AUTO en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Agenda voor Velsen Kennemer i, Lantaarn ilmó tOeek Kerkdiensten Beverwijk Cabaret Dick Gabel voor de VPRO Old Clothes New TAXI NODIG? ZATERDAG 2 APRIL 1955 7 Brandpreventie Badinage DRY CLEANING ONLY Kinder diensten BEL 5000 „Brood, liefde en fantasie" (R e x, Vrij dag tot en met Maan dag) - De film waar mee „Rex" de nieuwe week ingaat, mag wel een heel gelukkige keuze heten. „Brood, liefde en fantasie" is de naam van de be minnelijke comedie, een film uit Italië on der regie van Luigi Comenzini met Vitto- rio de Sica' en Gina Lollobrigida in de hoofdrollen. Het lief en leed van een arm herderinnetje, de avances van een char mant commandant der carabinieri, de wanhopige verliefd heid, die een zijner corpsleden ten aan zien van het herde rinnetje aan de dag legt en het geheim zinnig leven van een knappe vroedvrouw, vormen de dramati sche motieven die te gen het aantrekkelijk patroon van het leven in een klein berg dorpje zijn geweven. Het begint al zo aardig met de aan komst van de nieuwe commandant der ca rabinieri op zijn nieuwe standplaats. Hij is een knappe ke rel, die commandant, wel een dagje ouder maar dat belet hem niet nog volop oog te hebben voor het vrouwelijk schoon. Er zijn maar vijf minu ten film nodig om hem ten voeten uit te tekenen. De eerste, die zijn hart in beroe ring brengt is het beeldschone herderin netje, dat overigens nog meer mannenhar ten met een al of niet gewettigde onrust zegent. De jongste der carabinieri is zo'n slachtoffer der liefde. Hij durft evenwel zijn mond niet opendoen. Hij is er te ver legen voor en.... zou hij er de moed toe hebben dan wacht hem overplaatsing. Het herderinnetje vindt hem maar wat een knappe jongen. Ze zou wel willen dat hij haar vroeg. Haar armoede evenwel schijnt een ernstig beletsel. Tot de pastoor ingrijpt. Hij beweegt de commandant, die serieus van plan was het meisje te veroveren, ertoe om zijn jonge en verlegen ondergeschikte naar het bos te sturen, waar het herderin netje bessen aan het plukken is. Die twee houden van elkaar, zegt de pastoor, en dan moeten zij zorgen, dat ze elkaar krijgen. Wel, ze krijgen elkaar. Ook de comman dant wordt gelukkig, want de tegenover hem wonende vroedvrouw is een heel aan trekkelijk wezen, dat hij minder gemak kelijk dan hij dacht, doch niettemin met veel overtuiging in de armen kan sluiten, aan welke gebeurtenis zij haar volle mede werking verleent. Het dorp kan rustig ver der leven, roddelen en plezier maken: alle helden en heldinnen hebben elkaar gevon den. Het is een heel aardige film „Brood, liefde en fantasie". Men zal er zich een vol uur lang best mee amuseren. Vloeiend in beeldovergang, mooi in het gebruik van het natuurlijke décor, fijntjes in de teke ning van mensen met een bijna luchtig gebruik der montage en bekeken camera werk. Een zonnige film uit een zonnig land. „De tiran van Californië" (Thalia, Dins dag en Woensdag). Voor de liefhebbers van uitgebreide vechtpartijen, clandestiene bevrijders, vrouwen-met-pistolen die man haftig hunne geliefden uit bandietenhan den redden en daarna bedaard met de man-van-heur-hart met het huwelijks bootje uitvaren, is „De tiran van Califor nië" een uitgezochte rolprent. Het verhaal speelt uiteraard in Califor nië. zo'n honderd jaren geleden, toen dat land zich wilde aansluiten bij de Verenig de Staten. Bandieten en teleurgestelde meiskes waren er in die dagen blijkbaar te over, samenzweringen en dreigementen ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde Instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR ZATERDAG 2 APRIL IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Muiterij op de Caine". Rex, 20 uur, „Brood, liefde en fantasie". „Kunst en Vriendschap", 20 uur, Patro naatsgebouw, toneelavond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. ZONDAG 3 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De dolle avonturen van Donald Duck"; 19 en 21.15 uur, „Muite rij op de Caine". Rex, 15 uur, „Geef 'm de sporen", 20 uur, „Brood, liefde en fantasie". MAANDAG 4 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Muiterij op de Caine". Rex, 20 uur, „Brood, liefde en fantasie". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur bur gemeester 1517 uur, spreekuur wet houder van Onderwijs. Gina Lollobrigida en Vittorio de Sica als het herderinnetje en de commandant. met martelingen behoorden tot de gewone omgangsvormen, die dan wat pit kregen zoon van zijn tweede vrouw, een Indiaanse, „Waterloo Bridge" (L u x o r, Dinsdag en Woensdag). Oppervlakkig bezien is men geneigd de in 1940 door Mervyn le Roy vervaardigde film „Waterloo Bridge" als een meesterwerk aan te kondigen. Er is een ontroerend scenario, maar het ver haal van een balletdanseresje en een kapi tein die voor elkaar bestemd zijn, maar door het leven gescheiden worden, ver toont enige denkfouten. In de eerste plaats wil het er bij ons niet in dat een normaal ontwikkeld meisje in de eerste wereldoor log, toen er enorm gebrek aan arbeids krachten was, niet op een behoorlijke wijze haar brood zou kunnen verdienen. In de tweede plaats wordt gesuggereerd dat Myra Lester en haar vriendin, beiden niet bepaald gespeend van uiterlijk schoon, met haan charmes slechts een karige boterham weten te veroveren. Tenslotte wordt ge tracht ons diets te maken, dat het meisje zo getroffen is door een regimentsaandui- ding, die een zekere eer vooronderstelt op da mouw van haar verloofde, dat deze een gelukkige hereniging in de weg staat, hoe wel uit alles blijkt dat men haar ook met haar verleden wil accepteren. Jammer van deze overmaat aan „litteratuur", waar er overigens in deze rolprent heel veel valt te waarderen. „Tarzans vlucht" en „Bastogne" worden Zondag in de matinee gedraaid. „Broken Lance" (K e n n e m e r-theater, Vrijdag tot en met Woensdag). Een kleur rijke cinema scopefilm, waarbij door de breedte van het doek speciaal de natuur opnamen zeer tot hun recht komen. Men ziet Spencer Tracy als veekoning uit de jaren, waarin ieder die- meende dat hem cnrecht werd gedaan, het op zijn eigen wijze ging rechtzetten. De rijke en nogal kortaangebonden veehouder is geen uit zondering en raakt dan ook na een raid op een kopermijn, waarvan de afvalproducten het rivierwater (en daardoor zijn vee) vergiftigen in conflict met de wet. Tij dens de rechtszitting blijkt, dat slechts de door wapenvoorraden om bang van te worden, waarvan evenwel een gretig ge bruik werd gemaakt. Een beproefd recept, goed opgediend, met veel rook, veel paarden en een hele serie duivelse lieden en dat alles nog wel in kleuren. Maar het goede overwint tóch weer. voor hem wil opkomen, terwijl zijn andere zoons hem in de steek laten. Dat komt hij niet te boven en sterft. De film is wat men i)oemt een „veredelde" Western, die het niveau van „High Noon" en „Shane" niet bereikt, al onderscheidt ze zich door het fraaie spel met de camera, vooral waar het panoramische effecten betreft, gunstig. Overzicht van het werk aan de grote Kakhovka sluizen, welke in de Dnjepr Ruslandworden gebouwd. Hier zal ook een groot waterkrachtstation verrijzen. De sluizen zullen binnenkort in werking worden gesteld; het waterkrachtstation zal in de komende herfst voor een deel in bedrijf komen. De foto toont de constructie van de linker oever-muur van de sluis. Een beeld uit de film „Muiterij op de Caine", die van Vrijdag tot en met Maandag in Thalia wordt vertoond: Fred Mac Murray maant Van Johnson tot ingrijpen. „Muiterij op de Caine" (Thalia, Vrij dag tot en met Maandag). In een be spreking van „Erbij" hebben wii ons oor deel over deze film al gegeven. Het luidde, andamks alle lof, die de film in de Ver enigde Staten ten deel viel toch niet be wonderend. De nadruk valt zozeer op een onbelangrijke nevenintrige, dat het hoofd thema er beslist aan tekort komt. Pas te gen het einde, met name im de rechtszaak en het overwinningsfeest, krijgt de film allure. Zij is zeer zeker met veel vakman schap gemaakt. Dat vakmanschap staat borg voor enige uren spanning, die deze versie van de roman en het toneelstuk „Muiterij op de Caine" dan toch nog tot een aanbevelenswaardige aangelegenheid maakt. Fr. „Dolle avonturen van Donald Duck" zullen jong en oud Zondagmiddag en Woensdagmiddag in Thalia vermaken. „Bastogne" (L u x o r, Vrijdag tot en met Maandag). De bange dagen rond het be ruchte Ardennenoffensief van de Decem bermaand 1945, toen de bijna bevrijde lage landen de kansen op een spoedig einde van het Duitse juk zagen tanen als ge volg van een onverhoedse Duitse tegenzet in de Ardennen, gaf het aanschijn aan deze harde, maar brillante Amerikaanse rol prent. Al is dit alles al weer meer dan tien jaar historie, de korte opmerking van Bastogne's commandant Mac Oacliff, die met een handjevol getrouwen stand hield tegen de overmacht van Duitse tanks en artillerie, als antwoord op een ultimatum tot overgave dat bitse „Nuts" heeft nog niets aan kracht ingeboet. Hier draait dit sobere verhaal min of meer om en het sympathieke van deze ge romantiseerde reportage is, dat vriend en vijand met grote eerlijkheid door de lens worden bekeken. De witte hel, die het slagveld in die laatste dagen van het jaar 1945 werd, naarmate de strijd feller oplaaide, is uit stekend weergegeven en als zodanig draagt deze film een anti-oorlogstendenz, omdat zij zonder de vaak grove heroiek werkt waarmee films van hetzelfde genre (en hetzelfde land van herkomst) zo dikwijls worden opgesierd. „Help. ik ben soldaat" (W. B.) laat u af en toe glimlachen om een zekere juffrouw Judy Canova, wier grijns beroemd werd dank zij de Amerikaanse televisie en die momenteel de best betaalde vrouwelijke komiek (wordt het dan „komieke"?) wordt genoemd. Het verhaal heeft weinig om het lijf, al worden er een paar rake schoten in afgevuurd in de richting van de militaire organisatiezin en al drijft het geval onverholen de spot met geheim- zinnig-doenerij rond zaken, die iedereen al lang wist. Overigens is een vrouwelijke lach-of-ik-schiet figuur ons net wat te on vrouwelijk. In de Zondagmiddagvoorstelling davert er menige postkoets over het witte doek in de thriller „Zonen van Satan" „IIclp! Ik ben soldaat" (W.B.-theater, Vrijdag tót en met Maandag) „Zcr.en vhu Satan" bevolken Zondag middag in W.B. het witte doek. Ook de VPRO heeft kennelijk de grote propagandistische waarde ingezien van een onder eigen auspiciën voor de leden ondernomen tournée, zodat na Benny Vreden (die met het aantrekkelijke caba retprogramma „Televisioenen" rondtrok) thans Dick Gabel de verzorging van de zo genaamde „Bindingsavonden" werd opge dragen. Deze schreef de teksten voor een niet minder gevarieerd programma, dat Donderdag onder de titel „Uit en Thuis" in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan voor een goed gevulde zaal werd opgevoerd. Dick Gabel heeft zich via de journalis tiek en het toneel naar het terrein van het cabaret begeven, waar hij waarschijnlijk zijn bestemming wel gevonden heeft. Zijn schetsjes kenmerken zich door een puntige dialoog. Ofschoon zij nimmer de kolder situaties bevatten, die men gewoonlijk in dergelijke kleine revues te aanschouwen krijgt, hebben wij toch met plezier van de inhoud kennis genomen. Het zijn voor namelijk momentopnamen uit het dagelijk se leven, niet zonder humor waargenomen en beschreven, waarbij de toeschouwer dan een spiegel met beperkte caricaturale ver tekening wordt voorgehouden. Deze tafe relen werden door Dick Gabel, Sonja van Weerdenburg en Dini de Neef prettig en vlot, niet zelden virtuoos gespeeld. Pak kend kleintoneel was bijvoorbeeld de scène tussen de beide eerstgenoemden als de ge- e actrice en haar geplaagde echtge- ot. Dick .Gabel toonde zich verder nog een genoegelijk causeur in zijn diverse conférences, waarbij vooral een originele visie op de vaderlandse geschiedenis waar dering verdiende. De liedjes waren van uiteenlopende kwaliteit, doch „That's me" door Dini de Neef met élan voorgedra gen kenmerkte zich als voortreffelijk. Overigens ontbrak de kolder niet geheel in dit programma: hiervoor is René van Voo- ren ingeschakeld, die enige dwaze panto mimes voor het voetlicht bracht. Zijn imi tatie van een partijtje tafeltennis stemde reeds direct hoge verwachtingen van een apart komisch talent, welke in het verdere verloop van de avond niet werden be- Zondag 3 April IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, bevestiging lidmaten, 17 uur: ds. J. v. d. Berg, voor bereiding Heilig Avondmaal. Chr. Belangen, 10 uur: de heer M. van Loo, Jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur: ds. W. Veen, doopdienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 9.30 uur: Hoogmis (Palmwijding), 19 uur; Lof en lijdensmeditatie. Dinsdag 9 sehaamd. Wellicht is het onnodig hieraan toe te voegen, dat het veel succes oogsten de programma veel aan de begeleidende pianist Wouter Denijs te danken heeft. Het op dergelijke avonden gebruikelijke propagandistische woord werd gesproken door drs. G. J. Ligthart, secretaris-pen ningmeester van de VPRO, die nog even herinnerde aan de komende nieuwe radio- wet, die een omroepvereniging waarschijn lijk twaalf uur zendtijd garandeert, indien zij vijf percent der luisteraars als leden heeft ingeschreven. Spreker verklaarde dat de VPRO zich een nationale omroep als ideaal voor ogen stelt: niet neutraal, maar één waarin alle richtingen het woord kan worden verleend. Daarbij wenst zij geen zendtijd als gunst, doch als een recht, waartoe men door de luisteraars in staat hoopt te v/orden gesteld. Volgens de heer Ligthart bedraagt het aantal leden van de VPRO fomented 125.000, zodat het hem geer. onbereikbaar streven leek te trachten 7!4 7o der luisteraars in deze omroepver eniging te verzamelen. Dit zou de VPRO dan het recht verlenen op vierentwintig uur zendtijd, een resultaat dat met actieve hulp der leden ongetwijfeld kan worden bereikt. JAN VAN DAM Onveiliger Het ivordt er gegarandeerd niet veiliger op, als heden de nieuwe afvoerweg van de pon ten naar Haarlem open gaat, meer bepaald niet voor het stukje Meervlielstraat, dat dan nauw aan dit ,^et-hem-op"- stukje komt te grenzen. De bewoners van de aanpa lende behuizingen zijn in het bezit van nakroost en andere dierbare bezittingen, welke zij liever niet in direct contact zouden zien met jagende auto mobielen, die verlost van de pont, vlak voor hun deuren en tuinen, naar Haarlem rennen. Het straatje is een geliefkoosd en rustig speeloord voor het jonge goedje, zodat ik met klem de Rijkswaterstaat zou willen verzoeken op onze markt eens om te zien naar wat la- rix- of ligusterstruikjes tenein de de afscheiding te beveiligen. Die paar gulden extra zijn een kinderleven waard en langs de Rijksweg onder Santpoort heb ben dergelijke plantages al me nig ongeluk voorkomen. De politie heeft deze week haar meest paedagogische gezicht op gezet en zo'n vijfentwintig kinders uit het Santpoortse naar het hoofdbureau laten komen om hen 't een en ander op de kloppen de hartjes te binden. Deze kleine vrouwen en mannen hadden zich (de vrouwen nét zo goed) op hun vrije middagen toegelegd op het stichten van bos- en heidebranden, beter bekend als „fikkies". Nu moet dit amusement gerekend worden tot de hoogste trap van ontspanning, waarmee men een kind aan boord kan komen ik herinner me dat nog wel, al is de jongenskiel mijne smalle schoud'ren reeds lang ontgleden maar toch gaat het niet. Vijf-Mei-sport Gij zult in mij nimmer een vijand der sporten vinden, zo lang het geen ongezonde afgo derij gaat worden en zolang het chauvinisme de sportiviteit niet met voeten treedt Maar ik ben nu toch wel erg blij, dat een bepaalde voetbalwedstrijd niet doorgaat. Die op 5 Mei namelijk op „Schoonenberg", waar twee clubs elkaar de eer en de dag- koers zouden gaan bestreden. Dat zou toch wel zo ongeluk kig gevallen zijn op die bevrij- ding3dag, want de hele rest van het feest zou des middags wel hebben kunnen inpakken, omdat Schoonenberg zo'n 10.000 mensen had weggezogen. Sport op de vijfde Mei: na tuurlijk, maar liever geen grootse ontmoetingen waar het feest schade door zou lijden. Het gemeentelijke stokje hier voor lijkt me juist en terecht gehanteerd. De KNVB ten spijt. O ptocht-re petitie Al wie het aangaat: hoort en noteert! Voor de histo rische optoeht zal Donder dagavond 7 April gerepe teerd worden in de Abelen- straat, het „hoofdkwartier" van de optoeht-mannen dus. Verwacht worden de groe pen: 14, 15, 16 en 17. Het gaat zelfs hoe langer hoe meer niét, want wij arm zaligen hokken dermate be nauwd op een kluitje samen, dat de rafeltjes grond, waar een mens eens de leden kan strekken zo langzamerhand tot de allerzeldzaamste stukken gemeenschapsbezit zijn gaan behoren. Ruw geschat is per Neder lander anderhalf grassprietje beschikbaar alsmede één glaas je slootwater. Dat beseffen die junioren na tuurlijk niet en ik kan het ze moeilijk echt kwalijk nemen, want in die periode der mense lijke ontwikkeling zijn er boel ender zaken genoeg. Zoals een eerste-klas fik. In Santpoort laaide er Inmid dels nogal eens eentje op, de afgelopen weken en de brand weer trok herhaaldelijk ten strijde tegen de rode haantjes, die telkens weer het kopje op staken en dan schielijk doofden onder medeneming van wéér zoveel kostbare meters natuur. Met z'n vijf en twintigen en lichtelijk knikkende knieën zijn de aanstichtertjes dezer kleine ne onheilen dezer dagen ten bu- rele verschenen, waar de diera ges minzaam werden toege sproken door een grote in specteur en een even grote Inspectrice. Zij zijn heengezon den met de opdracht een op stel te schrijven over die na tuur en heur waarden, de ge varen ervoor van bosbranden en wat dies meer zij. Met het neusje er bovenop gedrukt dus. En nu maar hopen dat het helpt en dat de Santpoortse brandweerders niet om de ha verklap loeiend hoeven uit te rukken voor wéér en wéér nieuwe verliezen aan het na tuurschoon. Want dat kóst ook een lieve cent, tussen haakjes. Een IJmuidenaar heeft in het Beverwijkse badhuis tot zijn groot plezier gebadderd en daarna is hij ook in het Velserbad ge weest om te vergelijken. Dat viel in het nadeel van het Velser bad uit. vrinden, waarna hij spoorslags ter ballpoint steeg en mij interpelleerde. De ordelijkheid zou in Noordelijker gewes ten groter zijn dan hier? Misschien in het begin, maar nu de zaken gaan inlopen op de hoek van de Lorenzstraat, zit er veel meer lijn in vergeet niet, dat de jonge instelling even de kans moest krijgen warm te draaien. Dat et geen volgnummers voor de stortbaden uitgereikt worden, is thans evenmin meer waar: de voogd van het over dekte water heeft er subiet voor laten zorgen en alle stort- baders hebben thans gelijke rechten. Alleen des Zaterdags niet, want dan kunnen de kin deren er met de beste wil van de wereld niet meer tussen ge duwd worden, zodat op Zater dagen kinderen ongestort moe ten blijven. Hetgeen slechts een aansporing kan zijn het kroost te laten zwemmen, zodra ze er ook maar éven toe in staat zijn. Want als meisjes van acht onder de douche en niet In het bassin kruipen, mankeert er nog wat aan onze wateropvoe- iing, lijkt me zo en als ieder een die zwemmen kan, ook giit zwemmen (en wie het niet kan het géit leren) komen er meer stortbaden vrij. Mijn penneridder heeft zich tenslotte beklaagd over het feit, dat er in de badhokjes geen plankjes liggen. Terecht, want er liggen niet zulke hout werken. Deze plankjes zijn na melijk gebleken broeinesten van schimmelziekte te zijn en worden dus met grote ge strengheid uit de hokjes ge weerd, nog daargelaten, dat bijna een iegelijk de badplan- ken als asbakken misbruikt. Het lgkt me wel goed, dat wg met critiek geladen blijven, maar dan gelijktijdig rekening willen houden met de enorme opgang, die het Velserbad maakt en die een drukte van Uwelste veroorzaakt, waar men in het bad ook wel eens bij zit te schuddebollen. LAMPENIER ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TF.I.FFOON 48*8 uur: Heilige dienst. Woensdag 19 uur: Algemene voorbereiding. Witte Donder dag 9 uur: Hoogmis, 1920 uur: Stil gebed, 20 uur: Lof en avondgebed. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings- dienst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer J. Baartse. Medewerking Dameskoor. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, H. Doop. 19 uur: ds. Naessens van Heemskerk. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga van Bloemendaal. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer G. Nieuwenhuyzen van Den Haag, 19.30 uur: de heer S. S. Wilson van Hilversum. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam, gezinsdienst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink, openbare belijdenis en bevestiging. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, bevestiging lidmaten en doopdienst, 19 uur: ds. H. P. Huisman, voorber. H. Avondmaal. Woensdag 20 uur: bijzondere lijdensdienst. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. Q. Norel (belijdenis); 19 uur: Jeugddienst, ds. Dickhout van IJmuiden. Ned. Herv Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan; geen dienst. Geref. Kerk. Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan; geen dienst. Maranatha. 10 uur: Zendeling E. H. Mickelson van Nieuw Guinea en rev. W. Köneman van Naarden. I.eger des Heils, Jan Alsweg 32. 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma (belijdenis). CASTRICUM: Ned. Herv. Gem„ 10.15 uur: ds. L. Can- negieter. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., 9.15 uur: ds. J. Broers, van Amsterdam-West. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.45 uur: ds. D. ter Steege. openbare belijdenis en H. Doop. 18.45 uur: dr. H. v. d. Loos van Haarlem-Noord, 18.45—19 uur: Zang- dienst. „De Toorts", geen dienst. Chr, Geref. Kerk. „De Kapel", 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.)., 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv, Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om II.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Koffie kamer Westerveld t/m 8 jaar om 10.13 uur; 9 jaar en ouder om 11.45 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wiikgebouw, Torenstraat om 11.45 uur. WWWWW9TV mmmwmmmmmm DE NIEUWE FORD ANGLIA VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3