Bij tachtigste Nederland-België twee gelijken tegenovër elkaar r ALLES VOOR TENNIS Krappe zege van leidend Typhoons tegen fel Antilopen: 36-34 Interlandvoetbal in Olympisch Stadion Laat de Rode Duivels nu maar komen.... Schijnbaar onbelangrijke factoren kunnen de doorslag geven Spanning tot en met de laatste séconde Oosterkwartier tegen Aurora in de korfbalcompetitie Cijfers ZATERDAG 2 APRIL 1955 5 Vreemd Wie? Timmermans Duel Winnaar? Radio en televisie DE BASKETBALLCOMPETITIE Wilkes mocht toch niet spelen van Valencia GRETHA DE BRUIJN Sport tijdens weekeinde KORFBAL Sfeer IViet alles mag Twee debutanten L. Rugby ruwv Nogmaals Honderdtal WA TERPOLO HANDBAL HOCKEY ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) VOOR DE TWEEDE KEER binnen een maand komen vijfenzestigduizend mensen naar liet Olympisch stadion in Amsterdam om er te gaan zien of het Nederlands elftal nu werkelijk wat meer mans is geworden na de invoering van het semi-professionalisme, of dat er nog enige tijd moet worden gewacht op de betaalde ontwikkeling der voetbaltalenten. Tegen Denemarken werd het een teleurstelling. Wat zal het nu worden tegen de Rode DuivelsIs er werkelijk kans op een resultaat, waarmede men tevreden kan zijn? Zal er nu eindelijk weer eens de aloude interlandsfeer zijn in het stadion, waarin in vroeger jaren zovele successen werden bevochten? Er is eigenlijk als altijd voor een wedstrijd tegen de Belgen maar één antwoord op deze vragen: bij Nederland—België is nooit iets zeker - bij de zogenaamde derby der lage landen is de kans op ver rassingen groter dan in welke wedstrijd ook. In die trant schreven wij ook in onze voorbeschouwingen van de Nederland- België wedstrijden van de laatste jaren. In de jaren dat Nederland eigenlijk geen elf tal gelijke krachten in het veld kon bren gen tegen een ploeg van de Rode Duivèls, waarin steeds een kern van gerenom meerde spelers (Coppens, Mermans, Lem- berechts, Mees, Carré) was opgesteld. En toch konden wij bij al die gelegenheden eigenlijk meet met een zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid schrijven dat Neder land de nederlaag tegemoet ging. Nimmer kon men met rede een spel van kat en muis van zieke leeuw en furieuze dui vel voorspellen. Wat dat betreft zijn dus de vooruitzichten wie zal het "kun nen ontkennen morgen in het Olym pisch stadion gunstiger dan de vorige ja ren. Nederland heeft een aanzienlijk repre sentatiever team dan voorheen. Komen wij vervolgens aan het punt van de samenstelling van het Oranje-team, dan kunnen wij niet anders zeggen dan dat wij het verschuiven van Schaap naar de voor hoede en het opstellen van Klaassens in zijn plaats bijzonder vreemd vinden. Schaap is reeds bij vorige gelegenheden een zeer betrouwbare schakel gebleken tussen voor- en achterhoede, waarbij men thans maar moet afwachten of hij als aan valler alleen zijn snelheid is niet zijn sterkste punt ten volle tot zijn recht zal komen. Had hij een capabel plaatsvervanger, wij zouden er mee in kunnen stemmen. Maar wie de VVV'er wel eens meer zag spelen, weet ook dat hij wel een hard zwoeger is die ook wel inzicht in het spel heeft, maar die in negen vaiL de tien gevallen zijn verdienstelijk werk met écn trap een slecht geplaatste bal teniet doet. En aangezien ook Van Schijndel niet tot een zekere en boven de middelmaat uitkomende kanthalf kan worden be schouwd. is het dus duidelijk dat de Ne derlandse middenlinie een kwetsbare linie is. Een linie, die wel eens niet voldoende verweer zou kunnen bieden bij een strijd om de hegemonie op het middenveld. Over de achterhoede kunnen wij kort zijn. Zij voldeed de vorige maal en ook nu kan men het optreden van De Munck, Kuys en Wiersma met vertrouwen tege moet zien. En de aanvalslinie? Het niet meespelen van Lenstra is zonder meer een verzwak- buitenspelers Pieters en Vliers. Laatstge noemde speelt nog geen jaar in de Belgi sche ere-divisie. Zijn transfersom bedroeg niet minder dan 170.000 gulden.... Verder telt het team van de Belgen allemaal bekende spelers. Meert, Van Brandt, Dries, Carré, Huysmans, Mees, Houf, Givard en Coppens, zij speelden al len al één of meer keren tegen „Olland" Mermans, Anoul en Lemberechts hebben plaats moeten maken voor de jeugd. In welke vorm al deze spelers van naam verkeren is ons niet bekend. Wel weten wij dat de Belgische selectionneurs niet over een nacht ijs zijn gegaan. We noemden Coppens. Wij schreven het al meer, hij is één van de meest onplezie rige voetballers die wij ooit zagen. Een voetballer, die alle middelen aangrijpt om zijn doel te bereiken. Ook middelen, die met sportiviteit niets uitstaande hebben. Vast staat, dat hij het morgen tegen Van der Hart verre van plezierig zal krijgen. Dat is „Den Rik" trouwens al wel gewend tegen Oranje in al de jaren dat Terlouw zün bewaker was. Vast staat, geloven we, dat ook het duel Coppens-Van der Hart niet minder fel zal zijn dan de vorige. Een duel, dat dan ook wel laten we het ho pen niet in het nadeel van de Neder lander zal eindigen. En wat is nu het meest waarschijn lijke resultaat? Wie zal de winnaar in de tachtigste interland tussen Neder land en België zijn? We herhalen: de Voor de uitzending van Nederland België in Amsterdam zal de A.V.R.O. morgen samenwerken met de Wereld- omroep. Het radioverslag zal ditmaal 8 worden gegeven door Dick van Rhijn; Z, de beschouwingen vooraf, tijdens de rust en na afloop worden verzorgd door de heer Van Leeuwen. Z De televisie, die van de wedstrijd een directe uitzending zal verzorgen, heeft A S de heer Van Emmenes als commentator. De reportages beginnen tien voor half drie. OCOOODOOOCOOOOOOOCOOOCOOOOOOOOCOOOOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOC verrassing is de belangrijkste troef in het spel tussen beide landenploegen. Doorslaggevende factoren zijn niet zel den factoren gebleken, waaraan men vooraf weinig of geen waarde meende te moeten schenken. En daarom: dat de beste moge winnen. Zal de Nederlandse leeuw morgenmiddag in het Olympisch Stadion in Amsterdam evenzeer domineren als op bovenstaande foto? Vele tienduizenden hopen het, maar men zal als altijd moeten afwachten. De Rode Duivels zijn nog onzichtbaar, maar wie weet wanneer ze toeslaan? De Nederlandse voetballer Faas Wilkps heeft vandaag aan United Press in Valencia verklaard dat hij blijft hopen ook na dit seizoen voor de club Valencia te kunnen soelen. Als dat niet mogelijk is. zal hij naar Nederland terugkeren. Wilkes hoopte in dat geval in Nederland te kunnen gaan voet ballen. Wilkes vertelde nog dat hij gedurende enkele dagen last van griep had gehad en het bed had moeten houden. Van de Spaanse club had Wilkes, naar hij zei, geen toe stemming gekregen om in het Nederlands elftal mee te snelen in de eerstvolgende in terlandwedstrijd. BElGir Meerl (Anderlecht) Drie» Van Branrit (Berch. Sp.) (Lierse SK) Huysmans Carré Mees (Beerschot) (FC Luik) (Antwerp FC) Vliers Houf Coppens Givard Pieters fRac. Bruss.) (Stand. Luik) (Beerschot) (Stand. Luik) (Stand. Luik) Scheidsrechter: ELLIS (Engeland) De Harder Timmermans Roosenburg Schaap Dillen (Hoil. Sport) (ADO) (Sneek) (Gooi) (PSV) Van Sehijndel v. d. Hart Klaassens (Fortuna) (WV) Wiersma (Donar) (SW) Kuys (Haarlem) De Munck (Fortuna) NEDERLAND Het krachtsverschil tussen de herenteams In de eerste klasse van de Haarlemse basket ballcompetitie is, ondanks het puntenverschil onderling, slechts zeer gering. Geheel volgens verwachting heeft het leidende Typhoons het dan ook tegen Antilopen weer heel moeiljjk gehad, want slechts door een kleine 36-34 zege kon Typhoons de leiding behouden- De talrijke toeschouwers hebben van deze wedstrijd weer volop kunnen genieten. Niet alleen werd door beide teams in een hoog tempo gespeeld, doch er werden dikwijls bij zonder fraaie combinaties gevormd. Met nog slechts vier seconden te spelen kreeg Typhoons een strafworp voor een tech nische fout tegen Mansvelder, die onder dood se stilte door Dingshoff werd gemist. Nog had Antilopen een kans een gelijke stand te be halen aangezien de bal door dit team inge nomen mocht worden. Uiteraard werd van afstand geschoten, doch ook nu werd gemist, waarna direct het einde kwam van deze wedstrijd. Afstandschoten Het begin bracht reeds direct een verras sing, want door enkele fraaie afstandschoten van Jonker en Noë, werd een 6-0 oorsprong genomen door Antilopen, welke voorsprong zelfs nog door enige doelpunten van Veenen- bos en Dingshoff werd vergroot tot 10-0, al vorens Typhoons door Hooyveld de basket kon vinden. Hoewel Typhoons er in slaagde de strijd vets meer in evenwicht te brengen, kon men jnch niet voorkomen dat de uiterst gevaar- rijke jeugdige Antilopen aanval Biesbrouck. Dinashoff, Veenenbos door bijzonder fraaie combinaties de stand wist op te voeren tot 19-10, waarmede de rust inging. ADVERTENTIE SPORT MAGAZ IJ N Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 ZIET DE ETALAGES De tweede helft ging ongeveer vijf minuten gelijk op, zodat een stand van 25-14 werd ge noteerd in het voordeel van Antilopen. Ech ter ging thans ook de vermoeidheid een woordje meespreken in deze snelle wedstrijd, waarvan het met een minimum aantal spelers uitkomend Antilopen (geen wisselspelers) ongetwijfeld het slachtoffer is geworden. Een inzinking werd het blauwe Antilopen team noodlottig. Vooral de goed op dreef zijnde Rinus Dinkelberg profiteerde hiervan uit stekend en door het scoren van niet minder dan negen punten in deze periode bracht hij de stand op 25-23. Toen hierna Prins de stand gelijk maakte was de beslissing reeds prac- tisch gevallen. Spanning Antilopen heroverde door Dingshoff nog de leiding (29-27), waarna wederom Prins gc ijk maakte, waarna Dinkelberg met nog slechts zes minuten spelen zijn team voor het eerst in deze wedstrijd de leiding gaf (31-29). Hierna moest Dinkelberg met vier persoon lijke fouten het veld verlaten- en werd ver vangen door zijn broer Henk, die deze avond absoluut onvo'doende was. Biesbrouck schoot een strafworp in (30-31), welk voorbeeld echter door Typhoons aan voerder Mansvelder werd gevolgd (30-32), waarna dezelfde speler na een se'.oren scoorde (30-34), waarmede de zege vrijwel tot een feit was, temeer daar Prins een fraaie combi natie met Hooyveld met een doelpunt be sloot (30-36). Nog gaf Antilopen de strijd niet op; Bies brouck maakte met nog één minuut te spelen 32-36 en zelfs scoorde hij uit twee strafwor- pen, zodat de stand 36-34 voor Typhoons werd. Het einde kwam met het reeds ver melde spannende slot. zodat Typhoons beide punten uit het vuur had gesleept. Kampioenen Gisteravond waren er bovendien twee kampioenen te noteren. In de tweede k'asse dames behaalde HOC 2 tegen White Stars 2 een volkomen ver diende 17-12 zege en het kampioenschap Bij de heren won White Stars 3 in de derde klasse B van Rapiditas 2, waarmede het on geslagen beslag legde op de kampioenstitel. De uitslagen waren: Dames: Typhoons 1Schoten Giants 1 35- 18; HOC 2—White Stars 2 17-12. Heren: White Stars 3Rapiditas 2 29—26, Antilopen 2—S C Haarlem 2 29-24; Antilopen 1—Typhoons 1 34-36; Harlem Tigers 2—S C. Haar'om 3 42-18. Junioren Meisjes: HOC c—S.C. Haarlem 7-11. FALCON ZIJDEN MANTELS Behalve de interland voetbalwed strijd in Amsterdam is er op de sport velden in Haarlem en omgeving genoeg te doen om de sportminnaars aange- j naam bezig te houden. Er wordt ge- j speeld in de hockeycompetitie, in de korfbalcompetitie en in de handbal' competitie. Voorts is er natuurlijk wa terpolo in het Sportfondsen- en Velser- bad. Er is voor de Haarlemse twaalftallen een interessant korfbalprogramma vastgesteld. In de eerste plaats zal veel belangstelling bestaan voor de plaatselijke ontmoeting OosterkwartierAurora, waarin de thuis club za! trachten revanche te nemen voor de eertijds geleden 2-1 nederlaag op het Aurora-veld. Haarlem krijgt op eigen veld bezoek van Groen Geel. waarvan Ooster kwartier Zondag met 4-1 verloor. Animo Ready moet in Amsterdam OBZB bestrij den: en de Haarlemmers zullen heel goed moeten spelen om daar 1 of 2 winstpunten rijker te worden. Haarlem 2 en Watervliet 2, die respec tievelijk ZKV 3 en ZKC 2 ontmoeten, zul len wel de volle winst behalen. zijn. Maar toen niemand gaf football nog een schijn van kans in de toekomst kwam een vrouw naar voren, die een ander geluid liet horen. Zij schreef felle brieven naar de Gouverneur, waarin zij vroeg de dood van Gammon niet te ge bruiken als voorbeeld van het afschrik wekkende van football. Zij slaagde, het voorstel werd geen wet. Vreemd genoeg was die pleitbezorgster de moeder van Gammon, de jongen die het slachtoffer was van football. wedstrijden, die dikwijls meer op veld slagen leken, gebeurde. Nu is het in Europa, vooral in Engeland en Frankrijk, bijzonder populair. Tien duizenden spelen het actief en de belang stelling voor interlandwedstrijden is er welhaast even groot als in Nederland voor voetbalwedstrijden. Timmermans king van belang. Wij zouden zelfs willen zeggen dat Lenstra op halve kracht nog te verkiezen zou zijn boven Klaassens op volle kracht. Hoe dan ook, men zal eer. groot tacticus moeten missen. En wie zal Lenstra's taak overnemen? Er is maar één mogeliikheid: Timmermans. De ADO'er groeit naar steeds groter vorm en van hem zal het dan ook hoofdzakelijk moeten ko men morgen. Schaap's prestaties zal men moeten afwachten. Waarbij men zich misschien wel voor een deel tevreden kan stellen met de wetenschap dat de Gooi- speler van origine een binnenspeler is, die ook in zijn club meestal in de aanvals linie speelt. De Rode Duivels komen morgen met twee debutanten in het veld. Het zijn de cococcoccoctccc- Resultaten van interlandwedstrijden i gaan snel uit het geheugen Daarom ge- Z gan snel uit ons geheugen. Daarom ge- Z 1938 behaald werden. Het eerste cijfer geeft het aantal doelpunten weer van Nederland, het tweede van België: 72. ii, 45, 32, 17, 42 en daarna van 1946 af: 63, 22, 21, 2I, 11, I 2, 1—1, 3—3, 0—1, 0—2, 2—7, 5—4. I -—7, 2—4, 1-2, 0—2, 1—0, 0—4. 3—4. vocooooc= EEN BEKEND RUGBY-SCHEIDS RECHTER stuurde eens een speler het veld uit, omdat die iemand van de tegenpartij een opstopper had ge geven. Zo gauw had de coach van het team dit opgemerkt, of hij holde het veld in en vroeg de scheidsrechter of hij er wel zeker van was dat de ge strafte geslagen had. „Natuurlijk ben ik dat", antwoordde de referee, „of dacht u soms dat ik iemand het veld uit zou sturen als ik er niet helemaal zeker van was?" „Nee, dat niet" repliceerde de coach beleefd maar nog steeds sceptisch, „maar bent u er nu heus wel voor de volle honderd percent zeker van?" „Natuurlijk", antwoordde de scheids rechter wederom, maar nu beledigd. Waarop de coach zijn schouders op haalde en zei „Dan zal het wel zo zijn, maar ik blijf het vreemd vinden. Want als die knaap iemand slaat tijdens een wedstrijd dan staat de ongelukkige vooreerst niet meer op. En ik zie wer kelijk niemand liggen. Dat verwonder de mij een beetje. Vandaar mijn vraag'. OP 31 OCTOBER 1897 werd er een rugby-match football noemt men het in Amerika gespeeld tussen de univer siteiten van Virginia en Georgia. De uitblinker in het team van Georgia, de achttienjarige Richard Gammon, liep een hersenschudding op en stier de dag daar op. Vierentwintig jaar later bood de uni versiteit van Virginia een bronzen pla quette aan aan de universiteit van Geor gia, symboliserende de geestkracht van de Gammons, moeder en zoon. Een storm van verontwaardiging had in 1897 de dood van Gammon tot gevolg gehad. Weg met dat ruwe football schreeuwde men, bescherm onze jeugd, verbiedt het. Een anti-football-wet had binnen korte tijd een enorm aantal voorstanders. Het aannemen ervan zou een kwestie van tijd JAREN LATER stond de toekomst van football er weer niet zo best voor. En met reden. In het seizoen 1905 werden er door het spel niet minder dan tweeën dertig spelers gedood. In achttien Staten kwamen voorstellen om football voor eeuwig en altijd te verbieden. Maar hoe verontwaardigd men ook was, de voorstellen kwamen er wederom niet door. Ditmaal bracht een man red ding. Een belangrijk man. waarnaar velen luisterden. Hij verzamelde football-offi cials om zich heen om plannen te bera men het football te redden. Hij slaagde erin de mensen ervan te overtuigen dat football een spel was dat ondanks alles waard was gespeeld te worden en ook waard was gered te worden van een al gemeen verbod. En hij liet het niet bij woorden alleen. Samen met zijn helpers ontwierp hij re gels, die ruw spel uitsloten en verwondin gen tot de onwaarschijnlijkheden maak ten. Van de dag af dat de publieke opinie weer „om" was, werd football steeds meer populair. Het groeide uit tot de nationale sport in Amerika. Football had zijn bestaansrecht te dan ken aan een man een man die het spe' zelf nooit had gespeeld, maar er voor wilde vechten omdat hij in het heil ervan geloofde. De Amerikanen zullen zich die man altlid blijven herinneren. Niet alleen de sportieve Amerikanen, maar ook de genen, die zich niet voor sport interes seren. Want die voorvechter voor foot ball was niemand minder dan de vijfen twintigste president van de Verenigd- Staten, Teddy Roosevelt. Rugby of Amerikaans voetbal zoals men wil is dus niet ruw, maar ruw geweest. Het werd het eerst gespeeld in het Engelse stadje Rugby. Op een ge denkplaat in de public school staat te lezen dat rugby ontstond toen een spele* in zijn enthousiasme bij het een of ande- ;pel de bal opraapte en ermee naar he doel van de tegenpartij liep. Aanvankelijk speelde men het met hon derd man of meer zelfs en men behoef weinig verbeeldingskracht te hebben orr te bedenken wat er tijdens dergelijke IN NEDERLAND is rugby verre van populair. Men kent hier ook geen compe titiewedstrijden. Men volgt eenvoudig het wedstrijdprogramma van de bond, die ook zorgt voor het internationale contact. Vooral van de wedstrijden tegen de buitenlandse tegenstanders leert men veel en al is Nederland dan geen partij voor bijvoorbeeld Frankrijk,, men pres teert toch wel degelijk wat. In Engeland worden de wedstrijden vastgesteld volgens al heel oude tradities. Aan het begin van het seizoen maken de clubs daar uit tegen welke teams zij wil len uitkomen. Rugby is een typische sport voor man nen. In Nederland denkt men echter dat alles mag bij déze sport. Men is vrij al gemeen van mening dat rugby een soort mixture is van voetbal en catch-as-catch- can. Wie echter wel eens is gaan kijken weet dat rugby aan zeer strenge r,egels gebonden is. De speler, die de ovale bal draagt hij mag de bal verder schoppen en gooien alleen in achterwaartse richting mag getackeld worden. Dit mag echter alleen door hem met de armen of handen vast te houden en hem zodoende op de grond te krijgen. Na zo'n tack'.e moet de betrokken speler de bal onmiddellijk los laten. De bal mag dan alleen met de voet weer in het spel worden gebracht. ONGEVALLEN KOMEN bii rugby dan ook zelden of nooit meer voor. De tijd waarin met louter ruwheid een wedstrijd kon worden gewonnen is al lang voorbij men wacht dan ook nog alleen op het tijdstip dat men ook in Nederland begrip zal krijgen voor de bekoring die ervan het spel uitgaat en dat dus ook in ons land rusby de plaats zal krijgen die het toe komt. Rugby heeft ook zijn honderden anec dotes. Bill Stern Amerika's bekendste football-verslaggever heeft er velen gebundeld in zijn boek „Favorite foot ball stories". Een boek overigens wij putten er reeds enkele gegevens uit waarin vooral de humor een belangrijke rol speelt. Squirrel Simmons, een Vanderbilt foot ball speler, kreeg in elf achtereenvolgen de wedstrijden geen bal te pakken. Dat ging hem vervelen. In de twaalfde wed strijd slaagde hij er wel in. Hij rende er 48 yards mee en drukte de bal zonder dat iemand het hem kon beletten achter de doellijn van de tegenpartij. Eens op een dag hield de coach van de universiteit van Pennsylvania voor een belangrijke wedstrijd een speech, die in sloeg als een bom in een kruitpakhuis. Nauwelijks had hij de laatste woorden naar zijn spelers gebruld of zij sprongen woest schreeuwend van de banken naar de deur „om te overwinnen of te ster ven". Ongelukkig genoeg was de deur opening wat nauw en de spelers wat ab normaal breed. In hun wilde enthousias me ramden zij elkaar met het gevolg dat vier van de beste spelers bewusteloos raakten. Pennsylvania verloor uiteraard. E. K. Selectiewedstrijden De competitie der eerste klasse K.N.K.B. ligt Zondag practisch geheel stil, daar de Nederlandse Twaalftalcommissie die dag op het „Luto"-veld in Amsterdam selectie wedstrijden houdt voor de samenstelling van het Nederlands Twaalftal voor de komende wedstrijden tegen België. Voor deze wedstrijden zdn prominente spelers (sters) uit de K.N.K.B. uitgenodigd. Het programma luidt als volet: 1011.45 NoordhollandJeugdploeg (t.m. ?t> iaarl Noordho'land: 11.3012.45: Zuid-HollandNoord-Oost-Zuid-combina tie; 12.15- Verliezersronde; 2.303.45: winnaarsronde. In de eerste wedstrijd, die vanavond in het Sportfondsenbad in Haarlem wordt ge speeld, gaan de dames van HPC tegen- DWT 3 te water en zullen ongetwijfeld de punten in de wacht sleoen. De Watèrvrien- den (heren) krijgt HPC 3 op bezoek, in welke strijd zii het niet gemakkeiiik krijst. HaarlemDWT is de dameswedstrijd die dan volgt; Haarlem zal alle zeilen moeten biizetten om de nederlaag zo klein moge lijk te houden. Hierna volgen nog twee heren-wedstrijden; DWT 3 krijgt HVGB 4 te gast. De gasten zullen wel de sterkste blijken. Tot slot binden de HPC-reserves de strijd aan tegen HVGB 3. We houden het op een gelijk spel. Velserbad In het Velserbad wordt slechts één wed strijd gespeeld, daar de wedstrijd VZV HVGB 2 niet doorgaat. VZV 2 krijgt de Hillegommers op bezoek. HZV heeft kam- pioensallures en zal er alles opzetten om de zege in de wacht te slepen. Het komt ons voor, dat de Haarlemse eersteklassers Zondag in de handbalcom petitie niet voor al te zware wedstrijden staan. De Rapiditas-heren spelen thuis tegen Attiia. dat ondanks zaalhandbal ken nelijk slecht heeft overwinterd, en de zwartbroeken een zeer goede kans op suc ces zal laten. De Concordia-dames en heren spelen in Hilversum tegen HHC, welks damesteam naar verhouding minder kan sen zal weggeven dan de heren. De Haar lemse dames zullen zich dan ook op een goede tegenstandster moeten voorbereiden. De herenoverwinning zal niet veel moeite opleveren. In de tweede klas B dames ontmoeten Foresters en IJmond elkaar. Het zal stel lig een interessant duel opleveren. De beste papieren liggen hierbij bij de thuisclub. Tegen Unitas in Amsterdam hebben de IJmond-heren een redelijke kans op winst. In de afdeling Haarlem is aller aandacht natuurlijk gericht op het treffen Rapiditas- HOC (dames), waarbij we de bezoeksters een kleine overwinning voorspellen. De Beverwijk-dames zullen een heel harde dobber hebben aan het pittige CSV en evenzo zal het de Concordia-reserves niet meevallen De Blinkert te bedwingen. Bij de heren verwachten wij van de Zandvoortmeeuwen een kleine zege op Raoiditas 2. De Blinkert en Concordia 2 zullen vrijwel aan elkaar gewaagd zijn, maar Beverwijk kan stellig van HOC win nen. Er zijn het komende weekeinde veel belangrijke gebeurtenissen, die de aandacht van de hockeyers vragen. Vanmiddag om 3 uur speelt het Nederlandse dameselftal in Amstelveen tegen de nationale Engelse ploeg en in Den Haag spelen de Neder landse A en B heren ploegen een oefen wedstrijd als voorbereiding voor de vol gende week te spelen interlandwedstrijd in en tegen Schotland. In deze ontmoeting is ook Bloemendaals internationaal H. Bouw man van de partij. Hii kan daarom niet in het clubhuis van BMÏIC aan de Aelberts- bergweg aanwezig zijn, waar hij als lid van het bestuur van deze vereniging met zijn mede-bestuursleden recipieert. Wedstrijdprogramma In de eerste klasse heren wordt in het Westen Zondag een volledig programma afgewerkt. De Hilversumse hockeyers zul len het de gasten HHIJC geducht moeilijk maken. Ook Groen Geel, in de strijd om de laatste plaats gewikkeld, zal tegen BMHC het uiterste geven om punten te verzamelen.We geloven dus niet dat BMHC in staat is de achterstand op HHIJC in te lopen. Bij de dames is voor BDHC een uitwed strijd tegen Hilversum vastgesteld, die weer twee punten voor de hockeysters uit Bloemendaal moet brengen. In de overgangsklasse heren is er ook dit weekeinde alleen een wedstrijd voor Al liance vastgesteld, dat op eigen terrein de strijd moet aanbinden tegen HHIJC II. Promotieklasse Bij de heren heeft Strawberries vrij en hebben de overige elftallen uit Kennemer- land uitwedstrijden. Eechtrop gaat naar Hurley. Zandvoort naar Hilversum III en HBS naar Kraaien. Als het de ploegen uit deze omgeving niet tegen zit, dan kunnen ze uit deze wedstrijden winst halen. De plaatselijke ontmoeting bij de dames tussen BDHC III en Strawberries wordt al om kwart over tien gespeeld op het veld aan de Aelbertsbergweg in Bloemendaal. j De beide overige promotiek'asse-elftallen, 1 Alliance en BDHC II in de afdeling A, gaan i in Rotterdam de strijd aanbinden tegen 'respectievelijk Victoria en Leonidas.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7