Soms is het nodig een kind te laten testen" Wie? Wat? Waar? Wanneer? en Hoe? Voorlich ti ngsvergaderi nge n op 31 Maart, 1 en 4 April BABYDAG 29 MAART Duinwijk: nieuw Velsens stads deel met 1892 woningen Havenberichten Visserij -varia J Voor BRILLEN DE BOER Agenda voor Velsen Huizen-complexen in Duinwijk en Santpoort „Bouwkas" heeft in Velsen gronden beschikbaar voor bouw 108 woningen Tractor zakte in drijfzand weg Wijk aan Zee l ..f,. r <i£lUeeït Drie sportvelden, veel groen <=J3rieven aan de redactie „Uit en Thuis" met de VPRO 5 Bond van Ouden van Dagen in oprichting Rijwielpad naar badplaats in aanleg RIOLERING AL DE GROND IN Paaswijding in de Gereformeerde kerk Benoeming leerkrachten Waterloo verloor, onder protest, van De Germaan DINSDAG 29 MAART 1955 NU DE BOUWKAS NEDERLANDSE GEMEENTEN haar activiteit ook tot de gemeente Velsen heeft kunnen uitbreiden, is in overleg met het gemeente- Op Maandag 4 April wordt in het KSA- gebouw te Beverwijk een vergadering ge houden waarop getracht zal worden een afdeling van de R.K. bond van ouden van dagen op te richten. bestuur met voortvarendheid aan het opstellen van enige plannen gewerkt. In het Plan Duinwijk, het nieuwe over vijf jaar 1900 woningen bevattende stads deel in de Zuid-Westhoek van IJmuiden, zal voor drieënzestig Velsense ge zinnen plaats zijn om een eigen woning te laten bouwen met steun van de Bouwkas. In zeven blokken van negen woningen aan de Adelaar-, Hercules- en Voermanstraat zullen wanneer de belangstelling voldoende is deze hui zen verrijzen. Is dit complex op de plattegrond van Velsen ontworpen om adspirant woningbezitters in de gelegenheid te stellen in de nabijheid van de havens te wonen; degenen, die liever de richting van Santpoort op willen, zijn ook niet vergeten. Ten Westen van de Rijksweg en ten Oosten van de om Sant poort heen aan te leggen randweg is namelijk ten Noorden van de Antillenlaan grond beschikbaar voor drieëntwintig laagbouw-woningen en een blokje hoog bouw van twaalf woningen. Voorts is te Santpoort terrein voor de Bouwkas gereserveerd ten Westen van de Kerkweg en ten Zuiden van de Kruidberger- weg. Hier zullen bij voldoende interesse nog tien laagbouw-woningen uit de grond worden gestampt. De Bouwkas heeft in Velsen dus voorlopig terrein beschikbaar voor de bouw van 108 woningen. DE BOUWKAS op 19 October van vorig jaar hebben we hierover uitvoerig bericht is een instelling van de ge meentebesturen, die beoogt het propageren van het eigen woningbezit en in het bij zonder van het onbelaste woningbezit Het aantal deelnemers is in enige jaren tijds enorm toegenomen. Vijfhonderd gemeenten worden thans door de Bouwkas bestreken en 11.000 gezinnen laten met behulp van de Bouwkas hun eigen woning in Neder land bouwen. Daarvan zijn er thans nog 7000 sparend om het benodigde minimum eigen-geldtegoed te verzamelen. Vier duizend zijn er thans aflossend. De aanwas in de loop van 1954 bedroeg niet minder dan 5000 leden, waarvan 2800 uit het rayon West. Van de oprichting van de Bouwkas af werden in totaal 4500 wo ningen gesticht en thans zijn er nog 1600 in aanbouw. Het verschil in aantal van dat van de aflossers komt voort uit het feit, dat er bouwers zijn, die al afgelost hebben of die geen lening bij de Bouwkas hebben. Velsense commissie DE BOUWKAS heeft voor het stimu leren van het eigen woningbezit uiteraard middelen beschikbaar. In de eerste plaats kent de Bouwkas het spaar systeem om het verplichte ineens te storten bedrag bij elkaar te krijgen. Wanneer in Velsen genoeg bouwers zich melden, is het mogelijk om het spaargeld iedere week te laten afhalen. In Velsen is inmiddels een commissie benoemd, die zich bezig houdt met het voorlichten van adspirant spaarders en die de Bouwkas weer inlicht over de spaar ders. Mocht men als spaarder in moeilijk heden zitten, dan kan men zich wenden tot deze commissie, die bestaat uit de heer W. F. Visser, Velsens wethouder van Open bare Werken, die voorzitter is; de heer H. J. Graafland, die de functie van secretaris heeft en de heer H. Peters, architect van Openbare Werken, die als technisch advi serend lid aan de commissie is toegevoegd. De heer H. J. Graafland is te bereiken op de vijfde afdeling van het Velsense raad huis bij voorkeur 's morgens, wanneer men zich ook als spaarder kan aanmelden. Heeft de spaarder genoeg verzameld, dan kan hij in aanmerking komen voor een hypotheek, die men in maximaal dertig jaar mag aflossen. De hypotheekrente bij de Bouwkas bedraagt thans van 3.5 tot 3.75. Technische dienst MEN HEEFT nu het geld: dat is het voornaamste. Daar weinigen echter ver stand hebben van bouwen, heeft de Bouw kas een speciale Technische Dienst in het leven geroepen om de bouwspaarders bij de practische uitvoering van de plannen ter zijde te staan. De Bouwkas ontwerpt en bouwt namelijk niet zelf, maar heeft uitsluitend een coördinerende en advi serende taak. In de loop der jaren heeft de Bouwkas de „woonwensen" samengevoegd en aan de hand daarvan opdrachten gegeven aan verschillende architectenbureaux, waaruit weer standaardplannen zijn gegroeid. Zo doende verkreeg men een kostenbesparing op de post „architectuur" een ontwikke ling in de richting van economischer bou wen door normalisatie en standaardisatie. Er werd een standaard bestek ontwikkeld. Het uitvoeren van deze standaardplannen wil niet bepaald zeggen, dat het tót een heid leidt. Men krijgt een grote variatie. De plannen blijven namelijk niet jaren achtereen gehandhaafd. Wanneer er in verschillende steden woningcomplexen volgens een bepaald ontwerp zijn verrezen, verdwijnt het ontwerp van de teken tafels. De Technische Dienst, die ook als taak heeft de spaarder goed in te lichten, regelt de aanbesteding, hetgeen ook al weer een kostenbesparende invloed heeft. De Dienst heeft bij de bouw ook de super- ADVERTENT1E visie, zodat men al met al een ver antwoorde bouw krijgt tegen een verant woord redelijke prijs. De bouw van wo ningen met behulp van de Bouwkas te Velsen is alleen toegestaan voor inge»- zetenen van de gemeente Velsen en voor hen, die een economische binding met de plaats hebben. Door gebrek aan grond zijn de forensen in Velsen voorlopig nog niet aan de beurt. 85 procent hypotheek DE COMMISSIE, die moet oordelen over het toelaten van een inwoner van Velsen als spaar der van de Bouw kas zal op twee factoren letten: ten eerste, de netto bouwkosten van het door de spaarder gewenste huis en het inko men van die spaarder. Beneden een be drag van f 15.000 voor een woning, mag de Bouwkas 85 procent hypo theek geven, mits het inkomen van de spaarder in dezelfder voege verantwoord is. Stelregel is, dat ir.cn niet meer dan een zesde van 't inkomen verwoont. Wenst men een woning, die duurder is dan f 15.000, dan heeft de Bouwkas een hypotheek van 50 In de trant van de woningen op deze tekeningen heeft de Bouwkas al woningen in Nederland laten bouwen. Het is niet gezegd, dat dit type ook in Velsen zal verrijzen. Wellicht wordt hiervoor een apart ontwerp gemaakt. procent voor het bedrag boven die f 15.000. Dit loopt op tot 20.000, waarna geen le ning meer wordt verstrekt. Met grote moeite heeft men gisteren de zware tractor van de heer D. kunnen be houden, die in Wijk aan Zee met het om ploegen van een stuk land doende was. Toen de zoon van de heer D. op de trac tor zittend, met ploegen bezig was en daarbij een laag gelegen deel passeerde, zakte de tractor plotseling in een moerassig stuk, waarvan de ondergrond uit drijfzand bleek te bestaan. De jongeman was nog maar nauwelijks uit het moeras of alleen de zitting van de trekker was nog boven de grond. Met twee auto's die op de vaste grond stonden, een tractor plus twee paar den is de tractor uit het moeras gehesen. Met man en macht is men thans doende om langs de nieuwe weg van Beverwijk naar Wijk aan Zee een rijwielpad aan te leggen. Men hoopt dit voor het begin van het nieuwe badseizoen gereed te hebben. Bureaulist V.V.V. De heer P. Huybrechts Sr. is benoemd tot bureauhouder van de Wijk aan Zeese VW. Hoe zit het verder? ER ZOU MEER over te vertellen zijn. De Bouwkas weet dit ook en vandaar de drie voorlichtings-vergaderingen in Vel sen, die op 31 Maart, 1 April en 4 April worden gehouden. De inwoners van Velsen uit IJmuiden- West, die van plan zijn toe te treden tot de Bouwkas en die iets meer willen weten over het hoe en wat van de Bouwkas, wor den Donderdagavond, 31 Maart om kwart voor acht in het Cultureel Gebouw ver wacht. De inwoners van Driehuis, IJmuiden-Oost en Velsen Dorp verwacht men Vrijdagavond 1 April om kwart voor acht in het Rex Theater en de adspirant 99 bouwers in Santpoort kunnen Maandag avond 4 April om kwart voor acht samen komen in „De Weijman". ALS RECLAME voor onze Babydag heden, hebben wij uitsluitend deze week, enkele speciale aanbiedingen. Onderleggers kwaliteit Teddy., 1.15 Pyamajasjes1.45 Reiszak Teddy ƒ19.25 Wieggarnituren2.89 Ledikantgarnituren3.95 Dekenklemmcn2.40 Bretelbroekjcs1.29 Heerlijk zachte luier, bijzonder geschikt voor de eerste maanden 0.79 VOOR DC BABY Anegang 46 - Tel. 14651 Grote Houtstraat 116 - Tel. 13339 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Geboren: Anna C. A., d. van J. A. Henne- man en J. P. Bleyendaal; Josephus W.. z. yan J. J. Aerts en P. J. M. van Hoorik; Sraneiscus M., z. van J. P. Sierhuis en Th. Way. WANNEER HET NIEUWE Velsense stadsdeel „Duinwük" achter de Radarstraat, het Moerbergplantsoen en de Linnaeusstraat over enige jaren is volgebouwd, dan zal Velsen er 1892 woningen bij tellen. Hiervan zijn 910 meergezinswoningen van drie woonlagen, 68 meergezinswoningen van vier woonlagen, 727 eengezinswoningen ge sloten bebouwing, 63 eengezinswoningen half open bebouwing, 24 eengezinswonin gen met op de begane grond winkelruimten, 6 verzorgende bedrijfjes met boven woningen, 57 meergezinswoningen drie hoog met op de grond winkelhuis, 37 wonin gen voor bejaarden. De drie sportterreinen in Duinwijk hebben een oppervlakte van 50.150 vierkante meter en het openbaar groen een oppervlakte van 165.107 vierkante meter. In Duinwijk, waarvan het nieuwe en definitieve plan over enige weken op het raadhuis ter inzage zal liggen, is men in middels al begonnen met het aanleggen van de riolering. Achter de Radarstraat en Linnaeusstraat wordt al gebouwd en som mige woningen in Duinwijk zijn zelfs al geruime tijd bewoond. N.V. Smits bouwbedrijf te Beverwijk is achter de Linnaeusstraat begonnen met de bouw van een vijftigtal premiewonin gen; de Woningbouwvereniging „Eigen Haard" bouwt een blok van 42 étagewo ningen aan de Planetenweg en daarachter 52 eengezinswoningen. Ook de 63 wonin gen van de Bouwkas komen in deze buurt en worden omsloten door Woningwetbouw- woningen. In Zuid-Oost Duinwijk gaat de Coöpe ratieve Arbeiders Woningbouwvereniging aan de slag met de bouw van 116 eenge zinswoningen en 8 woningen voor bejaar den. Duinwijk krijgt ten Zuid-Westen van de thans bij de Radarstraat in aanbouw zijnde school en Ned. Herv. kerk een Ka tholiek Centrum met een Katholieke school, Katholieke kerk en kleuterschool. Ook een Handelsschool is in deze omgeving geprojecteerd en voorts zal de Katholieke Woningbouwvereniging hier 100 woningen laten bouwen. Voorts is grond gereserveerd voor een Prot. Chr. Bejaardenhuis waa: omheen een centrum van deze geestelijke stroming zal ontstaan. Duinwijk krijgt af ritten naar de havenwijk bij de Linnaeus straat en aan het eind van het Pleiaden- plantsoen ,dat zal aansluiten op de Raaf straat en het verlengde van de uit te brei den en te verlengen Haringhaven. Tijdens de ouderavond in de Jan Ligt- hartschool in IJmuiden-Oost heeft de heer J. F. Boeke, die als psycholoog verbonden is aan de Stichting Geestelijke Volksge zondheid in Noordholland, afdeling schooi en beroepskeuze, een causerie gehouden over de vraag: Is het nodig ons kind te laten testen?" Hij is aan het eind van zijn betoog tot de conclusie gekomen dat er inderdaad momenten kunnen zijn, waarop, en geval len waarin het nodig is een kind te laten testen. De heer Boeke begon met de op merking dat vele bureaux worden over stelpt met aanvragen. De oorzaak is voor een deel hierin gelegen, dat de tijdsom standigheden gecompliceerder zijn dan een halve eeuw geleden en de mogelijkheden om een beroep te kiezen gevarieerder. In vroeger tijden werd geen rekening gehou den met de interessen van het kind. Maar ook het kind heeft een eigen geestelijk leven en daarmee houdt de experimentele psychologie, die de laatste zestig jaren een grote vlucht heeft genomen, zich bezig. Juiste bestemming Een test ia een middel om de verschil lende zijden van de kinderziel te benade ren en kan als zodanig helpen het kind in zijn later leven zijn rechte bestemming te doen vinden. De test is de maatstaf waar mee een bepaald geestelijk vermogen van een mens kan worden gemeten. Hierdoor wordt de keuze van het overgaan naar een bepaalde onderwijsinstelling of bedrijf vergemakkelijkt. Want de vraag die bij de ouders rijst is: hoe zal ons kind zich erdoor slaan en zal het tegen de gestelde eisen zyn opgewassen. De aanleg van het kind spreekt hierbij zeker mee. Het onderwijs in Nederland is zo geregeld, aldus spreker, dat men het overstappen naar een verdere schoolopleiding niet licht moet achten. En de jonge mens wordt beoordeeld naar de diploma's die hij bezit. De wens van het kind is niet altijd rede lijk bij een keuze van school. Het kind streeft ergens naar, maar kent zijn eigen capaciteiten niet. Ouders zien vaak hun kinderen niet objectief en de onderwijzer is er om de gaven van het kind tot ont- De evangelisatiecommissie van de Gere formeerde Kerk zal haar jaarlijkse Paas- wijdingsdienst in het kerkgebouw aan de Koningsweg houden op Dinsdag, 5 April. In deze wijdingsure zal ds. IJ. v. d. Zee van Nieuw Vennep mediteren over het onder werp: „Kruis en kroon". Medewerking ver lenen het Gereformeerd Evangelisatiezang koor en het Chr. Jeugdkoor „De Zang vogels", beide onder leiding van de heer H. Slings en de heer H. Köhler, orgel. ADVERTENTIE Let op de advertentie van morgen. Maandag 28 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Trito van Dublin, Bur- gandia van Gothenburg, Cottica van Ply mouth, Trompenburgh van Le Havre, Free man van Bergen, Atlas van Kopenhagen, Hemsö van Gothenburg, Bomma van Dram men, June van Fowey, Frey van Helsing- borg, Maria van Stockholm, Glengula van Liverpool, Spaarnestroom van Londen, Sa- ronno van Norfolk, Manto van Kopenhagen, Rondo van Indonesië, American Defender van Rotterdam, Lingestroom van Liverpool. Vertrokken zijn: Pamelia naar Isle of Green, Sanfulfrano naar Rotterdam. Anna Sylvia naar Londen, Croonenburgh naar Onton, Depa naar Rotterdam. (Verkort weergegeven) Boodschap. Een woordvoerder voor Jehovah's getuigen deelde mede, dat er plannen zijn gemaakt een speciale bood schap aan de wereld bekend te maken. De heer J. Visser een plaatselijk presiderende dienaar van de gemeente IJmuiden ont hulde enige bijzonderheden over deze speciale veldtocht, hetgeen onder andere het aankondigen omvat van de openbare lezing: „Christenheid of Christendom Welke in het „licht der wereld"?" Alle {emeenten van Jehovah's getuigen over de gehele wereld (er zijn er ongeveer 14.000 in 159 landen) zullen er aan deelnemen. De heer J. Visser zal deze toespraak hier ter plaatse houden, waarvoor het publiek har telijk wordt uitgenodigd in de gemeente lijke vergaderzaal aan de Abelenstraat. Ongeveer 600.000 getuigen van Jehovah zullen dan over de gehele wereld beginnen met de verspreiding van millioenen exem plaren van deze speciale boodschap in vele talen. De heer Visser zeide dat de inhoud van deze speciaal gereedgemaakte brochure tot op heden nog niet was openbaar ge maakt, maar dat de boodschap er van uniek was en van speciaal belang zou zijn voor mensen van welke geloofsrichting dan ook. De voorbereiding en de wereldomvatten de schaal van deze speciale veldtocht dui den er op dat dit zeer goed een van de grootste religieuze proclamaties in de moderne geschiedenis zou kunnen zijn, zo zeide de heer Visser. Hij vertelde vervol- Ter voorziening in vacatures en ter uit breiding van het personeel, m verband met het gemiddeld aantal leerlingen over 1954, dienen aan verschillende Velsense open bare lagere scholen leerkrachten in vaste dienst te worden aangesteld. Voor de vaca ture aan de Clara Sternschool verzoekt de aan de Ir. L. P. Krijgerschool verbonden onderwijzer E. Hutter door overplaatsing in aanmerking te mogen komen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. In ver band met het bovenstaande stellen zij de raad voor: I. te benoemen, in vaste dienst met ingang van 1 April 1955 aan de nieu we openbare lagere school aan het Gijzen- veltplantsoen te IJmuiden: mevrouw C. C. van Leeuwen-Lij tsman, sinds 24 Augus tus 1954 aan deze school tijdelijk werk zaam; met ingang van een nader te bepa len datum aan de openbare lagere Theo Thijssenschool te IJmuiden (Oost): P. Sanders, onderwijzer bij het buitengewoon lager onderwijs te Gouda; met ingang van 1 April 1955 aan de openbare lagere Wa- tervlietschool te Velsen (Noord): H. E. Kamphorst, sinds 1 Februari 1955 aan deze school tijdelijk werkzaam; II. te be sluiten tot overplaatsing van de onderwij zer E. Hutter van de Ir. L. P. Krijgerschool te Velsen (Noord) naar de Clara Stern- school te IJmuiden, zulks met ingang van een nader te bepalen datum. plooiïng te brengen. Toch kent niemand het kind beter dan de vader en moeder en deze weten ook welke financiële en daad werkelijke steun ze het kind bij het school leven kunnen geven. Maar ook de vader en de moeder zijn twee afzonderlijke per soonlijkheden en er kunnen zich moeilijk heden voordoen doordat de ouders ieder het kind op eigen wijze beoordelen. Een test is dan het middel om de synthese te vinden, waardoor het kind de juiste plaats in de maatschappij vindt. De vele ouders die aanwezig waren en die door de voorzitter van de oudercom missie, de heer A. Lindhout, waren ver welkomd, hebben na de pauze gelegenheid gekregen het werk van hun kinderen in ogenschouw te nemen. Houtstofaanvoer Maandagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. aangekomen het Zweedse sésé „Hemsö", dat van Gothen burg een lading van 1680 ton houtstof aan voerde. Vijfhonderd KAB-leden in Heemskerk Tijdens de jaarvergadering van de K.A.B. deelde de voorzitter de heer J. Nijman mede dat de afdeling een druk 1954 achter de rug heeft. Vooral het St. Nicolaasfeest voor de kinderen slaagde uitstekend. Het vergaderingbezoek was niet best te noemen en dit behoeft nog wel enige ver betering. De voorzitter wekte de aanwezi gen op het ledental groter te maken, er zijn nog een groot aantal ongeorganiseerden. Het ledental bedraagt nu 500, dit bleek uit het jaarverslag van de secretaris. De penningmeester de heer J. Nijman Czn maakte melding van een batig saldo, waar door het bezit der afdeling is gestegen tot f 1964,49. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Nijman herkozen en in plaats van de heer A. Kossen werd de heer W. Dijkman be noemd. Donderdag 31 Maart zal er voor IJmui den een nieuw gezelschap op de bindings- avond der V.P.R.O. optreden. Dick Gabel is een ervaren man in het cabaret, die via de journalistiek en het grote toneel zich volledig op dit terrein ontplooid heeft. Om zich heen heeft hij in het programma „Uit en thuis" een paar ervaren medewerkers gegroepeerd, zoals Sonja van Weerdenburg, Dini de Neef, Joke van den Berg en Wouter Denijs. Sonja van Weerdenburg heeft haar grote routine opgedaan bij Toon Hermans, waar zij jaren gens van de plannen die hier ter plaatse zijn gemaakt en deelde mede dat Jehovah's getuigen hier gereed zijn en er verlangend naar uitzien met deze speciale veldtocht te beginnen. Doreen van Oven gespeeld heeft. Dini de Neef viel destijds al op in het ensemble van Wim Sonneveld, waar zij bij voorkeur humoristische rolle tjes speelde. Doreen v Oven is al vaak via de radio in de huiskamer gekomen, als zij soms de meest uiteenlopende rollen ver tolkte en de pianist Wouter Denijs, bekend uit het beroemde piano-duo Beuker en Denijs, is nog steen." een van de meest vooraanstaande cabaret-pianisten en een voortreffelijk begeleider. Tezamen bren gen zij een goed ingespeeld programma van scetches, liedjes, overpeinzingen en fantasieën. Soms heeft het programma het melo dieuze van het chanson, soms die humoris tische noot die de lach doet opklateren en dan weer die opgestoken wijsvingerachtige filosofie die even glimlachend doet na denken. In het Hervormd Jeugdgebouw treedt dit ensemble Donderdagavond 31 Maart op. Spreker drs. G. J. Ligthart secretaris-pen ningmeester V.P.R.O. Pryzcn van Maandag: Heilbot 3,40-2,40, gr. tong 2,58-2,22, gr.m. tong 2,64-2,16, kl.m. tong 2.60-2.34, kl. tong I 3,10-2,80, kl. tong II 2,95-2,74, tarbot I 3-2,20, zalm 5,50 per 1 kg. Tarbot II 132-90, tarbot IV 74-53, gr. griet 90-70, tongschar 84-72, kl. tongschar 51, schartong 57-44. gr. schol 46-30, gr.m. schol 47-36, kl.m. schol 65-55. kl. schol I 67-49, kl. schol II 50-20, schar 38-21, bot 25-11. v. ha ring 27-16. makreel 30-22, gr. schelvis 44-35, gr.m. schelvis 46-36, kl.m. schelvis 50-37, kl. schelvis I 48-36. kl. schelvis II 32-22, wijting 36-13, gr. gul 56-38, midd. gul 51-37, kl. gul 39-27. kl. leng 48, ham 94. kl. wolf 52-41, poontjes 25-9, lommen 41-36, kl. koolvis zw. 30-21, kl. koolvis wit 38-34 per 50 kg. Gr. ka beljauw 248-82, gr. koolvis zw. 92-61, gr. koolvis wit 98-80, gr. leng 100-80, gr. wolf 102-83 per 125 kg. Aanvoer van Maandag' 965 kisten tong en tarbot, 23 kisten heilbot, 5 griet, 25 tong schar en schartong. 650 schol, 120 schar, 85 bot, 285 haring, 650 makreel, 1175 schelvis, 800 wijting, 515 kabeljauw en gul, 32 leng, 1 ham, 75 wolf, 105 poon, 709 koolvis, 40 di- versene totaal 6260 kissen. Besommingen van Maandag: IJM71 Bloemendaal f 13800, IJM16 Bergen f 22030, 2 trawlers met f 44000. SCH117 f 11260. IJM 53 f 2960, KW141 f 3700. KW73 f 4220. KW40 f 10850, KW48 f 9180, KW20 f 7430. KW175 f 5240, KW41 f 9530, KW15 f 7390. KW45 f 9600. KW123 f 10930. KW155 f 3340. KW166 f 2880. KW84 f 2250. KW65 f 1670. KW107 f 2370, KW28 f 3230. KW24 f 3590. KW104 f 3210, KW108 f 2900, KW10 f 3170. KW89 f 3620, KW37 f 6860. KW176 10670, KW93 f 3180, KW34 f 2030, KW133 f 3460, KW12 f 3210, KW36 f 3870. KW210 f 2460. WR34 3980. IJM7 f 8620, I.TM22 f 2980, IJM31 f 1690, IJM228 f 1030, IJM52 f 2140. IJM5 f 2960. IJM45 2540, IJM78 f 2230. TX14 f 2240, AM 26 f 4500, AM18 f 1220, AM17 f 2650. ADVERTENTIE naar Kennemerlaan 6062 Leverancier voor alle ziekenfondsen Tegen de sterke ploeg van de Germaan heeft Waterloo een prachtige wedstrijd laten zien en enigszins onverdiend ver loren. Na afloop van de wedstrijd tekende Wa terloo protest aan tegen het niet toe kennen van een doelpunt dat zeven minuten voor het einde door Post gemaakt werd en dat door de scheidsrechter werd toegekend, maar op advies van de grens rechter werd afgekeurd. De Germaan gaf na de aftrap direct de toon aan en bestookte met gevaarlijke aan vallen het IJmuider doel. Nadat Waterloo zich aan het zware veld had aangepast ging de strijd meer gelijk op en kregen De Boer en Post kansen, maar steeds bracht de Germaan-doelman redding. Na de rust moest doelman Kok direct handelend optreden en voorkwam met een prachtige redding een doelpunt. Maar na tien minuten moest hy zwichten (één-nul). Waterloo nam het spel in handen en tien minuten later was het gelijk. Uit een prachtige combinatie tussen De Boer en Post slaagde laatstgenoemde er in te sco ren (één-één). Veel plezier heeft aanvoer der Post hiervan niet gehad, want van de aftrap nam De Germaan weer de leiding uit een kopbal (twee-één). Vitesse *22 Vitesse '22 uit Castricum heeft de thuis wedstrijd tegen GVO, uit Krommenie, met een drie-nul zege afgesloten. Mid voor N. Stuifbergen was deze middag uitstekend op dreef, want hij kreeg drie scoringskan sen, die eenzelfde aantal doelpunten be tekenden. Overigens was het een matige wedstrijd, waarin de thuisclub het spel veel te kort hield, zodat de bezoekers steeds tijdig kon den ingrijpen. Na een half uur spelen scoorde N. Stuifbergen met een kopbal het eerste doelpunt en een half uur na de her vatting speelde de GVO-linksbuiten te zacht op zijn doelman terug en Stuifber gen was er vliegensvlug bij om het tweede doelpunt te scoren. Kort daarna kreeg Stuifbergen opnieuw een dergelijke kans, waarvan hij dan ook dankbaar profiteerde. CSV Het Castricumse CSV heeft Zondag in de uitwedstrijd tegen QSC in Wörmerveer, geen geluk gehad. De schotvaardigheid van de Castricummers liet veel te wensen ovèr en daarbij komt, dat de thuisclub het mid denveld volkomen beheerste. Kort na de aftrap kwam midvoor A. Kossen alleen voor de QSC-doelman, doch hij schoot de bal recht in de handen van de Wormer- veerse doelman. QSC nam langzamerhand het spel geheel in handen en na 25 minu ten spelen kreeg haar rechtsbuiten een kans, dde hij onberispelijk gebruikte (één nul). Ook na de hervatting bleef de thuisclub de toon aangeven, maar de CSV-verdedi- ging gaf geen krimp en zodoende kon het gebeuren, dat er niet meer gescoord werd, mede door het feit, dat de CSV-voorhoede in het geheel niet schotvaardig was. Uitbreidingen Burgemeester en Wethouders van Vel sen delen mee. dat bij hun besluit van 22 Maart 1955 vergunning ingevolge de Hin derwet is verleend aan: de C.V. „Amster dams Keur", v/h. F. W. Schilling te Sant poort, tot het wijzigen en uitbreiden van de inrichting voor zilverbewerking in het perceel Bloemendaalsestraatweg 60 te Santpoort; de firma Schilt te Santpoort, tot het oprichten van een machinaal timmer bedrijf in het perceel Kerkweg 29 te Santpoort. IJMUII Thali DINSDAG 29 MAART :den •lia, 20 uur, „De zondares van Parys". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 1921.30 uur. WOENSDAG 30 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De zondares van Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, als Woensdag. SANTPOORT Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Herv. Kapel, Pastorieweg, pianoconcert VELSEN Raadhuis. 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7