, voorzitter van de reorganisatiecommissie, zijn dezer dagen in Utrecht besprekingen gehouden met afgevaardigden van alle af delingen. Zaterdag kwamen onder leiding van de heer P. C. van Houten, lid van de reorganisatiecommissie, de districtsbestu ren van de federatie van tweede-, derde en vierdeklassers bijeen. Op beide bijeen komsten is uitvoerig van gedachten ge wisseld over de hoofdlijnen van de reorga nisatie, zoals deze in het rapport zijn neer gelegd. Hoewel op ondergeschikte punten critiek werd geleverd, is het rapport en door de afdelingen en door de federatie in algemene zin gunstig ontvangen. Zaterdag 26 Maart komen onder leiding van de heer J. H. Martens de eerste klasse clubs bijeen, alsmede de verenigingen uit de lagere klassen die zich voor het komend seizoen hebben uitgesproken voor betaald voetbal. De heer Martens zal als lid van de reorganisatie-commissie de besprekingen leiden. ADVERTENTIE verhoogt bij «port en SDe) *ui vert Uw nr4 d-».»ond t,e, Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond heeft wederom aandacht besteed aan de situatie waarin de competities komen te verkeren door de langdurige vorstperiode. Ten aanzien van de afwikkeling van de gewone competitie zijn geen bijzondere moeilijkheden te ver wachten. Over de wijze waarop men dit jaar de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland zal spelen, zal in de eerstvol gende vergadering nader van gedachten worden gewisseld. Tenslotte zijn voorbereidingen getroffen voor de vervaardiging van een nieuwe korfbalfilm. Vitesse, de club, die uit de strijd tussen KNVB en NBVB zo gehavend te voorschijn is gekomen, heeft gistermiddag tegen een Iauw-spelend Haarlem de eerste overwinning in deze competitie behaald. Een alleszins verdiende zege bovendien, want de Arnhem mers plaatsten tegen de ongetwijfeld betere techniek van de roodbroeken een wel dadig aandoend enthousiasme. Zij speelden daarbij nog bijzonder snel, maar het be langrijkste was waarschijnlijk, dat zij zich ook toen zij een twee-één voorsprong hadden, niet in de verdediging lieten terugdringen, maar voortdurend een groot ge vaar voor de zwakke verdediging van de thuisclub bleven. Het eerste doelpunt van Heerenveen tegen SVV. Doelman Kouwen (links), is ver schalkt door Abe Lenstra (rechts). Van Meerwijk (SVV) en Van der Oord (H'veen) kijken toe. De Groot, Alting, Van Oosten (2x), De Koe en weer De Groot scoorden voor de Groningse ploeg, Mijnsbergen voor de Schiedamse. GVAV speelde met vier in vallers. Limburgia en NOAD deelden de punten: een-een. Voor rust scoorde Van Lubeck voor Limburgia, na de thee maakte Ver- reijt gelijk. NEC had voorts weinig in te brengen tegen Alkmaar: nul-twee. T. Smit en Van der Sluis waren de goalgetters. In het slot offensief kwamen de Nijmegenaren zo ver woed opzetten dat Alkmaar slechts met kunst en vliegwerk doelpunten kon voor komen. Tot vier maal toe werd de Alk- maarse doelman gepasseerd, maar even- In het begin van deze wedstrijd, die on een goed en volkomen sneeuwvrij veld ge speeld werd, leek het er niet op dat Vi tesse een nog enigszins behoorlijk resultaat zou behalen. De ontmoeting was namelijk nauwelijks vijf minuten oud toen rechts back Herberts een pass van Groeneveld van richting veranderde waardoor Kam perveen tot zijn verbazing volkomen vrij staand de bal voor de voeten kreeg. Hij hoefde er niet eens een hard schot van te maken (één-nul). Vitesse moest even bijkomen van deze tegenvaller, maar toen wa^ het antwoord dan ook raak. In de zevende minuut on dernam Brants een soloren. Hij zette de bal voor. doelman Snijders liep veel te ver uit en Bos kon toen de bal rustig naar Van Male spelen, die met een geheel leeg doel voor zich weinig moeite had om ge lijk te maken (één-één). De Haarlem-spelers waren er nog niet zovele malen bracht een back op de doel- lijn redding. PSV 12 10 2 0 22 39—15 Rapid 12 7 3 2 17 31—14 Limburgia 11 6 3 2 15 23—13 GVAV 11 5 4 2 14 27—23 Haarlem 11 4 3 4 11 18—14 Alkmaar 11 5 1 5 11 20—20 NOAD 11 4 3 4 11 13—15 Blauw Wit 10 4 2 4 10 13—11 EBOH 10 4 2 4 10 19—21 Ensch. Boys 12 4 2 6 10 18—27 Feyenoord 11 3 2 6 8 18—25 NEC 11 1 4 6 6 14—25 Hermes-DVS 12 1 4 7 6 16—30 Vitesse 11 1 3 7 5 13—29 Be Quick en Enschedé kwamen het week einde twee maal tegen elkaar in het veld. Zaterdag werd het in Groningen drie-een voor de bezoekers en Zondag in Enschedé twee-een voor de thuisclub. Vier wedstrijd- punten dus voor de Enschedéërs. Zondag waren de Groningers heel wat meer mans dan de dag daarvoor, maar vooral de „im port" Van der Wint en Odenthal zorgden er voor dat het felle aanvalsspel van Be Quick geen beloning kreeg. De derby AjaxVolewijckers eindigde in drie-nul. Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt op een vrijwel onbe speelbaar terrein. Burgers scoorde een maal, Michels twee maal. Het was een forse, maar toch faire wedstrijd. Het Nederlands militair elftal is het eindtournooi om het intergeallieerd voetbal kampioenschap slecht begonnen. In het stadion van Florence heeft het ten aan- schouwe van 20.000 Italiaanse toeschouwers met drienul van Turkije verloren. Het peil van deze wedstrijd stond een klasse lager dan dat van de ontmoeting tussen Egypte en Italië, welke aan NederlandTurkije was voorafgegaan, goed geleid door onze landgenoot Bronkhorst. Op een enkele uitzondering na bleven onze landgenoten beneden hun normale vorm. De internationale linksachter Kuys inbegrepen. Zij speelden nerveus, plaatsten slordig en daarbij kwam, dat het team sterk aan homogeniteit verloor, toen na bijna een half uur spelen de PSV-er Brusselers zich wegens een knieblessure moest laten vervangen door La Croix (GVAV). Ajax 13 7 5 1 19 29—10 Enschedé 13 8 2 3 18 28—17 VVV 10 6 4 0 16 21— 6 HVC 11 3 7 1 13 15—10 Eindhoven 9 4 4 1 12 16— 7 BW 10 3 5 2 11 14—14 RBC 13 4 3 6 11 20—28 DFC 10 4 2 4 10 16—13 Volewijckers 11 3 4 4 10 14—20 Graafschap 12 4 2 6 10 18—23 Xerxes 11 1 5 5 7 6—13 AGOVV 9 2 2 5 6 11—21 VSV 10 1 4 5 6 11—18 Be Quick 10 1 1 8 3 7—26 Storimans van NAC denkt de bal op zijn doelman terug te spelen, maar die was uitgelopen. Ergo, een doelpunt voor Amsterdam. Gallis is er nogal blij mee. Het oranjeteam was overigens over alle linies zwakker dan dat van de Turken. Tot aan de rust bleef de balans echter in evenwicht. Het verloop van het duel was toen al pover te noemen. Bovendien toonde onze verdediging zich deze middag, op aan voerder Kerkum na, al bijzonder wankel. Kuys en stopper Frülich misten soms de eenvoudigste ballen, zodat de halfspelers Verhoeven en Van Woerden zich genood zaakt zagen het middenveld prijs te geven ten einde de defensie te steunen. Zo kreeg de Turkse ploeg, waarin zeven internatio nals waren opgesteld, alle gelegenheid om het Nederlandse doel onder zware druk te zetten. De rechtshalf Mustafa stuwde als aanvoerder zijn snelle voorwaartsen onophoudelijk op. De voorhoede van de Turken bereikte in de eerste helft daar evenwel niet meer mee dan een vijftal hoekschoppen, welke keeper Feyt en Kuys, vaak in moeilijke situaties gedwongen wa ren toe te staan. Nederlandse schoten kwa men in die periode alleen van de onver moeibare, maar weinig gelukkige Rynvis en Van der Wel, die te fel belaagd werd door de Turken om nauwkeurig te kunnen richten. Snelle beslissing Na de rust beslisten de Turken de strijd Het programma van de eerste klasse wedstrijden van de KNVB voor Zater dag 26 Maart en Zondag 27 Maart luidt: Eerste klasse A: Excels.Holl. Sp. j LONGA—Stormv. Veend.Zw. Boys A'damLeeuw. EmmaNAC Go AheadDOS MW—Roda Sp. Eerste klasse B: SpartaRigtersbl. Fort.—Babantia Elinkw.—Heracles DWS—Wageningen Heerenv.Will. II EDO—SVV ADOSittardia Eerste klasse C: Alkm.Vitesse Rapid JCH'lem HDVS—Feijeno. PSV—GVAV E. Boys—BI. Wit EBOH—NOAD (Zaterd.) NOAD—EBOH NECLimburgia Eerste klasse D: HVCDFC RBC—AGOVV WV—Xerxes De Volew.BW j Be QuickAjax VSV—Enschedé De Graafs.—Eindh. snel in hun voordeel. Zij forceerden in de tweede minuut al weer een hoekschop en linksbuiten Kadi scoorde van de rech ter cornervlag af direct met een schot, waarnaar Feyt tevergeefs dook (één nul). Dit doelpunt was voor ons elftal feite lijk reeds de genadeslag. Daar maakte rechtsbinnen Sabahattin in de zesde mi nuut gebruik van door Kuys kansloos voor bij te sprinten. De Turk speelde de bal tamelijk ver voor zich uit. Stopper Frölich trapte over de bal heen en toen was het voor Sabahattin niet moeilijk meer onhoudbaar voor doelman Feyt in te schie ten (tweenul). Kort daarna brak rechtshalf Verhoeven door maar zijn halve omhaal, na een hoek schop van Van der Wel, flitste een meter naast de paal. In de twaalfde minuut rukten de Tur ken wederom op. De halfspeler Van Woerden hield Sabahattin met beide han den vast en de Italiaanse scheidsrechter Marchetti kende een strafschop toe. Saba hattin schoot hard in: drienul. De Tur ken legden zich op de verdediging toe en de Nederlandse voorhoede kwam in de aanval. Van der Wel was de meest ijverige schutter van de voorhoede. Hij noch Ryn vis, 'noch Lacroix slaagden erin de eer te redden. De uitslagen van de eerste dag luiden: ItaliëEgypte 11; TurkijeNederland 3—0. De tweede ronde wordt Woensdag Napels gespeeld. Na geduchte training Vanavond komt de heer Brunt naar Rot terdam om te voorkomen, dat Holland- Sport uit elkaar valt en.... daardoor een chaos ontstaat In afdeling A. Sinds de vorige week staan de Hagenaars en Rotter dammers in Holland Sport onverzoenlijk tegenover elkaar en gisteren hebben de Rotterdammers al geweigerd om Voor de vaststelling van de promotie- IJmuidcn te reizen. Gelukkig voor de club degradatieregeling m het Oostelijk district lri stnrmvnireU afeekeurd zal het hoofdbestuur een bespreking hou- wcrd hct ve,d *an Stormvogels afgekeurd. den met de Oostelijke districtscommissie. Holland-Sport is wel het symptoom van de fusie. De profclub Rotterdam werd tot een fusie gedwongen met Den Haag en. wordt sinds enige dagen bestuurd door Amsterdammers. Ondanks de nationale titel lijkt dit ons iets te veel van het nationale. De Rotterdammers en de Hagenaars, die door de fusie tot een samengaan werden gedwongen, verdroegen elkaar al van begin af aan als honden en katten. De Hagenaars meenden aan het feit, dat er in Den Haag werd gespeeld, het voorrecht te mogen ont lenen dat zij een streepje voor hadden en dat leidde tot allerlei strubbelingen en onderlinge naijver. Dit richtte zich niet alleen tegen de Rot terdamse spelers (12), maar ook tot het be stuur, waarvan de heer Damen uit Rotter dam tot nu toe de voorzitter was. Halverwege de afgelopen week kregen de heer Damen en de andere bestuursleden van de Amsterdamse geldschieters een briefje, dat hun diensten niet langer nodig waren. Dit was voor de Rotterdamse spelers de druppel, die de emmer deed overlopen. Zij weigerden om in Den Haag te komen trainen, zij weigerden om gisteren tegen Stormvogels te gaan spelen, zij wei geren om Dinsdag naar Londen te vliegen, waar 's avonds een wedstrijd gespeeld moet worden tegen West Ham United. Zaterdag a.s. staat de wedstrijd tegen Excelsior op het programma te spelen in het Feyen- oordstadion maar.maar de heer Van Krimpen heeft nog geen kaartje in de voor verkoop gegeven. Aller ogen zijn nu gericht op de heer Brunt, die vanavond een laatste beroep zal doen op het gezond verstand. En als dat faalt van onder de indruk. Nu was voor Haar lem het vervelende, dat het niet helemaal klopte in het elftal. Kors had namelijk de moeilijke taak om Kuys, die met het mi litair elftal :n Italië speelde te vervangen en dat ging de linksback wel bijzonder slecht af. Hij kwam in de sprintjes met Herberts steeds meters te kort en ook zijn plaatsen was niet al te best. Het gevolg was, dat De Voogd steeds moest bijsprin gen en dat ook de half-spelers zich meer op het verdedigen toelegden. Daardoor ont brak het verband tussen de middenlinie en de voorhoede en dit laatste onderdeel van de Haarlem-ploeg bracht er dan ook bit ter weinig van terecht. Jacob werd volkomen uitgeschakeld door spil Beekman en Groeneveld kreeg vooral in de eerste helft vrijwel geen en kele bal. Wel mocht hii in de twintigste minuut een vrije schop nemen op de rand van het strafschopgebied, maar zijn harde voorzet schoot voor het doel langs, vlak voorbij de gereedstaande Jacob, die ech ter veel te laat reageerde. De ruim achtdui zend toeschouwers zagen Haarlem na de rust veel sneller be ginnen. Vitesse werd steeds meer in de verdediging gedrukt, maar hield stand en kwam zelfs aan een voorsprong in de vijf entwintigste minuut. Brants liep weer eens met de bal aan de voeten op Snijders af. gaf keurig op tijd door aan Van Male, die het wel bijzonder gemakkelijk kreeg toen de gehele Haar lem-verdediging ten onrechte bleef staan wegens buitenspel. Haarlem werd wak ker. Jacob verhuisde naar de buitenplaats en Roozen ging mid voor spelen. Maar het spel van de roodbroe ken bleef peuterig en langzaam en Vitesse kreeg zelfs de gele genheid om vlak voor tijd nog enkele ge vaarlijke aanvallen te ondernemen. Dol gelukkig met deze eerste overwin ning holden de Arn hemmers na het laat ste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Schings naar de kleedkamer. ADVERTENTIE Tegen KOU, GRIEP. KOORTS: Kamperveen kan het hoofd van keeper L'Amie van Vitesse alleen nog maar ontwijken door een spectaculaire luchtsprong in Ondanks vorst en sneeuw hebben de da mes, die zich meldden voor de afdeling voetbal van DCO, iedere week geoefend oo het harde en zwaar besneeuwde veld In de wedstrijd tussen Sittardia en EDO waren de Haarlemmers tot de rust meer dan tevreden met de achterstand, die slechts tot éénnul beperkt was gebleven. Direct na de hervatting was het éénéén en de gastheren moesten alle zeilen bijzet ten om de stormlopen van de rood-zwar- ten te keren. Tien minuten lang liepen Roodselaar en zijn clubgenoten vast op de Sittardse verdediging. Daarna had Sittar dia echter maar drie minuten nodig om drie doelpunten te maken en daarmee de Haarlemse illusie in rook te laten opgaan. Even later maakten de Limburgers er zelfs nog vijféén van. Sittardia liep zo hard van stapel, dat linksback Bax in de zevende minuut reeds van DCO in Haarlem. Gemiddeld kwamen redding moest brengen toen doelman Van er twintig dames oefenen: een niet geringe opkomst dus. Om de week is er voorts een spelregelavond gehouden, waarvoor niet minder belangstelling was. Het geleerde zullen de dames binnenkort in praktijk brengen. Op Zondag 17 April namelijk zullen de Haarlemse dames de eerste wedstrijd spelen. Om kwart over twaalf treden zij op het D. C. O.- terrein aan de Schalkwijkerweg aan tegen de IJmuidense club Zeemeeuwen. De baten komen ten goede aan het jubileumfonds van DCO. Het zal de eerste damesvoetbal wedstrijd in Haarlem worden. der Berg door een schot van rechtsbinnen Van den Heuvel verslagen was. Ondanks de stootkracht van de Sittardse aanval hield de Haarlemse defensie het hoofd koel. In de 29ste minuut moest Van der Berg echter toch zwichten voor een kop bal van linksbinnen Erkens (één-nul). Even later zette Berends de Sittardse rechtsbuiten Schils de voet dwars toen deze alleen op doelman Van der Berg afkwam. Toch leek het tweede Limburgse succes onvermijdelijk. Berends sloeg een door Van den Heuvel ingeschoten bal met de hand uit het doel. Rechtshalf Dieteren schoot de strafschop echter huizenhoog over het doel. Meer vaart In de tweede helft verhuisde rechtsbui ten Prins naar de linksbuitenplaats, links buiten Klein ging rechtsbinnen spelen en rechtsbinnen Spiers nam de rechtsbuiten plaats voor zijn rekening. Meteen kwam er meer vaart in de EDO- aanval. Klein schoot de bal onder de lat van het Sittardia-doel waar doelman Mol maar net bij kon. Even later mocht Klein een vrije trap nemen. Roodselaar kreeg de bal toegespeeld en schoot uit vrije positie beheerst in (éénéén). Dit succes was er de oorzaak van dat EDO bleef aanvallen; de kansen bleven echter uit en de spanning steeg met de minuut. In de dertiende minuut moest Van der Berg bfj een ongevaarlijk lijkende Sit tardse aanval echter zwichten voor een schot van midvoor Ehlen (tweeéén). Bij de volgende aanval gaf ook Van den Heu vel hem geen schijn van kans (drieéén) en in de zestiende minuut van de tweede helft werd het door rechtsbuiten Schils nog vieréén. Dit betekende vrijwel het einde van deze veelbelovende tweede helft. Behalve enkele verre schoten, die doelman Mol niet voor onoverkomelijke moeilijkheden konden plaatsen forceerden de Haarlem mers nog vier hoekschoppen. Ook die le verden echter geen resultaat op. Vijf minuten voor het einde sloeg Sit tardia voor de laatste maal toe: Van den Heuvel bracht toen de eindstand op vijf-één.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5