VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 „PtWM" IJmuider Courant NEDERVELD „Wiron 2" bevolkt met tal van Wieringers - ter proefvaart Belangstelling uit het buitenland voor Velsens nieuwe slachthuis Aanmeldingsformulier Inspecteur Hetterscheid gaat naar Den Haag Nieuwe directeur bij De Holland Slachthuis vlak bij haven opent vele perspectieven VZV-dames tegen DWT en HPC Beverwijk Toneelforum zverd „gesprekcentrum Veiling-jaarverslag Teruggang van Beverwijkse aanvoer door Santpoort en Heemskerk opgevangen Luidsprekers 13 Op kalme zee langs de duinkust Afscheid van gewaardeerd officier Nederlands vaartuig bij Engeland aan de grond Prinses Wilhelmina niet naar Amsterdam Fanny Blankers-Koen krijgt uitnodiging WATERPOLO Wintercompetitie loopt af Jonge redder kreeg horloge Ouderavond van de „Jan Ligthartschool" Meer glascultures - meer exportkansen Interessant probleem van sectie „toneel"der VG Velsense bedrijven breiden weer uit Scheepvaart Vakkundige schoenreparatie is uiteindelijk voordeliger ZATERDAG 26 MAART 1955 VOORAFGEGAAN DOOR DE rederijgenoot „Wiron 1", cle IJM. 210 is IJmuidens nieuwste trawler, de „Wiron 2" IJM. 211 gisteren met tal van gasten als opvarenden uit de IJmuidense Vissershaven de Noordzee tegemoet gesneld, om de officiële proef vaart langs de Nederlandse duinkust te maken. Op zee kreeg de nieuweling, die als schipper de IJmuidenaar Kees Buis op de brug had, de eerste welkomstgroet van diezelfde „Wiron 1". Drie lange stoten galmden over het kalme water voor de pieren en drie lange stoten van de „Wiron 2" werden teruggegeven aan de vriende lijke opvarenden van de kleinere zuster. Later op de middag, tijdens de thuisstoom heeft de trawler trouwens nog meer welkomstgroeten van trawlers te beantwoorden gekregen: van de uitstomende „Allanwater" werd gezwaaid en van de „Klaas Wijker" kwamen drie lange stoten op de stoomfluit overgewaaid. Tot bij Bergen aan Zee heeft schipper Buis zijn gasten meegevoerd om het groot ste gedeelte te laten genieten van een tochtje bij mooi, zonnig weer over een kaime zee. Tussen de middag kwam er wat meer wind, hetgeen voor tal van passagiers de bekende loop naar de verschansing met zich meebracht. Pas tussen de pieren heeft de directeur van de scheepsbouwwerf „De Dageraad" de heer Boot het schip overgedragen aan de Visserij Maatschappij „Wiron", waar van de heer M. Minnes directeur is. Er waren overigens heel wat meer plaatsge noten van de heer Minnes toe te spreken, want tal van Wieringers aandeelhouders in deze kleine, maar groeiende gezonde rederij waren meegekomen om het vlag- geschip van de Wieringse vloot te bewon deren. Want tenslotte is en blijft het een Wierings schip, al staat het merk IJM. er dan op omdat IJmuiden de thuishaven is en omdat er bij IJmuiden meer en beter volk is te krijgen dan op het van de vis serij naar de landbouw overgeschakelde Wieringen. De heer Boot om op zijn toespraak terug te komen heeft de di recteur van de „Wiron" bedankt voor de opdracht tot de bouw van deze trawler en er de hoop bij uitgesproken, dat deze vier de nieuweling van na de oorlog, die voor de Wieringse rederij bij „De Dageraad" werd gebouwd, even goed zal voldoen als haar voorgangsters. En de heer Boot sprak er de wens bij uit, dat er meer van het slag schepen als de „Wiron 2" zullen volgen. Er volgen er meer In zijn rede kon de heer Minnes hier dadelijk op inhaken. Hij had met de aan deelhouders de „Wiron 2" eens goed beke ken en men was wel tot de conclusie geko men. dat dit het soort schip is, dat plaats vervanger kan worden van de kleinere „Wiron" kotters. „Met vier van deze sche pen van 200 ton zou een mooie rederij zijn De inspecteur der Velsense gemeente politie de heer W. H. G. Hetterscheid is benoemd in dezelfde rang bij de afdeling politie van de Hoofdafdeling Openbare Vei ligheid aan het ministerie van Binnenland se Zaken en zal dus per 1 April zijn Velsen se loopbaan, die in 1948 aanving, beëindi gen. De heer Hetterscheid, die zich in deze jaren heeft leren kennen als een zeer be kwaam en gewaardeerd politie-officier heeft inmiddels reeds afscheid genomen van het corps der reservepolitie, waarmee hij geruime tijd ten nauwste vergroeid is geweest en dat hij daardoor mede heeft helpen opwerken tot wat het thans is. De dank van het corps werd onder meer ver tolkt door brig. J. Tanger en de scheidende inspecteur is voorts toegesproken door de reservisten C. H. Hietkamp en P. Hoek stra. Hem is een kostbaar boekwerk aan geboden en zijn echtgenote mocht een bloemstuk in ontvangst nemen. Namens het Velsense corps is de overgeplaatste politieman toegesproken door hoofdinspec teur W. Sepp. De taak bij de opleiding der reserve politie wordt waargenomen door de inspec teur J. W. van Buuren. Bij Kettleness, in de buurt van Whitby, Yorkshire, is een klein Nederlands vaar tuig aan de grond gelooen. De naam van het schip is r.og niet bekend. Zaterdagmorgen vroeg zijn een vrouw en drie kinderen van het schip door een reddingboot aan land gebracht, doch de bemanning is aan boorl gebleven. De red dingboot blijft in de buurt om indien no dig hulp te verlenen. Nader verneemt Reuter dat het vaartuig de 200 ton metende kustvaarder „Lea" is (thuishaven Groningen). Het vaartuig was met een lading aardappelen op weg van Aberdeen naar Whitstable. De vrouw, die aan land is gezet, is de echtgenote van de kapitein. Prinses Wilhelmina heeft tot haar leed wezen moeten afzien van een voorgeno men veertiendaags verblijf in Amsterdam, in de tweede helft dezer maand in ver band met een lichte keelontsteking. De prinses is thans herstellend. uit te bouwen", meende de heer Minnes. Zover is het echter nog niet. Eerst zullen de resultaten afgewacht moeten worden en wellicht volgt dan een nieuwe opdracht. De heer Minnes nam de nieuwe trawler gaarne over van de werf en zei daarbij onder meer, dat de „Wiron 2" tot volle te vredenheid van de „Wiron"-maatschappij en de bemanning is gebouwd. Omstreeks twee uur was de „Wiron 2" terug in de IJmuidense haven en was schipper Buis weer dichterbij het moment gekomen, waarop hij de Noord in kan gaan om de trawl uit te zetten. Was hij het niet, die bij het vertrek voor de officiële proef vaart uit de haven zei: „Hè, gingen we nu maar vast voor de visserij weg". Het wordt echter pas begin volgende week, wanneer het nieuwe schip de Noord zal in trekken. Tot directeur van de Castncumse melk fabriek De Holland, wier exploitatie van de afdeling melkinrichting deze week is over genomen door de melkinrichting Velsen, is de heer Tj. van Eijk benoemd. De heer Van Eijk was tot 1949 eveneens directeur van De Holland. Toen in dat jaar de melkfa briek in andere handen overging vertrok hij naar Alkmaar en werd daar directeur van de melkfabriek Crema. Het Tsjechische communistische orgaan Svobodine Slovo schrijft dat de Tsjecho- slowaakse Sportbond van plan is in Juli een sport-festival te houden dat een van de grootste zal worden ooit in Tsjechoslowakije gehouden. Sportuitblinkers uit alle naties zullen wor den uitgenodigd. Volgens genoemd blad zul len invitaties worden gezonden aan de Ame rikaanse wereldkampioen tienkamp Bob Mathias, de lopers Gaston Reiff (België), Gunder Haegg (Zweden), Chris Chataway (Engeland), Vladimir Kuc (Rusland), de oud wereldkampioenen Jesse Owens (Verenigde Staten) en Paavo Nurmi (Finland), de kogel slingeraar Strandli (Noorwegen), de Hon gaarse voetballers Ferenc Puskas en Sandor Kocsis, de Russische wereldkampioen scha ken Botwinnik en de Nederlandse athlete Fanny Blankers-Koen en vele anderen. MARY KOK NOG STEEDS OP RECORD- JACHT. Maandagavond 28 Maart zal Mary Kok in het bad aan de Kapelstraat in Hilversum een poging doen om het record op de 4 x 100 m. wisselslag voor dames te vestigen. De limiettijd voor het Nederlands record is 5 min. 54 sec. Naar wij vernemen is het plan voor het stichten van een Velsens slachthuis vlak achter de haven van IJmuiden (het zou komen op het industrieterrein ten Zuiden n de Vissershaven) in bepaalde inter nationale kringen met grote belangstelling begroet. Van deze zijde zou men in IJmui den vee willen aanvoeren, dat in het Vel sense slachthuis geslacht wordt en daarna gekoeld kan worden in de naburige koel huizen. Het vlees zou dan zowel bestemd zijn voor her-uitvoer als transito, waaruit blijkt, dat de slachthuisplannen, die Velsen thans koestert, op een veel bredere basis zouden gaan rusten dan wanneer het slachthuis alleen voor de directe omgeving zou zijn ontworpen. Inmiddels heeft het plan voor de bouw Hedenavond spelen de dames van VZV in het Velserbad tegen DWT III met het eerste en tegen HPC II met het tweede team. Deze wedstrijden betekenen voor de beide ploegen het begin van het eind van deze winter competitie, het eerste moet hierna n.l. nog tegen HVGB II en HPC I, terwijl VZV II nog HZV I uit Hillegom en DWT IV uit Haarlem tegen zich krijgt, waarna ook nog de op 12 Maart j.l. niet gespeelde wedstrijd tegen DWR II plaats moet vinden. Het tweede, dat om 21.00 uur te water gaat, krijgt het vanavond niet gemakkelijk tegen de dames uit Heemstede, echter is er een goede kans dat ze de zege in IJmuiden houden. Daartoe moeten ze echter meer dan anders, alles geven. Het belooft een aardige van een nieuw slachthuis te Beverwijk in het slagersvakblad „De Slagerij" in zoverre instemming gevonden, dat men er op wjjst, dat hier sprake is van een modern-opgezet abattoir, waar „door de slagers zelf' ge slacht zal worden. Naar reeds eerder ge publiceerd is, wordt het loonslacht-systeem dat Velsen uit een oogpunt van tijd- en kostenbesparing voorstaai, door dit vak blad afgewezen. Namens het Carnegie Heldenfonds heeft burgemeesterd mr. H. J. J. Scholtens van Beverwijk aan de 15-jarige Beverwijker P. T. Regoort een horloge met inscriptie uit gereikt als bewijs van waardering voor het feit, dat hij het vorige jaar met levensge vaar een 7-jarig jongetje heeft gered uit het water van de haven nabij het P.E.N.- gebouw. ff ook zij de punten binnen halen. De mogelijk heid bestaat echter, dat, indien er goed wordt samengespeeld en niet te individueel, de wedstrijd niet alleen een spannend verloop zal krijgen, doch dat er tevens een of zelfs twee punten in de wacht worden gesleept. De dames van VZV spelen in de volgende opstelling: VZV I: doel: T. Numan; linksachter: mevr. A Bouman; midachter: mevr. W. v. d. Vegte; rechtsachter: G. Drijver: linksvoor: A. Kok: midvoor: mevr. A. Bijker; rechtsvoor: W. Mossel. VZV II: doel: T. Engelhart; linksachter: J. Visman; midachter: L. Visman; rechtsachter: T. Snoek; linksvoor: L. Schotvanger: mid voor: J. Nierop Groot; rechtsvoor: J. Plug. Op de ouderavond van de „Jan Ligthart school" te IJmuiden-Oost, die Maandag avond 28 Maart wordt gehouden, spreekt de heer J. F. Boeke, psycholoog van de stichting geestelijke volksgezondheid in Noordholland, afdeling school- en beroeps keuze, over het onderwerp: „Is het nodig ons kind te laten testen". Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op 6.50 per kwartaal/0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met Ingang van 1 April 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De Coön. Tuindersvereniging Kenne- merland is aan haar jaarvergadering in het veilinggebouw aan de Breestraat be gonnen. Zoals gebruikelijk heeft de direc teur de heer Jac. de Weyer een uitgebreid jaarverslag uitgebracht. Het jaar 1954, aldus de heer De Weyer, is voor de veiling Kennemerland een rus tig jaar geweest. De aanvoer kwam steeds geleidelijk, dikwijls overtrof de aanvraag het aanbod, steeds waren de markten wil lig en er is zo yoed als geen doordraai ge weest. Bij de aardbeien is de verpakking in een spanen mandje van 1 kilo niet ge slaagd. In 1953 werden in totaal 955.171 kisten met groenten aangevoerd, in 1954 waren het er 853.173, dus ruim 100.000 minder. In percenten uitgedrukt kwamen de volgende aanvoeren aan de veiling (tus sen haakies die van een jaar er voor) Be verwijk 15)4% (18%), Heemskerk 51% (50%), Velsen-Santpoort 12)4% (10%). Het rayon Beverwijk is met 2'A terug gelopen, deze achteruitgang is door de rayons Heemskerk en Velsen-Santpoort echter ruimschoots opgevangen. Bij de aardbeien was de achteruitgang in Be verwijk 1)4 hetwelk volledig door Heemskerk is opgevangen. „De veiling heeft steeds een goede om gang met de handel, hetgeen een verheu gend verschijnsel is", aldus de samensteller van het overzicht, „maar de handel heeft ten opzichte van 1955 enige wensen naar voren gebracht, die wij zoveel mogelijk dienen in te willigen, o.a. wil men een meer uniforme inhoud der kisten, want dit is soms nogal chaotisch, waardoor abuizen niet uitblijven". Uit de balans is op te merken, dat een gedeelte van de leden is overgeschakeld op de glasculturen. Door de medewerking van de vereniging aan het Waarborg- instituut v. d. Tuinbouw werd voor een bedrag van ca. f 118.000 geïnvesteerd. Daarenboven werden uit eigen middelen hetzij door enkele medewerking van het borgstellingsfonds v. d. Landbouw tot stand gebracht. Komt er een wijziging in de tot nu toe gebruikelijke aanvoeren of verandert de structuur van de toevoer, dan zullen tijdig de bakens verzet dienen te worden. Men wijst er nu reeds op, dat het mogelijk zal kunnen zijn om bepaalde producten, zoals tomaten, kassla en bos- peen apart voor export te gaan veilen. Aankoop vervangende grond Er is reeds veel cultuurgrond ten offer gevallen aan de uitbreidingen en nog zul len vele offers worden gevraagd. Dank zij de prachtige samenwerking tussen de ge meentebesturen van Beverwijk en Heems kerk kan als eerste resultaat van het door beide gemeenten opgerichte Intercommu- Gisteravond is in een der zaaltjes van het Cultureel Gebouw een aanzienlijk getal werkende leden van diverse Velsense ama teur-toneelverenigingen op initiatief van de sectie „toneel" der Velser Gemeenschap bijeengekomen om in een open gesprek met een „forum" van dagbladrecensenten en zijdelings bij de toneelcritiek betrokken journalisten eens van gedachten te wisselen over toneel, critiek en publieke smaak. Die laatste is er, evenals het peil der meeste stukken, bekaaid afgekomen en over de critiek zijn ook nog al eens harde noten gekraakt, waarvan de doppen echter in alle wedstrijd te worden. Het eerste dat een halt ,Ten^a£„^^1 uur later in het poloveld komt, zal het an- voorzitter Everdmk na afloop kon consi ders moeten doen, dan tegen DWT II, willen teren, dat er aan weerskanten van de er aan weerskanten van groene tafel tevredenheid heerste. Het idee, om uit dit forum, dat een aantal verre van oppervlakkige vragen met scherpte be naderde, een blijvend „gesprekcentrum" te formeren, vond wel weerklank, zodat wel licht een blijvend instituut geschapen kan worden om toneelverenigingen en allen, die Ha ndhoogschiethaan achter de Hoofdstraat Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) van Velsen liggen ter inzage de volgende van de vereiste bijlagen voorziene verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: de firma K. J. C. Post en Zonen te Velsen (Noord), tot het wijzigen en uitbreiden van de constructiewerkplaats in het perceel Wij- kermeerweg 6 te Velsen (Noord); het bestuur der handboogschietvereniging „V.Z.O.S." te Santpoort, tot het oprichten van een hand boogschietbaan op een terrein, gelegen ach ter het perceel Hoofdstraat 129 te Santpoort: W. Th. Spaan te IJmuiden, tot het oprichten van een electrisch en autogenisch lasbedrijf met constructiewerkplaats in het perceel Bloemstraat 57 te IJmuiden; de Industriële Maatschappij Astra N.V. te Amsterdam, tot het oprichten van een fabriek voor het ver vaardigen van artikelen van kunstleder en van papier in het perceel Kanaalstraat 70 te IJmuiden; de firma P. Broersma en Zn. te IJmuiden, tot het oprichten van berg- en opslagplaatsen voor oude metalen en visserij benodigdheden in de percelen Trawlerkade 46 en Middenhavenstraat 56 te IJmuiden; A. van Duijvenbode te IJmuiden, tot het wij zigen en uitbreiden van de machinefabriek in het perceel Trawlerkade 59 te IJmuiden. Op Dinsdag 12 April 1955, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het ge meentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aan gewezen ambtenaren, aan een ieder gelegen heid worden gegeven om mondeling bezwa- met hun werk te maken krijgen wat nader ren tegen inwilliging van deze verzoeken in tot elkaar te brengen. te brengen. Wie er vandaag waren Zes loggers en wat kleine vaart waren vandaag, binnen met 15.000 kg tongen en 300 kisten schol. Schol en tongen gingen voor export weg. De grote en grootmiddel tong haalde f 2.60 tot f 2.70, kleinmiddel tong f 2.70 tot f 2.90 tong 1 f 3.50 tot f 3.60 en tong 2 f 3 tot f 3.20. Grote schol maakte f 30 tot f 35, middel schol f 40 tot f 45, zetschol f 50 tot f 58 en schol 1 f 51 tot f 54. Schol 2 en 3 gingen het binnen land in voor respectievelijk f 37 tot f 45 en f 19 tot f 25. Kisten kabeljauw deden hier f 90 tot f 80, grote gul f 46, middel f 36 en torgullen f 25. De kleine wijting ging van de hand voor f 30 tot f 35. Vijf voor Maandag Vijf trawlers waren vanmorgen thuis- stomend voor de Maandagmarkt. De trawler Vios 1 (van Dinsdag 15 Maart) komt met 700 kisten vis, waarvan 110 schelvis en piepers, 100 zwarte kool vis, 150 gestripte wijting, 40 dichte wijting, 200 grote makreel, 30 kleine makreel, 25 di versen, 15 haring, 5 platvis, 185 kleine kistjes haring en 60 stuks stijve kabeljau wen; de trawler Bloemendaal (ook van 15 Maart) met 400 kisten vis, waarvan 225 schelvis, 25 radio, 70 diversen, 40 kleine makreel, 40 stokkebit en 200 stuks stijve kabeljauwen; de trawler Bergen (ook van 15 Maart) met 700 kisten vis, waarvan 145 schelvis, 75 piepers, 80 gul en blanke koolvis, 125 makreel, 100 wijting, 25 ha ring, 125 zwarte koolvis, 25 diversen en een aantal stijve kabeljauwen; als vierde trawler de Batavia (van Vrijdag 18 Mrt) met 700 kisten vis, waarvan 160 schelvis en piepers, 100 gul en blanke koolvis, 100 zwarte koolvis, 140 gestripte wijting, 60 dichte wijting, 80 makreel, 40 haring, 20 diversen en 30 stuks stijve kabeljauwen. Als vijfde trawler was de SCH. 117 sto mende met 400 kisten vis. De trawler Batavia was vanmorgen nog vissende en was om half negen 390 mijl stomen van IJmuiden. Het is dus de vraag of dit schip de markt haalt. Oudste boten Oudste trawlers zijn hierna de Polder man, Thorina, Herman, Sumatra en Van Hattem (allen van Donderdag 17 Maart); de Eveline (van Vrijdag 18 Maart) en de Haarlem (van Maandag 21 Maart). Oudste loggers en kotters zijn: IJm. 208, KW. 40, 15, 41, 166, 45, 161, 37 (van 14 Maart); KW. 65, 175, 20, 176, 85, 123, 6 (van 15 Maart); KW. 76 (van 16 Maart); KW. 141 (van 17 Maart); IJM. 221, KW. 73 (van 19 Maart). Binnengekomen IJM. 249, 202, 226, 213, 11, 274, 211, Wi ron 2 (proefvaart), 283. Martenshoek. 208. Wiron 5; KW. 39. Helena, 69. Saturnus, 6. Vertrouwen, 77, 63; SCH. 107, Scheve- ningen, 333; TX, 11, BU. 33, BR. 20, 13, 28, 38. Vertrokken IJM. 183. Vikingbank, 34 Allanwater, 85 Klaas Wijker, 129 Shamrock, 211 Wi ron 2 (proefvaart), 249, 212, 213, 226, 239, 241, 206, 8, 240, 318; KW. 63, 77; UK. 70, 1, 53, 81, 136, 169; BR. 20, 38, 13, 28, 58; AM. 17; TX. 11; WR. 67, 4; CZ. 3; EH. 8; N. 819 (Belg); Z. 556 (Belg). BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN IJM 208 5980, IJM 283 9530, SCH 107 5530, KW 161 6170, KW 39 7730, KW 69 7690, KW 6 8100, BU 33 f 1670, KW 77 170, IJM 11 2250, IJM 4 3200 naai Lichaam Vervanging Tuinbou-wgron- den (I.L.V.T.) worden gezien de aankoop van 22 H.A. grond, waarmede straks een vijftiental of twintigtal tuinders kunnen worden geholpen. Veel waardering kon het bestuur eveneens hebben voor beide ge meentebesturen, die niet aflaten voor de gedupeerde agrariërs te pleiten bij de ci- rectie van de Noord-Oostpolder. Diverse bedrijven konden in de nieuwe polders reeds een plaats vinden. Aalsdijk, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Adonis, pass. 25 San Miguel n. Nederland. Aldabi, 25 te Rotterdam. Algenib, 24 v. Bahia n Las Palmas. Alhena, 25 te Montevideo. Aalsum, pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Almdijk, 21 te Vera Cruz. Aalsdijk, 24 te Antwerpen. Aludra, 25 v. Le Havre n. Antwerpen. Amor, 24 te Rotterdam. Amstelveen, pass. 24 Azoren n. San Juan. Ariadne, 25 te Rotterdam. Arkeldijk, 25 te Baltimore. Albireo, 26 te St. Vincent n. Buenos Aires. Aagtekerk, 25 v. Bremen n. Antwerpen. Ainati, 25 1 30 m. Z. ten W. Las Palmas. Alcyone, 26 te Rio Grande do Sul. Ainati, 25 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Andijk, 29 Le Havre verwacht. Aagtekerk, 26 te Antwerpen. Baarn, 24 v. Antofagasta n. Valparaiso. Bintang, 25 te Bremen. Blijdendijk, 24 70 m. Z. Scilly's. Boissevain, 26 te Singapore verwacht. Breda, 26 te Curagao. Boskoop, 25 v. Willemstad n. La Guaira. Caltex Peinis, 24 v. Rotterdam n. Sidon. Congostroom, 26 te Amsterdam. Cronenburgh, 26 IJmuiden verwacht. Duivendijk, 24 te Vancouver. Daierdijk, 24 v. Rotterdam n. Londen. Diemei dijk 25 te Jacksonville. Deltt, 26 te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 25 Malta, 27 Sidon verw. Eemdijk, 24 te Rotterdam. Bendracht, 26 te Constanza. Falco, 22 te Genua. Friesland (SSM), 25 te Huelva. Falco, 26 te Marseille. Garoet, 25 v. Port Said n. Halifax. Gaasterkerk, 26 te Adelaide. Gaasterland, 25 v. Rio de Janeiro n. Santos. Gooiland, 26 v. Recife n. Las Palmas. Gordias, 26 te Rotterdam. Groote Beer, 25 v. Halifax n. New York. Heelsum, 25 te Mobile. Helena, nacht 25-26 te Port au Prince. Hoogkerk, 25 v. Zanzibar n. Tanga. Hathor, 25 v. Rotterdam n. Tanger. Helder, 25 te Kingston. llos, 26 te Rotterdam. lndrapoera, pass. 24 Kp. Guardaful n. Belawan Joh. v. Oldenbarnevelt. 24 v. Aden n. Fremar.Ue Java, 26 te Baltimore. Kieldrecht. 24 v. Karachi n. Bombay. Katelysia, 24 v. Liverpool n. Pta Cardon. Kota Inten, pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Kota Gede, 26 te Barcelona. Karimata, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Kalydon, 26 v Curagao n. Valparaiso. Limburg, pass. 26 Kp. Guardaful n. Belawan. L.una, 25 te Istanboel. Lutterkerk, 26 te Damman. Laieniberg, 2o Galveston n. Rotterdam. Leto, 25 v. Norfolk te Kiel. Maas, 26 te Oren. Maasdam, 25 260 m. ZW. Kp. Race. Macoma, 26 te Liverpool. Maasland, 25 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Maooera. 26 te Penang. Markelo, pass. 25 Ouessant n. Rochefort. Meliskerk, 25 v. Amsterdam n. ZO. Afrika. Nestor. 25 te Rotterdam. Noordam, 25 350 m. Z. ten O. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 27 v. Tripoli te Haifa verw. Oranje, 24 te Tj. Priok. Oranjestad, 25 700 m. ZW. Fayal. Ouwerkerk, 25 v. Rotterdam n. Bremen. Overijsei, 26 Melbourne verwacht. Oostkei k, 25 te Shanghai. Papendi echt, 25 v. Suez n. Rastanura. Polyphemus, pass. 25 Gibraltar n. Alexandria. Pieter S, 25 v. Rotterdam te Barry verw. Prins Casimir 25 terug proefvaren te Rotterdam Poseidon, 25 v. Pto Lmion n. Hamburg. Roebiah. 25 te Beyrouth. Rotula, 26 te Port Said. Ruys, 25 v. Santos n. Rio de Janeiro. Straat Makassar, 25 v. Belawan n. Port Swetten- ham. Sliedrecht, 25 v. Banias n. Lands End. Sloterdi.ik, 25 te New Orleans. Soestdijk, 25 te Galveston. Straat Banka, 26 v. Sydney n. Brisbane. Sarpedon, 23 te Houston. Stad Amsterdam, 27 Hoek v. Holland ver. naar Rotterdam. Straat Bali, 26 te Kaapstad. Tjimenteng. 25 v. Durban n. East Londen. Tiitialengka. 26 te East London. Tankhaven III, pass. 25 Poeloe Tenggol naar Bangkok. Tabian, 23 te Houston. Triton. 23 te Philadelphia. Trompenberg. 25 te Le Havre. Watertoren, 26 te Kaapstad. wu;rrnctad, 25 600 m. NO. Barbados. Werterdam. 23 Hoek v. Holland verwacht. Zuiderkruis, 24 v. Walvisbaai n. Las Palmas Zijpenberg, pass. 25 Kp. Finisterre n. Melilla. Zaan. 27 Leixoes verwacht. Zonnewijk, 23 te Tocopilla. Schepen met passagiers, repatrierenden en emigrerenden Aldabi. verm. 15 April Aires. v. Rotterdam n. Buenos Alhena, verm. 26 v. Montevideo 30 te Santos verwacht. Ainati 4 April te Rio de Janeiro verw. Bloemfontein, verin. 27 v. Kaapstad n. Las Palmas. Bonaire. 29 Barbados verwacht. Bosohfontein, verm. 7 v. Amcterdam n. Durban Boskoop, 28 te Aruba verw. Cottica, 27 v. Georgetown te Am.-terdam verw. Groote Beer. 23 v. R'dam te New York verw. lndrapoera, 30 te Belawan verw. Jagersfontein, nog te Amsterdam. Joh v. Oldenbarnevelt, 7 April te Fremantle verwacht. Maasdam. 30 Cotoh, 31 Southampton en Le Havre 1 April te Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, cruise 27 te Haifa verw verm. 28 v. Haifa. 29 Port Said verw. Noordam, 28 v. Rotterdam te New York verw. Oranje, verm, 31 v. Tj Priok n. Amsterdam. Oranjefontein, 28 te Kaapstad verwacht. Oranjestad, 31 te Trinidad verwacht. Rijndam, 2 April Halifax 4 April New Yoik verwacht. Sibajak, 24 v. Singapore 8 April Port Said verw. Wateiman, verm. 1 April v. Rotterdam via Halifax n. New York. Westerdam, 28 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, verm. 7 April v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 4 April verm. te Londen verw. Zuiderkruis, 2 April te Las Palmas verw. KLEINE VAART Arnoudspolder, 25 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia, 25 nog te Huil. Albatros, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Arrasus Fluvius, 24 v. Londen te IJmuiden. Amstelborg, 24 v. Amsterdam n. Heroen. Ary Schelfer, 24 v. Liverpool te Manchester. Att S, verm. 25 v. Antw. n. Ellesmereport. Anna Sylvia, 24 v. Sunderland te Rotterdam. Boreas, 24 v. Aalborg n. Amsterdam. Bab T, 23 v. St. Nazaire n. Bordeaux. Barracuda, verm. 25 v. Colijnsplaat n. Gothen burg. Betty Anne S, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Bebox, 24 Terneuzen gepass. n. Gent. Bataviei I, 24 v. Casablanca ta. Bordeaux. Batavier 111. 24 v. Bordeaux te Casablanca. Birmingham, 24 v. Rotterdam te Harlingen. Bree Helle, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Brem, 25 v. Oporto te Antwerpen verw. Coolsingel, 26 v. Antwerpen te Dublin verw. Caribia, 25 v. Vlissingen n. Lomma. Claes Compaen, 24 v. La Rochelle te Bayonne. Corrie b, 24 v. Bilbao te Londen. Capelia, 24 v. Teignmouth te Rotterdam. Daje Bohmer, 29 v. Carthagena te Rotterdam verwacht. Deo Duce, pass. 24 IJmuiden n. Malmö. Deo Favente, 24 v. Amsterdam n. La Pallice. Duiveland, 24 v. Harmburg n. Amble. Draco, 24 v. Napels n. Cadiz. Domburgh, 24 v. Londen te Rotterdam. Draka, 25 v. Alta te Rotterdam. Eibergen, 2o v. Liverpool n. Swansea. Eisenburgh. pass. 25 Burlings n. Duinkerken. Export II, 25 v. Londen te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 24 v. Waterford te Eastham. Esperance, 24 v. Amsterdam n. Vijhfuizetu Frans W, pass. 25 Vlissingen n. Oscarshamn. Gruno, pass. 24 Vlissingen n. Gent. Gaasterland, vertr. 25 v Rotterdam n. Harlingen Gerrie S, 24 v. Goole n. Lissabon. Goote, verm. 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Grebbestroom, 5 v. Amsterdam n. Manchester Hoflaan, 25 v. Rotterdam n. Loriënt. Hoe Vinces, 24 v. Rotterdam te Grimsby. Hartel, verm 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Henrica, verm. 26 v. Manchester n. Cardiff. Ingeborg, 25 v. Aarhus te Rotterdam. Jacaranda. 25 v. Rotterdam n. Antwerpen. Jan Kreumer, 24 v. Londen te Rotterdam. Joost, 22 te Tonnay Charehte. Jell, 24 v. Goole te Rotterdam. Jacaranda, 24 v. Rotterdam n. Antwerpen Jacaranda, pass. 25 Vlissingen n. Antw. Koningshaven, 26 v. Liverpool te R'dam verw. Kaap Falga, 25 v. Vlissingen n. Stockholm. KOiga, 24 te Vlissingen. Kemphaan, 25 v. Algiers te Liverpool verw. Kaap St. Vincent, 24 v. Cardiff te Rotterdam. Larix, 22 v. Goole n. Nantes. Lacra, 24 v. Amsterdam te Antwerpen. Leendert b, 24 v. Hamburg n. Le Havre. Marcella, 25 v. Duinkerken te Rotterdam. Maartje, 25 v. Antw. te Vlissingen. Mascotte, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Merwestad, 25 v. Delfzijl n. Stockholm. Muphrld N, pass. 25 Vlissingen n. Galway. May, 24 te Amsterdam. Marjan. 24 v. Mulroy te Rochester. Mirzam N, 25 v. Rotterdam n. Rouaan. Myfem, 24 v. Rouaan te Oxelosund. Mypuck, 24 v. Vestervik n. Rouaan. Missouri. 24 v. Rotterdam n. Oslo. Nieuwhaven, verm. 25 of 26 v. Kopenhagen Rotterdam. Nero, 24 v. Tarragona n. Valencia. Noorderlicht, 25 v. IJmuiden n. Goole. Nieuwland, 24 v. Rotterdam te Lefth. Nassauhaven, 25 v. Antw. te Rotterdam. Oranjepolder, 28 te Liverpool verw. Oleum, pass. 24 Vlissingen n. Zeebrugge. Oosterburgh, 24 v. Oskarshamn te Rotterdam. Philetas, 24 v. Lissabon n. Tanger. Pavo, 23 v. Nantes naar Bordeaux. Ponza, 24 v. Preston n. Swansea. Perregaux, 2b v. Nantes te Bordeaux. Quo Vadis, 25 v. Vlissingen n. Antw. Rema, 25 v. Boston te Amsterdam. Rini. 25 v. Londen te Rotterdam. Stella Maris, 24 v. Kopenhagen n. Krimpen. Strabo, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Sporota, 24 v. Amsterdam n. Liverpool. Spes, pass. 25 Vlissingen n. Denemarken. Ton S, 25 nog te Avonmouth. Trito, 24 v. Drogheda te Dublin. Tvro, 24 v. Waterford n. Londen. Tilly, 22 v. Bayonne n. Londen. Taormina. 25 Hamburg verw. Vrede, 25 nog rede Vlissingen. Vrouwepolder, verm. 26 Antwerpen verw. Viking, 26 v. Ellesmereport te R'dam verw Vliestroom, 25 v. Amsterdam n. Liverpool. Walcheren. 24 v. Belfast n. Cardiff. Wickenburgh, pass. 25 Finisterre n. Casablanca Westpolder, 25 v. Oporto te Antwerpen. Westerdok, 24 v. Londen te Amsterdam. Willem Fortuin, 24 v. Malmö te Rotterdam. Zaanstroom, 24 v. Huil te Amsterdam. Zeehaan, 27 v. St. Malo te Algiers, verw. SLEEPVAART Humber, met ruiger 24 530 m. W.t.N. Anderhalf graadskanaal. Oceaan, met zuiger en en bak 24 90 m. O. Malta De mooiste permanent die Frankrijk brengt! 23138 NAAISTER gevr. in flink ge zin, voor verstel, en nieuw werk. Om de weekDonder- dags van 8.30—5 u. Aanmel- Zaterdag en Maandag van 67 uur. Mevr. van Tonge ren. Sav. Lohmanlaan 25, Velserbeek. FL. WERKSTER gevr. Dins dag van 85 uur. Aanmelden Zaterdag en Maandag van 68 uur. Mevr. v. Tonge ren, Sav. Lohmanlaan 25, Velserbeek. MEISJE gevr. v. d. morgen uren of werkster v. d. Kloos ter, Moerbergplantsoen 37, IJmuiden. FLINKE WERKSTER gevr. 2 a 3 ochtenden per week. Velserduinweg 202 A, IJm.O. Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor VORMER. Aanm. dagelijks, Zijlweg 138, Haarlem. VOOR LEDEREN KLEDING naar maat G. Oldenburg, La- gersstr. 14, IJm.-O. Tel. 5753. De betaling regelen wij des- gew op prettige wijze met u. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne f 8.10 plaatsing inbegrepen. Filiaal Velo, Trompstraat 68, IJm. Tel. 5198. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, poreelein, electr. gramofoon met platen, lucht bedden. ledikanten en de kens. Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35. Tel. 4273, IJmuiden. GEDEELTELIJK STRAND HUISJE te koop, zeer gesch. om te verbouwen. Wijk aan Zeeërweg 110. KRUIWAGEN te koop gevr. Brieven met opgave van mo del en prijs L 3807. ONTHARING d. diathermie verw. v. wratten, moedervl. enz. Vele aanb, H.H. Dokt. Pijnboomstr. 6, tel. 24402 Hrl. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. Dagel. v. 8.30 v.m.6 u. n.m. Tev. Mnd., VVoensd. en Vrijd.av. tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec, reparatie-inrichting. KOUSEN REPARATIE Mevr. Visser, Tasmanstr. 4, v/h. Dirk Hartoghdwarsstr. IJm. OUDE SCHILDERIJEN, an tiek meubilair te koop gevr. Brieven opg. prijs enz. L 3803 Z.g.a.n. KINDERWAGEN te koop. Trompstr. 108, IJm.-O. MARKIES te k. agb. z.g.a.n. Lengte 1.70 geheel compleet. Velserduinweg 113 B, IJm.O. TE KOOP: gecomb. lintzaag machine 40 cm. vlak- en boorbank. In gebruik te be zichtigen Kerkweg 29, Sant poort. VOOR REGENKLEDING die werkelijk waterdicht en niet duur is naar G. Oldenburg, Lagersstraat 14, IJm.-O. tel. no. 5753. DREES-TIMMERMAN gevr. voor kleine klusjes. Brieven L 3806. Goedkope SCHRIJFMACHI NES met 1 jaar gar. vindt U alleen bij Loerakker, Kleine Houtstraat 81 (naast bios coop) tel. 20171. Bet. kan des- gew. geregeld worden. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48, Tel. 5852. TE KOOP: 2 pers. ledikant met bed, 1 kinderledikant m. bedje, 1 kinderstoel, eiken spiegel. Eksterlaan 39, IJm.O. METALEN WRINGER me^ bok te koop, samen f 30. Die. zestraat 6, IJmuiden-Oost. WIT TASTA voor muren en plafonds bij Rasch, Huy- gensstraat 59. IJmuiden. Of ficial Ralston Dealer. Alleenst. dame, begin 60, prima gezondh. zoekt 1 a 2 ongem. of gestoff. KAMERS met kookgelegenheid te IJm. Brieven L 3772 TROPISCH AQUARIUM te koop met vis en pomp. De Noostraat 104, IJmuiden-O. het Is in 't belang van Uw schoenen portemonnale en Uw VOETEN Breng daarom Uw schoenen voor reparatie naar Cederstraat 21 IJmuiden Telefoon 5468

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3