Beverwijk opent de deur voor bespreking slachthuiskwestie KENNISGEVING Zündapp-motoren Motorcarriers Zündapp-onderdelen Zündapp Dealer Motorenhandel G. F. DICTUS n Er wordt STEEDS MEER met COLLALL plastic-lijm gelijmd Heemskerk teleurgesteld over houding van Beverwijk inzake IJmond-plan De blauwe Gomboom Clowntje Rick Met de condities er alvast bij Crediet voor eigen abattoir aangenomen, „om veilig te zijn" „Les misérables" in Hervormd wijkhuis hoofdvertegenwoordiging en de verkoop T.V. Service Burgemeester van Heemskerk vindt ambtenaren te laag bezoldigd 01 Het tekort aan ONDERWIJZERS duurt nog minstens tot 1958 „Looft den Heer" met „Der Tod Jesu" Het vergaan van de Prins Willem V Hierbij delen wij U mede, dat de van de en alle alleen berust bij de Meidoornstraat 1 - Tel. 4694 - IJmuiden-O. DE SPECIALE MOTORZAAK H. J. MAERTENS N.V. Voor de kinderen Betaling abonnementsgeld per giro FEUILLETON Door Dorothy Quentin ZATERDAG 26 MAART 1955 Er zal overleg gepleegd worden over de slachthuiskwestie met het gemeentebestuur van Velsen, „zonder al te grote binding aan vooropgezette stellingen", aldus de voor zitter van de Beverwijkse gemeenteraad, burgemeester mr. H. J. J. S c h o 11 e n s. Het college stelde er echter desondanks zeer veel prijs op, om het crediet van 1.630.000 voor een Beverwijks abattoir goedgekeurd te zien, om „bij eventueel vastlopen der besprekingen op te kunnen schieten". Zonder stemming ging de raad hiermee accoord en kwam het slachthuis er door. Voor het zo ver was, waren er debatten over. en weer gegaan, die kennelijk door het college waren uitgelokt om de stemming in de raad aan die van het college af te wegen. De heer D. Koger (A.R.), die gister avond geïnstalleerd werd, had het al spoe dig zeer druk in zijn nieuwe functie, te meer, daar hij eveneens in de commissie voor het openbaar slachthuis werd geko zen en dus direct aan het werk kon gaan. De fractievoorzitter van de K.V.P., de heer De Weger, beet van het omvang rijke „slachthuis-proces" het spits af en hield een goed geformuleerd betoog over de financiële consequenties die zouden ontstaan, wanneer zowel Beverwijk als IJmuiden een slachthuis gingen bouwen. Hij meende te moeten vaststellen, dat er van de zijde van de Beverwijkse slagers nogal bezwaren waren verbonden aan een mogelijke bouw van een slachthuis in IJmuiden, waarvan de grootste wel waren: de ex-centrische ligging en de wijze van slachten. Ook voor de omringende gemeen ten teh Noorden van het kanaal lag het Velsense slachthuis naar zijn smaak on juist. De in Beverwijk gedachte manier van zelf-slachten door de slagers had belang rijke voordelen boven de „line-dressing"- methode, die Velsen in gedachte heeft. Overigens zou het bouwen van twee slacht huizen „geldvermorserij" zijn, waartegen ook Gedeputeerde Staten zeker zouden ageren. De heer De Weger stelde voor, om alsnog contact met Velsen te zoeken op basis van de bouw van een slachthuis ten Noorden van het kanaal en het handhaven van het zelf-slachten, hetgeen beide ge meenten behoorlijke financiële voordelen zbu opleveren. Hij voerde hierbij aan, dat als Velsen bij Beverwijk zou komen slach ten, het geraamde exploitatie-verlies van 43.000 zou verdwijnen, terwijl in het geval, dat Beverwijk bij Velsen zou komen het Velsense exploitatieverlies van ƒ100.000 zou teruglopen tot ongeveer 50.000. Het was volgens hem noodzakelijk om Gedepu teerde Staten er van te berichten, dat deze affaire wel degelijk uitvoerig door de Be verwijkse raad was bëkeken. "Geen „Baarle Nassau" Ook de heer M u s k e e (C.P.N.) vond twee slachthuizen een beetje te gek en deed het idee aan de hand om het maar op de grens te bouwen, doch uit het antwoord van wethouder Alberda bleek wel, dat men geen „Baarle-Nassau-systeefrt" wlïde toepassen. ADVERTENTIE Om dit schreeuwend tekort het hoofd te bieden, worden er momen teel allerlei middelen bedacht, maar het eenvoudigste wordt vaak over het hoofd gezien, n.l. de ge legenheid die de Bekende Schrif telijke Cursus Resa-Hilversura biedt. Gelukkig geeft de minister nu alle medewerking. Honderden onderwijzers haalden reeds via dit prachtige Instituut de zo begeerde akte. Wilt ook Gy Onderwijzer worden Vraag dan eens een pros pectus aan. Opleiding voor het Oude Examen (tot J957en het Nieuwe Examen (vanaf 1958). Het verplicht U tot niets en wellicht is er een mooie toekomst voor U weggelegd. Schrijf dus vandaag nog: Resa-Hilversum. Bekende Schriftelijke Cursus. De slacht-rnethode van Velsen vond me vrouw A 11 a n-S c h i 11 h u y s (V.V.D.) uit den boze, temeer omdat de Beverwijkse slagers baas in eigen huis willen blijven. Alle mogelijke waardering had de heer Koger (A.R.) voor het voorafgaande werk en de royale opzet, maar hij dook toch op die l'/t millioen, die hij wel aan de lage kant vond, als Velsen beweerde goedkoper te werken en ook l'/rmillioen nodig had. Hij veronderstelde binnenkort weer voor een extra-begroting te zullen worden geplaatst. Overigens wilde hij wel eens weten wat het oude slahcthuis de ge meente jaarlijks kostte. Hij betrok de IJmond-gedachte ten nauwste met de bouw van het slacht huis en vond het vreemd, dat eerst thans getracht werd om iets samen te gaan ondernemen, hoewel dat oude slachthuis er al ruim 25 jaar staat. Ook hij was van oordeel, dat men thans moest doorgaan met de bouw van het Beverwijkse slachthuis, al hoewel hij samenwerking prefereerde maar dan ten Noorden van het Noordzeekanaal. De Velsense slagers zouden niet in het overleg betrokken zijn geweest en dat be treurde de heer De Ruiter (C.H.) ten zeerste. Hij vermoedde, dat het tussen Be verwijk en Velsen een prestige-kwestie wordt, hetgeen ook de heer S c h r e u r (K.V.P. onderstreepte. Uitgaande van het standpunt, dat men diende te overleggen met „zo weinig mogelijk „mitsen"," wilde de heer Schreur twee Beverwijkse eisen schrappen, namelijk „ten Noorden van het Noordzeekanaal en de wijze van slachten", alhoewel hij zelf veel meer voor een Wij- ker slachthuis voelde. Indien het niet an ders kon zouden Gedeputeerde Staten moe ten scheidsrechteren, alhoewel hij de kwes tie liever entre-nous hield. De Voorzitter was verheugd over tic vele waardevolle en doordachte opmer kingen en herinnerde no? eens aan het ontstaan 'van de noodzakelijkheid van dit nieuwe slachthuis, doordat namelijk de nieuwe rijksweg over het gebied van het slachthuis loopt, dat daardoor per 1956 verdwenen moet zijn. Een nieuw slachthuis zal dan bedrijfsklaar moeten zijn, aldus cfe burgemeester;: .-v-v'. De wethouders Niesten en Alberda kregen alle opmerkingen te verwerken, doch waren zeer kort in hun antwoorden. Inderdaad was de genoemde prijs van 1.630.000 globaal, doch wel aan de vei lige kant, zodat niet verwacht werd, dat er een aanvullend crediet nodig zou zijn. Het oude slachthuis bleek (na enige strub belingen) ongeveer vierduizend gulden per jaar te kosten en de ...overcapaciteit" zou niet op de slagers drukken, zodat de heer Koger ook hierover gerustgesteld was. In tweede instantie werd geen nieuw ge luid gehoord en draaide men in een krin getje rond, totdat de voorzitter tot de uitspraak kwam, dat er, mede dank zij „de waardige wijze waarop de zaak was doorgepraat" tot overleg zou worden over gegaan. Voor de discussies een aanvang namen, werden de heren J. C. Sturk (K.V.P.) en D. Koger (A.R.) geïnstalleerd en werden de volgende benoemingen gedaan: Voor de commissie voor Ooenbare Wer ken de heer Sturk. De heer Koger voor de commissie Openbaar Slachthuis, de com missie van overleg voor het gemeenteper- soneel en de commissie van onderwijsza ken, terwijl de heer Etfema in de commis sie voor volkshuisvesting en stadsuitbrei ding kwam.. Adder»'*» Een reeks mededelingen zou het einde van deze Raadsvergadering hebben be tekend, als er niet een addertje onder het gras had gezeten, waardoor de heer Van R o m u n d e (P.v.d.A.) heftig werd ge beten. Er was namelijk van Gedeputeerde Staten bericht ontvangen, dat dit college bezwaar maakte tegen een post van 100 die door de Beverwijkse Raad was goed gekeurd als bijdrage voor getroffen Oos tenrijkse gemeenten. De heer Van Romunde vroeg zich af, of men zich zo maar had neer te leggen bij deze beslissingen van Gedeputeerde Staten, alleen „omdat het buiten 's lands grenzen was". Hij meende te moeten herinneren aan de buitenlandse steun die Nederland ontving bij de watersnood in 1953. Ook de heer Schreur viel hem bij en vroeg, of andere Gedeputeerde Staten er ook zo over dachten. Op voorstel van de voorzit ter werd besloten een afwachtende hou ding aan te nemen, aangezien een soort gelijk geval door de gemeente Bussum bij de Hoge Raad aanhangig was gemaakt en men deze beslissing wilde afwachten. Op 6 April zal de raad opnieuw bijeen komen. ADVERTENTIE Het Christelijk gemengd koor „Looft den Heer" te IJmuiden geeft op Donderdag 31 Maart in de Ned. Herv. Kerk aan de Ka naalstraat een uitvoering van „Der Tod Jesu" van Ch. Graun. Medewerking verle nen Leny Oelsen, sopraan; Paul Hameleers, tenor; Frans v. d. Ven, bas; Herman Nie- land, orgel en voorts het Amsterdams Strijk-ensemble. Ongeval bij Breedband Vrijdagavond opende de hulpbankwerker M. S. uit Beverwijk in de beitserij van oe Breedband een put. Toen hij het deksel er van had verwijderd, gleed hij uit en kwam daarbij zo ongelukkig op de rand van de put terecht, dat hij met een pijnlijke stuit ter observatie in het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk is opgenomen. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag 20 uur, Zon dag 14.30, 16.30 en 20 uur: „De Wereld zee'. Waarschijnlijk als gevolg van de minder goede muziekweergave bij de laatst ver toonde Straussfilm voor de leden en be langstellenden van „Alcura" en „IJ.B.B." was gisteravond de belangstelling voor de filmavond met de vertoning van het oude bekende filmwerk „Les misérables" naar het verhaal van Victor Hugo, niet zo groot. De heer J. van Eijk, voorzitter, deelde niede, dat op Vrijdag 22 April de laatste filmavond van dit seizoen gegeven wordt. Onmiddellijk werden de bezoekers ge confronteerd met het meeslepende verhaal van Jean Valjeau, die wegens het stelen van brood voor hongerende kinderen tot tien jaren galeislaaf werd veroordeeld om met een als veroordeelde gewaarmerkt ont- slagbewijs opnieuw in zijn land terug te keren, waar hij door een reddende daad het zelfs tot burgemeester brengt. Hoewel de film al enkele tientallen jaren oud is, boéit het toch altijd opnieuw we gens de geschiedenis, die daarin wordt verhaald en die door de bezoekers ook met aandacht werd gevolgd. "•CLEVELAND (United Press). Een raad van onderzoek van de Amerikaanse kustwacht heeft Vrijdag bepaald dat de kapiteins van beide vaartuigen schuld hadden toen het Nederlandse vrachtschip „Prins Willem V" en de aak „Sinclair 12" op 12 October van het vorig jaar in het Michiganmeer met elkaar in aanvaring .kwamen. Als gevolg van de botsing zonk het Nederlandse schip en liep de aak scha de aan de boeg op. Alle opvarenden kon den gered worden. Vice-admiraal A. C. Richmond, de be vindingen van de raad van onderzoek goedkeurend, zeide dat de kapiteins van beide schepen hebben nagelaten voldoende gebruik te maken van fluitsignalen om de aanvaring te verhinderen, maar volgens de bestaande wet kon hij geen civiele straf fen uitspreken. Hij drong aan op wetsher ziening „om in zulke leemten te voorzien". ADVERTENTIE ADVERTENTIE Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 „Ik kan niet stoppen", riep Plop beduusd. „Ik heb het al geprobeerd, maar de rem doet het ook niet.'" Daar schrok oom Tripje van. Ze reden'met zo'n vaart, dat de mensen op straat gillend naar alle kanten wegvluchtten „Kun je dan de motor niet stilzetten?", riep hij. Maar Plop schudde het hoofd. „Dat gaat ook niet!", zei hij. „Ik heb al van alles geprobeerd, maar het ding gaat steeds harder rijden, en ik weet niks te verzinnen, om 'm te laten stoppen!" Nou, dat was wat mooishet wagentje stoof met steeds groter vaart over de weg. De mensen maakten, dat ze opzij van de weg kwamen, en ze keken verontwaardigd die twee wilde rijders na, die de weg onveilig maakten „Wat moeten we nou doen?", riep oom Tripje ongerust. „Als het zo doorgaat, vliegen we nog tegen 'n boom of een huis op!" Tijdens de Vrijdagavond gehouden openbare vergadering van de gemeenteraad van Heemskerk heeft de voorzitter van de Katholieke fractie, de heer R. Be e n t j e s, bij de behandeling van het voorstel tot het bepalen van het uitbreidingsplan -voor een gedeelte der gemeente, waarvan de vaststelling wordt voorbereid, de wens uit gesproken dat dit in besloten zitting zou geschieden, daar dit voorstel verband hield met het grote IJmond-plan. Het is jammer, aldus de heer Beentjes, dat onze eerlijke en langdurige pogingen om met onze grote IJmond-partner Beverwijk tot overeenstemming te komen, geen ander resultaat heeft gehad, dan het houden van een persconferentie door de gemeen te Beverwijk, die veel stof heeft doen opwaaien. „Wij zullen deze'zaak hp beheerste wijze binnenskamers behandelen", aldus de heer Beentjes. De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, heeft tijdens de Vrijdag avond gehouden raadsvergadering gezegd, dat de overheid de ambtenaren tekort doet door de lonen in vergelijking met het vrije bedrijf te laag te houden. Als de economische toestand van het land slecht is, vormen de salarissen van de overheidsdienaren de sluitpost van de begroting. Zoals de toestand nu is worden de ambtenaren misbruikt om dé loon- en prijsspiraal, die volgens de heer Nielen reeds lang in beweging is, in bedwang te houden. De regering neemt ten opzichte van haar dienaren een zeer schriele houding aan en als voorbeeld noemde de burge meester de vergoeding voor overwerk, waarvoor het particuliere bedrijfsleven direct met toeslagen klaar staat om dit te honoreren. De ambtenaren mogen alleen gratis overwerken, en als deze dan zeggen dit niet meer te zullen doen, neemt de over heid hen dit zeer kwalijk, aldus de heer Nielen. Ter zitting zijn enige voor de gemeente zeer belangrijke besluiten genomen. De vuilnisophaaldienst zal op ingrijpen de wijze worden gemoderniseerd en in gaande 1 Mei zal de bevolking in het be zit worden gesteld van een uniforme vuilnisemmer. Met de gemeente Castricum is een overeenkomst aangegaan, waardoor het vuil via een roltrommelwagen op zeer hygiënische wijze zal worden vervoerd. Ook de verlichting van het dorp zal voortaan van prima kwaliteit zijn, door middel van TL-buizen die in vrijwel iedere straat zullen worden aangebracht. „Men zal in de toekomst niet meer kunnen zeggen dat in dit deel van de IJmond een dorp in de duisternis leeft", zoals burge meester H. Nielen het kernachtig uit drukte. Gratis vuilnisemmers De nieuwe wijze van vuil ophalen zal een bedrag van f 1156.meer vergen en de heer Muyen (arbeid) informeerde er naar of deze kosten op de aangeslotenen zullen worden verhaald. De voorzitter antwoordde dat dit niet het geval is, wel zal voor een abonnement een bedrag van f 4.per jaar per emmer moeten worden betaald. Deze laatsten worden gratis in bruik leen verstrekt en er moet op worden ge rekend dat deze emmers tien jaar mee kunnen. Indien de emmer voor deze tijd door onachtzaamheid onbruikbaar is ge worden, zal vpor eigen rekening een nieuwe moeten worden aangeschaft. B. en W. overwegen om voor grote gezinnen, die méér dan één emmer nodig hebben, een bijzondere regeling te treffen, waardoor voor het tweede exemplaar een lager be drag verschuldigd is. De heer Mulder (Kath.) informeerde of de overeenkomst met Castricum voor de tijd van acht jaar wordt aangegaan; hier aangaande kon de burgemeester hem gerust stellen, ieder jaar kan het contract verbroken worden. U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f6.50, post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE nooooocoooooronrv* ADVERTENTIE Sally Hughes stond voor het raam van de spreekkamer en keek naar het drukke en jachtige verkeer in Wimpole Street. Het was begin September, maar men kon de temperatuur buiten allesbehalve aange naam noemen. Het bleke ochtendzonnetje, dat moeite had door de wolken te breken, was niet meer bij machte de vries-koude te verdrijven. De zakelijke vitrage-gordij nen, die ze terzijde had geschoven, wa ren smetteloos wit en de vensters waren een uur geleden gewassen, zodat ze glom men en glansden dat het een lieve lust was. Sally, die enkele straten verderop in een kosthuis woonde, wist maar al te goed waar de zo vaak smerige en deprimerende Londense rook en mist toe in staat waren en ze verwonderde zich er dus niet over hoe mevrouw Baker het steeds maar weer klaarspeelde om alles zo schoon en helder te houden. Natuurlijk, het huis van een arts moest zijn om door een ringetje te halen, maar de dagelijkse schoonmaakbeurten léken-haar toch een vechten tegen de bier kaai. Sally £limlatcfcite vergenpegd, toen, ze links en rechts de beroemde Londense straat inkeek en de glimmende forse ko peren deurknoppen, de wit-geboende hard stenen stoepen en het frisse schilderswerk zag. Wimpole Street, en Harly Street. Dit was haar wereld. Ze leefde en werkte om deze wereld te dienen en mocht het nu en dan voorkomen, dat haar nog zo jonge fan tasie haar rusteloos maakte, dat ze er soms naar snakte de geriefelijke en comfortabele medische samenleving te ontvluchten, dan prentte ze zich zelf in hoeveel ze wel te danken had aan haar werkgever. Sir James Graven had haar uit een bijzonder saai en vervelend weeshuis gehaald toen ze nog maar net zeventien was om haar te laten opleiden tot zijn secretaresse-assistente, Eerst had ze drie jaar lang gewerkt in een kinder-ziekenhuis, daarna een jaar cursus sen gevolgd in stenografie en typenen al die tijd had Sir James een warme be langstelling voor haar getoond. Hij had haar zakgeld gegeven en nu en dan was hij met haar uitgegaan als ze toevallig beiden niets te doen hadden. Hij had haar als een dochter behandeld. Op de hem zo eigen droge en grappige manier had hij haar zelfs eens voorgesteld: Zou je 't prettig vinden, Sally, als ik je ook wettelijk zou adopteren? Ik zelf zal nooit meer kinderen krijgen, Hij was weduwnaar en had geen en kel familielid meer. Sir James.stond, even als Sally, alleen op de wereld en was dus practisch gesproken ook een wees. Ze had echter met haar hoofd krachtig van neen geschud, zodat heur kastanje-bruine haar wild was gaan golven. Nee, liever niet, dokter Jim. Ik vind het prettiger om voor U te werken en mijn eigen kostje te verdie nen, had ze glimlachend geantwoord. Iedereen, die hem goed kende, en vooral zijn kleine en jonge patiëntjes, noemde Sir James Graven „Dokter Jim". Hij gaf niet veel om zijn titel of om formaliteiten en in zijn werk als kinderarts was hij uitzonder lijk begaafd geniaal zelfs. Omdat hij met hart en ziel aan zijn werk hing, verwachtte hij hetzelfde enthousiasme van zijn mede werkers en assistentes en dat werd hem dan ook zelden onthouden. Hij had Sally uitgekozen om haar te laten opleiden, van wege haar energie en haar grote eerlijk heid en oprechtheid, maar vooral eigenlijk wel omdat ze zo goed met jonge kinderen van het weeshuis overweg kon. En ze had hem niet teleurgesteld. Hij had waardering voor haar onafhankelijke geest en betaalde haar een alleszins redelijk salaris. Maar 't meest opmerkelijke in hun verhouding was wel dat hij zich gedurig de moeite getroost_ te haar tot in alle details op de hoogte te houden van zijn interessante en moeilijke gevallen, iets, wat de meeste specialisten niet deden voor hun assistentes. Je moet weten, Sally, dat wij artsen onze diagnose stellen en de behandeling voorschrijven, maar eigenlijk is het de ver pleegster, die de patiënt helpt, of zijn het de ouders van het zieke kind, die nauw keurig toezien op de behandeling en die de medicijnen geven. De mensen dus, die steeds bij de patiënt zijn. Dat had hij haar gezegd toen ze nog in het bekende kinderziekenhuis werkte en omdat ze wist dat hij vertrouwen in haar stelde, was ze trots op elke vooruitgang, die ze maakte, was ze buitengewoon dank baar voor zijn belangstelling. De opleiding in het ziekenhuis had ze al lang achter de rug, ze werkte al achttien maanden in de functie, waarvoor Sir James haar had laten opleiden, maar zo nu en dan dacht ze nog wel eens met weemoed terug aan de gezellige drukte in het grote hospitaal, miste ze de vele verpleegsters om zich heen, met wie ze zo prettig had samengewerkt. Volgens Sally die nog geen drie en twintig was moest Sir James al heel oud zijn, zéker wel zestig! Ze was e.g op hem gesteld, ze vereerde hem zelfs als een held om zijn buitengewoon grote bekwaamhe den, maar soms verlangde ze er wel eens naar om nog écht jong te zijn en nog dwaas te mogen doen, verlangde ze naar vrienden van haar eigen leeftijd, wilde ze reizen. En dit gevoel, dit verlangen, was deze morgen wel erg sterk. Ze voelde zich onrustig, maar ze wist niet waarom. Het leek wel alsof het geen herfst was maar lente! Ze wilde verliefd worden! Fred, een medisch student, die in het ziekenhuis had gewerkt, was eens op haar verliefd geweest maar wie kan romantiek verwachten van een jongen met vlammend rood haar en lachende blauwe ogen? Ze moest onwille keurig glimlachen nu ze aan hem dacht. Sally wachtte op deze kille September- ochtend op de grote zwarte wagen, die Sir James terug zou brengen van het zieken huis, waaraan hij was verbonden. Hij zou direct met zijn particuliere spreekuur be ginnen en 's middags weer naar het zie kenhuis gaan. Tenslotte zou hij thuis zijn post gaan behandelen. Drie avonden per week kwam Sally, nadat ze in haar kost huis gegeten had, terug om het dictaat op te nemen van een boek over kinderver lamming, dat Sir James aan het schrijven was. Daar was hij in gespecialiseerd en Sally leerde over deze ziekte héél wat tijdens het dicteren. Goeie morgen, Sally! Wat sta je te dromen? Wil je liever uitgaan en wat in het park wandelen? Dokter Jim's droge stem verraste haar en ze draaide zich gauw om, met een glim lach op het gelaat. Goeie morgen, dokter Jim! Ik keek naar U uit. De medicus met zijn reeds dun nende grijze haren lachte ondeugend. Ik ben achterom gereden. We hebben de wagen meteen in de garage gezet. Van middag hebben we niets te doenmaar dat vertel ik je wel als ik met mijn spreek uur klaar ben. Vraag maar of de eerste patiënt wil komen. Hij bestudeerde reeds de kaarten, die Sally op zijn bureau klaar had gelegd. Ze liep direct naar de deur, alhoewel ze dol graag nog even had willen praten over de onverwachte vrije middag. Dit was zó iets ongewoons in de dagelijkse routine. In de wachtkamer stelde Sally bezorgde ouders, die daar met hun kinderen zaten, gerust en iedereen begon zich wat meer op zijn gemak te voelen door de vriende lijke en hartelijke woorden van de slanke en jonge verpleegster in haar heldere wit blauwe uniform. Haar glimlach op zichzelf was al geruststellend en op de een of andere manier bracht ze haar eigen grenzeloze vertrouwen in dokter Jim over op de ner- veuse ouders. De kinderen gaven haar steeds zonder aarzelen een hand en liepen rustig met haar mee de spreekkamer in. Sir James prefereerde het namelijk zijn kleine patiëntjes zonder dat hun ouders er bij waren te onderzoeken. Alleen als de kinderen érg zenuwachtig waren vroeg hij of ook de ouders mee wilden komen. Ze werkten samen vlug en consciëntieus en in prettige harmonie, de bekende spe cialist en zijn verpleegster Sir James zei altijd dat hij van de kinderen zélf meer te weten kon komen dan van hyper-zenuw achtige moeders! Gewoonlijk vloog voor Sally het spreek uur voorbij, maar vanmorgen kon ze nau welijks tot één uur wachten Toen het laatste kind onderzocht was en Sally het weer aangekleed en onder de hoede van de vader had gesteld, liep ze snel terug naar de spreekkamer om een en ander op te ruimen en de notities, die Sir James gemaakt had, te rangschikken en op te bergen. Later in.de middag, wanneer hij terug zou zijn gekomen van zijn tweede bezoek aan het ziekenhuis, zou hij zijn bevindingen schrij ven aan de huisartsen, die de peuters naar hem hadden toegestuurd. r Wordt vervtrttjd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13