BROM FIETSEN Zware Motoren VANMORGEN IN DE VISHAL' EN OP ZEE 1 B Lunchpakket 68 Ct 95 Ct 95 Ct 25 ct H. Butter V V V 05 4J Twee Zaandammers wegens inbraak in kistenfabriek tot 2 jaar veroordeeld Alle TOP MERKEN in LONGA-STORMVOGELS Luidspreker! PRETTIGE GEZONDE WERKKRING? VERMAAT'S Moderne Bakkerijen N.V. Moderne slagerij pr v 1. 18.» Plaats 'n le verkoopster leerling verkoopster Uitspraken Haarlemse rechtbank Oeververbinding van Noordzeekanaal Salariëring van provinciaal personeel BREESTR. 1 BEVERWIJK Prij sindexcij f ers Gevraagd „Aurora" Wilt U graag een j Beverwijkse tuinder ontslagen van rechts vervolging Besluiten van Provinciale Staten Prof. Buytendijk comman deur in de orde van H. Gregorius Publicatie van commissie rapport betreurd 'n Zeeman ging passagieren utter iedt 't este HAARLEM VROOM ÖREESMANN BEVERWIJK DONDERDAG 24 MAART 1955 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen in een groot aantal strafzaken uit spraak gedaan. De twee Zaandammers, de 30-jarige los- arbeider S. K. en de 32-jarige opperman C. H. werden wegens een inbraak in een in Zaandam beiden veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf met De eis luidde drie jaar. De 26-jarige koopman H. V. en de 23- voeger F. P. S., die op 3 Februari dit jaar geprobeerd hadden om in te breken bij de kisten- en krattenfabriek „De in Halfweg, werden beiden ver tot acht maanden gevangenisstraf aftrek van het voorarrest. De officier Justitie had tegen deze twee verdach ten een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk geëist. De koopman P. S., die in Amsterdam een auto met een waarde van elfduizend gul den en een partij huiden van vijftiendui zend gulden gekocht had voor in totaal f 1750, werd conform de eis wegens heling tot twee jaar met aftrek veroordeeld. De 63-jarige tuinder N. B. uit Beverwijk, die in enkele weken tijd al het spaargeld, dat van zijn zuinig, arbeidzaam leven was overgeschoten, volkomen had verbrast en vervolgens een pas in huurkoop gekocht pak weer had verkocht, werd door de rechtbank, gelet op het psychiatrisch rap port, niet strafbaar geacht en ontslagen van rechtsvervolging. Wel beval de rechtbank de voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de verdachte. De 28-jarige monteur J. C. L. R. uit Haamstede tenslotte, die toen hij als kell- ner in het paviljoen „De Zuidpier" in In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land heeft de heer Thomassen (Arbeid) Gedeputeerde Staten dank gezegd voor de beantwoording van zijn vragen over de oeververbindingen van het IJ en het Noordzeekanaal. Hij was bijzonder verheugd over hetgeen de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gezegd. Het is echter jammer, dat de over de stichting van een tunnel zwijgt. Hierdoor is een tempover waartegen de commissie-De Vós van heeft gewaarschuwd, reeds ge ïncasseerd. Ook is het van belang aandacht besteden aan de financiën en spreker achtte het noodzakelijk een openbaar li in het leven te roepen. Spreker het college aan deze punten aan dacht te blijven besteden. Het is van be op te schieten en hoe belangrijk het van deskundigen ook mag zijn, er dient niet te veel gediscussieerd te wor den. Nuttig achtte de heer Thomassen het verder, dat aan de IJ- en de Hemtunnel gelijktijdig begonnen zal worden. Voorts besprak hij het vraagstuk van de aan sluitende wegen. Inmiddels is gebleken, dat de wegen naar Velsen te laat klaar zullen komen. Haarlem zal er verdriet van ondervinden en andere delen van de pro vincie eveneens. Spreker drong aan op spoed. De heer Gortzak (Comm.) achtte het gewenst, dat van de zijde van Gedeputeer Staten bij de minister van Verkeer en Waterstaat druk wordt uitgeoefend en dat adviezen van de commissie-De Vos van tot uitvoering worden gebracht. De voorzitter, d r. M. J. Prinsen, op, dat er voor de Provinciale en de Gedeputeerde Staten een beperkte is weggelegd. Zij kunnen alleen stimu optreden en dat zullen Gedeputeerde doen. Dezen hebben bij de minister Verkeer de wens kenbaar gemaakt, dat tunnelbureau dient te worden inge Namens het College gaf spreker de de verzekering, dat het actief zal zijn, omdat het er van overtuigd is. dat de aangelegenheid van groot belang voor de provincie is. Het financiële vraag stuk wordt met bezorgdheid gevolgd. Voorts zullen Gedeputeerde Staten met voort durende zorg aandacht besteden aan het vraagstuk der aansluitende wegen. Ten slotte gaf spreker de verzekering, dat het College zich eventueel nog eens tot de minister van Verkeer zal wenden. IJmuiden werkzaam was, een bedrag van 130 verduisterd zou hebben, werd con form de eis, veroordeeld tot twee maan den voorwaardelijke gevangenisstraf en de voorwaardelijke terbeschikkingstelling. De veertigjarige chauffeur H. J. B. uit Rotterdam, die het aan zijn schuld te wij ten zou hebben, dat de lading hout, die hij met zijn wagen vervoerde, op de weg van Amsterdam naar Den Haag, was gaan schuiven, werd veroordeeld tot een voor waardelijke hechtenisstraf van drie weken. De officier van Justitie had deze straf on voorwaardelijk geëist en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van negen maan den bevolen. De vergadering van de Provinciale Sta ten van Noordholland heeft enkele punten behandeld, betrekking hebbend op het pro vinciaal personeel. Besloten werd in het salarisreglement 1948 een bepaling op te nemén, waardoor provinciale ambtenaren, werkzaam in de gemeente Bloemendaal, voor de standplaatsaftrek geplaatst worden in de eerste klasse. Ook werd een besluit genomen, dat in hield een verhoging van de salarissen van de topfunctionarissen. Bij het voorstel tot verhoging van de salarissen van het provinciaal personeel met 6 gerekend met ingang van 1 Oc tober 1954 herinnerde de heer Gortzak (Comm.) aan het vastlopen van de onder handelingen in het college vari overleg in zaken van het rijkspersoneel. Hij vroeg of er aanleiding was namens de Provinciale Staten te kennen te geven, dat zij van oor deel zijn, dat in de kwestie van de sala riëring van het overheidspersoneel een op lossing gevonden dient te worden. De heer Bouwman (K.V.P.) lid van Gedeputeerde Staten, deelde mee, dat hij uit andere hoofde, heeft deelgenomen aan de besprekingen in het college van over leg. Hij heeft daarbij het standpunt inge nomen, dat er iets voor het personeel ge daan moet worden. Voor hem is de deur nog niet gesloten. Het beste is te wachten op verdere acties van de organisaties, die overeenkomstig de standing van de amb tenaren gevoerd zullen worden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hadden enkele wij zigingen voorgesteld in het Kinderbijslag reglement 1952 voor de provinciale amb tenaren; die wijzigingen passen zich aan bij de rijksregeling. Een der voorstellen was verlaging van de leeftijdsgrens voor valiede, niet-studerende kinderen van 18 tot 16 jaar. De heer Gortzak opperde bezwaren tegen laatstgenoemd voorstel en wilde de bestaande bepaling handhaven. De heer C 1 ij n c k (K.V.P.) betoogde, dat hij tegen iedere verslechtering van de salariëring van de ambtenaar is en dat hij daarom tegen het voorstel van Gedeputeer de Staten is. De heer De Broeder (Arbeid) zag in het voorstel meer verbeteringen dan verslechteringen, omdat voor studerende kinderen bijslag wordt verleend. Kinderen, die niet studeren, hebben eisen inkomsten. Spreker steunde het voorstel. De heer Bouwman zeide, dat de mi nister van Binnenlandse Zaken volgens artikel 125 van de Ambtenarenwet lagere organen kan laten dwingen beoalineen on te nemen, die hij nodig acht. Dat doet zich thans voor. Het collese erkent, dat het voorstel een verslechtering inhoudt, echter ook een verbetering voor studerende kin deren. Als de Provinciale Staten het be sluit niet nemen, dan zullen de wiizisin- gen toch opgelegd worden. In het be'an? van het provinciaal personeel beval de heer Bouwman het voorstel aan. Het voorstel werd aangenomen met 47 tegen 13 stemmen. Tegen stemden de leden der fractie van de C.P.N. en drie leden van de fractie der K.V.P. De vergadering besloot aan de Konink lijke Liedertafel ..Zang en Vriendschap" te Haarlem een garantie van ten hoogste f 1000 te verlenen met betrekking tot het ongedekte tekort, dat op de ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan te geven concer ten mocht worden geleden. kunt U bij ons geheel vrijblijvend komen bekijken Zonder verplichting geven wij U uitvoerige inlichtingen over onze betalingscondities Ook op het gebied van IS DE SPECIAALZAAK: COROLY U vindt er ook alles op RIJWIELGEBIED Katholieke geestelijke gezond heidszorg bestaat 25 jaar Tijdens de Woensdag gehouden herden king te Utrecht van het 25-jarig bestaan van de Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Gezondheid heeft mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, in een huldigingstoespraak er de aandacht op gevestigd, dat er buiten de kringen van de Katholieken nog zoveel misverstand blijkt te bestaan over de vraag, waarom zij zoveel zelf in eigen verband en met eigen middelen nastreven. „Onze geslotenheid", zo zeide de aarts bisschop-coadjutor, „die nochtans een gro te openheid naar buiten bezit, en voor een samenwerking op breed niveau alle kansen biedt, is geen achterlijke hobby, maar vormt een van de grootste factoren, welke onmiddellijk de geloofsovertuiging raken. Op alle terreinen waar de levensbeschou welijke vraagstukken meteen aan de orde komen, zal de charitas uit eigen Katholieke levensvisie te werk gaan en er naar stre ven weldadig actief te zijn. Activiteiten als die welke op het gebied van de geestelijke volksgezondheid ontplooid worden, acht spreker een grote dienst aan het volk. mgr. Alfrink huldigde voorts de Katholieke Centrale Vereniging met haar 25-jarige ac tiviteit. Hij deelde mede, dat prof. dr. F. J. J. Buytendijk, voorzitter van de vereni ging, door de paus was benoemd tot com mandeur in de orde van de H. Gregorius de Grote. Namens de regering verklaarde minister J. G. Suurhoff, dat het aanbeveling ver dient de publieke belangstelling nog eens te richten op het belang van deze soort van gezondheidszorg. De minister roemde de particuliere organisatie, die door haar werkzaamheid een steun was geweest van de overheid. Hü prees de Katholieke Cen trale Vereniging als welkome bondgenote in de moeilijke strijd van de volksgezond heid. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans prijs-indexcijfers van het levens onderhoud samengesteld per 15 Februari 1955 op basis 1951 - 100. Zoals bekend is dit prijs indexcijfer van het gezinsverbruik. Het totaal-prijsindexcijfer van het levens onderhoud bleef per 15 Februari 1955 gehand haafd op het niveau van 15 Februari (107) op basis 1951 100. Het indexcijfer voor de voeding liep echter terug van 112 naar 111, hetgeen een gevolg was van een daling van de indices voor groenten, fruit en eieren. Bij de r.iet-voedingsmiddelen kwamen geen prijsveranderingen van betekenis voor. Ook het interim-prijsindexcijfer van het gezinsverbruik, dat over deze maanden nog werd berekend, onderging van Januari op Februari geen wijziging. Het bleef derhalve 129 op basis 1949 100. Specialistenhonoraria Het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst betreurt, dat het rapport van de commissie van onderzoek over de specialisten-honoraria zes maanden nhdat het was uitgebracht is gepubliceerd. Het dagelijks bestuur vreest, dat de situatie, die sindsdien nogal is gewijzigd, hierdoor ongunstig wordt beïnvloed. Tevens vreest het, dat de bereidheid tot het verlenen van medewerking aan bemiddelingscommissies sterk wordt verminderd, indien de moge lijkheid bestaat, dat maanden later in een inmiddels gewijzigde situatie uitspraken worden gepubliceerd, die dan een verkeer de indruk kunnen wekken. Ook het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Specialisten heeft zijn me ning kenbaar gemaakt over het rapport van de commissie-De Quay. Het bestuur verklaart onder meer, dat het standpunt van de commissie, dat bij toeneming van de praktijkomvang een daling in de on kosten optreedt, ongemotiveerd is. „Het is een raadsel hoe de commissie een onbe wezen degressie, waarvan zij de mate niet kent, wil laten verwerken in een tarief. Het verwerken van een eventuële onkos- tendaling in het tarief, wordt door het Nederlands Economisch Instituut te Rot terdam en het Economisch Sociologisch Instituut te Tilburg, uitgesloten geacht. Het bevreemdt de N.V.V.S. ten zeerste, dat er geen aanvulling op het rapport heeft plaats gevonden, waardoor het vraagstuk in een juister daglicht zou worden gesteld. Op een vergadering van de commissie met vertegenwoordigers van genoemde econo mische instituten, na uitbrengen van het rapport gehouden, heeft de voorzitter van de commissie geconstateerd, dat de zaak wel enigszins anders lag dan de commissie oorspronkelijk meende. De commissie heeft echter verzuimd gebruik te maken van de haar geboden gelegenheid zich door de ge noemde instituten te laten voorlichten over hun onderzoekingen. Daar de mening van de N.V.V.S. mede gebaseerd is op het na een tweejarige stu die verworven oordeel dezer instituten is het onredelijk haar een voortdurend af wijzende houding te verwijten en de minis ter te adviseren hiertegen maatregelen te treffen. juooucnonoc ooor WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betrald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Drietal aan de afslag Drie trawlers (allen van 12 Maart) wa ren vandaag aan de IJmuidense afslag. De Allanwater bracht 475 kisten vis, waar van 270 schelvis en piepers, 35 kabeljauw en gul, 30 gestripte wijting, 40 dichte wij ting, 35 makreel, 40 piepers, 25 diversen, 85 kleine kistjes haring en 140 stuks stij ve kabeljauwen; de Elie was er met 540 kisten vis, waarvan 270 schelvis en pie pers, 120 makreel, 50 koolvis en gul, 50 gestripte wijting, 10 haring, 30 zwarte koolvis, 10 stokkebit en 20 stuks stijve ka beljauwen en als derde trawler voerde de Flamingo aan 380 kisten vis, waarvan 160 schelvis en piepers, 25 kabeljauw en gul, 15 makreel, 25 haring, 10 gestripte wijting, 35 dichte wijting, 35 radio, 15 stokkebit en 460 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Voor Vrijdag was vanmorgen nog geen boot bekend. Oudste boten zijn: Bloemen daal, Vios, Bergen (van 15 Maart); Pol derman, Maria van Hattum, Thorina, Su matra en Herman (van 17 Maart); Bata via en Eveline (van 18 Maart). Loggers en kotters Van de logger- en kottervloot waren een dertigtal scheepjes naar binnen ge waaid. De Wiron 4 voerde aan 180 kisten schelvis, 120 wijting, 20 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen en dertig kotters voerden aan 500 kisten schol en 3000 kg tongen. Voor de export Over de gehele linie zakten de prijzen vanmorgen in de vishal. Alleen zwarte koolvis en gullen bleven gelijk in prijs. Regels kabeljauw gingen voor export weg en haalde f 108 tot f 92, grote schol f 20 tot f 25, middel f 25, zetschol f 32 tot f 41 en schol I f 34 tot f 36. En het binnenland Kisten kabeljauw voor het binnenland deden f 108 tot f 82, zwarte koolvis f 62 tot f 80, grote gul f 49, middel f 45 en tor gullen f 27. Haring haalde f 20 tot f 22 en makreel f 20 tot f 32. Tong, schol voor het binnenland en schelvis zakten in prijs: grote tong deed f 2.70, grootmiddel f 3.15, kleinmiddel f 3.25, tong I f 3.40 en tong 2 f 3.05; schol 2 f 24 tot f 28 en schol 3 f 20 tot f 25. De grote schelvis maakte vandaag f 30 tot f 40, grootmiddel f31 tot f 38, klein middel f 35 tot f 46, pennen f 31 tot f 36 en braad f 17 tot f 23. De gestripte wijting deed f 20 tot f 22 en dichte wijting f 15.50 tot f 17. Binnengekomen j IJM. 34 Allan Water, 25 Flamingo, 32 Elie, i 209 Wiron 4, 211 Wiron 2, 8. 239, 318. 206, 249, 202, 226. 218, 3; KW. 63, 56, 35, 60. 71, 77; UK 70, 4, 90, 164, 48, 62, 35, 44, 244, 243, 126, 7, 91, 19, 14, 79, 87, 72. 73. 176, 86, 1; BR. 46, 13, 28, 20, 38, 58; CZ 3: EH 8; AM 18; TX 4, 33; WR 7, 67; RO 29; Z 556 (Belg). Vertrokken IJM 202, 249, 318, 206, 239; KW 127. Bor neo, 63; Sch. 135. Cornelia Maria; Br 20, 38, 46, 58; CZ. 3. Besommingen Een trawler f 12000, Flamingo f9700, Eli Chenévière f 6400, een logger (IJM. 209) f 7590, kotters: KW. 56 f 640, KW. 35 f800, KW 71 f 270, KW. 60 f 520, KW. 77 f850, AM. 18 f 2670, WR. 7 f 1260, WR. 67 f1120, IJM. 3 f 820, RO. 29 f 790, TX. 33 f1400. De Hervormde Toneelgroep te IJmuiden- Oost heeft in studie genomen het blijspel in drie bedrijven door Koos Beswino; ,,'n Zee man ging passagieren". Men hoopt dit spel eind April in twee achter één volgende uit voeringen te brengen in het Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Filmavond voor R.K. middenstanders De R.K. Middenstandsbond, afdeling Be verwijk, organiseerde voor haar leden in de bovenzaal van het Veilinggebouw het Centrum een filmavond. De voorzitter, de heer Vessies, herinnerde de aanwezigen er aan dat na Pasen een Lo terij-actie ten bate van de Stichting '40-'45» gehouden zal worden, terwijl men gelij kertijd zal trachten in de twee weken du rende actie enkele koopavonden in te scha kelen om meer mensen naar Beverwijk te trekken. Hij vertrouwde dat alle- R.K. middenstanders aan deze actie hun volle medewerking zouden verlenen. Hierna werden enkele films van de do cumentatie- dienst van de R.K. Midden stand vertoond. Jaarvergadering ARKA verschoven Daar de besprekingen tussen rijk en Ambtenaren-organisaties nog steeds aan de gang zijn, besloot de R.K. Ambtenaren bond afdeling Beverwijk de „A.R.K.A." haar jaarvergadering, die gisterenavond in zaal Timmer gehouden zou worden tot vol gende week uit te stellen. Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie De uitslagen van de in de onderlinge com petitie gespeelde partijen van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" zijn: Afd. I: BakkerMeyer Jr. 01; Muyen v. 't Hoff 01; v. VuurenAlders Ve, MolenaarPiët afg.; SibersDe Koter afg. Afd. II: Hoogvorstv. Leeuwen 01; Boonstra—Verduit 1—0: VersseveldDuin- meyer 10; R. Meyer—Hoppen 10; Belter manKaters 10. JL HlH Zondag 27 Maart a.s. gaat de Supp. ver. „STORMVOGELS'' (Opger. 24 April 1953) naar bovengenoemde wedstrijd te Tilburg" Vertrek 10.30 uur vanaf „Kennemerhof". Aanmelden tot a.s. Zaterdag 13 uur bij: A. VAN NIEUW KOOP, Kanaalstraat 29, tel. 5534; P. HUHL, Jac. van Heems kerkstraat 18, tel. 6344. IN Zoekt U een hondje om te verwennen? WONINGINRICHTING Velsen-Noord Wel, indien U enige verkoopkracht bezit en energiek en eerlijk bent, niet ouder dan 35 jaar kom dan Vrijdag tussen 46 u. n.m. eens praten bij Wij hebben werk voor U in onze buitendienst en U weet: Bij VERMAAT: goede lonen prima sociale voorzieningen een volledige dagtaak Paul Krugerkade 31 Enorme afslag Rund-, Kalfs- en Varkensvlees Onze kwaliteiten zijn reeds •verscheidene malen bekroond RUNDERLAPPEN als reclame p.p. 1.45 RUNDERLAPPEN speciaalp.p. 1.60 RIBLAPPENp.p. 1.75 ROSBIEFp.p. 2.— PRIMA GEHAKT h. om hp.p. 1.20 VARKENSCARBONADE (schouder) p.p. 1.68 VARKENSCARBONADE (rib) p.p. 1.85 VARKENSCARBONADE (haas) p.p. 2.— KALFSLAPPEN ALS RECLAMEp.p. 1.45 50 gram ROOKVLEES 50 gram BOTERHAMWORST 50 gram PLOCKWORST 250 gram METWORST 250 gram LEVERWORST 250 gram METWORST 250 gram BLOEDWORST Bij een besteed bedrag van 3.- een heerlijk blikje LEVERPASTEI voor Ziet onze le klas kwaliteiten in de hygiënisch gekoelde kijk-wijs toonbank KENNEMERLAAN" 43 - 45 TELEFOON 4310 ««s? BADSTOF KEUKENDOEK mooie kwaliteit, in rood. groen, blauw, geel of veelkleurig HUIS HOUD ZEE F zwaar vertind, diam. 18 cm, zeer practisch, voor di verse doeleinden geschikt KOPEREN WAND. LANTAARNTJE leuk decoratief model met glas in diverse kleuren, compl. gemonteerd GEWATTEERDE twee-persoons. in fraaie kleu ren: terra bor deaux en ge bloemd SPREIEN Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9