Santpoort heeft bijna zijn BB-blokbescherming Ouders aansprakelijk voor hun kinderen r Agenda voor Velsen Ha ven berichten Installaties bouwen gaat wel, maar technisch personeel is er niet KELTUM PLEET Visserij -varia Tien percent der bevolking is nodig IJmuiden blijft achter „Salomé" in Thalia Voorlichtingsavond van Hoogovens in Beverwijk Voor jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel !iV"« Rente grootboek ten einde Castricum 4 Brandweer voorkwam boerderijbrand Hersenen in plaats van spieren Fa. R. DE BOER Politie gaat strenger optreden tegen baldadigheid Tante Els feliciteert Financiering oorlogsschade Bezuinigen op 54 huizen „Oud-Sportpark" DONDERDAG 24 MAART 1955 IN DE A-KRING Velsen-Beverwfjk zijn voor dg Bescherming Bevolking in totaal 2800 noodwachters nodig. Zoals bekend is dit gebied verdeeld in zes wijken, die weer onderverdeeld zijn in een groot aantal blokken. De blokbescherming bestaat in elk blok uit tenminste 20 noodwachters, nl. een blokhoofd en zijn plaatsvervanger, zes redders, twee melders, zes brandweerlieden en vier E.H.B.O.-ers. Wijk VI (Sant poort) slaat wat dat betreft, een goed figuur. Dit heterogene deel der gemeente Velsen, waar men forensen, neringdoenden, tuinders en loontrekkenden aantreft, heeft blijk gegeven van een bepaald verantwoordelijkheidsgevoel: hier zijn nage noeg alle plaatsen in de blokbescherming bezet. In wijk IV (IJmuiden) zijn nog veel plaatsen onbezet en er zal nog heel wat werk verzet moeten worden om dit tekort aan te vullen. In deze wijk zijn nog nodig 13 melders, 65 redders, 64 brandweerlie den en 20 EHBO-ers. In wijk V (Drie huis en omgeving) is het beeld nog on gunstiger. Hier ontbreken nog 19 melders. 89 redders, 84 brandweerlieden en 28 EHBO-ers. De BB-overheidsdiensten hebben tot taak overal in de kring Velsen-Beverwijk hulp te verlenen waar de omvang van een eventuele ramp zo groot is, dat de blokbescherming tekort zou schieten. Deze diensten hebben deels een operatieve taak brand weer, opruim- en red dingsdienst, geneeskundige dienst, politie deels een verzorgende (sociale ver zorging) en deels een coördinerende taak centrale leiding, verkenning en verbin dingen. Permanent paraat Voor deze taken moet men kunnen be schikken over een groot aantal personen, waarvan in tijd van paraatheid een deel permanent in dienst der B.B. komt, de zo genaamde vaste noodwachters, terwijl de overigen, evenals de bloknoodwachters, alleen in geval van nood opgeroepen wor den, de zogenaamde oproep-noodwachters. Voor de overheidsdiensten zijn nog nodig bU de groep brandweer 27 vaste nood wachters, bij de opruim- en reddingsdienst 72 vaste en 35 oproep-noodwachters, bij de geneeskundige dienst 25 vaste nood wachters, bü de dienst verbinding en ver kenning 25 vaste noodwachters. op de com mandopost dertien vaste noodwachters en voor de sociale verzorgingsdienst veertien oproepnoodwachters. De plaatselijke commissie bevordering bescherming bevolking, afdeling bezuiden het Noordzeekanaal overweegt thans de middelen en wegen om in de eerste plaats te komen tot betere resultaten met betrek king tot de blokbescherming in de wijken IV en V, en om daarnaast te geraken tot een bezetting van de nog open staande posten bij de overheidsdiensten. Een van de middelen hierbij is een nauw contact met de arbeiders-organisaties, waarin de KAB, afdeling Velsen reeds het voorbeeld gaf. Van de bijkans 11 millioen Nederlanders kan misschien de helft gerangschikt wor den onder ouden van dagen, kinderen, ge- brekkigen, huismoeders en anderen, die krachtens hun ambt niet tot de B.B. mo gen en kunnen toetreden, zoals militairen, politie, spoorweg- en postpersoneel. Daar naast is dan nog een groot aantal zee varenden en om andere redenen afwezigen. Maar over het gehele land heeft de B.B., afgezien van het ambtelijk aan deze or ganisatie gebondenen, in totaal 220.000 noodwachters nodig om ingeval van na tionale rampen paraat te zijn. Zonder onderscheid Zij zullen aan de gehele Nederlandse bevolking zonder onderscheid des persoons redding en verpleging bieden, alsmede be scherming van hun eigendommen, indien dit bij enige calamiteit nodig mocht blijken. Het is geen gewaagde veronderstelling aan te nemen, dat er van de 11 millioen Nederlanders slechts 2.200.000 overblijven, die actief in de B.B. ingeschakeld zouden kunnen worden. Er zijn er 220.000 nodig. De verhouding is dus 1 op 10. Wet achter de hand Een ieder diene zich ernstig te beraden of hij of zij aan deze vrijwillige organi satie steun zal verlenen. De B.B. verlangt mensen, die met enthousiasme hun taak vervullen en ook bereid zijn zich daarop con amore voor te bereiden. Slechts dan DONDERDAG 24 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Salome". Ned. Rode Kruis, afd. Velsen-IJmuiden, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan: jaarvergadering. Ver. v. Vrijz. Herv., 20 uur, zaal Abelen straat: filmavond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VELSEN-NOORD Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Herv. Wijkgebouw, Dijckmanstraat: pianoconcert. Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur, St. Jozefhuis: filmvoorstelling. VRIJDAG 25 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De zigeunerprinses". Rex, 20 uur, „De Gestapo mist één man". Velser Gemeenschap, sectie Toneel, 20 uur, Cultureel Gebouw, toneelforum. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Volksonderwijs", afd. Velsen-IJmuiden, 20 uur, Patronaatsgebouw, toneel-propa- ganda-avond. SANTPOORT „Alcura-B.B.IJ.", 20 uur, Verenigingsge bouw, Enschedélaan, filmvoorstelling. VEI^EN-NOORD „Alcura-B.B.IJ.", 20 uur, Verenigingsge bouw, Dijckmanstraat, filmvoorstelling. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. kan resultaat bereikt worden. Een ver plichte actie waarin de wet voorziet in dien de bevolking niet in voldoende mate vrijwillig zou deelnemen moet ver meden worden. Geen noodwachter behoeft zich zorgen te maken over zijn materiële behoeften in geval van paraatheid. De wet voorziet op waarlijk vrijgevige wijze in zijn bezoldiging, terwijl de werking van de sociale wetten doorgaat zonder premie aftrek. GESLAAGD Voor de te Amsterdam gehouden practijk- examens der vereniging van leraren, slaagde voor het diploma machineschrijven de heer P. Krijnen uit IJmuiden. Voor hetzelfde examen Engelse steno slaagde mej. C. v. Genderen. eveneens alhier. Zij ontvingen hun opleiding van het Instituut van Otterlo. Woensdag 23 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ilos van Rotterdam. Frank Delmas van Le Havre. Kate van Lübeck. Cap. Frio van Bremen. Pygmalion van Ham burg. Nixen van Bremen. Paul de Rosiers van Abö. Hydra van Antwerpen. Hondsbosch van Londen. Were Böhrsen van Södertalje. W. Berkmann van Södertalje. Maria The- resia van Graneemouth. Vertrokken zijn: Tor naar Londen. Spaar- nestroom naar Londen. Hontestroom naar Leith Bronata naar Aalborg. British Scout naar Swansea. Nordkap n. Hamburg. Bosch- fontein naar Bremen. Almanak nuaar Nor- denhamn. Venerator naar Hampton Roads. Italico naar Norfalk. Vanavond (Donderdag) brengt Thalia in een speciale voorstelling de film ..Salomé" op het doek. Sa'omé. de betoverende dan seres met het laee karakter, heeft in de Amerikaanse filmmagnaten warme ver dedigers gevonden. De rolprent geeft een opeenhoping van kleurige taferelen te zien. die zich in hoofdzaak afspelen in hoge. drukbevolkte oaleiszalen en terwijl het oo de feestgelagen wild toegaat, mort het volk maar aan de poorten. Hollywood heeft bedacht dat Herodes niet zo kwaad moest zijn geweest, dat zijn vrouw Herodias, de grote kwaadstichtster niet kwaad genoeg kan zijn en d-at dochterlief Salomé eer karaktervol meisie zou wezen, dat hele maal geen we^t heeft van de slechtheid harer moeder. Zij danst, zo meent het film-, verhaal, juist om de profeet Johanne* de Doper vrij te krijgen en als zijn hoofd is geva"en. dwaalt ze. wel een beetje be droefd, maar toch heel ge^eMig door de Galiles" veid^n met de officier die haar liefde heeft verworven. Rita Havworth laat in haar rol van Salomé een reeks mi nimale spelkwaliteiten zien en Stewart Granger is een plichtmatige Romeinse minnaar. Het bijbelse verhaal is hier net zolang verwrongen tot het Hollywood vol deed. Dank zij vakkundig hooien Castricums vrijwillige brandweer werd Woensdagmiddag om half vijf gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in de boerderij van de heer Borst aan de Brakersweg. Binnen vier minuten waren de brandweer lieden onder leiding van onder-comman dant P. van Maarleveldt aanwezig. Daar er gevaar bestemd dat de gehele boerderij in vlammen zou opgaan was men genood zaakt de schoorsteen af te breken, doch voor het zover was moesten de brandweer lieden eerst een grote hoeveelheid hooi, dat op de schoorsteen lag getast, verwijde ren. Pas om half acht kon de brandweer inrukken. ADVERTENTIE Onder de titel „De ontwikkeling van de Nederlandse Industrie en de bestaansmoge lijkheden in de toekomst', hield de bedrijfsdirecteur van Hoogovens, ir. F. W. E. Spies, gisteravond voor een volle zaal van het Kennemer Theater een lezing speciaal voor ouders van jongens, die dit jaar de lagere school verlaten. Het experiment, zoals de heer Spies dit noemde, bleek uit de grote belangstelling die getoond werd, uit stekend te zijn geslaagd en hij meende er goed aan te doen, deze ouders voor de grote vraag te zetten: „Wat zij met hun jongen doen". Afgaande op de aanleg van het kind en het oordeel van onderwijzers, jeugdbeoordelaars van het Arbeidsbureau en eventueel een psycho-technisch onderzoek, zou kunnen blijken, dat dit kind een plaats in de technische wereld kan veroveren. Juist in deze „het zwaarst door de in dustrialisatie getroffen streek", meende de heer Spies het juiste begrip voor de industrialisatie te hebben ontmoet en hij verheugde zich er over, dat ook de naam Hoogovens een betere klank had gekregen, dan vroeger het geval was. Edel van vorm en materiaalverdeling Vervaardigd door edelsmeden KENNEMERLAAN 60—62 De historische broodwinning waren han del, scheepvaart en landbouw, maar door het verlies van overzeese bezittingen i3 deze situatie na de oorlog volkomen gewij zigd en mede door de sneUe bevolkings aanwas van bijna 100.000 per jaar, bleek industrialisatie de aangewezen weg te zijn om bij voorbeeld in 1980 bijna 13 millioen zielen van werk te kunnen voorzien. Spre ker verbond aan deze snelle groei het vraagstuk van de emigratie, maar conclu deerde, dat het nog veel noodzakelijker is, de jeugd in eigen land aan het werk te zetten. Door de ontwikkeling van de industrie heeft ook het type arbeider zich totaal gewijzigd van „spierenwerker" tot „herse- nenwerker". De verhouding arbeiders/ bazen had mede hierdoor een wijziging ondergaan en van 10 op 1 teruggelopen op 2h» op 1. Er bleek en blijkt echter in de bedrijven een ontstellend tekort aan hoger, middel- Wanneer de schooldeuren dicht gaan en Velsens jeugd de beschikking krijgt over een zee van vrije tijd, dan worden er in de kleine hoofden wel eens plannen gesmeed, die niet altijd door de beugel kunnen. Vooral wanneer de ouders zich er geen rekenschap van geven, dat zij verantwoor delijk zijn voor de vrije-tijds-besteding van hun kroost en ze dus vrijelijk „de hort op" sturen. De kinderen zoeken naar een ex pansiemogelijkheid en wanneer die, óók door de ouders niet in goede banen wordt geleid, komt men voor vreemde dingen te staan. Dan kan het gebeuren dat er plot seling voor het oog van de verschrikte moe der een politie-agent opduikt, die een aan slag op het huishoudbudget voorspelt, om dat zoonlief zich te buiten is gegaan aan het beschadigen van particuliere of ge meenschappelijke eigendommen van de naaste. Aan deze excessen zal een einde moeten komen. De commissaris van politie deelt thans mee, dat er een verscherpte con trole zal worden ingesteld op het ple gen van vernielingen door de jeugd. In verband hiermede wordt er de aan dacht van de ouders op gevestigd, dat voortaan in daarvoor in aanmerking komende gevallen zal worden overge gaan tot het opmaken van proces-ver baal. De toegebrachte schade zal zo veel mogelijk op de ouders worden verhaald. Aanleiding tot deze maatregel is opder meer het bij herhaling plegen van ver nielingen aan bouwwerken, speeltuinen, plantsoenen en dergelijke. Er werd al proces-verbaal opgemaakt tegen een groot aantal jeugdige personen, die zich schuldig hadden gemaakt aan dief stalletjes bij neringdoenden. Een wel zeer ergerlijk feit is het vol gende: Kort geleden werd aan de speeltuin „Vrij en Blij" voor enige honderden gul dens schade aangericht, waarbij een piano, een volière, enige ruiten, waterkranen, enz. werden vernield. Degenen die hierover in lichtingen kunnen verstrekken, wordt ver zocht zich met de afdeling recherche in verbinding te stellen. Om de baldadigheid van de jeugd daad werkelijk te bestrijden, wordt de medewer king van de ouders en het onderwijzend personeel dringend verzocht. baar en lager technisch personeel te zijn, zodat een enorme hoeveelheid technisch personeel moet worden opgeleid otm dit te kort te kunnen aanvullen. De heer Spies zei, dat de bedrijven thans wel in staat zijn om grote installaties te bouwen, maar dat men niet wist, waar men de vaklieden vandaan moest halen. Hij vergeleek de industrie-arbeiders van vroeger en nu door enkele voorbeel den te noemen en verzocht de ouders uit drukkelijk, om, als het enigszins mogelijk was, de jongens een technisch beroep te laten leren en hen niet zonder meer naar een „baas" of een „kantoor" te sturen, maar eerst een behoorlijke scholing te la ten ondergaan. Voor het lagere technische personeel beval hij aan eerst een ambachtsschool te bezoeken en daarna plaatsing in een leer lingenstelsel te zoeken, zoals dit bij vele grote bedrijven (ook bij Hoogovens) wordt toegepast. Na het afsluiten van zijn leertijd is de jongen dan volkomen vrij om naar die fabriek te gaan, die hem het beste lijkt. Voor middelbare technici raadde hij aan om via een Mulo naar de M.T.S. te gaan en voor de hogere techni ci HBS, MTS en Technische Hogeschool. Hersenwerk Mogelijke moeilijkheden, die zich voor deden, konden door bemiddeling van Hoogovens worden opgelost en de heer Spies verzocht de aanwezige ouders niet te schromen met het opnemen van contacten. Spreker legde er de nadruk op, dat „zelfs" voor kantoor een degelijke oplei ding noodzakelijk was, omdat de voort schrijdende techniek in hoge mate afhan kelijk was van de hersenen van zowel technisch als administratief man. In de pauze (koffie met gebak), waren er enige staaltjes vakmanschap te bewon deren, die door leerlingen van de Hoog oven-leerlingenwerkplaats waren gemaakt. Een prachtig afgewerkte en goed func tionerende microscoop behoorde hier on der meer bij. Originele vragen werden op originele wijze beantwoord: het echtpaar „Wijsman" (mevrouw Heykoop-heer v. d. Wall) stelde alle mogelijke vragen aan de leider van de afdeling onderwijs, die in een pseudo- werkplaats op het toneel gezeten, alle in lichtingen verstrekteen die jongens maar vijlen! Toen mevrouw Heijkoop, die een prima declamatrice bleek te zijn, met enige ge dichten de avond besloot, waren niet al leen de organisatoren tevreden, maar ook hun gasten, waaronder de directeuren van de arbeidsbureaux Beverwijk en IJmui den. Het experiment was geslaagd! 1, Donderdag, 24 Maart 1955 Beste kinderen, De lente is begonnen en we hopen allemaal dat nu het zachtere weer een hele tijd bij ons blijft. De crocusjes en sneeuwklokjes zijn hier en daar al een aardig eindje boven de grond, zodat het nu niet lang meer zal duren of we zien wat kleur in de tuinen. Jammer, dat het plaatje van deze week niet in kleuren afgedrukt kan worden, want dan had het er vrolijk uitgezien! Zo'n hele rij meisjes in al die grappige costumes is een echt lente-feest. En nu willen jullie natuurlijk graag weten waarom die kinderen op ons plaatje 2ich zo mooi verkleed hebben. Nu dat zal ik je gauw vertellen. Deze meisjes zijn allemaal danseresjes in de dop. Ze hebben meegedaan aan een kampioenschaps-wed strijd in Londen en weet je ivie het ge wonnen heeft? Het tweede meisje van links, Tendy Cameron heet ze. Knap hè? Als het niet om dat dansen ging zou ik echter uit die hele rij geen keuze kunnen maken wie er het leukste uitziet, jullie? En nu snel naar onze brievenbus. Om te beginnen is hier een nieuweling: JENNY v. L.. die natuurlijk hartelijk welkom is in ons hoekje. Jammer Jenny, dat je schuil naam er al was. maar ik denk dat je er nog wel een zult kunnen verzinnen en die lees ik dan wel in je volgende brief. Leuk, dat je zo dicht bij het strand woont, dat zal 's zomers wel prettig zijn, maar 's winters erg koud! Wat een leuke tekening heb je gemaakt van de semaphore! Doe het nog maar eens, maar dan met Oost-Indische inkt op een apart velletje papier, dan kan ik de tekening in ons hoekje laten afdruk ken. Vind je dat niet leuk?? Aan de raad sels moet je nog een beetje wennen, maar dat komt vanzelf in orde als je trouw met ons meepuzzlet. Je trof ook wel een erg moeilijke voor de eerste keer. Als tweede klantje heb ik hier WOEL WATER, die nog steeds erg enthousiast is over het Velserbad. Ja meisje, ik ben er geweest bij de opening en ik heb de mo derne inrichting heel erg bewonderd, maar de temperatuur van het water heb ik toen niet gevoeld. Het lijkt me wel prettig, dat het zo warm is, dan voel je je meteen echt thuis in het water. Waarom ben je naar die andere zwemvereniging gegaan? Toen het plaatje van dat schaap genomen werd heeft de fotograaf zich natuurlijk eerst even netjes voorgesteld, waarop moeder schaap ook haar naam geblaat heeft. Tevreden? MARJANNEKE schrijft weer een gezel lige brief op haar mooie postpapier. Wat een leuke tijd heb jij met Oma, zeg. Vooral die tocht naar Artis was aardig. Ja, er zullen nog wel niet veel dieren buiten ge weest zijn, maar dat je je best vermaakt hebt in het Apenhuis, dat kan ik me goed voorstellen. Dank je wel voor de foto, ik zal hem trouw bewaren. Je staat er erg goed op! Wanneer gaat Oma weer weg en staan er nog meer van die leuke planne tjes op het programma? WIELRENNER vindt, dat Tante Els het toch maar erg moeilijk maakt met de raad sels. Nu, je hebt gelijk hoor, de vorige keer was het niet gemakkelijk. Maar je hebt je er toch heel aardig doorheen geslagen met wat steun van Vader. Werk maar flink aan je schoolwerk dat je thuis moet doen, want dan blijf je tenminste niet zitten van de zomer. Niet elk woord van het raadsel ein digde op „er', dat was weer een plage rijtje van mii. Het woord dat ik bedoelde eindigde op „ur", kijk maar in de oplos sing. (De anderen hadden het ook allemaal fout, hoor.) HARDLOPER vertelt in een lange brief over zijn tocht per boot door de havens van Amsterdam. Ik kan me voorstellen, dat je dat het mooiste gedeelte van de rondvaart vond. Leuk, dat er net een aar dig briesje stond, zodat de boot flink schommelde op het IJ. Ja, je kunt nu beter gaan dan in de zomer, want dan zijn die boten weer zo vreselijk vol. Wanneer gaat dat plan van Marken door, of gebeurt dat pas in de vacantie? GOUDOOGJE weet niet veel te schrij ven, staat er in haar brief. Volgende keer wordt dat toch beter, hoop ik. Hoe gaat het op school? Mag je in de vacantie ook een plantje mee naar huis nemen? Tot slot is hier AKELEI, die ook nogal kort van stof is. Fijn, dat je zo verwend bent op je verjaardag. En wat lief van Mama, dat al je schoolvriendinnen 's mid dags mochten komen. Die dag zul je wel niet gauw vergeten! Wat ben je van plan om in je eigen tuintje te planten? Daar ben ik nieuwsgierig naar. Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag: Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven.) De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: „PARAMARIBO" (rapier, blazer, carter, slager, iemker, prater, marter, mui ter, labeur, stomer). Puntentelling: Woelwater: 9 en 10 en 8; Wielrenner: 10 en 10 en 9; Goudoogje: 10 en 10 en 9; Marjanneke: 9 en 10 en 8; Hardloper: 9 en 10 en 9; Akelei: 10 en 10 en 8; Jenny L: 5. Het laatste raadsel van deze ronde is weer eens een letterraadsel. Het hele ge zegde bestaat uit drieëndertig letters. Als je alle woorden goed gevonden hebt, kun je de letters zó invullen. Allemaal tienen deze keer natuurlijk! Germaanse god boodschap, bericht 21 2 12 29 33 17 26 6 13 27 28 23 9 18 5 24 1 7 4 14 31 20 13 15 32 11 geldstuk boomsap i vorstverschijtisel ■■■■■■■••aiiiiattaaia BRUINVIS en ZEELEEUW, die allebei morgen jarig zijn; GOUDEN REGEN, die Zaterdag feesten gaat; MAARTVIOOLTJE, die volgende week j Dinsdag haar verjaardag hoopt te vieren; en HARLEKIJNTJE en BOEFJE, die sa- men volgende week Woensdag een heleboel pret willen gaan maken. Veel geluk en plezierige dagen allemaal! Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,00 2.30; gr. tong 2,50; grm. tong 3,05; kim. tong 4,10; kl. tong I 4.00—3,80; kl. tong II 3,25; tarbot I 2,40—2.15, per kg. Tarbot II 120; tongschar 80; schartong 4527; gr. schol 3429; grm. schol 3229; kim. schol 4842; kl. schol I 41—38; kl. schol II 46—38; schar 4331; bot 3815; v. haring 2313; makreel 31—16; gr. schelvis 5037: grm. schelvis 5043; kim. schelvis 5742; kl. schelvis I 57—37; kl. schelvis II 34—19: wijting 27—12; gr. gul 50—45; midd. gul 5338; kl. gul 31—23; ham 118—104; kl. wolf 43—37; poon tjes 2011; kl. koolvis zw. 3421; kl. koolvis wit 41—36, per 50 kg. Gr. kabeljauw 19684; gr. koolvis zw. 8262; gr. koolvis wit 8884; gr. leng 8880; gr. wolf 8880, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 40 kisten tong en tarbot, 9 kisten heilbot. 15 kisten tong schar en schartong, 120 kisten schol, 20 kisten schar, 10 kisten bot. 400 kisten haring, 685 kisten makreel, 1220 kisten schelvis, 440 kisten wijting, 280 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten leng, 3 kisten ham, 43 kisten wolf, 80 kisten poon, 225 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 3630 kisten. Besommingen van Woensdag. Antje f 15.440; Klaas Wijker f 15.570; Vikingbank f18.910; Postboy f20.400; IJM 210 f4470; IJM 129 f9330; SCH 27 f8220; SCH 153 f7950; KW 189 191; KW 128 f172. ADVERTENTIE handgeweven Oostenrijkse rokken alleenverkoop: tKTFUIM De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de rentevergoeding voor inschrijvingen B (bijdrage oorlogs schade onroerend goed) in het grootboek voor de Wederopbouw op 31 December 1954 is beëindigd. De minister van Finan ciën heeft bepaald, dat de ingeschrevenen in het grootboek voor de Wederopbouw een aanvraag om financiële steun op grond van de wet op de Materiële Oorlogsschaden op uiterlijk 31 Maart 1955 moeten indienen. Aanvragen om toekenning van artikel 8 (bijdrage op vervangingswaarde) dan wel een financiële tegemoetkoming op grond van één der artikelen 71 en72 van de wet op de materiële Oorlogsschade in verband met de besteding van een bijdrage, betrek king hebbende op gebouwd onroerend goed dienen uiterlijk 31 Maart 1955 te worden ingediend bij de directie van de Wederop bouw en de Volkshuisvesting in de provin cie Noordholland, Dreef 24 te Haarlem. Deze regeling geldt onder meer voor de provincie Noordholland (met uitzondering van de gemeente Amsterdam, den Helder, Velsen en Zandvoort.) Bovenbedoelde aanvragen dienen even eens te worden gedaan door hen die oor logsschade hebben geleden aan gebouwd onroerend goed, doch niet zijn ingeschre ven in het grootboek voor de Wederop bouw, omdat de kosten van herstel of her bouw 3.000,of minder hebben belopen. Nadere inlichtingen worden in Bever wijk verstrekt ter gemeente-secretarie, af deling Financiën, Kees Delfsweg 1. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad van Bever wijk een plan tot het stichten van 54 wo ningwetwoningen, gelegen in het uitbrei dingsplan „Oud Sportpark" aangeboden. Van deze woningen bieden er 43 ruimte voor 5 personen, de overige 11 zijn ge schikt voor 10 personen. De grondkosten voor dit complex zijn berekend op 96.355,de bouwkosten op 618.685,—. Bij een op 26 November 1954 gehouden openbare aanbesteding is voor deze wonin gen als laagste ingeschreven door de aan nemer Th. A. C. Schram, voor 595.200, Aangezien deze prijs boven de door het ministerie van Wederopbouw en Volkshuis vesting aangehouden stopprijs lag, moesten enige bezuinigingen worden aangebracht. Genoemde aannemer heeft daarop zijn in- schrjjfsom verlaagd tot 585.200, Inmiddels is van de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting de nodige machtiging tot gunning van de bouw van deze woningen ontvangen, zodat onmiddel lijk met het bouwen kan worden begonnen. De gemiddelde huur van de woningen zal 8,per week bedragen, exclusief kosten van waterverbruik. Het college stelt de raad voor te beslui ten tot het bouwen van deze woningen, de nodige credieten voor grond- en bouwkos ten te verstrekken en haar te machtigen een bijdrage uit rijks kas in het nadelig exploitatiesaldo van deze woningen aan te vragen en te aanvaarden. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Johanna Cornelia Anna Ma ria, d. van C. P. Kuijs en A. E. Hopman; Joseph Adrianus Maria, z. van J. A. M. van der Hoeff en H. Luken; Anne Maria, d. van J. A. Peeters en L. Veldt# Elly, d. van J. Tukker en A. M. C. Zuurendonk; Monique Joanna Maria, d. van J. H. Versteeg en J. N. Gerritsma. ONDERTROUWD: P. Beentjes, wonende te Beverwijk en A. Zonneveld, wonende te Castricum; J. A. Tervoort en A. J. A. Scheer- man, beiden wonende te Castricum; C. Kraakman, wonende te Beverwijk en D. M. Brandjes, wonende te Castricum. GEHUWD: F. H. Schram en J. Knopje»; H. Schenk en E. J. M. Wilhelm. OVERLEDEN: Cornelis Johannes van Gils, 88 j„ wonende te Amsterdam; Johannea Jacobs, 87 j., geh. met A. v. d. Berg, wonen de te Castricum; Anna Johanna Elisabeth Kouseband, 70 j., wonende te Wieringen; Jacoba Christina Maria Arnold, 90 j., wo nende te Castricum.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6