Nederlands elftal zonder Lenstra tegen de Belgen CETREX - Uw „eerste hulp bij ongelukjes" De blauwe Gomboom .Clowntje Rick 4 Wilkes krijgt wellicht later nog een kans Robijnen-prijs voor Olga Axworthy WOENSDAG 30 MAART 1955 Gymnastiek Jaarvergadering BATO Draverijen in Hilversum Jet NUKKlo bcfmifcuky! Het Duits voetbalelftal De Engelse league Volleyball Volleybal-evenementen in komende maanden Automobilisme Nieuwe „droomwagen Wielrennen Pellenaars toch ploegleider in Tour de France Zwemmen Jaarvergadering Kring Haarlem KNZB Heringa Wuthrich Voor de kinderen Padvinders wandeltochten op 7 Mei in Oegstgeest Sport in 't kort Scheepvaart FEUILLETON Door Dorothy Quentin Het Nederlands voetbalelftal, dat Zondag 3 April in het Olympisch Stadion in Am sterdam tegen België uitkomt, is door de keuze-commissie van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: De Munck (Fortuna) Wlersma Kuys (Donar) (Haarlem) Klaassens Van der Hart Van SchUndel (Venlo) (Fortuna) (SW) aanvoerder Dillen Schaap Roosenburg Timmermans De Harder (PSV) (Gooi) (Sneek) (ADO) (Holland Sport) Als reserves zijn aangewezen: Pieters Graafland (Ajax), Odenthal (Enschedé), Van der Hoek (Feyenoord) en Cor van der Gijp (Emma). De keuzecommissie van de K.N.V.B. gaf de volgende commentaar naar aanleiding van de samenstelling van het Nederlands elftal tegen België. Het met opstellen van Lenstra is een gevolg van de door hem tijdens de wed strijd tegen de London Combination in Rotterdam opgelopen blessure. Als gevolg van deze blessure het is een bloeduit storting in het dijbeen heeft hij zich afgelopen Zondag in de ontmoeting tegen Willem II niet volledig kunnen geven. Dinsdagavond bij de laatste training in het Olympisch stadion in Amsterdam gaf hij te kennen, dat alleen als dr. Posthuma het goed vond, hij aan deze training zou deelnemen. Dr. Postuma achtte het niet wenselijk, dat Lenstra aan de training zou deelnemen. Hoewel de mogelijkheid niet uitgesloten werd geacht, dat de blessure door een speciale behandeling Zondag ge in Gent tegen België B uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Van der Land (HBS); achter: Mes man (Amsterdam) en Boskamp (Amster dam); midden: Steenbergen (Feyenoord, aanvoerder), Van Houten (Amsterdam) en Van Dijk (Ajax); voor: Louers (Eindho- (SW). Als reserves zijn aangewezen Van Vliet (ODS), Claus (Helmondia), Smit (Alkmaria) en Fens (VCS). De laatste training Trainer Donnerfeldt nam de aanwezige spelers gisteravond op één der bijterreinen van het stadion nog eens geducht onder handen. Men ging na afloop uit elkaar, zonder dat de samenstelling bekend kon worden gemaakt. Immers, de mededeling van Abe Lenstra over de blessure, stelde de keuzecommissie en de technische com missie voor onverwachte moeilijkheden. Uit de samenstelling blijkt, aat in het Nederlands elftal, dat enkele weken ge leden tegen Denemarken speelde, twee wij zingen zijn aangebracht: Wilkes is vervan gen door Roosenburg en in de voorhoede moest Lenstra worden vervangen. Timmer mans werd als linksbinnen opgesteld, Schaap verhuisde van de middenlinie naar de voorhoede en Klaassens werd gekozen in de middenlinie. Wilkes is niet herkozen, maar is, zijn wij goed ingelicht, niet uit de gedachten van de keuzecommissie verdwenen. Men is van oordeel, dat de plotselinge overgang in Moeilijkheden door verbouwingen gymnastieklokalen Op Maandag 28 Maart j-I. hield de G.V. Bato haar 59e jaarvergadering in restau rant Brinkmann in Haarlem. De voorzitter, de heer A. J. Fortgens,sprak in zijn opening over de moeilijkheden die in het afgelopen jaar waren ontstaan door de verbouwing van de gymnastiekzaal van de Klaas de Vriesschool, hetgeen oorzaak was, dat de oefenuren gedurende drie maanden slechts in zeer geringe mate konden doorgaan en een niet onbelangrijk ledenverlies tot ge volg had; welk verlies overigens in de loop van het jaar weer kon worden ingehaald. Ook het regelmatig gemis van deze zaal voor het gebruik van ouderavonden blijkt steeds weer een belangrijke rem op het werk der vereniging. Spreker erkende het grote belang van ouderavonden, doch was er niet van overtuigd, dat het beslist nood zakelijk is, om deze in de gymnastiekzaal te houden. Meer aandrang op de bouw van aula's zal stellig noodzakelijk zijn. Spreker verwachtte ook in 1955 moei lijkheden als de zaal aan de Badhuisstraat zal worden verbouwd. Waar zullen de vele afdelingen moeten worden ondergebracht als we bedenken, dat er zo'n groot tekort aan gymnastiekzalen in Haarlem is, aldus spreker. Deze verbouwing zal steling niet veel minder dan een half jaar in beslag nemen; als geen goede oplossing kan wor den gevonden, zal dit niet veel goeds voor de vereniging betekenen. Vooral niet nu het 60-jarig jubileum voor de deur staat. Met genoegen constateerde spreker de verbetering van de gymnastiekwerktuigen en de steeds groeiende belangstelling voor de lichamelijke opvoeding van de gemeen telijke overheid. De successen memoreren de van de vereniging, noemde spreker de gehouden openluentdemonstraties en de Kringdag in Zandvoort, waar Bato met de beste resultaten voor de dag kwam. De oprichting van een rhythmische af deling is een succes gebleken, al is het ledental voor deze afdeling nog niet vol geboekt. De organisatie van ouderavonden gewerkt Abe Lenstra nezen zou kunnen rijn, achtte de keuze commissie het niet verantwoord dit risico te nemen. Nederland B-elftal De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands B-elftal, dat Zondag 3 April De uitslagen van de draverijen in Hilver sum luiden: Agaat-prijs (1980 meter): 1. Tizian 1.34.4; 2. Terraise 1.37.6; 3. R. Willem Mars 1.36.9. W. f1,10, PI. f 1,10, f.2,10, Cov. f4.90, Gek. f 6.—. Brillanten-prijs (1980 m.): 1. Quick Jimmy 1.32.4; 2. Roi de Cinq Mille, 1.31.8; 3. Rey- land 1.33.2. W. f4.—, PI. f3,10, f 1,40, Cov. f4,70. Gek. f5,80. Granaat-prijs f2340 m.): 1. Peter Scott 1.30.7; 2. Peter Chestnut 1.30.8; 3. Rotecta 1.31.7. W. f 17,30, PI. f4,20, f3,90, f5,20, Cov. f9,40, Gek. f8,—. Edelstenen-prijs (2340 m.) 1. Pelikaan S. 1.27; 2. Nelson 1.28.2; 3. P. Louis I 1.28.2. W. f 1,80, PI. f 1,40, f3,70, f2.40, Cov. f 13,80, Gek. f29,40. Robijnen-prijs (1900 m.):le serie: 1. Nora B. 1.29.2; 2. Peter Pech 1.29.2; 3. Queeny Dillon 1.29.0. W. f7.60, PI. f2,10, f 1,50, Cov. f7,10, Gek. f6,60. 2e serie: 1. Rina Gay 1.28.9; 2. Olga Ax worthy 1.28.4; 3. Petronel Spencer 1.28.0. W. f 1,50, PI. f 1,20, f3,90, Cov. f 13,10, Gek. f 12,70. Finale: 1. Olga Axworthy 1.28.9; 2. O Lapize K 1.30.0; 3. Nora B. 1.30.0. W. f 15.20, PI. f2,20, f2,30, f 1.40, Cov. f8,50, Gek. f44,90. De totale omzet bedroeg f47.740. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR 48 A DAM TEL. 717162 Falcon Gabardine Jassen land is teruggekeerd, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Wilkes nogmaals een kans krijgt om in het Nederlands elftal te worden opgenomen. De bondscoach Herberger heeft het Duitse elftal voor de wedstrijd tegen Italië die van daag in het Neckar-stadion in Suttgart ge speeld wordt, als volgt samengesteld: Doel: Herkenrath (Rotweiss, Essen). Achter: Juskowiak (Fortuna, Düsseldorf) en Kohlmeyer (FC Kaisersl). Midden: May (SPVG Fürth), Posipal (Hamburger S. V.) en Harpers (S. V. Sodingen). Voor: Rahn (Rotweiss, Essen), Morlock (F. C. Nürnberg), Seeler (Hamburger S. V.), Fritz Walter (F. C. Kaiserslautern) en Schaf er (F. C. Köln). In een leaguewedstrijd voor de eerste divisie heeft Chelsea met tweeeen van Sunderland gewonnen. De Londenaars heb ben hierdoor hun positie aan het hoofd van de ranglijst verbeterd. Zij leiden met 44 punten uit 36 wedstrijden. Op de tweede plaats staat Wolverhampton, de kampioen van het vorig seizoen, met 41 punten uit 34 wedstrijden. Ondanks het feit dat de competitie voor de volleyballers tot eind April duurt, zullen de afdelingskampioenen veel eerder bekend moeten zijn. Dit is mogelijk, want de dames kampioen in de afdeling Haarlem zal zich spoedig melden en ook de kampioen bij de heren zal na de wedstrijd op Dinsdag 5 April tussen HVS en Die Raeckse. eventueel na een beslissingswedstrijd op 13 April, bekend zijn. Op Dinsdag 19 April wordt in het Krelage- huis gestreden om het kampioenschap van het district Noordholland door de dames en heren kampioenen van de afdelingen Haar lem, IJmond, Alkmaar, Den Helder, Enk huizen en de Zaanstreek. Gevolgd door het Kringkampioenschap op Dinsdag 26 April voor dames en Woensdag 27 April voor heren in het gymnasium in IJmuiden-O. Hier binden de Noordhollandse kampioenen de strijd aan met de sterksten van de ditricten Den Haag en Rotterdam. Tot nog toe kwam de zwakste van de drie ploegen niet voor afvaardiging naar de na tionale kampioenschappen in aanmerking. Het hoofdbestuur van de NeVoBo wil dit echter scherper stellen en alleen de kring kampioen naar Utrecht laten komen. De bondsraad ging met dit voorstel nog niet accoord. Voor Woensdag 5 April staat het school- volleybaltournooi op het programma. Zater dag 23 April organiseert HVS haar jaarlijks „Floratournooi", waara «n door een record aantal ploegen wordt deelgenomen, ruim zeventig. Op 7 Mei wordt in de Houtrusthal in Den Haag de interlandwedstrijd Nederland— België gespeeld. Zaterdag 14 Mei is in het Jaarbeursgebouw in Utrecht de strijd om het nationale kampioenschap en op Donder dag 19 Mei (Hemelvaartsdag) houdt de ClOS-club op Duinlust haar jaarlijks volley- bal-tournooi. en contactavonden voor de leden is niet onbevredigend geweest en zal stellig ook dit jaar worden herhaald. De jaarverslagen, waaruit een stijging van het aantal werkende leden bleek, het financieel verslag en de begroting werden goedgekeurd. In de vacature van secretaris van het technisch bestuur werd voorzien door de benoeming van de heer E. Jansse. De contributies werden vastgesteld met de voorheen vrijwillige bijdrage voor en kele fondsen, thans verplicht in de contri buties op te nemen. Het minimutn voor donatie werd verhoogd tot 40 cent per maand. Het jubileumprogramma voor de viering van het 60-jarig bestaan in 1956 werd met algemene stemmen goedgekeurd. Het ver meldt onder andere naast een receptie en feestavond, de organisatie van een inter nationale wedstrijd of demonstratie, een openluchtdag, een gala-uitvoering en een concours voor trommelcorpsen en tot be sluit een avond voor en door de leden. De Duitse Borgward-fabriek heeft de laatste paar dagen op de autobahn bij Bre men proeven genomen met een nieuwe „droomwagen". De auto is een vierpersoons en heeft de typerende kenmerken van aërodynamische ontwerp, zoals bij de bouw van vliegtuigen toegepast. Aan de achterzijde zitten verticale vin nen en gezegd wordt dat deze de wagen bij zeer grote snelheden in het spoor hou- den.De carrosserie is vervaardigd van licht metaal, is zeer laag gebouwd en de boven zijde is van glas. Volgens onbevestigde be richten, lag de maximum snelheid van de nieuwe wagen rond de 200 kilometer per uur bij de proeven. De snelheid zal nog worden opgevoerd. De Borgward-fabriek weigert technische bijzonderheden over de wagen te geven. Deskundigen gissen dat de auto is uitgerust met een 2500 cc motor. Tijdens een bespreking tussen Van Ierlant, de vertrouwensman van de K.N.W.U. voor de Tour de France en Pellenaars is een accoord bereikt op alle punten. Dit betekent dat Pellenaars ook dit jaar als ploegleider van Nederland voor de Tour de France zal fun geren. Onder voorzitterschap van de heer G. Voogd werd Dinsdagavond in hötel ,,De Leeuwerik" in Haarlem de jaarlijkse alge mene vergadering van de kring Haarlem van de K.N.Z.B. gehouden. Met uitzonde ring van de Haarlemse Watervrienden, die bericht van verhindering had gezonden, waren al de in de kring aangesloten ver enigingen vertegenwoordigd. De voorzitter bracht in herinnering, dat op de laatstgehouden buitengewone ver gadering op enkele détails na het reorga nisatieplan de goedkeuring had verkregen, zodat de Polocommissie en de Zwemcom- missie nu niet meer door de vergadering werden gekozen, maar door het Kringbe- stuur moeten worden benoemd. Ook moet nu een District Advies Raad en een Bondsraad worden ingesteld. Hier voor vroeg de voorzitter de bijzondere aan dacht. De jaarverslagen van bestuur en commissies, als ook de begroting voor het jaar 1955 werden zonder op- of aanmerking onder dankzegging aan de samenstellers goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende bestuursleden met uit zondering van mevrouw J. Woning-Brink huis herkozen. Na een herstemming koos de vergadering de heer J. J. Hogeland Sr. in de opengekomen plaats. Op voorstel van het kringbestuur wer den de commissies als volgt benoemd: Zwemcommissie: J. van Zadel, voorzitter; mej. Th. Turkenburg, H. IJzer, D. Bongert- man en P. Gottmer, leden. Polocommissie: M. Th. Mauritz, voorzitter; P. Wapstra, secretaris-competitieleider; C. Zeeman, penningmeesterB. Roozekrans, C. Visman, A. J. Nater, J. H. Kollerie, leden. De benoeming van een scheidsrechters- commissie stuitte op enige moeilijkheden, maar werd tenslotte als volgt: G. Voogd, voorzitter: A. M. Heerkens Thijssen, secre taris; M. Th. Mauritz, lid. Voor de verkie zing van een lid voor de in te stellen Districts Advies Raad, die gevormd moet worden door de kringen Amsterdam, Noor delijk Noordholland en Haarlem, werd op voorstel van Z.C. Haarlem met algemene stemmen de heer Th. Hölsken gekozen; als plaatsvervangend lid werd met evenzovele stemmen gekozen de heer P. van Goor. Tot leden van de te vormen Bondsraad werden de door het kringbestuur voorgestelde can didates G. Voogd, L. A. Roozekrans en J. J. Hogeland Jr. gekozen. Vervolgens werd de agenda voor de ver gadering van de K.N.Z.B., die op Zaterdag 2 April 1955 in Amsterdam wordt gehou den, aangesneden. Vooral de financiële unten werden onder de loupe genomen, let voorstel van het bondsbestuur om de kosten voor wedstrijden, tournooien enz. te verhogen, werd door de vergadering ver worpen. Er werd besloten een tegenvoorstel in te dienen, waarin wordt voorgesteld de thans geldende kosten met ongeveer 10 procent te verhogen. Als candidaat voor de verkiezing tot lid van de commissie van beroep werd met algemene stemmen voorgesteld de heer C. A. Schipper uit Heemstede. ADVERTENTIE HAARLEM BLIKSEMAFLEIDERS C Het begon al te schemeren, en nog raasde het autootje als 'n wilde over de weg... Oom Tripje en Plop waren doodmoe en angstig. Want nu het al donker begon te worden ook, was het gevaar nog groter, dat ze ergens tegenop zouden rijden. Maar gelukkig ...er kwam uitkomst. Opeens begon te motor te stotteren en lang zamer te lopen. „Ik geloof, dut de benzine eindelijk opraakt!", zei Plop. En hij had gelijk. Nog 'n paar maal pruttelde de motortoen gaf hij geen geluid meer. Het wagentje reed nog een klein eindje door en stond toen stil. „Hèhè!", zuchtte opm Tripje opgelucht. Nu konden ze eindelijk uit het wagentje stappen. Oef, wat waren ze stijf en moe geworden. Ze stonden naast het autootje en rekten zich uit. „Nou, daar zijn we nog goed afgekomen!", zei oom Tripje. Als datum voor de jaarlijkse nationale St. Jorismars in Oegstgeest, die nu reeds voor de negende maal wordt gehouden, is vast gesteld Zaterdag 7 Mei. Deze datum is ge kozen om de wandelmars te maken tot het sluitstuk van de bevrijdingsfeestweek. Het vorige jaar namen ruim drie duizend pad- vindsters en padvinders aan de marsen deel waarvan een groot aantal uit Kennemerland afkomstig was. De Heemsteedse zeeverken- nersgroep „de Spaarnegeqzen" wordt elk jaar als een gevreesde deelnemer beschouwd, omdat de leden van deze groep nu al jaren achtereen met eerste- en wisselprijzen de terugtocht hebben aanvaard. Als gewoonlijk zijn de afstanden voor ka bouters en welpen VA kilometer, voor pad- vindsters en verkenners vijftien en voor pioniers, gidsen en voortrekkers twintig kilometer. Inschrijvingen moeten voor 27 April worden gezonden aan oubaas C. Th. van der Horst, Duivenvoordestraat 27 in Oegstgeest. Er wordt om half drie gestart bij hotel „Het Witte Huis". Leden van de plaat selijke afdeling E.H.B.O. en Rode Kruis zorgen voor eventuele medische hulp. Be halve de persoonlijke herinnering wordt een groepsprijs uitgereikt aan groepen van twaalf padvind(st)ers plus leid(st)er. Er zijn boven dien een aantal extra prijzen beschikbaar. INT. OPEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN ENGELAND. In Londen is een begin ge maakt met de internationale open tafel tenniskampioenschappen van Engeland. On nes bereikte in het junioren (heren) tournooi de finale door in de halve eindstrijd met 22—20, 22—20 van de Amerikaan Klein te winnen. In de andere halve finale won de Duitser Terbeck met 19—21, 2115, 21—14 van de Engelsman Backhouse. BIRMA—PHILIPPIJNEN. Op de tweede *Ug van de Davis Cup-wedstrijd BirmaPhi- lippijnen voor de zóne van het Verre Oosten wonnen de Philippino's ook het dubbelspel, Ampon en Deyro (Philippijnen) versloegen Maung en Thaung (Birma) met 60. 60. 60. De Philippino's hebben de leiding met 30, waarmede zij zich plaatsten voor de zónefinale tegen Japan. ADVERTENTIE N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken v Heveadorp (Gld) Athena, 29 te Santos. Alioth, 29 te Montevideo. Almdijk. 25 v. Coatza Coalcos n. Tampico. Alnati, 28 600 m. N.t.O. St. Paulsrock. Alphacca, nacht 28-29 te Santos. Amstelkroon, 30 te Auckland verwacht. Amstelvaart. 28 v. Galveston n. Nederland. Arundo, 28 v. Newport News n. Engeland. Aagtedijk, 28 te Corpus Christi. Aalsdijk, 29 te Schiedam. Aardijk. pass. 29 Scllly's n. Le Havre. Alchiba, pass. 29 Kp. Finisterre n. Gdynia. Almdijk, 30 te Port Elizabeth. Alphard, 31 Recife verwacht. Amstelpark, pass. 29 Ouessant n. Bremen. And Ijk, 30 Le Havre verwacht. Antonia. 30 te Tjilatjap. Appingedijk, 28 v. Norfolk n. Trinidad. Argos, pass. 29 Gibraltar n. Barcelona. Alpherat, 28 te Baltimore. Baarn, 28 v. Valparaiso n. San Antonio. Bennekom, 28 v. Curacao n. Cristobal. Blitar. pass. 29 Gibraltar n. Beyrouth. Boskoop, 29 v. Pto Cabello n. Aruba. Caltex Delft, 29 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 28 Kp. Bon n. Sldon. Caltex Nederland, 28 v. Kopenhagen, 31 Rotter dam verwacht. Callist, 29 te Newport News. Cronenburgh, 28 v. IJmuiden n. Onton. Daphnis, 25 v. New Orleans n. Maracaibo. Delfland, 28 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Dordrecht, 1 April te Londen verwacht. Eendracht, 26 te Constanza. Eos, 28 te Amsterdam. Erinna, nacht 29-30 te Singapore. Esso Den Haag, pass. 29 Kreta n. Antw. Etrema, pass. 29 Lands End n. Rotterdam. Falco, 28 v. Marseille n. Valencia. Friesland (SSM). 29 v. Huelva n. Rotterdam. Farmsum, pass. 29 Lands End n. Antwerpen. Garoet, pass. 28 Kp. Bon n. Halifax. Hathor, pass. 29 Oporto n. Tanger. Hecuba, 26 te Baltimore. Heemskerk, 29 580 m. Z.ZW. Cocos eil. Ivoorkust, pass. 29 Finisterre n. Le Havre, indrapoera, pass. 29 Ceylon n. Belawan. Java. 28 v. Charleston n. Galveston. Japara (KRL), 29 te Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt, 29 250 m. ZW. Anderhaif- graadskanaal n. Fremantle. Kalydon, 28 v. Panamakanaal n. Valparaiso. Karimun, pass. 30 Sa£ang n. Belawan. Kota Baroe, 28 v. Port Said n. Rotterdam. Kota Inten, 29 te Rotterdam. Kota Gede, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Langkoeas, 28 v. Djeddah n. Djibouti. Lcto, pass. 29 Brunsbüttel n. Rotterdam. Loenerkerk, 28 te Madras. Loosdrecht, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Leopoldskerk, pass. 29 Aden n. Bahrein. Leuvekerk, 30 te Aleppey. Liberty Bell, pass. 29 Algiers n. Port Said. Loppersum, pass. 29 Kp. St. Vincent n. Benlsaf. Lekkerkerk. 29 420 m. ZW. Karachi. Lissekerk, 29 nog te Basrah. Mapia, 29 te Marseille. Meliskerk, pass. 28 Kp. Finisterre n. Las Palmas Maureen, 28 v. Port Said n. Hamburg. Modjokerto, 26 te Tj. Prlok. ADVERTENTIE VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER (4) Met de mensen hier zult u het waar schijnlijk wel goed kunnen vinden. Ik moet u echter waarschuwen dat er tussen Auck land en Wellington een vinnige wedijver bestaat. Tijdens uw reis heeft u toch wel meer prachtige streken gezien, is het niet? Sally knikte. Jamaar het leek op een film, alles ging zo vlug. Het lijkt er veel op alsof alsof ik thuis ben gekomen. Ze bloosde plotseling omdat ze haar gedachten zo maar tegenover een vreemdeling had uitgespro ken. Ian keek eens rond door de suite en meende dat als deze omgeving voor een aantrekkelijk Eng-ri* meisje „thuis" was, zij wel enkele teleurstellingen zou krijgen. We wonen niet zo als hier, zei hij een beetje lachend.Deze suite is gereserveerd voor vooraanstaande gasten. Onze huizen zijn maar klein en van hout. Hij haalde zijn brede schouders in het goed gesneden grijze pak op en vervolgde: En huishou delijke hulp hebben we nagenoeg niet. Onze moeders of vrouwen koken zelf en doen hun huishouden, en wonen ze buiten de stad, dan verzorgen ze óók nog de was. Sally lachte, en Ian werd er door gechar meerd. Weinig vrouwen konden, vond hij, natuurlijk, muzikaal lachen, zoals Sally. Ze vond het prettig dat hij haar even zachtjes op de vingers had getikt. Ze liet er dus vlug op volgen: Ik bedoelde na tuurlijk niet het hotel. Luxe hotels ben ik heus niet gewend. Toen we uit het vlieg tuig stapten kreeg ik echter het eigenaar dige gevoel dat ik hier méér was geweest. Vreemd hè? Ik ben in Londen geboren en tot verleden week had ik nog geen stap over de grens gezet. Ik geloof dat het kwam omdat de reis afgelopen was, omdat ik toen weer rond kon lopen door straten en over pleinen. Ik hoop dat u een prettige tijd zult hebben, zei Ian vriendelijk tot de specialist en Sally. De verzorging in het hotel is voortreffelijk, Sir James. En als u het goed vindt, kom ik morgenochtend langs om u iets van de stad en de omgeving te laten zien. De conferentie begint Maandag. Ian had woord gehouden. Drie dagen ach tereen had hij dokter Jim en Sally in zijn wagen meegenomen op dagtochten langs de kust met haar prachtige kleine baaien. Enkele keren had Sally gevraagd of hij even wilde stoppen, zodat dokter Jim en zij rustiger van de schoonheid om hen heen zouden kunnen genieten. Met de veerboot waren ze naar de noordelijke kust gevaren en hadden daar in stille bewondering ge staan voor de wouden van de reusachtige kauri-bomen. Het leek wel alsof in deze bossen de tijd stil was blijven staan. Ten slotte hadden ze nog een tocht door de met bush bedekte heuvels naar Kaipara, ten westen van Auckland, gemaakt. Toen zij Londen verlieten was het daar herfst, maar in Nieuw Zeeland heerste de frisheid van de lente en dat alleen al was voor Sally een wonder. Ze was direct gaan houden van Auckland met haar stijgende en dalende straten, de vrolijke winkels en rammelende trams, haar parken, die rijk waren aan prachtige bloeiende struiken en bomen. Nieuw Zeeland was in haar ogen, die gewend waren aan het sombere Lon- dense stadsbeeld, een land van bloemen en schitterende vergezichten. Overal in de tuinen, in de parken en buiten de stad, in de bush "fleurden de bloemen: viool tjes en violieren, fresia's, die ongekend groot waren en een heerlijke geur ver spreidden en wilde clematis, de kowhai- plant met haar bel-vormige goud-gekleur de bloemen en de ti-boom met haar dui zenden kleine bloemetjes. Het was één feest van kleur en zinnen-strelende geur! En overal waren heuvels. Je hoefde maar kort te klimmen en je om te draaien om te kun nen genieten van een prachtig uitzicht over de stad en de glinsterende blauwe zee. Steeds weer was het een ongelooflijk mooi sprookje. De bush was één en al leven met jong opschietend groen en de geur, die de rijke plantenwereld verspreidde, was uitzonderlijk fris en zacht. Ondanks de Nieuw Zeelandse lente was het 's avonds echter nog kil genoeg om een houtvuur aan te leggen en de rook, die overal opsteeg, mengde zich aan het einde van de dag met de geur van de bloemen, zodat de lucht dan één en al parfum was, een betoverend, be dwelmend, zwaar-zoet parfum. Ik houd van dit land! zei Sally tientallen keren per dag tot zichzelf, maar deze keer zei ze het niet hard op, ze dacht het alleen maar. Ze was Ian dankbaar voor zijn vrien delijkheid en trots om hen alles te laten zien en bovenal voor het respect, dat hij jegens dokter Jim toonde. Sir James was al direct bijzonder op de jonge arts gesteld en het kostte hem wei nig moeite zijn jeugdige collega bij stukjes en beetjes zijn levensgeschiedenis te doen vertellen. Ian sprak nog steeds met een licht Schots accent, wat de oudere man prettig in de oren klonk en toen Sir James hem hier een beetje mee plaagde, grinnikte hij enigszins weemoedig. Toch ben ik een Nieuw Zeelander. Derde generatie. M'n grootouders vestigden zich in Otago, op het Zuidelijke eiland. M'n ouders wonen nog op de oude hoeve in Dunedin. Misschien heeft u, wanneer de conferentie afgelopen is, wel eens tijd en gelegenheid om South Island te bezoeken. Mijn ouders, Sir James, zullen het bij zonder prettig vinden u te mogen ont vangen. Dat is erg vriendelijk van u. Ja, ik hoop na de conferentie nog een week vacantie te kunnen nemen. Ik ben bang, Sally, dat we Mulderkerk, 29 te Port Said. Maasdam, 29 400 m. W. Kp. Clear. Macu'ba, 30 te Mlri. Mentor, 29 te Georgetown. Molenkerk, 29 v. Rotterdam n. Kobe. Mijdrecht, 29 v. Aruba n. New York. Nieuw Amsterdam. 29 te Port Said. Oberon, 28 v. La Gualra n. Pto Cabello. Oranjestad, 28 700 m. NO.t.N. Trinidad. Polydorus, 29 v. TJ. n. Singapore. Prins Willem III, 28 te Rotterdam. Phrontis, pass. 29 Lands End n. Amsterdam. Polyphemus, 30 te Alexandrië. Rondo. 28 te Amsterdam. Rijnkerk, 30 te Port Elizabeth. Salatiga, 30 te Singapore verdacht. Sarangan, 26 v. New York n. Philadelphia eo New Orleans. Schie, 29 te Antwerpen verwacht. Sheratan. 29 te Santos. Stad Dordrecht, 28 v. Palermo n. Bona. Sibajak, 29 290 m. W. Mlnikoy n. Aden. Straat Makassar. 26 v. Port Swettenham. Sawega, pass. 29 Anderhalfgraadskanaal naar Rotterdam. Schie, 29 te Antwerpen. Sirrah, pass. 29 Algiers n. Lands End. Stad Alkmaar, 30 te Lorenzo Marquez. Stad Maassluis, 29 te Cardiff. Stanvac Ogan, 29 v. Belawan n. Sungeigerong. Tabian, 25 v. Houston n. New Orleans. Tegelberg. 29 te Belawan. Titus, 29 Mersin verwacht. Tjimenteng, 26 te East London. TJitjalengka. 28 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Tarakan, 29 v. Belawan n. Penang. Teireslas, 29 Tj. Prlok n. Singapore. Van Linschoten. pass. 29 Ouessant n. Le Havre. Waal, 28 v. Carthagena n. Lissabon. Westerdam. 28 te Rotterdam. Wieldrecht, 28 710 m. ZW. Fayal. Wonosobo, pass. 28 Kp. Finisterre n. Port Said. Woensdrecht, 29 320 m. O.t.Z. Albany. W. Alton Jones, pass. 29 Malta n. Port Said. Willemstad, 29 360 m. ZW. Fayal. Wonosobo, pass. 29 Lissabon n. Port Said. Zeeland (SSM), verm. 30 v. Theems n. R'dam Zuiderkruis, 29 200 m. Z. Monrovia. KLEINE VAART Adm. Nelson, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Albert Willem,. 29 v. Swansea te Rotterdam. Anna Henny, 29 v. Port Talbot te Amsterdam. Arnoudspolder, 30 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Audacia, verm. 29 v. Goole n. Terneuzen. Albergen, 28 v. Nantes n. Bordeaux. Algarve, 29 v. Waterford n. Swansea. Att S, 29 v. Antwerpen te Ellesmereport. Beekbergen. 29 v. Rotterdam n. Bristol. Barendsz, 28 v. Antwerpen n. Avonmouth. Batavier III, pass. 29 Finisterre n. Bordeaux. Bergsingel, 28 v. Birkenhead n. Glasgow. Blue Boy, 28 v. Bremen n. Aberdeen. Barendsz, pass. 29 Vlissingen n. Avonmouth. Batavier I, pass. 28 Finisterre n. Casablanca. Betty Anne S, 28 v. Immingham n. Grangemouth Bill S, 29 v. Drogheda n. Port Talbot. Birmingham, 28 v. Harllngen te Leith. Brem, 29 v. Vlissingen n. Oporto. Corrie b, 29 op Thames n. Thameshaven. Casama, 29 te Kopenhagen. Cinderella, 29 v. Rotteraam te Duinkerken verw. Depa, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Driebergen, 29 v. Rotterdam n. Newross. Deni, 28 v. Bremen n Esbjerg. Deo Duce, 28 te Malmö. Dillgentia, verm 28 v. Thameshaven n. Ipswich Domburgih, pass. 29 Dover n. Casablanca. Dollard, 31 te Antwerpen verwacht. Duiveland, 29 v. Amble te Rotterdam verw. Emke, 28 v. Rotterdam n. Londen. Export H, 28 v. Rotterdam n. Londen. Eibergen, 28 v. Liverpool te Swansea. Eminent. 82 te Plymouth. Eddystone, pass. 28 Vlissingen n. Waterford. Eteenburgh, 28 v. Duinkerken n. Londen. Express, 28 v. Boston n. Rotterdam. Ellewoutsdijk, 28 v. Avonmouth te Belfast. Geziena Hendrika, 28 v. St. Malo te Kopenhagen Heiloo, 28 v. Rotterdam n. Gillingham. Haaksbergen, 29 v. Rouaan n. Plymouth. Hartel, verm. 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Hast IV, pass. 28 Holtenau n. Fakse. Heemraadsingel, 29 v. Cardiff n. Newport. Houtman, pass. 29 Nabtower n. Portsmouth. Hast V, pass. 29 Vlissingen n. Gent. Henrica, verm. 29 v. Cardiff n. Rotterdam. Henrica b, verm. 29 v. Londonderry n. Londen Herta. 28 v. Amsterdam n. Maassluis. Horst, 28 v. Cork n. Swansea. Hasewint, 28 v. Venetië te Poortershaven. Hoflaan. 28 v. Rotterdam te Loriënt. Ingeborg, 28 v. Kiel Holtenau n. Gdynia. Jokurma, 28 v. Weymouth n. Southampton. Joost/ pass. 29 Ouessant n. Aberdeen. Johannes, pass. 29 Vlissingen n. Gent. Johnny, pass. 29 Vlissingen n. St. Nazaire. Julia Mary, 2S v. Rouaan n. Casablanca. June, 28 v. Fowey te Amsterdam. Kaap St. Vincent. 28 v. Rotterdam n. Hirsthals Keyser, 28 v. Cardiff n. Rouaan. Kortenaer, 28 v. Portsmouth n. Roscoff. Liberie, 28 v. Cork n. Swansea. Lies, 28 v. Bayonne n. Londen. Lucas Bols II. 28 v. Genua te Bastia. Larix, 28 te Bayonne. Martini, 29 v. Boulogne te Rotterdam. Marcella, 29 v. Rotterdam te Brake verw Matthew, 29 v. IJmuiden n. Beckton. Merak, 28 v. Partington n. Loriënt. Mercurius, verm. 29 v Hull n. Antwerpen. Merwehaven, 28 v. Rouaan n. Casablanca. Mies, 28 te Antwerpen. Mulan. 28 v. Plymouth n. Londen. Manto. 28 v. Aarhus te Amsterdam. Markab N, 29 Safl te Nantes. May Mere, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Michel Swenden. pass 28 Vlissingen n. Antw. Mldsland, 28 v. Rotterdam te Grangemouth. Muphrid N, 28 v. Sluiskill te Galway. Nleuwehaven, 29 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nyenburgh. 29 v. Brest te Rotterdam. Neeltje b, pass. 29 Sar. Dettieboei n. Avonmouth Nettie, 28 v. Bayonne n. Rotterdam. Nieuwland, verm. 29 v. Rotterdam n. Leith. Netta, 28 v. Antw. te Cork verwacht. Oleum, pass. 28 Vlissingen n. Zeebrugige. Peter, 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Phoenix, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Ponza, 29 te Amsterdam verwacht. Perregaux. 28 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Poortvliet, verm. 29 v. Waterford n. Swansea. Rapid, 23 v. Rouaan n. Rotterdam. Rex, 29 v. Rochester te Vlissingen. Rlni, pass. 29 Vlissingen n. Ipswich. Rijnhaven, 28 te Duinkerken. Spaarnestroom, 28 v. Londen te Amsterdam. Setas, 28 v. Rotterdam n. Gothenburg. Stella Maris, 29 dwars Vlieland n. Oxelosund. SUvaplana, 28 v. Rotterdam te Malmö. Spurt, 28 v. Portsmouth te Roscoff. Sta tensing el, verm. 29 v. Great Yarmouth naar Waterford. Sambre, 28 v. Rouaan n. Parijs. SUvaplana, 30 v. Malmö te Kopenhagen verw. Silvretta, 29 v. Gothenburg n. Moss. Taormina, 28 v. Hamburg te Rotterdam. Ton S, 28 v. Cardiff n. Rotterdam. Vigilanter, 28 v. Genua te Sfax. Vindicat Atque Pollt, 28 v. Taragona n. Torre- vieja. Veenenburgh, 28 Rotterdam te Middlesbro. Vrouwepolder, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Westersingel, 29 v. Antwerpen n. Wicklow. Westerpolder, verm. 30 v. Rotterdam n. Lissabon Willy, 26 te Londen. Westropa. pass. 29 Vlissingen n. Denemarken. Zeehaan, 28 v. Algiers n. Londen. SLEEPVAART Hudson, 28 120 m. N.t.O. Las Palmas met bagger molen. Noordzee, 28 60 m. N.t.O. Ouessant met zuiger. Witte Zee. 290 m. Chlttagong met 2 sl.b. *»og meer zullen moeten vliegen! Ik zou graag willen lopen.nu en dan een ritje met een bus, en dan weer lopen. ik zou werkelijk alles willen zien! Sally had echter zelf om haar woorden gelachen, want ze wist maar al te goed dat ze wel moesten vliegen als ze in één week alleen al maar de grote steden op de 2 eilanden zouden willen bezoeken. Maar hoeveel ze ook van Auckland hield, buiten, in de rus tige vlakten, vond ze het nog prettiger: de wilde schoonheid van de bush, de wijde vergezichten tussen de heuvels, de kleine eenzaam gelegen houten huisjes met hun daken van gegolfd ijzer, die groen en rood waren geschilderd.steeds maar weer ver langde ze er naar om de auto even te ver laten, om wat rond te mogen lopen, om de omgeving te verkennen, om op de deuren van die kleine huisjes te kloppen en met de bewoners kennis te maken Ian lachte, toen ze zei dat die deuren waarschijnlijk voor haar neus dichtge gooid zouden worden. Integendeel, de bewoners zouden je 'n kop thee aanbieden, 's Morgens, 's middags en 's avonds, altijd zetten we thee. Maar misschien zouden ze wel een beetje verrast zijn van je bezoek. En nu, vanavond, terwijl ze luisterde naar de laatste woorden van de speech van dokter Jim, overdacht ze hoe heerlijk de afgelopen veertien dagen wel geweest wa ren. Maar dokter Jim en zij hadden niet veel gelegenheid gehad te genieten van hun rijk ingerichte kamers in het hotel. Ze wa ren vrij veel uit geweest. Dit speet Sally niet in het minst, maar ze vond het voor dokter Jim helemaal niet zo prettig dat de hotel-rekening zo opliep. Ze hadden, vol gens haar, net zo goed tijdelijk hun intrek kunnen nemen in een klein particulier huis, zoals dat in Symonds Street bijvoorbeeld, waarin Ian woonde en zijn praktijk hield... maar dr. Lester en enkele andere specia listen logeerden ook in het Grand Pacific Hotel. Tot diep in de nacht, lang nadat de dagelijkse vergaderingen waren afgelopen, zat Sir James nog met zijn collega's te praten. Morgen zouden ze vrij zijn, de conferen tie was dan afgelopen. Enkele dagen zou den ze nog als toeristen in de stad blijven en wat gaan rondzwerven, daarna wilde Sir James naar Wellington vliegen en per verder gaan naar het Zuidelijk Eiland, waar hij Christchurch en Dunedin wilde bezoeken. De terugtocht naar Auckland wilde hij weer per vliegtuig maken. Het was een heel programma voor iets meer dan een week! Enerzijds verlangde Sally erg naar deze trip, maar aan de ander® kant zou ze toch ook graag op het Noord®* lijke Eiland blijven. Over een kleine veertien dagen zouden ze weer op de terugreis naar Engeland zijn. (Wordt vervolgdf.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6