EGYPTE: een sociaal-economisch probleem van enorme omvang ZWITSAL CABALLERO i 'N Nasser's regiem ziet één oplossing: De houw van 's werelds grootste dam „Controle op Duitse her bewapening totaal onvoldoende" Gezonde Bab/es DRUKKEN donderdag 31 maart 1955 3 Zenuwmst. :mijnhardt's zenuwtabletten Examens Prof. Joliot-Curie: Veiligheidsmaatregelen voor conferentie van Bandoeng Ik verkoop weliswaar een hoop poespas, maar zelfs een melkmuiltje als ik weet: da's constante kwaliteit. J Tracteer U zelf eens: koop morgen 'n pakje! Australië ingenomen met de nieuwe emigratiemaatregei Verzending van zeepost Kerkelijk Nieuws ïS"- Bevan gehandhaafd als Labour-partijlid (Van onze reisredacteur) Wanneer men zich een voorstelling wil maken van het enorme sociaal-economische probleem, dat Egypte heet, rangschikke men slechts enkele cijfers: een bevolking van 22 millioen mensen, die per jaar met 350.000 zielen toeneemt, leeft samengeperst op één vijfendertigste deel Nijlvallei en Delta, plus enkele steden van een land dat verder uit woestijnen bestaat. Zij teert in overgrote meerderheid op een achterlijke landbouw, heeft schromelijk onvoldoende communicatie-middelen en een industrie, die nog in haar kinderschoenen staat. Drie kwart van de bevolking is analfabeet en er is een schreeuwend tekort aan technici en geschoolde arbeiders. Het jaarinkomen per hoofd van een meerderheid van zijn inwo ners ligt beneden de zestig gulden. Ziedaar de vrijwel failliete boedel die het regiem van Gamal Abdel Nasser heeft overge nomen. Het heeft één probleem overigens met voortvarendheid opgelost. Binnen tweeënhalf jaar zijn begroting en handelsbalans in evenwicht gebracht en is het Egyptische pond gesaneerd. Maar het nijpende probleem van teveel mensen op te weinig land blijft. Wil men de levensstan daard van de snel groeiende bevolking ver hogen en binnenskamers geeft men toe dat handhaving al een heel ding zal zijn dan zal men een bittere race met de tijd moeten voeren. Om die race te winnen heeft de Egyp tische regering, daarbij rijkelijk profijt trekkend van de adviezen van buitenlandse experts, een aantal plannen opgesteld, die het volgende beogen: Verbetering van de landbouwmethoden, grootscheepse land winning in de woestijn, winning van delf stoffen en industrialisatie. Maar het is voorlopig nog allemaal toekomstmuziek. Er zijn plannen genoeg, maar de aanpak is te traag. Om de landbouw te moderniseren wil men van onderaf beginnen. Onderwijs, betere medische en hygiënische voorzienin gen, moderner outillage, beter fokvee, zaai en pootgoed en invoering van het coöpera tief systeem. Over een jaar of tien zal dit wel dividend gaan afwerpen. Met een Amerikaans hulpprogram van veertig mil lioen dollar is men doende het verbindings- net te verbeteren. De energie-voorziening zal met 354.000 kWu. per jaar worden ver groot, wanneer in 1959 de hydro-electrische centrale in de Nijldam bij Asswan gereed zal zijn. Ook de landaanwinning is begon nen: naast enkele kleinere plaatselijke projecten is men gestart met de aanleg van de „provincie van de bevrijding" in de woestijn onder Alexandrië, die 250.000 hectaren zal toevoegen aan het bebouwbaar areaal van tweeënhalf millioen. Men hoopt daarna nog eens een stuk van gelijke grootte aan de woestijn te kunnen ontruk ken. Maar voorlopig bloeien er slechts 14.000 hectaren in deze provincie, die naast haar economisch ook nog een sociaal en politiek doel dient: symbool van de stoffe lijke en geestelijke vernieuwing van het land. Industrialisatie Industrialisatie het toverwoord van deze tijd, doet ook in Egypte opgeld. De regering heeft maatregelen getroffen om buitenlands kapitaal aan te trekken in de particuliere sector. In Egypte gevestigde maatschappijen mogen thans 51 procent buitenlands kapitaal hebben in plaats van 49 procent. Er zijn belastingfaciliteiten en overmaken van winst en salaris van bui tenlands personeel is vergemakkelijkt. De toeloop van buitenlandse industrieën is .voorshands echter tengevolge van talloze moeilijkheden beperkt. Naast de particuliere sector heeft de Egyptische regering zich mede geïnteres seerd in enkele grote basis-projecten. Te zamen met de Duitse Demag is men een ijzer- en staal-industrie aan het oprichten om de ertsen van Asswan, Baharia en de Rode Zee-kust productief te maken. Men hoopt in de nabije toekomst een papier fabriek te bouwen die suikerriet en rijst- stro zal verwerken. Een grote kunstmest- fabriek, een bietsuikerindustrie, een jute- fabriek, een chemische industrie en een grootscheepse uitbreiding van de visserij in de rijke Rode Zee staan mede op het program. In de Westelijke woestijn ten slotte wordt naarstig naar olie geboord om de productie van dit vloeibaar goud, die tot nu toe slechts voor 67 procent in eigen behoefte voorziet, te verhogen. Tot zover ADVERTENTIE ,Zwaarmoedige gedachten, tobberijen eg 'angstgevoel worden verdreven door Versterken het zelfvertrouwen en 'stemmen U weer moedig en rustig. Amsterdam. Gemeente universiteit. Be vorderd tot arts mevr. G. A. IsraelsCohen en V. Cejka, G. Schouwing, A. C. Ephraim. J. C. J. Stolker, H. L. Meesen, A. J. M. Smals (Amsterdam) en N. Bet (Limmen); arts examen le gedeelte: mej M. S. Vogel, mej. W. H. van Koten, mej. K. A. Schellenberg (Amsterdam), mevr. M. J. C. van RijFlury (Driehuis) en B. Koolhaas, J. A. van Dongen en C. Dudok de Wit (Amsterdam). Productie-verhoging is Egypte's wacht woord: in de provincie van de bevrijding draagt een Friese stier daar het zijne toe bij. En zowel de jonge landbouwkundige als de verzorger van deze mannetjesputter uit het Bolswardse, raken niet uitgepraat over zijn voortreffelijke kwaliteiten. de industrialisatieplannen, die als neven doel een vermindering van de bevolkings toeneming beogen. De arbeider, die nauw keurig weet hoeveel er in zijn loonzakje zit, voelt minder behoefte aan familie-uitbrei ding dan de boer voor wie ieder paar han den er één is! De dam Naast al deze plannen, die worden uit gewerkt door de permanente raad voor de ontwikkeling van de nationale productie, coördinerend lichaam van alle bij het pro ductie-proces betrokkenen, hebben Nasser en de zijnen nog een enorm project in petto, een kaart waarop zij bereid zijn alles te spelen. Zij willen zes kilometer bezuiden de huidige Nijldam bij Asswan de grootste dam ter wereld gaan bouwen. Waarom? Wel, zij hebben becijferd dat zij met deze hoge dam van Asswan het wa ter van de zomervloed van de Nijl (tussen de 35 en 50 billioen kubieke meter, die nu in de zee vloeien) kunnen vasthouden, daarmee vloedschade voorkomend, maar tevens nog eens tenminste een derde aan Egypte's bebouwbaar areaal toevoegend. Sommigen spreken zelfs van twee derden. De hydro-electrische centrale van deze barrage zou jaarlijks acht millioen kwu kunnen leveren, belangrijke bijdrage in de energie-voorziening. De kosten van deze dam zijn echter enorm: de schattingen va riëren van anderhalf tot twee milliard gul den en men kan daarbij gerust nog een ge lijk bedrag optellen voor de verwezenlij king van de projecten, die van het nieuwe potentieel gebruik zouden moeten maken. Egypte zelf kan dit bedrag niet opbren gen en het heeft dus aangeklopt bij de Wereldbank en bij particuliere financiers. Technische experts hebben het plan uit voerbaar gevonden. Maar daartegenover twijfelen economen uit louter zakelijke overwegingen aan zijn rentabiliteit. Er is ernstiger nog een politieke factor: de Soedan, die vermoedelijk binnen een jaar onafhankelijk zal zijn, voelt niets voor dit plan, dat het water van de Nijl te eeuwigen dage ten gunste van Egypte zou verdelen. In gunstige, want stroomop- waartse positie gelegen speelt de Soedan zelf met toekomstige irrigatieplannen. De vraag is nu of de Wereldbank het crediet van een half milliard gulden zal geven, eer door internationale arbitrage het prin cipe van de waterverdeling is geregeld! Natuurlijk kan de Egyptische regering voldoende particulier kapitaal aantrekken, maar dat slechts op moordende condities. Er zal dus nog wel heel wat water door de Nijl vloeien, eer de eerste schop de grond in gaat. Maar indachtig het motto „een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst" zal men in het Nederland van Zui derzeewerken en Delta-plan, toch sympa thie hebben voor het stoutmoedige initia tief van de Egyptische regering, die met deze dam haar bevolkingsaanwas, ja de toekomst zelf voor wil zijn en met energie een nieuw Egypte „uit het Nijlwater wil scheppen". De huidige Nijl-dam bij Asswan, sleutel van Egypte's bevloeïings-systeem, in 1908 door de Britten gebouwd. Men is thans bezig met de installatie van een hydro- electrische centrale. De zes kilometer bezuiden deze barrage geprojecteerde „hoge dam" zou vele malen groter moeten worden. LONDEN (United Press) De beroem de Franse atoomgeleerde, prof. Frédéric Jcliot-Curie, die sterke communistische sympathieën bezit, heeft in een interview, dat hij aan het Russische persagentschap Tass verleende, gezegd, dat West-Duitsland wapens, die in dat land niet geproduceerd mogen worden, in het buitenland kan laten vervaardigen en zodoende onder de bepa lingen van de Parijse accoorden uit kan ko men. In het interview, dat over Radio-Moskou werd uitgezonden, zeide Joliot-Curie verder, dat de Westelijke mogendheden hun verbod op de productie van bepaalde wapens door West-Duitsland te allen tijde ondanks even tuele Franse bezwaren hiertegen zouden kunnen opheffen. „Adenauers verplichting (zyn verklaring van 3 October) om geen wapens voor mas savernietiging te produceren is slechts for meel van karakter en louter bedoeld om mensen om de tuin te leiden, die niet in de gelegenheid zijn om de tekst der documen ten zorgvuldig te bestuderen", aldus de Franse geleerde. „Er is in die documenten geen woord te vinden over een verbod voor de productie van dergelijke wapens. Adenauer beloofde het eenvoudigweg en zijn bondgenoten heb ben nota van deze belofte genomen" in het controle-protocol, waarin de Paryse accoor den voorzien. „Ten tweede", zo zeide de Franse geleer de, „geldt de belofte van Adenauer slechts voor het West-Duitse grondgebied. Dit be tekent, dat hij het recht heeft, wapens voor massavernietiging voor de wehrmacht te laten produceren in het buitenland bij voorbeeld in Spanje of Portugal, waar zich voorraden uraniumerts bevinden". „Ten derde wordt er met geen woord ge rept over een verbod op import van atoom wapens door West-Duitsland. Dit houdt in, dat Adenauer atoom-biologische of chemi sche wapens uit andere landen, bijvoorbeeld de Verenigde Staten, kan invoeren en de West-Duitse strijdkrachten hiermee kan uitrusten". DJAKARTA (United Press) De Indo nesische autoriteiten zullen scherpe veilig heidsmaatregelen toepassen om te voorko men dat een der gedelegeerden naar de aanstaande Aziatisch-Afrikaanse conferen tie in Bandoeng enig letsel zou overkomen. Hoewel alle plannen hiertoe nog strikt ge heim zijn, is reeds uitgelekt dat enkele dui zenden Indonesische soldaten bjj deze voor zorgsmaatregelen zullen zijn betrokken. Vele soorten van passen en papieren zul len nodig zijn om tot de conferentie te wor den toegelaten. De moeilijkste man om te beschermen zal Tsjoe-en Lai zijn, want in Indonesië leven 2.000.000 Chinezen waarvan zeker de helft aanhangers van Tsjang Kai-Tsjek zijn. Bij toeval heeft Tsjoe een villa toegewe zen gekregen tegenover de residentie van het hoofd van de politie. De Chinese leider zal waarschijnlijk een groep lijfwachten uit Peking meebrengen. In de bergen ten Zuiden van Bandoeng verschuilen zich fanatieke benden van de Daroel Islam. Weliswaar zijn zij nog niet tot Bandoeng zelf doorgedrongen, doch om iedere eventualiteit uit te sluiten worden verscheidene wegen en straten in Bandoeng afgezet en zal niemand mogen passeren, die niet over speciale paperassen beschikt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten De Australische minister voor de Immi gratie, Harold Holt, is zeer ingenomen met de nieuwe maatregelen van de Nederland se regering, waardoor emigratie van Ne derlandse gezinnen en vakarbeiders naar Australië vergemakkelijkt wordt. Tenge volge van het nieuwe schema is de situatie niet meer zo dat het emigreren van een Nederlands gezin naar Australië duurder is dan naar Canada. Holt zet dat Austra lië over het nieuwe plan reeds besprekin gen voert in Den Haag. Australië zal in de kosten tegemoet moe ten komen, maar de Nederlandse regering zal het leeuwenaandeel dragen, verklaarde de minister. „Ik ben er zeker van dat Australië thans de grootst mogelijke aan trekkingskracht op Nederlandse immigran ten uitoefent", liet hij er op volgen. Ter wijl het een gezin van vier personen vroe ger 1000 Australische ponden kostte om naar Australië te komen, 625 pond om Zuid-Afrika en 500 pond om Canada te bereiken, zal het nu voor hetzelfde gezin mogelijk zijn naar elk dezer landen te emigreren voor een bedrag van 450 pond. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, zijn achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (5 April); Ned. Nw.-Guinea: m.s. „Bintang" (7 April); Ned. Antillen: m.s. „Adonis" (5 April); Suriname: m.s. „Schie" (5 April); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Boschfon tein" (5 April); Canada: s.s. „Averdijk" (6 April); Argentinië: s.s. „President Peron" (2 April); Australië: via Engeland (2 April); Nieuw Zeeland: via Engeland (9 April. Ned. Herv. Kerk Beroepen te St. Maartensdijk (toez.) J. v. d. Haar te Waddinxveen. Bedankt voor Ridderkerk-Bolnes J. Wieman te Oudewater. Beroepen te Ouderkerk a. d. IJsel G. Boer te Gouda. Geref. Kerken Examens. Aan de Theologische Hoge school te Kampen is geslaagd voor het cand. examen teheologie de heer J. Boon stra te Arnhem. Beroepen te Amstelveen J. Wilschut te Genderen (N.B.). Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Gouda J. J. Arnold te IJmuiden. Evang. Luth. Kerk Drietal te Amsterdam (vac. J. P. v. Heest) dr. H. J. Jaanus te Rotterdam, A. Johannes te Delft en C. M. de Vries te Nijmegen. ADVERTENTIE @5 @5 @5 @1 @5 In een vlammend en harts tochtelijk betoog had ik uit de doeken willen doen, dat het tijdstip gekomen is voor alle mensen van goeden wille om een krachtige stem te verhef fen tegen d-e gevaarlijke dwaasheden, die via de wegen van wetenschap en techniek ons bestaan als vijanden be sluipen maar toen ik ertoe gekomen was de sluizen te openen voor de vloed van be togende woorden, die ik had opgespaard, werd ik op ern stige wijze gestoord. Het is niet prettig, midden in een moeilijke, sierlijke en van overschakelingen voorziene zinsnede de deur te horen pie pen. Wanneer achter mijn rug een deur piept, weet ik dat iemand voorzichtig binnen glipt. Wanneer iemand achter mijn rug voorzichtig binnen glipt, weet ik dat zich binnen enkele ogenblikken twee klei ne handjes op mijn ogen zul len leggen en dat een dun, spottend stemmetje zal vra gen: wie is ik? Met twee handen hoe klein ook voor de ogen kan men niet meer schrijven over wereldproblemen. Over niets, overigens. Ik weet best wie „ik" is. Dat weet die „ik" ook, maar het is altijd een aardig spelletje voor haar, wanneer er op die vraag geantwoord wordt: de buurman van de overkant of: Sinterklaas. Aardig spelletje of niet maar die wereldproblemen lig gen onafgemaakt te wachten, de sierlijke zinnen vallen in zinneloze woorden uiteen in mijn brein en ik zal straks de brokstukken weer moeten zien te lijmen. Krijg ik morgen een druk- doos? vraagt „ik". Dat is nu weer een van die passies, waaraan zij bij tijd en wijle lijdt en die haarzelf even veel trammelant bezorgen als mij. Zij heeft haar ziel en za ligheid veil voor een drukdoos zo'n gevalletje met rubber lettertjes en een pincetje en een stempeltje en een stempel- kussen. Zij denkt dat zij daar mee zelf boeken zal kunnen drukken en er is geen macht ter wereld die haar van het nutteloze ener drukdoos over tuigen zal, voordat zij het zelf zal hebben geprobeerd en on dervonden. Tegen die tijd treedt er trouwens wel weer een andere passie op. Neen, zeg ik. Je moet me trouwens nu niet sto ren, want dit moet morgen klaar zijn. Het gaat over heel erge dingen en ik heb het erg druk. doos, zegt ze on verzettelijk. Met de wereldproblemen halverwege uit de schrijfma chine stekend heb ik haar te- ruggeloodst naar elders, waar de wanorde van vergeten pas sies haar omringt: iegpuzzles, voor altijd onsamenhangend geworden door de wijde ver spreiding der delen; poppen, naakt en soms met afschuwe lijke lichaamsgebreken, op hun hoofd in een hoek staand. Half- leeggelopen ballonnen, verrim- peld als gedroogde appelen. Zij zinkt moedeloos tussen de rommel en vraagt of zij als ze hier zoet blijft morgen een drukdoos krijgt. Nu is de inspiratie voor het vlammend betoog weggeëbd door haar, die mij aanvanke lijk die inspiratie bezorgde. Want haar klare ogen en haar vreugdevolle aandeel in het leven waren het, die de af schuw van dreigende vernie tiging door kilometershoge vuurkolommen en ontbinden de radio-actieve besmettingen hadden aangeblazen tot dat vuur van volzinnen, dat even tevoren nog het papier in mijn schrijfmachine had doen op krullen. En nu is dat met een druk doos geblust. Het zal misschien straks weer opsmeulen en ont vlammen, doch waar zijn de overtuigende argumenten en de scherpe logica gebleven, die zich kortgeleden nog zo keu rig in slagorde hebben aange diend? Zij zijn gevlucht bij het piepen van een deur en alle vraagstukken van dood en leven hebben zich verscholen achter die ene simpele vraag: Wie is ik?" Wat moet zo'n kleine meid nu met een drukdoos doen? Ik weet wel hoe het gaan zal. Terwijl ik in de buitenlucht de verloren strijdvaardigheid hoop terug te vinden, weet ik pre cies hoe het met die drukdoos zal aflopen. Zij zal haar naam in het stempeltje schuiven zonder hoofdletters en zonder ruimte tussen voor en achter naam en dan een blank vel papier voorzichtig bedrukken. Er zullen inktvlekken ontstaan op haar handen, op de tafel, op alles in haar buurt. Haar naam zal weldra kris-kras en ondersteboven op onze meubel stukken en ons behang prijken, het stempelkussen zal inkt le veren voor duizend oplagen van die ene naam en verder zal de drukdoos nooit of te nimmer meer één verstandig woord de wereld in zenden. De rubber letters zullen overal in huis worden aangetroffen en reeds de eerste dag geen alfa bet meer vormen. Haar pers vrijheid zal spoedig zijn be knot door gebrek aan mate riaal. En er zal weer een andere passie optreden, nadat de per sen zwijgen. Teruggekomen achter mijn schrijfmachine, zie ik de verge ten wereldproblemen verwij tend naar mij opzien. Er moet een eind aan komen. Er moet een conclusie getrokken wor den. Er moet een apotheose voor een aangrijpend artikel worden geconstrueerd. Ik blader in de vellen die reeds beschreven zijn en tracht mij te verplaatsen in de ge moedstoestand, die deze vele zinnen en woorden heeft voort gebracht. Ik lees: De tijd lijkt thans te zijn gekomen, waarop de politieke leiders der wereld, terzijde ge staan door de aan hen onder geschikt geraakte mannen der wetenschap en techniek, bezig zijn de individuele verantwoor delijkheid der mensen te an nexeren op een punt, waartoe zij nooit geroepen zijn. Wat willen zij? EEN DRUKDOOS; DOOS. Hebben zij zich gerealiseerd, dat de keuze, waardoor ieder mens uit hoofde van zijn per soonlijke levensopdracht eens komt te staan, niet eenvoudig met een politieke leuze kan worden vervaagd door de po litieke leiders voor éllen te la ten kiezen? EEN DRUK- DOOS?!?I/2%. Het probleem van de atoom bom en de oorlog in het alge meen nu hij in het stadium van grenzenloze vernietigings kracht is gekomen raakt onmiddellijk aan de persoon lijke plichten en overtuigin gen, die de mens in zichzelf en los van alle politieke syste men of interpretaties onder houdt. EEN DRUKDRUKDO- SOOS. Zo gaat het door. De kleine meid heeft haar passie niet kunnen bedwingen en de ruim ten in het manuscript opgevuld met haar nadrukkelijke harte- wens. Overal grijnst het kapi tale woord mij tegen tussen de ernstige zinnen van het betoog. Het is merkwaardig, dat de zinneloze tussenvoeging van dat ene woord, niet zeer feil loos getypt hier en daar, de strekking van het ganse samen spel der argumenten ontzielt. Dat DRUKDOOS is als een spottende uitroep van misprij zen; als een vrolijke, onbe zorgde minstreel tussen som bere begrafenisgangers. Het houdt de stijve, betogende zin nen een spiegel voor en doet hen de onmacht van hun som berheid zien. Zo is er van het vlammend en hartstochtelijk argumen teren niets gekomen. Het zou immers toch de wereld en de mensen niet herschapen heb ben? Het manuscript is ver snipperd in de papiermand en zoals het daar ligt lijkt het ook niet meer de moeite waard, er nog over te denken. We zullen nu samen, zij en ik, een eerste-klas drukdoos gaan kopen. Misschien komt daar tenslotte toch nog méér uit dan alleen haar naam. Wel licht drukt zij er ergens op het behang een woord mee dat uit de kinderlijke vreugde en de onverhulde blankheid van haar gedachten het eerste woord zou kunnen worden van een nieuw betoog. Een betoog, dat misschien later nog ergens in een men senhart wil blijven hangen en daar, als een dauwdruppei, de zon van het leven weerkaatst. Dan heeft de drukdoos, meer dan mijn verscheurde manuscript, haar kosten opge bracht. LONDEN (United Press) „Rebel" Aneurin Bevan is als overwinnaar te voor schijn gekomen uit zijn strijd met de lei ding van de Labour-Party. Het nationale partijbestuur heeft op een speciale zitting Woensdag besloten Bevan's verzekering dat hij de partijleiders in de toekomst niet zal tarten, aanvaard. Bevan was ten laste gelegd, dat hij ge rebelleerd had tegen Clement Attlee's be sluit, goedkeuring te hechten aan het ge bruik van de waterstofbom wanneer de „vrije wereld" zou worden aangevallen. Hij zal in de partijgelederen gehandhaafd Aneurin Bevan houdt een vinger bezwe rend omhoog tijdens de eerste toespraak, die hij in het openbaar hield na zijn con flict met de leiding van de Labour Party. Bevan sprak in Yorkshire tot een vergade ring van de nationale unie van mijnwerkers. blijven. Voor het ogenblik echter blijft hij uitgesloten van het socialistische parlemen taire lidmaatschap. Hij zal genoegen moe ten nemen met de positie van onafhankelijk socialistisch parlementslid. De beslissing van de partij om Bevan nog een kans te geven werd beïnvloed door twee belangrijke factoren: Tal van Labourleden vreesden, nieuwe verkiezingen in onderlinge verdeeldheid tegemoet te moeten gaan, iets waarvan de „Tories" een dankbaar gebruik zouden maken Attlee zelf was gekant tegen een ver stoting van Bevan, hoewel vooral hij het mikpunt van diens critiek was geweest

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5