Jaarbeurs volgt de perfectionnering van de wetenschap op de voet Coaster „Santa Maria" zonk frauduleus Heemskerk voert uniforme huisvuilemmers in Fietspaden en ijsblokken Umuidense steenzvol „afgekeken" van de „KILA VEA Marijke van Raephorst over Sigrid Undset Beverwijk DONDERDAG 24 MAART 1955 8 Twee wethouders tevreden over groei van P.v.d.A. Voor Velsens huisvrouwen „Millioenenlading" was autowrakken en schrot Nieuwe regeling zal 1 Mei ingaan Heemskerk's raad Vrijdag bijeen Jaarvergadering Raifcisenbank Kampioenen bij „De Gieteling" bekend Scheepvaart „Kennemerlancr organiseert clubcourse op Koninginnedag 99- (Van een redacteur) ELKE JAARBEURS WEER is een grillige samenstroming van serieuze en luchthartige zaken van erkende artikelen en probeersels, van mooi glaswerk en foci-lelijk meubilair, want deze handelskennis in het hart van Nederland vormt om de zes maanden de doorsnee van een nijverheid, die tussen een matrasboot en een scheepsdiesel alles aan de man poogt te brengen, dat ook maar enigszins verkoopbaar genoemd mag worden. De probeersels de mens is wel onuitputtelijk vernuftig zijn in menig opzicht charmant, zoals ze worden aangeprezen door lieve dames, die in elke kijker een koper trachten te ver moeden. De meerderheid der serieuze handelswaar is daarnaast in elk opzicht interessant al wordt daar minder werk van gemaakt met „boniseuses"die de argeloze zwerver langs de stands proberen te vangen met een foldertje of een rode mond vol gave tandjes. Aangezien echter het leven voor een zeer gering percentage uit spelen bestaat, beklijft er meestal weinig van zon matrasboot, die ergens in de veelheid van artikelen te ontdekken is een „Marquart-water- mat ras", die in ruim drie minuten om te toveren is van een zacht plekje op het strand tot een gemakkelijk manocuvreerbare boot, die „tenslotte uitkomst geeft voor de vele watersportliefhebbers" naar de importeur bereidwillig verzekert. Omslaan kan het ding niet, zodat de kinderen er mee op stap kunnen gaan. Aan Croeselaan en Vredenburg zijn tientallen van zulke vindingen aan te tref fen voor wie er een neus voor heeft, maar zij zijn niet uitgestald voor de haastige za kenman, die vooraf een programma heeft opgesteld en precies weet, waar hij moet zijn. Die, als hij scheepbouwinteresses be zit, allicht even stil zal staan bij het ju weeltje van een zescylinder Smit-diesel van 120 pk. met directe inspuiting om compleet te zijn en hii zal evenmin voorbij kunnen kemen aan de series klei ne aggregagaten. die in steeds toenemende getale aan de markt komen en die een grote betrouwbaarheid paren aan een op vallende zuinigheid. De drang naar „vier kante" motoren, waarvan dus de boring en de slag ongeveer gelijk zijn, openbaart zich overal, waar motoren worden ge maakt en aangeprezen en telkens weer komt de klant deze slogan tegen „vier kant. dus kleinere zuigerbeweging, dus minder slijtage!" Licht op bruggen Blijkbaar geïnspireerd op de belangstel ling, die Nederland heeft voor nieuwe oeververbindingen, boven of onder water, komt een Driebergense firma met een nieuwe verlichtïngsarmatuur, welke inge bouwd moet worden ofwel in het beton van een brug of tunnel, of dienst doet als „Mandement was nodig" zegt de heer H. de Boer De feestvergadering van de afdeling Vel- sen-Noord van de Partij van de Arbeid, die Woensdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat is gehouden naar aanleiding van de inschrijving van het driehonderdste lid van deze afdeling, heeft een bijzonder ca chet gekregen. De heer E. Sanders, voorzitter, noemde de inschrijving van het driehonderdste af delingslid wel geen wereldschokkende ge beurtenis, doch waar sedert 1953 het le dental van 168 tot thans 307 is gestegen was het voor de afdeling toch wel van grote betekenis. Met dankbaarheid jegens degenen, die hiertoe onder alle weersom standigheden hebben medegewerkt, kon de voorzitter vaststellen, dat er voor verster king van de partij nog meer mogelijkheden zijn. Hij schreef dit mede toe aan het man dement en de „treurige verdachtmakingen" die van KVP-zijde ten aanzien van de P. v. d. A. worden geuit. Hij begroette de vertegenwoordigers van het Gewestelijk bestuur, van de Federa tie en van de afdelingen IJmuiden en Sant poort, alsmede de spreker, wethouder H. de Boer en wethouder W. F. Visser als oud-afdelingsvoorzitter. De heer en mevrouw J. H. v. d. Wateren Van Wieringen. die respectievelijk als 299ste en 300ste lid werden ingeschreven, ontvingen, vergezeld van een hartelijke toespraak, sigaren en bloemen. Wethouder W. F. Visser, was de eerste, die als oud-voorzitter en namens het ge westelijk bestuur van de P. v. d. A. de af deling complimenteerde met het bereikte resultaat. Namens het Federatiebestuur getuigde de heer v. Nifterick de groei met voldoe ning te hebben gevolgd en hierin een aan wijzing en voorbeeld te zien voor andere afdelingen. Verwacht wordt met flinke krachten de verkiezingscampagne 1956 te kunnen beginnen. „Geen cijfers noemen, maar cijfers maken". De afdelingsvoorzitter van IJmuiden, de heer J. v. Os v. d. Abeelen zag in de wed ijver voor de ledenwerving een sportief ge baar, die de geest en het werk in Partij en in de Federatie fris houdt. In zijn feesttoespraak wilde wethouder H. de Boer speciaal wijzen op de P. v. d. A. na de oorlog, waar de vorige sprekers het verdere verleden hadden opgehaald. De P. v. d. A. verscheen met een politiek werkprogramma, dat behelst: sociale recht vaardigheid en geestelijke en culturele ver heffing van het volk. De wethouder kon niet nalaten op te merken, dat het mandement nodig blijkt te zijn geweest om vertrouwd te worden met de mogelijkheid om voor de democra- tisch-socialistische beginselen samen te werken met mensen van verschillende ge zindten in de P. v. d. A. In zijn beschouwing zag de heer De Boer naar de gebeurtenissen in België en Frankrijk: de K.V.P. in ons land zal er naar streven om de P. v. d. A. in 1956 van het roer te brengen. Hij zou een verbreking van de samenwerking K.V.P.P. v. d. A. fataal vinden. De wethouder maakte de aanwezigen er verder op attent, dat hetgeen achter het IJzeren Gordijn gebeurt evenzeer een groot gevaar oplevert voor het socialisme. Hoe wel in de P. v. d. A. verschillende slagen zijn geïncasseerd durven wij, uitgaande van ons beginsel, de politieke strijd aan", zei de heer De Boer, die vooral de jeugd op wekte om hun taak voor de toekomst te oegrijpen. Een koortje van ,„De Stem des Volks" verleende met enige liederen zijn gewaar deerde medewerking aan deze avond, die met een gezellig samenzijn werd besloten. afdekrand van een ijzeren brugleuning. Het resultaat is, naar een model aan de Croeselaan laat zien, een wegdek ver lich ting, die opvallend gelijkmatig is als ge volg van het feit, dat er gebruik wordt ge maakt van de moderne fluorescentie-bui zen terwijl bovendien geen enkele kans op verblinding bestaat. Natuurlijk komen de lichtpunten achter plastic vensters, want wie nog niet aan plastic mocht geloven, zal op de Jaarbeurs wel anders gaan denken: doorlopende voor lichtingsbijeenkomsten en filmvoorstellin gen over kunststoffen en uitgebreide stands zowel van de fabrikanten als van de verwerkers der polytheenstoffen zouden haast doen geloven, dat het Staaltijdperk op zijn eind loopt en geruisloos over gaat in dé plastiektijd. En de vormgeving be gint nu ook wat meer op dreef te komen, zodat de schrikwekkend lelijke gebruiks voorwerpen uit de eerste jaren na de oor log het veld hebban geruimd voor heel wat prettiger in het oog liggende opvolgers. Vulkanisch procédé De kunststof ontwikkelt zich inmiddels ook naar andere kanten in IJmuiden ligt het voorbeeld voor het grijpen. Op het terrein van de Hoogovens houdt zich na melijk de N.V. Nederlandse Steenwolfa- briek bezig met het vervaardigen van een pluizig goedje, dat ontstaat als vloeibare steen (bij 1500 graden Celsius wordt zelfs steen vloeibaar) uit een oven wordt gebla zen en dan door een stoomstraal versto ven wordt tot een onbestemde stof, die het best te vergelijken is met gesponnen glas. Onnodig te zeggen, dat de grondstof steen zich in dit geval als Hoogovenslak aandient. Nu heeft de mens hiermee niets nieuws aan de markt gebracht, want de vulkanen kenden dit kunstje al in de oertijd: de „Kilauea" op Hawaii heeft er, wanneer de wind mee wil werken, een handje van, steenwol te fabriceren, maar sinds men de perfecte isolerende eigenschappen van deze stof ging ontdekken, kreeg de kunst matige vervaardiging zin. Er is inmiddels een groot afzetgebied voor gevonden in de industrie, bij de scheeps- en woningbouw en sinds kort ook daar, waar geluid geweerd of gericht moet worden. Steenwol is namelijk samen te persen tot tegels, die een bijzonder hoge geluidsabsorberende werking hebben en de fabrikanten hebben dan ook in de la waaiige Margriethal van het Jaarbeurs complex aan de Croeselaan een geluid- dicht kamertje uit deze tegels opgetrok ken, dat aan een moderne versie van een kloostercel doet denken. Staafijs-automaat Dat de koeltechniek haar voordeel heeft gedaan mef dit product, laat zich denken. Deze koude bezigheid is inmiddels doende met een verdere perfectionnering en Grasso heeft daar het hare toe bijgedra gen door een staafijsautomaat te ontwer pen. die afrekent met pekel, ijscellen, ont- dooibak, roerweer en andere inconveniën- ten, waarmee de vervaardiging van blok ken ijs van 25 kilo tot nu toe gepaard placht te gaan. Het „grapje" speelt zich als volgt af: In een geïsoleerde stalen bak bevinden zich een aantal rechtopstaande pijpen, aan de bovenkant gesloten. Concentrisch daar in hangt een twee open pijp en bij lage temperatuur wordt in de ringvormige ruimte er tussen ammoniak gevoerd, waar door zich om de buitenste pijp een gesta dig groeiende ijslaag gaat afzetten. Op een goed moment raakt de ijshuid van de pijp die van een buurman, maar daar trekt Grasso zich niets van aan, want er wordt gewoon doorgevroren, zodat de ijsbuizen aan elkaar groeien. Acht pijpen per groep zijn nu zo opgesteld, d&t zij een vierkant vormen en gelijktijdig aan elkaar vriezen. Om de acht buizen is na het proces een massief ijsblok ontstaan vierkant met iets afgeronde hoeken. De koude pijpen krijgen een korte injectie met warm pers- gas, het ijs laat los en een ijsblok is ge boren. De fabrikant heeft er zelf veel fiducie in. Meningen over USSR-inzending Over de moderne manier, waarop in Rusland de visserij wordt bedreven, is bij de zwijgzame mannen, die het luxueuse USSR-paviljoen in gramschap bewaken, weinig los te krijgen de voortbrengselen dezer visserij zijn evenwel in smakelijke rij uitgestald mèt de steur en zijn caviaar en mèt de diepvries jilets, die Rusland blijkbaar in aanzienlijke mate exporteert, want de tekst op de verpakking houdt rekening met het feit, dat niet de hele wereld Russisch kan ontcijferen en er vol ken zijn, die zich met Engels moeten be helpen. Overigens is het Russische paviljoen op getrokken met de harde bedoeling zo veel mogelijk handelsrelaties aan te kweken terwijl de propaganda blijkens de duidelijke opschriften aan de wanden niet uit het oog wordt verloren.1 Op een tafeltje ligt een fraai gebonden album, waarin de gasten van deze esthetisch tot de beste behorende inzending hun mening mogen neerschrijven. Deze variëren nogal: een deskundig fo tograaf heeft er bijvoorbeeld in kenbaar gemaakt, dat de Russische fototoestellen er mooier uitzien, maar op de keper be schouwd veel minder geraffineerd zjjn dan de Westerse en een vriend van de Sovjet Unie schreef zjjn blijdschap over dit pavil joen neer in de kloeke opmerking „Dat is wat anders dan straaljagers". Er was dan ook geen MIG te zien. Bromfietspaden Over minder droefgeestige problemen dan dat van de internationale verhoudin gen heeft .men zich in het Limburgse Echt het hoofd gebroken, waar een tegelfabriek begaan was met het lot van zovele fiets paden, die verzakken en uit elkaar gereden worden, terwijl zij bovendien te smal zijn voor hot verkeer met bromfietsen. H\j sloeg twee vliegen in één klap door een „opsluit- togel" te ontwerpen, waarmee verschillende gemeentebesturen al aangename ervarin gen hebben opgedaan en die ook in de Vel- sense De Noostraat te vinden is. Deze te gel is voorzien van een haaks in de grond stekende rand en waar de traditionele ..kantbanden" steeds 'neiging vertonen te gaan wijken en dus het pad uit zijn verband raakt, heeft de opsluittegel de prettige eigenschap, dat hij voortdurend steviger tegen de tegels van het pad gaat drukken. Bovendien en daar komt het bromfiets probleem om de hoek zouden alle paden, die nu nog met kantbanden zijn uitgerust, zestig centimeter breder gemaakt kunnen worden, wanneer de banden vervangen werden door deze tegels, die aan weerskan ten dertig centimeter aan het pad toevoe gen en die bovendien de kantbanden over bodig maken. Er is inmiddels al zoveel be langstelling voor deze tegels, dat de Lim burgse fabriek twee licentiehoudsters voor het Noorden en het Westen des lands aan het werk zette en er binnenkort een offici eel advies van de hoofdtechnoloog van de Rijkswaterstaat aan de gemeenten wordt verwacht, dit systeem algemeen te gaan toepassen. Los van al deze vraagstukken blaast op een der bovenste omlopen van het gebouw aan het Vredenburg een handelaar in re clameballonnen zijn vaak bizarre producten op, schrijft een echtpaar ergens gelijkvloers de ganse dag aanvankelijk onzichtbare re clameteksten op glasplaten, die er na een vloeistofbehandeling veelkleurig en zelfs nog fluorescerend óók op staan en breien vele meisjes vele steken op vele breimachi nes. Want in dat artikel schijnt men een grootse markt te vermoeden. Wij telden minstens tien verschillende merken ten Jaarbeurze. In een boeiende lezing heeft gisteren in het Patronaat aan de Zeeweg in IJmuiden- Oost mevrouw Marijke van Raephorst de leden van de Vereniging van Huisvrouwen in Velsen geconfronteerd met het leven en werk van de Scandinavische schrijfster Sigrid Undset. Sigrid Undset, die met haar trilogie Kristin Lavransdochter de Nobelprijs ver wierf, zo zei spreekster, stelt in al haar romans de problemen schuld en boete en de verhouding tussen man en vrouw aan de orde. Problemen die in het eigen leven, van de jeugd af, een rol speelden en die haar beiemmerden in de dagelijkse gang van zaken de vrouw te wezen die ze graag zou willen zijn. Zij was de dochter van een archeoloog, die zijn kind al op jeugdige leeftijd in aan raking bracht met geleerden, omdat hij in stilte hoopte dat Sigrid deze studie zou gaan volgen. Het was echter de historie en dan met name de vele sagen die haar pakte. Komend uit een vrijzinnig milieu leert zij in alle godsdiensten waarheid te zien. Haar vader sterft als zij elf jaren is en haar grote verering voor hem en voor zijn beweringen doet aan vele dingen twij fel bij haar opkomen. Zij gaat zelf denken en er rijst twijfel aan al wat haar op school wordt geleerd, aan de zegeningen van de kerk én aan de weldaad van het intellectualisme. Het schuldbesef dat haar leven gaat beheersen, wordt geboren als zij op jeugdige leeftijd de schuld van een klein misdrijf op een ander schuift, waar voor haar vader haar kastijdt. Na de dood van haar vader gaat haar leven in een an dere richting; zij komt op een kantoor te recht en haar opmerking hierover is ty perend voor haar drang naar vrijheid: „Ik kan er van leven, maar het is mij onmo gelijk ervoor te leven". Tien jaren later krijgt zij een reisbeurs en gaat naar Rome. Van daar uit verzendt de jonge vrouw haar eerste reisbrieven ter publicatie. Zij trouwt met een Vlaam se schilder, een weduwnaar met drie kin deren. Maar na enige jaren gaat dit hu welijk mis. Zelf heeft zij na verloop van tijd twee zonen en een geestelijk misdeel de dochter. Zij gaat naar Scandinavië te rug en na een periode van innerlijke strijd gaat zij over tot het Kathblicisme, „om dat", zoals zij zegt, „ik werkelijk geloof, dat die kerk mij de objectieve waarheden toont, zoals vroeger mijn leermeester mij sommen leerde begrijpen". De jaren 19401945 zijn voor haar als anti-fasciste heel moeilijk geweest. Zij vluchtte naar haar jongste zoon in Zwe den, kwam in Rusland terecht, maar trok daar heel gauw vandaan omdat zij vond dat het communisme erger was dan zij had gedacht. Haar laatste levensjaren bracht zij in Amerika door. Zij was een mens, aldus spreekster, die geen humor kende en zo'n leven is niet in staat om de dieptepunten te overwinnen. Zoals anderen morphinist worden, raakte zij verslaafd aan drank. Zij was een vrouw die nooit veel gaf om uiterlijk huldebetoon, maar het groot kruis in de orde van Sint Olaf, dat haar om haar grote litteraire verdiensten en haar houding in de oorlogstijd werd ge schonken, had grote waarde voor haar. Mevrouw Van Raephorst las tenslotte enige fragmenten uit Undsets trilogie voor. Aan deze zeer interessante lezing ging de jaarvergadering van de huisvrouwen vooraf. De verscheidene agendapunten werden zeer vlot binnen een half uur! afgehandeld. De presidente, mevrouw Ch. SchootenVan Eeden, houdt van doorzetten en zo werd ook de verkiezing van een nieuw bestuurslid mevrouw Dammers trad wegens haar hoge leeftijd af geen probleem. In haar plaats werd mevrouw E. M. van Geel—de Lange geko zen. Mevrouw L. A. JantjesGeerlof, die eveneens aan de beurt van aftreden was, blijft haar functie behouden. I De politie in Rio de Janeiro heeft het fantastisch complot onthuld van een machinist, die bekend heeft zijn schip in volle zee tot zinken te hebben ge bracht toen de kapitein lag te slapen, om 100 millioen dollar van de verzekering binnen te halen voor de man die het complot heeft uitgedacht. Machinist Eurico Klinger heeft de politie verteld dat hij verantwoordelijk was voor het geheimzinnig verongelukken van het Braziliaanse kustvaartuig Santa Maria, dat in November van het vorig jaar naar de bodem ging met naar men dacht machinerie en pharmaceutische goederen met een waarde van millioenen aan boord. Klinger zei, dat hij in de vroege uren van de 22ste November, na van de marconist vernomen te hebben dat er geen enkel schip .binnen een afstand van drie uur varen was, de onderwaterventielen van het schip geopend had. Toen kapitein Milton da Silva wakker werd, was het schip al in zinkende toe stand, en de kapitein, wiens vrouw ook aan boord was, beval alle opvarenden de Santa Maria te verlaten, toen pogingen het schip te redden nutteloos bleken. Alle opvarenden werden enkele uren later opgepikt door de Laennec, een Frans vrachtschip, dat de SOS-seinen van de Santa Maria had opgevangen. Volgens de politie bestond de lading van de frauduleus gezonken kuster uit schrot en oude auto's in plaats van uit machinerie en pharmaceutische artike len, die in de verzekering (van 100 millioen cruzeiros) genoemd waren. Volgens de politie is het complot uitgedacht door de man die het schip gecharterd heeft. Zijn naam is niet onthuld. (U.P.). (••••■■■■«•(■■••■•■■•■ia •■■•■■■■■••••■■■■■a Indien de gemeenteraad ermee accoord gaat zal het ophalen van huisvuil in de gemeente Heemskerk ingaande 1 Mei op uiterst moderne wijze gaan geschieden. De bevolking zal hiervoor in het bezit worden gesteld van uniforme vuilnisemmers. Voor de nieuwe regeling moet een overeenkomst gemaakt worden met de gemeente Castricum. In verband met deze voorgenomen reor ganisatie heeft B. en W. de overeenkomst opgezegd, welke v«is aangegaan met de vrachtrijder de heer S. H. de Ruyter, die tegen een vergoeding van 6,per aan geslotene per jaar het huis- en haardvuil ophaalde. Aanleiding hiertoe vormden de in de raad diverse malen geuite wensen om tot aan schafing van een „eigen" vuilnisauto over te gaan. Het College is echter van mening, dat gezien de jaarlijkse exploitatiekosten daarvan, het financieel niet verantwoord was hiertoe te besluiten. Evenwel bleven de klachten binnen komen over de huidige wijze van huisvuil ophalen door een vrachtauto met open laadbak: bij winderig weer namelijk stuift onder het rijden dit vuil van de wagen af. Thans doet zich echter een gelegenheid voor het ophalen van huis- en haardvuil cp de juiste wijze te doen geschieden en B. en W. zijn van mening hiervan gebruik te maken. Aan de gemeentebesturen van Beverwijk en Castricum is gevraagd of het mogelijk is om gedurende éénmaal per week het op halen van vuilnis in Heemskerk te verzor gen, en zo ja, onder welke voorwaarden dit eventueel zou kunnen geschieden, waarbij B. en W. stelden, dat eigen werklieden voor hulp bij de vuilniswagen werkzaam zouden kunnen zijn. Door beide gemeentebesturen is hierop bericht, dat zij bereid zijn tot een overeenkomst met Heemskerk te komen. Het gemeentebestuur van Beverwijk deelde echter mede, dat de drie roltrommel- wagens de gehele week in gebruik zijn en dat het ophalen in Heemskerk zou kunnen geschieden met een zogenaamde zijbelader, v/elke als reserve-auto in Beverwijk wordt gebruikt. Het gebruik van deze vuilnisauto zou inderdaad voordelen geven ten opzichte van het bestaande systeem, maar veed ver betering zat er toch niet in. Anders wordt het, wanneer men gebruik maakt van de aanbieding van de gemeente Castricum, waardoor Heemskerk de be schikking krijgt over een roltrommelwagen met stofvrije belading. Bovendien is ook de aanbieding van het gemeentebestuur van Castricum financieel voordeliger. Door de gemeente Castricum zullen de werkelijk gemaakte kosten in rekening worden ge bracht. In totaal wordt door de Castricumse dienst 5'/ï dag per week gewerkt. In de ge meente Heemskerk zal één dag per week gewerkt worden. De lasten voor deze gemeente zijn dan te ramen op 1/51/» van het totaal bedrag zijn de afgerond 3450. De kosten van eigen personeel, dat bij het ophalen van het huis vuil beschikbaar wordt gesteld, kunnen worden berekend op 2430, tezamen dus 5880. Uniforme vuilnisemmers Verder zal moeten worden overgegaan tot het aanschaffen van uniforme vuilnis emmers en het in bruikleen geven aan de De gemeenteraad van Heemskerk komt op Vrijdag 25 Maart in openbare zitting bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling notulen van de openbare vergadering van 9 Februari 1955; 2. Ingekomen stukken en mededelingen; 3. Voorstel tot wijziging van de veror- dening, begrafenisrechten, alsmede van de Beheersverordening Algemene Begraaf plaats; 4. Voorstel tot toetreding tot de inge stelde Intercommunale Ziektekostenrege ling voor gemeente-ambtenaren in Noord holland; 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de huisvesting der Rijks politie; 6. Voorstel tot vaststelling van een overeenkomst betreffende de vuilnisophaal dienst; 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffingen van de reinigings rechten in de gemeente Heemskerk; 8. Voorstel tot verbetering van de straatverlichting; 9. Voorstel tot het bepalen, dat de vast stelling van het uitbreidingsplan voor een gedeelte der gemeente wordt verbeterd; 10. Voorstel tot waarborging van rente en aflossing van een geldlening ten behoeve van de bouw van een woning door F. N. Fatels; 11. Voorstel tot aankoop van grond; 12. Voorstel tot verhoging crediet viering Bevrijdingsfeesten. De jaarvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank (de Raifeisenbank) te Heemskerk is vastgesteld op Dinsdag 29 Maart in zaal Nijman. abonné's. De kosten daarvan bedragen 7,15 per stuk. Er zijn thans ruim 700 aan geslotenen, zodat om een bepaald aantal in reserve te hebben het gewenst is om tot aanschaffing van 800 emmers over te gaan. Hiervoor zal een crediet nodig zijn van 5715. Als reinigingsrecht hadden B. en W. zich een bedrag van 4 per huisvuilemmer gedacht. De wintercompetities van de bridgeclub „De Gieteling", die dit jaar wel een zeer spannend verloop gehad hebben, daar de be slissingen pas in de laatste ronde vielen, zijn thans geëindigd. In de parenwedstrijden wist het paar F. v. d. LindeW. Hoogeboom hun titel te prolongeren, terwijl in de viertallen- wedstrijden het team de Wijsv. d. Plas en echtpaar Gerssen op de titel beslag legden. Dinsdag vond tot besluit van het winter seizoen een feestdrive plaats, waarop tevens de prijzen van de wintercompetities werden uitgereikt. Het paar v. d. LindeHooge boom mocht de wisselbekers in ontvangst nemen. Daarna werden aan alle le en 2e prijswinnaars van alle groepen blijvende eretekenen in de vorm van bekertjes en médailles uitgereikt. Parencompetitie: afd. A: 1. (tevens club kampioen) F. v. d. LindeW. Hoogeboom 284,93; 2. StiphoutBraam 279,42; Reijmer— Konz 257,95. Afd. B: 1. De Wijs—v. d. Plas 275; 2. SchuurmanVermeulen 270,43; 3. Baren drechtBarendrecht 268,06. Afd. C: 1. Kuntkens—Kamerbeek 285,58; 2. echtp. Jansen 282,85; 3. Knippende Heer 279,51. Afd. D: 1. echtp. Stiemer 273.02; 2. echtp. Schaafsma 268,24; 3. dames Visser—Groot 257,14. Afd. E: 1. Klesserde Vries 286,60; 2. Kuyt—Missaar 273,31; 3. dames Endlich— Kuntkes 254. Viertallerwedstrijden. Afd. A: 1. tevens clubkampioen) De Wijsv. d. Plas en echtp. Gerssen 15 p.; 2. Tabak—Kleijn en Kuntkes —Kamerbeek 13 p.; 3. mevr. Keyser—Bag german en Schuurman—Vermeulen 12 p. Afd. B: 1. echtp. Molenaar en echtp. Jan sen 16 p.; 2. echtp. v. d. Cappell en Baren drechtBarendrecht 14 p.; 3. MissaarKuyt en Klesser—De Boeck 8 p. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de voorjaarscompetitie op 29 Maart een aan vang zal nemen, had er een genoeglijke onderlinge drive plaats, na afloop waarvan de winnaars zich met een smakelijke prijs naar huis konden begeven. Aagtekerk, 23 te Bremen. Abbedijk, pass. 22 Wight n. New York. Albiasserdijk, 22 v. Antwerpen n. New Orleans Alnati, 22 140 m. Z.ZW. Finisterre. Arendsdijk, 22 te Rotterdam. Axeldijk, 21 v. Rio de Janeiro n. Montevideo Aldabi, 25 te Rotterdam verwacht. Aideramin, 20 te Bombay. Alioth, 22 v.' Rio de Janeiro n. Santos. Alkaid, 23 te Rotterdam. Appingedijk, 22 te Balt.more. Arendskerk, pass. 23 Minikoy n. Aden. Albireo, pass. 23 Kanarische eil. n. Buenos Aires Aimkerk, 23 te Kaapstad. Aludra, pass. 23 Ouessant n. Le Havre. Amor, 24 Rotterdam verwacht. Ampenan, 22 v. Belawan n. Colombo. Annenkerk, 24 te Shanghai. Arnedijk. 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Amor, 23 dwars lie de Bas n. Rotterdam. Barendrecht. 21 te Stanlow. Blommersdijk, 22 te Antwerpen. Bantam, 23 te San Francisco. Bloemfontein, 22 te East London. Boschfontein, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Cradle of Liberty, verm. 25 v. Newport News naar Port Said. Cronenburgh, 22 te Bilbao. Ceronia, pass. 22 Aden n. Perz. Golf. Caltex Delft, pass. 23 Gibraltar n. Sidon. Caltex Nederland, 24 te Kopenhagen. Caltex The Hague, pass. 23 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht, 23 te Sidon. Celebes, 23 v. Singapote n. Priok. Congostroom. pass. 23 Finisterre n. Amsterdam Daphnis, 23 te New Oneans. Delfland, 22 v Rio Giande n. Pto Alegre. Delft, 23 v. Hamburg n. Bremen. Dordrecht, 2 Apr. Londen verwacht Drente, pass. 22 Perim n. Djeddah. Duivendrecht, 23 Antwerpen verwacht. Delf shaven, 23 Kp. St. Vincent gepass n. R'dam Esso Den Haag, pass. 23 Algiers n. Sidon. Eemiand, 22 v Rio Grande n. Itajal. Esso Amsterdam, 22 v. Antw. n. Sidon. Friesland KRL23 v. Avonmouth n. Liverpo«. Gaasterland, 23 te Rio de Janeiro. Gouwe, pass. 23 Finisterre n. Dakar. Gordias, pass. 23 Ouessant n. Antwerpen. Helicon, 23 te Curasao. Hersilia, 23 te Paramaribo. Hilversum, 23 te Bahrein. Hector, 23 v. Alexandrie n. Beyrouth. Helder, 22 v. Port au Prince n. San de Cuba. Hera, 22 te Rotterdam. Hoogkerk, 21 te Dar es Salaam. Hydra, pass. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Heemskerk, 23 620 m. O. Albany. Indrapoera, 22 v. Djibouti n. Belawan. Ilos, 23 te Amsterdam. Java, 20 te New York. Karimun. pass. 23 Guardafui n. Belawan. Kieidrecht, veim. 24 v. Karachi n. Bombay. Lemsterkerk, pas. 23 Ouessant n. Kopenhagen. Liberty Bell, 2 April te Port Said verwk. Lieve Vrouwekerk, 22 te Genua. Limburg, 22 v. Suez n. Belawan. Linge, pass. 22 Finisterre n. Rotterdam. Leopoldskerk, 23 te Port Said. Lekhaven, 23 te Hamburg. Mapia, pass. 22 Ouessant n. Marseille. Maureen, pass. 22 Perim n. Suez. Merwede. 22 v. Antwerpen n. Houston. Mijdrecht 22 v. New York n. Las Piedras. Meerkerk, 22 te Marseille. Myonia. 23 160 m. W. Kangeroo eil.. Nigerstroom, 23 te Takoradi. Noordam, 22 570 m. N. Fayal. Oranjestad, 22 250 m. N.t.O. Fayal. Tijdens de Woensdagavond in café „De Klomp" gehouden ledenvergadering van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" werd besloten om op Koninginnedag in Be verwijk een clubcourse te houden. Op deze bijeenkomst, die zeer druk was bezocht, werd het komende wedstrijdseizoen uitvoe rig besproken. Met zes nieuwelingen neemt Kennemerland deel aan de op 30 April te houden ronde van Haarlem, welke georga niseerd wordt door de zustervereniging „De Kampioen". Bij de jaarlijkse ronde van Feijenoord, die eveneens op 30 April wordt verreden zullen vijf renners van de partij zijn. In het openingswoord bracht de voor zitter, de heer A. Vooren, dank aan de ren ners, die er in geslaagd waren de fraaie beker mee naar huis te nemen van de gehou den cycle-cross bij Kraantje Lek. Nieuw Amsterdam, 22 v. Algiers n. Tripoli. Oranje, 23 v. Singapore n. Priok. Ouwerkerk, pass. 23 Vlissingen n. Rotterdam. Peperkust, 23 te Hamburg. Prins Willem IV, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Prins Fred. Willem. 22 v. Hamburg n. R'dam. Pendrecht, 1 April Paulsboro verw. Poseidon. 23 v. Pto Limon n. Bremen. Pygmalion, 23 te Amsterdam. Papcndrecht, 23 te Port Said. Prins Casimir. 23 op Waterweg proefvaren. Roebiah. pass. 23 Kreta n. Beiroet. Rijnland. 20 te Montevideo. Riouw, pass. 22 Sabang n. Colombo. Rempang. 22 te Suez. Ridderkerk pass. 23 Guardafui n. Suez. Sarangan, 21 te Boston. Scherpendrecht, 30 Rio de Janeiro verwacht. Schouten, 21 te Beirg. Slledrecht, 3 April Mena el Ahmadi verw. Sloterdijk, 21 te Tampa Saroena, 23 v Saigon n. Pladju. Sirrah, 24 te Suez. Stad Maastricht, 23 v. Gibraltar n. Savona. Statue of Liberty, pass. 23~ Gibraltar n. Port Said. Sumatra, 23 v. Colombo n. Belawan. Salattga, 23 260 m. O. Ceylon. Tarakan, 27 Port Said verwacht. Tegelberg, 21 v. Mauritius n. Belawan. Tlba, verm. 24 v. Rotterdam n. Rio de* Janeiro. Titus, 22 v. Alexandrie n. Beyrouth. Tomini, 22 v. Suez n. Singapore. Tero. pass. 23 Madeira n. Buenos Aires. Tankhaven III, 23 v. Sur»geigerong n. Bangkok. Van Noort, pass. 22 Aden n. Bombay. Westerdam, 22 330 m. Z ZO. Kp. Race. Willemstad, 22 v. Grenada n. Barbados. W. Alton Jones, verm. 23 v. Rotterdam naar Mena el Ahmadi. Westland, 22 te Amsterdam. Wieldrecht, 1 April Nynashamn verwacht. Woensdrecht, 2 April Geelong verw. Waterman, pass. 23 Ouessant n. Rotterdam. Willem Ruys, 23 v. Southampton 24 Rotterdam verwacht. Wonoglri, pass. 23 Miami n. Baltimore. Zuiderkruis, 22 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Zaan, pass. 27 Ouessant n. Leixoes. Zuiderzee. 19 v. Boston n. Liverpool. Zeeland (KRL), 23 te Damman. KLEINE VAART Arnoudspolder, 23 v. Oporto te Rotterdam. Al bergen, 22 v. Port Lyautey n. Bordeaux en Nantes. Ambiorix, 22 v. Malta n. Piraeus. Annie, 22 te Hayle. Aeneas, 23 v. Amsterdam n. IJmuiden. Albert D, pass. 23 Vlissingen n. Newross. Arusa, pass. 22 Vlissingen n. Humber. Att S, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 21 te St. Nazaire. Bree Helle, 22 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda. 23 v. Rotterdam n. Colijnsplaat. Bernard John, 22 te Beyrouth. Bestevaer, 22 te Manchester. Birmingham, 23 v. Kingslynn te R'dam verw. Brem, 24 v. Oporto te Antwerpen verwacht. Caribia, pass .22 Terneuzen n. Antw. Caland, 22 v. Rotterdam n. Nykopmg. Celebes, 22 v. Bordeaux te Rotterdam. Coeta, 22 v. Rotterdam n. Wormejveer. Cornells Houtman, 22 v. Grangemouth te R'dam Casana, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Castor, 25 Rotterdam verwacht. Coolsingel, verm. 23 v. Antwerpen n. Dublin. Corrle b, 24 v. Bilbao te Londen verwacht. Don au, 22 v. Par te Rotterdam. Deneb, 23 v. Londen n. Duinkerken. Depa, verm. 23 v. Fowey n. Amsterdam. Diligentia, 23 v. Thameshaven te Shoreham verw. Daniël. 22 te Bilbao. Deni, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Duiveland, 22 v. Tyne n. Hamburg. Eyo S, 22 v. Gent te Vlaardingen. Express, 23 te Rotterdam. Eminent, 22 v. Bristol n. Newry. Evertsen, 22 te Londen Kemstroom, 22 v. Amsterdam n. Hull. Fiducta, 23 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 23 v. Goole n. Rotterdam. Geeststroom, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Hera, 22 te Rotterdam n. Amsterdam. Hoflaan, 22 te Rotterdam. Hartel, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Hast V. 22 v. Wisbeck n. Guernsey. Helios, 23 v. Holding n. Kopenhagen. Henrlca b, 23 te Westport verw. Haaksbergen, 23 v. Jersey te Guernsey. Hast III, pass. 22 Vlissingen n. Halmstadt. Helvetia, pass. 23 Vlissingen n. Brussel. Hontestroom, 23 v. Amsterdam n. Leith. Ida Pleter, 22 v. Milfordhaven n. Poortershaven Ingeborg, 22 v. Aarhus n. Rotterdam. Jo, 22 v. Gravelines te Rotterdam. Julia Mary, 22 v. Casablanca te Rotterdam. Joost, 22 te Tonnay Charente. Jaba, 23 v. Colijnsplaat te Helsingborg. Jell, verm. 23-24 v. Goole n. Rotterdam. Joost 22 v. Antwerpen te Tonnay Charente. Kemphaan, pass. 22 Finisterre n. Liverpool. Kolga, 22 v. Antwerpen te Vlissingen. Leendert b, 22 v. Kopenhagen n. Hamburg. Leny, 22 v. Roscoff n. Portsmouth. Lucas Bols II, 22 te Genua. Larix, 22 v. Goole n. Nantes. Marcella, 23 v. Le Havre te Rotterdam. Meuse. 22 v. Rotterdam n. Stockholm. Marjan, 23 te Rochester verw. Markab, 22 v. Newcastle n. Amsterdam. Markab N, 22 te Agadir. Matthew, 22 v. Oscarshamn n. Stockholm. Mies. 22 v. Cork n. Swansea. Mintaka N, 22 v. Bordeaux n. Fedala. Muphrid N. venn. 23 v. Rotterdam n. SluiskL. Mynelis, 22 v. Barcelona n. Goole. My puck. 22 v. Stockholm n. Vestervik. Manto, 22 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Margriet L, 22 v. Amsterdam n. Londen. May Mere. pass. 23 Vlissingen n. Londen. Midsland, 22 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nieuwland, 22 v. Rotterdam n. Leith. Nassauhaven, 25 v. Antwerpen te R'dam verw. Nelly G, 23 Rotterdam verwacht. Nieuwehaven. 23 v. Malmö te Kopenhagen Noorderhaven, 22 v. Exmouth te Bordeaux. Noorderlicht, pass. 23 Holtenau n. Goole. Nyenburgh, 22 v. Goole n. Brest. Oleum, pass. 22 Vlissingen n. Zeebrugge. Peter, 22 te Avonmouth. Prinses Wilhelmina, verm. 23 v. Antw n. R'dam Paraat, 22 v. Rotterdam n. Boness. Patrla, 22 v. Rotterdam n. Leith. Pavo, 21 te Nantes. Regeja, 23 v. Oostende te Rotterdam. Rijnhaven, 22 v. Safi n. Duinkerken. Realta, 23 te Rooneby. Rapid. 22 v. Rouaan n. Parijs. Roeif, 23 v. Gdynia te Amsterdam. Sandettie, 23 v. Tyne te Rotterdam. Silvretta. 22 v. Rotterdam te Malmö. Sirlus, 23 v. Londen n. Gravelines. Soemba. 22 75 m. N. Terschellingerbank. Spora. 22 v. Bremen n. St. Nazaire. Statenslngel, 24 Norderhamn verw. Swallow, 23 te Calais. Sambre, 22 v. Parijs n. Rouaan. Spaarnestroom. 23 v. Amsterdam n. Londen. Spes, pass. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Stella Maris, 24 te Rotterdam verw. Tyro. 22 v. Rotterdam te Dublin. Trompen burgh. 22 v. Rotterdam n. Kingslynn. Tom v. d. Heide, 21 te Casablanca. Tromp, 22 v. Bayonne n. Westhartlepool. Teun, pass. 23 Vlissingen n. Limerick. Thames, pass. 22 Vlissingen. Trito, 23 te Drogheda. Twee Gebroeders, 22 v. Venetië n. Bari. Twente. 22 v. Vlissingen n. Calais. Tyro, 22 v. Dublin n. Waterford. Veenenburgh, 22 v. Mitidlesbro n. Rotterdam. Viking, veim. 23 v. Ellesmereport n. Rotterdam. Vlieland, 22 v. Gothenburg n. Esbjerg. Vrede, 22 v. IJmuiden te Antwerpen. Vrouwepolder, verm. 25 v. Kingslynn n. Antw. Wickenburgh, pass. 23 Ouessant n. Casablanca. Westersingel. 22 te Swansea. Wiebold Bohmer. 22 v. Tanger n. Burriana. Westkust. 23 te Rotterdam. Willem Fortuin. 22 v. Malmö te Schiedam. Zeehaan, 22 v. Tunis n. Sfax. SLEEPVAART Ilumber, 22 700 m. ZO. Guardafui met 2 zuigers Noordzee, 22 v. Rotterdam n. Port Said met zuiger. Oceaan. 22 80 m. W.ZW. Kreta met zuiger en bak Oostzee. 22 te Maassluis. Tyne, 22 te Ferol. Waterweg, 23 te Maassluis. Wittezee, pass. 22 ten O. Ceylon n. Chittagong met J sleepboten.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8